ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ХМЕЛЬНИЦЬКА МИТНИЦЯ
НАКАЗ
вiд 26 жовтня 2005 року | N 408 |
---|
Про тимчасовi зони митного контролю пiдприємств
(органiзацiй)
Зареєстровано в Хмельницькому обласному управлiннi юстицiї 9 листопада 2006 р. за N 110/974 |
На виконання вимог статей
48 - 52 Митного кодексу України,
Порядку створення зон митного контролю та їх
функцiонування i Порядку надання дозволу на
розмiщення у зонах митного контролю споруд та
об'єктiв iнфраструктури, що належать iншим, нiж
митнi, органам державної влади, якi здiйснюють
контроль пiд час перемiщення товарiв через митний
кордон України, затверджених постановою
Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.12.2002 р. N 1947,
наказую:
1. Затвердити та ввести в дiю Положення про тимчасовi зони митного контролю пiдприємств (органiзацiй), що функцiонують в зонах дiяльностi вантажного вiддiлу, сектора оформлення транспортних засобiв, сектора оформлення предметiв, що перемiщуються через митний кордон громадянами Хмельницької митницi (далi - пiдроздiли митного оформлення) (додається).
2. Начальнику вiддiлу органiзацiї митного контролю та начальнику юридичного сектора забезпечити подання цього наказу на реєстрацiю до Хмельницького обласного управлiння юстицiї.
3. Начальникам пiдроздiлiв митного оформлення:
довести вимоги положень до зацiкавлених суб'єктiв ЗЕД та фiзичних осiб.
- забезпечити чiтке виконання представниками пiдприємств та громадянами вимог даних Положень.
4. Начальнику загального вiддiлу наказ довести, до осiб яких вiн стосується.
5. Вважати таким, що втратив чиннiсть, наказ Подiльської регiональної митницi вiд 28.05.2004 N 418 "Про тимчасовi зони митного контролю пiдприємств (органiзацiй)".
6. Контроль за виконанням вимог наказу покласти на першого заступника начальника Хмельницької митницi Мирону О. М. та заступника начальника митницi Шадловського О. I.
Т. в. о. начальника Хмельницької митницi | Б. I. Ковбасюк |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Хмельницької митницi вiд 26 жовтня 2005 р. N 408 |
|
Зареєстровано в Хмельницькому обласному управлiннi юстицiї 9 листопада 2005 р. за N 110/974 |
Положення
про тимчасовi зони митного контролю пiдприємств
(органiзацiй), що функцiонують в зонi дiяльностi
вантажного вiддiлу, сектора оформлення
транспортних засобiв, сектора оформлення
предметiв, що перемiщуються через митний кордон
громадянами Хмельницької митницi
1. Загальнi положення
1.1. Положення про тимчасовi зони митного контролю пiдприємств (органiзацiй) (далi - Положення), якi функцiонують в зонi дiяльностi вантажного вiддiлу, сектора оформлення транспортних засобiв, сектора оформлення предметiв, що перемiщуються через митний кордон громадянами Хмельницької митницi (далi - пiдроздiли митного оформлення) розроблено на пiдставi Митного кодексу України, Порядку створення зон митного контролю та їх функцiонування i Порядку надання дозволу на розмiщення у зонах митного контролю споруд та об'єктiв iнфраструктури, що належать iншим, нiж митнi, органам державної влади, якi здiйснюють контроль пiд час перемiщення товарiв через митний кордон України, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.12.2002 N 1947.
1.2. Дане Положення розроблено з метою забезпечення належного контролю при проведеннi митного оформлення товарiв, що перемiщуються через митний кордон України та сприяння суб'єктам господарювання, громадянам у здiйсненнi зовнiшньоекономiчної дiяльностi.
1.3. Мiсцем здiйснення митного контролю вантажiв, що надходять на адреси юридичних та фiзичних осiб, приватних пiдприємцiв або вiдправляються ними за межi митної територiї України, є тимчасовi зони митного контролю за адресами їх фактичного мiсця знаходження чи знаходження пiдроздiлiв пiдприємств.
