МIНIСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛIТИКИ
УКРАЇНИ
ГОЛОВНА ДЕРЖАВНА IНСПЕКЦIЯ З КАРАНТИНУ РОСЛИН
УКРАЇНИ
НАКАЗ
вiд 2 грудня 2005 року | N 292 |
---|
Про затвердження Порядку оформлення
карантинного дозволу, карантинного сертифiката,
фiтосанiтарного сертифiката та фiтосанiтарного
сертифiката на реекспорт
Вiдповiдно до статтi 11 Закону України "Про карантин рослин" та на виконання постанови Кабiнету Мiнiстрiв України "Про затвердження Порядку проведення iнспектування, огляду, аналiзу, обстеження та знезараження пiдкарантинних матерiалiв i об'єктiв та їх перелiку" вiд 26 травня 2004 року N 672 i наказу Мiнiстерства аграрної полiтики України "Про затвердження Фiтосанiтарних правил ввезення з-за кордону, перевезення в межах країни, транзиту, експорту, порядку переробки та реалiзацiї пiдкарантинних матерiалiв" вiд 23 серпня 2005 року N 414, зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 29 вересня 2005 року за N 1121/11401, наказую:
1. Затвердити Порядок оформлення карантинного дозволу, карантинного сертифiката, фiтосанiтарного сертифiката та фiтосанiтарного сертифiката на реекспорт, що додається.
2. Завiдувачам вiддiлiв Укрголовдержкарантину, начальникам державних iнспекцiй з карантину рослин АР Крим, областей, мiст Києва та Севастополя прийняти наказ для керiвництва та використання в роботi.
3. Начальникам державних iнспекцiй з карантину рослин АР Крим, областей, мiст Києва та Севастополя забезпечити:
3.1. Недопущення порушень та помилок при оформленнi карантинного сертифiката, фiтосанiтарного сертифiката та фiтосанiтарного сертифiката на реекспорт державними iнспекторами з карантину рослин;
3.2. Дотримання та виконання вимог нормативно-правових актiв у сферi карантину рослин при здiйсненнi фiтосанiтарного контролю;
3.3. У мiсячний термiн проведення навчань та роз'яснень з державними iнспекторами з карантину рослин з питань пiдготовки та оформлення карантинного сертифiката, фiтосанiтарного сертифiката та фiтосанiтарного сертифiката на реекспорт;
3.4. Доведення наказу до вiдома державних iнспекторiв з карантину рослин пiд розпис для виконання.
4. Iнформацiю про виконання цього наказу надати в Укрголовдержкарантин до 20.01.2006.
5. Визначити таким, що втратив чиннiсть, наказ Укрголовдержкарантину вiд 01.09.2004 N 172 "Про затвердження Порядку оформлення карантинного дозволу, карантинного сертифiката, фiтосанiтарного сертифiката та фiтосанiтарного сертифiката на реекспорт".
6. Завiдувачу вiддiлу кадрової роботи (Поталовiй Г. Л.) розiслати наказ в Державнi iнспекцiї з карантину рослин для виконання.
7. Контроль за виконанням наказу покласти на завiдувача вiддiлу внутрiшнього карантину рослин (Прунцева С. Є.) та завiдувача вiддiлу зовнiшнього карантину рослин (Ящука В. У.) вiдповiдно до компетенцiї та обов'язкiв.
В. о. начальника | О. I. Куць |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Головної державної iнспекцiї з карантину рослин України вiд 2 грудня 2005 р. N 292 |
Порядок
оформлення карантинного дозволу, карантинного
сертифiката, фiтосанiтарного сертифiката та
фiтосанiтарного сертифiката на реекспорт
Загальнi положення
1. Цей Порядок визначає послiдовнiсть оформлення карантинного дозволу, карантинного сертифiката, фiтосанiтарного сертифiката, фiтосанiтарного сертифiката на реекспорт (далi - карантиннi документи) при ввезеннi, вивезеннi, транспортуваннi та перевезеннях в межах країни пiдкарантинних матерiалiв.
