ПРАВЛIННЯ НАЦIОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
30.03.2012 | N 122 |
---|
Про внесення змiн до деяких нормативно-правових
актiв Нацiонального банку України
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 24 квiтня 2012 р. за N 614/20927 |
Вiдповiдно до статтi 7
Закону України "Про Нацiональний банк
України", з метою забезпечення стягнення
коштiв з рахункiв платникiв податкiв / суб'єктiв
господарювання органами державної податкової
служби згiдно з вимогами Податкового
кодексу України Правлiння Нацiонального банку
України постановляє:
1. Затвердити Змiни до Iнструкцiї про безготiвковi розрахунки в Українi в нацiональнiй валютi, затвердженої постановою Правлiння Нацiонального банку України вiд 21.01.2004 N 22, зареєстрованої в Мiнiстерствi юстицiї України 29.03.2004 за N 377/8976 (зi змiнами), що додаються.
2. Затвердити Змiни до Iнструкцiї про мiжбанкiвський переказ коштiв в Українi в нацiональнiй валютi, затвердженої постановою Правлiння Нацiонального банку України вiд 16.08.2006 N 320, зареєстрованої в Мiнiстерствi юстицiї України 06.09.2006 за N 1035/12909 (зi змiнами), що додаються.
3. Департаменту iнформацiйних технологiй (Бiлаш О. О.) унести вiдповiднi змiни до програмного забезпечення системи електронних платежiв Нацiонального банку України.
4. Начальникам Операцiйного i територiальних управлiнь Нацiонального банку України, банкам України внести вiдповiднi змiни до програмного забезпечення систем автоматизацiї банку щодо оброблення iнкасових доручень (розпоряджень).
5. Генеральному департаменту iнформацiйних технологiй та платiжних систем (Синявська Н. Б.) пiсля державної реєстрацiї в Мiнiстерствi юстицiї України довести змiст цiєї постанови до вiдома Операцiйного, територiальних управлiнь Нацiонального банку України та банкiв України для використання в роботi.
6. Постанова набирає чинностi через 30 днiв пiсля офiцiйного опублiкування.
В. о. Голови | I. В. Соркiн |
ПОГОДЖЕНО: | |
Голова Державної податкової служби України | О. В. Клименко |
Голова Державної казначейської служби України | С. I. Харченко |
ЗАТВЕРДЖЕНО Постанова Правлiння Нацiонального банку України 30.03.2012 N 122 |
|
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 24 квiтня 2012 р. за N 614/20927 |
Змiни до Iнструкцiї про безготiвковi розрахунки в Українi в нацiональнiй валютi
1. У главi 1:
1.1. Пункт 1.1 пiсля слiв "Господарського кодексу України" доповнити словами "Податкового кодексу України".
1.2. У пунктi 1.3 слова "якi здiйснюють примусове списання коштiв з рахункiв цих учасникiв" виключити.
1.3. Пункт 1.4 пiсля абзацу вiсiмнадцятого доповнити новим абзацом такого змiсту:
"iнкасове доручення (розпорядження) - розрахунковий документ, що мiстить вимогу стягувача (органу державної податкової служби) до банку, що обслуговує платника, здiйснити без погодження з платником переказ визначеної суми коштiв з рахунку платника на рахунок отримувача".
У зв'язку з цим абзаци дев'ятнадцятий - п'ятдесят четвертий уважати вiдповiдно абзацами двадцятим - п'ятдесят п'ятим.
1.4. У пунктi 1.7 слова та цифру "платiжних вимог стягувачiв у разi примусового списання коштiв згiдно з главою 5 цiєї Iнструкцiї" замiнити словами та цифрами "розрахункових документiв стягувачiв згiдно з главами 5 та 12 цiєї Iнструкцiї".
1.5. Пункт 1.10 викласти в такiй редакцiї:
"1.10. Платiжнi вимоги на примусове списання коштiв з рахункiв платникiв / iнкасовi доручення (розпорядження) банки приймають незалежно вiд наявностi на них достатнього залишку коштiв та виконують їх у межах залишку коштiв згiдно з главами 2 та 12 цiєї Iнструкцiї".
1.6. Абзац перший пункту 1.12 пiсля слiв "примусове списання" доповнити словом "/стягнення".
