ЖИТОМИРСЬКИЙ ПРИКОРДОННИЙ ЗАГIН
ЖИТОМИРСЬКА МИТНИЦЯ
НАКАЗ
вiд 18 вересня 2008 року | N 876/401 |
---|
Про затвердження технологiчних схем пропуску
через державний кордон осiб, транспортних
засобiв, вантажiв та iншого майна в пунктах
пропуску для автомобiльного сполучення
"Виступовичi", "Вiльча",
"Майдан-Копищанський" та скасування
спiльних наказiв Житомирського прикордонного
загону та Житомирської митницi
Зареєстровано в Головному управлiннi юстицiї у Житомирськiй областi 13 жовтня 2008 р. за N 57/860 |
З метою встановлення єдиних
пiдходiв до порядку функцiонування пунктiв
пропуску через державний кордон та пунктiв
контролю, регламентацiї видiв послiдовностi i
змiсту контрольних операцiй та порядку пропуску
осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого
майна закордонного прямування, визначення
вiдповiдних умов для роботи в пунктах пропуску та
пунктах контролю контрольних органiв i служб, а
також перебування в них осiб i транспортних
засобiв закордонного прямування та вiдповiдно до
вимог постанови Кабiнету Мiнiстрiв
України вiд 3 серпня 2000 року N 1203 "Про
затвердження Положення про пункти пропуску
через державний кордон" наказуємо:
1. Затвердити технологiчнi схеми пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна в пунктах пропуску для автомобiльного сполучення "Виступовичi", "Вiльча", "Майдан-Копищанський" (додаються).
2. Вiддiлу прикордонного контролю штабу Житомирського прикордонного загону та вiддiлу органiзацiї митного контролю Житомирської митницi здiйснити комплекс органiзацiйних i практичних заходiв щодо проведення дiяльностi вiддiлiв прикордонної служби та митних постiв, а також функцiонування пунктiв пропуску у вiдповiднiсть до вимог технологiчних схем пропуску.
3. Начальнику вiддiлу прикордонного контролю штабу Житомирського прикордонного загону та начальнику вiддiлу органiзацiї митного контролю Житомирської митницi забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацiю до Головного управлiння юстицiї у Житомирськiй областi.
4. Вважати такими, що втратили чиннiсть наступнi накази Житомирського прикордонного загону та Житомирської митницi:
- вiд 15.02.2006 N 64/46 "Про затвердження технологiчних схем пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна в пунктах пропуску для автомобiльного сполучення "Виступовичi", "Вiльча", "Майдан-Копищанський, зареєстрований в Головному управлiннi юстицiї у Житомирськiй областi 02.03.2007 за N 12/741;
- вiд 18.09.2007 N 646/382 "Про внесення змiн та доповнень до технологiчних схем пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна в пунктах пропуску для автомобiльного сполучення "Виступовичi", "Вiльча", "Майдан-Копищанський, зареєстрований в Головному управлiннi юстицiї у Житомирськiй областi 28.09.2007 за N 53/782.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника начальника Житомирського прикордонного загону-начальника штабу пiдполковника Беркута В. Ю. та заступникiв начальника Житомирської митницi Рабошука В. А. та Кондратюка А. А., вiдповiдно до розподiлу обов'язкiв.
Начальник Житомирського прикордонного загону полковник | К. П. Колган |
Начальник Житомирської митницi | П. I. Закусило |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Житомирського прикордонного загону, Житомирської митницi вiд 18 вересня 2008 р. N 876/401 |
|
Зареєстровано в Головному управлiннi юстицiї у Житомирськiй областi 13 жовтня 2008 р. за N 57/860 |
Технологiчна схема
пропуску через Державний кордон України осiб,
транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна в
мiжнародному пунктi пропуску для автомобiльного
сполучення "Виступовичi"
1. Загальнi положення
Технологiчна схема пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв i iншого майна (далi - Схема пропуску) в мiжнародному пунктi пропуску "Виступовичi" визначає види, послiдовнiсть та змiст контрольних операцiй i порядок пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна в пунктi пропуску через державний кордон України для автомобiльного сполучення "Виступовичi".
В пунктi пропуску "Виступовичi" митний та прикордонний контроль проводиться на чотирьох смугах руху:
- "Окрема смуга руху" (Смуга руху N 1) використовується для здiйснення митного контролю та оформлення автобусiв, що здiйснюють регулярнi та нерегулярнi мiжнароднi перевезення пасажирiв (у тому числi туристичних груп);
- "Зелений коридор" (Смуга руху N 2) використовується для здiйснення митного контролю та оформлення легкових автотранспортних засобiв iндивiдуального використання (iнших транспортних засобiв iндивiдуального користування, перемiщення яких не передбачено по Смугах руху N 1, N 3 та N 4), що належать громадянам або юридичним особам, не знятi з облiку в державних органах за мiсцем постiйної (тимчасової) реєстрацiї, не є об'єктом зовнiшньоторговельних угод i використовуються виключно для перемiщення через митний кордон особистих речей громадян та товарiв в обсягах, що не пiдлягають обов'язковому письмовому декларуванню та оподаткуванню;
- "Червоний коридор" (Смуга руху N 3 та Смуга руху N 4) використовуються для здiйснення митного контролю та оформлення таких категорiй транспортних засобiв:
- що здiйснюють мiжнароднi перевезення товарiв у рамках зовнiшньоекономiчних угод суб'єктiв ЗЕД;
- що здiйснюють перевезення товарiв фiзичних осiб, якi не є суб'єктами зовнiшньоекономiчної дiяльностi, в обсягах, що пiдлягають обов'язковому письмовому декларуванню та оподаткуванню (як правило, такi ТЗ перемiщуються по Смузi руху N 3);
- що використовуються (можуть використовуватись) для перевезення зовнiшньоекономiчних вантажiв та перемiщуються порожнiми;
- вантажних i вантажно-пасажирських мiкроавтобусiв;
- легкових транспортних засобiв з причепами, що використовуються (можуть використовуватись) для перевезення товарiв.
2. Порядок пропуску осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iнших предметiв у пункт пропуску для проходження контролю
2.1 Автотранспорт, прямуючий з республiки Бiлорусь в Україну, на кордонi зустрiчає (лiнiя STOP N 1) прикордонний наряд "Контроль режиму кордону" (далi - "КРк").
Автотранспорт, прямуючий з України в республiки Бiлорусь, на кордонi зустрiчає (лiнiя STOP N 2) прикордонний наряд "Контроль режиму тилу" (далi - "КРт").
КРк/КРт перевiряє у громадянина наявнiсть документiв на право перетинання державного кордону України, та, при позитивному результатi перевiрки, в залежностi вiд завантаженостi пункту пропуску й кiлькостi смуг руху:
- видає iммiграцiйнi картки iноземним громадянам для заповнення (при в'їздi в Україну);
- повiдомляє водiю номер лiнiї STOP, на якiй необхiдно зупинити транспортний засiб у межах пункту пропуску, вiдповiдно до обраної особою (водiєм чи пасажиром) смуги руху, що означає вибiр форми декларування товарiв, транспортних засобiв та особистих речей шляхом учинення вiдповiдних дiй;
- заповнює вiдповiднi графи Контрольного талону для проходження по "Зеленому коридору" або "Червоному коридору" та надає Контрольний талон перевiзнику для пред'явлення у пунктi пропуску перед проходженням контролю.
2.2 При в'їздi на територiю України Контрольний талон вiдбирається КРт, а при виїздi з територiї України Контрольний талон вiдбирається КРк.
2.3 У випадку надання вiдмови на пропуск товарiв та необхiдностi їх обов'язкової передачi на зберiгання митному органу, у встановлених законодавством випадках, всi дiї по передачi проводяться старшим чергової змiни митницi з повiдомлення помiчника старшого змiни прикордонних нарядiв.
3. Порядок оформлення автотранспорту у пунктi пропуску
3.1 Порядок оформлення автотранспорту, що слiдує по "Зеленому коридору" (Смуга руху N 2)
3.1.1 Транспортнi засоби, що рухаються по Смузi руху N 2, зупиняються у межах пункту пропуску для проходження контролю один раз на лiнiї паспортного контролю:
при в'їздi в Україну прикордонним нарядом "Перевiрка документiв" (далi - "ПД") спiльно з iнспектором митницi на лiнiї STOP N 3;
при виїздi з України прикордонним нарядом "Огляд транспортних засобiв" (далi - "ОТЗ") спiльно з iнспектором митницi на лiнiї STOP N 4.
В подальшому, для зручностi проведення митного та прикордонного контролю, допускається перемiщення транспортного засобу на вiльне мiсце на Смузi руху N 2 за спiльним рiшенням посадових осiб митницi та прикордонного загону, якi проводять контроль на цiй смузi руху.
3.1.2 Контроль на "Зеленому коридорi" здiйснюється:
- прикордонним нарядом "ПД";
- прикордонним нарядом "ОТЗ;
- спiвробiтниками митницi, призначеними старшим змiни на цей напрямок роботи.
3.1.3 Прикордонним нарядом "ПД" здiйснюється перевiрка документiв, проставляння необхiдних вiдмiток та занесення необхiдних вiдомостей до вiдповiдних баз даних.
У випадку виїзду громадянина резидента на постiйне мiсце проживання прикордонний наряд "ПД" повiдомляє iнспектора митницi з метою перевiрки останнiм наявностi довiдки, виданої податковим органом, про сплату податку з доходiв фiзичних осiб або про вiдсутнiсть податкових зобов'язань.
3.1.4 Спiвробiтником митницi здiйснюється митний контроль шляхом вiзуального огляду транспортного засобу, перевiрки документiв особи та на транспортний засiб та внесення необхiдних вiдомостей до електронних журналiв, баз даних тощо.
3.1.5 Зовнiшнiй огляд транспортного засобу здiйснюється посадовими особами зi складу змiни прикордонних нарядiв та митницi в зонi митного контролю з метою проведення аналiзу та оцiнки ризикiв. Прикордонний наряд "ПД" проводить аналiз та оцiнку ризикiв на пiдставi поданих документiв.
За результатами здiйсненого аналiзу та оцiнки ризикiв прикордонними нарядами "ПД", "ОТЗ" та iнспектором митницi приймається спiльне рiшення про пропуск транспортного засобу з пасажирами в Україну (випуск з України) з проставлянням вiдповiдних вiдмiток та вiдтискiв печаток у Контрольному талонi.
3.1.6 У разi виявлення предметiв, якi пiдлягають письмовому декларуванню i перемiщуються громадянином, який обрав проходження митного контролю по "Зеленому коридору", або у випадку виникнення обставин щодо можливого порушення громадянином вимог законодавства України, помiчником старшого змiни прикордонних нарядiв (прикордонним нарядом "ОТЗ") та старшим змiни митницi приймається рiшення щодо виведення транспортного засобу або громадянина (громадян) з "Зеленого коридору" для здiйснення контролю спiльною спецiальною оглядовою групою та виконуються наступнi дiї:
- транспортний засiб розмiщується на майданчику для проведення поглибленого огляду легкових транспортних засобiв або "Червоний коридор";
- особи, якi слiдують у цьому транспортному засобi, перемiщуються у мiсце розмiщення транспортного засобу або у оглядовий зал або у кiмнату для поглибленого догляду;
- визначається посадова особа митницi, яка вживає передбачених законодавством заходiв у зв'язку з виявленням ознак порушень митних правил.
Огляд, контроль та оформлення громадян та предметiв здiйснюється у вiдповiдностi з роздiлом 3.2 цiєї Схеми пропуску.
3.2 Порядок оформлення транспортних засобiв, що здiйснюють перевезення товарiв фiзичних осiб, якi не є суб'єктами зовнiшньоекономiчної дiяльностi, в обсягах, що пiдлягають обов'язковому письмовому декларуванню та оподаткуванню, вантажних i вантажно-пасажирських мiкроавтобусiв та легкових транспортних засобiв з причепами, що використовуються (можуть використовуватись) для перевезення товарiв
3.2.1 Транспортнi засоби, що рухаються по "Червоному коридору" (Смузi руху N 3 або N 4), зупиняються у межах пункту пропуску для проходження контролю:
при в'їздi в Україну прикордонним нарядом "ОТЗ" спiльно з iнспектором митницi на лiнiї STOP N 5;
при виїздi з України прикордонним нарядом "ОТЗ" спiльно з iнспектором митницi на лiнiї STOP N 4.
В подальшому допускається перемiщення транспортного засобу на вiльне мiсце на Смугах руху N 3 або N 4 для зручностi проведення митного та прикордонного контролю за спiльним рiшенням посадових осiб митницi та прикордонного загону, якi проводять контроль на цiй смузi руху.
3.2.2 Контроль на "Червоному коридорi" здiйснюється:
- прикордонним нарядом "ПД";
- прикордонним нарядом "ОТЗ";
- спiвробiтниками митницi, призначеними старшим змiни на цей напрямок роботи.
3.2.3 Iнспектором митницi здiйснюється видача митних декларацiй водiю та пасажирам. Пiсля заповнення громадянином митної декларацiї, iнспектор митницi проставляє на нiй вiдтиск штампу "Пiд митним контролем".
3.2.4 Прикордонним нарядом "ПД" спiльно з iнспектором митницi вивчаються отриманi:
- вiд осiб паспортнi документи для здiйснення облiку осiб, якi перемiщуються у транспортному засобi, та врахування громадянства пiд час проведення митного контролю;
- поданi громадянином або уповноваженою особою документи для прийняття попереднього рiшення щодо виду огляду на пiдставi проведеної оцiнки та аналiзу ризикiв.
3.2.5 Iнспектором митницi в обов'язковому порядку здiйснюється перевiрка наступної iнформацiї та документiв:
- наявнiсть дозвiльних документiв на перемiщення вантажу (у разi необхiдностi);
- наявнiсть законодавчо встановлених заборон на ввезення товарiв/предметiв або обмежень в галузi зовнiшньоекономiчної дiяльностi;
- дотримання законодавчо встановлених кiлькiсних обмежень на ввезення;
- дотримання законодавчо встановлених норм перемiщення валюти, цiнностей, банкiвських металiв, чекiв, платiжних карток тощо, в тому числi на пiдставi вiдповiдних дозволiв;
- необхiднiсть подання митному органу гарантiй, зобов'язань та правильнiсть їх застосування;
- вiдповiднiсть даних, зазначених у поданих документах, даним, що внесенi до декларацiї або ВМД (у разi наявностi таких документiв);
- правильнiсть обраної форми декларування товару: з заповненням митної декларацiї або з заповненням ВМД;
- правильнiсть заповнення митної декларацiї або ВМД;
- наявнiсть iнших дозвiльних документiв;
- проводиться попереднiй документальний контроль.
3.2.6 На пiдставi поданих документiв та згiдно з додатком 2 до Порядку справляння єдиного збору у пунктах пропуску через державний кордон, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.10.2002 р. N 1569 "Про затвердження Порядку справляння єдиного збору у пунктах пропуску через державний кордон", iнспектор митницi визначає види контролю, якi необхiдно здiйснити у пунктi пропуску. У випадку необхiдностi залучення представникiв вiдповiдних контрольних служб, за результатами проведення попереднього документального контролю iнспектор митницi особисто передає документи, що необхiднi для здiйснення вiдповiдних видiв контролю, вiдповiдному представнику контрольної служби у примiщеннi "єдиного офiсу".
3.2.7 У випадку необхiдностi проведення огляду вантажу представник контрольної служби повiдомляє iнспектора митницi.
За результатами огляду (у випадку його проведення) iнiцiатором складається акт за встановленою формою.
3.2.8 Пiд час здiйснення огляду прикордонним нарядом "ОТЗ" та iнспектором митницi перевiряється транспортний засiб на предмет виявлення i затримання порушникiв кордону, тайникiв та iнших мiсць, у яких можуть бути захованi матерiали i предмети, що не пiдлягають ввезенню в Україну або вивезенню з України. Прикордонний наряд "ОТЗ" звертає особливу увагу на виявлення в транспортних засобах i вантажах вибухових, радiоактивних, наркотичних речовин, зброї, iнших заборонених для перевезення через державний кордон предметiв i матерiалiв також контрабанди. В разi виявлення несправних пломб, порушень упаковки, iнших ознак проникнення людей в опломбованi транспортнi засоби, контейнери, вантажi вживає належних заходiв для їх комiсiйного розкриття й огляду.
3.2.9 Пiд час здiйснення спiльного огляду iнспектором митницi перевiряється вiдповiднiсть кiлькiсних, вартiсних, якiсних та iнших фактичних даних товару/вантажу iнформацiї, що внесена до поданих документiв. Також перевiряється вiдповiднiсть заявленої митної вартостi та коду товару за УКТЗЕД. У випадку невiдповiдностi (необхiдностi) iнспектор митницi самостiйно визначає митну вартiсть та код за УКТЗЕД товару. У вiдповiдних випадках або випадках неможливостi самостiйно здiйснити визначення митної вартостi та/або коду за УКТЗЕД, надається запит до вiдповiдного пiдроздiлу митницi у встановленому порядку.
3.2.10 У випадку не вiдповiдностi фактичних даних предметiв/товарiв, що перемiщуються, даним, що зазначенi у поданих документах, невiдповiдностi заявленої митної вартостi та коду товару за УКТЗЕД, iнспектор повiдомляє старшого змiни митницi для прийняття рiшення щодо:
- подальшого проведення митного оформлення;
- вирiшення питання про складання протоколу про порушення митних правил (у випадку наявностi ознак порушення);
- здiйснення необхiдних запитiв;
- надання вiдмови у пропуску (митному оформленнi) через митний кордон України з заповненням Картки вiдмови в митному оформленнi, у порядку, встановленому законодавством, та внесенням вiдповiдних записiв у документи, ВМД тощо. В такому випадку власнику надаються вичерпнi роз'яснення щодо причин, якi унеможливлюють здiйснення митного оформлення та рекомендацiї щодо їх усунення.
3.2.11 Старший чергової змiни митницi повiдомляє помiчника старшого змiни прикордонних нарядiв про прийняте рiшення щодо надання вiдмови або складання протоколу про порушення митних правил.
3.2.12 Iнспектором митницi або iнспектором СМАП може бути iнiцiйовано проведення контролю вагових параметрiв транспортних засобiв. В такому випадку iнспектором митницi здiйснюється виклик iнспектора СМАП на вiдповiдне робоче мiсце для проведення контролю, заповнення необхiдних документiв, в установленому порядку. Iнформацiя, отримана за результатами контролю, враховується iнспектором митницi при подальшому проведеннi митного контролю. На зворотному боцi Контрольного талону iнспектор СМАП зазначає розраховану суму єдиного збору (у випадку необхiдностi його нарахування).
3.2.13 За результатами огляду iнспектором митницi перевiряється законнiсть перемiщення у заявленому громадянином режимi, дотримання встановленої форми декларування тощо.
Iнспектор митницi здiйснює нарахування митних платежiв згiдно вимог дiючого законодавства, оформлює необхiднi документи на їх сплату та отримує пiдтвердження про таку сплату.
У випадку здiйснення перемiщення товарiв в режимах тимчасового ввезення/вивезення iнспектором перевiряється правильнiсть застосування заявленого режиму, застосовуються вiдповiднi види гарантiй та перевiряється правильнiсть нарахування необхiдних платежiв.
3.2.14 Пiсля прийняття спiльного рiшення про можливiсть перемiщення, а саме в разi наявностi достатнiх пiдстав для законностi здiйснення митного оформлення, позитивних висновкiв/дозволiв контрольних служб, отримання повiдомлення про сплату належних платежiв, оформлення вiдповiдної гарантiї (карнету АТА тощо) iнспектор митницi:
- заносить необхiдну iнформацiю у вiдповiднi журнали та бази даних;
- вилучає та залишає в справах митницi документи (їх копiї), що засвiдчують законнiсть здiйснення пропуску;
- проставляє вiдповiднi вiдмiтки в товаросупровiдних та iнших документах, що свiдчать про завершення пропуску/митного оформлення;
- оформлює у встановленому порядку документ контролю за доставленням у митницю призначення (у встановлених випадках).
3.2.15 При здiйсненнi митного контролю транспортного засобу, що перемiщується через пункт пропуску, iнспектором митницi виконуються наступнi дiї:
- вивчаються наданi документи на право володiння (розпорядження) з метою встановлення права на розпорядження ТЗ та прийняття рiшення про необхiднiсть декларування ТЗ з застосуванням вiдповiдної форми декларування та необхiднiсть сплати вiдповiдних податкiв та зборiв;
- перевiряється правильнiсть заповнення митної декларацiї/ВМД на ТЗ;
- перевiряється вiдповiднiсть iнформацiї про ТЗ, документи на ТЗ та власника, що внесена до декларацiї/ВМД, iнформацiї, що мiститься у документах на ТЗ;
- перевiряється вiдомостi про ТЗ, що внесенi до митної декларацiї/ВМД, та документiв на ТЗ фактичним;
- перевiряється вiдповiднiсть iнформацiї, що внесена до митної декларацiї/ВМД, про номери та дати видачi документiв, на пiдставi яких здiйснюється декларування фактичним номерам та датам видачi поданих документiв;
- перевiряється iдентичнiсть пiдписiв власника у паспортах, документах про власнiсть на ТЗ, декларацiї тощо;
- перевiряється дотримання термiнiв зворотного ввезення/вивезення;
- перевiряється здiйснення вiдповiдних видiв контролю ТЗ.
3.2.16 Пiсля оформлення iнспектор митницi передає документи прикордонному наряду "ПД" для проведення прикордонного контролю у вiдповiдностi з пунктом 3.1.3 цiєї Схеми пропуску.
3.2.17 У випадку позитивного прикордонного та митного контролю iнспектором митницi спiльно з прикордонним нарядом "ПД" здiйснюється проставляння вiдповiдних вiдмiток та вiдтискiв печаток у Контрольному талонi. Пiсля чого транспортний засiб направляється на виїзд з пункту пропуску.
3.2.18 У випадку надання вiдмови на пропуск товарiв та необхiдностi їх обов'язкової передачi на зберiгання митному органу, у встановлених законодавством випадках, всi дiї по передачi проводяться старшим чергової змiни митницi з обов'язковим повiдомленням помiчника старшого змiни прикордонних нарядiв.
3.3 Порядок оформлення транспортних засобiв, що здiйснюють мiжнароднi перевезення товарiв, у рамках зовнiшньоекономiчних угод суб'єктiв ЗЕД, що використовуються (можуть використовуватись) для перевезення зовнiшньоекономiчних вантажiв та перемiщуються порожнiми
3.3.1 Транспортнi засоби, що рухаються по "Червоному коридору" (Смузi руху N 3 або N 4), зупиняються у межах пункту пропуску для проходження контролю прикордонним нарядом "ОТЗ" спiльно з iнспектором митницi на лiнiї STOP N 5.
В подальшому допускається перемiщення транспортного засобу на вiльне мiсце на Смугах руху N 3 або N 4 для зручностi проведення митного та прикордонного контролю за спiльним рiшенням посадових осiб митницi та прикордонного загону, якi проводять контроль на цiй смузi руху.
3.3.2 Контроль здiйснюється:
- прикордонним нарядом "ПД";
- прикордонним нарядом "ОТЗ";
- спiвробiтниками митницi, призначеними старшим змiни на цей напрямок роботи.
3.3.3 Прикордонний, митний та iншi види контролю перевiзника, експедитора та пасажирiв, що прямують у транспортному засобi здiйснюється у вiдповiдностi з роздiлом 3.2 цiєї Схеми пропуску.
3.3.4 Прикордонним нарядом "ПД" спiльно з iнспектором митницi вивчаються отриманi:
- вiд осiб паспортнi документи для здiйснення облiку осiб, якi перемiщуються у транспортному засобi, та врахування громадянства пiд час проведення митного контролю;
- поданi громадянином або уповноваженою особою документи для прийняття попереднього рiшення щодо виду огляду на пiдставi проведеної оцiнки та аналiзу ризикiв.
3.3.5 Оформлення документiв здiйснюється по плану "Єдиного офiсу" та "Єдиного вiкна".
3.3.6 У випадку необхiдностi, за рiшенням старшого змiни митницi проводиться контроль вагових параметрiв iз фiксуванням результатiв контролю вагових параметрiв та вiдповiдним їх засвiдченням.
3.3.7 Митний контроль автомобiльних транспортних засобiв i товарiв у пунктi пропуску здiйснюється в три етапи. За наявностi обґрунтованих пiдстав посадовою особою пiдроздiлу митницi на будь-якому етапi митного контролю може бути вiдмовлено перевiзнику, експедитору або особi, уповноваженiй на декларування, у пропуску товарiв, транспортних засобiв та iнших предметiв на митну територiю України. У разi вiдмови в пропуску посадовою особою пiдроздiлу митницi в пунктi пропуску заповнюється Картка вiдмови в митному оформленнi, у порядку, встановленому законодавством, та вносяться вiдповiднi записи у документи, ВМД, програмнi комплекси, журнали тощо. У випадку надання вiдмови на пропуск товарiв на територiї України та необхiдностi їх обов'язкової передачi на зберiгання митному органу, у встановлених законодавством випадках, всi дiї по передачi проводяться старшим чергової змiни з повiдомлення помiчника старшого змiни прикордонних нарядiв. В такому випадку помiчник старшого змiни прикордонних нарядiв в пунктi пропуску анулює вiдмiтки посадових осiб ДПСУ в паспортних документах осiб.
3.3.7.1 Перший етап - попереднi операцiї.
