ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
27.05.09 | N 29/1-11.1/2700-ЕП |
---|
Начальникам регiональних митниць, митниць |
Про класифiкацiю товару згiдно з УКТЗЕД
"цифрова фоторамка"
На виконання пункту 1.9 Рiшення колегiї Державної митної служби України вiд 23.04.09, введеного у дiю наказом Державної митної служби України вiд 23.04.09 N 382, та з метою уникнення розбiжностей при класифiкацiї товару згiдно з вимогами УКТЗЕД надаємо роз'яснення щодо класифiкацiї товару "цифрова фоторамка".
З зазначеного питання повiдомляємо про наступне.
Товар - "цифрова фоторамка" являє собою цифрове iнформацiйно-комунiкацiйне обладнання, призначене для вiдтворення статичних (формат jpeg) та динамiчних зображень, тобто вiдеозображення разом iз звуком (формати mpeg1/4, avi, mp3 тощо).
Сучаснi цифровi фоторамки мають наступнi складовi елементи:
- рiдкокристалiчний дисплей, розмiр дiагоналi, зазвичай до 12";
- елементи управлiння у виглядi кнопок, сенсорного touchpad, дистанцiйного пульту керування;
- блок живлення;
- вмонтований гучномовець та/або є можливiсть пiдключення до зовнiшнiх активних колонок;
- вмонтована пам'ять;
- багатофункцiональний вмонтований картрiдер, що пiдтримує загальновiдомi стандарти карт пам'ятi (SD, CF, MMC, MS, xD тощо);
- роз'єм USB (або мiнi USB) для пiдключення до зовнiшнiх пристроїв;
"Цифрова фоторамка" працює вiд електромережi через вмонтований або зовнiшнiй адаптер змiнного струму або вiд внутрiшнього акумулятора. Iснують цифровi фоторамки з тривалiстю роботи вiд акумулятора до 5 годин.
Вiдтворення фотографiй, вiдеозображення, звуку може здiйснюватися вiд внутрiшньої пам'ятi, або зовнiшнiх флеш - накопичувачiв. Цифрова фоторамка може бути пiдключена до персонального комп'ютера або iншого зовнiшнього пристрою, наприклад, цифрової вiдеокамери, цифрової фотокамери тощо за допомогою кабеля USB. Фотографiї можливо переглядати як вибранi, залишаючи на тривалий час на екранi, так i в автоматичному режимi змiни зображення - слайд-шоу.
Деякi моделi цифрових фоторамок можуть мати радiотюнер (FM-тюнер). У цьому випадку функцiя вiдтворення зображень (статичних або динамiчних) та функцiя радiоприймача є рiвнозначними, не поєднанi мiж собою та можуть використовуватися окремо.
Згiдно з вимогами УКТЗЕД цифровi фоторамки, якi не мають радiотюнера, вiдносяться до апаратури для вiдтворення вiдеозаписiв та класифiкуються у товарнiй позицiї 8521.
Проте, у цифрових фоторамках, що мiстять радiотюнер, функцiї радiоприймача i функцiї вiдтворення зображень (статичних або динамiчних) не поєднанi мiж собою, що дає можливiсть використовувати кожну з них самостiйно. Тому, оскiльки функцiї радiоприймача та вiдтворення вiдеозапису є рiвнозначними, класифiкацiя вищезазначеного товару проводиться згiдно з Правилом 3(с) Основних правил iнтерпретацiї УКТЗЕД, у товарнiй позицiї 8527.
У разi, якщо у цифрових фоторамках крiм вищезазначених iнтерфейсiв наявнi S-Video та RGB - входи, що призначенi для прийому аналогового вiдеосигналу, такий товар класифiкується у товарнiй позицiї 8528 згiдно з УКТЗЕД, як "вiдеомонiтори".
Такий пiдхiд до класифiкацiї вищезазначеного товару спiвпадає з класифiкацiйними рiшеннями митних адмiнiстрацiй країн-членiв ЄС, представленими в базi даних обов'язкової тарифної iнформацiї на офiцiйному веб-сайтi Комiсiї ЄС та пiдходами Комiтету з Гармонiзованої Системи Всесвiтньої Митної Органiзацiї.
Начальник Управлiння | А.I. Педешко |