ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
14.08.08 | N 29/2-11.2/5962-ЕП |
---|
Начальникам регiональних митниць | |
Начальникам митниць |
Щодо класифiкацiї товарiв згiдно з УКТЗЕД
З метою недопущення невiрної класифiкацiї будiвельних гiпсових в'яжучих, що можуть використовуватися як штукатурки, та сухих будiвельних сумiшей i забезпечення сплати митних платежiв у повному обсязi, повiдомляємо про наступне.
Будiвельнi гiпсовi в'яжучi, якi використовуються як штукатурки з метою пiдготовки поверхонь у будiвлях розглядаються у товарнiй позицiї 2520 "Гiпс; ангiдрит; гiпсовi в'яжучi (у виглядi кальцинованого гiпсу або сульфату кальцiю), забарвленi чи незабарвленi, iз вмiстом або без вмiсту невеликої кiлькостi прискорювачiв чи уповiльнювачiв:". У товарнiй позицiї 3214 "Замазки для скла, садовi замазки, цементи смолянi, замазки (для ущiльнення) та iншi мастики; шпаклiвки для малярних робiт; невогнетривкi сумiшi для пiдготовки поверхнi фасадiв, внутрiшнiх стiн будiвель, пiдлоги, стелi тощо:" розглядаються сумiшi, якi складаються з гiпсових в'яжучих та в яких, крiм прискорювачiв та уповiльнювачiв, є в наявностi наповнювачi, пластифiкатори та iншi компоненти.
Визначальним для класифiкацiї будiвельних сумiшей з вмiстом гiпсових в'яжучих у товарних позицiях 2520 або 3214 є їх хiмiчний склад, процентне спiввiдношення та функцiї домiшок.
Згiдно з поясненнями до товарної позицiї 2520 та додаткових пояснень до товарної категорiї 2520 20 10, у складi будiвельних гiпсових в'яжучих допускається наявнiсть флотацiйних реагентiв, якi можуть впливати на технологiчнi властивостi в'яжучих (консистенцiю, адгезiю), невелику кiлькiсть уповiльнювачiв або прискорювачiв, барвникiв, якi додаються пiд час спецiального виробничого процесу збагачення та кальцинування.
Висновок про кiлькiсть та характер добавок, що можуть мiстить гiпсовi в'яжучi товарної позицiї 2520 можна також зробити, виходячи з пояснень до товарної позицiї 3407. До цiєї товарної позицiї включаються препарати для стоматологiчних цiлей на основi гiпсу, якi зазвичай мiстять бiльш як 2мас.% добавок. Такi засоби для стоматологiчних цiлей мiстять головним чином 25 мас.% або бiльше напiвгiдрату a-кальцiю сульфату або майже виключно напiвгiдрат a-кальцiю сульфат, який не зустрiчається у природному виглядi i який може бути отримано, наприклад, дегiдратацiєю природного гiпсу з високим вмiстом дигiдрату сульфату кальцiю. Такi препарати не слiд плутати з гiпсами, що мiстять лише невеликi кiлькостi прискорювачiв або сповiльнювачiв (товарна позицiя 2520).
За iнформацiєю виробникiв будiвельнi сумiшi з вмiстом гiпсових в'яжучих використовуються як гiпсовi штукатурки (plaster) i являють собою бiлi порошки, якi в своєму хiмiчному складi можуть мати полугiдрату сульфату кальцiю CaSO4 х 0,5Н2О 60-90%, карбонату кальцiю 5-30%, гiдроксиду кальцiю 1-5% та iншi домiшки (ефiр целюлози, лимонну кислоту, спучений перлiт тощо), що ускладнює однозначну класифiкацiю подiбних товарiв.
За лiтературними даними та iнформацiї мережi Iнтернет у якостi прискорювачiв твердiння гiпсових в'яжучих використовуються речовини, якi дiють як захиснi колоїди, зменшують розчиннiсть гiпсу (зокрема, лимонна кислота), впливають на структуру гiпсу. Зазвичай, такi речовини додають до гiпсових в'яжучих у кiлькостi 0,2-4%. Карбонат кальцiю та перлiт використовуються у будiвництвi переважно як iнертнi наповнювачi, також можуть мати властивостi мiнеральних пластифiкаторiв. Вапно використовується як в'яжучий компонент та пластифiкатор. Iнформацiї про використання карбонату кальцiю, перлiту, вапна як флотацiйних реагентiв або уповiльнювачiв, прискорювачiв твердiння гiпсових в'яжучих немає.
Враховуючи наявну iнформацiю щодо хiмiчного складу товарiв та їх використання в якостi штукатурок, правила 1 та 6 Основних правил iнтерпретацiї класифiкацiї товарiв, будiвельнi сумiшi на основi гiпсу (штукатурки) можуть розглядатися в межах товарної пiдпозицiї 3214 90.
З урахуванням вищевикладеного пропонуємо посилити контроль за правильнiстю класифiкацiї будiвельних гiпсових сумiшей з метою забезпечення сплати митних платежiв у повному обсязi.
Т.в.о. начальника Управлiння | О.М.Литвин |