Поданi перевiзником товаросупровiднi документи реєструються iнспектором митницi, який здiйснює контроль транспортних засобiв, що перемiщують зовнiшньоторговельнi вантажi, у Журналi облiку зовнiшньоторговельних вантажiв, що перемiщуються через мiждержавний автомобiльний пункт пропуску "Вiльча" (далi - МАПП). Журнал ведеться в електронному виглядi за допомогою ПЕОМ. По закiнченнi кожної змiни роздруковується iнформацiя про пропущенi транспортнi засоби та вантажi за змiну, яка пiдписується старшим чергової змiни та передається у сектор контролю за доставленням вантажiв МП "Овруч" по реєстру разом з оформленими примiрниками документiв. Тверда копiя журналу пропущених транспортних засобiв за змiну зберiгається у архiвi МП "Овруч".
На зареєстрованих документах iнспектором проставляється вiдтиск штампу "Пiд митним контролем" та перевiряється комплектнiсть поданих документiв.
3.3.7.2 Другий етап - здiйснення iнших видiв контролю.
На пiдставi поданих документiв та з використанням Єдиної автоматизованої iнформацiйної системи (далi - ЄАIС) Держмитслужби посадова особа митницi проводить попереднiй документальний контроль.
На пiдставi поданих документiв та згiдно з додатком 2 до Порядку справляння єдиного збору у пунктах пропуску через державний кордон, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.10.2002 р. N 1569 "Про затвердження Порядку справляння єдиного збору у пунктах пропуску через державний кордон", iнспектор митницi визначає види контролю, якi необхiдно здiйснити у пунктi пропуску. У випадку необхiдностi залучення представникiв вiдповiдних контрольних служб, за результатами проведення попереднього документального контролю iнспектор митницi особисто передає документи, що необхiднi для здiйснення вiдповiдних видiв контролю вiдповiдному представнику контрольної служби у примiщеннi "єдиного офiсу".
У випадку необхiдностi, з метою виключення випадкiв накопичення транспортних засобiв на каналах руху для проведення контролю представниками контрольних служб, за рiшенням старшого змiни митницi, погодженого з помiчником старшого змiни прикордонних нарядiв, транспортний засiб може бути перемiщений на вiдповiдний майданчик зони митного контролю у межах пункту пропуску.
Iнспектор СМАП проводить контроль вагових параметрiв, перевiряє документи, вiдповiднiсть дозволу на право проїзду територiєю України, а при вiдсутностi дозволу видає його, здiйснює контроль виконання мiжурядових угод пасажирських та вантажних перевезень i надає сервiснi послуги вiтчизняним та iноземним вантажоперевiзникам. На зворотному боцi Контрольного талону зазначає розраховану суму єдиного збору за проїзд автомобiльними дорогами.
У випадку необхiдностi роботи з вiдповiдною базою даних, отриманню дозвiльних документiв тощо iнспектор СМАП може проводити оформлення документiв у службовому примiщеннi СМАП пункту пропуску.
Iнспектор ветеринарної служби перевiряє вiдповiднiсть документiв на вантаж, видає сертифiкати на живих тварин, сировину та продукцiю тваринного походження, проводить органолептичну дiагностику.
Iнспектор екологiчного контролю перевiряє документи на вантаж, здiйснює зовнiшнiй його огляд, проводить iнструментальний контроль токсичностi i димностi вiдпрацьованих газiв двигунiв транспортних засобiв, радiацiйний контроль транспортного засобу та вантажу, вiдбiр проб речовин для послiдовного проведення їх хiмiкоаналiтичного контролю.
Iнспектор карантинної служби перевiряє вiдповiднiсть документiв на сiльськогосподарську продукцiю та виробiв з неї, iншу сировину рослинного походження, видає карантиннi та фiтосанiтарнi сертифiкати, проводить експертизу на виявлення шкiдникiв та хвороб.
Iнспектор санiтарно-епiдемiологiчної служби проводить медичний (санiтарний) огляд вантажiв, спрямований на запобiгання поширенню iнфекцiйних захворювань, отруєнь i iнших чинникiв, якi можуть створити небезпеку для життя та здоров'я.
Результати контролю вiдображаються у виглядi вiдмiток державних iнспекторiв цих служб (штампiв, печаток) у документах (товаросупровiдних тощо), якi засвiдчують факт здiйснення контролю та/або видачi вiдповiдного дозвiльного документа.
У випадку прийняття рiшення представником однiєї з сумiжних служб про заборону перетину транспортним засобом з вантажем державного кордону України, iнспектор митницi робить необхiднi вiдмiтки в документах на вантаж та повiдомляє старшого змiни митницi про причини не пропуску, з внесенням вiдомостей у вiдповiднi журнали, програмно-iнформацiйнi комплекси тощо. Пiсля здiйснення обов'язкової перевiрки представником митницi законностi пред'явлення вантажу та транспортного засобу для перетину митного кордону України цей транспортний засiб повертається за межi зони митного контролю на пiдставi запису вiдповiдних контрольних служб та митницi в товаросупровiдних документах, про що обов'язково iнформується помiчник старшого змiни прикордонних нарядiв. Копiї документiв, що надавались для проведення контролю, з вiдповiдними вiдмiтками про заборону пропуску, зберiгаються у справах пiдроздiлу митницi. При цьому представник митницi видає Картку вiдмови у встановленому законодавством порядку.
За результатами попереднього документального контролю iнспектор митницi здiйснює вiдповiднi записи на документах про завершення попереднього документального контролю.
3.3.7.3 Третiй етап - закiнчення митного контролю.
Iнспектор митницi перевiряє наявнiсть необхiдних вiдмiток про результати контролю представниками контрольних служб на товаросупровiдних (товаротранспортних) документах (у випадку, якщо такий контроль проводився).
Iнспектор митницi здiйснює перевiрку законностi пред'явлення вантажу та транспортного засобу для митного оформлення на перетин митного кордону України.
В разi, якщо iнформацiя, що мiститься в наданих документах, не є вичерпною для законного перемiщення вантажу через митний кордон України, iнспектор повiдомляє старшого змiни митницi про неможливiсть пропуску з повiдомленням пiдстав для прийняття такого рiшення. Транспортний засiб виводиться з вiдповiдної смуги руху та затримується на час вирiшення питання стосовно складання протоколу про порушення митних правил або усунення причин, що заважають законному пропуску через митний кордон України або передачi на зберiгання митницi.
Iнспектор митницi приймає остаточне рiшення щодо проведення огляду транспортного засобу та товару. Одночасно приймається рiшення про мiсце проведення огляду (на смузi руху або на спецiальних майданчиках) та визначається склад комiсiї (з залученням, в разi необхiдностi, представникiв контрольних служб). У випадку перемiщення вантажу пiд митним забезпеченням рiшення про проведення огляду приймається спiльно помiчником старшого змiни прикордонних нарядiв та старшим змiни митницi.
Пiд час здiйснення огляду iнспектором митницi перевiряється вiдповiднiсть кiлькiсних, вартiсних, якiсних та iнших фактичних даних товару/вантажу iнформацiї, що внесена до поданих документiв. Також, перевiряється вiдповiднiсть заявленої митної вартостi та коду товару за УКТЗЕД. У випадку невiдповiдностi (необхiдностi) iнспектор митницi самостiйно визначає митну вартiсть та код за УКТЗЕД товару. У вiдповiдних випадках або випадках неможливостi самостiйно здiйснити визначення митної вартостi та/або коду за УКТЗЕД, надається запит до вiдповiдного пiдроздiлу митницi у встановленому порядку.
В разi прийняття рiшення про затримку транспортного засобу з вантажем з причин:
- наявностi неточностей в документах;
- находження в пред'явленому вантажi та (або) транспортному засобi заборонених до перевезення через митний кордон України предметiв;
- наявностi ознак порушення митних правил;
- вiдсутностi законних пiдстав для перемiщення вантажу та транспортних засобiв через митний кордон України;
транспортний засiб з вантажем виводиться на майданчик поглибленого огляду на час вирiшення питання стосовно складання протоколу про порушення митних правил та подальшого вирiшення питання по справi. У встановлених випадках до ЄАIС Держмитслужби, товаросупровiдних документiв та ВМД вносяться вiдповiднi вiдомостi про прибуття вантажу або продовження термiну прибуття.
В разi наявностi достатнiх пiдстав для законностi перетину кордону та дозволiв контрольних служб iнспектор митницi:
- здiйснює, у встановлених випадках та у встановленi термiни, регламентованi роботи по отриманню (внесенню) iнформацiї до ЄАIС Держмитслужби України;
- контролює (встановлює) термiн доставки вантажу;
- перевiряє вiдповiднiсть обраного заходу гарантування доставки вантажу;
- у випадках, передбачених законодавством, перевiряє правильнiсть застосування, нарахування та сплати митного збору;
- у випадку необхiдностi, отримує вiд особи, що прийняла вантаж та документи на нього до перевезення, зобов'язання про доставку вантажу у митницю призначення;
- перевiряє вiдповiднiсть вiдомостей, зазначених у товаросупровiдних документах, ВМД, дозвiльних документах, iнших документах наявному вантажу (його кiлькостi, номенклатури i стану, коду УКТЗЕД тощо), а також вiдомостям, зазначеним в електроннiй копiї ВМД, ЄАIС Держмитслужби України;
- нараховує необхiднi платежi та контролює їх надходження;
- закiнчує митне оформлення документiв на вантаж та транспортний засiб, що засвiдчується проставлянням вiдповiдного митного забезпечення на товаросупровiдних документах, декларацiях, гарантiйних документах (карнетах АТА тощо) та Контрольному талонi;
- заносить iнформацiю про транспортний засiб та вантаж у вiдповiднi журнали;
- вилучає та залишає в справах митницi необхiднi документи, що засвiдчують законнiсть перемiщення вантажу через митний кордон України;
- повертає водiю або особi, що уповноважена пред'явити вантаж, документи необхiднi для подальшого транспортування вантажу та слiдування транспортного засобу.
3.3.8 У випадку надання вiдмови на пропуск товарiв на територiї України та необхiдностi їх обов'язкової передачi на зберiгання митному органу, у встановлених законодавством випадках, всi дiї по передачi проводяться старшим чергової змiни митницi з повiдомленням помiчника старшого змiни прикордонних нарядiв.
3.3.9 У випадку позитивного прикордонного та митного контролю iнспектором митницi спiльно з прикордонним нарядом "ПД" здiйснюється проставляння вiдповiдних вiдмiток та вiдтискiв печаток у Контрольному талонi. Пiсля чого транспортний засiб направляється на виїзд з пункту пропуску.
3.4 Порядок оформлення та контролю автобусiв, що здiйснюють регулярнi та нерегулярнi мiжнароднi перевезення пасажирiв (у тому числi туристичних груп)
3.4.1 Автобуси, що рухаються по Смузi руху N 1, зупиняються у межах пункту пропуску для проходження контролю:
при в'їздi в Україну прикордонним нарядом "ОТЗ" спiльно з iнспектором митницi на лiнiї STOP N 3;
при виїздi з України прикордонним нарядом "ОТЗ" спiльно з iнспектором митницi на лiнiї STOP N 4.
В подальшому допускається перемiщення транспортного засобу на вiльне мiсце на Смугах руху N 1 для зручностi проведення митного та прикордонного контролю за спiльним рiшенням посадових осiб митницi та прикордонного загону, якi проводять контроль на цiй смузi руху.
3.4.2 Пiсля зупинки та вiдкриття дверей прикордонний наряд "ПД" заходить в салон автобуса, вiдрекомендовується, уточнює у водiїв маршрут руху, кiлькiсть пасажирiв та проводить паспортний контроль, в ходi якого старший наряду здiйснює iдентифiкацiю пасажирiв за паспортними документами, вивчає їх на наявнiсть пiдробок, здiйснює перевiрку документiв, проставляння необхiдних вiдмiток та занесення необхiдних вiдомостей до вiдповiдних баз даних.
У випадку виїзду громадянина резидента на постiйне мiсце проживання прикордонний наряд "ПД" повiдомляє iнспектора митницi з метою перевiрки останнiм наявностi довiдки, виданої податковим органом, про сплату податку з доходiв фiзичних осiб або про вiдсутнiсть податкових зобов'язань.
3.4.3 Прикордонний наряд "ОТЗ" та iнспектор митницi здiйснюють огляд з проведенням аналiзу та оцiнки ризикiв.
3.4.4 До проведення контролю автобусу залучається iнспектор СМАП, який перевiряє документи на транспортний засiб, вiдповiднiсть дозволу на право проїзду територiєю України, а при вiдсутностi дозволу здiйснюється видача та контроль виконання мiжурядових угод пасажирських та вантажних перевезень. На зворотному боцi Контрольного талону iнспектор СМАП зазначає розраховану суму єдиного збору (у випадку необхiдностi його нарахування).
3.4.5 При здiйсненнi митного контролю автобусу, що перемiщується через пункт пропуску, iнспектором митницi виконуються наступнi дiї:
- перевiряються вiдомостi про ТЗ, що внесенi до документiв на ТЗ (технiчному паспортi, шляховому листi, тощо) - фактичним;
- перевiряється здiйснення вiдповiдних видiв контролю ТЗ;
Iнспектор митницi здiйснює нарахування митних платежiв згiдно вимог дiючого законодавства, оформлює необхiднi документи на їх сплату та отримує пiдтвердження про таку сплату.
3.4.6 За результатами здiйсненого аналiзу та оцiнки ризикiв прикордонними нарядами "ОТЗ", "ПД" та iнспектором митницi приймається рiшення по пропуску в Україну або виведення автобусу чи пасажирiв (пасажиру) iз загального потоку руху. У випадку прийняття рiшення по пропуску автобусу з пасажирами в Україну iнспектором митницi та прикордонним нарядом "ПД" здiйснюється проставляння вiдповiдних вiдмiток та вiдтискiв печаток у Контрольному талонi. Пiсля чого автобус направляється на виїзд з пункту пропуску.
3.4.7 У разi виявлення предметiв, якi пiдлягають письмовому декларуванню, або у випадку виникнення обставин щодо можливого порушення пасажирами та водiєм автобусу вимог законодавства України, помiчником старшого змiни прикордонних нарядiв (прикордонним нарядом "ОТЗ", старшими прикордонних нарядiв "СОГ", "ССОГ") та старшим змiни митницi приймається рiшення щодо виведення автобусу або громадянина (громадян) з загального потоку руху для здiйснення контролю спiльною спецiальною оглядовою групою та виконуються наступнi дiї:
- автобус розмiщується на вiльному мiсцi на Смузi руху N 1 або розмiщується на майданчику для проведення поглибленого огляду транспортного засобу;
- особи, якi слiдують у цьому транспортному засобi, перемiщуються у мiсце розмiщення транспортного засобу, або у оглядовий зал, або у кiмнату для поглибленого догляду;
- визначається посадова особа митницi, яка вживає передбачених законодавством заходiв у зв'язку з виявленням ознак порушень митних правил.
Огляд, контроль та оформлення громадян та предметiв здiйснюється у вiдповiдностi з роздiлом 3.2 цiєї Схеми пропуску.
4. Порядок випуску осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iнших предметiв з пункту пропуску пiсля проходження контролю на в'їзд в Україну
4.1 Дозвiл на виїзд за межi територiї пункту пропуску надає прикордонний наряд "КРт" (при в'їздi на територiю України) та прикордонний наряд "КРк" (при виїздi з територiї України) на пiдставi Контрольного талону з вiдмiтками про проходження паспортного та митного контролю.
4.2. За вiдсутностi у водiя вiдповiдних вищезазначених документiв транспортний засiб та особи за межi пункту пропуску не пропускаються та у разi порушення з їх боку правил режиму у Пунктi пропуску притягуються до вiдповiдальностi, встановленої законодавством, пiсля чого пiд наглядом прикордонного наряду повертаються у зону прикордонного та митного контролю та передаються старшому змiни митницi для прийняття рiшення щодо подальшого митного контролю й оформлення або притягнення до вiдповiдальностi вiдповiдно до законодавства з питань митної справи.
5. Порядок контролю за iноземцями, яким вiдмовлено у в'їзд в Україну
5.1. У разi прийняття рiшення про вiдмову у в'їздi в Україну iноземцю або особi без громадянства в паспортний документ даних осiб прикордонним нарядом "ПД", який здiйснював перевiрку документiв, проставляється вiдмiтка "В'їзд" та анулюється у вiдповiдностi до вимог роздiлу 46 Iнструкцiї з органiзацiї та здiйснення прикордонного контролю, затвердженої наказом Адмiнiстрацiї Держприкордонслужби вiд 5 жовтня 2004 року N 711.
5.2. При повторному виявленнi iноземцiв та осiб без громадянства, яким було вiдмовлено у в'їздi в Україну, рiшення щодо їх пропуску через державний кордон приймати тiльки пiсля проведення спiвбесiди та вивчення обставин попередньої вiдмови у в'їздi в Україну.
6. Особливостi пропуску деяких категорiй громадян, вантажiв та транспортних засобiв
6.1. Органiзацiя пропуску через державний кордон України дипломатичних агентiв, консульських посадових осiб, членiв їх сiмей та транспортних засобiв з дипломатичними номерами
6.1.1. Пропуск через ДКУ дипломатичних агентiв, консульських посадових осiб та членiв їх сiмей здiйснюється за дiйсними дипломатичними й службовими паспортами та вiзами України, якщо iнше не передбачено мiжнародними договорами та законодавством України.
6.1.2. Правом на позачергове перетинання ДКУ, проведенням прикордонного контролю в транспортних засобах (бiля них) користуються такi особи:
- Дипломатичнi агенти, консульськi посадовi особи, члени їх сiмей.
- Дипломатичнi кур'єри, тимчасовi дипломатичнi кур'єри пiд час виконання ними службових обов'язкiв.
- Члени сiмей вищезазначених осiб, якi їх супроводжують або прямують окремо, щоб приєднатися до них або повернутися в свою країну, за наявнiстю вiдповiдних дипломатичних документiв.
- Члени адмiнiстративно-технiчного персоналу дипломатичних представництв, консульськi службовцi.
- Члени обслуговуючого персоналу дипломатичних представництв, консульських установ, приватнi домашнi працiвники, в разi прямування їх разом з дипломатичними агентами консульськими посадовими особами або виконання ними обов'язкiв щодо супроводу та доставки транспортних засобiв з дипломатичними номерами.
- Iншi особи, якi є членами обслуговуючого персоналу дипломатичних представництв, працiвниками обслуговуючого персоналу консульських установ, приватними домашнiми працiвниками, перетинають ДКУ у загальному порядку.
6.1.3 При пiд'їздi до мiсця несення служби прикордонного наряду "КРк" ("КРт") транспортних засобiв з дипломатичними номерами або осiб, що користуються позачерговим пропуском, прикордонний наряд "КР" доповiдає помiчнику старшого змiни прикордонних нарядiв (далi - ПСЗПН), який в свою чергу складає умови для позачергового оформлення вказаних осiб, iнформує посадових осiб контрольних служб про їх прибуття в пункт пропуску та негайно органiзовує оформлення, ставить завдання прикордонному наряду "ПД" на проведення прикордонного контролю i доповiдає по лiнiї оперативно-чергової служби (далi - ОЧС).
6.1.4 Огляд транспортних засобiв з дипломатичними номерами, якi перевозять дипломатичну пошту, особисте майно, речi та багаж дипломатичних агентiв, консульських посадових осiб - як правило, не здiйснюється. Огляд може бути проведено iнiцiатором, у порядку та з дотриманням вiдповiдних процедур, вiдповiдно до законодавства.
6.1.5 Особи, якi зустрiчають або забезпечують дипломатичнi зустрiчi, допускаються в пункт пропуску за акредитацiйними дипломатичними, консульськими, службовими картками та нацiональними паспортами з дозволу начальника загону або особи, що його замiщує.
6.1.6 Iнформацiя про перетинання державного кордону особами надається за письмовими запитами керiвникiв мiнiстерств, центральних органiв виконавчої влади та правоохоронних органiв.
6.1.7 У разi виникнення конфлiктних ситуацiй пiд час здiйснення прикордонного контролю приймаються заходи щодо їх локалiзацiї, дiї посадових осiб документуються, проводиться ретельне розслiдування.
6.2 Порядок органiзацiї пропуску через державний кордон транспортних засобiв, якi перевозять вантажi з гуманiтарною допомогою
6.2.1 Пропуск через державний кордон транспортних засобiв, що перевозять вантажi з гуманiтарною допомогою, здiйснюється позачергово, при цьому не допускається необґрунтованої затримки цих транспортних засобiв.
6.2.2 При пiд'їздi транспортного засобу, який перевозить гуманiтарний вантаж до прикордонного наряду "КР", вiн доповiдає ПСЗПН, який в свою чергу складає умови для його позачергового оформлення.
6.2.3 Пiсля отримання документiв вiд особи, яка перемiщує через митний кордон вантажi гуманiтарної допомоги, прикордонний наряд "КРт" ("КРк") на протязi 5-ти хвилин повiдомляє помiчнику старшого змiни прикордонних нарядiв для узгодження зi старшим змiни митного пiдроздiлу питання пропуску в зону митного контролю транспортного засобу з вантажем гуманiтарної допомоги та iнформує посадових осiб контрольних служб про прибуття в пункт пропуску гуманiтарного вантажу, ставить завдання прикордонному наряду "ПД" на проведення прикордонного контролю та доповiдає по лiнiї ОЧС.
6.2.4 Старший змiни митницi на пiдставi iнформацiї про кiлькiсть транспортних засобiв, що знаходяться на каналi, та стан їх оформлення призначає iнспектора митницi, що має право здiйснювати пропуск вантажiв гуманiтарної допомоги, та iнформує помiчника старшого змiни прикордонних нарядiв про готовнiсть до оформлення для прийняття ним рiшення на пропуск транспортного засобу з вантажем в зону митного контролю.
6.2.5 У випадку, якщо iнспектор, що має право здiйснювати пропуск вантажiв гуманiтарної допомоги, на час прибуття транспортного засобу з вантажем здiйснює пропуск транспортного засобу, що не перемiщує вантаж з гуманiтарною допомогою, старший змiни призначає iншого iнспектора для завершення процедури перемiщення транспортного засобу, що не перемiщує вантаж з гуманiтарною допомогою.
6.2.6 Прикордонний наряд "КР" заповнює вiдповiднi графи Контрольного талону, на якому здiйснює напис - "Гуманiтарна допомога", та органiзовує позачерговий пропуск транспортного засобу у зону митного контролю.
6.2.7 Процедура пропуску транспортного засобу з вантажем у зону митного контролю не повинна перевищувати 15-ти хвилин.
6.2.8 Представники контрольних служб здiйснюють позачерговий контроль транспортного засобу, водiя/експедитора/особи, що супроводжує вантаж, та вантажу гуманiтарної допомоги.
6.2.9 У випадку надання вiдмови у пропуску вантажу або транспортного засобу представником будь-якої сумiжної служби вiн термiново iнформує старшого змiни митницi пiдроздiлу про причини, з яких неможливо дати дозвiл на перемiщення вантажу або транспортного засобу, та надає iнформацiю про заходи, виконання яких надасть можливiсть здiйснити пропуск вантажу та транспортного засобу на митну територiю України. Аналогiчна iнформацiя надається i особi, що перемiщує вантаж гуманiтарної допомоги через митний кордон.
6.2.10 Iнспектор митницi приймає вiд особи, що перемiщує вантаж гуманiтарної допомоги, документи на вантаж та транспортний засiб та вивчає наданi документи для з'ясування законностi перемiщення транспортного засобу та вантажу через митний кордон України.
6.2.11 У випадку вiдсутностi законних пiдстав для пропуску транспортного засобу з вантажем або будь-яких iнших причин, що не дають змоги вiдправити транспортний засiб з вантажем у митницю призначення, iнспектор термiново доповiдає старшому змiни для iнформування начальника пiдроздiлу, або особи, що його замiщує. Начальник пiдроздiлу доповiдає начальнику митного поста та готує рапорт на iм'я начальника митницi з зазначенням вiдомостей про вантаж та причин затримки. Начальник митницi на пiдставi рапорту начальника митного поста невiдкладно передає детальну довiдку до Управлiння органiзацiї митного контролю Держмитслужби. В особливо термiнових випадках начальник митного поста звертається рапортом безпосередньо до Управлiння органiзацiї митного контролю з наступним iнформуванням начальника митницi.
6.2.12 Перевiрка документiв, митний та прикордонний контроль проводиться у вiдповiдностi з роздiлом 3.3 цiєї Схеми пропуску.
6.2.13 Процедура здiйснення митного контролю у випадку наявностi отримувача гуманiтарної допомоги у Реєстрi або ЦБД Держмитслужби не повинна перевищувати 40 хвилин. У випадку неможливостi зв'язку з ЦБД Держмитслужби, необхiднiстю здiйснення вибiркового або поглибленого контролю вантажу процедура подовжується на необхiдний час за погодженням з начальником пiдроздiлу.
