УГОДА
мiж Кабiнетом Мiнiстрiв України та Урядом Турецької Республiки про спiвробiтництво в галузi карантину та захисту рослин
Кабiнет Мiнiстрiв України та Уряд Турецької Республiки, далi - Договiрнi Сторони,
визнаючи важливiсть спiвробiтництва в запобiганнi ввезенню i розповсюдженню регульованих шкiдливих органiзмiв,
керуючись бажанням у майбутньому продовжувати i розширювати спiвробiтництво в галузi карантину та захисту рослин i забезпечити координацiю державних фiтосанiтарних заходiв,
керуючись Мiжнародними стандартами з фiтосанiтарних заходiв (МСФЗ) Мiжнародної конвенцiї iз захисту рослин (МКЗР) вiд 6 грудня 1951 року, в редакцiї 1997 року, а особливо положеннями з МСФЗ N 1 та фiтосанiтарними термiнами з МСФЗ N 5, N 12, N 13, N 15,
виходячи з iнтересiв взаємної охорони територiї держав Договiрних Сторiн вiд проникнення i розповсюдження регульованих шкiдливих органiзмiв та розвитку господарських i торговельних зв'язкiв мiж Договiрними Сторонами,
домовилися про таке:
СТАТТЯ 1
У цiй Угодi наведенi термiни вживаються у такому значеннi:
рослини - живi рослини та їх частини, у тому числi насiння i зародкова плазма;
продукти рослинного походження - непереробленi матерiали рослинного походження (у тому числi зерно), а також перероблена продукцiя, яка за своєю природою або за способом переробки може створювати небезпеку iнтродукцiї та поширення шкiдливих органiзмiв;
фiтосанiтарний контроль - заходи, якi вживаються для встановлення наявностi або вiдсутностi карантинних шкiдливих органiзмiв в рослинах, рослинних продуктах i транспортних заходах;
шкiдливий органiзм - будь-який вид, штам або бiотип рослин, тварин або патогенний агент, шкiдливий для рослин або рослинних продуктiв;
карантинний шкiдливий органiзм - шкiдливий органiзм, який має потенцiйне економiчне значення для зони, що знаходиться у зв'язку з цим у небезпецi, в якiй вiн поки вiдсутнiй або присутнiй, але не широко розповсюджений, i є об'єктом офiцiйного контролю;
регульований некарантинний органiзм - некарантинний шкiдливий органiзм, присутнiсть якого на рослинах, що призначенi для посадки, здiйснює економiчно неприйнятний вплив на заплановане використання цих рослин i внаслiдок цього регулюється на територiї договiрної сторони, що iмпортує;
об'єкт регулювання - будь-яка рослина, рослинний продукт, склад, пакувальний матерiал, транспортний засiб, контейнер, грунт i будь-який iнший органiзм, об'єкт або матерiал, що може слугувати мiсцем укриття шкiдливих органiзмiв або сприяти їхньому поширенню, i стосовно яких вважається необхiдним застосування фiтосанiтарних заходiв, особливо у разi мiжнародного перевезення.
перелiк шкiдливих для рослин органiзмiв - перелiк шкiдливих органiзмiв, якi уражують види рослин взагалi або у певнiй зонi.
СТАТТЯ 2
Компетентними органами держав Договiрних Сторiн, що здiйснюють координацiю дiяльностi по реалiзацiї цiєї Угоди, є:
вiд України - Мiнiстерство аграрної полiтики та продовольства;
вiд Турецької Республiки - Мiнiстерство продовольства, сiльського господарства та тваринництва.
СТАТТЯ 3
Договiрнi Сторони будуть вживати необхiдних заходiв щодо перевiрки вантажiв з об'єктами регулювання при iмпортi, експортi та транзитi через пункти пропуску на кордонах держав Сторiн вiдповiдно до Перелiку регульованих шкiдливих органiзмiв, що мiстяться в додатках 1 та 2, якi є невiд'ємною частиною цiєї Угоди.
Усi витрати, пов'язанi з перевiркою вантажiв з об'єктами регулювання, несе власник вантажу або представник власника згiдно з дiючими тарифами на територiях держав Договiрних Сторiн.
