СЛУЖБА БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
17.08.2006 | N 549 |
---|
Про затвердження Iнструкцiї про порядок
оформлення матерiалiв про адмiнiстративнi
правопорушення у сферi охорони державної
таємницi та конфiденцiйної iнформацiї, що є
власнiстю держави
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 11 вересня 2006 р. за N 1047/12921 |
Вiдповiдно до Кодексу
України про адмiнiстративнi правопорушення,
Законiв України "Про державну
таємницю", "Про Службу безпеки України",
з метою дотримання законностi пiд час оформлення
матерiалiв та складання протоколiв про
адмiнiстративнi правопорушення у сферi охорони
державної таємницi та конфiденцiйної iнформацiї,
що є власнiстю держави, наказую:
1. Затвердити Iнструкцiю про порядок оформлення матерiалiв про адмiнiстративнi правопорушення у сферi охорони державної таємницi та конфiденцiйної iнформацiї, що є власнiстю держави (додається).
2. Начальникам Департаменту контррозвiдки, Департаменту контррозвiдувального захисту економiки держави, Головного управлiння по боротьбi з корупцiєю та органiзованою злочиннiстю, Департаменту захисту нацiональної державностi, Управлiння охорони державної таємницi, регiональних органiв та органiв вiйськової контррозвiдки Служби безпеки України привести роботу у сферi охорони державної таємницi та конфiденцiйної iнформацiї, що є власнiстю держави, у вiдповiднiсть до вимог цього наказу.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на начальникiв Управлiння охорони державної таємницi, Управлiння вiйськової контррозвiдки Служби безпеки України в Автономнiй Республiцi Крим i мiстi Севастополi та регiональних органiв Служби безпеки України.
4. З наказом ознайомити особовий склад Служби безпеки України в частинi, що стосується.
5. Начальнику Управлiння охорони державної таємницi забезпечити подання в установленому порядку цього наказу на державну реєстрацiю до Мiнiстерства юстицiї України.
Голова Служби | I.Дрiжчаний |
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Служби безпеки України 17.08.2006 N 549 |
|
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 11 вересня 2006 р. за N 1047/12921 |
IНСТРУКЦIЯ
про порядок оформлення матерiалiв про
адмiнiстративнi правопорушення у сферi охорони
державної таємницi та конфiденцiйної iнформацiї,
що є власнiстю держави
1. Загальнi положення
1.1. Ця Iнструкцiя визначає порядок оформлення та складання Службою безпеки України (далi - СБУ) протоколiв про адмiнiстративнi правопорушення у сферi охорони державної таємницi та конфiденцiйної iнформацiї, що є власнiстю держави, якi передбаченi статтями 2122 i 2125 Кодексу України про адмiнiстративнi правопорушення (далi - правопорушення у сферi охорони iнформацiї з обмеженим доступом), протоколiв про адмiнiстративне затримання правопорушникiв, оформлення справ про адмiнiстративнi правопорушення та облiку матерiалiв про адмiнiстративнi правопорушення.
1.2. Повноваження щодо оформлення матерiалiв та складання протоколiв про адмiнiстративнi правопорушення у сферi охорони iнформацiї з обмеженим доступом (далi - протокол), здiйснюванi вiдповiдно до статтi 255 Кодексу України про адмiнiстративнi правопорушення (далi - КУпАП), покладаються на спiвробiтникiв:
Управлiння охорони державної таємницi (далi - УОДТ);
пiдроздiлiв охорони державної таємницi регiональних органiв СБУ та Управлiння вiйськової контррозвiдки СБУ в Автономнiй Республiцi Крим i мiстi Севастополi (далi - ПОДТ).
1.3. Повноваження щодо проведення вiдповiдно до статтi 262 КУпАП адмiнiстративного затримання осiб при порушеннi законодавства про державну таємницю, проведення особистого огляду, огляду речей, вилучення речей i документiв та складання про це протоколiв покладаються на спiвробiтникiв:
Департаменту контррозвiдки;
Департаменту контррозвiдувального захисту економiки держави;
Головного управлiння по боротьбi з корупцiєю та органiзованою злочиннiстю;
Департаменту захисту нацiональної державностi;
УОДТ;
регiональних органiв та органiв вiйськової контррозвiдки.
