КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Київ
вiд 11 листопада 2022 р. | N 1275 |
---|
Деякi питання здiйснення оборонних закупiвель на
перiод дiї правового режиму воєнного стану
(назва у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.05.2023 р. N 465) |
Iз змiнами i доповненнями, внесеними
постановами Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 2 грудня 2022 року N 1344,
вiд 9 травня 2023 року N 465,
вiд 18 липня 2023 року N 736,
вiд 29 грудня 2023 року N 1415,
вiд 1 лютого 2024 року N 122,
вiд 1 березня 2024 року N 224,
вiд 21 травня 2024 року N 587,
вiд 7 червня 2024 року N 655,
вiд 13 грудня 2024 року N 1423,
вiд 20 грудня 2024 року N 1450
Вiдповiдно до статтi 30 Закону України "Про обороннi закупiвлi", абзацу сьомого пiдпункту 1 пункту 3 роздiлу II "Прикiнцевi та перехiднi положення" Закону України вiд 24 лютого 2023 р. N 2958-IX "Про внесення змiн до Закону України "Про обороннi закупiвлi" щодо запровадження прозоростi в оборонних закупiвлях (крiм вiдомостей про закупiвлi товарiв, робiт i послуг оборонного призначення, що становлять державну таємницю) iз забезпеченням захищеностi державних замовникiв вiд воєнних загроз на перiод дiї правового режиму воєнного стану в Українi", абзацу другого пункту 22 роздiлу IX "Прикiнцевi та перехiднi положення" Закону України "Про Державну службу спецiального зв'язку та захисту iнформацiї України" Кабiнет Мiнiстрiв України постановляє:
(вступна частина у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.05.2023 р. N 465, iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 20.12.2024 р. N 1450) |
1. Затвердити такi, що додаються:
особливостi здiйснення оборонних закупiвель на перiод дiї правового режиму воєнного стану;
Порядок визначення предмета закупiвлi пiд час здiйснення закупiвель продуктiв харчування, послуг iз забезпечення комплектами продуктiв харчування, послуг щодо забезпечення харчуванням та послуг з органiзацiї харчування для особового складу Збройних Сил.
(пункт 1 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.05.2023 р. N 465) |
Порядок здiйснення закупiвлi безпiлотних систем, засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня вiтчизняного виробництва та їх складових частин.
(пункт 1 доповнено абзацом згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 20.12.2024 р. N 1450) |
2. На перiод дiї правового режиму воєнного стану в Українi зупинити дiю пунктiв 64 - 67 Порядку планування, формування, особливостей розмiщення, коригування оборонних закупiвель, здiйснення контролю та звiтування про їх виконання, а також оприлюднення iнформацiї про обороннi закупiвлi, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 3 березня 2021 р. N 363 "Питання оборонних закупiвель" (Офiцiйний вiсник України, 2021 р., N 33, ст. 1916).
3. Установити, що:
1) на перiод дiї правового режиму воєнного стану:
положення щодо визначення цiни державного контракту (договору) на основi розрахунково-калькуляцiйних матерiалiв, встановленi Порядком формування та коригування очiкуваної вартостi товарiв, робiт i послуг оборонного призначення, закупiвля яких здiйснюється за неконкурентною процедурою, затвердженим постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 17 березня 2021 р. N 309 (Офiцiйний вiсник України, 2021 р., N 30, ст. 1737), Порядком планування, формування, особливостi розмiщення, коригування оборонних закупiвель, здiйснення контролю та звiтування про їх виконання, а також оприлюднення iнформацiї про обороннi закупiвлi, затвердженим постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 3 березня 2021 р. N 363 "Питання оборонних закупiвель" (Офiцiйний вiсник України, 2021 р., N 33, ст. 1916), не застосовуються;
положення абзацу першого пункту 49 Порядку планування, формування, особливостi розмiщення, коригування оборонних закупiвель, здiйснення контролю та звiтування про їх виконання, а також оприлюднення iнформацiї про обороннi закупiвлi, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 3 березня 2021 р. N 363, не застосовується;
2) перiод дiї правового режиму воєнного стану не зараховується до строку, на який державними замовниками у сферi оборони була здiйснена попередня оплата за державними контрактами (договорами) на виконання дослiдно-конструкторських (науково-дослiдних), технологiчних робiт оборонного призначення та заходiв з пiдготовки виробництва товарiв оборонного призначення, укладеними з вiтчизняними суб'єктами господарювання, зокрема до 24 лютого 2022 р.;
3) державнi замовники у сферi оборони пiд час здiйснення закупiвель товарiв, робiт i послуг оборонного призначення компенсацiйнi (офсетнi) договори не укладають;
4) обороннi закупiвлi товарiв, робiт i послуг, що розпочатi до набрання чинностi цiєю постановою, завершуються в порядку, що дiяв до набрання чинностi цiєю постановою;
5) звiт про договiр, укладений без використання електронної системи закупiвель вiдповiдно до постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 28 лютого 2022 р. N 169 "Деякi питання здiйснення оборонних закупiвель товарiв, робiт i послуг в умовах воєнного стану" (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 25, ст. 1254, N 64, ст. 3853) - в редакцiї станом на 10 серпня 2022 р., звiт про договiр про закупiвлю, укладений без використання електронної системи закупiвель вiдповiдно до особливостей здiйснення оборонних закупiвель на перiод дiї правового режиму воєнного стану, затверджених цiєю постановою, та повiдомлення про внесення змiн до iстотних умов таких договорiв, що не були оприлюдненi до 24 березня 2023 р., оприлюднюються державним замовником (службою державного замовника, вiйськовою частиною) (далi - державний замовник) в порядку та строк, що передбаченi пунктом 2 роздiлу II "Прикiнцевi та перехiднi положення" Закону України "Про внесення змiн до Закону України "Про обороннi закупiвлi" щодо запровадження прозоростi в оборонних закупiвлях (крiм вiдомостей про закупiвлi товарiв, робiт i послуг оборонного призначення, що становлять державну таємницю) iз забезпеченням захищеностi державних замовникiв вiд воєнних загроз на перiод дiї правового режиму воєнного стану в Українi". При цьому додатки до звiтiв про договори про закупiвлю послуг iз забезпечення комплектами продуктiв харчування, послуг щодо забезпечення харчуванням та послуг з органiзацiї харчування особового складу вiйськових частин оприлюднюються у форматi excel.
Державнi замовники протягом 90 днiв з дня припинення або скасування правового режиму воєнного стану прикрiплюють до таких звiтiв про договори, укладенi без використання електронної системи закупiвель, файли з вiдповiдними договорами про закупiвлю/державними контрактами (договорами), всiма додатками та змiнами до них;
6) дiя пункту 4 та абзацу другого пункту 6 постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 4 грудня 2019 р. N 1070 "Деякi питання здiйснення розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштiв попередньої оплати товарiв, робiт i послуг, що закуповуються за бюджетнi кошти" (Офiцiйний вiсник України, 2020 р., N 2, ст. 64) не поширюється на виконання державних контрактiв (договорiв), що укладенi до набрання чинностi постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18 липня 2023 р. N 736 "Про внесення змiн до постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11 листопада 2022 р. N 1275 та визнання такими, що втратили чиннiсть, деяких постанов Кабiнету Мiнiстрiв України", а також укладаються пiсля набрання чинностi зазначеною постановою державними замовниками у сферi оборони з:
вiтчизняними та iноземними виробниками товарiв, робiт i послуг оборонного призначення;
вiтчизняними та iноземними суб'єктами господарювання для виконання державних цiльових оборонних програм та державних цiльових програм, пов'язаних iз розвитком оборонно-промислового комплексу;
вiтчизняними та iноземними суб'єктами господарювання, якi здiйснюють постачання, зокрема в режимi iмпорту, товарiв, робiт i послуг оборонного призначення згiдно з перелiками та обсягами закупiвель товарiв, робiт i послуг у разi, коли такi товари, роботи i послуги визначенi прiоритетними державним замовником у сферi оборони;
(пункт 3 iз змiнами, внесеними згiдно з постановами Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 02.12.2022 р. N 1344, вiд 09.05.2023 р. N 465, у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.07.2023 р. N 736) |
7) особливостi здiйснення оборонних закупiвель, передбаченi абзацом п'ятим пункту 8 та пунктами 50 - 95 особливостей здiйснення оборонних закупiвель на перiод дiї правового режиму воєнного стану, затверджених цiєю постановою, застосовуються лише для державного пiдприємства Мiнiстерства оборони України "Агенцiя оборонних закупiвель", державного пiдприємства Мiнiстерства оборони України "Державний оператор тилу" та для Департаменту забезпечення Державної служби спецiального зв'язку та захисту iнформацiї як служб державного замовника;
(пункт 3 доповнено пiдпунктом 7 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 01.02.2024 р. N 122, пiдпункт 7 пункту 3 iз змiнами, внесеними згiдно з постановами Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 01.03.2024 р. N 224, вiд 21.05.2024 р. N 587) |
8) державним замовникам забороняється:
здiйснювати закупiвлi товарiв, робiт i послуг у громадян Росiйської Федерацiї / Республiки Бiлорусь (крiм тих, що проживають на територiї України на законних пiдставах); юридичних осiб, утворених та зареєстрованих вiдповiдно до законодавства Росiйської Федерацiї / Республiки Бiлорусь; юридичних осiб, утворених та зареєстрованих вiдповiдно до законодавства України, кiнцевим бенефiцiарним власником, членом або учасником (акцiонером), що має частку в статутному капiталi 10 i бiльше вiдсоткiв (далi - активи), якої є Росiйська Федерацiя / Республiка Бiлорусь, громадянин Росiйської Федерацiї / Республiки Бiлорусь (крiм тих, що проживають на територiї України на законних пiдставах), або юридичних осiб, утворених та зареєстрованих вiдповiдно до законодавства Росiйської Федерацiї / Республiки Бiлорусь, крiм випадкiв, коли активи в установленому законодавством порядку переданi в управлiння АРМА;
здiйснювати закупiвлi товарiв походженням з Росiйської Федерацiї / Республiки Бiлорусь, за винятком товарiв, необхiдних для ремонту та обслуговування товарiв, придбаних до 19 жовтня 2022 року.
(пункт 3 доповнено пiдпунктом 8 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 01.02.2024 р. N 122) |
4. Дозволити до 31 грудня 2022 р. державним замовникам здiйснювати закупiвлi товарiв, визначених у додатку 1 до особливостей, затверджених цiєю постановою, без застосування видiв (процедур) закупiвель/спрощених закупiвель, визначених Законами України "Про обороннi закупiвлi" та "Про публiчнi закупiвлi", а також без застосування положень, визначених абзацом першим пункту 9 зазначених особливостей.
(пункт 4 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.05.2023 р. N 465) |
5. Внести до постанов Кабiнету Мiнiстр України вiд 23 серпня 2016 р. N 544 "Про затвердження Порядку використання коштiв, передбачених у державному бюджетi для виконання державних цiльових програм реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу, розроблення, освоєння i впровадження нових технологiй, нарощування наявних виробничих потужностей для виготовлення продукцiї оборонного призначення" (Офiцiйний вiсник України, 2016 р., N 69, ст. 2329; 2022 р., N 39, ст. 2084) i вiд 3 березня 2021 р. N 363 "Питання оборонних закупiвель" (Офiцiйний вiсник України, 2021 р., N 33, ст. 1916) змiни, що додаються.
6. Визнати такими, що втратили чиннiсть, постанови Кабiнету Мiнiстрiв України згiдно з перелiком, що додається.
Прем'єр-мiнiстр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Iнд. 67
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11 листопада 2022 р. N 1275 |
ПОРЯДОК
визначення предмета закупiвлi пiд час здiйснення
закупiвель продуктiв харчування, послуг iз
забезпечення комплектами продуктiв харчування,
послуг щодо забезпечення харчуванням та послуг з
органiзацiї харчування для особового складу
Збройних Сил
1. Цей Порядок встановлює правила визначення державним замовником предмета закупiвлi пiд час здiйснення закупiвель продуктiв харчування, послуг iз забезпечення комплектами продуктiв харчування, послуг щодо забезпечення харчуванням та послуг з органiзацiї харчування для особового складу Збройних Сил.
2. У цьому Порядку термiни вживаються у значеннi, наведеному в Законах України "Про обороннi закупiвлi", "Про публiчнi закупiвлi" та iнших нормативно-правових актах.
3. Пiд час здiйснення закупiвель продуктiв харчування, послуг iз забезпечення комплектами продуктiв харчування, послуг щодо забезпечення харчуванням та послуг з органiзацiї харчування для особового складу Збройних Сил визначення предмета закупiвлi здiйснюється вiдповiдно до Порядку визначення предмета закупiвлi, затвердженого наказом Мiнекономiки вiд 15 квiтня 2020 р. N 708.
4. У разi коли вартiсть продуктiв харчування, що закуповуються для особового складу Збройних Сил, перевищує вартiсть супутнiх послуг (зокрема послуг з органiзацiї харчування, освiження), державний замовник визначає вид предмета закупiвлi як товару.
5. Для забезпечення харчування в закладах освiти та в окремих вiйськових частинах, у яких не передбачено наявнiсть кухарiв або їх залучення неможливе з об'єктивних причин, про що наявне документальне пiдтвердження, державний замовник може визначити вид предмета закупiвлi як послуги.
(постанову доповнено Порядком згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.05.2023 р. N 465) |
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11 листопада 2022 р. N 1275 |
ОСОБЛИВОСТI
здiйснення оборонних закупiвель на перiод дiї
правового режиму воєнного стану
(У текстi особливостей слово "додатку" замiнено словом i цифрою "додатку 1" згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 9 травня 2023 року N 465) |
(Текст особливостей, крiм абзацу першого пункту 10, пiсля слiв "модернiзацiї озброєння, вiйськової i спецiальної технiки, боєприпасiв та їх складових частин" доповнено словами ", товарiв, робiт i послуг для будiвництва вiйськових iнженерно-технiчних i фортифiкацiйних споруд" згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 29 грудня 2023 року N 1415) |
Загальнi положення
1. Цi особливостi встановлюють порядок та умови здiйснення оборонних закупiвель (далi - закупiвлi) для державних замовникiв у сферi оборони, служб державного замовника, а також вiйськових частин, органiзацiй (установ, закладiв), що уповноважуються рiшенням державного замовника у сферi оборони на здiйснення закупiвель та укладення державних контрактiв (договорiв), (далi - державнi замовники) iз забезпеченням захищеностi державних замовникiв вiд воєнних загроз на перiод дiї правового режиму воєнного стану.
2. У цих особливостях термiни вживаються у значеннi, наведеному в Законах України "Про обороннi закупiвлi", "Про публiчнi закупiвлi" та iнших нормативно-правових актах, розроблених на їх виконання.
3. Пункт 3 виключено
(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.05.2023 р. N 465) |
4. Державнi замовники здiйснюють обороннi закупiвлi товарiв, робiт i послуг оборонного призначення, iнших товарiв, робiт i послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки i оборони у перiод дiї правового режиму воєнного стану вiдповiдно до цих особливостей.
(пункт 4 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.07.2023 р. N 736) |
5. Зведений трирiчний план закупiвель товарiв, робiт i послуг оборонного призначення за закритими закупiвлями не складається та не подається на затвердження Кабiнетовi Мiнiстрiв України. Пропозицiї до проекту зведеного трирiчного плану закупiвель товарiв, робiт i послуг оборонного призначення за закритими закупiвлями подаються державними замовниками Мiнстратегпрому протягом трьох мiсяцiв з дня припинення чи скасування воєнного стану.
Трирiчний план закупiвель товарiв, робiт i послуг оборонного призначення не складається та не затверджується.
Подання та оприлюднення iнформацiї, передбаченої частинами другою та третьою статтi 15 Закону України "Про обороннi закупiвлi", здiйснюється протягом трьох мiсяцiв з дня припинення чи скасування правового режиму воєнного стану в Українi.
6. Для планування оборонних закупiвель та звiтування про їх здiйснення вiдповiдно до цих особливостей рiшеннями державних замовникiв, що здiйснюють такi закупiвлi, визначаються перелiки та обсяги закупiвель товарiв, робiт i послуг оборонного призначення, iнших товарiв, робiт i послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки i оборони.
(пункт 6 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.07.2023 р. N 736) |
7. Вiдповiдальною за органiзацiю та проведення оборонних закупiвель може бути уповноважена особа/iнша особа державного замовника та/або колегiальний орган, що утворюється державним замовником та складається не менше нiж iз трьох осiб такого державного замовника. Порядок органiзацiї дiяльностi такого колегiального органу визначається державним замовником.