СТАТТЯ 4
Компетентнi Органи Договiрних Сторiн повиннi здiйснювати iнспектування об'єктiв регулювання в процесi їх виробництва, переробки, перевезення, а також зберiгання з метою визначення наявностi або вiдсутностi карантинних шкiдливих органiзмiв, якi завдають шкоди сiльськогосподарським культурам i лiсу.
Договiрнi Сторони зобов'язуються дотримуватися затверджених згiдно з чинним законодавством своїх держав фiтосанiтарних правил щодо iмпорту, експорту i транзиту об'єктiв регулювання, якi перевозяться з однiєї держави в iншу.
СТАТТЯ 5
З метою забезпечення ефективного спiвробiтництва в галузi карантину та захисту рослин Договiрнi Сторони вiдповiдно до чинного законодавства своїх держав зобов'язуються:
- вживати необхiдних заходiв щодо запобiгання проникненню регульованих шкiдливих органiзмiв з територiї держави однiєї Договiрної Сторони на територiю держави iншої Договiрної Сторони при iмпортi, експортi та транзитi;
- обмiнюватися правилами, положеннями, якi регулюють на територiях держав обох Договiрних Сторiн заходи щодо карантину та захисту рослин;
- обмiнюватися iнформацiєю про появу та розповсюдження регульованих шкiдливих органiзмiв на територiях держав Договiрних Сторiн;
- обмiнюватися iнформацiєю про науково-дослiднi роботи в галузi карантину та захисту рослин;
- обмiнюватися фахiвцями шляхом їх вiдрядження з метою здiйснення вибiркової фiтосанiтарної перевiрки вантажiв з об'єктами регулювання у мiсцях виробництва, вирощування, заготiвлi та вiдвантаження, оперативного вирiшення питань з карантину та захисту рослин в пунктах пропуску, а також для вивчення досягнень науки i практики в галузi карантину та захисту рослин;
- надавати взаємну наукову, технiчну та iншу допомогу в проведеннi заходiв з карантину рослин, пов'язаних iз виявленням, локалiзацiєю та лiквiдацiєю шкiдливих органiзмiв, знезараження та iнше;
- обмiнюватись нотифiкацiйними повiдомленнями про невiдповiднiсть фiтосанiтарних заходiв та вiдповiдними документами, що пiдтверджують факти невiдповiдностi.
СТАТТЯ 6
1. Об'єкти регулювання, якi вивозяться з територiї держави однiєї Договiрної Сторони на територiю держави iншої Договiрної Сторони або якi перевозяться транзитом по територiї держави однiєї Договiрної Сторони на територiю держави iншої Договiрної Сторони, або об'єкти регулювання походженням з третiх країн, якi пiдлягали перепакуванню, перевантажуванню або роздiленi на частки на територiї держави однiєї iз Договiрних Сторiн, повиннi супроводжуватися фiтосанiтарним сертифiкатом (оригiнал) або фiтосанiтарним сертифiкатом на реекспорт у вiдповiдностi з фiтосанiтарним вимогами Договiрної Сторони-iмпортера.
З метою iдентифiкацiї партiй об'єктiв регулювання у фiтосанiтарних сертифiкатах вказується номер (назва) транспортного засобу, що перевозить партiю об'єктiв регулювання.
Компетентнi органи Договiрних Сторiн залишають за собою право при закупiвлi окремих партiй об'єктiв регулювання виставляти додатковi вимоги до фiтосанiтарного стану такої продукцiї.
Монiторинг, який передує вiдвантаженню, при експортi рослинної продукцiї може здiйснюватись на територiї країни-експортера спiльними зусиллями посадових осiб компетентних органiв Договiрних Сторiн.
2. Наявнiсть фiтосанiтарного сертифiката не позбавляє права компетентних органiв Договiрних Сторiн здiйснювати фiтосанiтарний контроль iмпортованих об'єктiв регулювання у вiдповiдностi з законодавством своїх держав.
3. У разi виявлення карантинних шкiдливих органiзмiв пiд час проведення фiтосанiтарного контролю компетентнi органи Договiрної Сторони-iмпортера мають право на знезараження партiї об'єктiв регулювання, її знищення або повернення експортеру з повiдомленням компетентних органiв iншої Договiрної Сторони стосовно вжитих фiтосанiтарних заходiв iз зазначенням їх причини.
