ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
29.04.10 | N 11/2-10.16/3963-ЕП |
---|
Начальникам регiональних митниць, митниць |
Про класифiкацiю одягу та iнших виробiв, що
використовувались
З метою впорядкування питання щодо класифiкацiї одягу та iнших виробiв, що використовувались згiдно з вимогами Української класифiкацiї товарiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi повiдомляємо наступне.
Класифiкацiя одягу та iнших виробiв, що використовувались здiйснюється вiдповiдно до примiтки 3 до групи 63 Митного тарифу України, затвердженого Законом України вiд 05.04.2001 N 2371-III "Про Митний тариф України" (зi змiнами та доповненнями) та Пояснень до УКТЗЕД затверджених наказом Держмитслужби вiд 31.01.04 N 68 (iз змiнами та доповненнями) у товарнiй позицiї 6309.
До товарної позицiї 6309 включаються такi товари: вироби з текстильних матерiалiв (одяг i додатковi речi до одягу та їх частини; ковдри та пледи дорожнi; бiлизна постiльна, столова, туалетна або кухонна; вироби для меблювання, крiм килимiв товарних позицiй 5701 - 5705, та меблево-декоративних тканин i гобеленiв товарної позицiї 5805), взуття та головнi убори з будь-якого матерiалу крiм азбесту.
Для включення до цiєї товарної позицiї вищезазначенi вироби повиннi одночасно вiдповiдати таким вимогам: мати помiтнi ознаки використання (носiння), поставлятися навалом (без упаковки) або у тюках, мiшках чи аналогiчних упаковках, не мати ярликiв тощо.
Цi вироби, як правило, продаються великими партiями, переважно для перепродажу та поставляються навалом (без упаковки). Такi товари повиннi бути рiзних артикулiв, виготовленi рiзними виробниками, з рiзних матерiалiв, рiзної статевої приналежностi (чоловiчi, жiночi, дитячi).
Термiн "ношений" означає, який був у вжитку, не новий (Великий сучасний словник сучасної української мови / В.Т.Бусел. - К.; Iрпiнь: ВТФ "Перун", 2001).
Помiтними ознаками використання одягу, наприклад, може бути загальний стан виробу, який втратив товарний вигляд (без ярликiв, без упакування, зiм'ятий або неакуратно складений тощо); забрудненiсть; розтягнутiсть (комiра (горловини), рукавiв, низу виробу тощо) та кошлатiсть, що характерна для трикотажних виробiв.
Також до помiтних ознак використання належить такий критерiй як потертiсть (комiра, лацканiв, рукавiв, кишень тощо), що видно при вiзуальному оглядi неозброєним оком та не потребує додаткових доказiв у лабораторних умовах.
Однак, одяг новий, який має потертостi, розтягненiсть що створена навмисно в процесi виробництва одягу (так званi моднi бренди), має ярлики та/або упакований, не може розглядатись у товарнiй позицiї 6309 як одяг з помiтними ознаками використання (носiння).
Iншi вироби, якi не вiдповiдають вищезазначеним умовам (наприклад, одяг що постачається навалом, який не має помiтних ознак використання (носiння), що має ярлики), необхiдно розглядати у вiдповiдних товарних позицiях, як новi.
Новi вироби з дефектами ткацтва, фарбування i т.д. i забрудненi в магазинi до цiєї товарної позицiї не включаються.
Також, iнформуємо, що товари, якi вийшли з моди та не використовувались, класифiкуються у вiдповiдних товарних позицiях i розглядаються як новi вироби.
Перший Заступник Голови Служби | О.М.Дороховський |