6.3 Порядок пропуску через державний кордон аварiйно-рятувальних та аварiйно-вiдновлюваних формувань для локалiзацiї та лiквiдацiї надзвичайних ситуацiй, зумовлених стихiйним лихом, аварiями та катастрофами
6.3.1 Перетинання державного кордону України аварiйно-рятувальними та аварiйно-вiдновлювальними формуваннями для локалiзацiї та лiквiдацiї надзвичайних ситуацiй, зумовлених стихiйним лихом, аварiями та катастрофами, здiйснюється пiсля отримання повiдомлення про стихiйне лихо та iнформацiї по лiнiї ОЧС про перетинання формуваннями. Пропуск через державний кордон осiб, якi входять до складу формування, здiйснюється за паспортними документами на пiдставi спискiв, пiдписаних уповноваженими Мiнiстерствами надзвичайних ситуацiй у взаємодiї з митницею, яка здiйснює митне оформлення майна формувань. Пропуск через державний кордон вiйськовослужбовцiв строкової служби здiйснюється з пред'явленням документiв, що засвiдчують їх особу, за списками, якi додаються до паспортних документiв керiвникiв формувань, пiдписується командирами вiйськових частин i скрiплюються гербовою печаткою.
6.3.2 Про факт перетину державного кордону аварiйно-рятувальними та аварiйно-вiдновлювальними формуваннями для локалiзацiї та лiквiдацiї надзвичайних ситуацiй, зумовлених стихiйним лихом, аварiями та катастрофами, ПСЗПН доповiдає по лiнiї ОЧС.
6.4 Порядок пропуску через державний кордон iноземних громадян, що слiдують на вiдпочинок
6.4.1 Згiдно доручення Президента України вiд 10.07.2000 року N 1-14/853 на вiдповiднi Мiнiстерства покладено завдання по забезпеченню спрощення процедури в'їзду в Україну iноземцiв, якi прямують до України на вiдпочинок.
6.4.2 З метою виконання доручення Президента України та розпорядження ДКК вiд 14.07.2000 року N 6567 наказано пропуск зазначених вище осiб здiйснювати безперешкодно, виключаючи функцiї дублювання. Пропуск дитячих груп здiйснюється в прiоритетному порядку, вiдповiдно цiєї Схеми пропуску.
6.5 Порядок пропуску через державний кордон вiйськових пiдроздiлiв iноземних держав
6.5.1 Порядок прибуття та пропуску пiдроздiлiв збройних сил (далi - ЗС) iноземних держав на (через) територiї України здiйснюється у вiдповiдностi та на умовах, визначених Законом України "Про порядок пропуску та умови перебування пiдроздiлiв ЗС iноземних держав на територiї України" вiд 22.02.2000 року, визначено порядок в'їзду на територiю України i виїзду за її межi пiдроздiлiв збройних сил iнших держав.
6.5.2 Прикордонним нарядом "ПД" здiйснюється перевiрка:
- дiйсностi нацiональних паспортiв або документiв, що їх замiнюють;
- наявностi офiцiйних посвiдчень осiб з фотокарткою, якщо в'їзд проводиться за загальним списком, а командир пiдроздiлу може пiдтвердити свою особу дiйсним нацiональним паспортом або документом, що його замiнює.
Помiчник старшого змiни прикордонних нарядiв та старший змiни митницi спiльно визначають мiсця проведення митного та прикордонного контролю вiйськової технiки та майна.
Огляд вiйськової технiки, майна здiйснюється прикордонним нарядом разом з iнспектором митницi встановленим порядком iз залученням iнструктора службової собаки. Про в'їзд (виїзд) вiйськових формувань та порядок їх оформлення ПСЗПН доповiдає по командi.
6.6 Виявлення особи, причетної до терористичної дiяльностi або засобiв терору i диверсiй, в пунктi пропуску через державний кордон
6.6.1 В разi виявлення особи (осiб), причетної до терористичної дiяльностi, вона супроводжується в iзольоване примiщення. Призначаються не менше двох чоловiк зi складу змiни прикордонних нарядiв для охорони пiдозрюваної особи. Попередньо у затриманої особи вилучають предмети та матерiали, за допомогою яких затримана особа може заподiяти шкоду собi або iншим особам.
6.6.2 Передача iнформацiї про виявлення особи, причетної до терористичної органiзацiї, здiйснюється у встановленому порядку.
6.6.3 Начальник вiддiлу прикордонної служби "Овруч", виходячи з оцiнки обстановки, приймає рiшення про необхiднiсть висилки резерву прикордонної комендатури в пункт пропуску.
6.6.4 В разi необхiдностi припинення роботи пункту пропуску помiчник старшого змiни прикордонних нарядiв спiльно з старшим змiни митницi:
- припиняє здiйснення оформлення осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна;
- дає команду на закриття шлагбаумiв на в'їздах в пункт пропуску;
- проводить випуск оформлених транспортних засобiв за межi пункту пропуску;
- проводить переорiєнтування пасажиро-вантажопотоку:
а) в разi слiдування осiб та транспортних засобiв в Київському напрямку - на пункт пропуску "Новi Яриловичi" Чернiгiвського прикордонного загону:
б) в разi слiдування осiб та транспортних засобiв в захiдному напрямку - в пункт пропуску "Городище" Луцького прикордонного загону;
в) громадян України та республiки Бiлорусь - в пункт пропуску "Вiльча".
6.6.5 В разi переорiєнтування пасажиро-вантажопотоку з iнших пунктiв пропуску в пункт пропуску "Виступовичi":
помiчник старшого змiни прикордонних нарядiв в пунктi пропуску "Виступовичi" приймає часткове рiшення щодо посилення найбiльш активного напрямку руху осiб та транспортних засобiв;
начальник вiддiлення прикордонного контролю (далi - вiдпк) "Овруч" вживає заходiв щодо направлення додаткових прикордонних нарядiв "ПД", "ОТЗ", "КР" в пункт пропуску.
6.6.6 В разi виявлення в пунктi пропуску через державний кордон в транспортному засобi вибухiвки:
- пропуск через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна припиняється;
- помiчник старшого змiни прикордонних нарядiв негайно виводить осiб, що слiдують через державний кордон, посадових осiб Державної прикордонної служби, митницi та iнших контрольних служб iз зони ураження в небезпечне мiсце, органiзовує та виставляє очiплення по периметру на небезпечнiй вiдстанi вiд мiсця подiї, доповiдає начальнику вiддiлення iнспекторiв прикордонної служби, командуванню вiддiлу прикордонної служби, загону, iнформує взаємодiючi органи, СБУ, МВС та очiкує на прибуття представникiв пiдроздiлу спецiального призначення.
7. Час на виконання контрольних операцiй
Пропуск легкового транспортного засобу
Вид контролю | Час виконання операцiй | ||
Одна особа | Транспортний засiб | Вантаж | |
Прикордонний | до 2 хв. | до 10 хв. (з урахуванням часу на проведення перевiрки за базою даних викрадених) | до 5 хв. |
Митний | до 2 хв. | до 10 хв. | до 2 год. |
Санiтарно-епiдемiологiчний | при потребi - до 30 хв. | при потребi - до 30 хв. | - |
Фiтосанiтарний | - | при потребi - до 30 хв. | при потребi - до 30 хв. |
Ветеринарний | - | при потребi - до 30 хв. | при потребi - до 30 хв. |
Екологiчний (радiологiчний) | - | при потребi - до 2 хв. | при потребi - до 5 хв. |
Пропуск автобусу
Вид контролю | Час виконання операцiй | ||
Одна особа | Транспортний засiб | Вантаж | |
Прикордонний | до 2 хв. | до 5 хв. (до 1 год. 3 урахуванням часу на проведення поглибленого огляду) | до 5 хв. |
Митний | до 2 хв. | до 10 хв. | до 2 год. |
Санiтарно-епiдемiологiчний | при потребi - до 30 хв. | при потребi - до 30 хв. | - |
Фiтосанiтарний | - | при потребi - до 30 хв. | при потребi - до 30 хв. |
Ветеринарний | - | при потребi - до 30 хв. | при потребi - до 30 хв. |
Екологiчний (радiологiчний) | - | при потребi - до 5 хв. | при потребi - до 20 хв. |
СМАП | - | до 20 хв. |
Пропуск вантажного автомобiлю
Вид контролю | Час виконання операцiй | ||
Одна особа | Транспортний засiб | Вантаж | |
Прикордонний | до 2 хв. | до 5 хв. (до 1 год. з урахуванням часу на проведення поглибленого огляду та внесення iнформацiї про транспортний засiб до бази даних) | до 10 хв. (до 1 год. з урахуванням часу на проведення поглибленого огляду) |
Митний | до 2 хв. | до 10 хв. | до 2 год. |
Санiтарно-епiдемiологiчний | при потребi - до 30 хв. | при потребi - до 30 хв. | при потребi - до 30 хв. |
Фiтосанiтарний | - | при потребi - до 30 хв. | при потребi - до 30 хв. |
Ветеринарний | - | при потребi - до 30 хв. | при потребi - до 30 хв. |
Екологiчний (радiологiчний) | - | при потребi - до 7 хв. | при потребi - до 20 хв. |
СМАП | - | до 7 хв. | - |
8. Порядок установлення та пiдтримання режиму
8.1 Режим в пунктi пропуску через державний кордон встановлено наказом начальника Житомирського прикордонного загону вiд 25.12.2005 р. N 858 за погодженням з начальником Житомирської митницi.
8.2 Вiдповiдальнiсть за випуск iз зон митного контролю, пункту пропуску транспортних засобiв i товарiв, щодо яких завершенi митний контроль та митне оформлення, вiдповiдно до чинного законодавства покладається на старшого чергової змiни митницi.
8.3 Посадовi особи контрольних органiв i служб, що забезпечують пропуск через державний кордон i функцiонування пунктiв пропуску, повиннi мати при собi службовi посвiдчення особи i представницькi картки. Представницькi картки весь час перебування у пунктi пропуску повиннi бути прикрiпленi на верхньому одязi посадової особи контрольної служби. У разi виявлення в пунктi пропуску (далi - ППр) працiвникiв контрольних служб без представницької картки, помiчник старшого змiни прикордонних нарядiв приймає мiри щодо затримання даного працiвника з вiдповiдним притягненням до адмiнiстративної вiдповiдальностi згiдно дiючого законодавства.
8.4 Керiвники контрольних органiв i служб забезпечують виконання всiма посадовими особами контрольних органiв служб та особами й транспортними засобами, що перебувають пiд контролем пiдпорядкованої служби, режимних правил, установлених у пунктi пропуску через державний кордон (зустрiч осiб i транспортних засобiв закордонного прямування та iнформування осiб про порядок проходження контролю, супровiд за потребою територiєю пункту пропуску, регулювання руху, надання дозволу на змiну напряму (смуги) руху тощо).
8.5 Контроль за дотриманням режиму покладається на начальника вiддiлення прикордонної служби, а в зонi митного контролю - на начальника пiдроздiлу митницi у пунктi пропуску.
Пропуск працiвникiв контрольних служб, що здiйснюють свої службовi обов'язки в пунктi пропуску "Виступовичi", здiйснюється прикордонним нарядом "КРт" по службовим посвiдченням та графiкам роботи змiн, завiрених керiвниками вiдповiдних служб. Вищевказанi особи можуть бути допущенi в зону прикордонного контролю тiльки по службовiй необхiдностi.
Громадський порядок у зонi прикордонного контролю забезпечується Державною прикордонною службою. У разi необхiдностi для наведення громадського порядку можуть залучатися спiвробiтники органiв внутрiшнiх справ.
Запуск осiб в пункт пропуску фiксується в спецiальному журналi пропуску громадян прикордонного наряду "КРт".
Забороняється знаходитись в пунктi пропуску (зонi прикордонного контролю) особам, що не беруть участь у прикордонному, митному та iнших видах контролю, якi здiйснюються в пунктi пропуску.
Вiйськовослужбовцi вiддiлу прикордонної служби "Овруч" пропускаються в пункт пропуску (зону прикордонного контролю) для виконання дiй, пов'язаних з здiйсненням прикордонного контролю, за наказом начальника вiддiлу прикордонної служби.
Iншi вiйськовослужбовцi ДПСУ можуть бути пропущенi в пункт пропуску (зону прикордонного контролю) тiльки для виконання службових обов'язкiв при наявностi службових посвiдчень та узгодження мети перебування з начальником прикордонного загону.
9. Взаємодiя мiж контрольними органами i службами, транспортними та iншими органiзацiями й установами
9.1 Основнi питання взаємодiї визначаються в рiшеннi начальника прикордонного загону за погодженням з начальником митницi.
9.2 Вiдповiдно до мiждержавних угод i в порядку встановленому Адмiнiстрацiєю Державної прикордонної служби, вiддiлення прикордонного контролю, з метою надiйного прикордонного контролю безперебiйного здiйснення пропуску осiб, транспортних засобiв, вирiшення питань щодо пропуску окремих категорiй осiб, ТЗ, протидiї нелегальнiй мiграцiї i органiзованiй злочинностi здiйснює уточнення питань взаємодiї з контрольними службами, що здiйснюють дiяльнiсть в пунктi пропуску, пiдроздiлом прикордонного контролю РБ.
Взаємодiя здiйснюється шляхом обмiну iнформацiєю, проведенням спiльних заходiв щодо припинення порушення кордону та контрабандної дiяльностi, полiпшення пропускних операцiй в ППр, здiйсненням спiльних розглядiв питань стосовно випадкiв порушення державного кордону, проведенням чергових спiльних пiдсумкових нарад.
Взаємодiя уточнюється при:
- зростаннi руху т/з - про час очiкування та можливий (розрахунковий) час проведення прикордонного та митного контролю;
- введеннi обмеження руху, перешкодi руху, а також при його припиненнi;
- затриманнi порушникiв ДК, нелегальних мiгрантiв, контрабанди, зброї, наркотичних та вибухових речовини;
- виявленнi каналiв нелегальної мiграцiї, здiйсненнi заходiв щодо боротьби з органiзованою злочиннiстю на каналах мiжнародного сполучення;
- виникненнi черг та надзвичайних ситуацiй в ППр;
- здiйсненнi заходiв щодо усунення виявлених причин та умов, якi сприяють здiйсненню порушень законодавства про державний кордон;
9.3 Пiдроздiл митницi у пунктi пропуску "Виступовичi" взаємодiє з пiдроздiлом митницi сумiжного пункту пропуску Республiки Бiлорусь шляхом здiйснення обмiну супровiдними листами щодо товарiв, транспортних засобiв та iнших вантажiв, що перемiщуються через сумiжнi пункти пропуску в зонi дiяльностi Житомирської та Мозирської митниць. Перемiщення уповноважених представникiв митницi для обмiну вiдповiдною iнформацiєю здiйснюється на пiдставi документа, що посвiдчує особу за погодженням з помiчником старшого змiни прикордонних нарядiв.
9.4 Перед початком роботи кожної змiни проводиться нарада за участю помiчника старшого змiни прикордонних нарядiв, старших змiн митницi й представникiв iнших контрольних служб, на якiй у присутностi помiчника старшого змiни прикордонних нарядiв, митницi, iнших контрольних служб попередньої змiни обговорюються наступнi питання:
- пiдводяться пiдсумки роботи попередньої змiни та розв'язання проблемних питань, що виникли в попереднiй змiнi при здiйсненнi контрольних операцiй службами, якi здiйснюють державнi види контролю в пунктах пропуску для автомобiльного сполучення;
- здiйснюється обмiн iнформацiєю щодо змiн у правилах перетинання державного кордону особами, транспортними засобами й товарами, якi надiйшли по лiнiї контрольних служб;
- визначаються можливi об'єкти контролю, що будуть пiдданi посиленому контролю пiд час роботи змiни;
- уточнюється механiзм взаємодiї мiж контрольними службами;
- доводяться вимоги щодо особливостей режимних заходiв у пунктi пропуску;
- визначається склад спiльних оглядових груп i режим їх роботи на поточну змiну;
- iншi питання.
9.5 Розподiл по дiлянках контролю особового складу чергової змiни митницi фiксується в окремому журналi розподiлу особового складу по дiлянках контролю на змiну.
9.6 Пiсля наради помiчник старшого змiни прикордонних нарядiв i старший змiни митницi обмiнюються iнформацiєю щодо транспортних засобiв, товарiв i фiзичних осiб, якi знаходяться на контролi перетинання державного кордону (за винятком iнформацiї з обмеженим доступом). Результати уточнення взаємодiї фiксуються в вiдповiдному журналi помiчником старшого змiни прикордонних нарядiв.
9.7 Звiрка автотранспортних засобiв, що перетнули державний кордон, проводиться помiчником старшого змiни прикордонних нарядiв щодобово (щозмiни) сумiжною стороною, митницею та окремо зi СМАПом по вантажним автомобiлям (автобусам).
Пiд час проведення звiрки уточнюються наступнi данi:
- пропускнi операцiї транспортних засобiв (за категорiями автобуси, мiкроавтобуси, легковi автомобiлi, вантажнi автомобiлi);
- автотранспортнi засоби, водiї яких за своєю iнiцiативою вiдмовились вiд в'їзду в Україну або були не пропущенi на її територiю;
- пономерна звiрка вантажних транспортних засобiв та мiкроавтобусiв.
9.8 Контрольнi органи, транспортнi та iншi органiзацiї забезпечують iнформування посадових осiб вiдпк та митницi про прибуття (вибуття) у пункт пропуску осiб, транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв, результатiв їх контролю, пропущених i не пропущених через державний кордон осiб, транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв, виявлення осiб, причетних до протиправної дiяльностi тощо.
Взаємодiя пiдтримується шляхом взаємоiнформування, проведення нарад, визначення спiльних iнструктажiв тощо в iнтересах забезпечення безперебiйного пропуску через державний кордон.
При виникненнi в пунктi пропуску ситуацiї, якi ускладнюють або унеможливлюють пропуск через Державний кордон чи функцiонування пункту пропуску, контрольнi органи вживають спiльних скоординованих заходiв щодо їх локалiзацiї в межах своєї компетенцiї.
9.9 В пунктi пропуску помiчники старших змiн прикордонних нарядiв органiзовують i щодоби уточнюють з представниками прикордонних вiйськ республiки Бiлорусь питання щодо пропущених i не пропущених через ДК осiб i транспортних засобiв, їх передачi, визначення спiльних скоординованих дiй в iнтересах забезпечення безперебiйного пропуску через ДК, а також про змiни в обстановцi, якi впливають на здiйснення пропуску через державний кордон України.
10. Прикiнцевi положення
10.1. У разi змiн щодо порядку здiйснення контролю осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна керiвники вiдповiдних структурних пiдроздiлiв контрольних служб та прикордонних вiйськ своєчасно надають iнформацiю до Житомирського прикордонного загону та Житомирської митницi для внесення доповнень та змiн до цiєї Схеми пропуску.
Додаток: схема мiжнародного автомобiльного пункту пропуску "Виступовичi" - на 1 аркушi.
Перший заступник начальника Житомирського прикордонного загону - начальник штабу пiдполковник | В. Ю. Беркута |
Заступник начальника Житомирської митницi Радник митної служби першого рангу | В. А. Рабошук |
Додаток до Технологiчної схеми пропуску через Державний кордон України осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна в мiжнародному пунктi пропуску для автомобiльного сполучення "Виступовичi" |
Схема мiжнародного автомобiльного пункту пропуску "Виступовичi"
Зображення має графiчний вигляд. Не наводиться.
Перший заступник начальника Житомирського прикордонного загону - начальник штабу пiдполковник | В. Ю. Беркута |
Заступник начальника Житомирської митницi | В. А. Рабошук |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Житомирського прикордонного загону, Житомирської митницi вiд 18 вересня 2008 р. N 876/401 |
|
Зареєстровано в Головному управлiннi юстицiї у Житомирськiй областi 13 жовтня 2008 р. за N 58/861 |
Технологiчна схема
пропуску через Державний кордон України осiб,
транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна в
мiждержавному пунктi пропуску для автомобiльного
сполучення "Вiльча"
1. Загальнi положення
Технологiчна схема пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв i iншого майна (далi - Схема пропуску) в мiждержавному пунктi пропуску "Вiльча" визначає види, послiдовнiсть та змiст контрольних операцiй i порядок пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна в пунктi пропуску через державний кордон України для автомобiльного сполучення "Вiльча".
В пунктi пропуску "Вiльча" митний та прикордонний контроль проводиться на трьох майданчиках, що розташованi на кожнiй смузi руху:
- "Майданчик N 1" (застосовуються правила "Зеленого коридору") використовується для здiйснення митного контролю та оформлення легкових автотранспортних засобiв iндивiдуального використання (iнших транспортних засобiв iндивiдуального користування, перемiщення яких не здiйснюється через Майданчик N 2 та Майданчик N 3), що належать громадянам або юридичним особам, не знятi з облiку в державних органах за мiсцем постiйної (тимчасової) реєстрацiї, не є об'єктом зовнiшньоторговельних угод i використовуються виключно для перемiщення через митний кордон особистих речей громадян та товарiв в обсягах, що не пiдлягають обов'язковому письмовому декларуванню та оподаткуванню;
- "Майданчик N 2" використовується для здiйснення митного контролю та оформлення автобусiв, що здiйснюють регулярнi та нерегулярнi мiжнароднi перевезення пасажирiв (у тому числi туристичних груп);
- "Майданчик N 3" (застосовуються правила "Червоного коридору") використовується для здiйснення митного контролю та оформлення таких категорiй транспортних засобiв:
- що здiйснюють мiжнароднi перевезення товарiв у рамках зовнiшньоекономiчних угод суб'єктiв ЗЕД;
- що здiйснюють перевезення товарiв фiзичних осiб, якi не є суб'єктами зовнiшньоекономiчної дiяльностi, в обсягах, що пiдлягають обов'язковому письмовому декларуванню та оподаткуванню;
- що використовуються (можуть використовуватись) для перевезення зовнiшньоекономiчних вантажiв та перемiщуються порожнiми;
- вантажних i вантажно-пасажирських мiкроавтобусiв;
- легкових транспортних засобiв з причепами, що використовуються (можуть використовуватись) для перевезення товарiв.
2. Порядок пропуску осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iнших предметiв у пункт пропуску для проходження контролю
2.1. Автотранспорт, прямуючий з республiки Бiлорусь в Україну, на кордонi зустрiчає (лiнiя STOP N 1) прикордонний наряд "Контроль режиму кордону" (далi - "КРк"),
Автотранспорт, прямуючий з України в республiки Бiлорусь, на кордонi зустрiчає (лiнiя STOP N 2) прикордонний наряд "Контроль режиму тилу" (далi - "КРт").
КРк/КРт перевiряє у громадянина наявнiсть документiв на право перетинання державного кордону України, та, при позитивному результатi перевiрки, в залежностi вiд завантаженостi пункту пропуску й кiлькостi смуг руху:
- видає iммiграцiйнi картки iноземним громадянам для заповнення (при в'їздi в Україну);
- повiдомляє водiю номер лiнiї STOP, на якiй необхiдно зупинити транспортний засiб у межах пункту пропуску, вiдповiдно до обраної особою (водiєм чи пасажиром) смуги руху, що означає вибiр форми декларування товарiв, транспортних засобiв та особистих речей шляхом учинення вiдповiдних дiй;
- заповнює вiдповiднi графи Контрольного талону для проходження по "Зеленому коридору" або "Червоному коридору" та надає Контрольний талон перевiзнику для пред'явлення у пунктi пропуску перед проходженням контролю.
2.2 При в'їздi на територiю України Контрольний талон вiдбирається КРт, а при виїздi з територiї України Контрольний талон вiдбирається КРк.
2.3 У випадку надання вiдмови на пропуск товарiв та необхiдностi їх обов'язкової передачi на зберiгання митному органу, у встановлених законодавством випадках, всi дiї по передачi проводяться старшим чергової змiни митницi з повiдомлення помiчника старшого змiни прикордонних нарядiв.
3. Порядок оформлення автотранспорту у пунктi пропуску
3.1 Порядок оформлення автотранспорту, що слiдує по "Зеленому коридору"
3.1.1 Транспортнi засоби зупиняються у межах пункту пропуску для проходження контролю за правилами "Зеленого коридору" на "Майданчику N 1" один раз на лiнiї паспортного контролю:
при в'їздi в Україну прикордонним нарядом "Перевiрка документiв" (далi - "ПД") спiльно з iнспектором митницi на лiнiї STOP N 3 на смузi в'їзду в Україну;
при виїздi з України прикордонним нарядом "Огляд транспортних засобiв" (далi - "ОТЗ") спiльно з iнспектором митницi на лiнiї STOP N 3 на смузi виїзду з України.
В подальшому, для зручностi проведення митного та прикордонного контролю, допускається перемiщення транспортного засобу на вiльне мiсце на "Майданчику N 1" за спiльним рiшенням посадових осiб митницi та прикордонного загону, якi проводять контроль на цiй смузi руху.
3.1.2 Контроль на "Зеленому коридорi" здiйснюється:
- прикордонним нарядом "ПД";
- прикордонним нарядом "ОТЗ";
- спiвробiтниками митницi, призначеними старшим змiни на цей напрямок роботи.
3.1.3 Прикордонним нарядом "ПД" здiйснюється перевiрка документiв, проставляння необхiдних вiдмiток та занесення необхiдних вiдомостей до вiдповiдних баз даних.
У випадку виїзду громадянина резидента на постiйне мiсце проживання прикордонний наряд "ПД" повiдомляє iнспектора митницi з метою перевiрки останнiм наявностi довiдки, виданої податковим органом, про сплату податку з доходiв фiзичних осiб або про вiдсутнiсть податкових зобов'язань.
3.1.4 Спiвробiтником митницi здiйснюється митний контроль шляхом вiзуального огляду транспортного засобу, перевiрки документiв особи та на транспортний засiб та внесення необхiдних вiдомостей до електронних журналiв, баз даних тощо.