Якщо знезараження об'єктiв регулювання здiйснювалось на територiї держави однiєї Договiрної Сторони, ввезення зазначеної продукцiї на територiю держави iншої Договiрної Сторони дозволяється тiльки пiсля її дегазацiї (штучного видалення газiв з об'єктiв регулювання).
В усiх випадках здiйснення реекспорту об'єктiв регулювання Договiрнi Сторони проводять фiтосанiтарний контроль i в разi вiдсутностi карантинних шкiдливих органiзмiв оформляють фiтосанiтарний сертифiкат або фiтосанiтарний сертифiкат на реекспорт, який супроводжує об'єкти регулювання до мiсця призначення вантажу, разом з фiтосанiтарним сертифiкатом країни-експортера (або його завiреною копiєю).
СТАТТЯ 7
При експортi об'єктiв регулювання з територiї держави однiєї Договiрної Сторони на територiю держави iншої Договiрної Сторони використовується нова упаковка (крiм дерев'яного пакувального матерiалу), яка вiльна вiд карантинних шкiдливих органiзмiв. Упаковка та пакувальнi матерiали повиннi бути вiльними вiд ґрунту. Сiно, солома, полова, листя та iншi рослиннi матерiали не будуть використовуватись в якостi упаковки.
Транспортнi засоби, якi використовуються при перевезеннi об'єктiв регулювання, повиннi бути ретельно очищенi, а за потреби - знезараженi.
СТАТТЯ 8
Для вирiшення практичних питань, пов'язаних з реалiзацiєю положень цiєї Угоди, компетентнi органи Договiрних Сторiн в разi необхiдностi органiзують спiльнi наради, якi проводяться по черзi на територiях держав Договiрних Сторiн.
Органiзацiйнi витрати на проведення нарад несе компетентний орган приймаючої Договiрної Сторони. Порядок оплати витрат по направленню делегацiй попередньо погоджується компетентними органами Договiрних Сторiн.
Мiсце, термiни та порядок денний таких нарад визначаються компетентними органами Договiрних Сторiн.
Для обговорення та вирiшення питань, пов'язаних з реалiзацiєю передбачених цiєю Угодою заходiв, компетентнi органи Договiрних Сторiн можуть безпосередньо контактувати мiж собою.
СТАТТЯ 9
Положення цiєї Угоди поширюються на всi об'єкти регулювання, включаючи тi, якi надходять в якостi дарувань або для наукових цiлей, а також призначенi для дипломатичних, консульських та iнших представництв.
СТАТТЯ 10
Ця Угода не впливає на права та обов'язки кожної iз Договiрних Сторiн, що випливають з iнших мiжнародних договорiв, учасниками яких є Договiрнi Сторони, а також їхнього членства в мiжнародних органiзацiях з карантину та захисту рослин.
СТАТТЯ 11
За взаємною письмовою згодою Договiрних Сторiн в цю Угоду можуть вноситись змiни та/або доповнення, що оформляються окремими вiдповiдними Протоколами, якi становлять невiд'ємну частину цiєї Угоди.
СТАТТЯ 12
Усi спiрнi питання, що виникають при тлумаченнi та застосуваннi положень цiєї Угоди, вирiшуватимуться шляхом переговорiв мiж Договiрними Сторонами.
СТАТТЯ 13
Ця Угода набирає чинностi з дати отримання останнього письмового повiдомлення, дипломатичними каналами, про виконання Договiрними Сторонами внутрiшньодержавних процедур, необхiдних для набрання нею чинностi.
Ця Угода укладається термiном на 5 рокiв, доки одна iз Договiрних сторiн не повiдомить про свiй намiр припинити дiю цiєї Угоди, не пiзнiше нiж за 6 мiсяцiв до закiнчення вiдповiдного перiоду, її дiя буде подовжена термiном на 1 рiк.
Завершення термiну дiї Угоди в жодному разi не вплине на заходи та проекти, якi знаходяться в процесi роботи.