1.4. При виявленнi пiдроздiлами Центрального управлiння СБУ фактiв вчинення особами адмiнiстративних правопорушень у сферi охорони iнформацiї з обмеженим доступом невiдкладно iнформується УОДТ для прийняття у вiдповiдностi iз законодавством рiшення щодо складання протоколу про адмiнiстративне правопорушення.
При виявленнi таких фактiв пiдроздiлом регiонального органу СБУ чи Управлiння вiйськової контррозвiдки СБУ в Автономнiй Республiцi Крим i мiстi Севастополi iнформується ПОДТ цього органу СБУ.
При виявленнi органами вiйськової контррозвiдки СБУ фактiв правопорушень у сферi охорони iнформацiї з обмеженим доступом iнформується регiональний орган СБУ, на територiї якого дислокована вiйськова частина чи установа, де працює правопорушник.
1.5. Перелiк посадових осiб пiдроздiлiв (органiв) СБУ (далi - уповноважена посадова особа), уповноважених на оформлення матерiалiв та складання протоколiв про адмiнiстративнi правопорушення у сферi охорони iнформацiї з обмеженим доступом, проведення адмiнiстративного затримання, особистого огляду, огляду речей, вилучення речей i документiв (далi - заходи адмiнiстративного впливу), затверджується:
у Центральному управлiннi СБУ - наказами СБУ;
у регiональних органах та органах вiйськової контррозвiдки СБУ - наказами керiвникiв цих органiв.
1.6. Органiзацiйно-методичне забезпечення застосування пiдроздiлами (органами) СБУ заходiв адмiнiстративного впливу у сферi охорони iнформацiї з обмеженим доступом покладається на УОДТ.
1.7. Керiвники пiдроздiлiв (органiв) СБУ, визначених в пунктах 1.2 та 1.3 цiєї Iнструкцiї, а також уповноваженi посадовi особи несуть вiдповiдальнiсть за обґрунтованiсть та правильнiсть застосування заходiв адмiнiстративного впливу.
1.8. При вирiшеннi питання про складення протоколу у сферi охорони iнформацiї з обмеженим доступом стосовно особи, яка притягається до адмiнiстративної вiдповiдальностi (далi - правопорушник), встановлюється:
наявнiсть у дiях особи складу правопорушення;
чи вiднесено до повноважень посадової особи СБУ складання протоколу про це правопорушення;
досягнення правопорушником вiку, пiсля якого настає адмiнiстративна вiдповiдальнiсть;
обставини, що виключають адмiнiстративну вiдповiдальнiсть;
обставини, що пом'якшують або обтяжують вiдповiдальнiсть за адмiнiстративне правопорушення;
строк, протягом якого може бути накладено на правопорушника адмiнiстративне стягнення.
2. Порядок складання протоколiв про адмiнiстративне правопорушення у сферi охорони iнформацiї з обмеженим доступом
2.1. При виявленнi адмiнiстративного правопорушення у сферi охорони iнформацiї з обмеженим доступом уповноважена посадова особа складає протокол про адмiнiстративне правопорушення за формою згiдно з додатком 1 до цiєї Iнструкцiї.
У разi вчинення адмiнiстративного правопорушення декiлькома особами протокол складається стосовно кожної особи окремо. При вчиненнi однiєю особою одночасно адмiнiстративних правопорушень у сферi охорони державної таємницi та у сферi охорони конфiденцiйної iнформацiї, що є власнiстю держави, складається один протокол про всi виявленi адмiнiстративнi правопорушення.
2.2. Виявленi порушення фiксуються в протоколi iз обов'язковим указанням норм законiв чи iнших нормативно-правових актiв у сферi охорони iнформацiї з обмеженим доступом, якi порушено, та зазначенням винних у їх допущеннi осiб. Викладенi в протоколi фактичнi обставини вчиненого дiяння мають вiдповiдати складу адмiнiстративного правопорушення, передбаченого конкретною нормою КУпАП.
