ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
24.04.08 | N 29/2-12.1/3184-ЕП |
---|
Начальникам регiональних митниць, митниць |
До вiдома та використання в
роботi, для забезпечення проведення iдентифiкацiї
та правильної класифiкацiї деревноволокнистих
плит, повiдомляємо наступне.
Згiдно з ГОСТ 27935-88 "Плиты древесноволокнистые и древесностружечные. Термины и определения" деревноволокниста плита (далi - ДВП) - це листовий матерiал, виготовлений шляхом гарячого пресування чи сушки ковдри з деревних волокон з додаванням при необхiдностi зв'язуючих та спецiальних добавок.
ДВП найчастiше виготовляються з деревинної трiски, пiдданої механiчному роздiленню волокон (дефiбруванню) чи розбиванню за допомогою пари, або iншого розволокненого лiгноцелюлозного матерiалу (одержаного, наприклад, з багаси або бамбуку).
Визначальними показниками ДВП, що впливають на їх iдентифiкацiю та класифiкацiю згiдно УКТЗЕД є наступними.
1. Вид матерiалу.
Характерною ознакою ДВП є те, що вони виготовленi з окремих деревних волокон (або тонких пучкiв волокон), щiльно спресованих. Зазначене можливо спостерiгати як вiзуально, так i за допомогою лупи, мiкроскопу.
2. Наявнiсть облицювання чи покриття.
ДВП можуть бути облицьованi чи покритi (наприклад, текстильним матерiалом, пластмасами, фарбою, папером, металом тощо).
3. Наявнiсть механiчної обробки.
ДВП можуть пiддаватися рiзним видам механiчної обробки (надання плитам профiлей рiзної форми, вигнутiсть, гофрування, перфорацiя, наявнiсть пазiв, виступiв, технологiчних отворiв та iн.).
Згiдно Пояснень до УКТЗЕД до товарної позицiї 4411 включаються вироби незалежно вiд того, чи були, чи не були вони обробленi для надання їм профiлей, зазначених для виробiв товарної позицiї 4409. Вони можуть бути вигнутої, гофрованої, перфорованої, рiзаної, або iнших форм, а також сформованi за формою вiдмiнною вiд квадратної чи прямокутної, i незалежно вiд того були чи не були їх поверхнi, краї, чи торець обробленi, облицьованi, чи покритi (наприклад, текстильним матерiалом, пластмасами, фарбою, папером або металом), чи пiдданi будь-якiй iншiй операцiї за умови, що цi операцiї не додадуть їм основну властивiсть виробiв iнших товарних позицiй.
4. Густина.
Густина плити - фiзичний показник, що визначається величиною (г/см3) та ваговим методом.
Показник густини ДВП, зазвичай, залежить вiд їх товщини. Наприклад, для ДВП товщиною 2-4 мм характерна висока густина, для ДВП товщиною 6-44 мм характерна середня густина.
Необхiдно також враховувати, що на показник густини ДВП значно впливає вологiсть повiтря, атмосфернi опади, характер упаковки тощо.
5. Спосiб виготовлення.
Iснує два способи виготовлення ДВП.
5.1. ДВП виготовленi "сухим способом". При виготовленнi ДВП сухим способом до сухих деревних волокон добавляються термореактивнi смоли, як зв'язуючий матерiал при агломерацiї волокон. При виготовленнi сухим способом, обидвi поверхнi плити гладкi та рiвнi, без тиснення.
До даної категорiї включаються зокрема ДВП середньої густини сухого способу виробництва, так званi MDF (Medium Density Fiberboards). Для даних плит характерна густина вiд 0,45 до 1,0г/см3 (в бiльшостi випадкiв на практицi iмпортуються плити з густиною вiд 0,70 до 0,87г/см3).
ДВП середьої густини (MDF) з густиною бiльше 0,8 г/см3 виробники iнколи називають ДВП високої густини HDF (High Density Fiberboards).
5.2. ДВП виготовленi"мокрим способом". Плити мокрого способу виготовлення пресуються на пiддонах з отворами для вiдтоку вологи. Це обумовлює наявнiсть на однiй з поверхонь плити тиснення (рельєфна, комiрчаста). Однак iнодi у даних плит можуть бути гладкими обидвi поверхнi, що досягається за допомогою спецiальної поверхневої обробки або в процесi спецiального виробничого процесу.
Для визначення способу їх виготовлення (мокрого чи сухого) та їх призначення, необхiдно вимагати вiд суб'єктiв ЗЕД надання достовiрної iнформацiї товаровиробника, а саме: технiчної або технологiчної документацiї iз зазначенням вiдомостей про склад, властивостi та призначення товару (технiчнi умови, технологiя виготовлення, специфiкацiї, каталоги й паспортнi данi на вироби товаровиробникiв, дозволи, маркувальнi етикетки, робочi креслення тощо).
Експертнi пiдроздiли Управлiння при проведеннi дослiджень ДВП можуть визначати наступнi показники: густина, наявнiсть облицювання, обробки, просочення.
Перший заступник начальника Управлiння | О.М. Литвин |