КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Київ
вiд 3 вересня 2014 р. | N 411 |
---|
Про затвердження Положення про Адмiнiстрацiю
Державної служби спецiального зв'язку та захисту
iнформацiї України
Iз змiнами i доповненнями, внесеними
постановами Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 22 липня 2016 року N 465,
вiд 19 жовтня 2016 року N 725,
вiд 4 квiтня 2018 року N 243,
вiд 19 вересня 2018 року N 750,
вiд 26 лютого 2020 року N 171,
вiд 28 жовтня 2020 року N 1004,
вiд 9 грудня 2020 року N 1226,
вiд 13 сiчня 2021 року N 24
Кабiнет Мiнiстрiв України постановляє:
Затвердити Положення про Адмiнiстрацiю Державної служби спецiального зв'язку та захисту iнформацiї України, що додається.
Прем'єр-мiнiстр України | А. ЯЦЕНЮК |
Iнд. 49
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 3 вересня 2014 р. N 411 |
ПОЛОЖЕННЯ
про Адмiнiстрацiю Державної служби спецiального
зв'язку та захисту iнформацiї України
(У текстi Положення слова "установи та iншi органiзацiї" у всiх вiдмiнках замiнено словами "установи та органiзацiї" у вiдповiдному вiдмiнку згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 19 жовтня 2016 року N 725) |
1. Адмiнiстрацiя Державної служби спецiального зв'язку та захисту iнформацiї України (Адмiнiстрацiя Держспецзв'язку) є центральним органом виконавчої влади iз спецiальним статусом, дiяльнiсть якого спрямовується i координується Кабiнетом Мiнiстрiв України i який забезпечує формування та реалiзує державну полiтику у сферах органiзацiї спецiального зв'язку, захисту iнформацiї, кiберзахисту телекомунiкацiй i користування радiочастотним ресурсом України.
(абзац перший пункту 1 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 04.04.2018р. N 243) |
Адмiнiстрацiя Держспецзв'язку є:
центральним органом виконавчої влади в галузi зв'язку (крiм прав та обов'язкiв, пов'язаних iз реалiзацiєю функцiй у сферi надання послуг поштового зв'язку загального користування);
спецiально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань органiзацiї спецiального зв'язку та захисту iнформацiї.
2. Адмiнiстрацiя Держспецзв'язку у своїй дiяльностi керується Конституцiєю та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими вiдповiдно до Конституцiї та законiв України, актами Кабiнету Мiнiстрiв України, iншими актами законодавства.
3. Основними завданнями Адмiнiстрацiї Держспецзв'язку є:
1) забезпечення формування та реалiзацiя:
державної полiтики у сферах криптографiчного i технiчного захисту iнформацiї, телекомунiкацiй, користування радiочастотним ресурсом України, поштового зв'язку спецiального призначення, урядового фельд'єгерського зв'язку, захисту державних iнформацiйних ресурсiв та iнформацiї, вимога щодо захисту якої встановлена законом, в iнформацiйних, телекомунiкацiйних та iнформацiйно-телекомунiкацiйних системах (далi - iнформацiйно-телекомунiкацiйнi системи) i на об'єктах iнформацiйної дiяльностi, а також у сферах використання державних iнформацiйних ресурсiв в частинi захисту iнформацiї, протидiї технiчним розвiдкам, функцiонування, безпеки та розвитку державної системи урядового зв'язку, Нацiональної системи конфiденцiйного зв'язку; у сферах захисту в кiберпросторi державних iнформацiйних ресурсiв та iнформацiї, вимога щодо захисту якої встановлена законом, кiберзахисту критичної iнформацiйної iнфраструктури, здiйснення державного контролю у таких сферах;
(абзац другий пiдпункту 1 пункту 3 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 04.04.2018р. N 243) |
державної технiчної полiтики в галузi зв'язку;
2) участь у формуваннi та реалiзацiї:
державної полiтики у сферах електронного документообiгу (в частинi захисту iнформацiї державних органiв та органiв мiсцевого самоврядування), електронної iдентифiкацiї (з використанням електронних довiрчих послуг), електронних довiрчих послуг (у частинi встановлення вимог з безпеки та захисту iнформацiї пiд час надання та використання електронних довiрчих послуг, контролю за дотриманням вимог законодавства у сферi електронних довiрчих послуг);
(абзац другий пiдпункту 2 пункту 3 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 19.09.2018р. N 750) |
державної тарифної полiтики у сферах телекомунiкацiй i користування радiочастотним ресурсом України.
4. Адмiнiстрацiя Держспецзв'язку вiдповiдно до покладених на неї завдань:
1) узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до її компетенцiї, розробляє пропозицiї щодо вдосконалення законодавчих актiв, актiв Президента України i Кабiнету Мiнiстрiв України та в установленому порядку вносить їх на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв України;
2) розробляє проекти законiв та iнших нормативно-правових актiв з питань, що належать до її компетенцiї;
3) погоджує проекти законiв, iнших актiв законодавства, якi надходять на погодження вiд iнших центральних органiв виконавчої влади, готує в межах повноважень, передбачених законом, висновки i пропозицiї до проектiв законiв, iнших актiв законодавства, якi подаються на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв України, та проектiв законiв, внесених на розгляд Верховної Ради України iншими суб'єктами права законодавчої iнiцiативи, нормативно-правових актiв Верховної Ради Автономної Республiки Крим;
4) готує в межах повноважень, передбачених законом, зауваження i пропозицiї до прийнятих Верховною Радою України законiв, що надiйшли на пiдпис Президентовi України;
5) здiйснює державне регулювання у сферi поштового зв'язку спецiального призначення, урядового фельд'єгерського зв'язку;
6) забезпечує нормативно-правове регулювання у сферах криптографiчного i технiчного захисту iнформацiї, органiзацiї спецiального зв'язку, урядового фельд'єгерського зв'язку, захисту державних iнформацiйних ресурсiв та iнформацiї, вимога щодо захисту якої встановлена законом, в iнформацiйно-телекомунiкацiйних системах i на об'єктах iнформацiйної дiяльностi, протидiї технiчним розвiдкам, телекомунiкацiй, користування радiочастотним ресурсом України;
7) здiйснює технiчне регулювання у сферах криптографiчного i технiчного захисту iнформацiї, протидiї технiчним розвiдкам, захисту державних iнформацiйних ресурсiв та iнформацiї, вимога щодо захисту якої встановлена законом, в iнформацiйно-телекомунiкацiйних системах i на об'єктах iнформацiйної дiяльностi, органiзацiю, координацiю та проведення робiт з пiдтвердження вiдповiдностi, розроблення в установленому порядку технiчних регламентiв;
(пiдпункт 7 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.12.2020р. N 1226) |
8) здiйснює методичне керiвництво та координацiю дiяльностi державних органiв, органiв мiсцевого самоврядування, вiйськових формувань, утворених вiдповiдно до законiв України, пiдприємств, установ i органiзацiй незалежно вiд форми власностi у сферах криптографiчного i технiчного захисту iнформацiї, протидiї технiчним розвiдкам, а також з питань, пов'язаних iз запобiганням вчиненню порушень безпеки iнформацiї в iнформацiйно-телекомунiкацiйних системах, виявленням та усуненням наслiдкiв iнших несанкцiонованих дiй щодо державних iнформацiйних ресурсiв та iнформацiї, вимога щодо захисту якої встановлена законом, в iнформацiйно-телекомунiкацiйних системах;