Включення до протоколу вiдомостей та висновкiв, якi не пiдтвердженi документально, а також надання морально-етичних оцiнок дiям правопорушникiв не допускається.
2.3. У випадках, передбачених КУпАП, до протоколу вносяться прiзвища, iмена та по батьковi свiдкiв правопорушення, їх мiсця проживання.
2.4. Правопорушнику роз'яснюються змiст статтi 63 Конституцiї України, а також його права, передбаченi статтею 268 КУпАП, про що зазначається в протоколi i засвiдчується пiдписом правопорушника з зазначенням дати. У разi вiдмови особи поставити пiдпис про це робиться вiдповiдна вiдмiтка.
2.5. Правопорушниковi уповноваженою посадовою особою пропонується ознайомитися iз складеним протоколом, дати письмове пояснення по сутi вчиненого правопорушення iз засвiдченням свого пiдпису та дати. Пояснення правопорушника можуть бути викладенi також на окремому аркушi з вiдмiткою про це в протоколi.
Правопорушник має право робити зауваження i пояснення щодо змiсту протоколу, якi додаються до протоколу, а також викласти мотиви своєї вiдмови вiд його пiдписання.
У разi вiдмови правопорушника вiд надання пояснення або пiдписання протоколу уповноважена посадова особа, яка склала протокол, робить запис такого змiсту: "(прiзвище, iм'я, по батьковi особи, яка вчинила правопорушення) вiд надання пояснення по сутi правопорушення (-нь), викладеного (-них) у протоколi, вiдмовився (-лася)" та засвiдчує це своїм пiдписом iз зазначенням дати.
Вiдмова вiд пояснення або пiдписання протоколу також може пiдтверджуватися пiдписами свiдкiв.
Вiдмова вiд пiдписання протоколу, а також вiдсутнiсть свiдкiв не є пiдставою для припинення складання протоколу.
2.6. У випадках, коли в правопорушника вилучалися документи або речi, що мають значення для розгляду справи про адмiнiстративне правопорушення i прийняття об'єктивного рiшення, в протоколi робиться вiдповiдний запис iз зазначенням того, якi саме документи або речi долучаються до протоколу.
2.7. У протоколi зазначаються обставини, що пом'якшують чи обтяжують адмiнiстративну вiдповiдальнiсть правопорушника.
2.8. Протокол складається в одному примiрнику на паперовому носiї i повинен мати наскрiзну нумерацiю сторiнок.
Записи в протоколi робляться державною мовою розбiрливим почерком. Помилковi та невiрнi записи закреслюються однiєю лiнiєю та засвiдчуються пiдписами правопорушника та уповноваженої посадової особи.
Не допускається заповнення протоколу олiвцем, закреслення чи виправлення вiдомостей, що вносяться до протоколу, а також додаткових записiв пiсля того, як протокол пiдписаний особою, вiдносно якої вiн складений. У графах, якi не заповнюються при складаннi протоколу, проставляється прочерк.
На вимогу правопорушника йому можуть бути наданi витяги iз протоколу, в яких не мiстяться вiдомостi, що становлять державну таємницю, або конфiденцiйну iнформацiю, що є власнiстю держави.
2.9. Протокол пiдписується уповноваженою посадовою особою та особою, яка вчинила адмiнiстративне правопорушення. При наявностi свiдкiв протокол також пiдписується i ними.
2.10. До протоколу долучаються матерiали (докази), що пiдтверджують факт вчинення адмiнiстративного правопорушення (пояснення свiдкiв, витяги з актiв перевiрок, висновкiв за результатами службового розслiдування, заяви, пояснення правопорушника та свiдкiв правопорушення, протоколи огляду, копiї висновкiв державних експертiв з питань таємниць з тих чи iнших питань, письмового зобов'язання особи, яка вчинила правопорушення, у зв'язку з допуском до державної таємницi, копiї наказiв (розпоряджень) про надання такiй особi допуску до державної таємницi, функцiональних обов'язкiв, iнших документiв, якi стосуються правопорушення).