У будь-який час до тексту Угоди за взаємною письмовою згодою Договiрних сторiн можуть вноситись доповнення. Доповнення набувають чинностi у вiдповiдностi до законодавчих процедур, що прописанi в абзацi 1 даної Статтi.
Вчинено в м. Анкара 22 грудня 2011 року у двох оригiнальних примiрниках, кожний українською, турецькою та англiйською мовами, при цьому всi тексти є автентичними.
У разi виникнення розбiжностей при тлумаченнi тексту цiєї Угоди переважну силу матиме текст англiйською мовою.
За Кабiнет Мiнiстрiв України | За Уряд Турецької Республiки |
Додаток 1 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Мiнiстерства аграрної полiтики України 29.11.2006 N 716 (у редакцiї наказу Мiнiстерства аграрної полiтики України вiд 04.08.2010 N 467) |
ПЕРЕЛIК
регульованих шкiдливих органiзмiв
А-1
Карантиннi органiзми, вiдсутнi в Українi
Клiщi
1. | Aculops fuchsiae Keifer | - галовий клiщ фуксiї |
2. | Oligonychus perditus Pritchard & Baker | - ялiвцевий клiщ. |
Комахи
1. | Acleris gloverana Wals. | - захiдна чорноголова листокрутка-брунькоїд |
2. | Acleris variana Fern. | - схiдна чорноголова листокрутка-брунькоїд |
3. | Aeolesthes sarta Sols. | - узбецький вусач |
4. | Aleurocanthus spiniferus Quaint. | - шипувата чорна бiлокрилка |
5. | Aleurocanthus woglumi Ashby | - чорна цитрусова бiлокрилка |
6. | Amauromyza maculosa Mall. | - хризантемний листяний мiнер |
7. | Anoplophora chinensis Forst. | - вусач китайський |
8. | Anoplophora glabripennis Motsh. | - азiатський вусач |
9. | Anthonomus bisignifer Schen. | - суничний квiткоїд |
10. | Anthonomus signatus Say | - суничний брунькоїд |
11. | Bactrocera dorsalis Hend. | - схiдна фруктова муха |
12. | Bactrocera zonata Saund. | - персикова фруктова муха |
13. | Bemisia tabaci Gen. | - тютюнова бiлокрилка |
14. | Cacoecimorpha pronubana Hubn. | - гвоздична листокрутка |
15. | Callosobruchus chinensis Linn. | - китайський зерноїд |
16. | Callosobruchus maculatus Fabr. | - чотирьохплямистий зерноїд |
17. | Carposina niponensis Wals. | - персикова плодожерка |
18. | Caryedon gonagra Fabr. | - арахiсовий зерноїд |
19. | Ceratitis capitata Wied. | - середземноморська плодова муха |
20. | Ceratitis cosyra Walk. | - мангова фруктова муха |
21. | Ceratitis rosa Karch. | - натальська фруктова муха |
22. | Choristoneura conflictana Walk. | - велика тополева листокрутка |
23. | Choristoneura fumiferana Clem. | - ялинова листокрутка |
24. | Choristoneura occidentalis Freem. | - схiдна ялинова листокрутка |
25. | Choristoneura rosaceana Har. | - скошенополоса листокрутка |
26. | Conotrachelus nenuphar Herb. | - плодовий довгоносик |
27. | Cydia packardi Zell. | - вишнева плодожерка |
28. | Cydia prunivora Wals. | - сливова американська плодожерка |
29. | Dendrolimus sibiricus Tschetv. | - сибiрський шовкопряд |
30. | Diabrotica barberi Smith & Lawr. | - пiвнiчний кукурудзяний жук |
31. | Diabrotica speciosa Germ. | - дiабротика особлива |
32. | Diabrotica undecimpunctata Man. | - пiвденний кукурудзяний жук |
33. | Dinoderus bifoveolatus Woll. | - каптурник багатоїдний |
34. | Dryocosmus kuriphilus Yas. | - азiатський каштановий галовий пильщик |
35. | Epitrix cucumeris Har. | - гарбузова блiшка |