9) органiзовує забезпечення урядовим фельд'єгерським зв'язком Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем'єр-мiнiстра України, державних органiв, органiв мiсцевого самоврядування, органiв вiйськового управлiння та iнших юридичних осiб вiдповiдно до законодавства;
10) органiзовує забезпечення урядовим зв'язком Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем'єр-мiнiстра України, iнших посадових осiб державних органiв, органiв мiсцевого самоврядування, органiв вiйськового управлiння, керiвникiв пiдприємств, установ i органiзацiй у мирний час, в умовах надзвичайного стану i в особливий перiод;
11) органiзовує забезпечення функцiонування, безпеки та розвитку державної системи урядового зв'язку, її готовностi до роботи в особливий перiод i в разi виникнення надзвичайної ситуацiї;
12) здiйснює заходи щодо органiзацiї та забезпечення безпеки i функцiонування урядового зв'язку iз закордонними дипломатичними установами України;
13) органiзовує та забезпечує укладення договорiв оренди примiщень, майна, а також ресурсiв телекомунiкацiйних мереж для задоволення потреб державної системи урядового зв'язку i Нацiональної системи конфiденцiйного зв'язку;
14) контролює виконання вимог законодавства у сферi захисту iнформацiї в примiщеннях абонентiв урядового зв'язку;
(пiдпункт 14 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.12.2020р. N 1226) |
15) вирiшує в межах повноважень, передбачених законом, питання забезпечення зв'язку для потреб державної системи урядового зв'язку, Нацiональної системи конфiденцiйного зв'язку, вiдповiдних державних органiв згiдно iз законодавством;
16) установлює порядок:
створення та розвитку систем спецiального зв'язку;
надання операторами телекомунiкацiй ресурсiв своїх мереж у користування державнiй системi урядового зв'язку, Нацiональнiй системi конфiденцiйного зв'язку, вiдповiдним державним органам згiдно iз законодавством;
взаємодiї операторiв телекомунiкацiй з Нацiональним центром оперативно-технiчного управлiння телекомунiкацiйними мережами;
розроблення, виготовлення та постачання ключових документiв до засобiв криптографiчного захисту iнформацiї, що мiстить державну таємницю, службову iнформацiю та публiчну iнформацiю з обмеженим доступом;
ведення та управлiння реєстром iнформацiйно-телекомунiкацiйних систем державних органiв, а також пiдприємств, установ i органiзацiй, що належать до сфери їх управлiння, ведення Нацiонального реєстру електронних iнформацiйних ресурсiв органiв державної влади;
17) установлює порядок органiзацiї та проведення державної експертизи у сферi криптографiчного i технiчного захисту iнформацiї, проводить державну експертизу та експертнi дослiдження у сферi криптографiчного захисту iнформацiї, визначає криптографiчнi алгоритми як рекомендованi, допускає до експлуатацiї засоби криптографiчного захисту iнформацiї, засоби, комплекси та системи спецiального зв'язку, надає та/або реєструє експертнi висновки за результатами державної експертизи у сферi криптографiчного та технiчного захисту iнформацiї, свiдоцтва про допуск до експлуатацiї засобiв криптографiчного захисту iнформацiї, засобiв, комплексiв та систем спецiального зв'язку, декларацiї та атестати вiдповiдностi комплексних систем захисту iнформацiї;
18) установлює порядок створення та допуску до експлуатацiї, допускає до експлуатацiї засоби криптографiчного захисту службової iнформацiї та iнформацiї, що становить державну таємницю, засоби, комплекси та системи спецiального зв'язку, визначає криптографiчнi алгоритми для застосування у засобах криптографiчного захисту iнформацiї;
19) установлює порядок надання висновкiв та погоджень мiжнародних передач криптосистем, засобiв криптографiчного i технiчного захисту iнформацiї, у тому числi тих, що є складовими частинами озброєння, вiйськової та спецiальної технiки, надає такi висновки i погодження;
20) установлює порядок здiйснення державного контролю i здiйснює державний контроль за:
станом криптографiчного i технiчного захисту державних iнформацiйних ресурсiв та iнформацiї, вимога щодо захисту якої встановлена законом, у державних органах, органах мiсцевого самоврядування, вiйськових формуваннях, утворених вiдповiдно до законiв України, на пiдприємствах, в установах i органiзацiях незалежно вiд форми власностi, зокрема в закордонних дипломатичних установах України, нацiональних контингентах за кордоном, мiсцях постiйного i тимчасового перебування Президента України, Голови Верховної Ради України та Прем'єр-мiнiстра України, а також пiд час дiяльностi на територiї України iноземних iнспекцiйних груп вiдповiдно до мiжнародних договорiв України, згода на обов'язковiсть яких надана Верховною Радою України;
дотриманням вимог законодавства у сферi електронних довiрчих послуг;
(абзац третiй пiдпункту 20 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 19.09.2018р. N 750) |
станом протидiї технiчним розвiдкам у державних органах, вiйськових формуваннях, утворених вiдповiдно до законiв України, на пiдприємствах, в установах i органiзацiях незалежно вiд їх пiдпорядкування та форми власностi, якi мають у своєму володiннi, користуваннi чи розпорядженнi зразки озброєння, вiйськової та спецiальної технiки, об'єкти оборонно-промислового комплексу, вiйськовi об'єкти та iншi об'єкти, призначенi для застосування в iнтересах оборони i безпеки держави;
додержанням вимог безпеки пiд час розроблення, виробництва, використання, експлуатацiї, сертифiкацiйних випробувань, проведення тематичних дослiджень, експертизи, вивезення та знищення криптографiчних систем i засобiв криптографiчного захисту iнформацiї та обладнання спецiального зв'язку, що мають гриф обмеження доступу;
201) здiйснює державний контроль за станом захисту у кiберпросторi державних iнформацiйних ресурсiв та iнформацiї, вимога щодо захисту якої встановлена законом, кiберзахисту критичної iнформацiйної iнфраструктури;
(пункт 4 доповнено пiдпунктом 201 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 04.04.2018р. N 243) |
21) органiзовує впровадження комплексних систем захисту iнформацiї на об'єктах iнформацiйної дiяльностi та в iнформацiйно-телекомунiкацiйних системах закордонних дипломатичних установ України за рахунок коштiв, передбачених у законi про Державний бюджет України на функцiонування та утримання таких установ;
22) установлює порядок та вимоги технiчного захисту iнформацiї на об'єктах iнформацiйної дiяльностi, створення та атестацiї комплексiв технiчного захисту iнформацiї, реєструє акти атестацiї комплексiв технiчного захисту iнформацiї;
23) визначає перелiки засобiв технiчного захисту iнформацiї, дозволених для забезпечення технiчного захисту державних iнформацiйних ресурсiв та iнформацiї, вимога щодо захисту якої встановлена законом;
24) установлює дозвiльний порядок, видає, переоформлює, зупиняє (поновлює) дiю, анулює дозволи (копiї i дублiкати дозволiв) на проведення робiт iз технiчного захисту iнформацiї для власних потреб;
25) органiзовує та координує роботи з проведення сертифiкацiї засобiв криптографiчного i технiчного захисту iнформацiї разом iз центральним органом виконавчої влади з питань технiчного регулювання;
26) погоджує регламенти роботи центрального засвiдчувального органу, засвiдчувального центру, квалiфiкованих надавачiв електронних довiрчих послуг, а також надавачiв електронних довiрчих послуг та юридичних осiб, фiзичних осiб - пiдприємцiв, якi мають намiр надавати квалiфiкованi електроннi довiрчi послуги;