Матерiали, якi долучаються до протоколу, повиннi бути облiкованi в установленому порядку, мiстити достовiрну iнформацiю, вiдповiдати вимогам законодавства про державну таємницю та правилам дiловодства.
2.11. Складений протокол, а також необхiднi матерiали формуються в окрему справу про адмiнiстративне правопорушення та пiсля реєстрацiї в журналi облiку матерiалiв про адмiнiстративнi правопорушення, який ведеться за формою згiдно з додатком 2 до цiєї Iнструкцiї, подаються керiвнику пiдроздiлу (органу) СБУ, визначеного в пунктi 1.2 цiєї Iнструкцiї, для розгляду та прийняття рiшення щодо подальшого направлення до суду.
При розглядi поданих матерiалiв з'ясовуються такi питання:
обґрунтованiсть, правильнiсть, повнота складення протоколу та наявнiсть iнших матерiалiв, необхiдних для розгляду справи про адмiнiстративне правопорушення;
чи пiдлягають задоволенню клопотання особи, стосовно якої складено протокол.
2.12. Оформлений протокол разом iз доданими документами за супровiдним листом, пiдписаним керiвником пiдроздiлу (органу) СБУ, визначеного в пунктi 1.2 цiєї Iнструкцiї, направляється до суду за мiсцем вчинення правопорушення.
2.13. Матерiали справи про адмiнiстративне правопорушення, в яких мiстяться вiдомостi, що становлять державну таємницю, направляються до суду, якому надано дозвiл на провадження дiяльностi, пов'язаної з державною таємницею.
3. Порядок оформлення матерiалiв щодо адмiнiстративного затримання особи, її особистого огляду, огляду речей та вилучення речей i документiв
3.1. З метою припинення адмiнiстративних правопорушень, коли вичерпано iншi заходи впливу, встановлення особи правопорушника, у разi вiдсутностi у неї документiв, що посвiдчують особу, i вiдсутностi свiдкiв, якi б могли повiдомити необхiднi данi про неї, складення протоколу про адмiнiстративне правопорушення у разi неможливостi скласти його на мiсцi вчинення правопорушення, якщо складення протоколу є обов'язковим, допускається адмiнiстративне затримання особи, її особистий огляд, огляд речей та вилучення речей i документiв.
Доставлення правопорушника до пiдроздiлу (органу) СБУ має бути проведено в якомога коротший строк.
3.2. Адмiнiстративне затримання особи у порядку, визначеному цiєю Iнструкцiєю, застосовується тiльки при порушеннi особою законодавства про державну таємницю.
3.3. Адмiнiстративне затримання особи проводиться не бiльше нiж на три години.
Строк адмiнiстративного затримання обчислюється з моменту доставлення правопорушника до пiдроздiлу (органу) СБУ для складання протоколу.
3.4. Про адмiнiстративне затримання особи вiдповiдно до статтi 261 КУпАП складається протокол про адмiнiстративне затримання за формою згiдно з додатком 3 до цiєї Iнструкцiї (далi - протокол про затримання).
У протоколi про затримання зазначаються вiдомостi, передбаченi формою цього протоколу.
3.5. Протокол про затримання заповнюється розбiрливим почерком. Помилковi та невiрнi записи в протоколi закреслюються однiєю лiнiєю та засвiдчуються пiдписами особи, яка вчинила правопорушення, та уповноваженою посадовою особою.
Не допускається закреслення чи виправлення вiдомостей, що вносяться до протоколу, а також додаткових записiв пiсля того, як протокол про затримання пiдписаний особою, вiдносно якої вiн складений.
3.6. Про мiсце перебування особи, затриманої за вчинення адмiнiстративного правопорушення, негайно повiдомляються її родичi, а на її прохання також керiвник вiдповiдного пiдприємства або уповноважена ним особа, про що в протоколi про затримання робиться вiдповiдний запис, де зазначається кого повiдомлено, коли та в який спосiб.