3.1.5 Зовнiшнiй огляд транспортного засобу здiйснюється посадовими особами зi складу змiни прикордонних нарядiв та митницi в зонi митного контролю з метою проведення аналiзу та оцiнки ризикiв. Прикордонний наряд "ПД" проводить аналiз та оцiнку ризикiв на пiдставi поданих документiв.
За результатами здiйсненого аналiзу та оцiнки ризикiв прикордонними нарядами "ПД", "ОТЗ" та iнспектором митницi приймається спiльне рiшення про пропуск транспортного засобу з пасажирами в Україну (випуск з України) з проставлянням вiдповiдних вiдмiток та вiдтискiв печаток у Контрольному талонi.
3.1.6 У разi виявлення предметiв, якi пiдлягають письмовому декларуванню i перемiщуються громадянином, який обрав проходження митного контролю по "Зеленому коридору", або у випадку виникнення обставин щодо можливого порушення громадянином вимог законодавства України, помiчником старшого змiни прикордонних нарядiв (прикордонним нарядом "ОТЗ") та старшим змiни митницi приймається рiшення щодо виведення транспортного засобу або громадянина (громадян) з "Зеленого коридору" для здiйснення контролю спiльною спецiальною оглядовою групою та виконуються наступнi дiї:
- транспортний засiб розмiщується на майданчику для проведення поглибленого огляду транспортних засобiв ("Майданчик N 4") або "Майданчик N 3";
- особи, якi слiдують у цьому транспортному засобi, перемiщуються у мiсце розмiщення транспортного засобу або у оглядовий зал або у кiмнату для поглибленого догляду;
- визначається посадова особа митницi, яка вживає передбачених законодавством заходiв у зв'язку з виявленням ознак порушень митних правил.
Огляд, контроль та оформлення громадян та предметiв здiйснюється у вiдповiдностi з роздiлом 3.2 цiєї Схеми пропуску.
3.2 Порядок оформлення транспортних засобiв та громадян, що слiдують по "Червоному коридору" або виведених з "Зеленого коридору"
3.2.1 Транспортнi засоби, що рухаються по "Червоному коридору", зупиняються у межах пункту пропуску для проходження контролю на "Майданчику N 3":
при в'їздi в Україну прикордонним нарядом "ОТЗ" спiльно з iнспектором митницi на лiнiї STOP N 5 на смузi в'їзду в Україну;
при виїздi з України прикордонним нарядом "ОТЗ" спiльно з iнспектором митницi на лiнiї STOP N 5 на смузi виїзду з України.
В подальшому допускається перемiщення транспортного засобу на вiльне мiсце на "Майданчику N 3" для зручностi проведення митного та прикордонного контролю за спiльним рiшенням посадових осiб митницi та прикордонного загону, якi проводять контроль на цiй смузi руху.
3.2.2 Контроль на "Червоному коридорi" здiйснюється:
- прикордонним нарядом "ПД";
- прикордонним нарядом "ОТЗ";
- спiвробiтниками митницi, призначеними старшим змiни на цей напрямок роботи.
3.2.3 Iнспектором митницi здiйснюється видача митних декларацiй водiю та пасажирам. Пiсля заповнення громадянином митної декларацiї, iнспектор митницi проставляє на нiй вiдтиск штампу "Пiд митним контролем".
3.2.4 Прикордонним нарядом "ПД" спiльно з iнспектором митницi вивчаються отриманi:
- вiд осiб паспортнi документи для здiйснення облiку осiб, якi перемiщуються у транспортному засобi, та врахування громадянства пiд час проведення митного контролю;
- поданi громадянином або уповноваженою особою документи для прийняття попереднього рiшення щодо виду огляду на пiдставi проведеної оцiнки та аналiзу ризикiв.
3.2.5 Iнспектором митницi в обов'язковому порядку здiйснюється перевiрка наступної iнформацiї та документiв:
- наявнiсть дозвiльних документiв на перемiщення вантажу (у разi необхiдностi);
- наявнiсть законодавчо встановлених заборон на ввезення товарiв/предметiв або обмежень в галузi зовнiшньоекономiчної дiяльностi;
- дотримання законодавчо встановлених кiлькiсних обмежень на ввезення;
- дотримання законодавчо встановлених норм перемiщення валюти, цiнностей, банкiвських металiв, чекiв, платiжних карток тощо, в тому числi на пiдставi вiдповiдних дозволiв;
- необхiднiсть подання митному органу гарантiй, зобов'язань та правильнiсть їх застосування;
- вiдповiднiсть даних, зазначених у поданих документах, даним, що внесенi до декларацiї або ВМД (у разi наявностi таких документiв);
- правильнiсть обраної форми декларування товару: з заповненням митної декларацiї або з заповненням ВМД;
- правильнiсть заповнення митної декларацiї або ВМД;
- наявнiсть iнших дозвiльних документiв;
- проводиться попереднiй документальний контроль.
3.2.6 На пiдставi поданих документiв та згiдно з додатком 2 до Порядку справляння єдиного збору у пунктах пропуску через державний кордон, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.10.2002 р. N 1569 "Про затвердження Порядку справляння єдиного збору у пунктах пропуску через державний кордон", iнспектор митницi визначає види контролю, якi необхiдно здiйснити у пунктi пропуску. У випадку необхiдностi залучення представникiв вiдповiдних контрольних служб, за результатами проведення попереднього документального контролю iнспектор митницi особисто передає документи, що необхiднi для здiйснення вiдповiдних видiв контролю, вiдповiдному представнику контрольної служби у примiщеннi "єдиного офiсу".
3.2.7 У випадку необхiдностi проведення огляду вантажу представник контрольної служби повiдомляє iнспектора митницi.
За результатами огляду (у випадку його проведення) iнiцiатором складається акт за встановленою формою.
3.2.8 Пiд час здiйснення огляду прикордонним нарядом "ОТЗ" та iнспектором митницi перевiряється транспортний засiб на предмет виявлення i затримання порушникiв кордону, тайникiв та iнших мiсць, у яких можуть бути захованi матерiали i предмети, що не пiдлягають ввезенню в Україну або вивезенню з України. Прикордонний наряд "ОТЗ" звертає особливу увагу на виявлення в транспортних засобах i вантажах вибухових, радiоактивних, наркотичних речовин, зброї, iнших заборонених для перевезення через державний кордон предметiв i матерiалiв також контрабанди. В разi виявлення несправних пломб, порушень упаковки, iнших ознак проникнення людей в опломбованi транспортнi засоби, контейнери, вантажi вживає належних заходiв для їх комiсiйного розкриття й огляду.
3.2.9 Пiд час здiйснення спiльного огляду iнспектором митницi перевiряється вiдповiднiсть кiлькiсних, вартiсних, якiсних та iнших фактичних даних товару/вантажу iнформацiї, що внесена до поданих документiв. Також перевiряється вiдповiднiсть заявленої митної вартостi та коду товару за УКТЗЕД. У випадку невiдповiдностi (необхiдностi) iнспектор митницi самостiйно визначає митну вартiсть та код за УКТЗЕД товару. У вiдповiдних випадках або випадках неможливостi самостiйно здiйснити визначення митної вартостi та/або коду за УКТЗЕД, надається запит до вiдповiдного пiдроздiлу митницi у встановленому порядку.
3.2.10 У випадку не вiдповiдностi фактичних даних предметiв/товарiв, що перемiщуються, даним, що зазначенi у поданих документах, невiдповiдностi заявленої митної вартостi та коду товару за УКТЗЕД, iнспектор повiдомляє старшого змiни митницi для прийняття рiшення щодо:
- подальшого проведення митного оформлення;
- вирiшення питання про складання протоколу про порушення митних правил (у випадку наявностi ознак порушення);
- здiйснення необхiдних запитiв;
- надання вiдмови у пропуску (митному оформленнi) через митний кордон України з заповненням Картки вiдмови в митному оформленнi, у порядку, встановленому законодавством, та внесенням вiдповiдних записiв у документи, ВМД тощо. В такому випадку власнику надаються вичерпнi роз'яснення щодо причин, якi унеможливлюють здiйснення митного оформлення та рекомендацiї щодо їх усунення.
3.2.11 Старший чергової змiни митницi повiдомляє помiчника старшого змiни прикордонних нарядiв про прийняте рiшення щодо надання вiдмови або складання протоколу про порушення митних правил.
3.2.12 Iнспектором митницi або iнспектором СМАП може бути iнiцiйовано проведення контролю вагових параметрiв транспортних засобiв. В такому випадку iнспектором митницi здiйснюється виклик iнспектора СМАП на вiдповiдне робоче мiсце для проведення контролю, заповнення необхiдних документiв, в установленому порядку. Iнформацiя, отримана за результатами контролю, враховується iнспектором митницi при подальшому проведеннi митного контролю. На зворотному боцi Контрольного талону iнспектор СМАП зазначає розраховану суму єдиного збору (у випадку необхiдностi його нарахування).
3.2.13 За результатами огляду iнспектором митницi перевiряється законнiсть перемiщення у заявленому громадянином режимi, дотримання встановленої форми декларування тощо.
Iнспектор митницi здiйснює нарахування митних платежiв згiдно вимог дiючого законодавства, оформлює необхiднi документи на їх сплату та отримує пiдтвердження про таку сплату.
У випадку здiйснення перемiщення товарiв в режимах тимчасового ввезення/вивезення iнспектором перевiряється правильнiсть застосування заявленого режиму, застосовуються вiдповiднi види гарантiй та перевiряється правильнiсть нарахування необхiдних платежiв.
3.2.14 Пiсля прийняття спiльного рiшення про можливiсть перемiщення, а саме в разi наявностi достатнiх пiдстав для законностi здiйснення митного оформлення, позитивних висновкiв/дозволiв контрольних служб, отримання повiдомлення про сплату належних платежiв, оформлення вiдповiдної гарантiї (карнету АТА тощо) iнспектор митницi:
- заносить необхiдну iнформацiю у вiдповiднi журнали та бази даних;
- вилучає та залишає в справах митницi документи (їх копiї), що засвiдчують законнiсть здiйснення пропуску;
- проставляє вiдповiднi вiдмiтки в товаросупровiдних та iнших документах, що свiдчать про завершення пропуску/митного оформлення;
- оформлює у встановленому порядку документ контролю за доставленням у митницю призначення (у встановлених випадках).
3.2.15 При здiйсненнi митного контролю транспортного засобу, що перемiщується через пункт пропуску iнспектором митницi виконуються наступнi дiї:
- вивчаються наданi документи на право володiння (розпорядження) з метою встановлення права на розпорядження ТЗ та прийняття рiшення про необхiднiсть декларування ТЗ з застосуванням вiдповiдної форми декларування та необхiднiсть сплати вiдповiдних податкiв та зборiв;
- перевiряється правильнiсть заповнення митної декларацiї/ВМД на ТЗ;
- перевiряється вiдповiднiсть iнформацiї про ТЗ, документи на ТЗ та власника, що внесена до декларацiї/ВМД, iнформацiї, що мiститься у документах на ТЗ;
- перевiряється вiдомостi про ТЗ, що внесенi до митної декларацiї/ВМД, та документiв на ТЗ фактичним;
- перевiряється вiдповiднiсть iнформацiї, що внесена до митної декларацiї/ВМД, про номери та дати видачi документiв, на пiдставi яких здiйснюється декларування фактичним номерам та датам видачi поданих документiв;
- перевiряється iдентичнiсть пiдписiв власника у паспортах, документах про власнiсть на ТЗ, декларацiї тощо;
- перевiряється дотримання термiнiв зворотного ввезення/вивезення;
- перевiряється здiйснення вiдповiдних видiв контролю ТЗ.
3.2.16 Пiсля оформлення iнспектор митницi передає документи прикордонному наряду "ПД" для проведення прикордонного контролю у вiдповiдностi з пунктом 3.1.3 цiєї Схеми пропуску.
3.2.17 У випадку позитивного прикордонного та митного контролю iнспектором митницi спiльно з прикордонним нарядом "ПД" здiйснюється проставляння вiдповiдних вiдмiток та вiдтискiв печаток у Контрольному талонi. Пiсля чого транспортний засiб направляється на виїзд з пункту пропуску.
3.2.18 У випадку надання вiдмови па пропуск товарiв та необхiдностi їх обов'язкової передачi на зберiгання митному органу, у встановлених законодавством випадках, всi дiї по передачi проводяться старшим чергової змiни митницi з обов'язковим повiдомленням помiчника старшого змiни прикордонних нарядiв.
3.3 Порядок оформлення транспортних засобiв, що здiйснюють мiжнароднi перевезення товарiв, у рамках зовнiшньоекономiчних угод суб'єктiв ЗЕД, що використовуються (можуть використовуватись) для перевезення зовнiшньоекономiчних вантажiв та перемiщуються порожнiми
3.3.1 Прикордонний наряд "ОТЗ" зупиняє транспортний засiб на лiнiї STOP N 5 на "Майданчику N 3" на вiдповiднiй смузi руху.
3.3.2 Контроль здiйснюється:
- прикордонним нарядом "ПД";
- прикордонним нарядом "ОТЗ";
- спiвробiтниками митницi, призначеними старшим змiни на цей напрямок роботи.
3.3.3 Прикордонний, митний та iншi види контролю перевiзника, експедитора та пасажирiв, що прямують у транспортному засобi, здiйснюється у вiдповiдностi з роздiлом 3.2 цiєї Схеми пропуску.
3.3.4 Оформлення документiв здiйснюється по плану "Єдиного офiсу" та "Єдиного вiкна".
3.3.5 Поданi перевiзником або експедитором чи уповноваженою особою документи вивчаються посадовою особою митних органiв для прийняття рiшення щодо виду огляду. Рiшення приймається на пiдставi проведеної оцiнки та аналiзу ризикiв шляхом спiльного вивчення поданих паспортних, товаросупровiдних i транспортних документiв, а також виходячи з маршруту й напрямку руху транспортних засобiв, їх конструктивних особливостей, країни походження i країни отримання вантажу, наявностi орiєнтувань правоохоронних органiв, Державної прикордонної служби України i Держмитслужби України тощо.
3.3.6 Прикордонний, митний та iншi види контролю перевiзника, експедитора та пасажирiв, що прямують у транспортному засобi, здiйснюється у вiдповiдностi з роздiлом 3.2 цiєї Схеми пропуску.
3.3.7 Старший прикордонного наряду "ПД" здiйснює iдентифiкацiю перевiзника, експедитора та пасажирiв, що прямують у транспортному засобi, за паспортними документами, вивчає їх на наявнiсть пiдробок i передає для реєстрацiї молодшому прикордонного наряду "ПД", який вносить вiдповiднi данi у вiдповiднi облiки у кабiнi паспортного контролю.
3.3.8 Пiсля завершення паспортного контролю прикордонний наряд "ПД" повiдомляє iнспектора митницi про завершення прикордонного контролю.
3.3.9 Митний контроль автомобiльних транспортних засобiв i товарiв у пунктi пропуску здiйснюється в три етапи. За наявностi обґрунтованих пiдстав посадовою особою пiдроздiлу митницi на будь-якому етапi митного контролю може бути вiдмовлено перевiзнику, експедитору або особi, уповноваженiй на декларування, у пропуску товарiв, транспортних засобiв та iнших предметiв на митну територiю України. У разi вiдмови в пропуску посадовою особою пiдроздiлу митницi в пунктi пропуску заповнюється Картка вiдмови в митному оформленнi, у порядку, встановленому законодавством, та вносяться вiдповiднi записи у документи, ВМД, програмнi комплекси, журнали тощо. У випадку надання вiдмови на пропуск товарiв на територiї України та необхiдностi їх обов'язкової передачi на зберiгання митному органу, у встановлених законодавством випадках, всi дiї по передачi проводяться старшим чергової змiни з повiдомлення помiчника старшого змiни прикордонних нарядiв. В такому випадку помiчник старшого змiни прикордонних нарядiв в пунктi пропуску анулює вiдмiтки посадових осiб ДПСУ в паспортних документах осiб.
3.3.9.1 Перший етап - попереднi операцiї.
Поданi перевiзником товаросупровiднi документи реєструються iнспектором митницi, який здiйснює контроль транспортних засобiв, що перемiщують зовнiшньоторговельнi вантажi, у Журналi облiку зовнiшньоторговельних вантажiв, що перемiщуються через мiждержавний автомобiльний пункт пропуску "Вiльча" (далi - МАПП). Журнал ведеться в електронному виглядi за допомогою ПЕОМ. По закiнченнi кожної змiни роздруковується iнформацiя про пропущенi транспортнi засоби та вантажi за змiну, яка пiдписується старшим чергової змiни та передається у сектор контролю за доставленням вантажiв МП "Овруч" по реєстру разом з оформленими примiрниками документiв. Тверда копiя журналу пропущених транспортних засобiв за змiну зберiгається у архiвi МП "Овруч".
На зареєстрованих документах iнспектором проставляється вiдтиск штампу "Пiд митним контролем" та перевiряється комплектнiсть поданих документiв.
3.3.9.2 Другий етап - здiйснення iнших видiв контролю.
На пiдставi поданих документiв та з використанням Єдиної автоматизованої iнформацiйної системи (далi - ЄАIС) Держмитслужби посадова особа митницi проводить попереднiй документальний контроль.
На пiдставi поданих документiв та згiдно з додатком 2 до Порядку справляння єдиного збору у пунктах пропуску через державний кордон, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.10.2002 р. N 1569 "Про затвердження Порядку справляння єдиного збору у пунктах пропуску через державний кордон", iнспектор митницi визначає види контролю, якi необхiдно здiйснити у пунктi пропуску. У випадку необхiдностi залучення представникiв вiдповiдних контрольних служб, за результатами проведення попереднього документального контролю iнспектор митницi особисто передає документи, що необхiднi для здiйснення вiдповiдних видiв контролю вiдповiдному представнику контрольної служби у примiщеннi "єдиного офiсу".
У випадку необхiдностi, з метою виключення випадкiв накопичення транспортних засобiв на каналах руху для проведення контролю представниками контрольних служб, за рiшенням старшого змiни митницi, погодженого з помiчником старшого змiни прикордонних нарядiв, транспортний засiб може бути перемiщений на вiдповiдний майданчик зони митного контролю у межах пункту пропуску.
Iнспектор СМАП проводить контроль вагових параметрiв, перевiряє документи, вiдповiднiсть дозволу на право проїзду територiєю України, а при вiдсутностi дозволу видає його, здiйснює контроль виконання мiжурядових угод пасажирських та вантажних перевезень i надає сервiснi послуги вiтчизняним та iноземним вантажоперевiзникам. На зворотному боцi Контрольного талону зазначає розраховану суму єдиного збору за проїзд автомобiльними дорогами.
У випадку необхiдностi роботи з вiдповiдною базою даних, отриманню дозвiльних документiв тощо iнспектор СМАП може проводити оформлення документiв у службовому примiщеннi СМАП пункту пропуску.
Iнспектор ветеринарної служби перевiряє вiдповiднiсть документiв на вантаж, видає сертифiкати на живих тварин, сировину та продукцiю тваринного походження, проводить органолептичну дiагностику.
Iнспектор екологiчного контролю перевiряє документи на вантаж, здiйснює зовнiшнiй його огляд, проводить iнструментальний контроль токсичностi i димностi вiдпрацьованих газiв двигунiв транспортних засобiв, радiацiйний контроль транспортного засобу та вантажу, вiдбiр проб речовин для послiдовного проведення їх хiмiкоаналiтичного контролю.
Iнспектор карантинної служби перевiряє вiдповiднiсть документiв на сiльськогосподарську продукцiю та виробiв з неї, iншу сировину рослинного походження, видає карантиннi та фiтосанiтарнi сертифiкати, проводить експертизу на виявлення шкiдникiв та хвороб.
Iнспектор санiтарно-епiдемiологiчної служби проводить медичний (санiтарний) огляд вантажiв, спрямований на запобiгання поширенню iнфекцiйних захворювань, отруєнь i iнших чинникiв, якi можуть створити небезпеку для життя та здоров'я.
Результати контролю вiдображаються у виглядi вiдмiток державних iнспекторiв цих служб (штампiв, печаток) у документах (товаросупровiдних тощо), якi засвiдчують факт здiйснення контролю та/або видачi вiдповiдного дозвiльного документа.
У випадку прийняття рiшення представником однiєї з сумiжних служб про заборону перетину транспортним засобом з вантажем державного кордону України iнспектор митницi робить необхiднi вiдмiтки в документах на вантаж та повiдомляє старшого змiни митницi про причини не пропуску, з внесенням вiдомостей у вiдповiднi журнали, програмно-iнформацiйнi комплекси тощо. Пiсля здiйснення обов'язкової перевiрки представником митницi законностi пред'явлення вантажу та транспортного засобу для перетину митного кордону України цей транспортний засiб повертається за межi зони митного контролю на пiдставi запису вiдповiдних контрольних служб та митницi в товаросупровiдних документах, про що обов'язково iнформується помiчник старшого змiни прикордонних нарядiв. Копiї документiв, що надавались для проведення контролю, з вiдповiдними вiдмiтками про заборону пропуску, зберiгаються у справах пiдроздiлу митницi. При цьому представник митницi видає Картку вiдмови у встановленому законодавством порядку.
За результатами попереднього документального контролю iнспектор митницi здiйснює вiдповiднi записи на документах про завершення попереднього документального контролю.
3.3.9.3 Третiй етап - закiнчення митного контролю.
Iнспектор митницi перевiряє наявнiсть необхiдних вiдмiток про результати контролю представниками контрольних служб на товаросупровiдних (товаротранспортних) документах (у випадку, якщо такий контроль проводився).
Iнспектором митницi може бути iнiцiйовано проведення контролю вагових параметрiв транспортних засобiв, якщо такий контроль не проводився iнспектором СМАП. В такому випадку iнспектором здiйснюється виклик iнспектора СМАП на вiдповiдне робоче мiсце для проведення контролю, заповнення вiдповiдних документiв в установленому порядку.
Iнспектор митницi здiйснює перевiрку законностi пред'явлення вантажу та транспортного засобу для митного оформлення на перетин митного кордону України.
В разi, якщо iнформацiя, що мiститься в наданих документах, не є вичерпною для законного перемiщення вантажу через митний кордон України, iнспектор повiдомляє старшого змiни митницi про неможливiсть пропуску з повiдомленням пiдстав для прийняття такого рiшення. Транспортний засiб виводиться з вiдповiдної смуги руху та затримується на час вирiшення питання стосовно складання протоколу про порушення митних правил або усунення причин, що заважають законному пропуску через митний кордон України або передачi на зберiгання митницi.
Iнспектор митницi приймає остаточне рiшення щодо проведення огляду транспортного засобу та товару. Одночасно приймається рiшення про мiсце проведення огляду (на смузi руху або на спецiальних майданчиках) та визначається склад комiсiї (з залученням, в разi необхiдностi, представникiв контрольних служб). У випадку перемiщення вантажу пiд митним забезпеченням рiшення про проведення огляду приймається спiльно помiчником старшого змiни прикордонних нарядiв та старшим змiни митницi.
Пiд час здiйснення огляду iнспектором митницi перевiряється вiдповiднiсть кiлькiсних, вартiсних, якiсних та iнших фактичних даних товару/вантажу iнформацiї, що внесена до поданих документiв. Також перевiряється вiдповiднiсть заявленої митної вартостi та коду товару за УКТЗЕД. У випадку невiдповiдностi (необхiдностi) iнспектор митницi самостiйно визначає митну вартiсть та код за УКТЗЕД товару. У вiдповiдних випадках або випадках неможливостi самостiйно здiйснити визначення митної вартостi та/або коду за УКТЗЕД, надається запит до вiддiлу контролю митної вартостi та/або вiддiлу номенклатури та класифiкацiї товарiв у встановленому порядку.
В разi прийняття рiшення про затримку транспортного засобу з вантажем з причин:
- наявностi неточностей в документах;
- находження в пред'явленому вантажi та (або) транспортному засобi заборонених до перевезення через митний кордон України предметiв;
- наявностi ознак порушення митних правил;
- вiдсутностi законних пiдстав для перемiщення вантажу та транспортних засобiв через митний кордон України;
транспортний засiб з вантажем виводиться на майданчик поглибленого огляду на час вирiшення питання стосовно складання протоколу про порушення митних правил та подальшого вирiшення питання по справi. У встановлених випадках до ЄАIС Держмитслужби, товаросупровiдних документiв та ВМД вносяться вiдповiднi вiдомостi про прибуття вантажу або продовження термiну прибуття.
В разi наявностi достатнiх пiдстав для законностi перетину кордону та дозволiв контрольних служб iнспектор митницi:
- здiйснює, у встановлених випадках та у встановленi термiни, регламентованi роботи по отриманню (внесенню) iнформацiї до ЄАIС Держмитслужби України;
- контролює (встановлює) термiн доставки вантажу;
- перевiряє вiдповiднiсть обраного заходу гарантування доставки вантажу;
- у випадках, передбачених законодавством, перевiряє правильнiсть застосування, нарахування та сплати митного збору;
- у випадку необхiдностi, отримує вiд особи, що прийняла вантаж та документи на нього до перевезення, зобов'язання про доставку вантажу у митницю призначення;
- перевiряє вiдповiднiсть вiдомостей, зазначених у товаросупровiдних документах, ВМД, дозвiльних документах, iнших документах наявному вантажу (його кiлькостi, номенклатури i стану, коду УКТЗЕД тощо), а також вiдомостям, зазначеним в електроннiй копiї ВМД, ЄАIС Держмитслужби України;
- нараховує необхiднi платежi та контролює їх надходження;
- закiнчує митне оформлення документiв на вантаж та транспортний засiб, що засвiдчується проставлянням вiдповiдного митного забезпечення на товаросупровiдних документах, декларацiях, гарантiйних документах (карнетах АТА тощо) та Контрольному талонi;
- заносить iнформацiю про транспортний засiб та вантаж у вiдповiднi журнали;
- вилучає та залишає в справах митницi необхiднi документи, що засвiдчують законнiсть перемiщення вантажу через митний кордон України;
- повертає водiю або особi, що уповноважена пред'явити вантаж, документи необхiднi для подальшого транспортування вантажу та слiдування транспортного засобу.