(пiдпункт 26 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 19.09.2018р. N 750) |
27) встановлює вимоги щодо безпеки та захисту iнформацiї для квалiфiкованих надавачiв електронних довiрчих послуг та їх вiдокремлених пунктiв реєстрацiї;
(пiдпункт 27 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 19.09.2018р. N 750) |
28) здiйснює повноваження органу лiцензування у сферi криптографiчного i технiчного захисту iнформацiї;
29) органiзовує забезпечення функцiонування, безпеки та розвитку Нацiональної системи конфiденцiйного зв'язку;
30) розробляє критерiї i порядок оцiнки стану захищеностi державних iнформацiйних ресурсiв в iнформацiйно-телекомунiкацiйних системах, органiзовує оцiнку стану захищеностi державних iнформацiйних ресурсiв;
31) розробляє та затверджує єдинi технiчнi вимоги щодо захисту Єдиного веб-порталу державних органiв, контролює додержання цих вимог;
32) погоджує проекти (завдання) створення та розвитку iнформацiйно-телекомунiкацiйних систем, систем спецiального зв'язку, систем електронного документообiгу (в частинi захисту iнформацiї), в яких оброблятимуться державнi iнформацiйнi ресурси та iнформацiя, вимога щодо захисту якої встановлена законом, програмно-технiчних комплексiв надавачiв електронних довiрчих послуг, засвiдчувального центру та центрального засвiдчувального органу (в частинi захисту iнформацiї), органiзовує проведення їх експертної оцiнки;
(пiдпункт 32 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 19.09.2018р. N 750) |
33) розробляє i супроводжує моделi технiчних розвiдок шляхом збору та аналiзу iнформацiї про наявнi системи i засоби технiчних розвiдок, розробляє тактики та методи їх застосування, а також перспективи розвитку, надає державним органам, органам мiсцевого самоврядування, вiйськовим формуванням, утвореним вiдповiдно до закону, пiдприємствам, установам i органiзацiям рекомендацiї щодо забезпечення протидiї технiчним розвiдкам, проведення оцiнки загроз i вжиття вiдповiдних заходiв для захисту iнформацiї;
34) погоджує та здiйснює контроль за виконанням технiчних завдань на проектування, будiвництво i реконструкцiю особливо важливих об'єктiв i на розроблення зразкiв вiйськової та спецiальної технiки в частинi протидiї технiчним розвiдкам;
35) подає Президентовi України, Головi Верховної Ради України i Прем'єр-мiнiстровi України за результатами державного контролю аналiтичнi матерiали щодо стану криптографiчного i технiчного захисту iнформацiї, протидiї технiчним розвiдкам у державi, розробляє рекомендацiї щодо його посилення;
36) бере участь у погодженнi питань розмiщення на територiї України дипломатичних представництв i консульських установ iноземних держав;
37) погоджує в порядку, встановленому законодавством, призначення керiвникiв органiв спецiального зв'язку, пiдроздiлiв з питань зв'язку, iнформатизацiї та захисту iнформацiї державних органiв, Нацiонального банку та Офiсу Генерального прокурора;
(пiдпункт 37 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 26.02.2020р. N 171) |
38) виконує вiдповiдно до законодавства функцiї Адмiнiстрацiї зв'язку та радiочастот України, здiйснення правового захисту iнтересiв України в мiжнародних i регiональних органiзацiях з питань телекомунiкацiй i користування радiочастотним ресурсом України;
39) виконує функцiї радiочастотного органу спецiального користувача радiочастотного ресурсу України;
40) розробляє технiчнi регламенти, норми, методики розрахункiв електромагнiтної сумiсностi радiоелектронних засобiв i випромiнювальних пристроїв, iншi нормативно-правовi акти у сферах телекомунiкацiй i користування радiочастотним ресурсом України;
(пiдпункт 40 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.12.2020р. N 1226) |
41) органiзовує роботи, пов'язанi iз перевiркою, переглядом, скасуванням галузевих нормативних документiв та сертифiкацiєю засобiв телекомунiкацiй;
(пiдпункт 41 пункту 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.12.2020р. N 1226) |
42) установлює технiчнi вимоги до телекомунiкацiйних мереж, систем i комплексiв спецiального зв'язку i загального користування, засобiв та об'єктiв телекомунiкацiй;
43) визначає перелiк технiчних засобiв, що можуть застосовуватися в телекомунiкацiйних мережах загального користування, погоджує в установленому законодавством порядку питання застосування технiчних засобiв телекомунiкацiй, не внесених до такого перелiку;
44) органiзовує вiдповiдно до законодавства роботи з пiдтвердження вiдповiдностi технiчних засобiв телекомунiкацiй, призначених для застосування в телекомунiкацiйних мережах загального користування;
45) пiдпункт 45 пункту 4 виключено
(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.12.2020р. N 1226) |
46) установлює норми, правила i порядок проведення випробувань у сферi користування радiочастотним ресурсом України;
47) подає пропозицiї щодо призначення органiв з оцiнки вiдповiдностi, що провадять дiяльнiсть у сферах телекомунiкацiй i користування радiочастотним ресурсом України;
48) проводить в межах повноважень, передбачених законом, заходи з метрологiчного забезпечення;
49) установлює порядок використання лiчильникiв облiку тривалостi телекомунiкацiйних послуг, якi встановлюються на кiнцевому обладнаннi;
50) розробляє та реалiзує технiчну полiтику з питань формування номерного ресурсу, змiни його структури i простору нумерацiї в iнтересах розширення i забезпечення достатньої ємностi номерного ресурсу та приведення його у вiдповiднiсть з мiжнародними вимогами;
51) установлює порядок i забезпечує проведення експертизи телекомунiкацiйної iнфраструктури проектiв будiвництва, реконструкцiї та модернiзацiї телекомунiкацiйних мереж спецiального зв'язку i загального користування, споруд i засобiв телекомунiкацiй;
52) вирiшує в межах повноважень, передбачених законом, питання готовностi до функцiонування телекомунiкацiйних мереж загального користування у мирний час, в умовах надзвичайного стану i особливий перiод, а також забезпечення у разi запровадження особливого перiоду переведення мереж зв'язку на вiдповiдний режим роботи;
53) визначає у порядку, встановленому законодавством, необхiдний i достатнiй для потреб України радiочастотний ресурс, проводить вiдповiдно до норм мiжнародного права заходи щодо його закрiплення за Україною i захисту на мiжнародному рiвнi;
54) розробляє у порядку, встановленому законодавством, Нацiональну таблицю розподiлу смуг радiочастот України i План використання радiочастотного ресурсу України та подає їх Кабiнетовi Мiнiстрiв України для затвердження;
55) розробляє вимоги щодо надання та отримання телекомунiкацiйних послуг;
56) здiйснює вiдповiдно до законодавства повноваження щодо регулювання цiн (тарифiв) у галузi зв'язку;
57) здiйснює мiжнародну координацiю i методичне забезпечення реалiзацiї заходiв щодо формування та використання рiзних типiв номерного ресурсу для телекомунiкацiйних мереж, у тому числi для телекомунiкацiйних мереж наступного поколiння;
58) розробляє прогнози розвитку телекомунiкацiйних мереж i послуг, а також сфери користування радiочастотним ресурсом України;
59) бере участь у формуваннi та реалiзацiї полiтики державних закупiвель у сферах телекомунiкацiй i користування радiочастотним ресурсом України.