У разi затримання неповнолiтньої особи вiком до 18 рокiв обов'язково повiдомляються її батьки або особи, якi їх замiнюють. У протоколi про затримання також зазначається час, дата повiдомлення i кого саме повiдомлено.
3.7. Перед помiщенням до кiмнати для затриманих в адмiнiстративному порядку або в службовому примiщеннi, куди доставлено затриманого, може проводитися особистий огляд затриманого уповноваженою на те особою однiєї статi iз затриманим i в присутностi двох понятих тiєї самої статi.
Огляд речей, ручної поклажi, багажу, транспортних засобiв та iнших предметiв здiйснюється, як правило, у присутностi особи, у власностi (володiннi) якої вони знаходяться. У невiдкладних випадках зазначенi речi, предмети може бути пiддано оглядовi з участю двох понятих пiд час вiдсутностi власника (володiльця).
3.8. Про проведення особистого огляду й огляду речей в протоколi або в протоколi про затримання робиться вiдповiдний запис, де зазначаються прiзвища, iмена, по батьковi та мiсця проживання понятих.
3.9. Речi i документи, що є знаряддям або безпосереднiм об'єктом правопорушення, виявленi пiд час затримання, особистого огляду або огляду речей, вилучаються уповноваженими посадовими особами, про що в протоколi або в протоколi про затримання робиться запис, якi саме речi, предмети, документи вилученi у затриманого, указуються їх iндивiдуальнi ознаки, номери тощо, а за потреби - мiсця та обставини їх виявлення, якщо це має суттєве значення при розглядi справи про адмiнiстративне правопорушення.
Вилученi речi й документи зберiгаються до розгляду справи про адмiнiстративне правопорушення в мiсцях, визначених керiвником пiдроздiлу (органу) СБУ, зазначеного в пунктi 1.3 цiєї Iнструкцiї, а пiсля розгляду справи залежно вiд результатiв її розгляду вони в установленому порядку конфiскуються або повертаються власниковi чи знищуються.
3.10. У протоколi про затримання зазначається перелiк предметiв одягу, в який була одягнута особа пiд час затримання, а також про виявленi у затриманого при особистому оглядi тiлеснi ушкодження.
У разi виявлення таких ушкоджень в протоколi про затримання зазначається, якi саме ушкодження (синцi, подряпини, рiзанi рани тощо) i на яких частинах тiла вони розташованi. У разi, коли затриманий потребує медичної допомоги, у такому протоколi вказується час її надання, номер бригади швидкої медичної допомоги, прiзвище та iнiцiали лiкаря, до якого медичного закладу госпiталiзовано затриманого.
3.11. При надходженнi заяв чи зауважень пiд час затримання, проведення особистого огляду, огляду речей у протоколi про затримання робиться запис, ким вони зробленi, i викладається їх суть.
3.12. Проведення особистого огляду й огляду речей у протоколi про затримання засвiдчується пiдписами уповноваженої посадової особи, яка робила огляд, затриманої особи i понятих.
3.13. У протоколi про затримання зазначається дата, час i причина звiльнення затриманої особи, якi речi, предмети або документи повернуто їй при звiльненнi, а також чи є в особи, що звiльняється, претензiї, i якi саме, що засвiдчується пiдписом цiєї особи.
3.14. Протокол про затримання пiдписується уповноваженою посадовою особою, яка його склала. У разi вiдмовлення затриманого пiдписати протокол в ньому робиться запис про це.
Пiсля звiльнення затриманого йому надається копiя протоколу про затримання.
3.15. Матерiали про адмiнiстративне затримання правопорушникiв реєструються в журналi облiку матерiалiв про адмiнiстративне затримання правопорушникiв, який ведеться за формою згiдно з додатком 4 до цiєї Iнструкцiї.