8. Державнi замовники здiйснюють обороннi закупiвлi товарiв i послуг оборонного призначення, iнших товарiв i послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки i оборони, вартiсть яких дорiвнює або перевищує 200 тис. гривень, робiт оборонного призначення та робiт для гарантованого забезпечення потреб безпеки i оборони у разi, коли їх вартiсть дорiвнює або перевищує 1,5 млн. гривень (крiм закупiвель товарiв, робiт i послуг оборонного призначення, що становлять державну таємницю, а також закупiвлi озброєння, вiйськової i спецiальної технiки, боєприпасiв та їх складових частин та послуг iз розроблення, ремонту, модернiзацiї озброєння, вiйськової i спецiальної технiки, боєприпасiв та їх складових частин, товарiв, робiт i послуг для будiвництва вiйськових iнженерно-технiчних i фортифiкацiйних споруд), в електроннiй системi закупiвель в один iз таких способiв:
1) у порядку проведення вiдкритих торгiв, що визначений особливостями здiйснення публiчних закупiвель товарiв, робiт i послуг для замовникiв, передбачених Законом України "Про публiчнi закупiвлi", на перiод дiї правового режиму воєнного стану в Українi та протягом 90 днiв з дня його припинення або скасування, затвердженими постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12 жовтня 2022 р. N 1178 (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 84, ст. 5176; 2023 р., N 51, ст. 2834);
2) у порядку проведення спрощених закупiвель, визначених Законом України "Про публiчнi закупiвлi", з урахуванням положень, визначених цими особливостями;
3) у порядку вiдбору постачальника шляхом запиту пропозицiй постачальникiв вiдповiдно до Порядку формування та використання електронного каталогу, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 14 вересня 2020 р. N 822 (Офiцiйний вiсник України, 2020 р., N 75, ст. 2407);
4) шляхом застосування рамкової угоди вiдповiдно до цих особливостей.
У разi проведення закупiвлi в порядку проведення спрощених закупiвель, визначених Законом України "Про публiчнi закупiвлi", державний замовник пiд час розгляду пропозицiї учасника спрощеної закупiвлi у разi виявлення невiдповiдностi в iнформацiї та/або документах, що поданi учасником спрощеної закупiвлi у складi пропозицiї та/або подання яких вимагалося оголошенням про проведення спрощеної закупiвлi, повинен розмiстити у строк, який не може бути меншим, нiж два робочих днi до закiнчення строку розгляду пропозицiй, повiдомлення з вимогою виправити невiдповiдностi в iнформацiї та/або документах, що поданi учасником спрощеної закупiвлi у його пропозицiї, шляхом завантаження через електронну систему закупiвель уточнених або нових документiв в електроннiй системi закупiвель протягом 24 годин з моменту розмiщення державним замовником в електроннiй системi закупiвель повiдомлення з вимогою про усунення таких невiдповiдностей.
Пiд невiдповiднiстю в iнформацiї та/або документах, що поданi учасником спрощених закупiвель у складi пропозицiї та/або подання яких вимагається оголошенням про проведення спрощеної закупiвлi, слiд розумiти невiдповiднiсть iнформацiї та/або документiв у значеннi, наведеному в пунктi 43 особливостей здiйснення публiчних закупiвель товарiв, робiт i послуг для замовникiв, передбачених Законом України "Про публiчнi закупiвлi", на перiод дiї правового режиму воєнного стану в Українi та протягом 90 днiв з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12 жовтня 2022 р. N 1178.
Державний замовник не може розмiщувати щодо одного i того ж учасника спрощеної закупiвлi бiльш як один раз повiдомлення з вимогою про усунення невiдповiдностей в iнформацiї та/або документах, що поданi учасником спрощеної закупiвлi у складi пропозицiї.
Державний замовник вiдхиляє пропозицiю учасника спрощеної закупiвлi у разi, коли учасник спрощеної закупiвлi не виправив виявленi державним замовником пiсля розкриття пропозицiй невiдповiдностi в iнформацiї та/або документах, що поданi ним у складi своєї пропозицiї, та/або змiнив предмет закупiвлi (його найменування, марку, модель тощо) пiд час виправлення виявлених державним замовником невiдповiдностей протягом 24 годин з моменту розмiщення замовником в електроннiй системi закупiвель повiдомлення з вимогою про усунення таких невiдповiдностей.
Iстотнi умови державного контракту (договору), укладеного вiдповiдно до абзацу першого цього пункту, не можуть змiнюватися пiсля його пiдписання до виконання зобов'язань сторонами в повному обсязi, крiм випадкiв, визначених пунктом 19 особливостей здiйснення публiчних закупiвель товарiв, робiт i послуг для замовникiв, передбачених Законом України "Про публiчнi закупiвлi", на перiод дiї правового режиму воєнного стану в Українi та протягом 90 днiв з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12 жовтня 2022 р. N 1178, або якщо iнше не передбачено нормативно-правовими актами, прийнятими на виконання пункту 2 частини третьої статтi 30 Закону України "Про обороннi закупiвлi".
Пiд час здiйснення оборонних закупiвель державнi замовники визначають предмет закупiвлi вiдповiдно до вимог Порядку визначення предмета закупiвлi, затвердженого наказом Мiнекономiки вiд 15 квiтня 2020 р. N 708, з урахуванням цих особливостей.
(пункт 8 у редакцiї постанов Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.05.2023 р. N 465, вiд 18.07.2023 р. N 736, вiд 01.02.2024 р. N 122) |
9. Придбання державними замовниками товарiв i послуг оборонного призначення, iнших товарiв i послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки i оборони, вартiсть яких дорiвнює або перевищує 200 тис. гривень, робiт оборонного призначення та робiт для гарантованого забезпечення потреб безпеки i оборони у разi, коли їх вартiсть дорiвнює або перевищує 1,5 млн. гривень (крiм закупiвель товарiв, робiт i послуг оборонного призначення, що становлять державну таємницю, а також закупiвлi озброєння, вiйськової i спецiальної технiки, боєприпасiв та їх складових частин та послуг iз розроблення, ремонту, модернiзацiї озброєння, вiйськової i спецiальної технiки, боєприпасiв та їх складових частин, товарiв, робiт i послуг для будiвництва вiйськових iнженерно-технiчних i фортифiкацiйних споруд), без проведення закупiвель в електроннiй системi закупiвель допускається за наявностi однiєї з обставин, передбачених пунктом 13 особливостей здiйснення публiчних закупiвель товарiв, робiт i послуг для замовникiв, передбачених Законом України "Про публiчнi закупiвлi", на перiод дiї правового режиму воєнного стану в Українi та протягом 90 днiв з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12 жовтня 2022 р. N 1178, або якщо замовником було вiдмiнено спрощену закупiвлю через вiдсутнiсть учасникiв, у тому числi частково (за лотом), при цьому предмет закупiвлi, його технiчнi та якiснi характеристики, вимоги до учасника не повиннi вiдрiзнятися вiд тих, що були визначенi замовником в оголошеннi про спрощену закупiвлю, а сума державного контракту (договору), що укладається, не повинна перевищувати очiкувану вартiсть, визначену замовником в оголошеннi про спрощену закупiвлю.
Iстотнi умови державного контракту (договору), укладеного вiдповiдно до абзацу першого цього пункту, не можуть змiнюватися пiсля його пiдписання до виконання зобов'язань сторонами в повному обсязi, крiм випадкiв, визначених пунктом 19 особливостей здiйснення публiчних закупiвель товарiв, робiт i послуг для замовникiв, передбачених Законом України "Про публiчнi закупiвлi", на перiод дiї правового режиму воєнного стану в Українi та протягом 90 днiв з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12 жовтня 2022 р. N 1178, або якщо iнше не передбачено нормативно-правовими актами, прийнятими на виконання пункту 2 частини третьої статтi 30 Закону України "Про обороннi закупiвлi".
(пункт 9 у редакцiї постанов Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.07.2023 р. N 736, вiд 01.02.2024 р. N 122) |
10. Закупiвлi, визначенi пунктами 8 i 9 цих особливостей, не включаються до рiчного плану закупiвель.
За результатами здiйснення закупiвель без використання електронної системи закупiвель вiдповiдно до абзацу першого пункту 9 цих особливостей (крiм закупiвель товарiв, робiт i послуг оборонного призначення, що становлять державну таємницю, а також закупiвлi озброєння, вiйськової i спецiальної технiки, боєприпасiв та їх складових частин та послуг iз розроблення, ремонту, модернiзацiї озброєння, вiйськової i спецiальної технiки, боєприпасiв та їх складових частин) державнi замовники розмiщують звiт про договiр про закупiвлю, укладений без використання електронної системи закупiвель вiдповiдно до частин четвертої та п'ятої статтi 30 Закону України "Про обороннi закупiвлi". Додатки до звiту про договiр про закупiвлю, укладений без використання електронної системи закупiвель, щодо закупiвлi послуг iз забезпечення комплектами продуктiв харчування, послуг щодо забезпечення харчуванням та послуг з органiзацiї харчування вiйськових частин оприлюднюються у форматi Excel.
Державнi замовники протягом 90 днiв з дня припинення або скасування дiї правового режиму воєнного стану прикрiплюють до зазначених звiтiв про договори, укладенi без використання електронної системи закупiвель, файли з вiдповiдними договорами, всiма додатками та змiнами до них.
(пункт 10 у редакцiї постанов Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.05.2023 р. N 465, вiд 01.02.2024 р. N 122) |
11. Забороняється укладення державних контрактiв (договорiв) на закупiвлю товарiв i послуг оборонного призначення, iнших товарiв i послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки i оборони, вартiсть яких дорiвнює або перевищує 200 тис. гривень, робiт оборонного призначення та робiт для гарантованого забезпечення потреб безпеки i оборони, у разi коли їх вартiсть дорiвнює або перевищує 1,5 млн. гривень (крiм закупiвель товарiв, робiт i послуг оборонного призначення, що становлять державну таємницю, а також закупiвлi озброєння, вiйськової i спецiальної технiки, боєприпасiв та їх складових частин та послуг iз розроблення, ремонту, модернiзацiї озброєння, вiйськової i спецiальної технiки, боєприпасiв та їх складових частин, товарiв, робiт i послуг для будiвництва вiйськових iнженерно-технiчних i фортифiкацiйних споруд), що передбачають оплату державним замовником, до/без проведення вiдкритих торгiв/спрощених закупiвель/використання електронного каталогу, крiм випадкiв, передбачених пунктом 9 цих особливостей.
(пункт 11 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.07.2023 р. N 736) |
Назву роздiлу виключено
(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.07.2023 р. N 736) |
12 - 42. Пункти 12 - 42 виключено
(згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.07.2023 р. N 736) |
Проведення закупiвель товарiв, робiт i послуг оборонного призначення, що становлять державну таємницю, а також закупiвель озброєння, вiйськової та спецiальної технiки, ракет i боєприпасiв та їх складових частин, послуг iз розроблення, ремонту, модернiзацiї озброєння, вiйськової i спецiальної технiки, боєприпасiв та їх складових частин та товарiв, робiт i послуг для будiвництва вiйськових iнженерно-технiчних i фортифiкацiйних споруд
(назва роздiлу у редакцiї постанов Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 29.12.2023 р. N 1415, вiд 07.06.2024 р. N 655) |
43. Державнi замовники здiйснюють закупiвлi товарiв, робiт i послуг оборонного призначення, що становлять державну таємницю, а також закупiвлi озброєння, вiйськової та спецiальної технiки, ракет i боєприпасiв та їх складових частин, послуг iз розроблення, ремонту, модернiзацiї озброєння, вiйськової i спецiальної технiки, боєприпасiв та їх складових частин та товарiв, робiт i послуг для будiвництва вiйськових iнженерно-технiчних i фортифiкацiйних споруд без застосування видiв (процедур) закупiвель, визначених Законами України "Про обороннi закупiвлi" та "Про публiчнi закупiвлi". Порядок проведення таких закупiвель, зокрема порядок укладення державних контрактiв (договорiв), визначається державним замовником.
(пункт 43 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 07.06.2024 р. N 655) |
44. На перiод дiї воєнного стану державне регулювання очiкуваної вартостi (цiни) товарiв, робiт i послуг оборонного призначення за оборонними закупiвлями пiд час застосування неконкурентної процедури закупiвлi не здiйснюється, крiм випадку, встановленого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11 листопада 2022 р. N 1275 "Деякi питання здiйснення оборонних закупiвель на перiод дiї правового режиму воєнного стану" (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 91, ст. 5666; 2023 р., N 50, ст. 2800), а також застосування заходiв антимонопольного регулювання.
45. Укладення державним замовником державних контрактiв (договорiв) на перiод дiї правового режиму воєнного стану здiйснюється вiдповiдно до цих особливостей без застосування процедур закупiвель/спрощених закупiвель, визначених Законами України "Про публiчнi закупiвлi" та "Про обороннi закупiвлi", порядку вiдбору постачальника шляхом запиту цiни пропозицiй постачальникiв вiдповiдно до Порядку формування та використання електронного каталогу, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 14 вересня 2020 р. N 822, вiдповiдно до норм Цивiльного та Господарського кодексiв України та на пiдставi наданої вiтчизняним або iноземним суб'єктами господарювання комерцiйної пропозицiї на постачання товару, виконання робiт або надання послуг оборонного призначення.
При цьому в такiй комерцiйнiй пропозицiї на постачання товару, виконання робiт або надання послуг оборонного призначення вiтчизняними або iноземними суб'єктами господарювання зазначаються такi данi щодо предмета закупiвлi, зокрема, але не виключно:
повне найменування, код згiдно з УКТЗЕД, номенклатурний номер НАТО (за наявностi);
тактико-тактичнi або iншi характеристики (за наявностi);
данi щодо технiчного стану;
повне найменування виробника, країна походження та знаходження, логiстичний маршрут постачання (за наявностi);
умови постачання (строк, графiк тощо);
загальна вартiсть (цiна) та умови оплати.
46. У разi здiйснення закупiвлi товарiв, робiт i послуг оборонного призначення за iмпортом через вiтчизняних суб'єктiв господарювання, яким в установленому порядку наданi повноваження щодо здiйснення iмпорту вiдповiдних видiв товарiв, робiт i послуг оборонного призначення, в комерцiйнiй пропозицiї в обов'язковому порядку зазначаються всi витрати виконавця, пов'язанi з виготовленням/придбанням товарiв, виконанням робiт та наданням послуг, всi податки та збори та постачальницька винагорода, яка становить 3 вiдсотки вартостi товарiв, робiт i послуг оборонного призначення за зовнiшньоекономiчним договором (контрактом) i пiдлягає сплатi за умови виконання вiтчизняним суб'єктом господарювання всiх умов державного контракту (договору).
47. Вiтчизняний або iноземний суб'єкт господарювання несе вiдповiдальнiсть за формування комерцiйної пропозицiї на постачання товару, виконання робiт або надання послуг оборонного призначення, повноту та достовiрнiсть зазначених даних, у тому числi в частинi розрахунку вартостi (цiни).
Державний замовник (його посадовi (службовi) особи) не має (не мають) права вимагати iншi документи щодо визначення вартостi (цiни), крiм тих, що передбаченi цими особливостями, i не несе вiдповiдальностi за формування комерцiйної пропозицiї на постачання товару, виконання робiт або надання послуг оборонного призначення, повноту та достовiрнiсть зазначених у нiй даних.
48. Iстотнi умови державного контракту (договору) не можуть змiнюватися пiсля його укладення до виконання зобов'язань сторонами в повному обсязi, крiм випадкiв:
коригування обсягiв закупiвлi, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видаткiв державного замовника;
полiпшення якiсного стану предмета закупiвлi за умови, що таке полiпшення не призведе до збiльшення суми вартостi (цiни), визначеної в державному контрактi (договорi);
продовження строку дiї державного контракту (договору) та/або строку виконання зобов'язань щодо передачi товару, виконання робiт, надання послуг у разi виникнення документально пiдтверджених об'єктивних обставин, що спричинили таке продовження, у тому числi обставин непереборної сили, iстотної змiни обставин, затримки фiнансування замовником, - за умови, що такi змiни не призведуть до збiльшення суми вартостi (цiни), визначеної в державному контрактi (договорi);
погодження змiни вартостi (цiни) в державному контрактi (договорi) в бiк зменшення - у разi встановлення в державному контрактi (договорi) порядку змiни вартостi (цiни);
змiни вартостi (цiни) в державному контрактi (договорi) у зв'язку iз змiною ставок податкiв i зборiв та/або змiною умов надання пiльг з оподаткування - пропорцiйно змiнi таких ставок та/або пiльг з оподаткування, а також у зв'язку iз змiною системи оподаткування пропорцiйно змiнi податкового навантаження внаслiдок змiни системи оподаткування;
змiни встановленого згiдно iз законодавством органами державної статистики iндексу споживчих цiн, змiни розмiру мiнiмальної заробiтної плати та/або прожиткового мiнiмуму, змiни курсу iноземної валюти, регульованих цiн (тарифiв), нормативiв, середньозважених цiн на електроенергiю на ринку "на добу наперед";
змiни вартостi (цiни) в державному контрактi (договорi) на закупiвлю товарiв, робiт i послуг оборонного призначення для виконання програм, пов'язаних з пiдвищенням обороноздатностi i безпеки держави, у зв'язку iз змiнами вiдсоткової ставки за кредитами (позиками) та/або строкiв користування кредитами (позиками), залученими суб'єктами господарювання - резидентами України пiд державнi гарантiї для виконання програм, пов'язаних з пiдвищенням обороноздатностi i безпеки держави;
(пункт 48 доповнено новим абзацом восьмим згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 13.12.2024 р. N 1423, у зв'язку з цим абзац восьмий вважати абзацом дев'ятим) |
змiни цiни в державному контрактi (договорi), пiд час виконання якого було змiнено технiчнi, технологiчнi, iнженернi рiшення, що дають можливiсть отримати полiпшенi результати, та параметри предмета державного контракту (договору) пiд час його виконання, що пiдтверджуються вiдповiдними обґрунтуваннями.