60) готує пропозицiї щодо обсягiв i напрямiв державних капiтальних вкладень у розвиток галузi зв'язку;
61) розробляє в порядку, встановленому законодавством, проекти концепцiй розвитку телекомунiкацiй України, iншi проекти концепцiй у сферi користування радiочастотним ресурсом України, сприяє їх реалiзацiї;
62) забезпечує розвиток у сферах криптографiчного i технiчного захисту iнформацiї, телекомунiкацiй, користування радiочастотним ресурсом України;
63) проводить вiдповiдно до законодавства заходи щодо реалiзацiї науково-технiчної полiтики, органiзацiї наукового, науково-технiчного забезпечення функцiонування i розвитку сфер спецiального зв'язку та захисту iнформацiї, телекомунiкацiй, користування радiочастотним ресурсом України;
64) розробляє та органiзовує виконання державних цiльових, наукових i науково-технiчних програм за напрямами дiяльностi Держспецзв'язку;
65) органiзовує в установленому порядку виставки засобiв i систем зв'язку в Українi та за її межами, координує участь в таких виставках органiв виконавчої влади та органiв мiсцевого самоврядування, пiдприємств, установ i органiзацiй;
66) вживає заходiв для здiйснення галузевої спiвпрацi з iншими державами;
67) бере участь у пiдготовцi мiжнародних договорiв України з питань, що належать до повноважень Держспецзв'язку, готує пропозицiї щодо укладення, денонсацiї таких договорiв i забезпечення їх виконання;
68) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, формування та реалiзацiю iнновацiйної та iнвестицiйної полiтики;
69) бере участь у реалiзацiї державного замовлення на виконання робiт i поставок продукцiї для державних потреб, сприяння залученню iнвестицiй, новiтнiх технологiй у сферах спецiального зв'язку та захисту iнформацiї, телекомунiкацiй, користування радiочастотним ресурсом України;
70) здiйснює контроль якостi та приймання продукцiї, iнших товарiв вiйськового призначення, якi виготовляються (модернiзуються) на замовлення Держспецзв'язку;
71) готує пропозицiї щодо адаптацiї законодавства України до законодавства ЄС з питань функцiонування сфер телекомунiкацiй i користування радiочастотним ресурсом України, вживає вiдповiдних заходiв щодо iнтеграцiї України в європейськi структури;
72) бере участь у виконаннi завдань з територiальної оборони, а також у заходах, спрямованих на пiдтримання правового режиму воєнного та надзвичайного стану вiдповiдно до закону;
73) бере участь в межах повноважень, передбачених законом, у стратегiчному плануваннi застосування Збройних Сил, iнших вiйськових формувань, утворених вiдповiдно до закону, i правоохоронних органiв для оборони держави;
74) визначає потреби Держспецзв'язку у вiйськовому майнi на особливий перiод;
75) органiзовує забезпечення пiдроздiлiв Держспецзв'язку озброєнням, технiкою, а також майном та ресурсами, необхiдними для виконання покладених на Держспецзв'язку завдань;
76) визначає порядок придбання, перевезення та носiння вогнепальної зброї, боєприпасiв до неї, iнших предметiв i матерiалiв, на якi поширюється дозвiльна система, вiйськовослужбовцями Держспецзв'язку;
77) установлює порядок органiзацiї служби з охорони об'єктiв, примiщень, систем, мереж, комплексiв, засобiв урядового i спецiального зв'язку, ключових документiв до засобiв криптографiчного захисту iнформацiї та вживає заходiв для забезпечення їх збереження;
78) органiзовує вартову та внутрiшню служби в Держспецзв'язку i встановлює особливостi їх органiзацiї;
79) визначає порядок чергування особового складу Держспецзв'язку, а також несення ним служби (виконання роботи) у пiдземних спорудах зв'язку та вахтовим методом у зонi вiдчуження;
80) проводить вiдомчу реєстрацiю, веде облiк та органiзовує проведення обов'язкового технiчного контролю транспортних засобiв Держспецзв'язку;
81) органiзовує та здiйснює разом з МОН науково-методичне управлiння пiдготовкою кадрiв у сферi криптографiчного i технiчного захисту iнформацiї, телекомунiкацiй, радiотехнологiй та користування радiочастотним ресурсом України;
82) органiзовує проведення професiйно-психологiчного вiдбору кандидатiв на службу до Держспецзв'язку, психологiчного забезпечення службової дiяльностi та встановлює порядок їх здiйснення;
83) виступає державним замовником на пiдготовку, перепiдготовку та пiдвищення квалiфiкацiї особового складу Держспецзв'язку;
84) установлює порядок здiйснення добору кадрiв у Держспецзв'язку, формування кадрового резерву, органiзовує роботу з пiдготовки, перепiдготовки та пiдвищення квалiфiкацiї особового складу Держспецзв'язку;
85) здiйснює в межах повноважень, передбачених законом, функцiї з управлiння об'єктами державної власностi, що належать до сфери управлiння Адмiнiстрацiї Держспецзв'язку;
86) проводить плановi та позаплановi перевiрки:
стану криптографiчного i технiчного захисту державних iнформацiйних ресурсiв та iнформацiї, вимога щодо захисту якої встановлена законом, в державних органах, органах мiсцевого самоврядування, вiйськових формуваннях, утворених вiдповiдно до законiв України, на пiдприємствах, в установах i органiзацiях незалежно вiд форми власностi, у тому числi в закордонних дипломатичних установах України, нацiональних контингентах за кордоном, пiд час дiяльностi на територiї України iноземних iнспекцiйних груп вiдповiдно до мiжнародних договорiв України, згода на обов'язковiсть яких надана Верховною Радою України, без одержання доступу до iнформацiї. В мiсцях постiйного та тимчасового перебування осiб, щодо яких здiйснюється державна охорона, зазначенi перевiрки проводяться за погодженням з Управлiнням державної охорони;
додержання лiцензiйних умов провадження господарської дiяльностi з надання послуг у галузi криптографiчного i технiчного захисту iнформацiї на пiдприємствах, в установах i органiзацiях, а також умов проведення робiт з технiчного захисту iнформацiї для власних потреб в державних органах, органах мiсцевого самоврядування, органах управлiння Збройних Сил та iнших вiйськових формувань, утворених вiдповiдно до закону, правоохоронних органах;
квалiфiкованих надавачiв електронних довiрчих послуг, їх вiдокремлених пунктiв реєстрацiї, засвiдчувального центру, центрального засвiдчувального органу щодо дотримання вимог законодавства у сферi електронних довiрчих послуг;
(абзац четвертий пiдпункту 86 пункту 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 19.09.2018р. N 750) |
стану протидiї технiчним розвiдкам в державних органах, вiйськових формуваннях, утворених вiдповiдно до закону, на пiдприємствах, в установах i органiзацiях незалежно вiд їх пiдпорядкування та форми власностi, якi мають у своєму володiннi, користуваннi чи розпорядженнi зразки озброєння, вiйськової та спецiальної технiки, об'єкти оборонно-промислового комплексу, вiйськовi об'єкти та iншi об'єкти, призначенi для застосування в iнтересах оборони i безпеки держави;
