ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
НАКАЗ
вiд 29 липня 2002 року | N 408 |
---|
Про затвердження Порядку проведення службових
розслiдувань у митних органах України
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 15 серпня 2002 р. за N 665/6953 |
З метою приведення Порядку
проведення службових розслiдувань у митних
органах у вiдповiднiсть до вимог постанови
Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 13.06.2000 N 950
"Про затвердження Порядку проведення
службового розслiдування стосовно державних
службовцiв" наказую:
1. Затвердити Порядок проведення службових розслiдувань у митних органах України (далi - Порядок), що додається.
2. Уважати таким, що втратив чиннiсть, наказ Державної митної служби України вiд 27.07.99 N 462 "Про затвердження Порядку проведення службових розслiдувань у митних органах", зареєстрований у Мiнiстерствi юстицiї України 12.08.99 за N 552/3845.
3. Керiвникам митних органiв забезпечити неухильне дотримання вимог Порядку.
4. Управлiнню власної безпеки (Коломацький С. Г.) та Правовому управлiнню (Мельник М. В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацiю до Мiнiстерства юстицiї України.
5. Управлiнню справами (Карпенко В. П.) забезпечити доведення цього наказу до митних органiв України.
6. Контроль за виконанням наказу покласти на Управлiння власної безпеки (Коломацький С. Г.).
Голова Служби | М. М. Каленський |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Державної митної служби України вiд 29 липня 2002 р. N 408 |
|
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 15 серпня 2002 р. за N 665/6953 |
ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ СЛУЖБОВИХ РОЗСЛIДУВАНЬ У МИТНИХ ОРГАНАХ УКРАЇНИ
1. ЗАГАЛЬНI ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Цей Порядок розроблено згiдно з вимогами постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 13.06.2000 N 950 "Про затвердження Порядку проведення службового розслiдування стосовно державних службовцiв".
1.2. Порядок визначає пiдстави для проведення службового розслiдування, права й обов'язки посадових осiб митних органiв пiд час його проведення, установлює процедуру розслiдування.
2. ПIДСТАВИ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ СЛУЖБОВОГО РОЗСЛIДУВАННЯ ТА ЙОГО МЕТА
2.1. Службове розслiдування проводиться:
у разi невиконання або неналежного виконання посадовими особами митних органiв службових обов'язкiв, перевищення своїх повноважень, що призвело до людських жертв або заподiяло значну матерiальну чи моральну шкоду державi, пiдприємству, установi, органiзацiї, громадяниновi чи об'єднанню громадян;
у разi недодержання посадовими особами митних органiв законодавства про державну службу, про боротьбу з корупцiєю, а також при порушеннi етики поведiнки;
на вимогу посадової особи митного органу з метою зняття безпiдставних, на її думку, звинувачень або пiдозри.
2.2. За анонiмними повiдомленнями, заявами та скаргами службове розслiдування не проводиться.
2.3. Метою службового розслiдування є:
об'єктивне й усебiчне з'ясування обставин скоєння порушення;
виявлення причин та умов, що сприяли скоєнню порушення;
установлення винних i визначення ступеня їх вiдповiдальностi за скоєне порушення;
ужиття заходiв до недопущення подiбних порушень у подальшому.
3. ПРИЗНАЧЕННЯ СЛУЖБОВОГО РОЗСЛIДУВАННЯ, ОРГАНIЗАЦIЯ РОБОТИ КОМIСIЇ
3.1. Рiшення про проведення службового розслiдування може бути прийняте Головою Державної митної служби України, керiвником митного органу або особою, що їх замiщує.
Наказом митного органу призначається голова комiсiї з проведення службового розслiдування, iншi члени комiсiї, визначаються мета й дати початку та закiнчення службового розслiдування. Термiн службового розслiдування не може перевищувати двох мiсяцiв.
3.2. Комiсiя з проведення службового розслiдування визначає перелiк питань, що потребують з'ясування, коло працiвникiв, якi могли бути причетними до скоєння порушення або свiдками порушення.
