ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
15.12.08 | N 29/5-11.1/8696-ЕП |
---|
Начальникам регiональних митниць | |
Начальникам митниць |
Про класифiкацiю полiмеру полiстиролу в первинних
формах
З метою однозначної класифiкацiї товару "полiстирол в первинних формах" згiдно з вимогами УКТЗЕД, що є товарною номенклатурою Митного тарифу України, затвердженого Законом України вiд 05.04.01 N 2371-III "Про Митний тариф України" (зi змiнами та доповненнями), повiдомляємо наступне.
Полiстирол - термопластичний полiмер зазвичай лiнiйної будови, густиною 1,05 г/см3, який в промисловостi одержують в основному шляхом радикальної, суспензiйної, та емульсiйної полiмеризацiї стиролу.
Згiдно з УКТЗЕД товар "полiстирол", класифiкується у залежностi вiд його характеристики та призначення, а саме:
1) призначений для спiнювання (спучування) класифiкується в товарнiй пiдкатегорiї 3903 11 00 00;
2) iнший полiстирол, не призначений для спiнювання (спучування) класифiкується в товарнiй пiдкатегорiї 3903 19 00 00.
Термiн "первиннi форми" визначено в УКТЗЕД примiткою 6 до групи 39.
Полiстирол у первинних формах, що призначений для спiнювання (спучування) одержують в результатi проведення емульсiйної або суспензiйної полiмеризацiї.
В процесi полiмеризацiї стиролу в полiмерi рiвномiрно розподiляється агент, що забезпечує спiнювання (для емульсiйного полiстиролу використовують речовини порофори (твердi агенти спiнювачи), для суспензiйного полiстиролу "бiсерного" використовують агенти пороутворювачi, наприклад, iзопентан, пентан, петролейний ефiр або iншi низькокиплячi речовини. Крiм того до полiстиролу, що призначений для спiнювання можуть бути добавленi антистатики, барвники, пiгменти, антипiрени тощо.
Стирол, в результатi суспензiйної полiмеризацiї, перетворюється в твердi сферичнi або овальнi частинки розмiром зазвичай 0,2 - 3,0 мм, так званий "бiсер", що мiстять спiнюючий агент.
Полiстирол у виглядi "бiсеру" в подальшому застосовують для одержання пiнопласту, поропласту або iнших пiновиробiв зазвичай шляхом термiчного спiнювання, наприклад, водяною парою при 95 - 105°С, в результатi якого частинки полiстиролу злипаються i збiльшуються в 10 - 30 раз в дiаметрi, при цьому частинки "спiкаються" i утворюють єдиний агломерат - пiнополiстирол, що має середню густину 20 г/см3.
Основнi властивостi товарiв з полiстиролу описанi в Поясненнях до товарної позицiї 3903 та в Додаткових поясненнях до товарних категорiй 3903 11 00 i 3903 19 00 (Пояснення до УКТЗЕД).
Готовi вироби з пiнополiстиролу використовують як тепло-, звукоiзоляцiйнi вироби, а також для виробництва упаковки для рiзноманiтної продукцiї.
Iнформацiю про одержання, властивостi та використання пiнополiстиролу зазначено, наприклад, в наступних лiтературних джерелах:
1."Химической энциклопедии" вид. "Большая Российская Энциклопедия", Москва, 1992 р. Том 3, стор. 908, 909.
2."Энциклопедия полимеров" вид. "Советская энциклопедия" Москва, 1974 р. Том 2, стор. 564-567.
Отже, полiстирол, що призначений для спiнювання (спучування) зазвичай одержують методом суспензiйної полiмеризацiї, який представлений у виглядi частинок "бiсеру" розмiром, як правило в межах вiд 0,2 мм до 3,0 мм, та здатний при нагрiваннi у водi збiльшуватись в дiаметрi в 10 - 30 разiв, а також обов'язково у своєму складi мiстить спiнюючий агент (зазвичай 4 - 6 мас.%), iнформацiя про який може бути зазначена в специфiкацiї на товар чи в iншiй технiчнiй документацiї.
Просимо врахувати наведену iнформацiю при проведеннi класифiкацiї товарiв.
Т.в.о. начальника Управлiння | В.Г.Вечер |