4. Порядок ведення дiловодства в справах про адмiнiстративнi правопорушення
4.1. Аркушi матерiалiв справи про адмiнiстративне правопорушення, яка передається до суду, групуються у томи, нумеруються i прошиваються. В описi зазначаються: порядковий номер, повна назва документа, його дата, номери аркушiв за порядком, а також загальна кiлькiсть документiв i аркушiв цифрами та лiтерами. Опис пiдписується уповноваженою посадовою особою та ставиться дата його складання.
Про направлення протоколу i доданих до нього матерiалiв на розгляд суду в журналi облiку матерiалiв про адмiнiстративнi правопорушення робиться вiдповiдний запис.
4.2. Пiсля отримання вiдомостей про прийняте судом рiшення у справi про адмiнiстративне правопорушення до журналу облiку матерiалiв про адмiнiстративнi правопорушення вносяться вiдомостi про результати розгляду справи: номер та дата винесення ухвали (постанови), вiдомостi про суд (суддю), який винiс ухвалу (постанову), результати розгляду справи.
4.3. Термiн зберiгання матерiалiв про адмiнiстративнi правопорушення та журналiв облiку матерiалiв про адмiнiстративнi правопорушення встановлюється чинним законодавством.
Начальник Управлiння охорони державної таємницi | I.Божков |
Додаток 1 до пункту 2.1 Iнструкцiї про порядок оформлення матерiалiв про адмiнiстративнi правопорушення у сферi охорони державної таємницi та конфiденцiйної iнформацiї, що є власнiстю держави |
ПРОТОКОЛ N ______
про адмiнiстративне правопорушення за ст. ______
Кодексу України про адмiнiстративнi
правопорушення
(найменування населеного пункту) |
Я, | , | ||
(посада, найменування пiдроздiлу (органу) Служби безпеки України, прiзвище, iм'я та по батьковi уповноваженої посадової особи, яка склала протокол) |
керуючись статтями 254, 255, 256 Кодексу України про адмiнiстративнi правопорушення, склав цей протокол про те, що громадянин |
вчинив правопорушення, | |
(прiзвище, iм'я та по батьковi) | |
передбачене (ч. ____) ст. _____ КУпАП. | |
Вiдомостi про особу правопорушника |
1. Прiзвище, iм'я та по батьковi |
2. Дата та мiсце народження |
3. Громадянство |
4. Освiта (вища, професiйно-технiчна, середня, який учбовий заклад i коли закiнчено) |
5. Сiмейний стан |
6. Мiсце проживання (фактичне та за реєстрацiєю, а також контактний телефон) |
7. Мiсце роботи i посада |
(найменування посади, пiдприємства, установи, органiзацiї, де працює порушник, а також мiсцезнаходження цього пiдприємства, установи, органiзацiї. Чи є громадянин посадовою особою (чи виконує вiдповiднi функцiї, пов'язанi з iнформацiєю з обмеженим доступом?) |
8. Документ, що засвiдчує особу правопорушника |
(серiя, номер паспорта, дата видачi й найменування органу внутрiшнiх справ, що його видав або серiя, номер iншого документа, що посвiдчує особу, яка вчинила правопорушення (службове чи пенсiйне посвiдчення тощо), дата видачi й найменування пiдприємства, установи, органiзацiї, що його видали) |
9. Чи притягався протягом року до адмiнiстративної вiдповiдальностi за порушення законодавства в сферi охорони державної таємницi чи конфiденцiйної iнформацiї, що є власнiстю держави. Якщо притягався, то яким судом та коли, вид стягнення |
(зазначаються число, мiсяць i рiк вчинення попереднього правопорушення, вiдомостi про суд, яким особа притягалася до адмiнiстративної вiдповiдальностi, частина та стаття КУпАП, а також вид адмiнiстративного стягнення (попередження, штраф, на яку суму, тощо) |
10. Суть адмiнiстративного правопорушення: |
(дата, час, мiсце вчинення i конкретнi обставини вчинення адмiнiстративного правопорушення) |