2. Вiдповiдно до статтi 7 Закону України "Про карантин рослин" та вимог постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 26 травня 2004 року N 672 при ввезеннi пiдкарантинних матерiалiв на митну територiю України оформлення та видачу карантинного дозволу здiйснює Головна державна iнспекцiя з карантину рослин України.
3. Згiдно iз статтею 8 Закону України "Про карантин рослин" право оформлення та видачi карантинних документiв, якi супроводжують кожну окрему партiю пiдкарантинних матерiалiв, що перевозяться в одному транспортному засобi та засвiдчують їх карантинний та фiтосанiтарний стан, надано Державним iнспекцiям з карантину рослин.
4. Виготовлення бланкiв карантинних документiв здiйснюється згiдно вимог наказу Мiнiстерства аграрної полiтики України "Про затвердження Iнструкцiї про порядок виготовлення та використання бланкiв карантинного дозволу на iмпорт, фiтосанiтарного сертифiката та фiтосанiтарного сертифiката на реекспорт, карантинного сертифiката" вiд 5 вересня 2002 року N 255, зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 1 листопада 2002 року за N 862/7150.
5. Бланки карантинних документiв згiдно постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 19 квiтня 1993 року N 283 "Про встановлення порядку виготовлення бланкiв цiнних паперiв i документiв суворого облiку" вiдносяться до документiв суворого облiку.
6. Форми бланкiв карантинних документiв затвердженi наказом Мiнiстерства аграрної полiтики України вiд 23.08.2005 N 414 "Про затвердження Фiтосанiтарних правил ввезення з-за кордону, перевезення в межах країни, транзиту, експорту, порядку переробки та реалiзацiї пiдкарантинних матерiалiв", зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї України 29.09.2005 за N 1121/11401.
Порядок оформлення карантинного дозволу
7. Карантинний дозвiл засвiдчує право на ввезення в Україну, а також транзит вантажу (рослин i рослинних продуктiв) на умовах, визначених Державною службою з карантину рослин України.
8. Для отримання карантинного дозволу на ввезення в Україну пiдкарантинних матерiалiв особи повиннi не пiзнiше нiж за 5 днiв до прибуття пiдкарантинного матерiалу на державний кордон України або до початку iмпорту або транзиту подати до Головної державної iнспекцiї з карантину рослин України заявку на оформлення карантинного дозволу.
9. При iмпортi до заявки, погодженої з державною iнспекцiєю з карантину рослин за мiсцем призначення пiдкарантинного матерiалу, отримувачем додається:
- документ, що пiдтверджує проведену оплату (платiжне доручення, квитанцiю поштового переказу, ордер установи банку), згiдно розцiнок, затверджених постановою КМУ;
- копiю зовнiшньоекономiчного контракту.
10. Для отримання карантинного дозволу на транзит особа подає:
- заявку на отримання дозволу;
- копiю зовнiшньоекономiчного контракту у разi перевантаження пiдкарантинного матерiалу в одному з портiв України;
- документ, що пiдтверджує оплату (платiжне доручення, квитанцiю поштового переказу, ордер установи банку), згiдно розцiнок, затверджених постановою КМУ.
11. При транзитi пiдкарантинних матерiалiв з перевантаженням в портах України заявка погоджується з державною iнспекцiєю з карантину рослин, у зонi обслуговування якої знаходиться мiсце перевантаження.
12. При ввезеннi насiнневого i садивного матерiалу необхiдно, щоб їх сортовий склад був занесений до дiючого Реєстру сортiв рослин, придатних для поширення в Українi, або за результатами державного випробування визнано перспективними, згiдно спiльного наказу Мiнiстерства аграрної полiтики України та Державної митної служби України вiд 18.07.2003 N 243/474 "Про затвердження Порядку ввезення в Україну i вивезення з України насiння i садивного матерiалу сортiв рослин для наукових цiлей та цiлей державного сортовипробування".