1.7. Пункт 1.13 пiсля абзацу восьмого доповнити новим абзацом такого змiсту:
"iнкасового доручення (розпорядження) (додаток 24)".
У зв'язку з цим абзаци дев'ятий, десятий уважати вiдповiдно абзацами десятим, одинадцятим.
2. У главi 2:
2.1. Абзац перший пункту 2.4 пiсля слова "клiєнтiв" доповнити словами "крiм iнкасових доручень (розпоряджень)".
2.2. У пунктi 2.5:
абзац перший викласти в такiй редакцiї:
"2.5. Якщо розрахунковi документи, у яких перевiрено реквiзити, заповнено з порушенням вимог цiєї глави, глав 5, 6 i 12 та додатка 8 до цiєї Iнструкцiї, то банк, що здiйснив перевiрку, повертає їх без виконання згiдно з пунктами 2.15 i 2.18 цiєї глави та пунктом 12.11 глави 12 цiєї Iнструкцiї";
в абзацi шостому слово i цифру "та 6" замiнити цифрами i словом "6 i 12".
2.3. В абзацi четвертому пункту 2.13 слова "стягувача на примусове списання коштiв" замiнити словами "/iнкасовi доручення (розпорядження) стягувача".
2.4. Абзац другий пункту 2.26 викласти в такiй редакцiї:
"часткового виконання платiжної вимоги / iнкасового доручення (розпорядження). Реквiзит "Сума" виправляється згiдно з пунктом 5.10 глави 5 та пунктом 12.9 глави 12 цiєї Iнструкцiї".
3. У пунктi 3.10 глави 3:
в абзацах першому та другому слова "платником податку" замiнити словами "податковим агентом";
абзац третiй викласти в такiй редакцiї:
"Банк не перевiряє правильнiсть нарахування та своєчаснiсть сплати податковим агентом податку до бюджету".
4. У пунктi 5.3 глави 5 слова "/орган державної податкової служби" виключити.
5. У главi 10:
5.1. Абзац третiй пункту 10.1 пiсля слiв "представником суду" доповнити словами "органу державної податкової служби", а пiсля слова "слiдчий" доповнити словами "орган державної податкової служби".
5.2. У пунктi 10.9:
в абзацi першому слова "на примусове списання коштiв" замiнити словами "/iнкасового доручення (розпорядження)";
абзац другий викласти в такiй редакцiї:
"Якщо до банку надiйде платiжна вимога / iнкасове доручення (розпорядження) за iншим виконавчим документом, нiж той, для забезпечення виконання якого накладено арешт, i на цьому рахунку немає iнших (крiм арештованих) коштiв, то банк повертає такий розрахунковий документ без виконання згiдно з пунктом 2.18 глави 2 та пунктом 12.11 глави 12 цiєї Iнструкцiї".
5.3. У пунктi 10.10:
в абзацi першому слова "на примусове списання коштiв" замiнити словами "/iнкасового доручення (розпорядження)";
абзац другий викласти в такiй редакцiї:
"Банк виконує часткову оплату платiжної вимоги / iнкасового доручення (розпорядження) вiдповiдно до пункту 5.10 глави 5 та пункту 12.9 глави 12 цiєї Iнструкцiї";
абзац третiй пiсля слова "вимоги" доповнити словами "/iнкасовi доручення (розпорядження)", а пiсля слова "вимог" доповнити словами "/iнкасових доручень (розпоряджень)";
абзац четвертий викласти в такiй редакцiї:
"Банк пiсля списання за платiжною вимогою / iнкасовим дорученням (розпорядженням) суми в розмiрi, який визначений документом про арешт коштiв, списує цей документ з вiдповiдного позабалансового рахунку та, якщо немає на облiку за позабалансовим рахунком iнших документiв про арешт коштiв, проводить операцiї за рахунком клiєнта".
6. Доповнити Iнструкцiю новою главою такого змiсту:
"Глава 12. Списання банком коштiв з рахункiв платникiв податкiв / суб'єктiв господарювання
12.1. Органом стягнення (стягувачем) податкового боргу, простроченої заборгованостi суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республiкою Крим чи територiальною громадою мiста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республiкою Крим чи територiальною громадою мiста) або пiд державну (мiсцеву) гарантiю, а також за кредитом з бюджету (включаючи плату за користування такими кредитами (позиками) та пеню) вiдповiдно до статтi 41 Податкового кодексу України та статтi 17 Бюджетного кодексу України є органи державної податкової служби.