11. Обставини, що пом'якшують чи обтяжують адмiнiстративну вiдповiдальнiсть за адмiнiстративне правопорушення: |
12. Факт порушення законодавства в сферi охорони державної таємницi (конфiденцiйної iнформацiї, що є власнiстю держави) пiдтверджують свiдки: |
(прiзвище, iм'я та по батьковi) | (пiдпис) | |
(прiзвище, iм'я та по батьковi) | (пiдпис) |
13. Громадяниновi | роз'яснено змiст | |
(прiзвище та iнiцiали) |
статтi 63 Конституцiї України про те, що особа не
несе вiдповiдальностi за вiдмову давати показання
або пояснення щодо себе, членiв сiм'ї чи близьких
родичiв, коло яких визначається законом, а також
права, передбаченi статтею 268 КУпАП: знайомитися з матерiалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розглядi справи користуватися юридичною допомогою адвоката, iншого фахiвця у галузi права, який за законом має право на надання правової допомоги, особисто чи за дорученням юридичної особи; виступати рiдною мовою i користуватися послугами перекладача, якщо не володiє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову у справi. |
_________ 20__ р. | |
(пiдпис правопорушника) |
14. Пояснення громадянина | |
_________ 20__ р. | |
(пiдпис правопорушника) |
У разi вiдмови особи, яка вчинила адмiнiстративне правопорушення, вiд пояснення або пiдписання протоколу про це робиться запис особою, яка склала протокол. |
15. Ваша адмiнiстративна справа для розгляду буде направлена до суду |
(указати якого) |
Про дату, час та мiсце розгляду Вашої справи Вас буде сповiщено судом |
у встановленому законом порядку. | |
(указати яким) |
16. До протоколу додаються: | |
(пiдпис посадової особи, яка склала протокол) |
Начальник Управлiння охорони державної таємницi |
I.Божков |
Додаток 2 до пункту 2.11 Iнструкцiї про порядок оформлення матерiалiв про адмiнiстративнi правопорушення у сферi охорони державної таємницi та конфiденцiйної iнформацiї, що є власнiстю держави |
ЖУРНАЛ
облiку матерiалiв про адмiнiстративнi
правопорушення
(найменування пiдроздiлу (органу) Служби безпеки України) |
Почато "__" ________ 20__ р.
Закiнчено "__" ________ 20__ р.
N з/п | Дата реєстрацiї та номер протоколу про адмiнiстративне правопорушення (ким складено та коли) | Прiзвище, iм'я та по батьковi правопорушника, його мiсце проживання | Дата вчинення правопорушення та стисло суть правопорушення | До якого суду та коли направлено протокол, вихiдний номер | Вiдомостi про рiшення суду за протоколом / вид адмiнiстративного стягнення | Примiтки |
Начальник Управлiння охорони державної таємницi | I.Божков |
Додаток 3 до пункту 3.4 Iнструкцiї про порядок оформлення матерiалiв про адмiнiстративнi правопорушення у сферi охорони державної таємницi та конфiденцiйної iнформацiї, що є власнiстю держави |
ПРОТОКОЛ N _____
про адмiнiстративне затримання
(найменування населеного пункту) |
Я, | , | ||
(посада, найменування пiдроздiлу (органу) Служби безпеки України, прiзвище, iм'я та по батьковi посадової особи, яка склала протокол) |
склав цей протокол про адмiнiстративне затримання | |
(прiзвище, iм'я та по батьковi затриманого) | |
"__" _________ 19__ року народження, що проживає: | |
(постiйне мiсце проживання (фактичне та за реєстрацiєю), документ, що засвiдчує особу) |
який доставлений в службове примiщення |
, | |
(найменування пiдроздiлу (органу) Служби безпеки України та його мiсця знаходження) |
"__" ___________ 20__ року о "____" год. "_____" хв. у зв'язку iз вчиненням правопорушення, передбаченого (ч.______) ст.______ КУпАП |
(час i мотиви затримання: припинення адмiнi стративного правопорушення, встановлення особи правопорушника, складання протоколу про адмiнiстративне правопорушення, для розгляду справи тощо) |