1.4. Тимчасовi зони митного контролю визначаються шляхом видiлення на територiї пiдприємства (органiзацiї) примiщення або вiдповiдно розмiченого з допомогою фарби майданчика, визначеного стацiонарними знаками, переносними табличками, якi iнформують про режимнiсть даного примiщення чи майданчика. Схеми тимчасових зон митного контролю погоджуються власником територiї, керiвником вiдповiдного пiдроздiлу митного оформлення та затверджуються начальником митницi або уповноваженою ним особою.
1.5. Зони митного контролю обладнуються пiдприємствами необхiдними засобами освiтлення, зв'язку, забезпечуються навантажувально-розвантажувальною технiкою та квалiфiкованим персоналом.
1.6. Такi зони створюються за умови виконання пiдприємствами вимог, що забезпечують здiйснення митного контролю в повному обсязi та дотримання режиму зон митного контролю, що доводиться до осiб, якi безпосередньо присутнi пiд час проведення митного контролю.
1.7. У випадках, коли товари пiдлягають контролю з боку iнших державних органiв, за рiшенням начальника пiдроздiлу митного оформлення представники вiдповiдних державних контролюючих органiв можуть бути присутнi при проведеннi певних митних процедур у зонах митного контролю.
2. Режим тимчасових зон митного контролю пiдприємств (органiзацiй)
2.1. З метою заборони доступу в зону митного контролю осiб, не причетних до здiйснення митного контролю, створення умов для роботи та захисту особового складу та майна митних органiв, забезпечується її режимнiсть. Режимнiсть зони митного контролю здiйснюється вiдповiдно до Митного кодексу України, а вимоги щодо пiдтримання режиму митного контролю є обов'язковими для виконання.
2.2. Посадовi особи пiдроздiлiв митного оформлення перебувають в зонi митного контролю у формi одягу, визначенiй нормативними документами Держмитслужби за наявностi нагрудних номерних знакiв та представницьких карток встановленої форми.
2.3. Пiд час здiйснення митного контролю вантажiв, доступ у зону митного контролю дозволяється:
- службовим особам митних органiв, якi безпосередньо приймають участь у процесi митного контролю та митного оформлення;
- представникам пiдприємств, громадянам, що безпосередньо здiйснюють декларування вантажiв вiдповiдно до Митного кодексу України;
- представникам пiдприємств, громадянам, якi перемiщують товари i транспортнi засоби або зберiгають їх пiд митним контролем. Доступ та перебування в зонi митного контролю працiвникiв правоохоронних органiв i органiв прокуратури дозволяється в порядку, передбаченому законом.
Доступ в зону митного контролю представникiв державних контролюючих органiв здiйснюється лише у присутностi посадової особи пiдроздiлу митного оформлення та за наявностi у них представницьких карток (спецiальних тимчасових карток для тимчасового перебування, форма яких затверджується нормативно-правовими актами Держмитслужби спiльно з iншими центральними органами виконавчої влади).
2.4. Доступ у зону митного контролю особам, не причетним до здiйснення митного контролю, забороняється.
2.5. Службовi особи, що мають доступ у зону митного контролю, а також особи, допущенi до здiйснення робiт iз зовнiшньоекономiчними вантажами можуть пересуватися тiльки в межах, необхiдних для виконання своїх прямих службових обов'язкiв та робiт, на здiйснення яких вони мають вiдповiднi повноваження. Такi особи не повиннi мати при собi цiнностi та предмети, вивезення або ввезення яких на митну територiю України заборонено чи обмежено законодавством України.
2.6. Працiвникам пiдроздiлiв митного оформлення в зонi митного контролю забороняється:
- користувалися мобiльними телефонами пiд час виконання службових обов'язкiв;
- мати при собi готiвковi кошти:
• в iноземнiй валютi;
• у валютi України в сумi понад 100 грн.
2.7. Особи, виннi в порушенi режиму зони митного контролю, несуть кримiнальну, адмiнiстративну або iншу вiдповiдальнiсть згiдно з чинним законодавством України.
3. Митне оформлення товарiв i транспортних засобiв в зонах митного контролю пiдприємств (органiзацiй)
3.1. Пiдставою розмiщення вантажiв та транспортних засобiв в зонi митного контролю є поданi для митного оформлення документи (вантажнi митнi декларацiї, провiзнi вiдомостi, iншi документи контролю доставки тощо).