13. Карантинний дозвiл оформляється протягом 5 днiв з моменту подання заяви.
14. Головна державна iнспекцiя з карантину рослин України зобов'язана прийняти рiшення про видачу або вiдмову у видачi карантинного дозволу протягом 5 дiб.
15. Рiшення про вiдмову у видачi карантинного дозволу надається особi у письмовiй формi.
16. Пiдставами для прийняття рiшення про вiдмову у видачi карантинного дозволу є:
- ввезення пiдкарантинних матерiалiв з територiй країн, де поширенi карантиннi органiзми;
- ввезення пiдкарантинних матерiалiв з територiй країн, де поширенi карантиннi органiзми, якi обмежено поширенi на територiї України, в зони вiльнi вiд таких карантинних органiзмiв на територiї України;
- недотримання фiтосанiтарних заходiв при здiйсненнi особою обiгу та перемiщення пiдкарантинних матерiалiв;
- вiдсутнiсть у особи умов для розмiщення насiннєвого та садивного матерiалу на процедуру перевiрки;
- заборона вивезення країною походження пiдкарантинних матерiалiв, про що офiцiйно повiдомлено Головну державну iнспекцiю з карантину рослин України або передбачено мiжнародними угодами;
- невиконання розпоряджень державного iнспектора з карантину рослин щодо застосування фiтосанiтарних заходiв;
- вiдсутнiсть оплати за видачу карантинного дозволу.
17. Пiдставами для анулювання карантинного дозволу є:
- невiдповiднiсть наявних пiдкарантинних матерiалiв заявленим особою для ввезення в Україну;
- порушення особою вимог фiтосанiтарних заходiв, якi визначенi у карантинному дозволi;
- пiдробка карантинного дозволу;
- повiдомлення особи про втрату карантинного дозволу;
- пошкодження карантинного дозволу, що не дає можливостi визначити змiст документа.
18. Рiшення про вiдмову у видачi карантинного дозволу може бути оскаржено у спецiально уповноваженому центральному органi виконавчої влади з питань аграрної полiтики або в судi.
19. Заява про оскарження рiшення про вiдмову у видачi карантинного сертифiката подається до спецiально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань аграрної полiтики у строк, що не перевищує десяти днiв пiсля одержання вiдповiдного рiшення. Заява розглядається в 10-денний термiн.
20. Про результати розгляду заявник повiдомляється у письмовiй формi.
21. Карантинний дозвiл заповнюється в такому порядку:
У верхнiй правiй частинi документа зазначається код Державної служби з карантину рослин України та реєстрацiйний номер документа.
У роздiлi "Цим дозволено" вказуються реквiзити власника пiдкарантинного матерiалу, а саме: його назва, адреса (фактична або юридична) та iдентифiкацiйний код. Далi зазначається країна, з якої ввозиться пiдкарантинний матерiал або у разi транзиту через територiю України, країна призначення; найменування пiдкарантинного матерiалу та його кiлькiсть (окремо по кожному виду).
У частинi 1 "Матерiали, що ввозяться, повиннi бути вiльними вiд карантинних органiзмiв" вказується окремо по кожному виду або в цiлому до зазначеного вище пiдкарантинного матерiалу - перелiк карантинних органiзмiв, вiд яких пiд час ввезення пiдкарантинний матерiал повинен бути вiльним.
Частина 2 "У пунктi ввезення матерiали повиннi вiдповiдати таким вимогам" визначаються фiтосанiтарнi вимоги, що повиннi бути виконанi до пiдкарантинних матерiалiв у пунктi ввезення, якi включають проведення карантинного огляду, карантинної експертизи або знезараження у разi потреби. А також фiтосанiтарнi вимоги можуть включати вимоги щодо вiдсутностi грунту, герметичностi та тип (рефрежиратори) транспортних засобiв тощо.