87) зупиняє дiю або скасовує в установленому порядку:
експертнi висновки, виданi за результатами державної експертизи у сферi технiчного та криптографiчного захисту iнформацiї;
свiдоцтва про допуск до експлуатацiї засобiв криптографiчного захисту iнформацiї, криптографiчних алгоритмiв, засобiв, комплексiв та систем спецiального зв'язку, якi призначенi для захисту державних iнформацiйних ресурсiв та iнформацiї, вимога щодо захисту якої встановлена законом, i криптографiчних алгоритмiв;
декларацiї та атестати вiдповiдностi комплексних систем захисту iнформацiї в iнформацiйно-телекомунiкацiйних системах та акти атестацiї комплексiв технiчного захисту iнформацiї на об'єктах iнформацiйної дiяльностi у разi ненадання допуску (доступу) або створення перешкод для такого допуску (доступу) уповноваженим посадовим особам Держспецзв'язку до проведення заходiв державного контролю за станом технiчного захисту iнформацiї або за наявностi порушень у сферi захисту iнформацiї, яка обробляється в iнформацiйно-телекомунiкацiйних системах, якщо це створює реальну загрозу або передумови до порушення конфiденцiйностi та/або цiлiсностi та доступностi iнформацiї;
88) порушує в установленому порядку питання про:
припинення обробки iнформацiї на об'єктах iнформацiйної дiяльностi або проведення iнформацiйної дiяльностi з використанням iнформацiйно-телекомунiкацiйних систем в державних органах, органах мiсцевого самоврядування, вiйськових формуваннях, утворених вiдповiдно до закону, на пiдприємствах, в установах i органiзацiях незалежно вiд форми власностi, що проводиться з порушенням вимог законодавства у сферi захисту iнформацiї, вимога щодо захисту якої встановлена законом, криптографiчного та/або технiчного захисту iнформацiї; зупинення дiї або скасування спецiальних дозволiв на провадження дiяльностi, пов'язаної з державною таємницею, у разi виявлення порушень у сферi криптографiчного та/або технiчного захисту iнформацiї;
зупинення дiї або скасування спецiальних дозволiв на провадження дiяльностi, пов'язаної з державною таємницею, у разi виявлення порушень у сферi криптографiчного i технiчного захисту iнформацiї;
проведення службових розслiдувань щодо з'ясування причин та умов виникнення порушень, виявлених за результатами державного контролю, здiйснення якого покладено на Держспецзв'язку;
89) проводить експертнi та тематичнi дослiдження у сферi криптографiчного захисту iнформацiї, зокрема на договiрних засадах;
90) здiйснює мiжнародне спiвробiтництво, розробляє пропозицiї щодо укладення вiдповiдних мiжнародних договорiв України, взаємодiє вiдповiдно до мiжнародних договорiв України з мiжнародними органiзацiями з питань, що належать до повноважень Держспецзв'язку;
91) забезпечує провадження господарської дiяльностi у порядку, передбаченому законодавством;
92) виступає державним замовником з оборонного замовлення та замовником закупiвлi товарiв, робiт i послуг за державнi кошти;
93) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, проведення заходiв з охорони працi та пожежної безпеки в Держспецзв'язку;
94) провадить в установленому порядку видавничу дiяльнiсть;
95) висвiтлює свою дiяльнiсть в засобах масової iнформацiї i на веб-сайтi Держспецзв'язку;
951) утворює вiйськово-лiкарську комiсiю Держспецзв'язку для проведення вiйськово-лiкарської експертизи i медичного огляду та встановлює порядок її дiяльностi;
(пункт 4 доповнено пiдпунктом 951 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 19.10.2016р. N 725) |
952) координує дiяльнiсть суб'єктiв забезпечення кiбербезпеки щодо кiберзахисту;
(пункт 4 доповнено пiдпунктом 952 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 04.04.2018р. N 243) |
953) здiйснює заходи iз створення та забезпечення функцiонування Нацiональної телекомунiкацiйної мережi;
(пункт 4 доповнено пiдпунктом 953 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 04.04.2018р. N 243) |
954) забезпечує впровадження органiзацiйно-технiчної моделi кiберзахисту;
(пункт 4 доповнено пiдпунктом 954 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 04.04.2018р. N 243) |
955) забезпечує впровадження системи аудиту iнформацiйної безпеки на об'єктах критичної iнфраструктури, встановлює вимоги до аудиторiв iнформацiйної безпеки, їх атестацiї (переатестацiї);
(пункт 4 доповнено пiдпунктом 955 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 04.04.2018р. N 243) |
956) координує, органiзовує та проводить аудит захищеностi комунiкацiйних i технологiчних систем об'єктiв критичної iнфраструктури на вразливiсть;
(пункт 4 доповнено пiдпунктом 956 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 04.04.2018р. N 243) |
957) забезпечує функцiонування Державного центру кiберзахисту, урядової команди реагування на комп'ютернi надзвичайнi подiї України CERT-UA;
(пункт 4 доповнено пiдпунктом 957 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 04.04.2018р. N 243) |
959) органiзовує акредитацiю з безпеки комунiкацiйно-iнформацiйних систем (iнформацiйно-телекомунiкацiйних систем), де обробляється iнформацiя НАТО з обмеженим доступом;
(пункт 4 доповнено пiдпунктом 959 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 13.01.2021р. N 24) |
9510) встановлює порядок акредитацiї з безпеки комунiкацiйно-iнформацiйних систем (iнформацiйно-телекомунiкацiйних систем), де обробляється iнформацiя НАТО з обмеженим доступом;
(пункт 4 доповнено пiдпунктом 9510 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 13.01.2021р. N 24) |
9511) надає консультацiї, розробляє вимоги i рекомендацiї з безпеки комунiкацiйно-iнформацiйних систем (iнформацiйно-телекомунiкацiйних систем), де обробляється iнформацiя НАТО з обмеженим доступом;
(пункт 4 доповнено пiдпунктом 9511 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 13.01.2021р. N 24) |
9512) проводить перевiрку впроваджених заходiв з безпеки комунiкацiйно-iнформацiйних систем (iнформацiйно-телекомунiкацiйних систем), де обробляється iнформацiя НАТО з обмеженим доступом, щодо їх вiдповiдностi вимогам законодавства та надання рекомендацiй стосовно коригувальних заходiв;
(пункт 4 доповнено пiдпунктом 9512 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 13.01.2021р. N 24) |
9513) погоджує застосування засобiв криптографiчного захисту iнформацiї та апаратних засобiв для передачi iнформацiї НАТО з обмеженим доступом;
(пункт 4 доповнено пiдпунктом 9513 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 13.01.2021р. N 24) |
96) здiйснює iншi повноваження, визначенi законом.