12.2. Стягувач iнiцiює стягнення коштiв у випадках, визначених пунктом 12.1 цiєї глави, з рахункiв платникiв податкiв / суб'єктiв господарювання на пiдставi рiшення суду.
12.3. Стягувач несе вiдповiдальнiсть згiдно iз законом за необґрунтованiсть стягнення коштiв.
12.4. Стягувач для стягнення коштiв оформляє не менше нiж у трьох примiрниках iнкасове доручення (розпорядження) за формою, наведеною в додатку 24 до цiєї Iнструкцiї, згiдно з вимогами щодо заповнення розрахункових документiв, що викладенi в додатку 8 до цiєї Iнструкцiї.
У реквiзитi "Призначення платежу" iнкасового доручення (розпорядження) стягувач зазначає назву, дату видачi та номер (якщо вiн присвоєний) судового рiшення. Судове рiшення, на пiдставi якого оформлено iнкасове доручення (розпорядження), банку не подається.
Банк, що обслуговує стягувача, приймає iнкасовi доручення (розпорядження) протягом 10 календарних днiв з дати їх складання, а банк платника - протягом 30 календарних днiв з дати їх складання.
Стягувач доставляє iнкасове доручення (розпорядження) в банк платника самостiйно (через працiвника стягувача, рекомендованим або цiнним листом тощо).
12.5. Банк перевiряє вiдповiднiсть заповнення реквiзитiв iнкасового доручення (розпорядження) вимогам додатка 8 до цiєї Iнструкцiї:
банк платника перевiряє заповнення таких реквiзитiв: "Платник", "Код платника", "Рахунок платника", "Банк платника", "Код банку платника";
банк стягувача (орган Державної казначейської служби України, у якому вiдкрито рахунок органу державної податкової служби) перевiряє заповнення таких реквiзитiв: "Отримувач", "Код отримувача", "Рахунок отримувача", "Банк отримувача", "Код банку отримувача".
12.6. Банк платника приймає до виконання iнкасове доручення (розпорядження) стягувача незалежно вiд наявностi достатнього залишку коштiв на рахунку платника.
12.7. Якщо iнкасовi доручення (розпорядження) надiйшли до банку протягом операцiйного часу, але на час надходження на рахунку платника немає коштiв або їх недостатньо, то банк виконує цi iнкасовi доручення (розпорядження) з урахуванням сум, що надiйдуть на рахунок платника протягом операцiйного часу (поточнi надходження). Якщо для виконання цих iнкасових доручень (розпоряджень) недостатньо коштiв (з урахуванням поточних надходжень), то вони виконуються частково вiдповiдно до пункту 12.9 цiєї глави.
Якщо на рахунку платника коштiв немає i протягом операцiйного часу кошти на його рахунок не надходили, то пiсля закiнчення операцiйного часу цi iнкасовi доручення (розпорядження) повертаються без виконання згiдно з пунктом 12.11 цiєї глави.
12.8. Iнкасовi доручення (розпорядження), якi надiйшли до банку пiсля операцiйного часу, банк (незалежно вiд наявностi коштiв на рахунку платника на час їх надходження) виконує наступного операцiйного дня. Якщо на початок наступного операцiйного дня на рахунку платника буде недостатньо коштiв для виконання iнкасових доручень (розпоряджень), то вони цього самого дня виконуються частково вiдповiдно до пункту 12.9 цiєї глави. Якщо на початок наступного операцiйного дня на рахунку платника не буде коштiв для виконання iнкасових доручень (розпоряджень), то такi документи цього самого дня повертаються без виконання вiдповiдно до пункту 12.11 цiєї глави.
12.9. Банк у разi недостатностi коштiв на рахунку платника виконує iнкасове доручення (розпорядження) у межах залишку коштiв.
Часткову оплату iнкасового доручення (розпорядження) банк оформляє меморiальним ордером, у реквiзитi "Призначення платежу" якого зазначає номер i дату iнкасового доручення (розпорядження), яке частково оплачено, суму, що залишилася до сплати, та повторює текст, наведений у реквiзитi "Призначення платежу" цього iнкасового доручення (розпорядження). Банк у меморiальному ордерi найменування стягувача зазначає в реквiзитi "Додатковий реквiзит" i пiд час формування електронного розрахункового документа системи електронних платежiв Нацiонального банку України розмiщує його в полi "Допомiжнi реквiзити".