3.2. Митний контроль товарiв здiйснюється посадовими особами пiдроздiлiв митного оформлення у вiдповiдностi з вимогами Митного кодексу України, наказiв Держмитслужби щодо порядку здiйснення митного контролю та митного оформлення товарiв i транспортних засобiв iз застосуванням вантажної митної декларацiї, наказiв Хмельницької митницi, iнших нормативно-правових документiв.
3.3. Митний огляд вантажiв в зонi митного контролю проводиться в присутностi власника вантажу або уповноваженого ним представника та особи, яка здiйснює декларування. Проведення митного огляду вантажiв та транспортних засобiв, на яких вони перемiшуються, здiйснюється за наступною схемою:
- перевiрка реєстрацiйних документiв та номерних знакiв транспортного засобу;
- перевiрка документiв на придатнiсть транспортного засобу до мiжнародних перевезень пiд митними печатками та пломбами;
- зовнiшнiй огляд транспортного засобу, перевiрка цiлiсностi митного забезпечення, виявлення слiдiв пошкодження, тайникiв у вантажному вiдсiку;
- огляд вантажу, перевiрка його вiдповiдностi даним, заявленим у ВМД (митнiй декларацiї) i товаросупровiдних документах;
- перевiрка наявностi стороннiх вкладень.
За результатами митного огляду, в разi необхiдностi, посадовою особою пiдроздiлу оформляється вiдповiдний Акт, форма якого встановлена Держмитслужбою.
Випуск вантажу iз зони митного контролю здiйснюється на пiдставi оформленої працiвником пiдроздiлу митного оформлення (вантажної) митної декларацiї, iншого документа, що засвiдчує оформлення товарiв у митному вiдношеннi або за дозволом та пiд контролем працiвника митного органу (при розмiщеннi на МЛС, СТЗ, склад митницi тощо).
4. Обов'язки посадових осiб митницi при здiйсненнi митного контролю в тимчасових зонах митного контролю
4.1. Основними обов'язками посадових осiб митницi є:
- здiйснення належного митного контролю товарiв, що перемiщуються через митний кордон України;
- забезпечення необхiдного контролю за режимнiстю зони митного контролю;
- сприяння пiдроздiлам по боротьбi зi злочиннiстю при проведеннi оперативно-розшукових заходiв у зонi митного контролю (за умови погодження з керiвництвом митницi).
4.2. Права посадових осiб митницi:
- вимагати дотримання режимних правил зони митного контролю;
- вимагати вiд громадян, представникiв пiдприємств пред'явити для проведення митного контролю товари i необхiднi документи;
- здiйснювати митний контроль товарiв i транспортних засобiв, що перемiщуються через митний кордон України.
5. Обов'язки пiдприємств по пiдтриманню режиму в тимчасових зонах митного контролю
5.1. З дозволу представника митного органу, пiдприємства (органiзацiї) забезпечують доступ у зони митного контролю:
- особам, якi пред'являють вантажi до митного контролю в тому числi, для юридичних осiб, зазначеним у реєстрацiйнiй картцi суб'єкта ЗЕД;
- керiвникам пiдприємств - власникам вантажiв, що зазначенi у реєстрацiйнiй картцi суб'єкта ЗЕД;
- технiчному персоналу, який проводить вантажно-розвантажувальнi роботи (в разi необхiдностi);
- представникам пiдприємств-перевiзникiв, що здiйснюють перемiщення вантажiв через митний кордон України;
- представникам iнших державних органiв, якщо вантажi пiдлягають контролю цих органiв, вiдповiдно до законодавства України.
5.2. Iншими обов'язками пiдприємств є:
- забезпечення умов для проведення митного контролю працiвниками митних органiв;
- в необхiдних випадках, вжиття заходiв по локалiзацiї та нейтралiзацiї негативних проявiв в мiсцях проведення митного контролю;
- сприяння правоохоронним органам при проведеннi оперативно-розшукових заходiв;
- забезпечення виконання вимог правил охорони працi, технiки безпеки, виробничої санiтарiї та протипожежного захисту.
Начальник вiддiлу органiзацiї митного контролю | О. О. Лазунiн |