Частина 3 "Кожна партiя пiдкарантинних матерiалiв повинна супроводжуватись фiтосанiтарним сертифiкатом, який засвiдчує, що матерiали вiдповiдають" визначає необхiднiсть проведення перевiрки наявностi та вiдповiдностi фiтосанiтарного сертифiката вантажу, який повинен супроводжувати кожну окрему партiю пiдкарантинного матерiалу.
У частинi 4 "Увезення дозволено через прикордоннi пункти" зазначається назва прикордонного пункту (пунктiв), через який дозволяється ввезення пiдкарантинного матерiалу або транзит через територiю України.
Частина 5 "За мiсцем призначення повиннi бути проведенi такi карантиннi заходи" визначає та встановлює перелiк обов'язкових карантинних заходiв, якi проводяться у митницях призначення або за мiсцем призначення пiдкарантинних матерiалiв вiдповiдно до вимог нормативно-правових актiв у сферi карантину рослин. Далi у карантинному дозволi вказується пiдстава для оформлення карантинного дозволу та строк дiї вiд дати видачi до вiдповiдно заявленого термiну, але не бiльше нiж пiвроку.
У заключнiй частинi документа ставиться печатка з назвою та реквiзитами Головної державної iнспекцiї з карантину рослин України, вказується прiзвище, iнiцiали та пiдпис Головного державного iнспектора з карантину рослин України або уповноваженої ним особи та зазначається прiзвище, iнiцiали та пiдпис завiдувача вiддiлу зовнiшнього карантину рослин, що несе вiдповiдальнiсть за правильнiсть оформлення карантинного дозволу.
Порядок оформлення карантинного сертифiката
22. Пiдкарантиннi матерiали перемiщуються територiєю України у супроводi карантинного сертифiката.
23. Карантинний сертифiкат видається державним iнспектором з карантину рослин не ранiше нiж за 14 дiб до дати перемiщення пiдкарантинних матерiалiв територiєю України на пiдставi проведення фiтосанiтарного контролю.
24. Державний iнспектор з карантину рослин зобов'язаний прийняти рiшення про видачу або вiдмову у видачi карантинного сертифiката протягом 5 дiб.
25. Рiшення про вiдмову у видачi карантинного сертифiката надається особi у письмовiй формi.
26. Пiдставами для прийняття рiшення про вiдмову у видачi карантинного сертифiката є:
- невiдповiднiсть пiдкарантинних матерiалiв вимогам карантинних заходiв;
- виявлення зараження пiдкарантинних матерiалiв карантинними органiзмами;
- невiдповiднiсть наявних пiдкарантинних матерiалiв заявленим особою для перемiщення територiєю України;
- невиконання розпоряджень державного iнспектора з карантину рослин щодо застосування карантинних заходiв;
- вiдсутнiсть оплати за видачу карантинного сертифiката.
27. Пiдставами для анулювання карантинного сертифiката є:
- порушення особою вимог карантинних заходiв, якi визначенi у карантинному сертифiкатi;
- повiдомлення особи про втрату карантинного сертифiката;
- пошкодження карантинного сертифiката, що не дає можливостi визначити фiтосанiтарних стан пiдкарантинних матерiалiв;
- пiдробка карантинного сертифiката.
28. Плата за видачу карантинного сертифiката справляється у порядку, встановленому Кабiнетом Мiнiстрiв України.
29. Особа, яка у встановленому порядку надала державному iнспектору з карантину рослин всi необхiднi документи та провела оплату i не отримала у визначенi термiни рiшення про видачу або вiдмову у видачi карантинного сертифiката, має право здiйснити задеклароване перемiщення пiдкарантинних матерiалiв.
30. Пiдкарантиннi матерiали можуть перемiщуватися в межах зони, вiльної вiд регульованих шкiдливих органiзмiв, без наявностi карантинного сертифiката.
31. Рiшення про вiдмову у видачi карантинного сертифiката може бути оскаржене у Головнiй державнiй iнспекцiї з карантину рослин України або в судi.
