МIНIСТЕРСТВО ЗАКОРДОННИХ СПРАВ УКРАЇНИ
13 квiтня 2006 року | N 71/кпп/14-296 |
---|
Державна митна служба України |
Щодо оформлення автомобiлiв, якi вивозяться за
межi Iталiйської Республiки
У вiдповiдь на ваш N 11/2-10/1770 вiд 21.02.06 стосовно процедури оформлення автомобiлiв, якi вивозяться за межi Iталiї, повiдомляємо таке.
У разi остаточного вивезення автомобiля з територiї Iталiйської Республiки його власник зобов'язаний звернутися у регiональне вiддiлення Генеральної дирекцiї реєстрацiї транспортних засобiв за мiсцем проживання iз заявою щодо зняття свого транспортного засобу з Державного автомобiльного реєстру. Зазначена необхiднiсть обумовлена iталiйським законодавством, яке передбачає сплату власником транспортного засобу вiдповiдного податку на дороги до зняття його автомобiля з облiку.
Заява повинна бути пiдписана власником транспортного засобу, спадкоємцем або власником, який з будь-яких причин не був внесений у Державний автомобiльний реєстр як власник. Якщо заява не пiдписується у присутностi вiдповiдального спiвробiтника, що приймає заяву, до неї необхiдно долучити фотокопiю посвiдчення особи / особистого документа особи, яка пiдписує заяву.
До зазначеної заяви подаються:
- довiдка про власнiсть або лист-вкладка до техпаспорта;
- технiчний паспорт;
- реєстрацiйнi номери.
У тому випадку, коли заява подається власником автомобiля, який не був зареєстрований у Державному автомобiльному реєстрi, крiм вказаних вище документiв потрiбно подати документи про купiвлю транспортного засобу (приватний документ з пiдписом, засвiдченим нотарiусом, офiцiйний документ компетентної установи) або особисте засвiдчення (яке пiдтверджує акт купiвлi та вказує причини, з яких не додається документ про купiвлю).
Пiсля зняття з реєстрацiї транспортного засобу, який остаточно вивозиться за межi Iталiйської Республiки, його власниковi навзамiн вилученого технiчного паспорта видається т.зв "дорожнiй листок" та тимчасовi реєстрацiйнi номери для автомобiля.
У "дорожньому листку" вказується маршрут переїзду транспортного засобу в країну наступної реєстрацiї, перiод переїзду та технiчнi данi автомобiля. При цьому, максимальний термiн дiї зазначеного документа становить 60 днiв.
Винятки складають лише новi експериментальнi незареєстрованi автомобiлi, на якi регiональне вiддiлення Генеральної дирекцiї реєстрацiї транспортних засобiв може видати заводу-виробнику спецiальний "дорожнiй листок" з термiном дiї не бiльше 180 днiв без обмежень маршруту.
Для реєстрацiї автомобiля в однiй з країн-членiв ЄС вимагається оригiнал технiчного паспорта, виданий в Iталiї (європейська директива 1999/37/СЕ). З цiєї причини технiчний паспорт не вилучається, а повертається власниковi автомобiля вiдповiдним чином анульований.
Важливо вiдзначити, що з 1 березня 1998 року автомобiль, вивезений за межi Iталiйської Республiки, може бути знятий з Державного автомобiльного реєстру через консульськi вiддiли дипломатичних представництв Iталiї за кордоном.
У цьому випадку заява про зняття з реєстрацiйного облiку надсилається консульським вiддiлом до регiонального вiддiлення Генеральної дирекцiї реєстрацiї транспортних засобiв за мiсцем реєстрацiї автомобiля.
Разом iз цiєю заявою, поданою власником або особою, яка має вiдповiднi права, пiдтвердженi згiдно з iталiйським законодавством, консульський вiддiл надсилає також реєстрацiйнi номери i документи (технiчний паспорт та лист-вкладку або сертифiкат власностi), якi - у випадку їх вiдсутностi - можуть замiнятися вiдповiдними документами iноземної держави, у якiй вони були вилученi в рамках процедури реєстрацiї транспортного засобу (з перекладом iталiйською мовою), або особистим засвiдченням (як альтернатива) щодо подання заяви у правоохороннi органи вiдповiдної країни про втрату документiв.
До документацiї, яка надсилається, додається також копiя квитанцiї про перерахування мiжнародного поштового або банкiвського переказу (оплата за зняття транспортного засобу з облiку). Довiдка про зняття автомобiля з Державного реєстру може бути надiслана поштою на закордонну адресу власника автомобiля, або до консульського вiддiлу, з якого надiйшла заява.
Просимо врахувати.