49. Вартiсть (цiна) державного контракту (договору) не може бути збiльшена щодо зобов'язань у частинi прострочення строкiв постачання товарiв (виконання робiт, надання послуг) з вини виконавця.
(пункт 49 у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 01.02.2024 р. N 122) | |
(особливостi доповнено роздiлом згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.07.2023 р. N 736) |
Проведення закупiвель iз використанням рамкової угоди
50. Закупiвля товарiв i послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки i оборони, вартiсть яких дорiвнює або перевищує 200 тис. гривень, робiт оборонного призначення та робiт для гарантованого забезпечення потреб безпеки i оборони у разi, коли їх вартiсть дорiвнює або перевищує 1,5 млн. гривень (крiм закупiвель товарiв, робiт i послуг оборонного призначення, що становлять державну таємницю, а також закупiвлi озброєння, вiйськової i спецiальної технiки, боєприпасiв та їх складових частин та послуг iз розроблення, ремонту, модернiзацiї озброєння, вiйськової i спецiальної технiки, боєприпасiв та їх складових частин, товарiв, робiт i послуг для будiвництва вiйськових iнженерно-технiчних i фортифiкацiйних споруд), iз застосуванням рамкової угоди може здiйснюватись державними замовниками, визначеними пiдпунктом 7 пункту 3 постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11 листопада 2022 р. N 1275 "Деякi питання здiйснення оборонних закупiвель на перiод дiї правового режиму воєнного стану" (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 91, ст. 5666; 2023 р., N 50, ст. 2800), - iз змiнами, внесеними постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 1 лютого 2024 р. N 122, в порядку, передбаченому цими особливостями.
51. Рамкова угода - це конкурентний спосiб здiйснення закупiвель товарiв, робiт, послуг, який передбачає укладення державного контракту (договору) за результатами закупiвель вiдповiдно до пункту 75 цих особливостей, проведених державним замовником серед кандидатiв, включених до такої рамкової угоди пiсля квалiфiкацiйного вiдбору.
52. У значеннi цих особливостей кандидатом є фiзична особа, фiзична особа - пiдприємець чи юридична особа - резидент або нерезидент, у тому числi об'єднання учасникiв, що подала заявку для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди.
53. Предмет закупiвлi рамкової угоди визначається державним замовником за показниками вiд третього до восьмого знака Єдиного закупiвельного словника, затвердженого в установленому законодавством порядку.
У разi оголошення рамкової угоди державний замовник може визначити конкретний перелiк товарiв, робiт, послуг, що будуть закуповуватись iз застосуванням рамкової угоди, або визначити загальну категорiю товару (товарiв), робiт, послуги (послуг) в межах предмета закупiвлi.
54. Рамкова угода створюється державним замовником шляхом проведення квалiфiкацiйного вiдбору кандидатiв до рамкової угоди та подальшого здiйснення державним замовником закупiвлi вiдповiдно до пункту 75 цих особливостей лише серед кандидатiв, включених до рамкової угоди.
55. Строк дiї рамкової угоди не може бути менш як один рiк та не може перевищувати двох рокiв.
56. Квалiфiкацiйний вiдбiр кандидатiв до рамкової угоди може бути вiдмiнений державним замовником у разi:
1) вiдсутностi подальшої потреби в закупiвлi з використанням рамкової угоди;
2) якщо здiйснення квалiфiкацiйного вiдбору кандидатiв до рамкової угоди стало неможливим внаслiдок дiї непереборної сили.
Якщо на момент закiнчення строку подання заявок для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди, що зазначений в оголошеннi про проведення квалiфiкацiйного вiдбору кандидатiв до рамкової угоди, подали заявки для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди менш як три кандидати, квалiфiкацiйний вiдбiр кандидатiв до рамкової угоди автоматично вiдмiняється електронною системою закупiвель.
57. Рамкова угода припиняється державним замовником у разi вiдмiни ним квалiфiкацiйного вiдбору кандидатiв до рамкової угоди або у разi припинення чи скасування воєнного стану, або електронною системою закупiвель автоматично у разi закiнчення строку дiї рамкової угоди.
У разi припинення рамкової угоди державний замовник не може проводити закупiвлi з використанням рамкової угоди.
58. Для створення рамкової угоди державний замовник в електроннiй системi закупiвель проводить квалiфiкацiйний вiдбiр кандидатiв до рамкової угоди серед кандидатiв, що подали заявку для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди.
59. Державний замовник забезпечує вiльний доступ усiх кандидатiв до iнформацiї про закупiвлю шляхом розмiщення оголошення в електроннiй системi закупiвель про проведення квалiфiкацiйного вiдбору кандидатiв до рамкової угоди.
60. Оголошення про проведення квалiфiкацiйного вiдбору кандидатiв до рамкової угоди повинно мiстити таку iнформацiю:
1) найменування, у тому числi скорочене (за наявностi), мiсцезнаходження та iдентифiкацiйний код державного замовника згiдно з ЄДРПОУ, його категорiя;
2) назва предмета закупiвлi iз зазначенням коду згiдно з Єдиним закупiвельним словником та найменування товару (послуги, робiт) / конкретний перелiк товарiв, робiт та/або послуг, що будуть закуповуватись iз застосуванням рамкової угоди, або назва категорiї предмета закупiвлi iз зазначенням коду згiдно з Єдиним закупiвельним словником, назви вiдповiдних класифiкаторiв предмета закупiвлi (за наявностi);
3) строк дiї рамкової угоди;
4) строк подання заявок на включення до рамкової угоди, що не може становити менше 15 днiв вiд дати оприлюднення оголошення про проведення квалiфiкацiйного вiдбору кандидатiв до рамкової угоди. У разi неподання кандидатом заявки для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди в установлений в оголошеннi строк така заявка може подаватися протягом строку дiї рамкової угоди з урахуванням вимог пункту 63 цих особливостей.
61. Разом з оголошенням про проведення квалiфiкацiйного вiдбору кандидатiв до рамкової угоди державний замовник оприлюднює тендерну документацiю, в якiй повинна мiститись така iнформацiя:
1) iнструкцiя з пiдготовки заявок для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди;
2) орiєнтовнi кiлькiсть/обсяг та мiсце (адмiнiстративно-територiальна одиниця) поставки товару (товарiв), надання послуги (послуг), виконання робiт (у разi потреби). Кiлькiсть товару (товарiв), обсяг виконання робiт або надання послуги (послуг) розраховуються державним замовником приблизно та не потребують обґрунтування;
3) очiкувана вартiсть предмета закупiвлi. Очiкувана вартiсть предмета закупiвлi розраховується державним замовником приблизно та є орiєнтовною;
4) один або кiлька квалiфiкацiйних критерiїв вiдповiдно до статтi 16 Закону України "Про публiчнi закупiвлi", пiдстави для вiдмови в участi у закупiвлi, встановленi пiдпунктами 1 - 12 пункту 47 особливостей здiйснення публiчних закупiвель товарiв, робiт i послуг для замовникiв, передбачених Законом України "Про публiчнi закупiвлi", на перiод дiї правового режиму воєнного стану в Українi та протягом 90 днiв з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12 жовтня 2022 р. N 1178, та iнформацiя про спосiб пiдтвердження вiдповiдностi кандидатiв установленим критерiям i вимогам згiдно iз законодавством.
Державний замовник не вимагає документального пiдтвердження публiчної iнформацiї, що оприлюднена у формi вiдкритих даних згiдно iз Законом України "Про доступ до публiчної iнформацiї" та/або мiститься у вiдкритих публiчних електронних реєстрах, доступ до яких є вiльним, або публiчної iнформацiї, що є доступною в електроннiй системi закупiвель через методи електронної iнтеграцiї електронних сервiсiв з електронною системою закупiвель.
Якщо кандидат має намiр залучити спроможностi iнших фiзичних осiб та/або суб'єктiв господарювання як субпiдрядникiв/спiввиконавцiв в обсязi не менш як 20 вiдсоткiв вартостi державного контракту (договору) у разi закупiвлi робiт або послуги (послуг), для пiдтвердження його вiдповiдностi квалiфiкацiйним критерiям вiдповiдно до частини третьої статтi 16 Закону України "Про публiчнi закупiвлi" (у разi застосування таких критерiїв до кандидата) кандидат надає пiдтвердження вiдсутностi пiдстав для вiдмови в участi в закупiвлi, встановленi пiдпунктами 1 - 12 пункту 47 особливостей здiйснення публiчних закупiвель товарiв, робiт i послуг для замовникiв, передбачених Законом України "Про публiчнi закупiвлi", на перiод дiї правового режиму воєнного стану в Українi та протягом 90 днiв з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12 жовтня 2022 р. N 1178, на кожного залученого субпiдрядника/спiввиконавця;
5) прiзвище, власне iм'я та по батьковi (за наявностi), посада та адреса електронної пошти однiєї чи кiлькох посадових осiб державного замовника, уповноважених здiйснювати зв'язок з кандидатами;
6) iнформацiя про перелiк формальних помилок, затверджений наказом Мiнекономiки вiд 15 квiтня 2020 р. N 710. Формальними вважаються помилки, що пов'язанi з оформленням заявки для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди та не впливають на змiст такої заявки. Допущення кандидатами формальних помилок не є пiдставою для вiдхилення їх заявок для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди;
7) орiєнтовнi строки та/або графiки поставки товару (товарiв), надання послуги (послуги), виконання робiт (за наявностi);
8) мова (мови), якою (якими) повиннi готуватися документи.
Тендерна документацiя може мiстити iншi вимоги, передбаченi частинами третьою i четвертою статтi 22 Закону України "Про публiчнi закупiвлi".
Тендерна документацiя не може мiстити обмеження щодо кiлькостi кандидатiв, якi допускаються до квалiфiкацiйного вiдбору до рамкової угоди.
Тендерна документацiя може мiстити вимоги щодо застосування забезпечення виконання державного контракту (договору), що укладається за результатами закупiвель, передбачених пунктом 75 цих особливостей. Умови застосування забезпечення виконання державного контракту (договору) визначаються вiдповiдно до статтi 27 Закону України "Про публiчнi закупiвлi".
62. У разi коли в оголошеннi про проведення квалiфiкацiйного вiдбору кандидатiв до рамкової угоди державний замовник визначає конкретний перелiк товарiв, робiт чи послуг, що будуть закуповуватися з використанням такої рамкової угоди, державний замовник додатково в тендернiй документацiї визначає технiчнi та якiснi характеристики предмета закупiвлi, у тому числi вiдповiдну технiчну специфiкацiю (у разi потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупiвлi), та порядок їх пiдтвердження кандидатом пiд час подання заявки для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди, а також проект державного контракту (договору), що буде укладатися з переможцем запиту пропозицiї за квалiфiкацiйним вiдбором серед кандидатiв, включених до рамкової угоди. Всi iстотнi умови державного контракту (договору), крiм тих, що не можна визначити на момент оголошення про проведення квалiфiкацiйного вiдбору кандидатiв до рамкової угоди, повиннi бути визначенi у проектi договору про закупiвлю, що є частиною тендерної документацiї. Технiчнi, якiснi характеристики предмета закупiвлi та технiчнi специфiкацiї до предмета закупiвлi повиннi визначатися замовником з урахуванням вимог, визначених статтею 23 та частиною четвертою статтi 5 Закону України "Про публiчнi закупiвлi".
63. Подання кандидатами заявок для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди проводиться протягом всього перiоду дiї рамкової угоди, але не пiзнiше нiж за 30 днiв до завершення строку її дiї, визначеного в оголошеннi про проведення квалiфiкацiйного вiдбору кандидатiв до рамкової угоди.
64. Пiд час проведення квалiфiкацiйного вiдбору кандидатiв до рамкової угоди кандидати подають через електронну систему закупiвель заявки для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди, що мiстять iнформацiю та документи, що пiдтверджують вiдповiднiсть кандидата квалiфiкацiйним критерiям вiдповiдно до статтi 16 Закону України "Про публiчнi закупiвлi" та вiдсутнiсть пiдстав для вiдмови в участi у закупiвлi, встановлених пiдпунктами 1 - 12 пункту 47 особливостей здiйснення публiчних закупiвель товарiв, робiт i послуг для замовникiв, передбачених Законом України "Про публiчнi закупiвлi", на перiод дiї правового режиму воєнного стану в Українi та протягом 90 днiв з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12 жовтня 2022 р. N 1178, та вiдповiднiсть iншим вимогам державного замовника до кандидата, визначеним у тендернiй документацiї.
Кандидат пiдтверджує вiдсутнiсть пiдстав, зазначених у пунктi 47 особливостей здiйснення публiчних закупiвель товарiв, робiт i послуг для замовникiв, передбачених Законом України "Про публiчнi закупiвлi", на перiод дiї правового режиму воєнного стану в Українi та протягом 90 днiв з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12 жовтня 2022 р. N 1178 (крiм пiдпунктiв 1 i 7, абзацу чотирнадцятого пункту 47 особливостей здiйснення публiчних закупiвель товарiв, робiт i послуг для замовникiв, передбачених Законом України "Про публiчнi закупiвлi", на перiод дiї правового режиму воєнного стану в Українi та протягом 90 днiв з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12 жовтня 2022 р. N 1178, якi пiдтверджуються державним замовником самостiйно в електроннiй системi закупiвель за результатами розгляду заявки для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди), шляхом самостiйного декларування вiдсутностi таких пiдстав в електроннiй системi закупiвель пiд час подання заявки для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди.
У разi коли в оголошеннi про проведення квалiфiкацiйного вiдбору до рамкової угоди державний замовник визначив конкретний перелiк товарiв, робiт чи послуг, що будуть закуповуватися в рамках рамкової угоди вiдповiдно до пункту 62 цих особливостей, кандидат додатково надає iнформацiю та документи, визначенi тендерною документацiєю, на пiдтвердження вiдповiдностi встановленим технiчним та якiсним характеристикам предмета закупiвлi, в тому числi технiчної специфiкацiї.
65. Заявки для участi у квалiфiкацiйному вiдборi до рамкової угоди, що подаються кандидатами в межах строку подання заявки для участi у квалiфiкацiйному вiдборi до рамкової угоди, визначеного в оголошеннi про проведення квалiфiкацiйного вiдбору кандидатiв до рамкової угоди, а також заявки, що подаються пiсля завершення строку подання заявок для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди, визначеного в оголошеннi про проведення квалiфiкацiйного вiдбору кандидатiв до рамкової угоди, автоматично розкриваються для державного замовника у день i час їх подання.
Iнформацiя про заявки для участi в квалiфiкацiйному вiдборi, поданi кандидатами / пропозицiї / тендернi пропозицiї, поданi учасниками на закупiвлi, що оголошенi вiдповiдно до пункту 75 цих особливостей, в тому числi iдентифiкуючi данi про кандидатiв/учасникiв (крiм найменування та коду згiдно з ЄДРПОУ (для юридичної особи) або прiзвища, власного iменi, по батьковi (за наявностi) та коду згiдно з РНОКПП (для фiзичної особи або фiзичної особи - пiдприємця) кандидата, що подав заявку для участi в квалiфiкацiйному вiдборi або був включений до рамкової угоди), документи, що надаються кандидатами/учасниками у складi заявок для участi в квалiфiкацiйному вiдборi / пропозицiї / тендернi пропозицiї не оприлюднюються в електроннiй системi закупiвель для загального доступу. Iнформацiя про поданi заявки для участi в квалiфiкацiйному вiдборi, перелiк документiв та iнформацiя про кандидатiв/учасникiв доступна в електроннiй системi закупiвель державному замовнику, що проводить квалiфiкацiйний вiдбiр, Антимонопольному комiтету, Держаудитслужбi та її мiжрегiональним територiальним органам.
На запит правоохоронних органiв вiдповiдна iнформацiя, визначена абзацом другим цього пункту, може бути надана адмiнiстратором електронної системи закупiвель в порядку, встановленому законодавством.
66. Державний замовник розглядає заявку для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди на вiдповiднiсть кандидата вимогам квалiфiкацiйних критерiїв, на вiдсутнiсть пiдстав для вiдмови в участi у закупiвлi, встановлених пiдпунктами 1 - 12 пункту 47 особливостей здiйснення публiчних закупiвель товарiв, робiт i послуг для замовникiв, передбачених Законом України "Про публiчнi закупiвлi", на перiод дiї правового режиму воєнного стану в Українi та протягом 90 днiв з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12 жовтня 2022 р. N 1178, та на вiдповiднiсть iншим вимогам, визначеним у тендернiй документацiї.
67. Строк розгляду заявки для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди не повинен перевищувати 10 робочих днiв з дня розкриття такої заявки в електроннiй системi закупiвель. Такий строк може бути аргументовано продовжено державним замовником до 15 робочих днiв.
68. Державний замовник має право звернутися за пiдтвердженням iнформацiї, наданої кандидатом, до органiв державної влади, пiдприємств, установ, органiзацiй вiдповiдно до їх компетенцiї.