32. Заява про оскарження рiшення про вiдмову у видачi карантинного сертифiката подається до Головної державної iнспекцiї з карантину рослин України у строк, що не перевищує десяти днiв пiсля одержання вiдповiдного рiшення. Заява розглядається в 10-денний термiн.
33. Про результати розгляду заявник повiдомляється у письмовiй формi.
34. Карантинний сертифiкат заповнюється в такому порядку:
У верхнiй частинi по центу зображено герб України, назва спецiально уповноваженого центального органу виконавчої влади з питань аграрної полiтики та назва Державної iнспекцiї з карантину рослин, яка видала карантинний сертифiкат.
Нижче по центру зазначається код Державної служби з карантину рослин України та реєстрацiйний номер документа.
Вiдповiдно з лiвого та правого боку зазначається дата оформлення карантинного сертифiката та строк його дiї вiдповiдно до вимог нормативно-правових актiв.
У роздiлi 1 "Виданий" зазначається пiдприємство, органiзацiя, установа тощо та реквiзити власника пiдкарантинного матерiалу, а саме: назва та адреса (фактична або юридична) власника або вiдправника пiдкарантинних матерiалiв. Нижче у частинi "дозволено вивезення" вказуються точна адреса та реквiзити отримувача, а саме: назва та фактична адреса отримувача пiдкарантинного матерiалу. А також у частинi "пiдкарантинного матерiалу" вказується найменування пiдкарантинного матерiалу окремо по кожному виду.
У роздiлi 2 "Загальна кiлькiсть мiсць (штук, одиниць)" зазначається заявлена для перемiщення кiлькiсть мiсць, штук, одиниць пiдкарантинного матерiалу.
У роздiлi 3 "Загальна вага (тонн, кг, г)" вказується об'єм партiї пiдкарантинного матерiалу та його вага, що зазначається прописом (наприклад: двадцять п'ять тонн; чотириста вiсiмдесят два кiлограми тощо).
У роздiлi 4 "Спосiб транспортування" зазначається номер або номерний знак транспортного засобу, а саме: для морського способу транспортування - назва судна, баржi тощо; для залiзничного транспорту - номер вагона; для автотранспорту - марка та номер автомашини.
Роздiл 5 "Станцiя (пункт, мiсце) вiдправлення" передбачає станцiю вiдправлення (для залiзничного транспорту), назву, мiсцезнаходження та реквiзити.
Роздiл 6 "Станцiя (пункт, мiсце) призначення" передбачає станцiю призначення (для залiзничного транспорту), назву, мiсцезнаходження та реквiзити.
У роздiлi 7 "Фiтосанiтарний стан засвiдчується на пiдставi польового обстеження, карантинного огляду, експертизи" зазначається iнформацiя про фiтосанiтарний стан пiдкарантинного матерiалу (карантинна зона, виявлення або вiдсутнiсть карантинних органiзмiв, у разi виявлення їх перелiк та назва) i проведенi карантиннi заходи та можливiсть використання таких матерiалiв вiдповiдно до порядку, встановленого законом.
У роздiлi 8 "Установлюються такi умови при вiдправленнi, одержаннi та використаннi пiдкарантинних матерiалiв" визначається перелiк умов, що встановлюються при вiдвантаженi, вiдправленнi, транспортуваннi, прийманнi та використаннi пiдкарантинних матерiалiв. Зазначаються коротко та чiтко вiдповiдно до вимог нормативно-правових актiв.
Роздiл 9 "Сертифiкат виданий на пiдставi Закону України "Про карантин рослин", правил, розпоряджень, заяви" повинен мiстити перелiк норм та вимог законодавчих, нормативно-правових актiв та iнших документiв, на пiдставi яких видано карантинний сертифiкат. Зазначаються коротко, розбiрливо та чiтко.
У заключнiй частинi документа ставиться печатка з назвою та реквiзитами пункту з карантину рослин, вказується прiзвище, iнiцiали та пiдпис державного iнспектора з карантину рослин, що видав карантинний сертифiкат та несе вiдповiдальнiсть за його достовiрнiсть.