У випадку надання вiдмови на пропуск товарiв на територiї України та необхiдностi їх обов'язкової передачi на зберiгання митному органу, у встановлених законодавством випадках, всi дiї по передачi проводяться старшим чергової змiни митницi з повiдомленням помiчника старшого змiни прикордонних нарядiв.
У випадку позитивного прикордонного та митного контролю iнспектором митницi спiльно з прикордонним нарядом "ПД" здiйснюється проставляння вiдповiдних вiдмiток та вiдтискiв печаток у Контрольному талонi. Пiсля чого транспортний засiб направляється на виїзд з пункту пропуску.
3.4 Порядок оформлення та контролю автобусiв, що здiйснюють регулярнi та нерегулярнi мiжнароднi перевезення пасажирiв (у тому числi туристичних груп)
3.4.1 Автобуси, що рухаються по правилам "Окремої смуги руху", зупиняються у межах пункту пропуску для проходження контролю на "Майданчику N 2":
при в'їздi в Україну прикордонним нарядом "ОТЗ" спiльно з iнспектором митницi на лiнiї STOP N 4 на смузi в'їзду в Україну;
при виїздi з України прикордонним нарядом "ОТЗ" спiльно з iнспектором митницi на лiнiї STOP N 4 на смузi виїзду з України.
В подальшому, допускається перемiщення транспортного засобу на вiльне мiсце на "Майданчику N 2" для зручностi проведення митного та прикордонного контролю за спiльним рiшенням посадових осiб митницi та прикордонного загону, якi проводять контроль на цiй смузi руху.
3.4.2 Пiсля зупинки та вiдкриття дверей прикордонний наряд "ПД" заходить в салон автобуса, вiдрекомендовується, уточнює у водiїв маршрут руху, кiлькiсть пасажирiв та проводить паспортний контроль, в ходi якого помiчник старший наряду здiйснює iдентифiкацiю пасажирiв за паспортними документами, вивчає їх на наявнiсть пiдробок. Молодший прикордонного наряду "ПД" перевiряє iз занесенням в бази даних КАПК "Гарт1/П", чи не має щодо цiєї особи доручення правоохоронних органiв або орiєнтування.
Пiсля внесення iнформацiї до бази даних та вiдсутностi доручень або орiєнтувань, молодший прикордонного наряду "ПД" передає паспортний документ (документи) старшому прикордонного наряду "ПД".
Прикордонний наряд "ПД":
- проставляє в паспортному документi та необхiдних мiсцях iммiграцiйної картки вiдповiдний вiдмiтки;
- вiдбирає вiдповiдну частину iммiграцiйної картки для подальшого зберiгання в пiдроздiлi прикордонного контролю i повертає паспортний документ пред'явниковi.
У випадку виїзду громадянина резидента на постiйне мiсце проживання прикордонний наряд "ПД" повiдомляє iнспектора митницi з метою перевiрки останнiм наявностi довiдки, виданої податковим органом, про сплату податку з доходiв фiзичних осiб або про вiдсутнiсть податкових зобов'язань.
3.4.3 Прикордонний наряд "ОТЗ" та iнспектор митницi здiйснюють огляд з проведенням аналiзу та оцiнки ризикiв.
3.4.4 До проведення контролю автобусу залучається iнспектор СМАП, який перевiряє документи на транспортний засiб, вiдповiднiсть дозволу на право проїзду територiєю України, а при вiдсутностi дозволу здiйснюється видача та контроль виконання мiжурядових угод пасажирських та вантажних перевезень. На зворотному боцi Контрольного талону iнспектор СМАП зазначає розраховану суму єдиного збору (у випадку необхiдностi його нарахування).
3.4.5 При здiйсненнi митного контролю автобусу, що перемiщується через пункт пропуску, iнспектором митницi виконуються наступнi дiї:
- перевiряються вiдомостi про ТЗ, що внесенi до документiв на ТЗ (технiчному паспортi, шляховому листi тощо) - фактичним;
- перевiряється здiйснення вiдповiдних видiв контролю ТЗ;
Iнспектор митницi здiйснює нарахування митних платежiв згiдно вимог дiючого законодавства, оформлює необхiднi документи на їх сплату та отримує пiдтвердження про таку сплату.
3.4.6 За результатами здiйсненого аналiзу та оцiнки ризикiв прикордонними нарядами "ОТЗ", "ПД" та iнспектором митницi приймається рiшення по пропуску в Україну або виведення автобусу чи пасажирiв (пасажиру) iз загального потоку руху. У випадку прийняття рiшення по пропуску автобусу з пасажирами в Україну iнспектором митницi та прикордонним нарядом "ПД" здiйснюється проставляння вiдповiдних вiдмiток та вiдтискiв печаток у Контрольному талонi. Пiсля чого автобус направляється на виїзд з пункту пропуску.
3.4.7 У разi виявлення предметiв, якi пiдлягають письмовому декларуванню, або у випадку виникнення обставин щодо можливого порушення пасажирами та водiєм автобусу вимог законодавства України, помiчником старшого змiни прикордонних нарядiв (прикордонним нарядом "ОТЗ", старшими прикордонних нарядiв "СОГ", "ССОГ") та старшим змiни митницi приймається рiшення щодо виведення автобусу або громадянина (громадян) з загального потоку руху для здiйснення контролю спiльною спецiальною оглядовою групою та виконуються наступнi дiї:
- автобус залишається на "Майданчику N 2" або розмiщується на майданчику для проведення поглибленого огляду транспортного засобу;
- особи, якi слiдують у цьому транспортному засобi, перемiщуються у мiсце розмiщення транспортного засобу, або у оглядовий зал, або у кiмнату для поглибленого догляду;
- визначається посадова особа митницi, яка вживає передбачених законодавством заходiв у зв'язку з виявленням ознак порушень митних правил.
Огляд, контроль та оформлення громадян та предметiв здiйснюється у вiдповiдностi з роздiлом 3.2 цiєї Схеми пропуску.
4. Порядок випуску осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iнших предметiв з пункту пропуску пiсля проходження контролю на в'їзд в Україну
4.1 Дозвiл на виїзд за межi територiї пункту пропуску надає прикордонний наряд "КРт" (при в'їздi на територiю України) та прикордонний наряд "КРк" (при виїздi з територiї України) на пiдставi Контрольного талону з вiдмiтками про проходження паспортного та митного контролю.
4.2 За вiдсутностi у водiя вiдповiдних вищезазначених документiв транспортний засiб та особи за межi пункту пропуску не пропускаються та у разi порушення з їх боку правил режиму у пунктi пропуску притягуються до вiдповiдальностi, встановленої законодавством, пiсля чого пiд наглядом прикордонного наряду повертаються у зону прикордонного та митного контролю та передаються старшому змiни митницi для прийняття рiшення щодо подальшого митного контролю й оформлення або притягнення до вiдповiдальностi вiдповiдно до законодавства з питань митної справи.
5. Порядок контролю за iноземцями, яким вiдмовлено у в'їзд в Україну
5.1. У разi прийняття рiшення про вiдмову у в'їздi в Україну iноземцю або особi без громадянства в паспортний документ даних осiб прикордонним нарядом "ПД", який здiйснював перевiрку документiв, проставляється вiдмiтка "В'їзд" та анулюється у вiдповiдностi до вимог роздiлу 46 Iнструкцiї з органiзацiї та здiйснення прикордонного контролю, затвердженої наказом Адмiнiстрацiї Держприкордонслужби вiд 5 жовтня 2004 року N 711.
5.2 При повторному виявленнi iноземцiв та осiб без громадянства, яким було вiдмовлено у в'їздi в Україну, рiшення щодо їх пропуску через державний кордон приймати тiльки пiсля проведення спiвбесiди та вивчення обставин попередньої вiдмови у в'їздi в Україну.
6. Особливостi пропуску деяких категорiй громадян, вантажiв та транспортних засобiв
6.1 Органiзацiя пропуску через державний кордон України дипломатичних агентiв, консульських посадових осiб, членiв їх сiмей та транспортних засобiв з дипломатичними номерами
6.1.1 Пропуск через ДКУ дипломатичних агентiв, консульських посадових осiб та членiв їх сiмей здiйснюється за дiйсними дипломатичними й службовими паспортами та вiзами України, якщо iнше не передбачено мiжнародними договорами та законодавством України.
6.1.2 Правом на позачергове перетинання ДКУ, проведенням прикордонного контролю в транспортних засобах (бiля них) користуються такi особи:
- Дипломатичнi агенти, консульськi посадовi особи, члени їх сiмей.
- Дипломатичнi кур'єри, тимчасовi дипломатичнi кур'єри пiд час виконання ними службових обов'язкiв.
- Члени сiмей вищезазначених осiб, якi їх супроводжують або прямують окремо, щоб приєднатися до них або повернутися в свою країну, за наявнiстю вiдповiдних дипломатичних документiв.
- Члени адмiнiстративно-технiчного персоналу дипломатичних представництв, консульськi службовцi.
- Члени обслуговуючого персоналу дипломатичних представництв, консульських установ, приватнi домашнi працiвники, в разi прямування їх разом з дипломатичними агентами консульськими посадовими особами або виконання ними обов'язкiв щодо супроводу та доставки транспортних засобiв з дипломатичними номерами.
- Iншi особи, якi є членами обслуговуючого персоналу дипломатичних представництв, працiвниками обслуговуючого персоналу консульських установ, приватними домашнiми працiвниками, перетинають ДКУ у загальному порядку.
6.1.3 При пiд'їздi до мiсця несення служби прикордонного наряду "КРк" ("КРт") транспортних засобiв з дипломатичними номерами або осiб, що користуються позачерговим пропуском, прикордонний наряд "КР" доповiдає помiчнику старшого змiни прикордонних нарядiв (далi - ПСЗПН), який в свою чергу складає умови для позачергового оформлення вказаних осiб, iнформує посадових осiб контрольних служб про їх прибуття в пункт пропуску та негайно органiзовує оформлення, ставить завдання прикордонному наряду "ПД" на проведення прикордонного контролю i доповiдає по лiнiї оперативно-чергової служби (далi - ОЧС).
6.1.4 Огляд транспортних засобiв з дипломатичними номерами, якi перевозять дипломатичну пошту, особисте майно, речi та багаж дипломатичних агентiв, консульських посадових осiб - як правило, не здiйснюється. Огляд може бути проведено iнiцiатором, у порядку та з дотриманням вiдповiдних процедур, вiдповiдно до законодавства.
6.1.5 Особи, якi зустрiчають або забезпечують дипломатичнi зустрiчi, допускаються в пункт пропуску за акредитацiйними дипломатичними, консульськими, службовими картками та нацiональними паспортами з дозволу начальника загону або особи, що його замiщує.
6.1.6 Iнформацiя про перетинання державного кордону особами надається за письмовими запитами керiвникiв мiнiстерств, центральних органiв виконавчої влади та правоохоронних органiв.
6.1.7 У разi виникнення конфлiктних ситуацiй пiд час здiйснення прикордонного контролю приймаються заходи щодо їх локалiзацiї, дiї посадових осiб документуються, проводиться ретельне розслiдування.
6.2 Порядок органiзацiї пропуску через державний кордон транспортних засобiв, якi перевозять вантажi з гуманiтарною допомогою
6.2.1 Пропуск через державний кордон транспортних засобiв, що перевозять вантажi з гуманiтарною допомогою, здiйснюється позачергово, при цьому не допускається необґрунтованої затримки цих транспортних засобiв.
6.2.2 При пiд'їздi транспортного засобу, який перевозить гуманiтарний вантаж до прикордонного наряду "КР", вiн доповiдає ПСЗПН, який в свою чергу складає умови для його позачергового оформлення,
6.2.3 пiсля отримання документiв вiд особи, яка перемiщує через митний кордон вантажi гуманiтарної допомоги, прикордонний наряд "КРт" ("КРк") на протязi 5-ти хвилин повiдомляє помiчнику старшого змiни прикордонних нарядiв для узгодження зi старшим змiни митного пiдроздiлу питання пропуску в зону митного контролю транспортного засобу з вантажем гуманiтарної допомоги та iнформує посадових осiб контрольних служб про прибуття в пункт пропуску гуманiтарного вантажу, ставить завдання прикордонному наряду "ПД" на проведення прикордонного контролю та доповiдає по лiнiї ОЧС.
6.2.4 Старший змiни митницi на пiдставi iнформацiї про кiлькiсть транспортних засобiв, що знаходяться на каналi, та стан їх оформлення призначає iнспектора митницi, що має право здiйснювати пропуск вантажiв гуманiтарної допомоги, та iнформує помiчника старшого змiни прикордонних нарядiв про готовнiсть до оформлення для прийняття ним рiшення на пропуск транспортного засобу з вантажем в зону митного контролю.
6.2.5 У випадку, якщо iнспектор, що має право здiйснювати пропуск вантажiв гуманiтарної допомоги, на час прибуття транспортного засобу з вантажем здiйснює пропуск транспортного засобу, що не перемiщує вантаж з гуманiтарною допомогою, старший змiни призначає iншого iнспектора для завершення процедури перемiщення транспортного засобу, що не перемiщує вантаж з гуманiтарною допомогою.
6.2.6 Прикордонний наряд "КР" заповнює вiдповiднi графи Контрольного талону, на якому здiйснює напис - "Гуманiтарна допомога", та органiзовує позачерговий пропуск транспортного засобу у зону митного контролю.
6.2.7 Процедура пропуску транспортного засобу з вантажем у зону митного контролю не повинна перевищувати 15-ти хвилин.
6.2.8 Представники контрольних служб здiйснюють позачерговий контроль транспортного засобу, водiя/експедитора/особи, що супроводжує вантаж, та вантажу гуманiтарної допомоги.
6.2.9 У випадку надання вiдмови у пропуску вантажу або транспортного засобу представником будь-якої сумiжної служби вiн термiново iнформує старшого змiни митницi пiдроздiлу про причини, з яких неможливо дати дозвiл на перемiщення вантажу або транспортного засобу, та надає iнформацiю про заходи, виконання яких надасть можливiсть здiйснити пропуск вантажу та транспортного засобу на митну територiю України. Аналогiчна iнформацiя надається i особi, що перемiщує вантаж гуманiтарної допомоги через митний кордон.
6.2.10 Iнспектор митницi приймає вiд особи, що перемiщує вантаж гуманiтарної допомоги, документи на вантаж та транспортний засiб та вивчає наданi документи для з'ясування законностi перемiщення транспортного засобу та вантажу через митний кордон України.
6.2.11 У випадку вiдсутностi законних пiдстав для пропуску транспортного засобу з вантажем або будь-яких iнших причин, що не дають змоги вiдправити транспортний засiб з вантажем у митницю призначення, iнспектор термiново доповiдає старшому змiни для iнформування начальника пiдроздiлу, або особи, що його замiщує. Начальник пiдроздiлу доповiдає начальнику митного поста та готує рапорт на iм'я начальника митницi з зазначенням вiдомостей про вантаж та причин затримки. Начальник митницi на пiдставi рапорту начальника митного поста невiдкладно передає детальну довiдку до Управлiння органiзацiї митного контролю Держмитслужби. В особливо термiнових випадках начальник митного поста звертається рапортом безпосередньо до Управлiння органiзацiї митного контролю з наступним iнформуванням начальника митницi.
6.2.12 Перевiрка документiв, митний та прикордонний контроль проводиться у вiдповiдностi з роздiлом 3.3 цiєї Схеми пропуску.
6.2.13 Процедура здiйснення митного контролю у випадку наявностi отримувача гуманiтарної допомоги у Реєстрi або ЦБД Держмитслужби не повинна перевищувати 40 хвилин. У випадку неможливостi зв'язку з ЦБД Держмитслужби, необхiднiстю здiйснення вибiркового або поглибленого контролю вантажу процедура подовжується на необхiдний час за погодженням з начальником пiдроздiлу.
6.3 Порядок пропуску через державний кордон аварiйно-рятувальних та аварiйно-вiдновлюваних формувань для локалiзацiї та лiквiдацiї надзвичайних ситуацiй, зумовлених стихiйним лихом, аварiями та катастрофами
6.3.1 Перетинання державного кордону України аварiйно-рятувальними та аварiйно-вiдновлювальними формуваннями для локалiзацiї та лiквiдацiї надзвичайних ситуацiй, зумовлених стихiйним лихом, аварiями та катастрофами, здiйснюється пiсля отримання повiдомлення про стихiйне лихо та iнформацiї по лiнiї ОЧС про перетинання формуваннями. Пропуск через державний кордон осiб, якi входять до складу формування, здiйснюється за паспортними документами на пiдставi спискiв, пiдписаних уповноваженими Мiнiстерствами надзвичайних ситуацiй у взаємодiї з митницею, яка здiйснює митне оформлення майна формувань. Пропуск через державний кордон вiйськовослужбовцiв строкової служби здiйснюється з пред'явленням документiв, що засвiдчують їх особу, за списками, якi додаються до паспортних документiв керiвникiв формувань, пiдписується командирами вiйськових частин i скрiплюються гербовою печаткою.
6.3.2 Про факт перетину державного кордону аварiйно-рятувальними та аварiйно-вiдновлювальними формуваннями для локалiзацiї та лiквiдацiї надзвичайних ситуацiй, зумовлених стихiйним лихом, аварiями та катастрофами, ПСЗПН доповiдає по лiнiї ОЧС.
6.4 Порядок пропуску через державний кордон iноземних громадян, що слiдують на вiдпочинок
6.4.1 Згiдно доручення Президента України вiд 10.07.2000 року N 1-14/853 на вiдповiднi Мiнiстерства покладено завдання по забезпеченню спрощення процедури в'їзду в Україну iноземцiв, якi прямують до України на вiдпочинок.
6.4.2 З метою виконання доручення Президента України та розпорядження ДКК вiд 14.07.2000 року N 6567 наказано пропуск зазначених вище осiб здiйснювати безперешкодно, виключаючи функцiї дублювання. Пропуск дитячих груп здiйснюється в приоритетному порядку, вiдповiдно цiєї Схеми пропуску.
6.5 Порядок пропуску через державний кордон вiйськових пiдроздiлiв iноземних держав
6.5.1 Порядок прибуття та пропуску пiдроздiлiв збройних сил (далi - ЗС) iноземних держав на (через) територiї України здiйснюється у вiдповiдностi та на умовах, визначених Законом України "Про порядок пропуску та умови перебування пiдроздiлiв ЗС iноземних держав на територiї України" вiд 22.02.2000 року визначено порядок в'їзду на територiю України i виїзду за її межi пiдроздiлiв збройних сил iнших держав.
6.5.2 Прикордонним нарядом "ПД" здiйснюється перевiрка:
- дiйсностi нацiональних паспортiв або документiв, що їх замiнюють;
- наявностi офiцiйних посвiдчень осiб з фотокарткою, якщо в'їзд проводиться за загальним списком, а командир пiдроздiлу може пiдтвердити свою особу дiйсним нацiональним паспортом або документом, що його замiнює.
Помiчник старшого змiни прикордонних нарядiв та старший змiни митницi спiльно визначають мiсця проведення митного та прикордонного контролю вiйськової технiки та майна.
Огляд вiйськової технiки, майна здiйснюється прикордонним нарядом разом з iнспектором митницi встановленим порядком iз залученням iнструктора службової собаки. Про в'їзд (виїзд) вiйськових формувань та порядок їх оформлення СтЗПН доповiдає по командi.
6.6 Виявлення особи, причетної до терористичної дiяльностi або засобiв терору i диверсiй, в пунктi пропуску через державний кордон
6.6.1 В разi виявлення особи (осiб), причетної до терористичної дiяльностi, вона супроводжується в iзольоване примiщення. Призначаються не менше двох чоловiк зi складу змiни прикордонних нарядiв для охорони пiдозрюваної особи. Попередньо у затриманої особи вилучають предмети та матерiали, за допомогою яких затримана особа може заподiяти шкоду собi або iншим особам.
6.6.2 Передача iнформацiї про виявлення особи, причетної до терористичної органiзацiї, здiйснюється у встановленому порядку.
6.6.3 Начальник вiддiлу прикордонної служби "Овруч", виходячи з оцiнки обстановки, приймає рiшення про необхiднiсть висилки резерву прикордонної комендатури в пункт пропуску.
6.6.4 В разi необхiдностi припинення роботи пункту пропуску помiчник старшого змiни прикордонних нарядiв спiльно з старшим змiни митницi:
- припиняє здiйснення оформлення осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна;
- дає команду на закриття шлагбаумiв на в'їздах в пункт пропуску;
- проводить випуск оформлених транспортних засобiв за межi пункту пропуску;
- проводить переорiєнтування пасажиро-вантажопотоку в пункт пропуску "Виступовичi".
6.6.5 В разi переорiєнтування пасажиро-вантажопотоку з iнших пунктiв пропуску в пункт пропуску "Вiльча":
помiчник старшого змiни прикордонних нарядiв в пунктi пропуску "Вiльча" приймає часткове рiшення щодо посилення найбiльш активного напрямку руху осiб та транспортних засобiв;
начальник вiддiлу прикордонної служби "Овруч" вживає заходiв щодо направлення додаткових прикордонних нарядiв "ПД", "ОТЗ", "КР" в пункт пропуску.
6.6.6 В разi виявлення в пунктi пропуску через державний кордон в транспортному засобi вибухiвки:
- пропуск через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна припиняється;
- помiчник старшого змiни прикордонних нарядiв негайно виводить осiб, що слiдують через державний кордон, посадових осiб Державної прикордонної служби, митницi та iнших контрольних служб iз зони ураження в небезпечне мiсце, органiзовує та виставляє очiплення по периметру на небезпечнiй вiдстанi вiд мiсця подiї, доповiдає начальнику вiддiлення iнспекторiв прикордонної служби, командуванню вiддiлу прикордонної служби, загону, iнформує взаємодiючi органи, СБУ, МВС та очiкує на прибуття представникiв пiдроздiлу спецiального призначення.
7. Час на виконання контрольних операцiй
Пропуск легкового транспортного засобу
Вид контролю | Час виконання операцiй | ||
Одна особа | Транспортний засiб | Вантаж | |
Прикордонний | до 2 хв. | до 10 хв. (з урахуванням часу на проведення перевiрки за базою даних викрадених) | до 5 хв. |
Митний | до 2 хв. | до 10 хв. | до 2 год. |
Санiтарно-епiдемiологiчний | при потребi - до 30 хв. | при потребi - до 30 хв. | - |
Фiтосанiтарний | - | при потребi - до 30 хв. | при потребi - до 30 хв. |
Ветеринарний | - | при потребi - до 30 хв. | при потребi - до 30 хв. |
Екологiчний (радiологiчний) | - | при потребi - до 2 хв. | при потребi - до 5 хв. |
Пропуск автобусу
Вид контролю | Час виконання операцiй | ||
Одна особа | Транспортний засiб | Вантаж | |
Прикордонний | до 2 хв. | до 5 хв. (до 1 год. з урахуванням часу на проведення поглибленого огляду) | до 5 хв. |
Митний | до 2 хв. | до 10 хв. | до 2 год. |
Санiтарно-епiдемiологiчний | при потребi - до 30 хв. | при потребi - до 30 хв. | - |
Фiтосанiтарний | - | при потребi - до 30 хв. | при потребi - до 30 хв. |
Ветеринарний | - | при потребi - до 30 хв. | при потребi - до 30 хв. |
Екологiчний (радiологiчний) | - | при потребi - до 5 хв. | при потребi - до 20 хв. |
СМАП | - | до 20 хв. | - |
Пропуск вантажного автомобiлю
Вид контролю | Час виконання операцiй | ||
Одна особа | Транспортний засiб | Вантаж | |
Прикордонний | до 2 хв. | до 5 хв. (до 1 год. 3 урахуванням часу на проведення поглибленого огляду та внесення iнформацiї про транспортний засiб до бази даних) | до 1 0 хв. (до 1 год. 3 урахуванням часу на проведення поглибленого огляду) |
Митний | до 2 хв. | до 10 хв. | до 2 год. |
Санiтарно-епiдемiологiчний | при потребi. - до 30 хв. | при потребi - до 30 хв. | при потребi - до 30 хв. |
Фiтосанiтарний | - | при потребi - до 30 хв. | при потребi - до 30 хв. |
Ветеринарний | - | при потребi - до 30 хв. | при потребi - до 30 хв. |
Екологiчний (радiологiчний) | - | при потребi - до 7 хв. | при потребi - до 20 хв. |
СМАП | - | до 7 хв. | - |
8. Порядок установлення та пiдтримання режиму
8.1 Режим в пунктi пропуску через державний кордон встановлено наказом начальника Житомирського прикордонного загону вiд 25.12.2005 р. N 857 за погодженням з начальником Житомирської митницi.
8.2 Вiдповiдальнiсть за випуск iз зон митного контролю, пункту пропуску транспортних засобiв i товарiв, щодо яких завершенi митний контроль та митне оформлення, вiдповiдно до чинного законодавства покладається на старшого чергової змiни митницi.