Для пiдтвердження часткової оплати вiдповiдальний виконавець на примiрнику iнкасового доручення (розпорядження) окреслює реквiзит "Сума", зазначає на зворотному боцi дату, суму часткового платежу та засвiдчує це своїм пiдписом.
Примiрник iнкасового доручення (розпорядження), на пiдставi якого здiйснено часткову оплату, залишається на зберiганнi в банку платника.
12.10. Банк платника в iнкасовому дорученнi (розпорядженнi) має право робити виправлення в номерi рахунку платника, назвi та кодi банку платника в разi їх змiни з iнiцiативи банку платника (у зв'язку з реорганiзацiєю банку, змiною в банку правил бухгалтерського облiку, виконанням банком вимог законодавства). Банк виконує виправлення в iнкасовому дорученнi (розпорядженнi) вiдповiдно до пункту 2.26 глави 2 цiєї Iнструкцiї.
12.11. Банк платника в разi вiдмови виконати iнкасове доручення (розпорядження), оформлене стягувачем, у день його надходження має зробити на його зворотному боцi напис про причину повернення документа без виконання (з обов'язковим посиланням на статтю закону України, вiдповiдно до якої iнкасове доручення (розпорядження) не може бути виконано, та/або главу/пункт нормативно-правового акта Нацiонального банку, який порушено), зазначити дату повернення (це засвiдчується пiдписами вiдповiдального виконавця i працiвника, на якого покладено функцiї контролера, та вiдбитком штампа банку) i не пiзнiше наступного робочого дня надiслати (рекомендованим або цiнним листом) / передати це iнкасове доручення (розпорядження) стягувачу, вiд якого воно надiйшло.
Якщо причиною повернення iнкасового доручення (розпорядження) є неправильно зазначене найменування банку платника, то банк на зворотному боцi iнкасового доручення (розпорядження) зазначає його правильне найменування.
12.12. Банк не пiзнiше наступного робочого дня повiдомляє платника про надходження iнкасового доручення (розпорядження), якщо умова про таке повiдомлення передбачена договором банкiвського рахунку цього платника (у порядку, передбаченому договором).
12.13. Стягувач може вiдкликати iнкасове доручення (розпорядження) у будь-який час до списання коштiв з рахунку платника шляхом подання листа про вiдкликання до банку, що обслуговує платника.
Iнкасове доручення (розпорядження) вiдкликається лише в повнiй сумi.
У листi про вiдкликання iнкасового доручення (розпорядження) стягувач зазначає найменування платника та номер його рахунку, найменування та код банку платника, номер, дату i суму, зазначенi в документi, що вiдкликається. Цей лист засвiдчується пiдписами вiдповiдальних осiб стягувача та вiдбитком його печатки.
12.14. Стягувач самостiйно доставляє в банк платника лист про вiдкликання iнкасового доручення (розпорядження). Банк платника приймає до виконання лист про вiдкликання iнкасового доручення (розпорядження), оформлений вiдповiдно до вимог пункту 12.13 цiєї глави.
Банк платника, отримавши листа про вiдкликання iнкасового доручення (розпорядження), не списує кошти з рахунку платника i повертає/надсилає iнкасове доручення (розпорядження) безпосередньо стягувачу.
12.15. Банк платника не має права на списання коштiв з рахунку платника за iнкасовим дорученням (розпорядженням) пiсля отримання листа про його вiдкликання".
7. У таблицi додатка 8 до Iнструкцiї:
7.1. У колонцi "Вимоги щодо заповнення реквiзиту":
в абзацi першому рядка 2 слова та цифри "затвердженим наказом Держстандарту України вiд 06.11.96 N 472" виключити;
абзац другий рядка 9 викласти в такiй редакцiї:
"У разi повернення платежiв з бюджету зазначаються найменування (повне або скорочене) вiдповiдної установи, на iм'я якої вiдкрито рахунки для зарахування надходжень до державного та/або мiсцевих бюджетiв, найменування територiї та код бюджетної класифiкацiї";
абзац другий рядка 15 викласти в такiй редакцiї:
"Пiд час сплати платежiв до бюджету зазначаються найменування (повне або скорочене) вiдповiдної установи, на iм'я якої вiдкрито рахунки для зарахування надходжень до державного та/або мiсцевих бюджетiв, найменування територiї та код бюджетної класифiкацiї";
рядок 19 доповнити двома абзацами такого змiсту:
"Реквiзит "Призначення платежу" в iнкасових дорученнях (розпорядженнях) заповнюється з урахуванням вимог глави 12 цiєї Iнструкцiї.
