УГОДА
мiж Урядом України та Урядом Росiйської Федерацiї про реалiзацiю режиму вiльної торгiвлi
Уряд України та Уряд Росiйської Федерацiї, якi надалi iменуються Договiрними Сторонами,
враховуючи iнтеграцiйнi економiчнi зв'язки України та Росiйської Федерацiї, що склалися, взаємозалежнiсть та взаємодоповненiсть економiк двох країн,
надаючи важливого значення поглибленню економiчної iнтеграцiї України та Росiйської Федерацiї,
керуючись Угодою мiж Урядом України й Урядом Росiйської Федерацiї про вiльну торгiвлю вiд 24 червня 1993 року,
прагнучи до створення рiвних можливостей для господарюючих суб'єктiв та встановленню умов добросовiсної конкуренцiї у взаємнiй торгiвлi,
визнаючи, що вiльне перемiщення товарiв та послуг потребує здiйснення взаємно узгоджених заходiв,
пiдтверджуючи намiри України та Росiйської Федерацiї стати Договiрними Сторонами Генеральної Угоди з тарифiв i торгiвлi (ГАТТ), подiляючи цiлi та принципи ГАТТ i беручи до уваги результати угод та домовленостей, досягнутi у рамках Уругвайського раунду багатостороннiх торговельних переговорiв,
будучи впевненими в тому, що створення сприятливих умов для розвитку та диверсифiкацiї торгiвлi та поглиблення комерцiйного та економiчного спiвробiтництва на основi рiвноправностi, взаємної вигоди та загальноприйнятих норм мiжнародного права сприятиме гармонiйному розвитку двостороннiх вiдносин мiж Україною та Росiйською Федерацiєю i, таким чином, сприятиме економiчному розвитку, полiпшенню умов життя та зайнятостi населення двох країн, пiдвищенню продуктивностi працi та фiнансовiй стабiлiзацiї,
пiдтверджуючи свою прихильнiсть цiлям та принципам Спiвдружностi Незалежних Держав з урахуванням обопiльного бажання до поглиблення економiчної iнтеграцiї в рамках режиму вiльної торгiвлi, включаючи поетапне створення Митного союзу,
погодились про нижчезазначене:
Стаття 1
Договiрнi Сторони з метою створення подальшої взаємодiї в галузi зовнiшньоекономiчних зв'язкiв, розроблять заходи щодо розширення вiльної торгiвлi для забезпечення розвитку iнтеграцiйних процесiв мiж Україною та Росiйською Федерацiєю.
Стаття 2
Договiрнi Сторони забезпечать практичну взаємодiю мiж органами державного управлiння, вiдповiдальними за формування пропозицiй у подальшiй реалiзацiї режиму вiльної торгiвлi мiж Україною та Росiйською Федерацiєю.
З цiєю метою в 2-мiсячний термiн з моменту набрання чинностi цiєю Угодою, Договiрнi Сторони створюють змiшану робочу групу з пiдготовки пропозицiй, направлених на збалансоване узгоджене скорочення вилучень з режиму вiльної торгiвлi мiж Україною та Росiйською Федерацiєю (надалi iменується -робоча група).
Стаття 3
Робоча група проведе аналiз та пiдготує пропозицiї для урядiв України та Росiйської Федерацiї з наступних питань,що впливають на взаємну торгiвлю, в тому числi:
1) адекватнiсть та збалансованiсть вилучень з режиму вiльної торгiвлi, що застосовуються;
2) заходи тарифного регулювання торгiвлi та шляхи їх скорочення, включаючи можливий графiк скорочення обмежень, що зберiгаються;
3) заходи нетарифного регулювання торгiвлi та шляхи їх скорочення, включаючи можливий графiк скорочення обмежень, що зберiгаються;
4) забезпечення транзиту вантажiв, що походять з територiй Договiрних Сторiн та направляються до третiх країн та з третiх країн згiдно з угодами, що дiють мiж Договiрними Сторонами.
Стаття 4
1. З моменту пiдписання цiєї Угоди Договiрнi Сторони не вводитимуть новi кiлькiснi обмеження у взаємнiй торгiвлi, за винятком випадкiв, передбачених положеннями статей 3 i 10 Угоди мiж Урядом України та Урядом Росiйської Федерацiї про вiльну торгiвлю вiд 24 червня 1993 року.
2. Сторони визнають, що поетапне, а потiм i повне усунення обмежень у взаємнiй торгiвлi обумовлено виконанням узгоджених робiт з:
- гармонiзацiї та унiфiкацiї систем тарифного та нетарифного регулювання торгiвлi мiж обома державами у вiдповiдностi з принципами ГАТТ;
- визначенню торговельної полiтики у вiдношеннi до третiх країн.
Стаття 5
Пiсля набуття чинностi цiєю Угодою Договiрнi Сторони будуть визначати в окремих протоколах до цiєї Угоди перелiки товарiв, якi пiдпадають прямо або побiчно пiд вилучення з режиму вiльної торгiвлi.
Скорочення кожного перелiку таких товарiв Договiрними Сторонами буде здiйснюватися узгоджено вiдповiдно iз загальними заходами по лiбералiзацiї взаємної торгiвлi.
Стаття 6
Договiрнi Сторони визнають за доцiльне розробити конкретнi заходи, що випливають з цiлей цiєї Угоди, якi направленi на врегулювання торгiвлi у вiдношеннi до третiх країн на основi принципiв та норм ГАТТ.
Стаття 7
Реалiзацiя статей цiєї Угоди не перешкоджатиме виконанню зобов'язань Договiрних Сторiн, зафiксованих у багатостороннiх угодах, укладених державами-учасницями СНД, учасницею яких є хоча б одна з Договiрних Сторiн, включаючи Договiр про створення Економiчного союзу, Угоду про створення зони вiльної торгiвлi та Угоду про реекспорт товарiв та порядок видачi дозволу на реекспорт, а також iншi мiжнароднi торговельно-економiчнi угоди.
Стаття 8
Ця Угода набуває чинностi з дати обмiну повiдомленнями про виконання Договiрними Сторонами необхiдних для цього внутрiдержавних процедур та залишатиметься чинною до сплину дванадцяти мiсяцiв з дати, коли одна з Договiрних Сторiн надiшле письмове повiдомлення iншiй Договiрнiй Сторонi про намiр припинити її дiю.
Вчинено в м. Києвi 8 лютого 1995 року в двох дiйсних примiрниках, кожний українською та росiйською мовами, причому обидва тексти мають однакову силу.
За Уряд України | За Уряд Росiйської Федерацiї |