Порядок оформлення фiтосанiтарного сертифiката
35. Пiдкарантиннi матерiали при експортi або реекспортi супроводжуються оригiналом фiтосанiтарного сертифiката або фiтосанiтариного сертифiката на реекспорт та/або iншою документацiєю за запитом країни призначення.
36. Фiтосанiтарний сертифiкат видається державним iнспектором з карантину рослин не ранiше нiж за 14 дiб до дати перемiщення пiдкарантинних матерiалiв на пiдставi проведеного фiтосанiтарного контролю.
37. Державний iнспектор з карантину рослин зобов'язаний прийняти рiшення про видачу або вiдмову у видачi фiтосанiтарного сертифiката протягом 5 дiб.
38. Рiшення про вiдмову у видачi фiтосанiтарного сертифiката надається особi у письмовiй формi.
39. Пiдставами для прийняття рiшення про вiдмову у видачi фiтосанiтарного сертифiката є:
- невiдповiднiсть пiдкарантинних матерiалiв фiтосанiтарним вимогам;
- виявлення зараження пiдкарантинних матерiалiв шкiдливими органiзмами з урахуванням вимог країни-iмпортера;
- невiдповiднiсть наявних пiдкарантинних матерiалiв заявленим особою для перемiщення;
- невиконання розпоряджень державного iнспектора з карантину рослин щодо проведення та невiдкладного вжиття карантинних заходiв;
- вiдсутнiсть оплати за видачу фiтосанiтарного сертифiката або фiтосанiтариного сертифiката на реекспорт.
40. Пiдставами для анулювання фiтосанiтарного сертифiката є:
- повiдомлення особи про втрату фiтосанiтарного сертифiката або фiтосанiтариного сертифiката на реекспорт;
- змiна способу транспортування або транспортного засобу;
- пiдробка фiтосанiтарного сертифiката або фiтосанiтариного сертифiката на реекспорт;
- пошкодження фiтосанiтарного сертифiката або фiтосанiтариного сертифiката на реекспорт, що не дає можливостi визначити фiтосанiтарний стан пiдкарантинних матерiалiв.
41. Плата за видачу фiтосанiтарного сертифiката або фiтосанiтариного сертифiката на реекспорт справляється у порядку, встановленому Кабiнетом Мiнiстрiв України.
42. Рiшення про вiдмову у видачi фiтосанiтарного сертифiката може бути оскаржене у Головнiй державнiй iнспекцiї з карантину рослин України або в судi.
43. Заява про оскарження рiшення про вiдмову у видачi фiтосанiтарного сертифiката подається до Головної державної iнспекцiї з карантину рослин України у строк, що не перевищує десяти днiв пiсля одержання вiдповiдного рiшення. Заява розглядається в 10-денний термiн.
44. Про результати розгляду заявник повiдомляється у письмовiй формi.
45. Фiтосанiтарний сертифiкат заповнюється в такому порядку:
У роздiлi 1 "Експортер та його адреса" зазначається назва та адреса (фактична або юридична) експортера та/або вiдправника пiдкарантинних матерiалiв вiдповiдно до експортера та вiдправника зазначеного у контрактi.
Роздiл 2 "Фiтосанiтарний сертифiкат" мiстить реєстрацiйний номер Державної iнспекцiї з карантину рослин та порядковий номер документа.
У роздiлi 3 "Iмпортер та його адреса" зазначається назва та адреса iмпортера вiдповiдно до зазначеного у контрактi.
У роздiлi 4 "В органiзацiю карантину i захисту рослин" вказується назва країни-iмпортера пiдкарантинних матерiалiв (до якої буде ввозитись пiдкарантинний матерiал).
Роздiл 5 "Мiсце походження" повинен вiдображати iнформацiю про регiон виробництва, заготiвлi та/або походження пiдкарантинних матерiалiв (країна, область, район тощо).
У роздiлi 6 "Пункт увезення" вказується прикордонний пункт, через який буде перевозитись та/або ввозитись даний пiдкарантинний матерiал до країни-iмпортера або сумiжної транзитної країни.