У разi отримання достовiрної iнформацiї про невiдповiднiсть кандидата вимогам квалiфiкацiйних критерiїв, пiдставам для вiдмови в участi у закупiвлi, встановленим пiдпунктами 1 - 12 пункту 47 особливостей здiйснення публiчних закупiвель товарiв, робiт i послуг для замовникiв, передбачених Законом України "Про публiчнi закупiвлi", на перiод дiї правового режиму воєнного стану в Українi та протягом 90 днiв з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12 жовтня 2022 р. N 1178, або факту зазначення у заявцi для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди будь-якої недостовiрної iнформацiї, що є суттєвою для включення кандидата до рамкової угоди, державний замовник вiдхиляє заявку для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди такого кандидата.
69. Державний замовник вiдхиляє заявку для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди iз зазначенням аргументацiї в електроннiй системi закупiвель у разi, коли:
1) кандидат:
не вiдповiдає квалiфiкацiйним (квалiфiкацiйному) критерiям (критерiю), установленим (установленому) тендерною документацiєю, та/або наявнi пiдстави для вiдмови в участi у закупiвлi, встановленi пiдпунктами 1 - 12 пункту 47 особливостей здiйснення публiчних закупiвель товарiв, робiт i послуг для замовникiв, передбачених Законом України "Про публiчнi закупiвлi", на перiод дiї правового режиму воєнного стану в Українi та протягом 90 днiв з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12 жовтня 2022 р. N 1178;
зазначив у заявцi для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди недостовiрну iнформацiю, що є суттєвою для включення кандидата до рамкової угоди, яку державним замовником виявлено пiд час розгляду;
є громадянином Росiйської Федерацiї / Республiки Бiлорусь (крiм випадку, якщо вiн проживає на територiї України на законних пiдставах), юридичною особою, утвореною та зареєстрованою вiдповiдно до законодавства Росiйської Федерацiї / Республiки Бiлорусь, юридичною особою, утвореною та зареєстрованою вiдповiдно до законодавства України, кiнцевим бенефiцiарним власником, членом або учасником (акцiонером), що має активи, якої є Росiйська Федерацiя / Республiка Бiлорусь, громадянин Росiйської Федерацiї / Республiки Бiлорусь (крiм того, що проживає на територiї України на законних пiдставах), або юридичною особою, утвореною та зареєстрованою вiдповiдно до законодавства Росiйської Федерацiї / Республiки Бiлорусь, крiм випадкiв, коли активи в установленому законодавством порядку переданi в управлiння АРМА, або пропонує в заявцi для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди товари походженням з Росiйської Федерацiї / Республiки Бiлорусь;
2) заявка для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди кандидата:
не вiдповiдає умовам технiчної специфiкацiї та iншим вимогам щодо предмета закупiвлi, визначеним у тендернiй документацiї (у разi встановлення);
не вiдповiдає встановленим тендерною документацiєю вимогам до кандидата, встановленим вiдповiдно до абзацу першого частини третьої статтi 22 Закону України "Про публiчнi закупiвлi";
викладена iншою мовою, нiж мова, що вимагається тендерною документацiєю.
70. За результатами розгляду кожної заявки для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди державний замовник розмiщує протокол квалiфiкацiйного вiдбору кандидатiв до рамкової угоди в електроннiй системi закупiвель протягом одного дня з дня його затвердження.
Протокол квалiфiкацiйного вiдбору кандидатiв до рамкової угоди, що розмiщується в електроннiй системi закупiвель, не оприлюднюється в електроннiй системi закупiвель для загального доступу, крiм випадкiв, передбачених абзацом другим пункту 65 цих особливостей.
71. Протокол квалiфiкацiйного вiдбору кандидатiв до рамкової угоди повинен мiстити таку iнформацiю:
1) найменування, у тому числi скорочене (за наявностi), мiсцезнаходження та iдентифiкацiйний код служби державного замовника згiдно з ЄДРПОУ, його категорiя;
2) унiкальний номер оголошення про проведення квалiфiкацiйного вiдбору кандидатiв до рамкової угоди, присвоєний електронною системою закупiвель;
3) найменування, у тому числi скорочене (за наявностi) (для юридичної особи), або прiзвище, власне iм'я, по батьковi (за наявностi) (для фiзичної особи) кандидата;
4) результат розгляду заявки для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди (вiдхилення такої заявки / включення кандидата, що подав таку заявку, до рамкової угоди);
5) пiдстави вiдхилення заявки для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди (у разi вiдхилення) з описом вiдповiдних недолiкiв такої заявки або кандидата, що подав таку заявку, вiдповiдно до пункту 69 цих особливостей.
72. Вiдхилення заявки для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди кандидата не позбавляє кандидата права повторного подання такої заявки.
73. Державний замовник, що опублiкував оголошення про проведення квалiфiкацiйного вiдбору кандидатiв до рамкової угоди, може виключити з рамкової угоди кандидата, включеного до неї, у разi виявлення протягом строку дiї рамкової угоди iнформацiї про те, що наявнi пiдстави для вiдмови в участi у закупiвлi, встановленi пiдпунктами 1 - 12 пункту 47 особливостей здiйснення публiчних закупiвель товарiв, робiт i послуг для замовникiв, передбачених Законом України "Про публiчнi закупiвлi", на перiод дiї правового режиму воєнного стану в Українi та протягом 90 днiв з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12 жовтня 2022 р. N 1178.
74. Закупiвлi з використанням рамкової угоди здiйснюються державним замовником, що провiв квалiфiкацiйний вiдбiр до рамкової угоди, якщо виконуються такi умови:
1) кiлькiсть кандидатiв, включених до рамкової угоди, становить не менш як три;
2) розглянутi всi заявки для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди, поданi до завершення строку подання заявок для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидатiв до рамкової угоди, визначеного державним замовником в оголошеннi про проведення квалiфiкацiйного вiдбору кандидатiв до рамкової угоди.
75. Закупiвля з використанням рамкової угоди здiйснюється шляхом проведення вiдкритих торгiв у порядку, визначеному особливостями здiйснення публiчних закупiвель товарiв, робiт i послуг для замовникiв, передбачених Законом України "Про публiчнi закупiвлi", на перiод дiї правового режиму воєнного стану в Українi та протягом 90 днiв з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12 жовтня 2022 р. N 1178, з урахуванням цих особливостей (далi - тендер) або шляхом оголошення запиту пропозицiй за квалiфiкацiйним вiдбором серед кандидатiв, включених до рамкової угоди (далi - запит пропозицiй), у разi, коли в оголошеннi про проведення квалiфiкацiйного вiдбору кандидатiв до рамкової угоди державний замовник визначає конкретний перелiк товарiв, робiт чи послуг, що будуть закуповуватися в рамках рамкової угоди.
Кандидат, включений до рамкової угоди, має право одночасно подавати пропозицiї щодо кiлькох тендерiв / запитiв пропозицiй, що оголошенi державним замовником в межах єдиної рамкової угоди, в тому числi у разi подiлу на лоти, але не бiльш як одну пропозицiю на кожен тендер / запит пропозицiї або лот, у разi подiлу предмета закупiвлi на лоти.
У разi проведення тендеру державний замовник розмiщує iнформацiю вiдповiдно до вимог статтi 21 Закону України "Про публiчнi закупiвлi", при цьому в електроннiй системi закупiвель не оприлюднюється для загального доступу iнформацiя про мiсце поставки товарiв чи надання послуг, виконання робiт та строк поставки товарiв чи надання послуг, виконання робiт.
76. Державний замовник у разi оголошення тендеру або запиту пропозицiй застосовує Порядок визначення предмета закупiвлi, затверджений наказом Мiнекономiки вiд 15 квiтня 2020 р. N 708, з урахуванням цих особливостей.
77. У разi проведення в рамках рамкової угоди тендеру або запиту пропозицiй серед кандидатiв, включених до рамкової угоди, державний замовник не встановлює до кандидатiв, включених до рамкової угоди, квалiфiкацiйнi вимоги, визначенi статтею 16 Закону України "Про публiчнi закупiвлi".
78. Мiнiмальний строк подання тендерних пропозицiй у разi оголошення тендеру серед кандидатiв, включених до рамкової угоди, не повинен бути менш як сiм календарних днiв.
79. Запит пропозицiй здiйснюється з використанням електронного аукцiону через електронну систему закупiвель.
80. У разi коли пiд час проведення запиту пропозицiй свою пропозицiю вiдповiдно до вимог, установлених у запитi, подав лише один учасник, електронний аукцiон не застосовується, державний замовник визначає такого учасника переможцем запиту пропозицiй, пiсля чого електронна система закупiвель оприлюднює повiдомлення про намiр укласти державний контракт (договiр).
81. Для проведення запиту пропозицiй кандидатам, якi включенi до рамкової угоди, надсилається запит пропозицiй. Такий запит пропозицiй подається у формi повiдомлення через електронну систему закупiвель та повинен мiстити:
1) найменування та мiсцезнаходження державного замовника, що здiйснює запит пропозицiї;
2) назву предмета закупiвлi;
3) кiлькiсть товарiв чи кiлькiсть (обсяг) наданих послуг / виконаних робiт;
4) мiсце поставки товарiв чи надання послуг, виконання робiт;
5) строк поставки товарiв чи надання послуг, виконання робiт;
6) одиницю вимiру товарiв або послуг, робiт (аналогiчна одиницi вимiру, зазначенiй у рамковiй угодi);
7) очiкувану вартiсть предмета закупiвлi запиту пропозицiї;
8) кiнцевий строк подання пропозицiй та строк їх дiї;
9) данi про забезпечення виконання державного контракту (договору) (якщо це передбачено умовами рамкової угоди);
10) розмiр мiнiмального кроку пониження цiни пiд час електронного аукцiону;
11) iнформацiю про перелiк документiв переможця, що пiдтверджують вiдсутнiсть пiдстав для вiдмови в участi у закупiвлi вiдповiдно до пункту 87 цих особливостей.
Запит пропозицiй оприлюднюється в електроннiй системi закупiвель для загального доступу, крiм iнформацiї, визначеної пiдпунктами 4 i 5 цього пункту.
У разi коли розмiщення / оприлюднення в електроннiй системi закупiвель пiд час квалiфiкацiйного вiдбору та/або тендеру, та/або запиту пропозицiї iнформацiї про мiсцезнаходження державного замовника та/або мiсцезнаходження (для юридичної особи) / мiсце проживання (для фiзичної особи) постачальника (виконавця робiт, надавача послуг), та/або мiсце поставки товарiв, виконання робiт чи надання послуг (оприлюднення якої передбачено законодавством та/або цими особливостями) несе загрозу безпецi державного замовника та/або постачальника (виконавця робiт, надавача послуг), така iнформацiя може зазначатися як найменування населеного пункту мiсцезнаходження державного замовника та/або мiсцезнаходження (для юридичної особи) / мiсце проживання (для фiзичної особи) постачальника (виконавця робiт, надавача послуг), та/або найменування населеного пункту, в який здiйснюється доставка товару (в якому виконуються роботи чи надаються послуги).
82. Пiд час проведення запиту пропозицiй учасники подають свої пропозицiї вiдповiдно до вимог, установлених у запитi пропозицiй.
83. До участi в електронному аукцiонi допускаються пропозицiї всiх учасникiв (кандидатiв), якi квалiфiкованi до рамкової угоди та подали пропозицiї на запит пропозицiй.
84. Кiнцевий строк подання пропозицiй на запит пропозицiї не може бути менш як три днi з дня розмiщення запиту пропозицiй в електроннiй системi закупiвель.
85. Електронною системою закупiвель автоматично призначається час проведення електронного аукцiону.
86. Пiсля проведення електронного аукцiону державний замовник визначає переможцем того учасника, пропозицiя якого є найбiльш економiчно вигiдною, та розмiщує повiдомлення про намiр укласти державний контракт (договiр). Строк визначення переможця не повинен перевищувати трьох робочих днiв з дня закiнчення аукцiону.
87. Переможець запиту пропозицiї у строк, що не перевищує чотири днi з дати оприлюднення в електроннiй системi закупiвель повiдомлення про намiр укласти державний контракт (договiр), повинен надати державному замовнику шляхом розмiщення в електроннiй системi закупiвель документи, що пiдтверджують вiдсутнiсть пiдстав, зазначених у пiдпунктах 3, 5, 6 i 12 та в абзацi чотирнадцятому пункту 47 особливостей здiйснення публiчних закупiвель товарiв, робiт i послуг для замовникiв, передбачених Законом України "Про публiчнi закупiвлi", на перiод дiї правового режиму воєнного стану в Українi та протягом 90 днiв з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12 жовтня 2022 р. N 1178.
Державний замовник не вимагає, а переможець запиту пропозицiї не зобов'язаний надавати документальне пiдтвердження публiчної iнформацiї, що оприлюднена у формi вiдкритих даних згiдно iз Законом України "Про доступ до публiчної iнформацiї" та/або мiститься у вiдкритих публiчних електронних реєстрах, доступ до яких є вiльним, або публiчної iнформацiї, що є доступною в електроннiй системi закупiвель, крiм випадкiв, коли доступ до такої iнформацiї є обмеженим на момент оприлюднення запиту пропозицiй.
88. Державний замовник вiдхиляє пропозицiю учасника у разi, коли переможець запиту пропозицiй:
1) вiдмовився вiд пiдписання державного контракту (договору) вiдповiдно до вимог запиту пропозицiї або пропозицiї та/або у разi неукладення державного контракту (договору) у строк, встановлений пунктом 90 цих особливостей;
2) не надав у спосiб, зазначений в запитi пропозицiй, документи, що пiдтверджують вiдсутнiсть пiдстав, визначених у пiдпунктах 3, 5, 6 i 12 та в абзацi чотирнадцятому пункту 47 особливостей здiйснення публiчних закупiвель товарiв, робiт i послуг для замовникiв, передбачених Законом України "Про публiчнi закупiвлi", на перiод дiї правового режиму воєнного стану в Українi та протягом 90 днiв з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12 жовтня 2022 р. N 1178, крiм випадку, зазначеного в абзацi другому пункту 87 цих особливостей;
3) подав бiльш як одну пропозицiю на запит пропозицiї, у тому числi до визначеної в запитi пропозицiй частини предмета закупiвлi (лота).
Державний замовник має право вiдхилити пропозицiю учасника у разi, коли переможець запиту пропозицiй не виконав свої зобов'язання за ранiше укладеним державним контрактом (договором) з державним замовником, яким оголошено запит пропозицiї, що призвело до його дострокового розiрвання, i було застосовано санкцiї у виглядi штрафiв та/або вiдшкодування збиткiв протягом трьох рокiв з дати дострокового розiрвання такого державного контракту (договору).
89. Персонiфiкованi данi про учасникiв, iнформацiя про їх пропозицiї та документи, визначенi пунктом 87 цих особливостей, не оприлюднюється в електроннiй системi закупiвель для загального доступу.
90. Рiшення про намiр укласти державний контракт (договiр) за результатами запиту пропозицiї приймає державний замовник в день визначення переможця та протягом одного дня пiсля прийняття такого рiшення розмiщує в електроннiй системi закупiвель повiдомлення про намiр укласти договiр.
Iнформацiя про намiр укласти договiр не оприлюднюється в електроннiй системi закупiвель для загального доступу.
Державний контракт (договiр) за результатами запиту пропозицiй може укладатися з моменту визначення переможця запиту пропозицiй, але в будь-якому разi не пiзнiше нiж протягом 10 календарних днiв з дати визначення такого переможця.
91. Переможцю запиту пропозицiй та iншим учасникам, що подали пропозицiї електронною системою закупiвель, автоматично надсилається iнформацiя про переможця запиту пропозицiй iз зазначенням його найменування та мiсцезнаходження.
92. За результатами проведення тендеру та/або запиту пропозицiй державним замовником та переможцем тендеру / запиту пропозицiй укладається державний контракт (договiр).
93. За результатами проведення тендеру / запиту пропозицiй державний замовник розмiщує в електроннiй системi закупiвель укладений державний контракт (договiр) та додатки до нього протягом трьох робочих днiв з дня його пiдписання та iнформацiю про найменування товару (послуги, робiт) / конкретний перелiк товарiв, робiт та/або послуг, що закуповувались, та iнформацiю про цiну за одиницю (кожної одиницi товару, роботи чи послуги).
За результатами проведення тендеру / запиту пропозицiй електронна система закупiвель автоматично формує звiт про результати проведення закупiвлi вiдповiдно до вимог статтi 19 Закону України "Про публiчнi закупiвлi".
В електроннiй системi закупiвель оприлюднюється для загального доступу iнформацiя, передбачена пiдпунктами 1, 2, 4, 5, 9, 10, 11, 12, 13 частини першої статтi 19 Закону України "Про публiчнi закупiвлi", а також iнформацiя про найменування товару (послуг, робiт) / конкретний перелiк товарiв, робiт та/або послуг, що закуповувались, та iнформацiя про цiну за одиницю (кожної одиницi товару, роботи чи послуги).
Iншi вiдомостi, зазначенi у звiтi про результати проведення закупiвлi, а також державний контракт (договiр) та додатки до нього оприлюднюються електронною системою закупiвель протягом 30 днiв з дати закiнчення або скасування воєнного стану.