36. | Epitrix tuberis Gent. | - картопляна блiшка |
37. | Ips hauseri Reit. | - киргизький гiрський короїд |
38. | Ips subelongatus Motsch. | - великий модриновий короїд |
39. | Lepidosaphes ussuriensis Bork. | - усурiйська комоподiбна щитiвка |
40. | Liriomyza huidobrensis Blanc. | - пiвденний американський мiнер |
41. | Liriomyza sativae Blanc. | - овочевий листяний мiнер |
42. | Liriomyza trifolii Burg. | - конюшинний або хризантемний мiнер |
43. | Maconellicoccus hirsutus Green | - жорстковолосий червець |
44. | Malacosoma americanum Fabr. | - схiдно-американський похiдний шовкопряд |
45. | Malacosoma disstria Hub. | - лiсовий похiдний шовкопряд |
46. | Malacosoma parallella Staud. | - гiрський кiльчастий шовкопряд |
47. | Margarodes vitis Philippi | - виноградний червець |
48. | Melanotus communis Gyll. | - ковалик загальний |
49. | Monochamus alternatus Hope | - вусач мiнливий |
50. | Monochamus carolinensis Oliv. | - вусач каролiнський |
51. | Monochamus marmorator Kirb. | - вусач мармуровий |
52. | Monochamus mutator Le Cont. | - вусач змiнний |
53. | Monochamus nitens Bat. | - вусач сяючий |
54. | Monochamus notatus Drury | - вусач помiчений |
55. | Monochamus obtusus Cas. | - вусач тупий |
56. | Monochamus scutellatus Say | - вусач щитовий |
57. | Monochamus titillator Fabr. | - вусач дрiбний |
58. | Naupactus leucoloma Boh. | - бiлокаймистий жук |
59. | Numonia pyrivorella Mats. | - грушева вогнiвка |
60. | Opogona sacchari Boj. | - бананова мiль |
61. | Pissodes nemorensis Germ. | - смолiвка кедрова |
62. | Pissodes strobi Peck. | - смолiвка веймутової сосни |
63. | Pissodes terminalis Hop. | - смолiвка верхiвок сосни |
64. | Popillia japonica Newm. | - японський жук |
65. | Premnotrypes latithorax Pier. | - широкогрудий андiйський картопляний довгоносик |
66. | Premnotrypes suturicallus Kusch. | - мозолистий картопляний довгоносик |
67. | Premnotrypes vorax Hust. | - ненажерливий картопляний довгоносик |
68. | Rhagoletis pomonella Walsh. | - яблунева муха |
69. | Rhagoletis cingulata Loew. | - схiдна вишнева муха |
70. | Rhagoletis indifferens Cur. | - захiдна вишнева муха |
71. | Rhizoecus hibisci Kaw. & Tak. | - кореневий червець |
72. | Scirtothrips aurantii Faure. | - пiвденноафриканський цитрусовий трипс |
73. | Scirtothrips citri Moul. | - пiвнiчний калiфорнiйський цитрусовий трипс |
74. | Scirtothrips dorsalis Hood. | - чилiйський жовтий чайний трипс |
75. | Scolytus morawitzi Sem. | - заболонник Моравiца |
76. | Sinoxylon conigerum Gers. | - каптурник зубчастий |
77. | Sirex ermak Sem | - чорно-блакитний рогохвiст |
78. | Spodoptera eridania Cram. | - пiвденна совка |
79. | Spodoptera frugiperda Smith | - кукурудзяна листяна совка |
80. | Spodoptera littoralis Boisd. | - єгипетська бавовникова совка |
81. | Spodoptera litura Fabr. | - азiатська бавовникова совка |
82. | Tecia solanivora Pov. | - гватемальська картопляна мiль |
83. | Tetropium gracilicorne Reit. | - тонковусий вусач |
84. | Thrips palmi Karn. | - трипс Пальмi |
85. | Toxoptera citricida Kirk. | - тропiчна цитрусова попелиця |
86. | Trogoderma granarium Ev. | - капровий жук |
87. | Tuta absoluta Meyr. | - пiвденноамериканська томатна мiль |
88. | Unaspis citri Comst. | - апельсинова щитiвка |
