ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
вiд 03.02.2006 р. | N 11/4-9/1069-ЕП |
---|
Начальникам регiональних митниць | |
Начальникам митниць |
Для використання в роботi та на
виконання п. 3 постанови Кабiнету
Мiнiстрiв України вiд 30.11.2005 N 1119 "Деякi
питання ввезення (пересилання) товарiв у
спецiальнi (вiльнi) економiчнi зони та вивезення
товарiв за їх межi" направляємо Тимчасовi
вимоги до облаштування, технiчного оснащення
територiї спецiальної (вiльної) економiчної зони й
контролю за перемiщенням товарiв через кордон
цiєї зони, якi попередньо погодженi з центральними
органами виконавчої влади, визначеними
зазначеною постановою Кабiнету Мiнiстрiв України.
Тимчасовими вимогами слiд керуватись до затвердження спiльного наказу Держмитслужби, Держприкордонслужби, Мiнфiну й Державної податкової адмiнiстрацiї та державної реєстрацiї його в Мiнiстерствi юстицiї України.
Додаток: зазначене у текстi на 4 арк.
Т. в. о. Голови Служби | О. П. Шейко |
Додаток |
ТИМЧАСОВI ВИМОГИ
до облаштування та технiчного оснащення
територiї спецiальної (вiльної) економiчної зони й
до контролю за перемiщенням товарiв через кордони
цiєї зони
1. Загальнi положення
1.1. Перевiрка стану облаштування та технiчного оснащення територiї спецiальної (вiльної) економiчної зони (далi - СЕЗ) здiйснюється комiсiєю, до складу якої входять представники митного органу, у зонi дiяльностi якого розташовано СЕЗ, органу управлiння СЕЗ, а також органу охорони державного кордону, якщо СЕЗ розташовано в контрольованому прикордонному районi, i за згодою представники територiальних органiв Мiнiстерства фiнансiв України, Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України, Державної податкової адмiнiстрацiї України (далi - Комiсiя). Пiдставою для обстеження та перевiрки стану облаштування та технiчного оснащення територiї СЕЗ є повiдомлення органу управлiння СЕЗ про завершення всiх робiт з облаштування та технiчного оснащення, надiслане митному органу, у зонi дiяльностi якого розташована СЕЗ. Про дату здiйснення обстеження територiї СЕЗ митний орган повiдомляє Держмитслужбу України, яка в свою чергу iнформує Мiнiстерство фiнансiв України, Адмiнiстрацiю Державної прикордонної служби України, Державну податкову адмiнiстрацiю України. Органiзацiя робiт з облаштування та технiчного оснащення територiї СЕЗ, у тому числi спорудження огорожi по периметру СЕЗ вiдповiдно до законiв України про створення спецiальних (вiльних) економiчних зон, їх фiнансування здiйснюються органом управлiння СЕЗ.
1.2. Комiсiєю можуть проводитися попередня та плановi перевiрки стану облаштування та технiчного оснащення територiї СЕЗ та вiдповiдностi його цим вимогам. Плановi перевiрки можуть проводитися пiсля отримання органом управлiння СЕЗ свiдоцтва про вiдповiднiсть облаштування та технiчного оснащення територiї спецiальної (вiльної) економiчної зони (далi - Свiдоцтво) установленим Вимогам, форма якого затверджується Мiнiстерством фiнансiв України. У разi виявлення фактiв порушення Вимог Держмитслужба України вживає заходiв вiдповiдно до вимог пункту 6 постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 30.11.2005 N 1119 "Деякi питання ввезення (пересилання) товарiв у спецiальнi (вiльнi) економiчнi зони та вивезення товарiв за їх межi" та термiново iнформує Мiнiстерство фiнансiв України.
1.3. За результатами перевiрки Комiсiєю складається акт загальної форми в двох примiрниках про дотримання вимог до облаштування та технiчного оснащення територiї СЕЗ. Один примiрник акта перевiрки зберiгається в митному органi, другий примiрник надсилається органу управлiння СЕЗ.
1.4. На пiдставi акта перевiрки митний орган повiдомляє Держмитслужбу України про можливiсть видачi Свiдоцтва та додає копiю акта. Держмитслужба України надсилає копiю зазначеного акта Мiнiстерству фiнансiв України та iнформує його про можливiсть видачi Свiдоцтва органу управлiння СЕЗ.
2. Тимчасовi вимоги до облаштування та технiчного оснащення територiї СЕЗ
Свiдоцтво видається органу управлiння СЕЗ у разi дотримання таких вимог:
2.1. Територiя СЕЗ повинна бути огороджена по периметру таким чином, щоб унеможливити випадки несанкцiонованого й неконтрольованого перемiщення та проникнення через її кордони товарiв, транспортних засобiв i фiзичних осiб.
2.2. Пункти пропуску через кордони СЕЗ (контрольно-пропускнi пункти) (далi - КПП) повиннi встановлюватися таким чином, щоб забезпечити можливiсть здiйснення належного митного, прикордонного контролю та реєстрацiї пiд час перемiщення на територiю (з територiї) СЕЗ товарiв, транспортних засобiв i фiзичних осiб.