У розрахункових документах на сплату (стягнення) платежiв до бюджету цей реквiзит заповнюється з урахуванням вимог нормативно-правових актiв з питань заповнення розрахункових документiв у разi сплати (стягнення) платежiв до бюджету або повернення платежiв з бюджету".
7.2. Пiсля рядка 67 доповнити рядками такого змiсту:
"
70 | Дата перевiрки органом Державної казначейської служби України, який обслуговує орган державної податкової служби | Зазначається дата перевiрки органом Державної казначейської служби України, у якому вiдкрито рахунок органу державної податкової служби, iнкасового доручення (розпорядження), оформленого органом державної податкової служби, що засвiдчується пiдписом вiдповiдального виконавця та вiдбитком штампа органу Державної казначейської служби України |
71 | Рахунок отримувача | Зазначається номер бюджетного рахунку, вiдкритого в органi Державної казначейської служби України, у разi стягнення коштiв з платника податкiв / суб'єкта господарювання як надходження до бюджету на пiдставi iнкасового доручення (розпорядження), оформленого органом державної податкової служби |
72 | Отримувач | Зазначаються найменування (повне або скорочене) вiдповiдної установи, на iм'я якої вiдкрито рахунки для зарахування надходжень до державного та/або мiсцевих бюджетiв, найменування територiї та код бюджетної класифiкацiї в разi стягнення коштiв з платника податкiв / суб'єкта господарювання як надходження до бюджету на пiдставi iнкасового доручення (розпорядження), оформленого органом державної податкової служби |
73 | Банк отримувача | Зазначається найменування органу Державної казначейської служби України, на балансi якого вiдкрито рахунок отримувача коштiв, у разi стягнення коштiв з платника податкiв / суб'єкта господарювання як надходження до бюджету на пiдставi iнкасового доручення (розпорядження), оформленого органом державної податкової служби |
74 | Код отримувача | Зазначається код органу Державної казначейської служби України [у разi стягнення коштiв на пiдставi iнкасового доручення (розпорядження)] за Єдиним державним реєстром пiдприємств та органiзацiй України |
75 | Код банку отримувача | Зазначається код органу Державної казначейської служби України, на iм'я якого вiдкрито рахунки для зарахування надходжень до державного та/або мiсцевих бюджетiв, у разi стягнення коштiв на пiдставi iнкасового доручення (розпорядження), оформленого органом державної податкової служби |
76 | Стягувач | Зазначається найменування органу
державної податкової служби в разi стягнення
коштiв з платника податкiв / суб'єкта
господарювання як надходження до бюджету на
пiдставi iнкасового доручення (розпорядження).
Додатково може зазначатися мiсцезнаходження
органу державної податкової служби. Пiд час формування електронного розрахункового документа системи електронних платежiв Нацiонального банку України реквiзит "Стягувач" розмiщується в полi "Допомiжнi реквiзити" |
77 | М. П. стягувача | Ставиться вiдбиток печатки органу державної податкової служби в разi стягнення коштiв на пiдставi iнкасового доручення (розпорядження) |
78 | Пiдписи стягувача | Ставлять пiдписи вiдповiдальнi особи органу державної податкової служби в разi стягнення коштiв на пiдставi iнкасового доручення (розпорядження) |
".
8. Доповнити Iнструкцiю новим додатком 24 у редакцiї, що додається.
Директор Департаменту платiжних систем | Н. Г. Лапко |
Додаток 24 до Iнструкцiї про безготiвковi розрахунки в Українi в нацiональнiй валютi |
ЗАТВЕРДЖЕНО Постанова Правлiння Нацiонального банку України 30.03.2012 N 122 |
|
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 24 квiтня 2012 р. за N 615/20928 |
Змiни до Iнструкцiї про мiжбанкiвський переказ коштiв в Українi в нацiональнiй валютi
1. Доповнити главу 3 роздiлу III пiсля пункту 5 новим пунктом такого змiсту:
"6. Банк приймає i виконує iнкасовi доручення (розпорядження) на стягнення коштiв з кореспондентського рахунку банку-кореспондента в порядку, визначеному нормативно-правовим актом Нацiонального банку про безготiвковi розрахунки в Українi в нацiональнiй валютi, з урахуванням особливостей, обумовлених у пунктi 5 цiєї глави".