89. | Xylotrechus altaicus Geb. | - алтайський модриновий вусач |
90. | Xylotrechus namanganensis Heyd. | - наманганський вусач |
91. | Zabrotes subfasciatus Boh. | - бразильська бобова зернiвка. |
Хвороби рослин
Грибковi хвороби
1. | Apiosporina morbosa (Schweinitz) von Arx | - чорний рак гiлок |
2. | Ceratocystis fagacearum (Bretz) Hunt | - вiлт (в'янення) дубу |
3. | Ceratocystis fimbriata Ellis & Halsted f.sp. platani Walter | - рак, синява деревини платану |
4. | Chrysomyxa arctostaphyli Dietel | - жовта iржа вiдьмiних мiтел ялини |
5. | Cronartium coleosporioides J.C. Arthur | - рiжкоподiбна iржа |
6. | Cronartium comandrae Peck | - iржа командри |
7. | Cronartium comptoniae J.C. Arthur | - стовпчаста iржа сосни |
8. | Cronartium fusiforme Hed. & Hunt ex Cum. | - веретеноподiбна iржа |
9. | Cronartium himalayense Bagchee | - пухироподiбна iржа сосни |
10. | Cronartium kamtschaticum Jorstad | - iржа японської бiлої сосни |
11. | Cronartium quercuum (Berkeley) Miyabe ex Shirai | - рiжкоподiбна iржа букових |
12. | Didymella ligulicola (K.F. Baker, Dimock & L.H. Davis) von Arx. | - аскохiтоз хризантем |
13. | Endocronartium harknessii (J.P. Moore) Y. Hiratsuka | - захiдна галоподiбна iржа |
14. | Gymnosporangium asiaticum Miyabe ex Yamada | - iржа грушi i ялiвцю |
15. | Gymnosporangium clavipes (Cooke & Peck) Cooke & Peck | - бурувата iржа айви |
16. | Gymnosporangium globosum (Farlow) Farlow | - iржа американського глоду |
17. | Gymnosporangium juniperi-virginianae Schwein | - iржа яблунi i кедру |
18. | Gymnosporangium yamadae Miyabe ex Yamada | - iржа яблунi i ялiвцю |
19. | Melampsora farlowii (J.C. Arthur) J.J. Davis | - iржа тцуги |
20. | Melampsora medusae Thumen | - iржа тополi |
21. | Monilinia fructicola (Winter) Honey | - плодова гниль |
22. | Mycosphaerella dearnessii M.E. Barr | - коричневий плямистий опiк хвої |
23. | Mycosphaerella gibsonii H.C. Evans | - коричневий опiк хвої сосни |
24. | Mycosphaerella laricis-leptolepidis K. Ito, K. Sato & M. Ota | - септорiоз хвої японської модрини |
25. | Mycosphaerella populorum G.E. Thompson | - септорiоз, плямистiсть листя, рак, опiк тополi |
26. | Ophiostoma wageneri (Goheen & Cobb) Harrington | - почорнiння корiння |
27. | Phialophora cinerescens (Wollenweber) van Beyma | - фiалофорне в'янення гвоздики |
28. | Phellinus weirii (Murrill) R.L. Gilbertson | - жовта кiльцева гниль |
29. | Phoma andigena Turkensteen | - чорний опiк, фомозна плямистiсть листя картоплi |
30. | Phyllosticta solitaria Ellis & Everhart | - плямистiсть яблунi |
31. | Phymatotrichopsis omnivora (Duggar) Hennebert | - техаська коренева гниль |
32. | Phytophthora fragariae Hickman | - фiтофтороз коренiв суницi |
33. | Puccinia horiana P. Hennings | - бiла iржа хризантем |
34. | Stenocarpella macrospora (Earle) Sutton | - диплодiоз кукурудзи |
35. | Stenocarpella maydis (Berkeley) Sutton | - диплодiоз кукурудзи |
36. | Thecaphora solani (Thirumulachar & O'Brien) Mordue | - сажка картоплi |
37. | Tilletia indica Mitra | - iндiйська сажка пшеницi. |
Бактерiальнi хвороби
1. | Burkholderia caryophylli (Burkholder) Yabuuchi et al. | - бактерiальний вiлт гвоздики |