94. Iстотнi умови державного контракту (договору), укладеного вiдповiдно до умов цього роздiлу, не можуть змiнюватися пiсля його пiдписання до виконання зобов'язань сторонами в повному обсязi, крiм випадкiв, визначених пунктом 19 особливостей здiйснення публiчних закупiвель товарiв, робiт i послуг для замовникiв, передбачених Законом України "Про публiчнi закупiвлi", на перiод дiї правового режиму воєнного стану в Українi та протягом 90 днiв з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12 жовтня 2022 р. N 1178.
Повiдомлення про внесення змiн до державного контракту (договору) та змiни до iстотних умов державного контракту (договору) розмiщуються в електроннiй системi закупiвель державним замовником протягом трьох робочих днiв з дня їх внесення.
Повiдомлення про внесення змiн до державного контракту (договору) повинно мiстити iнформацiю вiдповiдно до вимог частини восьмої статтi 41 Закону України "Про публiчнi закупiвлi".
Повiдомлення про внесення змiн до державного контракту (договору) та змiни до iстотних умов державного контракту (договору) не оприлюднюються для загального доступу в електроннiй системi закупiвель.
В електроннiй системi закупiвель оприлюднюється для загального доступу iнформацiя про цiну за одиницю (кожної одиницi товару, роботи чи послуги), яка була змiнена у зв'язку iз змiною умов державного контракту (договору) (у разi її змiни).
Змiни до державного контракту (договору) та iншi вiдомостi, зазначенi в повiдомленнi про внесення змiн до державного контракту (договору), оприлюднюються для загального доступу електронною системою закупiвель протягом 30 днiв з дати закiнчення або скасування воєнного стану.
95. Будь-якi рiшення, дiї чи бездiяльнiсть державного замовника, якi порушують права та законнi iнтереси кандидата (кандидатiв) за результатами проведення квалiфiкацiйного вiдбору кандидатiв до рамкової угоди чи запиту пропозицiй, вирiшуються в судовому порядку.
Оскарження тендерної документацiї, дiй чи бездiяльностi державного замовника пiд час проведення тендеру здiйснюється вiдповiдно до особливостей здiйснення публiчних закупiвель товарiв, робiт i послуг для замовникiв, передбачених Законом України "Про публiчнi закупiвлi", на перiод дiї правового режиму воєнного стану в Українi та протягом 90 днiв з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12 жовтня 2022 р. N 1178.
(особливостi доповнено роздiлом згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 01.02.2024 р. N 122) |
Додаток 1 до особливостей здiйснення оборонних закупiвель на перiод дiї правового режиму воєнного стану |
ПЕРЕЛIК
товарiв, якi закуповуються шляхом укладення
рамкових угод для потреб оборони
Додаток 1 виключено
(додаток 1 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.05.2023 р. N 465, виключено згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18.07.2023 р. N 736) |
Додаток 2 до особливостей здiйснення оборонних закупiвель на перiод дiї правового режиму воєнного стану |
IНФОРМАЦIЯ,
яка включається до оголошення про закупiвлю
1. Найменування та код згiдно з ЄДРПОУ державного замовника, його категорiя.
2. Назва предмета закупiвлi iз зазначенням коду згiдно з Єдиним закупiвельним словником та назви вiдповiдних класифiкаторiв предмета закупiвлi i частин предмета закупiвлi (лотiв) (за наявностi).
3. Технiчнi, якiснi та iншi характеристики предмета закупiвлi.
4. Орiєнтовнi кiлькiсть та мiсце поставки товарiв або обсяг та мiсце виконання робiт чи надання послуг (мiсце поставки товарiв, надання послуг чи виконання робiт може зазначатись як населений пункт або район чи область).
5. Умови поставки товарiв, надання послуг чи виконання робiт (зокрема строк, протягом якого необхiдно отримати товари, виконати роботи чи отримати послуги).
6. Умови оплати.
7. Прiзвище, власне iм'я та по батьковi (за наявностi), посада та електронна адреса однiєї чи кiлькох посадових осiб державного замовника, уповноважених здiйснювати зв'язок щодо оприлюдненого оголошення.
8. Iнша iнформацiя, яку державний замовник вважає за необхiдне включити.
(особливостi доповнено додатком 2 згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.05.2023 р. N 465) |
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11 листопада 2022 р. N 1275 |
ПОРЯДОК
здiйснення закупiвлi безпiлотних систем, засобiв
радiоелектронної боротьби тактичного рiвня
вiтчизняного виробництва та їх складових частин
Загальнi питання
1. Цей Порядок визначає механiзм здiйснення закупiвель безпiлотних систем, засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня вiтчизняного виробництва та їх складових частин та дiє протягом воєнного стану, введеного Указом Президента України вiд 24 лютого 2022 р. N 64 "Про введення воєнного стану в Українi".
Згiдно з цим Порядком здiйснюється закупiвля безпiлотних систем, засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня вiтчизняного виробництва та їх складових частин державними замовниками у сферi оборони, службами державного замовника, а також вiйськовими частинами, органiзацiями (установами, закладами), що уповноважуються рiшенням державного замовника у сферi оборони на здiйснення закупiвель та укладення державних контрактiв (договорiв) (далi - державнi замовники).
Вiйськовi частини мають право здiйснювати закупiвлю кодифiкованих безпiлотних систем i засобiв радiоелектронної боротьби ближньої дiї без погодження з Генеральним штабом Збройних Сил, органами вiйськового управлiння вищого рiвня, у тому числi iз службами постачання, за процедурою, визначеною цим Порядком.
2. Термiни, що вживаються у цьому Порядку, мають таке значення:
безпiлотна система - безпiлотнi авiацiйнi комплекси, безпiлотнi лiтальнi апарати, безпiлотнi наземнi (роботизованi) комплекси, безпiлотнi воднi (плаваючi) комплекси;
безпiлотний авiацiйний комплекс - безпiлотне повiтряне судно, пов'язанi з ним спецiальнi станцiї дистанцiйного пiлотування, необхiднi лiнiї керування i контролю та iншi елементи, зазначенi у затвердженому проектi типу безпiлотного авiацiйного комплексу. Безпiлотний авiацiйний комплекс може включати кiлька безпiлотних лiтальних апаратiв;
безпiлотний водний (плаваючий) комплекс - морське та/або рiчкове судно, що здiйснює рух водною поверхнею в товщi води або по морському дну, керування i контроль якого здiйснюються дистанцiйно за допомогою спецiальної станцiї дистанцiйного керування, розташованої поза судном, або яке здiйснює рух автономно за вiдповiдною програмою;
безпiлотний лiтальний апарат - повiтряне судно, керування польотом якого i контроль за яким здiйснюються дистанцiйно за допомогою спецiальної станцiї дистанцiйного пiлотування, розташованої поза повiтряним судном, або яке здiйснює полiт автономно за вiдповiдною програмою;
безпiлотний наземний (роботизований) комплекс - наземний рухомий або стацiонарний засiб, керування i контроль якого здiйснюються дистанцiйно за допомогою спецiальної станцiї дистанцiйного керування, або який функцiонує автономно за вiдповiдною програмою;
засоби радiоелектронної боротьби - обладнання, радарнi комплекси, апаратура для виявлення роботи радiоелектронних засобiв системи управлiння вiйськами i зброєю противника, їх радiоелектронного подавлення та радiоелектронного захисту систем i засобiв управлiння сил безпеки i сил оборони, а також проведення заходiв електронної пiдтримки;
засоби радiоелектронної боротьби тактичного рiвня - рiзновид засобiв радiоелектронної боротьби, функцiонально закiнчений радiоелектронний пристрiй, призначений для радiоелектронного подавлення систем управлiння, приймачiв супутникової навiгацiї рiзних типiв безпiлотних лiтальних апаратiв направленого типу на вiдстань не бiльш як 30 кiлометрiв;
засоби радiоелектронної боротьби ближньої дiї - рiзновид засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня, функцiонально закiнчений радiоелектронний пристрiй, призначений для:
радiоелектронного подавлення систем управлiння, приймачiв супутникової навiгацiї рiзних типiв безпiлотних лiтальних апаратiв з направленiстю купольного типу на вiдстанi вiд 100 до 500 метрiв та направленого типу не бiльш як 5 кiлометрiв;
електронної пiдтримки радiоелектронного подавлення (iндивiдуальнi засоби виявлення сигналiв безпiлотних лiтальних апаратiв) для виявлення сигналiв управлiння, телеметрiї, вiдеозображення рiзних типiв безпiлотних лiтальних апаратiв з направленими антенами на вiдстань не менш як 5 кiлометрiв та з ненаправленими антенами на вiдстань не менш як 3 кiлометри.
Iншi термiни у цьому Порядку вживаються у значеннi, наведеному в Законi України "Про обороннi закупiвлi", постановах Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 17 лютого 2021 р. N 159 "Про затвердження Порядку проведення випробувань зразкiв озброєння та вiйськової технiки" (Офiцiйний вiсник України, 2021 р., N 20, ст. 853) i вiд 17 лютого 2021 р. N 160 "Про затвердження Порядку проведення випробувань та прийняття на озброєння (постачання) зразкiв озброєння, вiйськової та спецiальної технiки, засобiв i обладнання iноземного виробництва" (Офiцiйний вiсник України, 2021 р., N 21, ст. 934), особливостях здiйснення оборонних закупiвель на перiод дiї правового режиму воєнного стану, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11 листопада 2022 р. N 1275 "Деякi питання здiйснення оборонних закупiвель на перiод дiї правового режиму воєнного стану" (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 91, ст. 5666), Правилах технiчної експлуатацiї безпiлотних авiацiйних комплексiв I класу державної авiацiї України, затверджених наказом Мiноборони вiд 10 серпня 2018 р. N 401.
3. Протягом перiоду виконання цього Порядку:
пiд час провадження дiяльностi представництвами державних замовникiв у сферi оборони на пiдприємствах, якi провадять дiяльнiсть з розроблення та виробництва безпiлотних систем, засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня, положення щодо здiйснення контролю за якiстю товарiв, робiт i послуг оборонного призначення на всiх етапах їх розроблення, виробництва, модернiзацiї, а також контролю за цiльовим використанням коштiв, встановленi Порядком здiйснення контролю за якiстю товарiв, робiт i послуг оборонного призначення на всiх етапах їх розроблення, виробництва, модернiзацiї, ремонту та утилiзацiї, а також за цiльовим використанням коштiв, затвердженим постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 28 липня 2021 р. N 781 (Офiцiйний вiсник України, 2021 р., N 62, ст. 3920), та Положенням про представництва державних замовникiв у сферi оборони на пiдприємствах, в установах i органiзацiях, затвердженим постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21 жовтня 2009 р. N 1107 (Офiцiйний вiсник України, 2009 р., N 81, ст. 2737; 2021 р., N 21, ст. 942), не застосовуються;
кодифiкацiя безпiлотних систем i засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня як предметiв постачання здiйснюється вiдповiдно до Порядку постачання товарiв оборонного призначення пiд час особливого перiоду, введення надзвичайного стану, проведення заходiв iз забезпечення нацiональної безпеки i оборони, вiдсiчi i стримування збройної агресiї та у перiод проведення антитерористичної операцiї, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25 лютого 2015 р. N 345 (Офiцiйний вiсник України, 2015 р., N 44, ст. 1372; 2018 р., N 36, ст. 1266; 2023 р., N 85, ст. 4919), з урахуванням особливостей, встановлених цим Порядком;
положення Порядку кодифiкацiї предметiв постачання, затвердженого наказом Мiноборони вiд 18 грудня 2017 р. N 673, Iнструкцiї з реєстрацiї штатно-табельних предметiв, затвердженої наказом Мiноборони вiд 8 сiчня 2019 р. N 8, в частинi погодження i затвердження технiчних умов Мiноборони не застосовуються;
положення пунктiв 20 - 27 Порядку постачання товарiв оборонного призначення пiд час особливого перiоду, введення надзвичайного стану, проведення заходiв iз забезпечення нацiональної безпеки i оборони, вiдсiчi i стримування збройної агресiї та у перiод проведення антитерористичної операцiї, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25 лютого 2015 р. N 345, не застосовуються.
4. Закупiвля безпiлотних систем, засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня (їх складових частин) може здiйснюватися державними замовниками у разi наявностi потреби у забезпеченнi вiдповiдними безпiлотними системами та засобами радiоелектронної боротьби тактичного рiвня за процедурою, визначеною цим Порядком.
5. Вiтчизнянi виконавцi державних контрактiв (договорiв) на виготовлення та поставку безпiлотних систем, засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня (їх складових частин) пiд час укладання державного контракту (договору) надають державному замовнику розрахунок цiни за формою згiдно з додатком 1 та висновок експерта (який визначає можливу орiєнтовну (очiкувану) вартiсть безпiлотної системи, засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня / їх складової частини, дiє протягом шести мiсяцiв з дня його видачi та не може бути прийнятий державним замовником пiсля закiнчення цього строку), виданий спецiалiзованою судово-експертною установою, яка вiдповiдно до Закону України "Про судову експертизу" має право на виконання таких робiт, та/або суб'єктами оцiночної дiяльностi (оцiнювачами), уповноваженими на проведення оцiнки та визначення вартостi майна згiдно iз Законом України "Про оцiнку майна, майнових прав та професiйну оцiночну дiяльнiсть в Українi". При цьому прибуток виконавця державного контракту (договору) у складi цiни може становити не бiльш як 25 вiдсоткiв виробничої собiвартостi товарiв, робiт та послуг. Вiдповiдальнiсть за неправильнiсть розрахунку цiни несе виконавець державного контракту (договору).
Крiм документiв, зазначених в абзацi першому цього пункту, вiтчизнянi виконавцi державних контрактiв (договорiв) на виготовлення та поставку безпiлотних систем, засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня пiд час укладання державного контракту (договору) надають державному замовнику або вiйськовiй частинi один з таких документiв:
сертифiкат вiдповiдностi стандартам або технiчним умовам (iз змiнами, за наявностi);
свiдоцтво про реєстрацiю штатно-табельного предмета;
документ, що пiдтверджує допуск до експлуатацiї безпiлотної системи;
акт про проведення спiльних вiдомчих випробувань з позитивним висновком за формою згiдно з додатком 2.
Дiя документiв, передбачених абзацами третiм - шостим цього пункту i складених щодо безпiлотної системи, засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня, поширюється на всi їх складовi, зазначенi у технiчних умовах (iз змiнами, за наявностi), виданих на таку безпiлотну систему / засiб радiоелектронної боротьби тактичного рiвня. Наявнiсть зазначеного документа, виданого одним заiнтересованим державним замовником, є достатньою пiдставою для здiйснення державним замовником закупiвлi безпiлотних систем / засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня для власних потреб або для потреб iнших заiнтересованих державних замовникiв, зазначених у пунктi 7 цього Порядку.
У разi здiйснення закупiвель безпiлотних систем, засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня вiдповiдно до цього пункту акт про проведення спiльних вiдомчих випробувань пiдписується державним замовником або заiнтересованим державним замовником, який органiзував вiдповiднi випробування, та виробником вiдповiдної безпiлотної системи та/або засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня.
Наявнiсть акта про проведення спiльних вiдомчих випробувань, яким пiдтверджено вiдповiднiсть тактико-технiчних характеристик i комплектацiї безпiлотної системи або засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня технiчним умовам, виданого одним iз державних замовникiв або заiнтересованих державних замовникiв, є пiдставою для здiйснення державними замовниками, заiнтересованими державними замовниками, зазначеними у пунктi 7 цього Порядку, закупiвлi безпiлотних систем та/або засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня.
Вимагати iншi документи щодо визначення цiни, крiм тих, що передбаченi цим Порядком, забороняється.
6. Пiд час розрахунку цiни враховуються всi податки та збори, загальновиробничi, адмiнiстративнi, операцiйнi та iншi витрати виконавця, пов'язанi з виготовленням безпiлотних систем та/або засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня вiтчизняного виробництва, їх складових, крiм:
органiзацiйних витрат, витрат на проведення рiчних зборiв, представницьких витрат, витрат на участь у виставках;
витрат на службовi вiдрядження працiвникiв апарату управлiння суб'єкта господарювання, безпосередньо не пов'язаних з виконанням державного контракту (договору) чи здiйсненням оперативного контролю за його виконанням;
витрат на страхування майна, а також винагороди за послуги (юридичнi, аудиторськi, з оцiнки майна тощо), якi не є обов'язковими вiдповiдно до законодавства або умов договорiв;
витрат вiд браку (крiм технiчно неминучого браку та витрат на виправлення такого технiчно неминучого браку);
нестачi незавершеного виробництва, нестачi i витрат вiд псування матерiальних цiнностей у цехах (якщо iнше не передбачено договором);
оплати простоїв;
сум безнадiйної дебiторської заборгованостi та вiдрахування до резерву сумнiвних боргiв;
витрат вiд знецiнення запасiв;
визнаних штрафiв, пенi, неустойки;
комiсiйної винагороди продавцям, торговим агентам та працiвникам структурних пiдроздiлiв суб'єкта господарювання, що забезпечують збут;
витрат на рекламу та дослiдження ринку (маркетингу);
витрат на дослiдно-конструкторськi роботи, що не стосуються державного контракту (договору) на виготовлення та поставку безпiлотних систем та/або засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня (їх складових) або виконанi до укладення цього контракту (договору), якщо iнше не визначено положеннями державного контракту (договору);
збиткiв, пов'язаних з утриманням об'єктiв соцiальної сфери (крiм розумних витрат на експлуатацiю об'єктiв соцiальної сфери, якi розташованi на територiї виконавця, якi виконують функцiї, що передбаченi законодавством (медичнi пункти тощо);
витрат на проведення експертизи визначення можливої орiєнтовної (очiкуваної) вартостi безпiлотної системи та/або засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня (їх складових) спецiалiзованою судово-експертною установою та/або суб'єктами оцiночної дiяльностi (оцiнювачами), уповноваженими на проведення оцiнки та визначення вартостi майна згiдно iз Законом України "Про оцiнку майна, майнових прав та професiйну оцiночну дiяльнiсть в Українi", вiдповiдно до цього Порядку.