2.3. При встановленнi КПП i визначеннi режиму їх роботи повиннi бути врахованi рiзноманiтнi фактори та особливостi конкретної СЕЗ (iнтенсивнiсть та напрями руху транспортних засобiв, пiшоходiв, початок та кiнець робочої змiни, специфiка виробництва тощо). Залежно вiд цього режим роботи КПП має бути цiлодобовим, протягом робочого дня, протягом незначного часу з викликом посадових осiб митного органу або на початку та в кiнцi робочої змiни. Якщо перемiщення на територiю (з територiї) СЕЗ автомобiльного, залiзничного та водного транспортного засобу не буде носити безперервного характеру, то контроль i пропуск цих транспортних засобiв можна здiйснювати за викликом посадових осiб митного органу.
2.4. КПП та iншi споруди, призначенi для виконання службових обов'язкiв посадовими особами митного органу, повиннi мiстити примiщення (з розрахунку 6 кв. м на посадову особу), обладнанi протипожежною та охоронною сигналiзацiєю, з меблями, металевими шафами для зберiгання службової документацiї, митних забезпечень, зброї та засобiв захисту, iз засобами радiо- та телефонного зв'язку, ПЕОМ з локальною обчислюваною мережею для облiку товарiв, якi ввозяться на територiю/вивозяться з територiї СЕЗ, комп'ютерним обладнанням для забезпечення СЕЗ засобами вiдомчої електронної пошти Держмитслужби України та видiленим цифровим каналом зв'язку, пiдключеним до Вiдомчої телекомунiкацiйної мережi Держмитслужби України.
У разi необхiдностi виконання службових обов'язкiв посадовими особами органiв охорони державного кордону КПП обладнуються додатковими примiщеннями з протипожежною та охоронною сигналiзацiєю (з розрахунку 6 кв. м на посадову особу), з меблями, металевими шафами для зберiгання службової документацiї, зброї та засобiв захисту, iз засобами радiо- та телефонного зв'язку, ПЕОМ iз локальною обчислювальною мережею з метою здiйснення прикордонного контролю пiд час в'їзду в СЕЗ i виїзду з неї громадян України, iноземцiв та осiб без громадянства, облiку товарiв, що ввозяться на територiю/вивозяться з територiї СЕЗ.
У разi потреби КПП обладнуються засобами спостереження за перемiщенням товарiв i транспортних засобiв через кордони СЕЗ i засобами обмеження таких перемiщень (датчиками, свiтлофорами тощо). З урахуванням вимог статтi 57 Митного кодексу України на КПП необхiдно передбачити облаштування кiмнати для особистого огляду громадян.
З урахуванням характеру виробництва, особливостей розташування на мiсцевостi, режиму пропуску на територiю СЕЗ та для забезпечення запобiгання несанкцiонованому проникненню та перемiщенню через її кордони фiзичних осiб, транспортних засобiв i товарiв, а також належного контролю й оформлення можуть встановлюватися додатковi вимоги до обладнання огорожi та забезпечення охорони територiї СЕЗ (наявнiсть договору зi службою охорони, якщо в органi управлiння СЕЗ вiдсутнi пiдроздiли, якi здiйснюють охорону територiї; освiтлення в нiчний час; застосування електронної системи охорони та вiдеоспостереження; мобiльний контроль; установлення вишок для вiзуального спостереження).
2.5. На територiї СЕЗ мають бути складськi примiщення, обладнанi меблями й складським обладнанням, протипожежною та охоронною сигналiзацiєю, для розмiщення затриманих i конфiскованих товарiв та автотранспортних засобiв, майданчики з оглядовою ямою, естакади, ваги та iншi засоби контролю та технiки безпеки.
3. Тимчасовi вимоги до контролю за перемiщенням товарiв через кордони СЕЗ
3.1. Для забезпечення здiйснення контролю за перемiщенням товарiв через кордони СЕЗ орган управлiння СЕЗ зобов'язаний:
узгодити з митним органом, а в разi необхiдностi - з органом охорони державного кордону форми перепусток, порядок їх видачi та пропуску на територiю/з територiї СЕЗ фiзичних осiб, товарiв i транспортних засобiв;
узгодити з митним органом i затвердити схеми зон митного контролю, обладнати й позначити їх межi на мiсцевостi;
пiдготувати карти територiї СЕЗ зi схемою розмiщення на них пiдприємств, установ та органiзацiй;
забезпечити (у разi необхiдностi) можливiсть розмiщення на територiї СЕЗ пiдроздiлу митного органу, у зонi дiяльностi якого розташована СЕЗ.
3.2. Для забезпечення контролю за перемiщенням транспортних засобiв i товарiв через кордони СЕЗ митний орган спiльно з органом управлiння СЕЗ затверджує узгоджену з iншими контрольними органами технологiчну схему контролю за перемiщенням товарiв.
Контроль за перемiщенням товарiв i транспортних засобiв через кордони СЕЗ здiйснює митний орган, у зонi дiяльностi якого розташована СЕЗ, згiдно з вимогами законодавства України з питань митної справи.
Директор Департаменту органiзацiї митного контролю | С. М. Сьомка |