5. Адмiнiстрацiя Держспецзв'язку з метою органiзацiї своєї дiяльностi:
1) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, здiйснення заходiв щодо запобiгання корупцiї i контроль за їх реалiзацiєю в Адмiнiстрацiї Держспецзв'язку, її територiальних органах, територiальних пiдроздiлах, закладах, установах та органiзацiях, якi входять до структури Держспецзв'язку, на пiдприємствах, в установах i органiзацiях, що належать до сфери її управлiння;
(пiдпункт 1 пункту 5 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 19.10.2016р. N 725) |
2) здiйснює добiр кадрiв в Адмiнiстрацiю Держспецзв'язку, на керiвнi посади в територiальнi органи Адмiнiстрацiї Держспецзв'язку, територiальнi пiдроздiли, заклади, установи та органiзацiї, якi входять до структури Держспецзв'язку, на пiдприємства, в установи i органiзацiї, що належать до сфери її управлiння, формує кадровий резерв на вiдповiднi посади, органiзовує роботу з пiдготовки, перепiдготовки та пiдвищення квалiфiкацiї особового складу Держспецзв'язку;
(пiдпункт 2 пункту 5 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 19.10.2016р. N 725) |
3) органiзовує планово-фiнансову роботу в Адмiнiстрацiї Держспецзв'язку, її територiальних органах, територiальних пiдроздiлах, закладах, установах та органiзацiях, якi входять до структури Держспецзв'язку, на пiдприємствах, в установах i органiзацiях, що належать до сфери її управлiння, здiйснює контроль за використанням фiнансових i матерiальних ресурсiв, забезпечує органiзацiю та вдосконалення бухгалтерського облiку;
(пiдпункт 3 пункту 5 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 19.10.2016р. N 725) |
4) забезпечує ефективне i цiльове використання бюджетних коштiв;
5) здiйснює в межах повноважень, передбачених законом, разом з вiдповiдними центральними органами виконавчої влади контроль за цiльовим використанням державних коштiв, передбачених для реалiзацiї проектiв, виконання програм, у тому числi мiжнародних;
6) органiзовує ведення дiловодства та архiвне зберiгання документiв вiдповiдно до встановлених правил;
7) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, виконання завдань з мобiлiзацiйної пiдготовки та мобiлiзацiйної готовностi держави, а також пiдтримання постiйної бойової та мобiлiзацiйної готовностi Держспецзв'язку;
8) забезпечує в установленому порядку самопредставництво Адмiнiстрацiї Держспецзв'язку в судах та iнших органах через осiб, уповноважених дiяти вiд її iменi, зокрема через посадових осiб юридичних служб апарату Адмiнiстрацiї Держспецзв'язку, її територiальних органiв, Головного управлiння урядового фельд'єгерського зв'язку Держспецзв'язку, територiальних пiдроздiлiв, закладiв, установ та органiзацiй, якi входять до структури Держспецзв'язку, або iнших уповноважених осiб, а також забезпечує представництво iнтересiв Адмiнiстрацiї Держспецзв'язку в судах та iнших органах через представникiв.
(пункт 5 доповнено пiдпунктом 8 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 28.10.2020р. N 1004) |
6. Адмiнiстрацiя Держспецзв'язку має право:
1) залучати в установленому порядку працiвникiв центральних та мiсцевих органiв виконавчої влади, органiв мiсцевого самоврядування, пiдприємств, установ i органiзацiй (за погодженням з їх керiвниками), вчених, представникiв iнститутiв громадянського суспiльства (за згодою) до розгляду питань, що належать до компетенцiї Держспецзв'язку, а також до проведення спiльних iнспекцiйних перевiрок;
2) одержувати безоплатно вiд державних органiв та органiв мiсцевого самоврядування, вiйськових формувань, утворених вiдповiдно до закону, пiдприємств, установ i органiзацiй незалежно вiд форми власностi та їх посадових осiб, а також громадян та їх об'єднань iнформацiю, документи i матерiали, необхiднi для виконання покладених на Держспецзв'язку завдань;
3) скликати наради, утворювати комiсiї та робочi групи, проводити науковi конференцiї, семiнари з питань, що належать до компетенцiї Держспецзв'язку;
4) користуватися вiдповiдними iнформацiйними базами даних державних органiв, державною системою урядового зв'язку та iншими технiчними засобами;
5) надавати фiзичним або юридичним особам на договiрних засадах послуги, безпосередньо пов'язанi iз забезпеченням виконання покладених на Держспецзв'язку завдань, за перелiком, визначеним Кабiнетом Мiнiстрiв України;
6) залучати спецiальних i загальних користувачiв радiочастотного ресурсу, пiдприємства, установи i органiзацiї незалежно вiд форми власностi до виявлення та усунення радiозавад радiоелектронним засобам державної системи урядового зв'язку та Нацiональної системи конфiденцiйного зв'язку;
7) одержувати в установленому порядку смуги радiочастот для використання їх радiозасобами;
8) виступати у передбачених законодавством випадках та порядку замовником будiвництва об'єктiв Держспецзв'язку;
9) забезпечувати роботу, пов'язану з вiдчуженням в установленому порядку закрiпленого за Держспецзв'язку майна;
10) одержувати i використовувати в установленому порядку земельнi дiлянки з метою розмiщення адмiнiстративних i господарських будiвель, стацiонарних технiчних засобiв та iнженерних споруд, об'єктiв житлового будiвництва, iнших об'єктiв, необхiдних для функцiонування Адмiнiстрацiї Держспецзв'язку та пiдпорядкованих їй органiв;
11) звертатися до суду в разi виникнення спорiв з питань органiзацiї спецiального зв'язку та захисту iнформацiї, криптографiчного та технiчного захисту державних iнформацiйних ресурсiв та iнформацiї, вимога щодо захисту якої встановлена законом, спорiв у сферi електронних довiрчих послуг, а також у разi виникнення iнших спорiв у порядку, встановленому законом.
(пункт 6 доповнено пiдпунктом 11 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 19.09.2018р. N 750) |
7. Уповноваженi посадовi особи Держспецзв'язку мають право в установленому порядку складати протоколи про адмiнiстративнi правопорушення.