7. Закупiвля безпiлотних систем, засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня (їх складових частин) Адмiнiстрацiєю Держспецзв'язку (уповноваженою нею службою державного замовника) вiдповiдно до цього Порядку може здiйснюватися для потреб Держспецзв'язку, Збройних Сил, Нацiональної гвардiї, Держприкордонслужби, СБУ, Нацiональної полiцiї, а також для потреб iнших складових сил безпеки та сил оборони (далi - заiнтересований державний замовник) на пiдставi письмового замовлення, в якому зазначаються:
1) найменування державного замовника, який повинен здiйснити закупiвлю безпiлотних систем та/або засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня;
2) найменування заiнтересованого державного замовника, для потреб якого буде здiйснюватися закупiвля безпiлотних систем та/або засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня;
3) вид безпiлотної системи (безпiлотний авiацiйний комплекс, безпiлотний лiтальний апарат, безпiлотний наземний (роботизований) комплекс, безпiлотний водний (плаваючий) комплекс) (у разi закупiвлi безпiлотних систем);
4) iнформацiя про тактико-технiчнi характеристики безпiлотної системи та/або засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня згiдно з додатками 8 i 9 або назва безпiлотної системи та/або засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня (у разi закупiвлi конкретного найменування безпiлотної системи / засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня);
5) кiлькiсть одиниць безпiлотних систем та/або засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня, якi повиннi бути закупленi;
6) довiдка виробника довiльної форми про те, що вiн є єдиним виробником безпiлотної системи / засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня (у разi закупiвлi безпiлотної системи / засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня у єдиного виробника).
У разi необхiдностi закупiвлi окремих складових безпiлотної системи або окремих складових засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня заiнтересований державний замовник зазначає у замовленнi, до складу якої безпiлотної системи та/або засобу радiоелектронної боротьби входять зазначенi безпiлотнi системи та/або засоби радiоелектронної боротьби тактичного рiвня, iз посиланням на технiчнi умови (iз змiнами, за наявностi).
8. Письмове замовлення про здiйснення закупiвель безпiлотних систем та/або засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня, подане вiдповiдно до пункту 7 цього Порядку, iз визначеною назвою безпiлотної системи та/або засобу радiоелектронної боротьби є пiдставою для здiйснення закупiвель без використання електронної системи закупiвель з урахуванням особливостей, визначених цим Порядком.
У разi коли заiнтересований державний замовник у письмовому замовленнi на здiйснення закупiвлi безпiлотних систем та/або засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня (їх складових частин) зазначив iнформацiю про тактико-технiчнi характеристики безпiлотної системи або засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня (їх складових частин) вiтчизняного виробництва згiдно з додатками 8 i 9, закупiвля таких безпiлотних систем або засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня (їх складових частин) здiйснюється вiдповiдно до пунктiв 50 - 95 особливостей здiйснення оборонних закупiвель на перiод дiї правового режиму воєнного стану, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11 листопада 2022 р. N 1275 "Деякi питання здiйснення оборонних закупiвель на перiод дiї правового режиму воєнного стану" (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 91, ст. 5666), з урахуванням особливостей, встановлених цим Порядком, зокрема щодо прибутку виконавця державного контракту (договору).
9. Крiм документiв, передбачених особливостями здiйснення оборонних закупiвель на перiод дiї правового режиму воєнного стану, затвердженими постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11 листопада 2022 р. N 1275 "Деякi питання здiйснення оборонних закупiвель на перiод дiї правового режиму воєнного стану" (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 91, ст. 5666), до заявок для участi у квалiфiкацiйному вiдборi кандидати додають акт про проведення спiльних вiдомчих випробувань з позитивним висновком за формою згiдно з додатком 2 або документ, що пiдтверджує допуск до експлуатацiї безпiлотної системи та/або засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня, або свiдоцтво про реєстрацiю штатно-табельного предмета.
10. Пiд час здiйснення квалiфiкацiйного вiдбору кандидати можуть уповноважувати фiзичних осiб, фiзичних осiб - пiдприємцiв чи юридичних осiб на подання заявок для участi у квалiфiкацiйному вiдборi (далi - уповноваженi особи).
У такому разi в заявках для участi у квалiфiкацiйному вiдборi зазначається iнформацiя щодо найменування та коду згiдно з ЄДРПОУ (для юридичної особи); прiзвища, власного iменi, по батьковi (за наявностi), реєстрацiйного номера облiкової картки платника податку або серiї (за наявностi) та номера паспорта громадянина України (для фiзичних осiб, якi через свої релiгiйнi переконання вiдмовляються вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податку та офiцiйно повiдомили про це вiдповiдному контролюючому органу i мають вiдмiтку в паспортi громадянина України) (для фiзичної особи або фiзичної особи - пiдприємця) уповноваженої особи, яка опублiковується для загального доступу в електроннiй системi закупiвель.
До документiв, що подаються уповноваженими особами вiд iменi кандидатiв/учасникiв у складi заявок для участi у квалiфiкацiйному вiдборi / пропозицiї / тендернiй пропозицiї, обов'язково додається документ, яким кандидат уповноважує фiзичну особу, фiзичну особу - пiдприємця чи юридичну особу на подання вiдповiдної заявки та документiв.
У разi подання заявки для участi у квалiфiкацiйному вiдборi уповноваженою особою державний замовник у протоколi квалiфiкацiйного вiдбору кандидатiв до рамкової угоди, що розмiщується в електроннiй системi закупiвель, зазначає iнформацiю щодо найменування та iдентифiкацiйного коду згiдно з ЄДРПОУ (для юридичної особи); прiзвища, власного iменi, по батьковi (за наявностi) та реєстрацiйного номера облiкової картки платника податку або серiї (за наявностi) та номера паспорта громадянина України (для фiзичних осiб, якi через свої релiгiйнi переконання вiдмовляються вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податку та офiцiйно повiдомили про це вiдповiдному контролюючому органу i мають вiдмiтку в паспортi громадянина України) (для фiзичної особи або фiзичної особи - пiдприємця) уповноваженої особи. При цьому до рамкової угоди включається кандидат, який уповноважив фiзичну особу, фiзичну особу - пiдприємця чи юридичну особу на подання вiдповiдної заявки та документiв.
11. За наявностi технiчної можливостi державнi замовники можуть здiйснювати закупiвлю безпiлотних систем та/або засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня (їх складових частин) вiдповiдно до пунктiв 50 - 95 особливостей здiйснення оборонних закупiвель на перiод дiї правового режиму воєнного стану, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11 листопада 2022 р. N 1275 "Деякi питання здiйснення оборонних закупiвель на перiод дiї правового режиму воєнного стану" (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 91, ст. 5666), шляхом застосування рамкових угод, створених Адмiнiстрацiєю Держспецзв'язку (уповноваженими нею службами державного замовника) або Мiноборони (уповноваженими ним службами державного замовника).
Адмiнiстрацiя Держспецзв'язку (уповноваженi нею служби державного замовника) або Мiноборони (уповноваженi ним служби державного замовника) надають доступ державним замовникам до створених рамкових угод на пiдставi складених державними замовниками в довiльнiй формi звернень.
У разi надання Адмiнiстрацiєю Держспецзв'язку (уповноваженими нею службами державного замовника) або Мiноборони (уповноваженими ним службами державного замовника) доступу до створених рамкових угод державний замовник здiйснює закупiвлю безпiлотних систем та/або засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня вiдповiдно до пункту 75 особливостей здiйснення оборонних закупiвель на перiод дiї правового режиму воєнного стану, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11 листопада 2022 р. N 1275 "Деякi питання здiйснення оборонних закупiвель на перiод дiї правового режиму воєнного стану", з урахуванням особливостей, встановлених пунктом 5 цього Порядку, щодо прибутку виконавця державного контракту (договору).
12. Переможець запиту пропозицiї у строк, що не перевищує чотири днi з дати оприлюднення в електроннiй системi закупiвель повiдомлення про намiр укласти державний контракт (договiр), повинен подати державному замовнику документи, передбаченi пунктом 5 цього Порядку, та укласти державний контракт (договiр).
Виконання державного контракту (договору) на виготовлення та поставку безпiлотних систем, засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня
13. Попередня оплата за державними контрактами (договорами) на виготовлення та поставку безпiлотних систем та/або засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня (їх складових частин) (зокрема партiями) здiйснюється шляхом спрямування бюджетних коштiв вiтчизняним виконавцям державних контрактiв (договорiв) на небюджетнi рахунки, вiдкритi на їх iм'я в органах Казначейства в установленому законодавством порядку, з подальшим використанням зазначених коштiв вiтчизняними виконавцями державних контрактiв (договорiв) з таких рахункiв виключно на цiлi, визначенi державними контрактами (договорами). Для здiйснення платежiв з небюджетного рахунка виконавцi державного контракту (договору) надають органам Казначейства платiжну iнструкцiю iз зазначенням реквiзитiв державного контракту (договору) та копiю договору на закупiвлю товарiв, робiт i послуг, на виконання якого проводиться платiж.
У державних контрактах (договорах) на виготовлення i поставку безпiлотних систем та/або засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня (їх складових частин) може передбачатися попередня оплата в обсягах до 70 вiдсоткiв їх вартостi на строк не бiльш як 12 мiсяцiв. Розмiр i строк попередньої оплати товарiв у зазначених межах визначаються з урахуванням необхiдностi, що обґрунтовується, зокрема, циклом виробництва товару.
Державний контракт (договiр) на виготовлення i поставку безпiлотних систем та/або засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня (їх складових частин) може укладатися на строк, що перевищує бюджетний перiод.
14. Iстотнi умови державних контрактiв (договорiв) на виготовлення i поставку безпiлотних систем та/або засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня (їх складових частин) не можуть змiнюватися пiсля їх укладення до виконання зобов'язань сторонами в повному обсязi, крiм випадкiв:
коригування обсягiв закупiвлi, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видаткiв державного замовника;
полiпшення якiсного стану предмета закупiвлi за умови, що таке полiпшення не призведе до збiльшення суми вартостi (цiни), визначеної в державному контрактi (договорi);
продовження строку дiї державних контрактiв (договорiв) на виготовлення i поставку безпiлотних систем та/або засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня (їх складових частин) та/або строку виконання зобов'язань щодо передачi товару, виконання робiт, надання послуг у разi виникнення документально пiдтверджених об'єктивних обставин, що спричинили таке продовження, у тому числi обставин непереборної сили, iстотної змiни обставин, затримки фiнансування замовником, за умови, що такi змiни не призведуть до збiльшення суми вартостi (цiни), визначеної в державному контрактi (договорi);
погодження змiни вартостi (цiни) в державних контрактах (договорах) на виготовлення i поставку безпiлотних систем та/або засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня (їх складових частин) в бiк зменшення у разi встановлення в державному контрактi (договорi) порядку змiни вартостi (цiни);
змiни вартостi (цiни) в державних контрактах (договорах) на виготовлення i поставку безпiлотних систем та/або засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня (їх складових частин) у зв'язку iз змiною ставок податкiв i зборiв та/або змiною умов надання пiльг з оподаткування - пропорцiйно змiнi таких ставок та/або пiльг з оподаткування, а також у зв'язку iз змiною системи оподаткування пропорцiйно змiнi податкового навантаження внаслiдок змiни системи оподаткування;
змiни загальної вартостi державного контракту (договору) в бiк зменшення у разi, коли прибуток виконавця державного контракту (договору) у складi цiни перевищує встановленi пунктом 5 цього Порядку розмiри, або збiльшення кiлькостi безпiлотних систем та/або засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня (їх складових частин), що поставляються, у разi настання таких обставин;
змiни встановленого згiдно iз законодавством органами державної статистики iндексу споживчих цiн, змiни розмiру мiнiмальної заробiтної плати та/або прожиткового мiнiмуму, змiни курсу iноземної валюти, регульованих цiн (тарифiв), нормативiв, середньозважених цiн на електричну енергiю на ринку "на добу наперед" у разi встановлення в договорi про закупiвлю порядку змiни цiни.
У разi змiн iстотних умов державних контрактiв (договорiв) на виготовлення i поставку безпiлотних систем та засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня, що призвели до змiни загальної вартостi державного контракту (договору) в бiк зменшення, розмiр попередньої оплати не переглядається, якщо її обсяг не перевищує загальної вартостi державного контракту (договору).
Пiдтвердження об'єктивних обставин, зазначених у цьому пунктi, засвiдчуються висновком Торгово-промислової палати та iншими пiдтвердними документами з можливiстю продовжити строк дiї таких державних контрактiв (договорiв) не бiльш як на 60 календарних днiв, але не бiльш як 12 мiсяцiв з дня здiйснення попередньої оплати.
При цьому в державному контрактi (договорi) зазначається загальна вартiсть державного контракту (договору), а також вартiсть виготовлення i поставки безпiлотних систем та/або засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня (їх складових частин), визначена вiдповiдно до календарного плану на кожний бюджетний перiод.
Облiк i реєстрацiя в органах Казначейства бюджетних зобов'язань за державним контрактом (договором), строк дiї якого перевищує бюджетний перiод, здiйснюються в установленому законодавством порядку.
Коли строк кiнцевої поставки за державним контрактом (договором) на виготовлення та поставку безпiлотних систем та/або засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня (їх складових частин) (зокрема партiями) перевищує два мiсяцi з дати укладення такого державного контракту (договору), вiтчизнянi виконавцi державного контракту (договору) уточнюють розрахунок цiни, на пiдставi якого було укладено державний контракт (договiр), у тому числi розмiр прибутку, виходячи з фактичних витрат, та за мiсяць до закiнчення строку кiнцевої поставки товарiв надають державному замовнику уточнений розрахунок цiни за формою згiдно з додатком 1.
Розмiр прибутку виконавця державного контракту (договору) у складi цiни в уточненому розрахунку повинен вiдповiдати вимогам, встановленим пунктом 5 цього Порядку.
Остаточнi розрахунки за державним контрактом (договором) здiйснюються пiсля надання уточненого розрахунку цiни, передбаченого абзацом тринадцятим цього пункту. Вiдповiдальнiсть за неправильнiсть уточненого розрахунку цiни несе виконавець державного контракту (договору).
Коли прибуток виконавця державного контракту (договору) у складi цiни перевищує встановленi пунктом 5 цього Порядку розмiри, сторони вносять змiни в державний контракт (договiр) щодо зменшення загальної вартостi (цiни) державного контракту (договору) або за погодженням з державним замовником щодо збiльшення кiлькостi безпiлотних систем та/або засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня (їх складових частин), що поставляються.
Якщо прибуток виконавця державного контракту (договору) у складi цiни не перевищує встановленi пунктом 5 цього Порядку розмiри, остаточнi розрахунки здiйснюються за цiнами, встановленими державним контрактом (договором).
Здiйснення контролю за якiстю товарiв, робiт i послуг оборонного призначення на всiх етапах розроблення, виробництва, модернiзацiї безпiлотних систем, засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня вiтчизняного виробництва
15. Коли у державного замовника не створено представництво державного замовника у сферi оборони або державний контракт (договiр) укладено вiйськовою частиною, уповноваженою Мiноборони на здiйснення оборонних закупiвель та укладення державних контрактiв (договорiв) за децентралiзованими розрахунками, приймання безпiлотних систем i засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня здiйснюється державним замовником на пiдставi наданих виконавцем державного контракту (договору) сертифiката якостi на кожну одиницю товару, який гарантує заявленi виробником параметри i характеристики, якiсть i безпечнiсть, технiчний стан безпiлотної системи, що пiдтверджено проведеними виробником випробуваннями. Сертифiкат якостi видається виконавцем державного контракту (договору). Вiдповiдальнiсть за вiдомостi, зазначенi в сертифiкатi якостi, несе виконавець державного контракту (договору).