2. | Erwinia stewartii (Smith) Dye., Pantoea stewartii, Xanthomonas stewartii Dowson | - бактерiальне в'янення кукурудзи |
3. | Ralstonia solanacearum (Smith) Yabuuchi | - бура гниль картоплi |
4. | Xanthomonas campestris pv. hyacinthi (Wakker) Dovson. | - жовта хвороба гiацинтiв |
5. | Xanthomonas oryzae pv. oryzae (Ishyama) Swings et al. | - бактерiальний опiк рису |
6. | Xanthomonas oryzae pv. oryzicola (Fang et al.) Swings et al | - бактерiальна строкатiсть рису |
7. | Xylella fastidiosa Wells et al. | - бактерiоз винограду (хвороба Пiрса) |
8. | Xylophilus ampelinus (Panagopoulos) Willems et al. | - бактерiальне в'янення винограду |
Вiруснi хвороби
1. | Cherry little cherry closterovirus (non-European) | - клостеровiрус дрiбноплiдностi вишнi (черешнi) |
2. | Cherry rasp leaf nepovirus | - неповiрус рашпiлеподiбностi листя черешнi |
3. | Chrysanthemum stem necrosis tospovirus | - тосповiрус некрозу стовбура хризантем |
4. | Chrysanthemum stunt pospoviroid | - вiроїд уповiльнення росту хризантем |
5. | Impatiens necrotic spot tospovirus | - тосповiрус некротичної плямистостi |
6. | Peach rosette mosaic nepovirus | - мозаїка розеток персика |
7. | Potato Andean mottle comovirus | - комовiрус андiйської плямистостi картоплi |
8. | Potato black ringspot nepovirus | - вiрусна чорна кiльцева плямистiсть картоплi |
9. | Potato yellow dwarf nucleorhabdovirus | - рабдовiрус жовтої карликовостi картоплi |
10. | Potato yellow vein crinivirus | - вiрус пожовтiння жилок листя картоплi |
11. | Raspberry ringspot nepovirus | - неповiрус кiльцевої плямистостi малини |
12. | Strawberry latent C virus | - латентна C-вiрусна хвороба суницi |
13. | Tobacco ringspot nepovirus | - неповiрус кiльцевої плямистостi тютюну |
14. | Tomato ringspot nepovirus | - неповiрус кiльцевої плямистостi томатiв. |
Нематоди
1. | Aphelenchoides besseyi Christie | - рисова нематода |
2. | Bursaphelenchus xylophilus (Steiner and Buhrer) Nickle | - соснова стовбурова нематода |
3. | Globodera pallida (Stone) Behrens | - блiда картопляна нематода |
4. | Heterodera glycines Ichinohe | - соєва нематода |
5. | Meloidogyne chitwoodi Golden, O'Bannon, Santo & Finley | - колумбiйська галова нематода |
6. | Meloidogyne fallax Karssen | - несправжня колумбiйська нематода |
7. | Nacobbus aberrans (Thorne) Thorne & Allen | - несправжня галова нематода |
8. | Radopholus similis (Cobb) Thorne | - бананова свердлова нематода. |
Бур'яни
1. | Ambrosia psilostachya D.C. | - амброзiя багаторiчна |
2. | Ambrosia trifida L. | - амброзiя трироздiльна |
3. | Bidens pilosa L. | - череда волосиста |
4. | Bidens bipinnata L. | - череда двiчiпiрчаста |
5. | Helianthus californicus D.C. | - соняшник калiфорнiйський |
6. | Helianthus ciliaris D.C. | - соняшник вiйчастий |
7. | Ipomea hederaseae L. | - iпомея плющеподiбна |
8. | Ipomea lacunosa L. | - iпомея ямчаста |
9. | Iva axillaris Pursh. | - бузинник пазушний |
10. | Polygonum pensylvanicum L. | - гiрчак пенсiльванський |
11. | Raimania laciniata Hill. | - райманiя розсiчена |
12. | Solanum carolinense L. | - паслiн каролiнський |
13. | Solanum elaeagnifolium Cav. | - паслiн лiнiйнолистий |
14. | Solanum triflorum Nutt. | - паслiн триквiтковий |
15. | Striga lutea Lour. | - стрига жовта |