8.3 Посадовi особи контрольних органiв i служб, що забезпечують пропуск через державний кордон i функцiонування пунктiв пропуску, повиннi мати при собi службовi посвiдчення особи i представницькi картки. Представницькi картки весь час перебування у пунктi пропуску повиннi бути прикрiпленi на верхньому одязi посадової особи контрольної служби. У разi виявлення в пунктi пропуску (далi - ППр) працiвникiв контрольних служб без представницької картки, помiчник старшого змiни прикордонних нарядiв приймає мiри щодо затримання даного працiвника з вiдповiдним притягненням до адмiнiстративної вiдповiдальностi згiдно дiючого законодавства.
8.4 Керiвники контрольних органiв i служб забезпечують виконання всiма посадовими особами контрольних органiв служб та особами й транспортними засобами, що перебувають пiд контролем пiдпорядкованої служби, режимних правил, установлених у пунктi пропуску через державний кордон (зустрiч осiб i транспортних засобiв закордонного прямування та iнформування осiб про порядок проходження контролю, супровiд за потребою територiєю пункту пропуску, регулювання руху, надання дозволу на змiну напряму (смуги) руху тощо).
8.5 Контроль за дотриманням режиму покладається на начальника вiддiлення прикордонної служби, а в зонi митного контролю - на начальника пiдроздiлу митницi у пунктi пропуску.
Пропуск працiвникiв контрольних служб, що здiйснюють свої службовi обов'язки в пунктi пропуску "Вiльча", здiйснюється прикордонним нарядом "КРт" по службовим посвiдченням та графiкам роботи змiн, завiрених керiвниками вiдповiдних служб. Вищевказанi особи можуть бути допущенi в зону прикордонного контролю тiльки по службовiй необхiдностi.
Громадський порядок у зонi прикордонного контролю забезпечується Державною прикордонною службою. У разi необхiдностi для наведення громадського порядку можуть залучатися спiвробiтники органiв внутрiшнiх справ.
Запуск осiб в пункт пропуску фiксується в спецiальному журналi пропуску громадян прикордонного наряду "КРт".
Забороняється знаходитись в пунктi пропуску (зонi прикордонного контролю) особам, що не беруть участь у прикордонному, митному та iнших видах контролю, якi здiйснюються в пунктi пропуску.
Вiйськовослужбовцi вiддiлу прикордонної служби "Овруч" пропускаються в пункт пропуску (зону прикордонного контролю) для виконання дiй, пов'язаних з здiйсненням прикордонного контролю, за наказом начальника вiддiлу прикордонної служби.
Iншi вiйськовослужбовцi ДПСУ можуть бути пропущенi в пункт пропуску (зону прикордонного контролю) тiльки для виконання службових обов'язкiв при наявностi службових посвiдчень та узгодження мети перебування з начальником прикордонного загону.
9. Взаємодiя мiж контрольними органами i службами, транспортними та iншими органiзацiями й установами
9.1 Основнi питання взаємодiї визначаються в рiшеннi начальника прикордонного загону за погодженням з начальником митницi.
9.2 Вiдповiдно до мiждержавних угод i в порядку встановленому Адмiнiстрацiєю Державної прикордонної служби, вiддiлення прикордонного контролю, з метою надiйного прикордонного контролю безперебiйного здiйснення пропуску осiб, транспортних засобiв, вирiшення питань щодо пропуску окремих категорiй осiб, ТЗ, протидiї нелегальнiй мiграцiї i органiзованiй злочинностi здiйснює уточнення питань взаємодiї з контрольними службами, що здiйснюють дiяльнiсть в пунктi пропуску, пiдроздiлом прикордонного контролю РБ.
Взаємодiя здiйснюється шляхом обмiну iнформацiєю, проведенням спiльних заходiв щодо припинення порушення кордону та контрабандної дiяльностi, полiпшення пропускних операцiй в ППр, здiйсненням спiльних розглядiв питань стосовно випадкiв порушення державного кордону, проведенням чергових спiльних пiдсумкових нарад.
Взаємодiя уточнюється при:
- зростаннi руху т/з - про час очiкування та можливий (розрахунковий) час проведення прикордонного та митного контролю;
- введеннi обмеження руху, перешкодi руху, а також при його припиненнi;
- затриманнi порушникiв ДК, нелегальних мiгрантiв, контрабанди, зброї, наркотичних та вибухових речовини;
- виявленнi каналiв нелегальної мiграцiї, здiйсненнi заходiв щодо боротьби з органiзованою злочиннiстю на каналах мiжнародного сполучення;
- виникненнi черг та надзвичайних ситуацiй в ППр;
- здiйсненнi заходiв щодо усунення виявлених причин та умов, якi сприяють здiйсненню порушень законодавства про державний кордон;
9.3 Пiдроздiл митницi у пунктi пропуску "Вiльча" взаємодiє з пiдроздiлом митницi сумiжного пункту пропуску Республiки Бiлорусь шляхом здiйснення обмiну супровiдними листами щодо товарiв, транспортних засобiв та iнших вантажiв, що перемiщуються через сумiжнi пункти пропуску в зонi дiяльностi Житомирської та Мозирської митниць. Перемiщення уповноважених представникiв митницi для обмiну вiдповiдною iнформацiєю здiйснюється на пiдставi документа, що посвiдчує особу за погодженням з помiчником старшого змiни прикордонних нарядiв.
9.4 Перед початком роботи кожної змiни проводиться нарада за участю помiчника старшого змiни прикордонних нарядiв, старших змiн митницi й представникiв iнших контрольних служб, на якiй у присутностi помiчника старшого змiни прикордонних нарядiв, митницi, iнших контрольних служб попередньої змiни обговорюються наступнi питання:
- пiдводяться пiдсумки роботи попередньої змiни та розв'язання проблемних питань, що виникли в попереднiй змiнi при здiйсненнi контрольних операцiй службами, якi здiйснюють державнi види контролю в пунктах пропуску для автомобiльного сполучення;
- здiйснюється обмiн iнформацiєю щодо змiн у правилах перетинання державного кордону особами, транспортними засобами й товарами, якi надiйшли по лiнiї контрольних служб;
- визначаються можливi об'єкти контролю, що будуть пiдданi посиленому контролю пiд час роботи змiни;
- уточнюється механiзм взаємодiї мiж контрольними службами;
- доводяться вимоги щодо особливостей режимних заходiв у пунктi пропуску;
- визначається склад спiльних оглядових груп i режим їх роботи на поточну змiну;
- iншi питання.
9.5 Розподiл по дiлянках контролю особового складу чергової змiни митницi фiксується в окремому журналi розподiлу особового складу по дiлянках контролю на змiну.
9.6 Пiсля наради помiчник старшого змiни прикордонних нарядiв i старший змiни митницi обмiнюються iнформацiєю щодо транспортних засобiв, товарiв i фiзичних осiб, якi знаходяться на контролi перетинання державного кордону (за винятком iнформацiї з обмеженим доступом). Результати уточнення взаємодiї фiксуються в вiдповiдному журналi помiчником старшого змiни прикордонних нарядiв.
9.7 Звiрка автотранспортних засобiв, що перетнули державний кордон, проводиться помiчником старшого змiни прикордонних нарядiв щодобово (щозмiни) сумiжною стороною, митницею та окремо зi СМАПом по вантажним автомобiлям (автобусам).
Пiд час проведення звiрки уточнюються наступнi данi:
- пропускнi операцiї транспортних засобiв (за категорiями автобуси, мiкроавтобуси, легковi автомобiлi, вантажнi автомобiлi);
- автотранспортнi засоби, водiї яких за своєю iнiцiативою вiдмовились вiд в'їзду в Україну або були не пропущенi на її територiю;
- пономерна звiрка вантажних транспортних засобiв та мiкроавтобусiв.
9.8 Контрольнi органи, транспортнi та iншi органiзацiї забезпечують iнформування посадових осiб вiдпк та митницi про прибуття (вибуття) у пункт пропуску осiб, транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв, результатiв їх контролю, пропущених i не пропущених через державний кордон осiб, транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв, виявлення осiб, причетних до протиправної дiяльностi тощо.
Взаємодiя пiдтримується шляхом взаємоiнформування, проведення нарад, визначення спiльних iнструктажiв тощо в iнтересах забезпечення безперебiйного пропуску через державний кордон.
При виникненнi в пунктi пропуску ситуацiї, якi ускладнюють або унеможливлюють пропуск через Державний кордон чи функцiонування пункту пропуску, контрольнi органи вживають спiльних скоординованих заходiв щодо їх локалiзацiї в межах своєї компетенцiї.
9.9 В пунктi пропуску помiчники старших змiн прикордонних нарядiв органiзовують i щодоби уточнюють з представниками прикордонних вiйськ республiки Бiлорусь питання щодо пропущених i не пропущених через ДК осiб i транспортних засобiв, їх передачi, визначення спiльних скоординованих дiй в iнтересах забезпечення безперебiйного пропуску через ДК, а також про змiни в обстановцi, якi впливають на здiйснення пропуску через державний кордон України.
10. Прикiнцевi положення
10.1. У разi змiн щодо порядку здiйснення контролю осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна керiвники вiдповiдних структурних пiдроздiлiв контрольних служб та прикордонних вiйськ своєчасно надають iнформацiю до Житомирського прикордонного загону та Житомирської митницi для внесення доповнень та змiн до цiєї Схеми пропуску.
Додаток: схема мiжнародного автомобiльного пункту пропуску "Вiльча" - на 1 аркушi.
Перший заступник начальника Житомирського прикордонного загону - начальник штабу пiдполковник | В. Ю. Беркута |
Заступник начальника Житомирської митницi Радник митної служби першого рангу | В. А. Рабошук |
Додаток до Технологiчної схеми пропуску через Державний кордон України осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна в мiжнародному пунктi пропуску для автомобiльного сполучення "Вiльча" |
Схема мiждержавного автомобiльного пункту пропуску "Вiльча"
Зображення має графiчний вигляд. Не наводиться.
Перший заступник начальника Житомирського прикордонного загону - начальник штабу пiдполковник | В. Ю. Беркута |
Заступник начальника Житомирської митницi Радник митної служби першого рангу | В. А. Рабошук |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Житомирського прикордонного загону, Житомирської митницi вiд 18 вересня 2008 р. N 876/401 |
|
Зареєстровано в Головному управлiннi юстицiї у Житомирськiй областi 13 жовтня 2008 р. за N 59/862 |
Технологiчна схема
пропуску через Державний кордон України осiб,
транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна в
мiждержавному пунктi пропуску для автомобiльного
сполучення "Майдан-Копищанський"
1. Загальнi положення
Технологiчна схема пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв i iншого майна (далi - Схема пропуску) в мiждержавному пунктi пропуску "Майдан-Копищанський" визначає види, послiдовнiсть та змiст контрольних операцiй i порядок пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна в пунктi пропуску через державний кордон України для автомобiльного сполучення "Майдан-Копищанський".
В пунктi пропуску "Майдан-Копищанський" митний та прикордонний контроль проводиться на двох смугах руху та одному майданчику (у кожному напрямку):
- "Зелений коридор" (Смуга руху N 1) використовується для здiйснення митного контролю та оформлення легкових автотранспортних засобiв iндивiдуального використання (iнших транспортних засобiв iндивiдуального користування, перемiщення яких не передбачено по Смузi руху N 2 та на Майданчику N 2), що належать громадянам або юридичним особам, не знятi з облiку в державних органах за мiсцем постiйної (тимчасової) реєстрацiї, не є об'єктом зовнiшньоторговельних угод i використовуються виключно для перемiщення через митний кордон особистих речей громадян та товарiв в обсягах, що не пiдлягають обов'язковому письмовому декларуванню та оподаткуванню;
- "Червоний коридор" (Смуга руху N 2) використовуються для здiйснення митного контролю та оформлення таких категорiй транспортних засобiв:
- що здiйснюють мiжнароднi перевезення товарiв у рамках зовнiшньоекономiчних угод суб'єктiв ЗЕД;
- що здiйснюють перевезення товарiв фiзичних осiб, якi не є суб'єктами зовнiшньоекономiчної дiяльностi, в обсягах, що пiдлягають обов'язковому письмовому декларуванню та оподаткуванню,
- що використовуються (можуть використовуватись) для перевезення зовнiшньоекономiчних вантажiв та перемiщуються порожнiми;
- вантажних i вантажно-пасажирських мiкроавтобусiв;
- легкових транспортних засобiв з причепами, що використовуються (можуть використовуватись) для перевезення товарiв;
- "Майданчик N 2" використовується для здiйснення митного контролю та оформлення автобусiв, що здiйснюють регулярнi та нерегулярнi мiжнароднi перевезення пасажирiв (у тому числi туристичних груп).
2. Порядок пропуску осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iнших предметiв у пункт пропуску для проходження контролю
2.1. Автотранспорт, прямуючий з республiки Бiлорусь в Україну, на кордонi зустрiчає (лiнiя STOP N 1) прикордонний наряд "Контроль режиму кордону" (далi - "КРк"),
Автотранспорт, прямуючий з України в республiки Бiлорусь, на кордонi зустрiчає (лiнiя STOP N 2) прикордонний наряд "Контроль режиму тилу" (далi - "КРт").
КРк/КРт перевiряє у громадянина наявнiсть документiв на право перетинання державного кордону України, та, при позитивному результатi перевiрки, в залежностi вiд завантаженостi пункту пропуску й кiлькостi смуг руху:
- видає iммiграцiйнi картки iноземним громадянам для заповнення (при в'їздi в Україну);
- повiдомляє водiю номер лiнiї STOP, на якiй необхiдно зупинити транспортний засiб у межах пункту пропуску, вiдповiдно до обраної особою (водiєм чи пасажиром) смуги руху, що означає вибiр форми декларування товарiв, транспортних засобiв та особистих речей шляхом учинення вiдповiдних дiй;
- заповнює вiдповiднi графи Контрольного талону для проходження по "Зеленому коридору" або "Червоному коридору" та надає Контрольний талон перевiзнику для пред'явлення у пунктi пропуску перед проходженням контролю.
2.2 При в'їздi на територiю України Контрольний талон вiдбирається КРт, а при виїздi з територiї України Контрольний талон вiдбирається КРк.
2.3 У випадку надання вiдмови на пропуск товарiв та необхiдностi їх обов'язкової передачi на зберiгання митному органу, у встановлених законодавством випадках, всi дiї по передачi проводяться старшим чергової змiни митницi з повiдомлення помiчника старшого змiни прикордонних нарядiв.
3. Порядок оформлення автотранспорту у пунктi пропуску
3.1 Порядок оформлення автотранспорту, що слiдує по "Зеленому коридору" (Смуга руху N 1)
3.1.1 Транспортнi засоби, що рухаються по Смузi руху N 1, зупиняються у межах пункту пропуску для проходження контролю один раз на лiнiї паспортного контролю:
при в'їздi в Україну прикордонним нарядом "Перевiрка документiв" (далi - "ПД") спiльно з iнспектором митницi на лiнiї STOP N 3;
при виїздi з України прикордонним нарядом "Огляд транспортних засобiв" (далi - "ОТЗ") спiльно з iнспектором митницi на лiнiї STOP N 3.
В подальшому, для зручностi проведення митного та прикордонного контролю, допускається перемiщення транспортного засобу на вiльне мiсце на Смузi руху N 1 за спiльним рiшенням посадових осiб митницi та прикордонного загону, якi проводять контроль на цiй смузi руху.
3.1.2 Контроль на "Зеленому коридорi" здiйснюється:
- прикордонним нарядом "ПД";
- прикордонним нарядом "ОТЗ;
- спiвробiтниками митницi, призначеними старшим змiни на цей напрямок роботи.
3.1.3 Прикордонним нарядом "ПД" здiйснюється перевiрка документiв, проставляння необхiдних вiдмiток та занесення необхiдних вiдомостей до вiдповiдних баз даних.
У випадку виїзду громадянина резидента на постiйне мiсце проживання прикордонний наряд "ПД" повiдомляє iнспектора митницi з метою перевiрки останнiм наявностi довiдки, виданої податковим органом, про сплату податку з доходiв фiзичних осiб або про вiдсутнiсть податкових зобов'язань.
3.1.4 Спiвробiтником митницi здiйснюється митний контроль шляхом вiзуального огляду транспортного засобу, перевiрки документiв особи та на транспортний засiб, та внесення необхiдних вiдомостей до електронних журналiв, баз даних тощо.
3.1.5 Зовнiшнiй огляд транспортного засобу здiйснюється посадовими особами з складу змiни прикордонних нарядiв та митницi в зонi митного контролю з метою проведення аналiзу та оцiнки ризикiв. Прикордонний наряд "ПД" проводить аналiз та оцiнку ризикiв на пiдставi поданих документiв.
За результатами здiйсненого аналiзу та оцiнки ризикiв прикордонними нарядами "ПД", "ОТЗ" та iнспектором митницi приймається спiльне рiшення про пропуск транспортного засобу з пасажирами в Україну (випуск з України) з проставлянням вiдповiдних вiдмiток та вiдтискiв печаток у Контрольному талонi.
3.1.6 У разi виявлення предметiв, якi пiдлягають письмовому декларуванню i перемiщуються громадянином, який обрав проходження митного контролю по "Зеленому коридору" або у випадку виникнення обставин щодо можливого порушення громадянином вимог законодавства України, помiчником старшого змiни прикордонних нарядiв (прикордонним нарядом "ОТЗ") та старшим змiни митницi приймається рiшення щодо виведення транспортного засобу або громадянина (громадян) з "Зеленого коридору" для здiйснення контролю спiльною спецiальною оглядовою групою та виконуються наступнi дiї:
- транспортний засiб розмiщується на майданчику для проведення поглибленого огляду транспортних засобiв ("Майданчик N 1") або "Червоний коридор";
- особи, якi слiдують у цьому транспортному засобi, перемiщуються у мiсце розмiщення транспортного засобу або у оглядовий зал або у кiмнату для поглибленого догляду;
- визначається посадова особа митницi, яка вживає передбачених законодавством заходiв у зв'язку з виявленням ознак порушень митних правил.
Огляд, контроль та оформлення громадян та предметiв здiйснюється у вiдповiдностi з роздiлом 3.2 цiєї Схеми пропуску.
3.2 Порядок оформлення транспортних засобiв, що здiйснюють перевезення товарiв фiзичних осiб, якi не є суб'єктами зовнiшньоекономiчної дiяльностi, в обсягах, що пiдлягають обов'язковому письмовому декларуванню та оподаткуванню, вантажних i вантажно-пасажирських мiкроавтобусiв та легкових транспортних засобiв з причепами, що використовуються (можуть використовуватись) для перевезення товарiв
3.2.1 Транспортнi засоби, що рухаються по "Червоному коридору" (Смузi руху N 2), зупиняються у межах пункту пропуску для проходження контролю:
при в'їздi в Україну прикордонним нарядом "ОТЗ" спiльно з iнспектором митницi на лiнiї STOP N 5;
при виїздi з України прикордонним нарядом "ОТЗ" спiльно з iнспектором митницi на лiнiї STOP N 5.
В подальшому допускається перемiщення транспортного засобу на вiльне мiсце на Смузi руху N 2 для зручностi проведення митного та прикордонного контролю за спiльним рiшенням посадових осiб митницi та прикордонного загону, якi проводять контроль на цiй смузi руху.
3.2.2 Контроль на "Червоному коридорi" здiйснюється:
- прикордонним нарядом "ПД";
- прикордонним нарядом "ОТЗ";
- спiвробiтниками митницi, призначеними старшим змiни на цей напрямок роботи.
3.2.3 Iнспектором митницi здiйснюється видача митних декларацiй водiю та пасажирам. Пiсля заповнення громадянином митної декларацiї, iнспектор митницi проставляє на нiй вiдтиск штампу "Пiд митним контролем".
3.2.4 Прикордонним нарядом "ПД" спiльно з iнспектором митницi вивчаються отриманi:
- вiд осiб паспортнi документи для здiйснення облiку осiб, якi перемiщуються у транспортному засобi, та врахування громадянства пiд час проведення митного контролю;
- поданi громадянином або уповноваженою особою документи для прийняття попереднього рiшення щодо виду огляду на пiдставi проведеної оцiнки та аналiзу ризикiв.
3.2.5 Iнспектором митницi в обов'язковому порядку здiйснюється перевiрка наступної iнформацiї та документiв:
- наявнiсть дозвiльних документiв на перемiщення вантажу (у разi необхiдностi);
- наявнiсть законодавчо встановлених заборон на ввезення товарiв/предметiв або обмежень в галузi зовнiшньоекономiчної дiяльностi;
- дотримання законодавчо встановлених кiлькiсних обмежень на ввезення;
- дотримання законодавчо встановлених норм перемiщення валюти, цiнностей, банкiвських металiв, чекiв, платiжних карток тощо, в тому числi на пiдставi вiдповiдних дозволiв;
- необхiднiсть подання митному органу гарантiй, зобов'язань та правильнiсть їх застосування;
- вiдповiднiсть даних, зазначених у поданих документах, даним, що внесенi до декларацiї або ВМД (у разi наявностi таких документiв);
- правильнiсть обраної форми декларування товару: з заповненням митної декларацiї або з заповненням ВМД;
- правильнiсть заповнення митної декларацiї або ВМД;
- наявнiсть iнших дозвiльних документiв;
- проводиться попереднiй документальний контроль.
3.2.6 На пiдставi поданих документiв та згiдно з додатком 2 до Порядку справляння єдиного збору у пунктах пропуску через державний кордон, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.10.2002 р. N 1569 "Про затвердження Порядку справляння єдиного збору у пунктах пропуску через державний кордон", iнспектор митницi визначає види контролю, якi необхiдно здiйснити у пунктi пропуску. У випадку необхiдностi залучення представникiв вiдповiдних контрольних служб, за результатами проведення попереднього документального контролю iнспектор митницi особисто передає документи, що необхiднi для здiйснення вiдповiдних видiв контролю, вiдповiдному представнику контрольної служби у примiщеннi "єдиного офiсу".
3.2.7 У випадку необхiдностi проведення огляду вантажу представник контрольної служби повiдомляє iнспектора митницi.
За результатами огляду (у випадку його проведення) iнiцiатором складається акт за встановленою формою.
3.2.8 Пiд час здiйснення огляду прикордонним нарядом "ОТЗ" та iнспектором митницi перевiряється транспортний засiб на предмет виявлення i затримання порушникiв кордону, тайникiв та iнших мiсць, у яких можуть бути захованi матерiали i предмети, що не пiдлягають ввезенню в Україну або вивезенню з України. Прикордонний наряд "ОТЗ" звертає особливу увагу на виявлення в транспортних засобах i вантажах вибухових, радiоактивних, наркотичних речовин, зброї, iнших заборонених для перевезення через державний кордон предметiв i матерiалiв також контрабанди. В разi виявлення несправних пломб, порушень упаковки, iнших ознак проникнення людей в опломбованi транспортнi засоби, контейнери, вантажi вживає належних заходiв для їх комiсiйного розкриття й огляду.
3.2.9 Пiд час здiйснення спiльного огляду iнспектором митницi перевiряється вiдповiднiсть кiлькiсних, вартiсних, якiсних та iнших фактичних даних товару/вантажу iнформацiї, що внесена до поданих документiв. Також перевiряється вiдповiднiсть заявленої митної вартостi та коду товару за УКТЗЕД. У випадку невiдповiдностi (необхiдностi) iнспектор митницi самостiйно визначає митну вартiсть та код за УКТЗЕД товару. У вiдповiдних випадках або випадках неможливостi самостiйно здiйснити визначення митної вартостi та/або коду за УКТЗЕД, надається запит до вiдповiдного пiдроздiлу митницi у встановленому порядку.
3.2.10 У випадку не вiдповiдностi фактичних даних предметiв/товарiв, що перемiщуються, даним, що зазначенi у поданих документах, невiдповiдностi заявленої митної вартостi та коду товару за УКТЗЕД, iнспектор повiдомляє старшого змiни митницi для прийняття рiшення щодо:
- подальшого проведення митного оформлення;
- вирiшення питання про складання протоколу про порушення митних правил (у випадку наявностi ознак порушення);
- здiйснення необхiдних запитiв;
- надання вiдмови у пропуску (митному оформленнi) через митний кордон України з заповненням Картки вiдмови в митному оформленнi, у порядку, встановленому законодавством, та внесенням вiдповiдних записiв у документи, ВМД тощо. В такому випадку власнику надаються вичерпнi роз'яснення щодо причин, якi унеможливлюють здiйснення митного оформлення та рекомендацiї щодо їх усунення.
3.2.11 Старший чергової змiни митницi повiдомляє помiчника старшого змiни прикордонних нарядiв про прийняте рiшення щодо надання вiдмови або складання протоколу про порушення митних правил.
3.2.12 Iнспектором митницi або iнспектором СМАП може бути iнiцiйовано проведення контролю вагових параметрiв транспортних засобiв. В такому випадку iнспектором митницi здiйснюється виклик iнспектора СМАП на вiдповiдне робоче мiсце для проведення контролю, заповнення необхiдних документiв, в установленому порядку. Iнформацiя, отримана за результатами контролю, враховується iнспектором митницi при подальшому проведеннi митного контролю. На зворотному боцi Контрольного талону iнспектор СМАП зазначає розраховану суму єдиного збору (у випадку необхiдностi його нарахування).
3.2.13 За результатами огляду iнспектором митницi перевiряється законнiсть перемiщення у заявленому громадянином режимi, дотримання встановленої форми декларування тощо.
