ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
27.12.10 | N 11/7-10.16/16956-ЕП |
---|
Начальникам регiональних митниць | |
Начальникам митниць |
Про класифiкацiю ароматизованого паперу та
виробiв з нього
Вiдповiдно до положень Української класифiкацiї товарiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi (далi - УКТЗЕД), яка є товарною номенклатурою Митного тарифу України, затвердженого Законом України вiд 05.04.01 N 2371-III "Про Митний тариф України" (зi змiнами та доповненнями), папiр, серветки, носовики та iншi подiбнi вироби класифiкуються так.
У Примiтках 4 до групи 33 УКТЗЕД та 2 (c) до групи 48 УКТЗЕД зазначено, що у товарнiй позицiї 3307 зокрема класифiкуються товари - ароматизований папiр та папiр просочений або покритий косметичними засобами.
Згiдно першого правила iнтерпретацiї класифiкацiї товарiв, паперовi носовики, серветки тощо класифiкуються у товарнiй позицiях 4803 - паперовi туалетнi серветки або серветки для обличчя, рушники тощо та 4818 - носовики, серветки косметичнi, рушники, скатертини та столовi серветки, пелюшки для немовлят, гiгiєнiчнi серветки тощо.
Таким чином вiдповiдно до норм УКТЗЕД, у наведених товарних позицiях може класифiкуватись папiр, серветки, носовики та iншi подiбнi товари, якi використовуються за призначенням визначеним виробником у якостi гiгiєнiчних або косметичних виробiв. Проте, рiзниця мiж товарними позицiями 3307 та 4818 полягає не в цiльовому призначеннi товарiв у якостi гiгiєнiчних або косметичних засобiв, а в наявностi покриття або просочення паперу або виробiв з нього ароматичними чи косметичними засобами.
Товари виключаються з товарної позицiї 4818 за умови наявностi будь-якого покриття або просочення паперу гiгiєнiчними, косметичними, ароматичними (запашними) чи миючими засобами, не залежно вiд способу нанесення чи просочення цих виробiв з паперу гiгiєнiчними, косметичними, запашними чи миючими засобами.
До способiв нанесення на паперовi вироби запашних (ароматизуючих), парфумерних та косметичних засобiв вiдносяться методи розбризкування, просочення, поверхневого покриття, пропускання їх через валки тощо.
Пiсля застосування таких виробiв на тiлi людини, тварини чи поверхнi предметiв, пiдданих обробцi чи протиранню, залишається ефект свiжостi, зволоження чи ароматизацiї, подiбний, як при використаннi iнших парфумерних, косметичних чи туалетних препаратiв.
Листи Держмитслужби вiд 07.02.03 N 11/4-13-1856-ЕП та 16.03.07 N 29/5-11.2/1444-ЕП вважати такими, що втратили чиннiсть.
Заступник Голови Служби | С.М. Сьомка |