МIНIСТЕРСТВО ЮСТИЦIЇ УКРАЇНИ
вiд 16.02.2007 р. | N 20-36-6 |
---|
Державнiй митнiй службi |
Щодо надання роз'яснень
На ваш лист вiд 16 сiчня 2007 року N 11/4-15/335 щодо надання роз'яснення Мiнiстерство юстицiї повiдомляє.
При вирiшеннi порушеного питання слiд враховувати наступне.
Щодо надання пiльг з оподаткування транспортних засобiв, що ввозяться на митну територiю України у разi переселення громадян на постiйне проживання в Україну.
Особливостi оподаткування окремих товарiв та транспортних засобiв, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територiю України, визначено статтею 8 Закону України "Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарiв та транспортних засобiв, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територiю України" (далi - Закон).
Так, вiдповiдно до пункту 12 частини першої цiєї статтi Закону при ввезеннi на митну територiю України звiльняються вiд оподаткування особистi речi, що ввозяться (пересилаються) у разi переселення громадян на постiйне мiсце проживання в Україну, в тому числi i механiчнi транспортнi засоби (крiм транспортних засобiв за кодами 87.01, 87.02, 87.03, 87.04, 87.05 Української класифiкацiї товарiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi), в кiлькостi однiєї одиницi таких транспортних засобiв по кожнiй товарнiй позицiї на повнолiтнього громадянина.
Дозволяється ввезення у разi переселення на постiйне мiсце проживання на кожного повнолiтнього громадянина одного механiчного транспортного засобу за кодами 87.01, 87.02, 87.03, 87.04, 87.05 Української класифiкацiї товарiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi за умови, що вiн є власником такого транспортного засобу не менше року та за умови перебування такого транспортного засобу на облiку в країнi постiйного мiсця попереднього проживання не менше року (частина друга статтi 8 Закону).
Щодо питання переселення на постiйне проживання в Україну iноземцiв та осiб без громадянства.
Вiдповiдно до частини першої статтi 3 Закону України "Про правовий статус iноземцiв та осiб без громадянства" iноземцi та особи без громадянства можуть у встановленому порядку iммiгрувати в Україну на постiйне проживання або прибути для працевлаштування на визначений термiн, а також тимчасово перебувати на її територiї.
Умови i порядок iммiграцiї в Україну визначенi Законом України "Про iммiграцiю" (далi - Закон).
Вiдповiдно до Закону iноземцi та особи без громадянства, якi мають дозвiл на iммiграцiю, мають отримати посвiдку на постiйне проживання, що є документом, який пiдтверджує право iноземця чи особи без громадянства на постiйне проживання в Українi.
Частинами першою, другою та четвертою статтi 11 Закону встановлено, що особi, яка постiйно проживає за межами України i отримала дозвiл на iммiграцiю, дипломатичне представництво чи консульська установа України за її зверненням оформляють iммiграцiйну вiзу, що є чинною протягом року з дня її оформлення. Зазначена особа в'їжджає на територiю України в порядку, встановленому законодавством України.
Пiсля прибуття iммiгранта в Україну вiн повинен звернутися протягом п'яти робочих днiв до органу спецiально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань iммiграцiї за мiсцем проживання iз заявою про видачу йому посвiдки на постiйне проживання. До заяви мають додаватися копiя паспортного документа заявника iз проставленою в ньому iммiграцiйною вiзою та копiя рiшення про надання дозволу на iммiграцiю.
Особi, яка перебуває на законних пiдставах в Українi i отримала дозвiл на iммiграцiю, орган спецiально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань iммiграцiї за мiсцем її проживання видає посвiдку на постiйне проживання протягом тижня з дня подання нею вiдповiдної заяви.
До отримання зазначеної посвiдки на постiйне проживання особа має статус iноземця чи особи без громадянства, що тимчасово перебуває в Українi.
Враховуючи вищезазначене, датою переселення на постiйне проживання в Україну iноземця чи особи без громадянства, на нашу думку, є дата видачi посвiдки на постiйне проживання.
Заступник Мiнiстра | Л. В. Єфiменко |