Iнспектор митницi здiйснює нарахування митних платежiв згiдно вимог дiючого законодавства, оформлює необхiднi документи на їх сплату та отримує пiдтвердження про таку сплату.
У випадку здiйснення перемiщення товарiв в режимах тимчасового ввезення/вивезення iнспектором перевiряється правильнiсть застосування заявленого режиму, застосовуються вiдповiднi види гарантiй та перевiряється правильнiсть нарахування необхiдних платежiв.
3.2.14 Пiсля прийняття спiльного рiшення про можливiсть перемiщення, а саме в разi наявностi достатнiх пiдстав для законностi здiйснення митного оформлення, позитивних висновкiв/дозволiв контрольних служб, отримання повiдомлення про сплату належних платежiв, оформлення вiдповiдної гарантiї (карнету АТА тощо) iнспектор митницi:
- заносить необхiдну iнформацiю у вiдповiднi журнали та бази даних;
- вилучає та залишає в справах митницi документи (їх копiї), що засвiдчують законнiсть здiйснення пропуску;
- проставляє вiдповiднi вiдмiтки в товаросупровiдних та iнших документах, що свiдчать про завершення пропуску/митного оформлення;
- оформлює у встановленому порядку документ контролю за доставленням у митницю призначення (у встановлених випадках).
3.2.15 При здiйсненнi митного контролю транспортного засобу, що перемiщується через пункт пропуску, iнспектором митницi виконуються наступнi дiї:
- вивчаються наданi документи на право володiння (розпорядження) з метою встановлення права на розпорядження ТЗ та прийняття рiшення про необхiднiсть декларування ТЗ з застосуванням вiдповiдної форми декларування та необхiднiсть сплати вiдповiдних податкiв та зборiв;
- перевiряється правильнiсть заповнення митної декларацiї/ВМД на ТЗ;
- перевiряється вiдповiднiсть iнформацiї про ТЗ, документи на ТЗ та власника, що внесена до декларацiї/ВМД, iнформацiї, що мiститься у документах на ТЗ;
- перевiряється вiдомостi про ТЗ, що внесенi до митної декларацiї/ВМД, та документiв на ТЗ фактичним;
- перевiряється вiдповiднiсть iнформацiї, що внесена до митної декларацiї/ВМД, про номери та дати видачi документiв, на пiдставi яких здiйснюється декларування фактичним номерам та датам видачi поданих документiв;
- перевiряється iдентичнiсть пiдписiв власника у паспортах, документах про власнiсть на ТЗ, декларацiї тощо;
- перевiряється дотримання термiнiв зворотного ввезення/вивезення;
- перевiряється здiйснення вiдповiдних видiв контролю ТЗ.
3.2.16 Пiсля оформлення iнспектор митницi передає документи прикордонному наряду "ПД" для проведення прикордонного контролю у вiдповiдностi з пунктом 3.1.3 цiєї Схеми пропуску.
3.2.17 У випадку позитивного прикордонного та митного контролю iнспектором митницi спiльно з прикордонним нарядом "ПД" здiйснюється проставляння вiдповiдних вiдмiток та вiдтискiв печаток у Контрольному талонi. Пiсля чого транспортний засiб направляється на виїзд з пункту пропуску.
3.2.18 У випадку надання вiдмови на пропуск товарiв та необхiдностi їх обов'язкової передачi на зберiгання митному органу, у встановлених законодавством випадках, всi дiї по передачi проводяться старшим чергової змiни митницi з обов'язковим повiдомленням помiчника старшого змiни прикордонних нарядiв.
3.3 Порядок оформлення транспортних засобiв, що здiйснюють мiжнароднi перевезення товарiв, у рамках зовнiшньоекономiчних угод суб'єктiв ЗЕД, що використовуються (можуть використовуватись) для перевезення зовнiшньоекономiчних вантажiв та перемiщуються порожнiми
3.3.1 Транспортнi засоби, що рухаються по "Червоному коридору" (Смузi руху N 2), зупиняються у межах пункту пропуску для проходження контролю прикордонним нарядом "ОТЗ" спiльно з iнспектором митницi на лiнiї STOP N 5.
В подальшому допускається перемiщення транспортного засобу на вiльне мiсце на Смузi руху N 2 для зручностi проведення митного та прикордонного контролю за спiльним рiшенням посадових осiб митницi та прикордонного загону, якi проводять контроль на цiй смузi руху.
3.3.2 Контроль здiйснюється:
- прикордонним нарядом "ПД";
- прикордонним нарядом "ОТЗ";
- спiвробiтниками митницi, призначеними старшим змiни на цей напрямок роботи.
3.3.3 Прикордонний, митний та iншi види контролю перевiзника, експедитора та пасажирiв, що прямують у транспортному засобi здiйснюється у вiдповiдностi з роздiлом 3.2 цiєї Схеми пропуску.
3.3.4 Прикордонним нарядом "ПД" спiльно з iнспектором митницi вивчаються отриманi:
- вiд осiб паспортнi документи для здiйснення облiку осiб, якi перемiщуються у транспортному засобi, та врахування громадянства пiд час проведення митного контролю;
- поданi громадянином або уповноваженою особою документи для прийняття попереднього рiшення щодо виду огляду на пiдставi проведеної оцiнки та аналiзу ризикiв.
3.3.5 Оформлення документiв здiйснюється по плану "Єдиного офiсу" та "Єдиного вiкна".
3.3.6 У випадку необхiдностi, за рiшенням старшого змiни митницi, проводиться контроль вагових параметрiв iз фiксуванням результатiв контролю вагових параметрiв, та вiдповiдним їх засвiдченням.
3.3.7 Митний контроль автомобiльних транспортних засобiв i товарiв у пунктi пропуску здiйснюється в три етапи. За наявностi обґрунтованих пiдстав посадовою особою пiдроздiлу митницi на будь-якому етапi митного контролю може бути вiдмовлено перевiзнику, експедитору або особi, уповноваженiй на декларування, у пропуску товарiв, транспортних засобiв та iнших предметiв на митну територiю України. У разi вiдмови в пропуску посадовою особою пiдроздiлу митницi в пунктi пропуску заповнюється Картка вiдмови в митному оформленнi, у порядку, встановленому законодавством, та вносяться вiдповiднi записи у документи, ВМД, програмнi комплекси, журнали тощо. У випадку надання вiдмови на пропуск товарiв на територiї України та необхiдностi їх обов'язкової передачi на зберiгання митному органу, у встановлених законодавством випадках, всi дiї по передачi проводяться старшим чергової змiни з повiдомлення помiчника старшого змiни прикордонних нарядiв. В такому випадку помiчник старшого змiни прикордонних нарядiв в пунктi пропуску анулює вiдмiтки посадових осiб ДПСУ в паспортних документах осiб.
3.3.7.1 Перший етап - попереднi операцiї.
Поданi перевiзником товаросупровiднi документи реєструються iнспектором митницi, який здiйснює контроль транспортних засобiв, що перемiщують зовнiшньоторговельнi вантажi, у Журналi облiку зовнiшньоторговельних вантажiв, що перемiщуються через мiждержавний автомобiльний пункт пропуску "Вiльча" (далi - МАПП). Журнал ведеться в електронному виглядi за допомогою ПЕОМ. По закiнченнi кожної змiни роздруковується iнформацiя про пропущенi транспортнi засоби та вантажi за змiну, яка пiдписується старшим чергової змiни та передається у сектор контролю за доставленням вантажiв МП "Овруч" по реєстру разом з оформленими примiрниками документiв. Тверда копiя журналу пропущених транспортних засобiв за змiну зберiгається у архiвi МП "Овруч".
На зареєстрованих документах iнспектором проставляється вiдтиск штампу "Пiд митним контролем" та перевiряється комплектнiсть поданих документiв.
3.3.7.2 Другий етап - здiйснення iнших видiв контролю.
На пiдставi поданих документiв та з використанням Єдиної автоматизованої iнформацiйної системи (далi - ЄАIС) Держмитслужби посадова особа митницi проводить попереднiй документальний контроль.
На пiдставi поданих документiв та згiдно з додатком 2 до Порядку справляння єдиного збору у пунктах пропуску через державний кордон, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.10.2002 р. N 1569 "Про затвердження Порядку справляння єдиного збору у пунктах пропуску через державний кордон", iнспектор митницi визначає види контролю, якi необхiдно здiйснити у пунктi пропуску. У випадку необхiдностi залучення представникiв вiдповiдних контрольних служб, за результатами проведення попереднього документального контролю iнспектор митницi особисто передає документи, що необхiднi для здiйснення вiдповiдних видiв контролю вiдповiдному представнику контрольної служби у примiщеннi "єдиного офiсу".
У випадку необхiдностi, з метою виключення випадкiв накопичення транспортних засобiв на каналах руху для проведення контролю представниками контрольних служб, за рiшенням старшого змiни митницi, погодженого з помiчником старшого змiни прикордонних нарядiв, транспортний, засiб може бути перемiщений на вiдповiдний майданчик зони митного контролю у межах пункту пропуску.
Iнспектор СМАП проводить контроль вагових параметрiв, перевiряє документи, вiдповiднiсть дозволу на право проїзду територiєю України, а при вiдсутностi дозволу видає його, здiйснює контроль виконання мiжурядових угод пасажирських та вантажних перевезень i надає сервiснi послуги вiтчизняним та iноземним вантажоперевiзникам. На зворотному боцi Контрольного талону зазначає розраховану суму єдиного збору за проїзд автомобiльними дорогами.
У випадку необхiдностi роботи з вiдповiдною базою даних, - отриманню дозвiльних документiв тощо iнспектор СМАП може проводити оформлення документiв у службовому примiщеннi СМАП пункту пропуску.
Iнспектор ветеринарної служби перевiряє вiдповiднiсть документiв на вантаж, видає сертифiкати на живих тварин, сировину та продукцiю тваринного походження, проводить органолептичну дiагностику.
Iнспектор екологiчного контролю перевiряє документи на вантаж, здiйснює зовнiшнiй його огляд, проводить iнструментальний контроль токсичностi i димностi вiдпрацьованих газiв двигунiв транспортних засобiв, радiацiйний контроль транспортного засобу та вантажу, вiдбiр проб речовин для послiдовного проведення їх хiмiкоаналiтичного контролю.
Iнспектор карантинної служби перевiряє вiдповiднiсть документiв на сiльськогосподарську продукцiю та виробiв з неї, iншу сировину рослинного походження, видає карантиннi та фiтосанiтарнi сертифiкати, проводить експертизу на виявлення шкiдникiв та хвороб.
Iнспектор санiтарно-епiдемiологiчної служби проводить медичний (санiтарний) огляд вантажiв, спрямований на запобiгання поширенню iнфекцiйних захворювань, отруєнь i iнших чинникiв, якi можуть створити небезпеку для життя та здоров'я.
Результати контролю вiдображаються у виглядi вiдмiток державних iнспекторiв цих служб (штампiв, печаток) у документах (товаросупровiдних тощо), якi засвiдчують факт здiйснення контролю та/або видачi вiдповiдного дозвiльного документа.
У випадку прийняття рiшення представником однiєї з сумiжних служб про заборону перетину транспортним засобом з вантажем державного кордону України, iнспектор митницi робить необхiднi вiдмiтки в документах на вантаж та повiдомляє старшого змiни митницi про причини не пропуску, з внесенням вiдомостей у вiдповiднi журнали, програмно-iнформацiйнi комплекси тощо. Пiсля здiйснення обов'язкової перевiрки представником митницi законностi пред'явлення вантажу та транспортного засобу для перетину митного кордону України цей транспортний засiб повертається за межi зони митного контролю на пiдставi запису вiдповiдних контрольних служб та митницi в товаросупровiдних документах, про що обов'язково iнформується помiчник старшого змiни прикордонних нарядiв. Копiї документiв, що надавались для проведення контролю, з вiдповiдними вiдмiтками про заборону пропуску, зберiгаються у справах пiдроздiлу митницi. При цьому представник митницi видає Картку вiдмови у встановленому законодавством порядку.
За результатами попереднього документального контролю iнспектор митницi здiйснює вiдповiднi записи на документах про завершення попереднього документального контролю.
3.3.7.3 Третiй етап - закiнчення митного контролю.
Iнспектор митницi перевiряє наявнiсть необхiдних вiдмiток про результати контролю представниками контрольних служб на товаросупровiдних (товаротранспортних) документах (у випадку, якщо такий контроль проводився).
Iнспектор митницi здiйснює перевiрку законностi пред'явлення вантажу та транспортного засобу для митного оформлення на перетин митного кордону України.
В разi, якщо iнформацiя, що мiститься в наданих документах, не є вичерпною для законного перемiщення вантажу через митний кордон України, iнспектор повiдомляє старшого змiни митницi про неможливiсть пропуску з повiдомленням пiдстав для прийняття такого рiшення. Транспортний засiб виводиться з вiдповiдної смуги руху та затримується на час вирiшення питання стосовно складання протоколу про порушення митних правил або усунення причин, що заважають законному пропуску через митний кордон України або передачi на зберiгання митницi.
Iнспектор митницi приймає остаточне рiшення щодо проведення огляду транспортного засобу та товару. Одночасно приймається рiшення про мiсце проведення огляду (на смузi руху або на спецiальних майданчиках) та визначається склад комiсiї (з залученням, в разi необхiдностi, представникiв контрольних служб). У випадку перемiщення вантажу пiд митним забезпеченням рiшення про проведення огляду приймається спiльно помiчником старшого змiни прикордонних нарядiв та старшим змiни митницi.
Пiд час здiйснення огляду iнспектором митницi перевiряється вiдповiднiсть кiлькiсних, вартiсних, якiсних та iнших фактичних даних товару/вантажу iнформацiї, що внесена до поданих документiв. Також, перевiряється вiдповiднiсть заявленої митної вартостi та коду товару за УКТЗЕД. У випадку невiдповiдностi (необхiдностi) iнспектор митницi самостiйно визначає митну вартiсть та код за УКТЗЕД товару. У вiдповiдних випадках або випадках неможливостi самостiйно здiйснити визначення митної вартостi та/або коду за УКТЗЕД, надається запит до вiдповiдного пiдроздiлу митницi у встановленому порядку.
В разi прийняття рiшення про затримку транспортного засобу з вантажем з причин:
- наявностi неточностей в документах;
- находження в пред'явленому вантажi та (або) транспортному засобi заборонених до перевезення через митний кордон України предметiв;
- наявностi ознак порушення митних правил;
- вiдсутностi законних пiдстав для перемiщення вантажу та транспортних засобiв через митний кордон України;
транспортний засiб з вантажем виводиться на майданчик поглибленого огляду на час вирiшення питання стосовно складання протоколу про порушення митних правил та подальшого вирiшення питання по справi. У встановлених випадках до ЄАIС Держмитслужби, товаросупровiдних документiв та ВМД вносяться вiдповiднi вiдомостi про прибуття вантажу або продовження термiну прибуття.
В разi наявностi достатнiх пiдстав для законностi перетину кордону та дозволiв контрольних служб iнспектор митницi:
- здiйснює, у встановлених випадках та у встановленi термiни, регламентованi роботи по отриманню (внесенню) iнформацiї до ЄАIС Держмитслужби України;
- контролює (встановлює) термiн доставки вантажу;
- перевiряє вiдповiднiсть обраного заходу гарантування доставки вантажу;
- у випадках, передбачених законодавством, перевiряє правильнiсть застосування, нарахування та сплати митного збору;
- у випадку необхiдностi, отримує вiд особи, що прийняла вантаж та документи на нього до перевезення, зобов'язання про доставку вантажу у митницю призначення;
- перевiряє вiдповiднiсть вiдомостей, зазначених у товаросупровiдних документах, ВМД, дозвiльних документах, iнших документах наявному вантажу (його кiлькостi, номенклатури i стану, коду УКТЗЕД тощо), а також вiдомостям, зазначеним в електроннiй копiї ВМД, ЄАIС Держмитслужби України;
- нараховує необхiднi платежi та контролює їх надходження;
- закiнчує митне оформлення документiв на вантаж та транспортний засiб, що засвiдчується проставлянням вiдповiдного митного забезпечення на товаросупровiдних документах, декларацiях, гарантiйних документах (карнетах АТА тощо) та Контрольному талонi;
- заносить iнформацiю про транспортний засiб та вантаж у вiдповiднi журнали;
- вилучає та залишає в справах митницi необхiднi документи, що засвiдчують законнiсть перемiщення вантажу через митний кордон України;
- повертає водiю або особi, що уповноважена пред'явити вантаж, документи необхiднi для подальшого транспортування вантажу та слiдування транспортного засобу.
3.3.8 У випадку надання вiдмови на пропуск товарiв на територiї України та необхiдностi їх обов'язкової передачi на зберiгання митному органу, у встановлених законодавством випадках, всi дiї по передачi проводяться старшим чергової змiни митницi з повiдомленням помiчника старшого змiни прикордонних нарядiв.
3.3.9 У випадку позитивного прикордонного та митного контролю iнспектором митницi спiльно з прикордонним нарядом "ПД" здiйснюється проставляння вiдповiдних вiдмiток та вiдтискiв печаток у Контрольному талонi. Пiсля чого транспортний засiб направляється на виїзд з пункту пропуску.
3.4 Порядок оформлення та контролю автобусiв, що здiйснюють регулярнi та нерегулярнi мiжнароднi перевезення пасажирiв (у тому числi туристичних груп)
3.4.1 Автобуси, що рухаються по правилам "Окремої смуги руху", зупиняються у межах пункту пропуску для проходження контролю на "Майданчику N 2":
при в'їздi в Україну прикордонним нарядом "ОТЗ" спiльно з iнспектором митницi на лiнiї STOP N 4 на смузi в'їзду в Україну;
при виїздi з України прикордонним нарядом "ОТЗ" спiльно з iнспектором митницi на лiнiї STOP N 4 на смузi виїзду з України.
В подальшому допускається перемiщення транспортного засобу на вiльне мiсце на "Майданчику N 2" для зручностi проведення митного та прикордонного контролю за спiльним рiшенням посадових осiб митницi та прикордонного загону, якi проводять контроль на цiй смузi руху.
3.4.2 Пiсля зупинки та вiдкриття дверей прикордонний наряд "ПД" заходить в салон автобуса, вiдрекомендовується, уточнює у водiїв маршрут руху, кiлькiсть пасажирiв та проводить паспортний контроль, в ходi якого старший наряду здiйснює iдентифiкацiю пасажирiв за паспортними документами, вивчає їх на наявнiсть пiдробок, здiйснює перевiрку документiв, проставляння необхiдних вiдмiток та занесення необхiдних вiдомостей до вiдповiдних баз даних.
У випадку виїзду громадянина резидента на постiйне мiсце проживання прикордонний наряд "ПД" повiдомляє iнспектора митницi з метою перевiрки останнiм наявностi довiдки, виданої податковим органом, про сплату податку з доходiв фiзичних осiб або про вiдсутнiсть податкових зобов'язань.
3.4.3 Прикордонний наряд "ОТЗ" та iнспектор митницi здiйснюють огляд з проведенням аналiзу та оцiнки ризикiв.
3.4.4 До проведення контролю автобусу залучається iнспектор СМАП, який перевiряє документи на транспортний засiб, вiдповiднiсть дозволу на право проїзду територiєю України, а при вiдсутностi дозволу здiйснюється видача та контроль виконання мiжурядових угод пасажирських та вантажних перевезень. На зворотному боцi Контрольного талону iнспектор СМАП зазначає розраховану суму єдиного збору (у випадку необхiдностi його нарахування).
3.4.5 При здiйсненнi митного контролю автобусу, що перемiщується через пункт пропуску, iнспектором митницi виконуються наступнi дiї:
- перевiряються вiдомостi про ТЗ, що внесенi до документiв на ТЗ (технiчному паспортi, шляховому листi, тощо) - фактичним;
- перевiряється здiйснення вiдповiдних видiв контролю ТЗ;
Iнспектор митницi здiйснює нарахування митних платежiв згiдно вимог дiючого законодавства, оформлює необхiднi документи на їх сплату та отримує пiдтвердження про таку сплату.
3.4.6 За результатами здiйсненого аналiзу та оцiнки ризикiв прикордонними нарядами "ОТЗ", "ПД" та iнспектором митницi приймається рiшення по пропуску в Україну або виведення автобусу чи пасажирiв (пасажиру) iз загального потоку руху. У випадку прийняття рiшення по пропуску автобусу з пасажирами в Україну iнспектором митницi та прикордонним нарядом "ПД" здiйснюється проставляння вiдповiдних вiдмiток та вiдтискiв печаток у Контрольному талонi. Пiсля чого автобус направляється на виїзд з пункту пропуску.
3.4.7 У разi виявлення предметiв, якi пiдлягають письмовому декларуванню, або у випадку виникнення обставин, щодо можливого порушення пасажирами та водiєм автобусу вимог законодавства України, помiчником старшого змiни прикордонних нарядiв (прикордонним нарядом "ОТЗ", старшими прикордонних нарядiв "СОГ", "ССОГ") та старшим змiни митницi приймається рiшення щодо виведення автобусу або громадянина (громадян) з загального потоку руху для здiйснення контролю спiльною спецiальною оглядовою групою та виконуються наступнi дiї:
- автобус розмiщується на вiльному мiсцi на Смузi руху N 2 або розмiщується на майданчику для проведення поглибленого огляду транспортного засобу;
- особи, якi слiдують у цьому транспортному засобi, перемiщуються у мiсце розмiщення транспортного засобу, або у оглядовий зал, або у кiмнату для поглибленого догляду;
- визначається посадова особа митницi, яка вживає передбачених законодавством заходiв у зв'язку з виявленням ознак порушень митних правил.
Огляд, контроль та оформлення громадян та предметiв здiйснюється у вiдповiдностi з роздiлом 3.2 цiєї Схеми пропуску.
4. Порядок випуску осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iнших предметiв з пункту пропуску пiсля проходження контролю на в'їзд в Україну
4.1 Дозвiл на виїзд за межi територiї пункту пропуску надає прикордонний наряд "КРт" (при в'їздi на територiю України) та прикордонний наряд "КРк" (при виїздi з територiї України) на пiдставi Контрольного талону з вiдмiтками про проходження паспортного та митного контролю.
4.2 За вiдсутностi у водiя вiдповiдних вищезазначених документiв транспортний засiб та особи за межi пункту пропуску не пропускаються та у разi порушення з їх боку правил режиму у пунктi пропуску притягуються до вiдповiдальностi, встановленої законодавством, пiсля чого пiд наглядом прикордонного наряду повертаються у зону прикордонного та митного контролю та передаються старшому змiни митницi для прийняття рiшення щодо подальшого митного контролю й оформлення або притягнення до вiдповiдальностi вiдповiдно до законодавства з питань митної справи.
5. Порядок контролю за iноземцями, яким вiдмовлено у в'їзд в Україну
5.1. У разi прийняття рiшення про вiдмову у в'їздi в Україну iноземцю або особi без громадянства в паспортний документ даних осiб прикордонним нарядом "ПД", який здiйснював перевiрку документiв, проставляється вiдмiтка "В'їзд" та анулюється у вiдповiдностi до вимог роздiлу 46 Iнструкцiї з органiзацiї та здiйснення прикордонного контролю, затвердженої наказом Адмiнiстрацiї Держприкордонслужби вiд 5 жовтня 2004 року N 711.
5.2 При повторному виявленнi iноземцiв та осiб без громадянства, яким було вiдмовлено у в'їздi в Україну, рiшення щодо їх пропуску через державний кордон приймати тiльки пiсля проведення спiвбесiди та вивчення обставин попередньої вiдмови у в'їздi в Україну.
6. Особливостi пропуску деяких категорiй громадян, вантажiв та транспортних засобiв
6.1 Органiзацiя пропуску через державний кордон України дипломатичних агентiв, консульських посадових осiб, членiв їх сiмей та транспортних засобiв з дипломатичними номерами
6.1.1 Пропуск через ДКУ дипломатичних агентiв, консульських посадових осiб та членiв їх сiмей здiйснюється за дiйсними дипломатичними й службовими паспортами та вiзами України, якщо iнше не передбачено мiжнародними договорами та законодавством України.
6.1.2 Правом на позачергове перетинання ДКУ, проведенням прикордонного контролю в транспортних засобах (бiля них) користуються такi особи:
- Дипломатичнi агенти, консульськi посадовi особи, члени їх сiмей.
- Дипломатичнi кур'єри, тимчасовi дипломатичнi кур'єри пiд час виконання ними службових обов'язкiв.
- Члени сiмей вищезазначених осiб, якi їх супроводжують або прямують окремо, щоб приєднатися до них або повернутися в свою країну, за наявнiстю вiдповiдних дипломатичних документiв.
- Члени адмiнiстративно-технiчного персоналу дипломатичних представництв, консульськi службовцi.
- Члени обслуговуючого персоналу дипломатичних представництв, консульських установ, приватнi домашнi працiвники, в разi прямування їх разом з дипломатичними агентами консульськими посадовими особами або виконання ними обов'язкiв щодо супроводу та доставки транспортних засобiв з дипломатичними номерами.
- Iншi особи, якi є членами обслуговуючого персоналу дипломатичних представництв, працiвниками обслуговуючого персоналу консульських установ, приватними домашнiми працiвниками, перетинають ДКУ у загальному порядку.