У зв'язку з цим пункти 6 - 11 уважати вiдповiдно пунктами 7 - 12.
2. Пункт 6 глави 1 роздiлу IV виключити.
3. У роздiлi VI:
3.1. У назвi роздiлу слова "платiжної вимоги на примусове списання" замiнити словами "платiжної вимоги / iнкасового доручення (розпорядження) на примусове списання/стягнення".
3.2. У главi 1:
у назвi глави слова "платiжної вимоги на примусове списання" замiнити словами "платiжної вимоги / iнкасового доручення (розпорядження) на примусове списання/стягнення";
доповнити главу пiсля пункту 9 новим пунктом такого змiсту:
"10. Територiальне управлiння приймає i виконує iнкасове доручення (розпорядження) на стягнення коштiв з кореспондентського рахунку банку в порядку, визначеному нормативно-правовим актом Нацiонального банку про безготiвковi розрахунки в Українi в нацiональнiй валютi, з урахуванням особливостей, обумовлених пунктами 2 - 7, 9 цiєї глави".
У зв'язку з цим пункт 10 уважати пунктом 11;
в абзацi другому пункту 11 цифри "1 - 8" замiнити цифрами "1 - 7, 9".
3.3. У главi 2:
в абзацах третьому та четвертому пункту 4 слова "за платiжними вимогами на примусове списання" замiнити словами "за платiжними вимогами / iнкасовими дорученнями (розпорядженнями) на примусове списання/стягнення";
пункт 8 викласти в такiй редакцiї:
"8. Платiжна вимога / iнкасове доручення (розпорядження) на примусове списання/стягнення коштiв за тим виконавчим документом, для забезпечення виконання якого на кошти банку накладено арешт, виконується територiальним управлiнням вiдповiдно до глави 1 цього роздiлу в межах наявної арештованої суми на кореспондентському рахунку банку на день списання коштiв за платiжною вимогою / iнкасовим дорученням (розпорядженням)".
4. У роздiлi VII:
4.1. Главу 2 виключити.
У зв'язку з цим глави 3 та 4 уважати вiдповiдно главами 2 та 3.
4.2. У главi 2:
назву глави викласти в такiй редакцiї:
"Глава 2. Технологiя виконання територiальним управлiнням засобами СЕП платiжної вимоги/iнкасового доручення (розпорядження) на примусове списання/стягнення коштiв з рахунку iншої установи, документiв про арешт коштiв iншої установи, що облiковуються на її рахунку";
доповнити главу пунктом 1 такого змiсту:
"1. Територiальне управлiння приймає i виконує платiжну вимогу / iнкасове доручення (розпорядження) на примусове списання/стягнення коштiв з рахунку iншої установи в порядку, визначеному нормативно-правовим актом Нацiонального банку про безготiвковi розрахунки в Українi в нацiональнiй валютi, з урахуванням особливостей, обумовлених у главi 1 роздiлу VI цiєї Iнструкцiї".
У зв'язку з цим пункти 1 - 4 уважати вiдповiдно пунктами 2 - 5;
у пунктi 2 слова "у цiй главi" замiнити словами та цифрами "у пунктах 3 - 5 цiєї глави".
5. У додатках до Iнструкцiї:
5.1. У додатку 1:
в абзацi третьому пункту 2.1 слова "платiжнi вимоги" замiнити словами "платiжнi вимоги / iнкасовi доручення (розпорядження)";
в абзацi четвертому пункту 2.3 слова "платiжної вимоги" замiнити словами "платiжної вимоги / iнкасового доручення (розпорядження)".
5.2. У додатку 8 доповнити таблицю рядками такого змiсту:
"
8 | Iнкасове доручення (розпорядження) | 11 |
9 | Меморiальний ордер, сформований на пiдставi iнкасового доручення (розпорядження) | 12 |
".
Директор Департаменту платiжних систем | Н. Г. Лапко |