16. Приймання засобiв радiоелектронної боротьби ближньої дiї здiйснюється без залучення представництв державного замовника на пiдставi наданих виконавцем державного контракту (договору) сертифiката якостi на кожну одиницю товару, який гарантує заявленi виробником параметри i характеристики, якiсть i безпечнiсть, технiчний стан засобу радiоелектронної боротьби ближньої дiї, що пiдтверджено проведеними виробником випробуваннями. Сертифiкат якостi видається виконавцем державного контракту (договору).
17. Коли у державного замовника створено представництво державного замовника, таке представництво пiд час здiйснення контролю за якiстю товарiв, робiт i послуг оборонного призначення на всiх етапах розроблення, виробництва, модернiзацiї безпiлотних систем i засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня має такi повноваження, завдання та функцiї:
сприяє проведенню заходiв щодо дотримання режиму секретностi, технiчного захисту iнформацiї та комплексної протидiї технiчним засобам розвiдки (у разi потреби);
здiйснює згiдно з умовами державного контракту (договору) контроль за виконанням робiт;
бере участь у проведеннi випробувань i погоджує звiти, якi оформляються за їх результатами вiдповiдно до умов договору;
надає державному замовнику висновок про готовнiсть ескiзного (технiчного) проекту (етапiв проведення) до приймання;
здiйснює приймання дослiдного зразка та комплекту експлуатацiйної документацiї для проведення попереднiх випробувань;
здiйснює контроль за виготовленням дослiдного зразка (складових частин) i пiдтверджує його вiдповiднiсть вимогам експлуатацiйної документацiї шляхом порiвняння заявлених або визначених технiчним завданням тактико-технiчних характеристик дослiдного зразка з установленими за результатами випробувань;
здiйснює приймання експлуатацiйної документацiї.
Крiм того, пiд час серiйного виготовлення (монтажу) безпiлотних систем i засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня представництво державного замовника:
перевiряє вiдповiднiсть комплектувальних виробiв i матерiалiв вимогам експлуатацiйної документацiї;
органiзовує приймання безпiлотних систем i засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня;
бере участь у проведеннi перiодичних i типових випробувань.
18. Представництво державного замовника здiйснює контроль за якiстю безпiлотних систем i засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня, що постачаються без їх приймання iншими представництвами, у порядку, що визначається умовами державного контракту (договору).
19. Контроль за якiстю та прийманням безпiлотних систем i засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня представництво державного замовника здiйснює у присутностi представникiв вiддiлу технiчного контролю пiдприємства або уповноваженого представника пiдприємства iз залученням сил i засобiв виконавця державного контракту (договору) в обсягах i послiдовностi, що визначенi вимогами технiчних умов на вироби.
20. Прийнятi представництвом державного замовника безпiлотнi системи та засоби радiоелектронної боротьби тактичного рiвня пiдлягають вiдвантаженню споживачам для їх експлуатацiї або передачi виконавцю державного контракту (договору) на виготовлення i поставку безпiлотних систем i засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня на вiдповiдальне зберiгання.
На прийнятi безпiлотнi системи та засоби радiоелектронної боротьби тактичного рiвня протягом 24 годин пiсля завершення їх приймання представництво державного замовника за наявностi такої вимоги в умовах державного контракту (договору) видає виконавцю державного контракту (договору) посвiдчення на прийняту продукцiю (виконанi роботи) про вiдповiднiсть таких товарiв (робiт) вимогам технiчних умов та умовам державного контракту (договору) за формою, що визначена державним замовником.
21. Вiдвантаження безпiлотних систем i засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня пiсля їх приймання здiйснюється пiд контролем представництва державного замовника.
22. Забракованi та не прийнятi представництвом державного замовника безпiлотнi системи та/або засоби радiоелектронної боротьби тактичного рiвня не можуть бути поставленi виконавцем державного контракту (договору) на виготовлення i поставку безпiлотних систем i засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня споживачам для їх експлуатацiї.
23. Представництво державного замовника бере участь у проведеннi випробувань безпiлотних систем i засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня вiдповiдно до Порядку проведення випробувань зразкiв озброєння та вiйськової технiки, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 17 лютого 2021 р. N 159 (Офiцiйний вiсник України, 2021 р., N 20, ст. 853).
24. Для цiлей цього Порядку перелiк повноважень, завдань i функцiй представництв державних замовникiв пiд час здiйснення контролю за якiстю товарiв, робiт i послуг оборонного призначення на всiх етапах розроблення, виробництва, модернiзацiї безпiлотних систем та засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня, визначених у цьому Порядку, є вичерпним.
25. Протягом гарантiйного строку вiтчизнянi виконавцi державних контрактiв (договорiв) на виготовлення та поставку безпiлотних систем i засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня (їх складових частин) безоплатно протягом розумного строку усувають недолiки за зверненням заiнтересованих державних замовникiв, на балансi яких перебувають зазначенi безпiлотнi системи та засоби радiоелектронної боротьби тактичного рiвня, за умови їх належної експлуатацiї.
Кодифiкацiя безпiлотних систем
26. Кодифiкацiя безпiлотних систем здiйснюється Мiноборони:
на пiдставi акта про проведення спiльних вiдомчих випробувань, яким пiдтверджено вiдповiднiсть технiчним умовам тактико-технiчних характеристик та комплектацiї безпiлотних систем, за формою згiдно з додатком 2;
за результатами вивчення заявлених розробником тактико-технiчних характеристик зразка, ознайомлення з результатами випробувань, проведених виробником, у разi вiдповiдностi технiчним вимогам до типу безпiлотної системи;
за результатами вивчення заявлених розробником тактико-технiчних характеристик зразка, ознайомлення з результатами випробувань, проведених виробником, у разi наявностi потреби в забезпеченнi конкретним зразком безпiлотної системи.
27. У разi проведення спiльних вiдомчих випробувань з одним iз заiнтересованих державних замовникiв, визначених у пунктi 7 цього Порядку, або державних замовникiв у сферi оборони, зазначених у пунктi 2 постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 3 березня 2021 р. N 363 "Питання оборонних закупiвель" (Офiцiйний вiсник України, 2021 р., N 33, ст. 1916), або Державним науково-дослiдним iнститутом випробувань i сертифiкацiї озброєння та вiйськової технiки виробник безпiлотної системи надсилає до Мiноборони акт про проведення спiльних вiдомчих випробувань, яким пiдтверджено вiдповiднiсть технiчним умовам тактико-технiчних характеристик i комплектацiї безпiлотних систем, до якого додаються:
iнформацiя про тактико-технiчнi характеристики безпiлотної системи згiдно з додатком 3;
технiчнi умови на безпiлотну систему, затвердженi виробником та внесенi до головного фонду технiчних умов України та електронної бази даних "Технiчнi умови України" державним пiдприємством, що належить до сфери управлiння Мiнекономiки;
акти та програма заводських випробувань безпiлотної системи.
Iнформацiя про тактико-технiчнi характеристики безпiлотної системи надається виробником на пiдставi зазначених технiчних умов.
28. У разi надсилання виробником безпiлотної системи акта про проведення спiльних вiдомчих випробувань, яким пiдтверджено вiдповiднiсть технiчним умовам тактико-технiчних характеристик i комплектацiї безпiлотних систем, Мiноборони здiйснює кодифiкацiю безпiлотної системи виключно на пiдставi такого акта та документiв, якi вiдповiдно до пункту 27 цього Порядку додаються до нього, без отримання вiд Збройних Сил, Нацiональної гвардiї, Держприкордонслужби, СБУ, Нацiональної полiцiї, iнших складових сил безпеки та сил оборони, iнших державних замовникiв у сферi оборони iнформацiї про наявнiсть потреби в такiй безпiлотний системi та без проведення комiсiєю державного замовника визначальних вiдомчих випробувань безпiлотної системи.
Вимагати вiд виробника безпiлотної системи документи, не передбаченi пунктом 27 цього Порядку, для здiйснення кодифiкацiї предмета постачання, введення його до штатiв i табелiв забороняється.
Мiноборони протягом 10 днiв з дня надходження акта про проведення спiльних вiдомчих випробувань, яким пiдтверджено вiдповiднiсть технiчним умовам тактико-технiчних характеристик i комплектацiї безпiлотних систем, з додатками, передбаченими пунктом 27 цього Порядку, забезпечує кодифiкацiю предмета постачання, вводить його до штатiв i табелiв.
29. Кодифiкацiя безпiлотних систем може здiйснюватися Мiноборони за результатами вивчення заявлених розробником тактико-технiчних характеристик, ознайомлення з результатами випробувань, проведених виробником, у разi наявностi потреби в забезпеченнi конкретним зразком безпiлотної системи.
У такому разi виробник безпiлотної системи надсилає до Мiноборони iнформацiю про тактико-технiчнi характеристики безпiлотної системи згiдно з додатком 3 разом з технiчними умовами, затвердженими виробником i внесеними до головного фонду технiчних умов України та електронної бази даних "Технiчнi умови України" державним пiдприємством, що належить до сфери управлiння Мiнекономiки, актами та протоколами попереднiх випробувань.
Мiноборони протягом 10 робочих днiв вивчає поданi виробником документи та у разi наявностi повiдомлення про потребу в проходженнi процедури кодифiкацiї вiд Генерального штабу Збройних Сил, командувань видiв, окремих родiв вiйськ (сил) Збройних Сил (додаток 7) забезпечує кодифiкацiю предмета постачання та вводить його до штатiв i табелiв.
30. Кодифiкацiя безпiлотних систем може здiйснюватися Мiноборони за результатами вивчення заявлених розробником тактико-технiчних характеристик зразка, ознайомлення з результатами випробувань, проведених виробником, у разi вiдповiдностi технiчним вимогам на тип безпiлотної системи.
Технiчнi вимоги до типу безпiлотної системи розробляються та затверджуються Мiноборони разом з Генеральним штабом Збройних Сил на такi типи безпiлотних систем:
ударний безпiлотний лiтальний апарат одноразового використання роторного типу;
ударний безпiлотний лiтальний апарат багаторазового використання роторного типу:
малого радiуса дiї;
середнього радiуса дiї;
дальнього радiуса дiї;
ударний безпiлотний лiтальний апарат багаторазового використання лiтакового типу:
малого радiуса дiї;
середнього радiуса дiї;
дальнього радiуса дiї;
розвiдувальний безпiлотний лiтальний апарат лiтакового типу:
малої дальностi;
середньої дальностi;
великої дальностi;
розвiдувальний безпiлотний лiтальний апарат роторного типу.
Мiноборони разом з Генеральним штабом Збройних Сил можуть визначити додатковi типи безпiлотних систем, розробити та затвердити технiчнi вимоги до таких типiв безпiлотних систем.
Технiчнi вимоги до типу безпiлотної системи повиннi мiстити вiдомостi, зазначенi в додатку 5.
У такому разi виробник безпiлотної системи надсилає до Мiноборони iнформацiю про тактико-технiчнi характеристики безпiлотної системи згiдно з додатком 3 разом з технiчними умовами, затвердженими виробником, актами та протоколами попереднiх випробувань.
Вiдповiдальнiсть за недостовiрнiсть вiдомостей, зазначених у документах на безпiлотну систему, несе виробник.
Мiноборони протягом 10 робочих днiв вивчає наданi виробником документи та у разi вiдповiдностi зразка технiчним вимогам до типу безпiлотної системи забезпечує кодифiкацiю предмета постачання та вводить його до штатiв i табелiв.
У разi вiдповiдностi безпiлотної системи технiчним вимогам до типу безпiлотної системи кодифiкацiя безпiлотної системи проводиться без отримання вiд Генерального штабу Збройних Сил iнформацiї про наявнiсть потреби в такiй безпiлотний системi.
31. Технiчнi умови розробляються, затверджуються виробником безпiлотної системи, вносяться до головного фонду технiчних умов України та електронної бази даних "Технiчнi умови України" державним пiдприємством, що належить до сфери управлiння Мiнекономiки, та не потребують затвердження чи погодження Мiноборони, iнших державних органiв.
Кодифiкацiя засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня
32. Кодифiкацiя засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня здiйснюється Мiноборони:
на пiдставi акта про проведення спiльних вiдомчих випробувань, яким пiдтверджено вiдповiднiсть технiчним умовам тактико-технiчних характеристик та комплектацiї засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня за формою згiдно з додатком 2 у разi вiдповiдностi технiчним вимогам до засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня, затвердженим Мiноборони разом з Генеральним штабом Збройних Сил;
за результатами вивчення заявлених розробником тактико-технiчних характеристик засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня, ознайомлення з результатами випробувань, проведених виробником, у разi вiдповiдностi технiчним вимогам до засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня, затвердженим Мiноборони разом з Генеральним штабом Збройних Сил.
33. У разi проведення спiльних вiдомчих випробувань з одним iз заiнтересованих державних замовникiв, визначених у пунктi 7 цього Порядку, або державних замовникiв у сферi оборони, зазначених у пунктi 2 постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 3 березня 2021 р. N 363 "Питання оборонних закупiвель" (Офiцiйний вiсник України, 2021 р., N 33, ст. 1916), або Державним науково-дослiдним iнститутом випробувань i сертифiкацiї озброєння та вiйськової технiки виробник засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня надсилає до Мiноборони акт про проведення спiльних вiдомчих випробувань з позитивним висновком, до якого додаються:
iнформацiя про тактико-технiчнi характеристики засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня згiдно з додатком 4;
технiчнi умови до засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня, затвердженi виробником та внесенi до головного фонду технiчних умов України та електронної бази даних "Технiчнi умови України" державним пiдприємством, що належить до сфери управлiння Мiнекономiки;
програма та методики, акт i протоколи заводських випробувань засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня.
До спiльних вiдомчих випробувань, якi проводяться Збройними Силами, обов'язково залучаються представники Генерального штабу Збройних Сил.
Iнформацiя про тактико-технiчнi характеристики засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня надається виробником на пiдставi технiчних умов, що розробляються, затверджуються виробником засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня та вносяться до головного фонду технiчних умов України та електронної бази даних "Технiчнi умови України" державним пiдприємством, що належить до сфери управлiння Мiнекономiки.
34. У разi надсилання виробником засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня акта про проведення спiльних вiдомчих випробувань, яким пiдтверджено вiдповiднiсть технiчним умовам тактико-технiчних характеристик i комплектацiї засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня, та у разi вiдповiдностi технiчним вимогам, затвердженим Мiноборони разом з Генеральним штабом Збройних Сил, Мiноборони здiйснює кодифiкацiю засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня виключно на пiдставi такого акта та документiв, якi вiдповiдно до пункту 33 цього Порядку до нього додаються, без проведення комiсiєю державного замовника визначальних вiдомчих випробувань за умови вiдповiдностi засобу радiоелектронної боротьби технiчним вимогам до засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня, затвердженим Мiноборони разом з Генеральним штабом Збройних Сил.
Вимагати вiд виробника засобу радiоелектронної боротьби документи, не передбаченi пунктом 33 цього Порядку, для здiйснення кодифiкацiї предмета постачання та введення його до штатiв i табелiв забороняється.
Мiноборони протягом 10 днiв з дня надходження акта про проведення спiльних вiдомчих випробувань, яким пiдтверджено вiдповiднiсть технiчним умовам тактико-технiчних характеристик i комплектацiї засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня, з додатками, передбаченими пунктом 30 цього Порядку, у разi вiдповiдностi технiчним вимогам, затвердженим Мiноборони разом з Генеральним штабом Збройних Сил, здiйснює кодифiкацiю предмета постачання та вводить його до штатiв i табелiв.
35. Кодифiкацiя засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня може здiйснюватися Мiноборони за результатами вивчення заявлених розробником тактико-технiчних характеристик засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня, ознайомлення з результатами випробувань, проведених виробником, у разi вiдповiдностi технiчним вимогам до засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня, затвердженим Мiноборони разом з Генеральним штабом Збройних Сил.
Технiчнi вимоги до засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня розробляються та затверджуються Мiноборони разом з Генеральним штабом Збройних Сил.
Технiчнi вимоги до засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня повиннi мiстити вiдомостi, зазначенi в додатку 6.
Вiдповiдальнiсть за недостовiрнiсть вiдомостей, зазначених в документах на засiб радiоелектронної боротьби тактичного рiвня, несе виробник.
36. Мiноборони протягом п'яти робочих днiв вивчає наданi виробником документи та у разi вiдповiдностi технiчним вимогам до засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня, затвердженим Мiноборони разом з Генеральним штабом Збройних Сил, забезпечує проведення демонстрацiйних випробувань.
Вимагати вiд виробника засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня документи, не передбаченi пунктом 33 цього Порядку, для проведення демонстрацiйних випробувань забороняється.
37. Демонстрацiйнi випробування проводяться протягом 10 робочих днiв з дня отримання Мiноборони документiв, передбачених пунктом 33 цього Порядку.
Демонстрацiйнi випробування проводяться за програмою i методикою, розробленими i затвердженими виробником засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня, та повиннi забезпечити пiдтвердження заявлених виробником тактико-технiчних характеристик.
Мiноборони сприяє проведенню демонстрацiйних випробувань за програмою, наданою виробником, зокрема забезпечує надання полiгона, цiлей, засобiв вимiрювання та контролю для проведення таких випробувань.