У своїй роботi комiсiя керується чинним законодавством України.
3.3. Керiвник митного органу, що призначив службове розслiдування, контролює хiд його проведення, забезпечує членiв комiсiї всiма потрiбними для нормальної дiяльностi умовами, документальними матерiалами, а при потребi звертається до правоохоронних органiв з метою забезпечення особистої безпеки членiв комiсiї.
3.4. До проведення службового розслiдування залучаються належно пiдготовленi фахiвцi з митної справи, участь яких потрiбна для отримання обґрунтованих оцiнок i висновкiв про правомiрнiсть дiй посадових осiб, стосовно яких призначено це службове розслiдування, та щодо фактiв виявлених порушень чинного законодавства.
3.5. До участi в проведеннi службового розслiдування не повиннi залучатися посадовi особи митних органiв, якщо є обставини, якi можуть викликати їх особисту зацiкавленiсть у результатах розслiдування.
3.6. Службове розслiдування стосовно посадових осiб митних органiв може проводитися з вiдстороненням їх вiд здiйснення повноважень за посадою або без такого вiдсторонення.
4. ПРАВА Й ОБОВ'ЯЗКИ ЧЛЕНIВ КОМIСIЇ, ПРИЗНАЧЕНОЇ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ СЛУЖБОВОГО РОЗСЛIДУВАННЯ
4.1. Члени комiсiї з проведення службового розслiдування несуть персональну вiдповiдальнiсть згiдно з чинним законодавством за повноту, усебiчнiсть, об'єктивнiсть висновкiв службового розслiдування та нерозголошення iнформацiї, що стосується цього розслiдування.
4.2. Членам комiсiї надається право:
отримувати уснi чи письмовi пояснення вiд будь-якої посадової особи митного органу, а також консультацiї спецiалiстiв з питань службового розслiдування;
знайомитись i вивчати з виїздом на мiсце вiдповiднi документи, при потребi знiмати з них копiї та долучати до матерiалiв службового розслiдування;
отримувати та збирати з дотриманням вимог чинного законодавства потрiбну для службового розслiдування iнформацiю в iнших юридичних та фiзичних осiб на запит керiвника митного органу, що призначив службове розслiдування.
4.3. У разi вiдмови будь-якої посадової особи митного органу надати пояснення членовi комiсiї з питань службового розслiдування ця обставина вiдображається в актi, що складається комiсiєю за результатами проведеного службового розслiдування.
5. ПРАВА ПОСАДОВОЇ ОСОБИ МИТНОГО ОРГАНУ, СТОСОВНО ЯКОЇ ПРОВОДИТЬСЯ СЛУЖБОВЕ РОЗСЛIДУВАННЯ
5.1. Посадова особа митного органу, стосовно якої проводиться службове розслiдування, має право в будь-який момент узяти в ньому участь, пояснювати факти, робити заяви, подавати вiдповiднi документи i порушувати клопотання про залучення нових документiв, вимагати додаткового вивчення пояснень осiб, причетних до справи.
Рiшення, прийняте за результатами службового розслiдування, може бути оскаржено згiдно iз чинним законодавством.
5.2. За посадовою особою на час її вiдсторонення вiд виконання повноважень за посадою зберiгається заробiтна плата.
6. З'ЯСУВАННЯ ПРИЧИН ТА МОТИВIВ, ЩО СПРИЯЛИ СКОЄННЮ ПОРУШЕНЬ
6.1. У ходi розслiдування з'ясовуються причини й мотиви, що сприяли скоєнню порушення:
несумлiнне ставлення до виконання службових обов'язкiв;
недосконалiсть технологiчних схем митного контролю та митного оформлення;
вiдсутнiсть належної органiзацiї роботи пiдроздiлу;
недостатня професiйна пiдготовка тощо.
6.2. З метою встановлення причин та мотивiв, що сприяли скоєнню порушення, вивчаються матерiали, якi мають безпосереднє вiдношення до фактiв, що перевiряються.