Пiд час адмiнiстративного затримання застосовувалися такi дiї: |
(зазначити, якi саме дiї застосовувалися - фiзична сила, спецзасоби тощо) |
Строк адмiнiстративного затримання
обчислюється з _____ год. ____ хв. "___" ____________ 20__
р., тобто з моменту доставки в службове примiщення
пiдроздiлу (органу) Служби безпеки України (iнше
примiщення, зазначити яке). Громадянину __________________________ роз'яснено його права, передбаченi ст. 268 КУпАП: знайомитися з матерiалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти прохання; при розглядi справи користуватися юридичною допомогою адвоката, iншого фахiвця у галузi права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи; виступати рiдною мовою i користуватися послугами перекладача, якщо не володiє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову у справi. |
"__" ________ 20__ р. | |
(пiдпис затриманої особи) |
Про мiсцеперебування затриманого вiдповiдно до ст. 261 КУпАП повiдомлено о "_____" год. "______" хв. "__" _________ 20__ року |
(родичiв, адмiнiстрацiю за мiсцем роботи або навчання, яким чином повiдомлено, номер телефону) |
Перед помiщенням до кiмнати для затриманих в адмiнiстративному порядку в присутностi понятих: |
1. | , | |
(прiзвище, iм'я та по батьковi) |
мiсце проживання: |
2. | , | |
(прiзвище, iм'я та по батьковi) |
мiсце проживання: |
проведено особистий огляд та огляд речей, передбаченi ст. 264 КУпАП, що були в затриманого |
(прiзвище та iнiцiали) |
У затриманого в присутностi понятих виявленi та вiдповiдно до ст. 265 КУпАП вилученi для тимчасового зберiгання: |
(указати перелiк речей, документiв, що є знаряддям або безпосереднiм об'єктом правопорушення, їх iндивiдуальнi ознаки, а за потреби - мiсця та обставини виявлення) |
(пiдпис затриманого) |
Затриманий був одягнутий | |
При особистому оглядi тiлеснi ушкодження не виявленi, виявленi (непотрiбне закреслити) |
(якi саме, чи надавалася медична допомога, час надання медичної допомоги, номер виклику i бригади швидкої медичної допомоги, прiзвище та iнiцiали лiкаря) |
Заяви та зауваження, зробленi при затриманнi та оглядi: |
(указати ким i якi саме) |
(пiдпис затриманого, дата) | (пiдпис спiвробiтника, який робив огляд) |
Пiдписи понятих: 1. | |
2. |
Громадянин | звiльнений | |
(прiзвище та iнiцiали) | ||
"__" ________ 20__ року о "___" год. "___" хв. |
Причина звiльнення |
При звiльненнi одержав | |
(указати перелiк речей, що повернутi при звiльненнi) | |
Претензiй не маю, претензiї маю (непотрiбне закреслити) (указати, якi саме). Записано вiрно. |
Копiю протоколу отримав | |
(пiдпис звiльненої особи) | |
(пiдпис уповноваженої посадової особи, яка склала протокол) |
Начальник Управлiння охорони державної таємницi |
I.Божков |
Додаток 4 до пункту 3.15 Iнструкцiї про порядок оформлення матерiалiв про адмiнiстративнi правопорушення у сферi охорони державної таємницi та конфiденцiйної iнформацiї, що є власнiстю держави |
ЖУРНАЛ
облiку матерiалiв про адмiнiстративне затримання
правопорушникiв
(найменування пiдроздiлу (органу) Служби безпеки України) |
Почато "__" ________ 20__ р.
Закiнчено "__" ________ 20__ р.
N з/п | Прiзвище, iм'я та по батьковi затриманої особи, її мiсце проживання | Дата затримання, мiсцезнаходження примiщення, куди доставлено затриманого | Дата реєстрацiї та номер протоколу про адмiнiстративне затримання (ким складено та коли) | Дата вчинення правопорушення та стисло суть правопорушення | Строк адмiнiстративного затримання | Примiтки |
Начальник Управлiння охорони державної таємницi |
I.Божков |