16. | Striga euphrasioides Benth. | - стрига очанкоподiбна |
17. | Striga hermontica Benth. | - стрига єгипетська. |
А-2
Карантиннi органiзми, обмежено поширенi в Українi
Комахи
1. | Diabrotica virgifera virgifera Le Conte | - захiдний кукурудзяний жук |
2. | Frankliniella occidentalis Perg. | - захiдний квiтковий трипс |
3. | Hyphantria cunea Drury | - американський бiлий метелик |
4. | Phthorimaea operculella Zell. | - картопляна мiль. |
Хвороби рослин
Грибковi хвороби
1. | Mycosphaerella linicola Naumov | - пасмо льону |
2. | Synchytrium endobioticum (Schilbersky) Percival | - рак картоплi. |
Бактерiальнi хвороби
1. | Erwinia amylovora (Burrill) Winslow et al. | - бактерiальний опiк плодових. |
Вiруснi хвороби
1. | Beet necrotic yellow vein furovirus | - вiрусне некротичне пожовтiння жилок цукрового буряку (ризоманiя) |
2. | Plum pox potyvirus | - потiвiрус шарки сливи (вiспа). |
Нематоди
1. | Globodera rostochiensis (Wollenweber) Behrens | - золотиста картопляна нематода. |
Бур'яни
1. | Acroptilon repens L. | - гiрчак повзучий (степовий) |
2. | Ambrosia artemisiifolia L. | - амброзiя полинолиста |
3. | Cenchrus longispinus Fernald. | - ценхрус довгоголковий |
4. | Cuscuta alba J. Presl et C. Presl | - повитиця бiла |
5. | Cuscuta approximata Bab. | - повитиця зближена |
6. | Cuscuta australis R. Br. | - повитиця пiвденна |
7. | Cuscuta basarabica Buia | - повитиця бесарабська |
8. | Cuscuta campestris Yunck. | - повитиця польова |
9. | Cuscuta epilinum Weihe | - повитиця льонова |
10. | Cuscuta epithymum L. | - повитиця чебрецева |
11. | Cuscuta europaea L. | - повитиця європейська |
12. | Cuscuta gronovii Willd. | - повитиця Гронова |
13. | Cuscuta lupuliformis Krock. | - повитиця хмельовидна |
14. | Cuscuta monogyna Vahl. | - повитиця одностовпчикова |
15. | Cuscuta suaveolens Ser. | - повитиця запашна |
16. | Cuscuta trifolii Bab. | - повитиця конюшинна |
17. | Cuscuta viciae Schultz | - повитиця викова |
18. | Cuscuta Lehmanniana Bge. | - повитиця Лемана |
19. | Sorghum halepense (L.) Pers. | - сорго алепське (гумай) |
20. | Solanum rostratum Dunal. | - паслiн колючий. |
Регульованi некарантиннi шкiдливi органiзми
Комахи
1. | Lopholeucaspis japonica Cock. | - японська паличкоподiбна щитiвка |
2. | Quadraspidiotus perniciosus Comst. | - калiфорнiйська щитiвка |
3. | Viteus vitifolii Fitch. | - виноградна фiлоксера. |
Хвороби рослин
Бактерiальнi хвороби
1. | Clavibacter michiganensis subsp. Sepedonicum (Spieckermann & Kotthoff) | - кiльцева гниль картоплi |
2. | Xanthomonas arboricola pv. pruni (Smith) Vauterin et al. | - бактерiальна плямистiсть листя кiсточкових |
3. | Xanthomonas vesicatoria (ex Doidge) Vauterin et al. | - чорна бактерiальна плямистiсть пасльонових. |
Вiруснi хвороби
1. | Potato spindle tuber pospiviroid | - вiроїд веретеноподiбностi бульб картоплi |
2. | Tomato spotted wilt tospovirus | - вiрус плямистостi томату (вiлт). |
Нематоди
1. | Ditylenchus destructor Thorne | - стеблова нематода картоплi |
2. | Ditylenchus dipsaci Filipjev | - стеблова нематода. |
Бур'яни
1. | Ailanthus altissima (Mill.) Swingle | - айлант найвищий (китайський ясен). |
Начальник Головної державної iнспекцiї з карантину рослин України |
В. Є. Симонов |