6.3. З'ясовується, якi збитки заподiяно державi, окремiй фiзичнiй або юридичнiй особi, чи не вбачаються в дiях посадових осiб митних органiв ознаки злочину, i вирiшується питання передання матерiалiв правоохоронним органам для прийняття ними рiшення вiдповiдно чинного законодавства.
6.4. Уточнюються обставини, що вплинули на здiйснення порушення й сприяли йому, а також з'ясовується, яким чином порушник намагався маскувати протиправнi дiї, чи вживалися ранiше заходи до недопущення подiбних негативних явищ, чи вiдпрацьовувалася система контролю за дотриманням особовим складом вимог чинного законодавства та дисциплiни, ефективнiсть цiєї системи. Якщо подiбнi порушення були ранiше, то з'ясовується, наскiльки своєчасно та яким чином керiвництво митного органу вiдреагувало на них, чи мало мiсце доведення цих фактiв до особового складу. Визначається причетнiсть до порушень iнших посадових осiб, якi своєю дiяльнiстю чи бездiяльнiстю сприяли їх допущенню.
7. ЗАВЕРШЕННЯ СЛУЖБОВОГО РОЗСЛIДУВАННЯ
7.1. За результатами службового розслiдування члени комiсiї складають акт службового розслiдування, у якому зазначаються:
факти й суть звинувачень або пiдозри, що стали пiдставою для проведення службового розслiдування; посада, прiзвище, iм'я та по батьковi, рiк народження, освiта, термiн служби в митному органi й перебування на займанiй посадi особи, стосовно якої проведено службове розслiдування;
висновок комiсiї з проведення службового розслiдування; обставини, що пом'якшують або обтяжують вiдповiдальнiсть; причини та умови, якi призвели до порушення; вжитi або запропонованi заходи для їх усунення чи обставини, що знiмають з посадової особи митного органу безпiдставнi звинувачення або пiдозру.
7.2. Члени комiсiї мають право в додатку до акта письмово викласти свою окрему думку.
7.3. Акт службового розслiдування пiдписується членами комiсiї та подається на розгляд керiвниковi митного органу, який призначив службове розслiдування, в одному примiрнику.
Перед поданням акта службового розслiдування на розгляд керiвниковi митного органу з актом ознайомлюють посадову особу митного органу, стосовно якої проводилося розслiдування.
У разi вiдмови посадової особи митного органу, стосовно якої проводилося розслiдування, вiд пiдписання акта службового розслiдування в цьому актi робиться запис про це. Посадова особа митного органу, стосовно якої проводилося розслiдування, має право надати пояснення та зауваження щодо змiсту акта службового розслiдування, зокрема пояснити мотиви своєї вiдмови вiд його пiдписання. Пояснення, зауваження, а також мотиви вiдмови вiд пiдписання акта службового розслiдування, власноручно складенi цiєю особою, додаються до акта службового розслiдування.
7.4. На вимогу керiвника митного органу, який призначив службове розслiдування, голови або членiв комiсiї чи посадової особи, стосовно якої проводилося розслiдування, акт службового розслiдування розглядається в їх присутностi.
За результатами розгляду керiвник митного органу, який прийняв рiшення про проведення службового розслiдування, приймає в 10-денний термiн вiдповiдне рiшення, з яким голова комiсiї ознайомлює посадову особу, стосовно якої проводилося розслiдування.
За матерiалами службового розслiдування посадова особа може бути притягнута до вiдповiдальностi згiдно iз законодавством.
7.5. Рiшення за результатами службового розслiдування може бути оскаржене посадовою особою митного органу, стосовно якої проводилося розслiдування, згiдно з чинним законодавством.
7.6. Матерiали службового розслiдування та акт службового розслiдування зберiгаються в митному органi, який видав наказ про проведення розслiдування.
Начальник Управлiння власної безпеки | С. Г. Коломацький |