6.1.3 При пiд'їздi до мiсця несення служби прикордонного наряду "КРк" ("КРт") транспортних засобiв з дипломатичними номерами або осiб, що користуються позачерговим пропуском, прикордонний наряд "КР" доповiдає помiчнику старшого змiни прикордонних нарядiв (далi - ПСЗПН), який в свою чергу складає умови для позачергового оформлення вказаних осiб, iнформує посадових осiб контрольних служб про їх прибуття в пункт пропуску та негайно органiзовує оформлення, ставить завдання прикордонному наряду "ПД" на проведення прикордонного контролю i доповiдає по лiнiї оперативно-чергової служби (далi - ОЧС).
6.1.4 Огляд транспортних засобiв з дипломатичними номерами, якi перевозять дипломатичну пошту, особисте майно, речi та багаж дипломатичних агентiв, консульських посадових осiб - як правило, не здiйснюється. Огляд може бути проведено iнiцiатором, у порядку та з дотриманням вiдповiдних процедур, вiдповiдно до законодавства.
6.1.5 Особи, якi зустрiчають або забезпечують дипломатичнi зустрiчi, допускаються в пункт пропуску за акредитацiйними дипломатичними, консульськими, службовими картками та нацiональними паспортами з дозволу начальника загону або особи, що його замiщує.
6.1.6 Iнформацiя про перетинання державного кордону особами надається за письмовими запитами керiвникiв мiнiстерств, центральних органiв виконавчої влади та правоохоронних органiв.
6.1.7 У разi виникнення конфлiктних ситуацiй пiд час здiйснення прикордонного контролю приймаються заходи щодо їх локалiзацiї, дiї посадових осiб документуються, проводиться ретельне розслiдування.
6.2 Порядок органiзацiї пропуску через державний кордон транспортних засобiв, якi перевозять вантажi з гуманiтарною допомогою
6.2.1 Пропуск через державний кордон транспортних засобiв, що перевозять вантажi з гуманiтарною допомогою, здiйснюється позачергово, при цьому не допускається необґрунтованої затримки цих транспортних засобiв.
6.2.2 При пiд'їздi транспортного засобу, який перевозить гуманiтарний вантаж до прикордонного наряду "КР", вiн доповiдає ПСЗПН, який в свою чергу складає умови для його позачергового оформлення,
6.2.3 Пiсля отримання документiв вiд особи, яка перемiщує через митний кордон вантажi гуманiтарної допомоги, прикордонний наряд "КРт" ("КРк") на протязi 5-ти хвилин повiдомляє помiчнику старшого змiни прикордонних нарядiв для узгодження зi старшим змiни митного пiдроздiлу питання пропуску в зону митного контролю транспортного засобу з вантажем гуманiтарної допомоги та iнформує посадових осiб контрольних служб про прибуття в пункт пропуску гуманiтарного вантажу, ставить завдання прикордонному наряду "ПД" на проведення прикордонного контролю та доповiдає по лiнiї ОЧС.
6.2.4 Старший змiни митницi на пiдставi iнформацiї про кiлькiсть транспортних засобiв, що знаходяться на каналi, та стан їх оформлення призначає iнспектора митницi, що має право здiйснювати пропуск вантажiв гуманiтарної допомоги, та iнформує помiчника старшого змiни прикордонних нарядiв про готовнiсть до оформлення для прийняття ним рiшення на пропуск транспортного засобу з вантажем в зону митного контролю.
6.2.5 У випадку, якщо iнспектор, що має право здiйснювати пропуск вантажiв гуманiтарної допомоги, на час прибуття транспортного засобу з вантажем здiйснює пропуск транспортного засобу, що не перемiщує вантаж з гуманiтарною допомогою, старший змiни призначає iншого iнспектора для завершення процедури перемiщення транспортного засобу, що не перемiщує вантаж з гуманiтарною допомогою.
6.2.6 Прикордонний наряд "КР" заповнює вiдповiднi графи Контрольного талону, на якому здiйснює напис - "Гуманiтарна допомога", та органiзовує позачерговий пропуск транспортного засобу у зону митного контролю.
6.2.7 Процедура пропуску транспортного засобу з вантажем у зону митного контролю не повинна перевищувати 15-ти хвилин.
6.2.8 Представники контрольних служб здiйснюють позачерговий контроль транспортного засобу, водiя/експедитора/особи, що супроводжує вантаж, та вантажу гуманiтарної допомоги.
6.2.9 У випадку надання вiдмови у пропуску вантажу або транспортного засобу представником будь-якої сумiжної служби вiн термiново iнформує старшого змiни митницi пiдроздiлу про причини, з яких неможливо дати дозвiл на перемiщення вантажу або транспортного засобу, та надає iнформацiю про заходи, виконання яких надасть можливiсть здiйснити пропуск вантажу та транспортного засобу на митну територiю України. Аналогiчна iнформацiя надається i особi, що перемiщує вантаж гуманiтарної допомоги через митний кордон.
6.2.10 Iнспектор митницi приймає вiд особи, що перемiщує вантаж гуманiтарної допомоги, документи на вантаж та транспортний засiб та вивчає наданi документи для з'ясування законностi перемiщення транспортного засобу та вантажу через митний кордон України.
6.2.11 У випадку вiдсутностi законних пiдстав для пропуску транспортного засобу з вантажем або будь-яких iнших причин, що не дають змоги вiдправити транспортний засiб з вантажем у митницю призначення, iнспектор термiново доповiдає старшому змiни для iнформування начальника пiдроздiлу, або особи, що його замiщує. Начальник пiдроздiлу доповiдає начальнику митного поста та готує рапорт на iм'я начальника митницi з зазначенням вiдомостей про вантаж та причин затримки. Начальник митницi на пiдставi рапорту начальника митного поста невiдкладно передає детальну довiдку до Управлiння органiзацiї митного контролю Держмитслужби. В особливо термiнових випадках начальник митного поста звертається рапортом безпосередньо до Управлiння органiзацiї митного контролю з наступним iнформуванням начальника митницi.
6.2.12 Перевiрка документiв, митний та прикордонний контроль проводиться у вiдповiдностi з роздiлом 3.3 цiєї Схеми пропуску.
6.2.13 Процедура здiйснення митного контролю у випадку наявностi отримувача гуманiтарної допомоги у Реєстрi або ЦБД Держмитслужби не повинна перевищувати 40 хвилин. У випадку неможливостi зв'язку з ЦБД Держмитслужби, необхiднiстю здiйснення вибiркового або поглибленого контролю вантажу процедура подовжується на необхiдний час, за погодженням з начальником пiдроздiлу.
6.3 Порядок пропуску через державний кордон аварiйно-рятувальних та аварiйно-вiдновлюваних формувань для локалiзацiї та лiквiдацiї надзвичайних ситуацiй, зумовлених стихiйним лихом, аварiями та катастрофами
6.3.1 Перетинання державного кордону України аварiйно-рятувальними та аварiйно-вiдновлювальними формуваннями для локалiзацiї та лiквiдацiї надзвичайних ситуацiй, зумовлених стихiйним лихом, аварiями та катастрофами, здiйснюється пiсля отримання повiдомлення про стихiйне лихо та iнформацiї по лiнiї ОЧС про перетинання формуваннями. Пропуск через державний кордон осiб, якi входять до складу формування, здiйснюється за паспортними документами на пiдставi спискiв, пiдписаних уповноваженими Мiнiстерствами надзвичайних ситуацiй у взаємодiї з митницею, яка здiйснює митне оформлення майна формувань. Пропуск через державний кордон вiйськовослужбовцiв строкової служби здiйснюється з пред'явленням документiв, що засвiдчують їх особу, за списками, якi додаються до паспортних документiв керiвникiв формувань, пiдписується командирами вiйськових частин i скрiплюються гербовою печаткою.
6.3.2 Про факт перетину державного кордону аварiйно-рятувальними та аварiйно-вiдновлювальними формуваннями для локалiзацiї та лiквiдацiї надзвичайних ситуацiй, зумовлених стихiйним лихом, аварiями та катастрофами, ПСЗПН доповiдає по лiнiї ОЧС.
6.4 Порядок пропуску через державний кордон iноземних громадян, що слiдують на вiдпочинок
6.4.1 Згiдно доручення Президента України вiд 10.07.2000 року N 1-14/853 на вiдповiднi Мiнiстерства покладено завдання по забезпеченню спрощення процедури в'їзду в Україну iноземцiв, якi прямують до України на вiдпочинок.
6.4.2 3 метою виконання доручення Президента України та розпорядження ДКК вiд 14.07.2000 року N 6567 наказано пропуск зазначених вище осiб здiйснювати безперешкодно, виключаючи функцiї дублювання. Пропуск дитячих груп здiйснюється в прiоритетному порядку, вiдповiдно цiєї Схеми пропуску.
6.5 Порядок пропуску через державний кордон вiйськових пiдроздiлiв iноземних держав
6.5.1 Порядок прибуття та пропуску пiдроздiлiв збройних сил (далi - ЗС) iноземних держав на (через) територiї України здiйснюється у вiдповiдностi та на умовах, визначених Законом України "Про порядок пропуску та умови перебування пiдроздiлiв ЗС iноземних держав на територiї України" вiд 22.02.2000 року визначено порядок в'їзду на територiю України i виїзду за її межi пiдроздiлiв збройних сил iнших держав.
6.5.2 Прикордонним нарядом "ПД" здiйснюється перевiрка:
- дiйсностi нацiональних паспортiв або документiв, що їх замiнюють;
- наявностi офiцiйних посвiдчень осiб з фотокарткою, якщо в'їзд проводиться за загальним списком, а командир пiдроздiлу може пiдтвердити свою особу дiйсним нацiональним паспортом або документом, що його замiнює.
Помiчник старшого змiни прикордонних нарядiв та старший змiни митницi спiльно визначають мiсця проведення митного та прикордонного контролю вiйськової технiки та майна.
Огляд вiйськової технiки, майна здiйснюється прикордонним нарядом разом з iнспектором митницi встановленим порядком iз залученням iнструктора службової собаки. Про в'їзд (виїзд) вiйськових формувань та порядок їх оформлення ПСЗПН доповiдає по командi.
6.6 Виявлення особи, причетної до терористичної дiяльностi або засобiв терору i диверсiй, в пунктi пропуску через державний кордон
6.6.1 В разi виявлення особи (осiб), причетної до терористичної дiяльностi, вона супроводжується в iзольоване примiщення. Призначаються не менше двох чоловiк зi складу змiни прикордонних нарядiв для охорони пiдозрюваної особи. Попередньо у затриманої особи вилучають предмети та матерiали, за допомогою яких затримана особа може заподiяти шкоду собi або iншим особам.
6.6.2 Передача iнформацiї про виявлення особи, причетної до терористичної органiзацiї, здiйснюється у встановленому порядку.
6.6.3 Начальник вiддiлу прикордонної служби "Копище", виходячи з оцiнки обстановки, приймає рiшення про необхiднiсть висилки резерву прикордонної служби в пункт пропуску.
6.6.4 В разi необхiдностi припинення роботи пункту пропуску старший змiни прикордонних нарядiв спiльно з старшим змiни митницi:
- припиняє здiйснення оформлення осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна;
- дає команду на закриття шлагбаумiв на в'їздах в пункт пропуску;
- проводить випуск оформлених транспортних засобiв за межi пункту пропуску;
- проводить переорiєнтування пасажиро-вантажопотоку в пункт пропуску "Виступовичi".
4.7.5 В разi переорiєнтування пасажиро-вантажопотоку з iнших пунктiв пропуску в пункт пропуску "Майдан - Копищанський":
помiчник старшого змiни прикордонних нарядiв в пунктi пропуску "Майдан-Копищанський" приймає часткове рiшення щодо посилення найбiльш активного напрямку руху осiб та транспортних засобiв;
начальник вiддiлу прикордонної служби вживає заходiв щодо направлення додаткових прикордонних нарядiв "ПД", "ОТЗ", "КР" в пункт пропуску.
6.6.6 В разi виявлення в пунктi пропуску через державний кордон в транспортному засобi вибухiвки:
- пропуск через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна припиняється;
- помiчник старшого змiни прикордонних нарядiв негайно виводить осiб, що слiдують через державний кордон, посадових осiб Державної прикордонної служби, митницi та iнших контрольних служб iз зони ураження в небезпечне мiсце, органiзовує та виставляє очiплення по периметру на небезпечнiй вiдстанi вiд мiсця подiї, доповiдає начальнику вiддiлення iнспекторiв прикордонної служби, командуванню вiддiлу прикордонної служби, загону, iнформує взаємодiючi органи, СБУ, МВС та очiкує на прибуття представникiв пiдроздiлу спецiального призначення.
7. Час на виконання контрольних операцiй
Пропуск легкового транспортного засобу
Вид контролю | Час виконання операцiй | ||
Одна особа | Транспортний засiб | Вантаж | |
Прикордонний | до 2 хв. | до 10 хв. (з урахуванням часу на проведення перевiрки за базою даних викрадених) | до 5 хв. |
Митний | до 2 хв. | до 10 хв. | до 2 год. |
Санiтарно-епiдемiологiчний | при погребi - до 30 хв. | при потребi - до 30 хв. | - |
Фiтосанiтарний: | - | при потребi - до 30 хв. | при потребi - до 30 хв. |
Ветеринарний | - | при потребi - до 30 хв. | при потребi - до 30 хв. |
Екологiчний (радiологiчний) | - | при потребi - до 2 хв. | при потребi - до 5 хв. |
Пропуск автобусу
Вид контролю | Час виконання операцiй | ||
Одна особа | Транспортний засiб | Вантаж | |
Прикордонний | до 2 хв. | до 5 хв. (до 1 год. з урахуванням часу на проведення поглибленого огляду) | до 5 хв. |
Митний | до 2 хв. | до 10 хв. | до 2 год. |
Санiтарно-епiдемiологiчний | при потребi - до 30 хв. | при потребi - до 30 хв. | - |
Фiтосанiтарний | - | при потребi - до 30 хв. | при потребi - до 30 хв. |
Ветеринарний | - | при потребi - до 30 хв. | при потребi - до 30 хв. |
Екологiчний (радiологiчний) | - | при потребi - до 5 хв. | при потребi - до 20 хв. |
СМАП | - | до 20 хв. | - |
Пропуск вантажного автомобiлю
Вид контролю | Час виконання операцiй | ||
Одна особа | Транспортний засiб | Вантаж | |
Прикордонний | до 2 хв. | до 5 хв. (до 1 год. з урахуванням часу на проведення поглибленого огляду та внесення iнформацiї про транспортний засiб до бази даних) | до 10 хв. (до 1 год. 3 урахуванням часу на проведення поглибленого огляду) |
Митний | до 2 хв. | до 10 хв. | до 2 год. |
Санiтарно-епiдемiологiчний | при потребi - до 30 хв. | при потребi - до 30 хв. | при потребi - до 30 хв. |
Фiтосанiтарний | - | при потребi - до 30 хв. | при потребi - до 30 хв. |
Ветеринарний | - | при потребi - до 30 хв. | при потребi - до 30 хв. |
Екологiчний (радiологiчний) | - | при потребi - до 7 хв. | при потребi - до 20 хв. |
СМАП | - | до 7 хв. | - |
8. Порядок установлення та пiдтримання режиму
8.1 Режим в пунктi пропуску через державний кордон встановлено наказом начальника Житомирського прикордонного загону вiд 25.12.2005 р. N 856 за погодженням з начальником Житомирської митницi.
8.2 Вiдповiдальнiсть за випуск iз зон митного контролю, пункту пропуску транспортних засобiв i товарiв, щодо яких завершенi митний контроль та митне оформлення, вiдповiдно до чинного законодавства покладається на старшого чергової змiни митницi.
8.3 Посадовi особи контрольних органiв i служб, що забезпечують пропуск через державний кордон i функцiонування пунктiв пропуску, повиннi мати при собi службовi посвiдчення особи i представницькi картки. Представницькi картки весь час перебування у пунктi пропуску повиннi бути прикрiпленi на верхньому одязi посадової особи контрольної служби. У разi виявлення в пунктi пропуску (далi - ППр) працiвникiв контрольних служб без представницької картки, помiчник старшого змiни прикордонних нарядiв приймає мiри щодо затримання даного працiвника з вiдповiдним притягненням до адмiнiстративної вiдповiдальностi згiдно дiючого законодавства.
8.4 Керiвники контрольних органiв i служб забезпечують виконання всiма посадовими особами контрольних органiв служб та особами й транспортними засобами, що перебувають пiд контролем пiдпорядкованої служби, режимних правил, установлених у пунктi пропуску через державний кордон (зустрiч осiб i транспортних засобiв закордонного прямування та iнформування осiб про порядок проходження контролю, супровiд за потребою територiєю пункту пропуску, регулювання руху, надання дозволу на змiну напряму (смуги) руху тощо).
8.5 Контроль за дотриманням режиму покладається на начальника вiддiл прикордонної служби, а в зонi митного контролю - на начальника пiдроздiлу митницi у пунктi пропуску.
Пропуск працiвникiв контрольних служб, що здiйснюють свої службовi обов'язки в пунктi пропуску "Майдан-Копищанський", здiйснюється прикордонним нарядом "КРт" по службовим посвiдченням та графiкам роботи змiн, завiрених керiвниками вiдповiдних служб. Вищевказанi особи можуть бути допущенi в зону прикордонного контролю тiльки по службовiй необхiдностi.
Громадський порядок у зонi прикордонного контролю забезпечується Державною прикордонною службою. У разi необхiдностi для наведення громадського порядку можуть залучатися спiвробiтники органiв внутрiшнiх справ.
Запуск осiб в пункт пропуску фiксується в спецiальному журналi пропуску громадян прикордонного наряду "КРт".
Забороняється знаходитись в пунктi пропуску (зонi прикордонного контролю) особам, що не беруть участь у прикордонному, митному та iнших видах контролю, якi здiйснюються в пунктi пропуску.
Вiйськовослужбовцi вiддiлу прикордонної служби "Копище" пропускаються в пункт пропуску (зону прикордонного контролю) для виконання дiй, пов'язаних з здiйсненням прикордонного контролю, за наказом начальника вiддiлу прикордонної служби.
Iншi вiйськовослужбовцi ДПСУ можуть бути пропущенi в пункт пропуску (зону прикордонного контролю) тiльки для виконання службових обов'язкiв при наявностi службових посвiдчень та узгодження мети перебування з начальником прикордонного загону.
9. Взаємодiя мiж контрольними органами i службами, транспортними та iншими органiзацiями й установами
9.1 Основнi питання взаємодiї визначаються в рiшеннi начальника прикордонного загону за погодженням з начальником митницi.
9.2 Вiдповiдно до мiждержавних угод i в порядку встановленому Адмiнiстрацiєю Державної прикордонної служби, вiддiлення прикордонного контролю, з метою надiйного прикордонного контролю безперебiйного здiйснення пропуску осiб, транспортних засобiв, вирiшення питань щодо пропуску окремих категорiй осiб, ТЗ, протидiї нелегальнiй мiграцiї i органiзованiй злочинностi здiйснює уточнення питань взаємодiї з контрольними службами, що здiйснюють дiяльнiсть в пунктi пропуску, пiдроздiлом прикордонного контролю РБ.
Взаємодiя здiйснюється шляхом обмiну iнформацiєю, проведенням спiльних заходiв щодо припинення порушення кордону та контрабандної дiяльностi, полiпшення пропускних операцiй в ППр, здiйсненням спiльних розглядiв питань стосовно випадкiв порушення державного кордону, проведенням чергових спiльних пiдсумкових нарад.
Взаємодiя уточнюється при:
- зростаннi руху т/з - про час очiкування та можливий (розрахунковий) час проведення прикордонного та митного контролю;
- введеннi обмеження руху, перешкодi руху, а також при його припиненнi;
- затриманнi порушникiв ДК, нелегальних мiгрантiв, контрабанди, зброї, наркотичних та вибухових речовини;
- виявленнi каналiв нелегальної мiграцiї, здiйсненнi заходiв щодо боротьби з органiзованою злочиннiстю на каналах мiжнародного сполучення;
- виникненнi черг та надзвичайних ситуацiй в ППр;
- здiйсненнi заходiв щодо усунення виявлених причин та умов, якi сприяють здiйсненню порушень законодавства про державний кордон;
9.3 Пiдроздiл митницi у пунктi пропуску "Майдан-Копищанський" взаємодiє з пiдроздiлом митницi сумiжного пункту пропуску Республiки Бiлорусь шляхом здiйснення обмiну супровiдними листами щодо товарiв, транспортних засобiв та iнших вантажiв, що перемiщуються через сумiжнi пункти пропуску в зонi дiяльностi Житомирської та Мозирської митниць. Перемiщення уповноважених представникiв митницi для обмiну вiдповiдною iнформацiєю здiйснюється на пiдставi документа, що посвiдчує особу за погодженням з помiчником старшого змiни прикордонних нарядiв.
9.4 Перед початком роботи кожної змiни проводиться нарада за участю помiчника старшого змiни прикордонних нарядiв, старших змiн митницi й представникiв iнших контрольних служб, на якiй у присутностi помiчника старшого змiни прикордонних нарядiв, митницi, iнших контрольних служб попередньої змiни обговорюються наступнi питання:
- пiдводяться пiдсумки роботи попередньої змiни та розв'язання проблемних питань, що виникли в попереднiй змiнi при здiйсненнi контрольних операцiй службами, якi здiйснюють державнi види контролю в пунктах пропуску для автомобiльного сполучення;
- здiйснюється обмiн iнформацiєю щодо змiн у правилах перетинання державного кордону особами, транспортними засобами й товарами, якi надiйшли по лiнiї контрольних служб;
- визначаються можливi об'єкти контролю, що будуть пiдданi посиленому контролю пiд час роботи змiни;
- уточнюється механiзм взаємодiї мiж контрольними службами;
- доводяться вимоги щодо особливостей режимних заходiв у пунктi пропуску;
- визначається склад спiльних оглядових груп i режим їх роботи на поточну змiну;
- iншi питання.
9.5 Розподiл по дiлянках контролю особового складу чергової змiни митницi фiксується в окремому журналi розподiлу особового складу по дiлянках контролю на змiну.
9.6 Пiсля наради помiчник старшого змiни прикордонних нарядiв i старший змiни митницi обмiнюються iнформацiєю щодо транспортних засобiв, товарiв i фiзичних осiб, якi знаходяться на контролi перетинання державного кордону (за винятком iнформацiї з обмеженим доступом). Результати уточнення взаємодiї фiксуються в вiдповiдному журналi помiчником старшого змiни прикордонних нарядiв.
9.7 Звiрка автотранспортних засобiв, що перетнули державний кордон проводиться помiчником старшого змiни прикордонних нарядiв щодобово (щозмiни) сумiжною стороною, митницею та окремо зi СМАПом по вантажним автомобiлям (автобусам).
Пiд час проведення звiрки уточнюються наступнi данi:
- пропускнi операцiї транспортних засобiв (за категорiями автобуси, мiкроавтобуси, легковi автомобiлi, вантажнi автомобiлi);
- автотранспортнi засоби, водiї яких за своєю iнiцiативою вiдмовились вiд в'їзду в Україну або були не пропущенi на її територiю;
- по номерна звiрка вантажних транспортних засобiв та мiкроавтобусiв.
9.8 Контрольнi органи, транспортнi та iншi органiзацiї забезпечують iнформування посадових осiб вiдпк та митницi про прибуття (вибуття) у пункт пропуску осiб, транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв, результатiв їх контролю, пропущених i не пропущених через державний кордон осiб, транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв, виявлення осiб, причетних до протиправної дiяльностi тощо.
Взаємодiя пiдтримується шляхом взаємоiнформування, проведення нарад, визначення спiльних iнструктажiв тощо в iнтересах забезпечення безперебiйного пропуску через державний кордон.
При виникненнi в пунктi пропуску ситуацiї, якi ускладнюють або унеможливлюють пропуск через Державний кордон чи функцiонування пункту пропуску, контрольнi органи вживають спiльних скоординованих заходiв щодо їх локалiзацiї в межах своєї компетенцiї.
9.9 В пунктi пропуску помiчники старших змiн прикордонних нарядiв органiзовують i щодоби уточнюють з представниками прикордонних вiйськ республiки Бiлорусь питання щодо пропущених i не пропущених через ДК осiб i транспортних засобiв, їх передачi, визначення спiльних скоординованих дiй в iнтересах забезпечення безперебiйного пропуску через ДК, а також про змiни в обстановцi, якi впливають на здiйснення пропуску через державний кордон України.
10. Прикiнцевi положення
10.1. У разi змiн щодо порядку здiйснення контролю осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна керiвники вiдповiдних структурних пiдроздiлiв контрольних служб та прикордонних вiйськ своєчасно надають iнформацiю до Житомирського прикордонного загону та Житомирської митницi для внесення доповнень та змiн до цiєї Схеми пропуску.
Додаток: схема мiжнародного автомобiльного пункту пропуску "Майдан-Копищанський" - на 1 аркушi.
Перший заступник начальника Житомирського прикордонного загону - начальник штабу пiдполковник | В. Ю. Беркута |
Заступник начальника Житомирської митницi Радник митної служби першого рангу | В. А. Рабошук |
Додаток до Технологiчної схеми пропуску через Державний кордон України осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна в мiжнародному пунктi пропуску для автомобiльного сполучення "Майдан-Копищанський" |
Схема мiждержавного автомобiльного пункту пропуску "Майдан-Копищанський"
Зображення має графiчний вигляд. Не наводиться.
Перший заступник начальника Житомирського прикордонного загону - начальник штабу пiдполковник | В. Ю. Беркута |
Заступник начальника Житомирської митницi | В. А. Рабошук |