ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
вiд 05.05.2006 р. | N 29/1-10.2/3192-ЕП |
---|
Начальникам регiональних митниць, митниць |
Про внесення змiн до Методичних рекомендацiй
щодо вiдбору проб та зразкiв
З метою приведення процедури вiдбору проб нафтопродуктiв у вiдповiднiсть з вимогами ГОСТ 2517-85 "Нафта i нафтопродукти. Методи вiдбору проб" управлiнням доопрацьованi Методичнi рекомендацiї щодо вiдбору проб та зразкiв направленi до митниць листом Управлiння вiд 15.03.2006 N 29/1-10.2/175.
Для використання в роботi направляємо нову редакцiю Методичних рекомендацiй щодо вiдбору проб та зразкiв нафтопродуктiв.
Наданi листом Управлiння вiд 15.03.2006 N 29/1-10.2/175 Методичнi рекомендацiї щодо вiдбору проб та зразкiв нафтопродуктiв (роздiл II Методичних рекомендацiй щодо вiдбору проб i зразкiв) вважати такими, що втратили чиннiсть.
Додаток: Методичнi рекомендацiї... на 2 арк.
Начальник Управлiння | I. П. Рамусь |
УЗГОДЖЕНО: | |
Начальник юридичного сектору | А. В. Синiцин |
Начальник лабораторiї дослiджень хiмiчної та промислової продукцiї | В. П. Лисенко |
Додаток |
МЕТОДИЧНI РЕКОМЕНДАЦIЇ
щодо вiдбору проб та зразкiв нафтопродуктiв
1. Призначення
1.1 Данi Методичнi рекомендацiї призначенi для взяття проб та зразкiв нафтопродуктiв рiзного агрегатного стану (крiм газоподiбного) iз накопичувальних ємностей, залiзничних i автоцистерн, фляг, бочок, канiстр, барабанiв, контейнерiв, пакетiв та iн.
2. Правила вiдбору проб
2.1 Загальнi положення.
2.1.1 Посудини та пристрої для взяття проб повиннi бути виготовленi з матерiалiв, хiмiчно стiйких до продукту, чистi, сухi. Рiдкi свiтлi нафтопродукти вiдбираються тiльки в скляну тару.
2.1.2 Переноснi пробовiдбiрники iз заданого рiвня закривають кришками або корками, якi легко вiдкриваються на заданому рiвнi, вони повиннi мати достатню масу для занурювання в продукт.
2.1.3 Якщо є можливiсть, безпосередньо перед вiдбором проб потрiбно ретельно перемiшати вмiст резервуара (бочки, бiдони, канiстри) з нафтопродуктами.
2.1.4 Паливно-мастильнi матерiали, що розфасованi в упаковки, вiдбираються без порушення первинної упаковки в кiлькостi 1 л, але не менше 1 упаковки для роздрiбної торгiвлi.
2.1.5 Точковi проби з вертикальних та горизонтальних резервуарiв нафти та нафтопродуктiв вiдбираються з 3-х рiвнiв:
верхнього - на 250 мм нижче рiвня нафти та нафтопродуктiв;
середнього - з середини висоти стовпа нафти та нафтопродуктiв;
нижнього - на рiвнi 250 мм вiд дна резервуара.
Об'єднана проба нафти та нафтопродуктiв складається зi змiшаних точкових проб верхнього, середнього та нижнього рiвнiв у рiвному спiввiдношеннi.
Вiдбiр точкових проб з залiзничних або автомобiльних цистерн провадять з рiвня, розмiщеного на висотi 33 % дiаметра цистерни. Точковi проби вiдбирають з кожної четвертої цистерни, але не менше, нiж з двох цистерн. Об'єднану пробу складають змiшуванням точкових проб пропорцiйно об'ємам нафтопродукту в цистернах, з яких вiдiбранi проби, але не менше 1 л.
2.2 Порядок вiдбору, упаковування та опломбування проб.
2.2.1 Перед упакуванням пробу нафти або нафтопродукту перемiшують.
Пробу розливають у чистi, сухi склянi пляшки, що заповнюють до 90 % мiсткостi.
Пробу маслоподiбного нафтопродукту мiстять у чисту, суху скляну, бляшану або полiетиленову тару.
Пробу твердого нафтопродукту пакують у целофанову, полiетиленову плiвку або щiльний папiр, що забезпечує зберiгання проби, або мiстять у пакет, а потiм у вiдро.
2.2.2 Пляшки з пробами герметично закорковують або закривають гвинтовими кришками з прокладками, хiмiчно стiйкими до нафти та нафтопродуктiв, банки щiльно закривають кришками. Горловину закоркованої пляшки чи банки загортають у полiетиленову плiвку або у iнший щiльний матерiал, що забезпечує недоторканiсть проби, та обв'язують мотузкою. Кiнцi мотузки протягають в отвiр етикетки, пломбують або заливають сургучем на пластинi iз щiльного картону чи дерева та опечатують. Можна приклеювати етикетки до пляшки, банки, пакету та iншої тари.
2.2.3 На етикетцi зазначається:
- номер проби згiдно з журналом облiку;
- назва нафти або нафтопродукту;
- номер резервуару та висота наливу;
- номер партiї, одиницi транспортної тари, цистерни;
- назва судна, номер танка тощо, iз якого вiдiбрано пробу;
- дата, час вiдбору;
- посади та прiзвища осiб, якi вiдбирали та опечатували пробу.