Уповноваженi представники Адмiнiстрацiї Держспецзв'язку, її територiальних органiв мають право:
доступу на об'єкти державних органiв, органiв мiсцевого самоврядування, вiйськових формувань, пiдприємств, установ i органiзацiй незалежно вiд форми власностi, на яких розмiщенi засоби спецiального зв'язку Держспецзв'язку, а також на об'єкти, щодо яких здiйснюється державний контроль за станом криптографiчного i технiчного захисту iнформацiї, яка є у володiннi держави, або iнформацiї з обмеженим доступом, вимога щодо захисту якої встановлена законом, та протидiї технiчним розвiдкам;
ознайомлюватися з документами, необхiдними для проведення перевiрок стану криптографiчного, технiчного захисту iнформацiї, яка є у володiннi держави, або iнформацiї з обмеженим доступом, вимога щодо захисту якої встановлена законом, протидiї технiчним розвiдкам, додержання умов проведення робiт з технiчного захисту iнформацiї для власних потреб, лiцензiйних умов провадження господарської дiяльностi з надання послуг у галузi криптографiчного та технiчного захисту iнформацiї i вимог законодавства у сферi електронних довiрчих послуг;
(абзац четвертий пункту 7 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 19.09.2018р. N 750) |
доступу до iнформацiйно-телекомунiкацiйних систем та одержання iнформацiї, яка необхiдна для визначення стану захищеностi iнформацiйно-телекомунiкацiйних систем, оцiнки повноти та достатностi вжитих заходiв iз захисту iнформацiї.
8. Адмiнiстрацiя Держспецзв'язку здiйснює свої повноваження безпосередньо та через утворенi в установленому порядку територiальнi органи.
9. Адмiнiстрацiя Держспецзв'язку пiд час виконання покладених на неї завдань взаємодiє в установленому порядку з iншими державними органами, допомiжними органами i службами, утвореними Президентом України, тимчасовими консультативними, дорадчими та iншими допомiжними органами, утвореними Кабiнетом Мiнiстрiв України, органами мiсцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, громадськими спiлками, вiдповiдними органами iноземних держав i мiжнародних органiзацiй, профспiлками та органiзацiями роботодавцiв, а також пiдприємствами, установами i органiзацiями.
10. Адмiнiстрацiя Держспецзв'язку в межах повноважень, передбачених законом, на основi i на виконання Конституцiї та законiв України, актiв Президента України та Кабiнету Мiнiстрiв України видає накази, органiзовує та контролює їх виконання.
Накази Адмiнiстрацiї Держспецзв'язку, якi вiдповiдно до закону є регуляторними актами, розробляються, розглядаються, видаються та оприлюднюються з урахуванням вимог Закону України "Про засади державної регуляторної полiтики у сферi господарської дiяльностi".
Нормативно-правовi акти Адмiнiстрацiї Держспецзв'язку пiдлягають державнiй реєстрацiї в установленому законодавством порядку.
Накази Адмiнiстрацiї Держспецзв'язку, виданi в межах повноважень, передбачених законом, є обов'язковими до виконання центральними органами виконавчої влади, їх територiальними органами, мiсцевими державними адмiнiстрацiями, органами влади Автономної Республiки Крим, органами мiсцевого самоврядування, пiдприємствами, установами, органiзацiями незалежно вiд форми власностi та громадянами.
11. Адмiнiстрацiю Держспецзв'язку очолює Голова Держспецзв'язку, який призначається на посаду та звiльняється з посади Кабiнетом Мiнiстрiв України за поданням Прем'єр-мiнiстра України.
Голова Держспецзв'язку має заступникiв, якi призначаються на посаду та звiльняються з посади Кабiнетом Мiнiстрiв України за поданням Голови Держспецзв'язку.
Кiлькiсть заступникiв Голови Держспецзв'язку визначається Кабiнетом Мiнiстрiв України на основi обґрунтованого подання Голови Держспецзв'язку.
Голова Держспецзв'язку є керiвником державної служби в Адмiнiстрацiї Держспецзв'язку.
Голова Держспецзв'язку та його заступники можуть бути державними службовцями. У такому випадку призначення на зазначенi посади та звiльнення з них здiйснюється Кабiнетом Мiнiстрiв України вiдповiдно до законодавства про державну службу.
(пункт 11 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 22.07.2016р. N 465) |
12. Голова Держспецзв'язку:
1) очолює Адмiнiстрацiю Держспецзв'язку, здiйснює керiвництво дiяльнiстю Держспецзв'язку, представляє її у вiдносинах з iншими органами, пiдприємствами, установами i органiзацiями в Українi та за її межами;
2) несе особисту вiдповiдальнiсть за виконання покладених на Держспецзв'язку завдань;
3) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, реалiзацiю державної полiтики стосовно державної таємницi, контроль за її збереженням в Адмiнiстрацiї Держспецзв'язку, її територiальних органах, Головному управлiннi урядового фельд'єгерського зв'язку Держспецзв'язку, пiдроздiлах урядового фельд'єгерського зв'язку, територiальних пiдроздiлах, закладах, установах та органiзацiях, якi входять до структури Держспецзв'язку, на пiдприємствах, в установах i органiзацiях, що належать до сфери управлiння Адмiнiстрацiї Держспецзв'язку;
(пiдпункт 3 пункту 12 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 19.10.2016р. N 725) |
4) органiзовує та контролює виконання Конституцiї та законiв України, актiв Президента України i Кабiнету Мiнiстрiв України в Адмiнiстрацiї Держспецзв'язку, її територiальних органах, Головному управлiннi урядового фельд'єгерського зв'язку Держспецзв'язку, пiдроздiлах урядового фельд'єгерського зв'язку, територiальних пiдроздiлах, закладах, установах та органiзацiях, якi входять до структури Держспецзв'язку;
(пiдпункт 4 пункту 12 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 19.10.2016р. N 725) |
5) визначає прiоритети роботи Адмiнiстрацiї Держспецзв'язку та шляхи виконання покладених на неї завдань, затверджує плани роботи Адмiнiстрацiї Держспецзв'язку, звiти про їх виконання;
6) подає щороку до 20 лютого:
Президентовi України iнформацiю про дiяльнiсть Держспецзв'язку з основних питань, пов'язаних iз забезпеченням нацiональної безпеки;
Верховнiй Радi України iнформацiю про виконання покладених на Держспецзв'язку завдань, додержання законодавства, прав i свобод людини та громадянина тощо;
Кабiнетовi Мiнiстрiв України звiт про дiяльнiсть Держспецзв'язку;
7) погоджує проекти законiв, актiв Президента України i Кабiнету Мiнiстрiв України з питань, що належать до повноважень Держспецзв'язку;
8) подає на розгляд Кабiнету Мiнiстрiв України проекти законiв, актiв Президента України, Кабiнету Мiнiстрiв України, розробником яких є Адмiнiстрацiя Держспецзв'язку;
9) вносить Прем'єр-мiнiстру України подання щодо кандидатур на посади своїх заступникiв;
10) розподiляє обов'язки мiж своїми заступниками;
11) в установленому порядку присвоює ранги державних службовцiв, призначає на посаду та звiльняє з посади вiйськовослужбовцiв, державних службовцiв та працiвникiв Адмiнiстрацiї Держспецзв'язку, керiвникiв територiальних органiв Адмiнiстрацiї Держспецзв'язку, Головного управлiння урядового фельд'єгерського зв'язку Держспецзв'язку, територiальних пiдроздiлiв, закладiв, установ та органiзацiй, якi входять до структури Держспецзв'язку, пiдприємств, установ i органiзацiй, що належать до сфери управлiння Адмiнiстрацiї Держспецзв'язку;