У роздiлi 7 "Спосiб транспортування" вказується спосiб транспортування, а саме: для морського способу - назва судна за коносаментом; для залiзничного транспорту - номер вагона за транспортною накладною; для автотранспорту - марка та номер автомашини за товарно-транспортною накладною (iнвойс).
Роздiл 8 "Маркування, назва пiдкарантинного матерiалу, ботанiчна назва рослин" включає опис упаковки для пiдкарантинних матерiалiв: навалом або насипом (in bulk), у пакетах (in pack); маркування, що проставлене на пiдкарантинному матерiалi, а при вiдсутностi маркування - вказується його вiдсутнiсть (no marking); найменування пiдкарантинного матерiалу та ботанiчну назву рослини (латинською мовою).
У роздiлi 9 "Кiлькiсть" вказується кiлькiсть пiдкарантинного матерiалу (тонн, кг, мiсць, одиниць, штук тощо).
Роздiл 10 "Цей сертифiкат засвiдчує" вiдображає, що фiтосанiтарний сертифiкат оформлений на пiдставi проведених фiтосанiтарних заходiв та враховує вимоги Мiжнародної конвенцiї захисту рослин, Мiжнародних стандартiв з фiтосанiтарних заходiв та вимоги країни-iмпортера щодо вiдсутностi карантинних органiзмiв.
У роздiлi 11 "Додаткова декларацiя" зазначається додаткова iнформацiя про виконання додатково задекларованих вимог країною-iмпортером. Iнформацiя про виконання заходiв повинна зводитись до мiнiмального обсягу i бути лаконiчною.
У частинi "Знезараження" у лiвому нижньому кутку документа, у разi проведення знезараження проставляється його дата, хiмiкат i його концентрацiя, якщо вiн використовувався при фумiгацiї; експозицiя (час) та температура, при якiй проводилося знезараження пiдкарантинних матерiалiв, а також у роздiлi 17 "Додаткова iнформацiя" зазначається iнформацiя, що пов'язана з проведенням фумiгацiї або iншої обробки (наприклад, вiдсутнiсть кори - debarking). Для знезараження пiдкарантинних матерiалiв можуть використовуватись рiзнi методи: фумiгацiя (fumigation), сушiння (kiln drying) або iншi способи.
При вiдсутностi знезараженя пункти 12 - 15 сертифiката не заповнюються.
Заключна частина документа у нижньому правому кутку включає роздiл 18 "Мiсце оформлення, дата, призвище iнспектора, пiдпис, штамп", який вiдображає: мiсце видачi фiтосанiтарного сертифiката (область, мiсто або населений пункт); дату заповнення фiтосанiтарного сертифiката; прiзвище державного iнспектора з карантину рослин; особистий пiдпис державного iнспектора з карантину рослин, що видав фiтосанiтарний сертифiкат, та вiдтиск трикутної печатки з мiжнародною фiтосанiтарною символiкою.
Порядок оформлення фiтосанiтарного сертифiката на реекспорт
Фiтосанiтарний сертифiкат на реекспорт заповнюється в такому порядку, як i фiтосанiтарний сертифiкат для експорту пiдкарантинних матерiалiв. Частини та елементи фiтосанiтарного сертифiката на реекспорт є такими ж, як для фiтосанiтарного сертифiката, крiм роздiлу 10, що стосується сертифiкацiї.
У цьому роздiлi фiтосанiтарний сертифiкат на реекспорт вiдображає: країну, до якої було ввезено або iмпортовано пiдкарантинний матерiал, країну-експортер, з якої походить пiдкарантинний матерiал, номер фiтосанiтарного сертифiката країни походження та засвiдчує, що пiдкарантинний матерiал пiд час перевантаження, зберiгання, роздiлення i поєднання з iншими вантажами в Українi не був пiдданий ризику зараження.
Завiдувач вiддiлу внутрiшнього карантину рослин | С. Є. Прунцев |