(пiдпункт 11 пункту 12 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 19.10.2016р. N 725) |
12) затверджує структуру, штат (штатний розпис) i кошторис територiальних органiв Адмiнiстрацiї Держспецзв'язку, Головного управлiння урядового фельд'єгерського зв'язку Держспецзв'язку, територiальних пiдроздiлiв, закладiв, установ та органiзацiй, якi входять до структури Держспецзв'язку;
(пiдпункт 12 пункту 12 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 19.10.2016р. N 725) |
13) затверджує граничнi вiйськовi звання, а також порядок замiщення окремих посад вiйськовослужбовцiв державними службовцями та iншими працiвниками Держспецзв'язку;
14) присвоює в установленому порядку вiйськовi звання i вносить Президентовi України подання про присвоєння вищих офiцерських звань;
15) вносить подання щодо представлення вiйськовослужбовцiв, державних службовцiв та iнших працiвникiв Держспецзв'язку до вiдзначення державними нагородами;
16) установлює заохочувальнi вiдзнаки i порядок нагородження ними;
17) пiдписує накази;
18) забезпечує виконання зобов'язань, узятих за мiжнародними договорами України;
19) затверджує положення про самостiйнi структурнi пiдроздiли Адмiнiстрацiї Держспецзв'язку, її територiальнi органи, Головне управлiння урядового фельд'єгерського зв'язку Держспецзв'язку, територiальнi пiдроздiли, положення (статути) про заклади, установи та органiзацiї, якi входять до структури Держспецзв'язку;
(пiдпункт 19 пункту 12 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 19.10.2016р. N 725) |
20) призначає на посаду керiвникiв територiальних органiв Адмiнiстрацiї Держспецзв'язку за погодженням з головами мiсцевих держадмiнiстрацiй та їх заступникiв i звiльняє їх з посади;
21) утворює, реорганiзовує, лiквiдовує вiдповiдно до законодавства у межах загальної структури, чисельностi особового складу Держспецзв'язку i видiлених коштiв Головне управлiння урядового фельд'єгерського зв'язку Держспецзв'язку, пiдроздiли урядового фельд'єгерського зв'язку Держспецзв'язку, територiальнi пiдроздiли, заклади, установи та органiзацiї, якi входять до структури Держспецзв'язку;
(пiдпункт 21 пункту 12 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 19.10.2016р. N 725) |
211) вносить подання Кабiнету Мiнiстрiв України щодо утворення, реорганiзацiї та лiквiдацiї територiальних органiв Адмiнiстрацiї Держспецзв'язку;
(пункт 12 доповнено пiдпунктом 211 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 19.10.2016р. N 725) |
22) утворює, лiквiдовує, реорганiзовує пiдприємства, установи, органiзацiї, що належить до сфери управлiння Адмiнiстрацiї Держспецзв'язку, затверджує положення (статути) про них, призначає на посаду в установленому порядку та звiльняє з посади їх керiвникiв, здiйснює в межах повноважень iншi функцiї з управлiння об'єктами державної власностi;
23) притягує до дисциплiнарної вiдповiдальностi керiвникiв державних пiдприємств, установ i органiзацiй, що перебувають у сферi управлiння Адмiнiстрацiї Держспецзв'язку;
24) скасовує повнiстю чи в окремiй частинi акти територiальних органiв Адмiнiстрацiї Держспецзв'язку, Головного управлiння урядового фельд'єгерського зв'язку Держспецзв'язку, пiдроздiлiв урядового фельд'єгерського зв'язку, територiальних пiдроздiлiв, закладiв, установ та органiзацiй, якi входять до структури Держспецзв'язку, що суперечать Конституцiї України, iншим актам законодавства та актам Адмiнiстрацiї Держспецзв'язку;
(пiдпункт 24 пункту 12 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 19.10.2016р. N 725) |
25) порушує в установленому порядку питання щодо заохочення та притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi своїх заступникiв;
26) вирiшує в установленому порядку питання щодо заохочення та притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi вiйськовослужбовцiв, державних службовцiв i працiвникiв апарату Адмiнiстрацiї Держспецзв'язку, керiвникiв та заступникiв керiвникiв територiальних органiв Адмiнiстрацiї Держспецзв'язку, Головного управлiння урядового фельд'єгерського зв'язку Держспецзв'язку, пiдроздiлiв урядового фельд'єгерського зв'язку, територiальних пiдроздiлiв, закладiв, установ та органiзацiй, якi входять до структури Держспецзв'язку;
(пiдпункт 26 пункту 12 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 19.10.2016р. N 725) |
27) користується щодо пiдлеглих вiйськовослужбовцiв дисциплiнарною владою Мiнiстра оборони у визначеному Дисциплiнарним статутом Збройних Сил обсязi;
28) приймає рiшення щодо розподiлу бюджетних коштiв, головним розпорядником яких є Адмiнiстрацiя Держспецзв'язку;
29) утворює комiсiї, робочi та експертнi групи;
30) скликає та проводить наради з питань, що належать до його компетенцiї;
31) дає в межах повноважень, передбачених законом, доручення, обов'язковi для виконання вiйськовослужбовцями, державними службовцями та працiвниками апарату Адмiнiстрацiї Держспецзв'язку та її територiальних органiв, Головного управлiння урядового фельд'єгерського зв'язку Держспецзв'язку, пiдроздiлiв урядового фельд'єгерського зв'язку, територiальних пiдроздiлiв, закладiв, установ та органiзацiй, якi входять до структури Держспецзв'язку;
(пiдпункт 31 пункту 12 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 19.10.2016р. N 725) |
32) здiйснює iншi повноваження, визначенi законом.
13. Для погодженого вирiшення питань, що належать до повноважень Адмiнiстрацiї Держспецзв'язку, обговорення найважливiших напрямiв її дiяльностi в Адмiнiстрацiї Держспецзв'язку може утворюватися колегiя.
Рiшення колегiї можуть бути реалiзованi шляхом видання вiдповiдного наказу.
Для розгляду наукових рекомендацiй та проведення фахових консультацiй з основних питань дiяльностi в Адмiнiстрацiї Держспецзв'язку можуть утворюватись iншi постiйнi або тимчасовi консультативнi, дорадчi та iншi допомiжнi органи.
Рiшення про утворення чи лiквiдацiю колегiї, iнших постiйних або тимчасових консультативних, дорадчих та iнших допомiжних органiв, їх кiлькiсний та персональний склад, положення про них затверджує Голова Держспецзв'язку.
14. Гранична чисельнiсть працiвникiв, у тому числi вiйськовослужбовцiв Адмiнiстрацiї Держспецзв'язку, затверджується Кабiнетом Мiнiстрiв України.
Структура апарату Адмiнiстрацiї Держспецзв'язку затверджується Головою Держспецзв'язку.
Штатний розпис i кошторис апарату Адмiнiстрацiї Держспецзв'язку затверджуються Головою Держспецзв'язку за погодженням з Мiнфiном.
15. Адмiнiстрацiя Держспецзв'язку є юридичною особою публiчного права, має печатку iз зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, iншi печатки i штампи, власнi бланки, рахунки в органах Казначейства.