38. Технiчнi умови розробляються, затверджуються виробником засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня i вносяться до головного фонду технiчних умов України та електронної бази даних "Технiчнi умови України" державним пiдприємством, що належить до сфери управлiння Мiнекономiки, та не потребують затвердження чи погодження Мiноборони, iнших державних органiв.
39. Мiноборони протягом 10 днiв з дня проведення демонстрацiйних випробувань здiйснює кодифiкацiю предмета постачання та вносить його до штатiв i табелiв.
Додаток 1 до Порядку |
РОЗРАХУНОК ЦIНИ
безпiлотної системи / засобу радiоелектронної
боротьби тактичного рiвня "______________"
Безпiлотна система / засiб радiоелектронної боротьби тактичного рiвня "____________" (виробництво ____________) виготовлена у 20__ роцi.
Порядковий номер | Найменування складових цiни | Одиниця вимiру | Цiна за одиницю, гривень (без урахування податку на додану вартiсть) |
Кiлькiсть | Вартiсть, гривень (без урахування податку на додану вартiсть) |
Комплектнiсть | |||||
1. | ... | ||||
2. | ... |
Загальна вартiсть (без урахування податку на додану вартiсть), гривень, у тому числi:
виробнича собiвартiсть безпiлотної системи / засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня;
iншi витрати, що включаються в цiну реалiзацiї (адмiнiстративнi, на збут, фiнансовi, iншi операцiйнi тощо)
прибуток (не бiльше 25 вiдсоткiв виробничої собiвартостi).
Податок на додану вартiсть
Цiна з урахуванням податку на додану вартiсть, гривень
Керiвник постачальника/виробник безпiлотних систем / засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня | ___________________________ (власне iм'я та прiзвище) "___" ____________ 20__ р. |
____________ | |
Примiтка. | До розрахунку цiни включаються складовi, визначенi державним контрактом (договором) на виготовлення, постачання безпiлотної системи / засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня. |
Додаток 2 до Порядку |
|
ЗАТВЕРДЖУЮ Керiвник постачальника/виробника безпiлотних систем / засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня |
|
(власне iм'я та прiзвище) | |
"___" ____________ 20__ р. |
АКТ
про проведення спiльних вiдомчих випробувань
Вiдповiдно до Порядку здiйснення закупiвлi безпiлотних систем, засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня вiтчизняного виробництва, та їх складових частин, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11 листопада 2022 р. N 1275 "Деякi питання здiйснення оборонних закупiвель на перiод дiї правового режиму воєнного стану" _________________________ (далi - заiнтересований державний замовник), зважаючи на нагальну потребу у забезпеченнi безпiлотними системами / засобами радiоелектронної боротьби тактичного рiвня, разом з _________________ (далi - постачальник/виробник безпiлотних систем / засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня) провели вивчення заявлених тактико-технiчних характеристик безпiлотної системи / засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня "Модель" на вiдповiднiсть технiчним умовам (iз змiнами, за наявностi), перевiрили робочу конструкторську документацiю та ознайомилися з результатами випробувань.
З урахуванням зазначеного вжито таких заходiв:
постачальник/виробник безпiлотних систем / засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня надав заiнтересованому державному замовнику на перевiрку технiчнi умови N (зi змiнами, за наявностi) (далi - технiчнi умови) безпiлотної системи / засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня "Модель" на предмет вiдповiдностi заявленим тактико-технiчним характеристикам та комплектацiї безпiлотної системи / засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня "Модель";
заiнтересований державний замовник перевiрив технiчнi умови на безпiлотну систему / засiб радiоелектронної боротьби тактичного рiвня "Модель", ознайомився з тактико-технiчними характеристиками та комплектацiєю безпiлотної системи / засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня "Модель";
заiнтересований державний замовник погодив вiдповiднiсть технiчних умов реальним тактико-технiчним характеристикам безпiлотної системи / засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня "Модель", дослiдженим пiд час випробування.
Розбiжностi та невiдповiдностi до заявлених тактико-технiчних характеристик i комплектацiї безпiлотної системи / засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня "Модель" заiнтересованим державним замовником не виявлено.
За результатами проведених заходiв заiнтересований державний замовник пiдтверджує вiдповiднiсть технiчним умовам тактико-технiчних характеристик та комплектацiї безпiлотної системи / засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня "Модель" та пiдтверджує, що безпiлотна система / засiб радiоелектронної боротьби тактичного рiвня "Модель" вiдповiдає потребам заiнтересованого державного замовника.
ПОГОДЖЕНО | ||
Представник заiнтересованого державного замовника | Представник постачальника / виробника безпiлотних систем / засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня | |
(власне iм'я та прiзвище) | (власне iм'я та прiзвище) | |
"___" ____________ 20__ р. | "___" ____________ 20__ р. | |
Представник заiнтересованого державного замовника | ||
(власне iм'я та прiзвище) | ||
"___" ____________ 20__ р. | ||
Представник заiнтересованого державного замовника | ||
(власне iм'я та прiзвище) | ||
"___" ____________ 20__ р. |
Додаток 3 до Порядку |
IНФОРМАЦIЯ
про тактико-технiчнi характеристики безпiлотної
системи
1. | Назва безпiлотної системи | ____________________________________ |
2. | Вид безпiлотної системи (безпiлотний авiацiйний комплекс, безпiлотний лiтальний апарат, безпiлотний наземний (роботизований) комплекс, безпiлотний водний (плаваючий) комплекс) | ____________________________________ |
3. | Бойовi характеристики: | |
максимальна дальнiсть польоту/плавання/руху безпiлотної системи | ____________________________________ | |
тактичний радiус безпiлотної системи | ____________________________________ | |
тривалiсть польоту/плавання/руху безпiлотної системи | ____________________________________ | |
висота польоту / глибина занурення безпiлотної системи, максимальна та робоча | ____________________________________ | |
швидкiсть безпiлотної системи, мiнiмальна, крейсерська, максимальна | ____________________________________ | |
оптико-електроннi засоби розвiдки | ____________________________________ | |
дальнiсть виявлення та розпiзнавання типових цiлей | ____________________________________ | |
час розгортання/згортання безпiлотної системи | ____________________________________ | |
час пiдготовки до використання (польоту, плавання, руху) безпiлотної системи | ____________________________________ | |
можливiсть роботи в умовах дiї засобу радiоелектронної боротьби: стiйкiсть каналiв управлiння, стiйкiсть каналiв телеметрiї, стiйкiсть каналiв вiдео, стiйкiсть супутникової навiгацiйної системи | ____________________________________ | |
наявнiсть програмного забезпечення для виявлення, розпiзнавання, супроводження, наведення та ураження цiлi | ____________________________________ | |
максимальна злiтна маса | ____________________________________ | |
маса цiльового навантаження | ____________________________________ | |
спосiб зльоту для безпiлотного лiтального апарата, безпiлотного авiацiйного комплексу | ____________________________________ | |
тип силової установки | ____________________________________ | |
тип навiгацiйної системи | ____________________________________ | |
реалiзованi режими управлiння (автоматичний, напiвавтоматичний, ручний) | ____________________________________ | |
габаритнi характеристики (розмах крил, довжина, ширина, висота) | ____________________________________ | |
4. | Експлуатацiйнi характеристики: | |
гарантiйний строк експлуатацiї безпiлотної системи | ____________________________________ | |
напрацювання на вiдмову | ____________________________________ | |
кiлькiсть апаратiв у безпiлотнiй системi | ____________________________________ | |
кiлькiсть наземних станцiй управлiння | ____________________________________ | |
експлуатацiйний дiапазон (пiд впливом яких зовнiшнiх обставин функцiонує безпiлотний лiтальний апарат): температура, тиск, опади (снiг, дощ, туман), швидкiсть вiтру | ____________________________________ | |
забезпечення засобами проти запотiвання та обмерзання цiльового навантаження | ____________________________________ | |
наявнiсть засобiв технiчного обслуговування та контролю | ____________________________________ | |
наявнiсть тренажера (симулятора) | ____________________________________ | |
5. | Додаткова iнформацiя (за бажанням виробника) | ____________________________________ |
6. | Вiдмiтка про те, що виробник пiдтверджує достовiрнiсть зазначених вiдомостей | ____________________________________ |
____________ Примiтка. Виробник несе вiдповiдальнiсть за недостовiрнiсть поданих вiдомостей. |
(найменування посади) | (пiдпис) | (власне iм'я та прiзвище) |
"___" _____________ 20__ р.
Додаток 4 до Порядку |
IНФОРМАЦIЯ
про тактико-технiчнi характеристики засобу
радiоелектронної боротьби тактичного рiвня
1. | Назва засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня | ____________________________________ |
2. | Найменування виробника засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня | ____________________________________ |
3. | Цiльове призначення: | |
радiоелектронний вплив на бортовi радiоелектроннi системи безпiлотного лiтального апарата | ____________________________________ | |
радiоелектронний вплив на приймачi супутникової навiгацiї систем GPS, ГЛОНАСС, Beidou тощо | ____________________________________ | |
4. | Склад системи | ____________________________________ |
5. | Бойовi характеристики: | |
дiапазон робочих частот радiоподавлення, МГц | ____________________________________ | |
вихiдна потужнiсть, Вт | ____________________________________ | |
дальнiсть подавлення, мiнiмальна, максимальна, над собою тощо: | ||
у разi використання направлених антен | ____________________________________ | |
у разi використання ненаправлених антен | ____________________________________ | |
за наявностi системи виявлення безпiлотного лiтального апарата: | ||
робочi дiапазони виявлення; | ____________________________________ | |
дальнiсть виявлення випромiнювання безпiлотного лiтального апарата | ____________________________________ | |
види сигналу радiоподавлення (у разi потреби) | ____________________________________ | |
система електроживлення - внутрiшня, зовнiшня | ____________________________________ | |
час безперервної роботи | ____________________________________ | |
габарити (маса) | ____________________________________ | |
обслуговуючий персонал (екiпаж) | ____________________________________ | |
ступiнь захисту системи | ____________________________________ | |
температурний режим | ____________________________________ | |
час розгортання/згортання | ____________________________________ | |
6. | Вiдмiтка про те, що виробник пiдтверджує достовiрнiсть зазначених вiдомостей | ____________________________________ |
____________ Примiтка. Виробник несе вiдповiдальнiсть за зазначенi вiдомостi. |
(найменування посади) | (пiдпис) | (власне iм'я та прiзвище) |
"___" ____________ 20__ р.
Додаток 5 до Порядку |
|
ЗАТВЕРДЖЕНО Мiнiстр оборони України ___________________________ "___" ____________ 20__ р. |
ТЕХНIЧНI ВИМОГИ
до типу безпiлотної системи
1. | Вид безпiлотної системи (безпiлотний авiацiйний комплекс, безпiлотний лiтальний апарат, безпiлотний наземний (роботизований) комплекс, безпiлотний водний (плаваючий) комплекс) | ________________________ |
2. | Тип безпiлотної системи | ________________________ |
3. | Стандартнi тактико-технiчнi характеристики безпiлотної системи: | |
максимальна дальнiсть польоту/плавання/руху безпiлотної системи | вiд ______ до ______ кiлометрiв | |
тривалiсть польоту/плавання/руху безпiлотної системи | вiд ______ до _______ годин | |
висота польоту / глибина занурення безпiлотної системи, максимальна та робоча | вiд ______ до ______ метрiв | |
швидкiсть безпiлотної системи, мiнiмальна, крейсерська, максимальна | вiд ______ до ______ метрiв | |
дальнiсть виявлення та розпiзнавання типових цiлей (для безпiлотних систем, призначених для розвiдки та ураження цiлей) | вiд ______ до ______ метрiв | |
максимальна злiтна маса та цiльове навантаження | вiд ______ до ______ кiлограмiв | |
габаритнi характеристики (розмах крил, довжина, ширина, висота) | вiд ______ до ______ метрiв | |
iнше | ________________________ ________________________ |
Начальник Генерального штабу Збройних Сил України | ||
(пiдпис) | (власне iм'я та прiзвище) |
"___" ____________ 20__ р.
Додаток 6 до Порядку |
|
ЗАТВЕРДЖЕНО Мiнiстр оборони України _____________ ______________ "___" ____________ 20__ р. |
ТЕХНIЧНI ВИМОГИ
до засобу радiоелектронної боротьби тактичного
рiвня
Стандартнi тактико-технiчнi характеристики засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня: | |
дiапазон робочих частот | вiд _______ до _______ мГц |
вихiдна потужнiсть | вiд _______ до _______ |
дальнiсть подавлення, мiнiмальна, максимальна, над собою тощо | вiд _______ до _______ кiлометрiв |
час безперервної роботи | вiд _______ до _______ годин |
габарити/маса | вiд _______ до _______ кiлограмiв |
iнше | _________________________ |
Начальник Генерального штабу Збройних Сил України | ||
(пiдпис) | (власне iм'я та прiзвище) |
"___" ____________ 20__ р.
Додаток 7 до Порядку |
ПОВIДОМЛЕННЯ
про потребу в проходженнi процедури кодифiкацiї
(найменування органу) |
Вiдповiдно до Порядку здiйснення закупiвлi безпiлотних систем, засобiв радiоелектронної боротьби тактичного рiвня вiтчизняного виробництва та їх складових частин, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11 листопада 2022 р. N 1275 "Деякi питання здiйснення оборонних закупiвель на перiод дiї правового режиму воєнного стану", i постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25 лютого 2015 р. N 345 "Про затвердження Порядку постачання товарiв оборонного призначення пiд час особливого перiоду, введення надзвичайного стану, проведення заходiв iз забезпечення нацiональної безпеки i оборони, вiдсiчi i стримування збройної агресiї та у перiод проведення |
(найменування органу) |
наданими виробником безпiлотних систем технiчними умовами N ______________________ на безпiлотну систему "Модель", |
(найменування виробника) |
до головного фонду технiчних умов України та електронної бази даних "Технiчнi умови України" державним пiдприємством, що належить до сфери управлiння Мiнекономiки, вiд ___________ N ____________, а також з iнформацiєю про тактико-технiчнi характеристики зразка безпiлотної системи i повiдомляє про наявну потребу в такiй безпiлотнiй системi та рекомендує подальше проходження процедури допуску до експлуатацiї такої безпiлотної системи: |
; |
; |
, | ||
(найменування виробника) |
внесенi до головного фонду технiчних умов України та електронної бази даних "Технiчнi умови України" державним пiдприємством, що належить до сфери управлiння Мiнекономiки, вiд _____________ N _____________. |
(найменування посади) | (пiдпис) | (власне iм'я та прiзвище) |
"___" ____________ 20__ р.
Додаток 8 до Порядку |
ЗАМОВЛЕННЯ
на здiйснення закупiвлi безпiлотної системи
1. | Найменування державного замовника, який повинен здiйснити закупiвлю безпiлотних систем | _____________________ |
2. | Найменування заiнтересованого державного замовника, для потреб якого буде здiйснюватися закупiвля безпiлотних систем | _____________________ |
3. | Цiльове призначення | _____________________ |
4. | Кiлькiсть (обсяг) постачання | _____________________ |
5. | Строк постачання | _____________________ |
6. | Умови постачання | _____________________ |
7. | Бойовi характеристики | |
максимальна дальнiсть польоту/плавання/руху | _____________________ | |
безпiлотної системи, не менше | _____________________ | |
тактичний радiус безпiлотної системи, не менше | _____________________ | |
тривалiсть польоту/плавання/руху безпiлотної системи, не менше | _____________________ | |
висота польоту / глибина занурення безпiлотної системи, максимальна та робоча, не менше | _____________________ | |
швидкiсть безпiлотної системи, мiнiмальна, крейсерська, максимальна, не менше | _____________________ | |
оптико-електроннi засоби розвiдки (зазначити за потреби) | _____________________ | |
дальнiсть виявлення та розпiзнавання типових цiлей, не менше | _____________________ | |
час розгортання/згортання безпiлотної системи, не бiльше | _____________________ | |
час пiдготовки до використання (польоту, плавання, руху) безпiлотної системи, не бiльше | _____________________ | |
можливiсть роботи в умовах дiї засобу радiоелектронної боротьби, активного засобу протидiї технiчним розвiдкам: стiйкiсть каналiв управлiння, стiйкiсть каналiв телеметрiї, стiйкiсть каналiв вiдео, стiйкiсть супутникової навiгацiйної системи | _____________________ | |
наявнiсть програмного забезпечення для виявлення, розпiзнавання, супроводження, наведення та ураження цiлi | _____________________ | |
максимальна злiтна маса, не менше | _____________________ | |
маса цiльового навантаження, не менше | _____________________ | |
спосiб зльоту для безпiлотного лiтального апарату, безпiлотного авiацiйного комплексу | _____________________ | |
тип силової установки | _____________________ | |
тип навiгацiйної системи | _____________________ | |
реалiзованi режими управлiння (автоматичний, напiвавтоматичний, ручний) | _____________________ | |
габаритнi характеристики (розмах крил, довжина, ширина, висота), дiапазон допустимих значень | _____________________ | |
iншi характеристики (за потреби) | _____________________ | |
8. | Експлуатацiйнi характеристики: | |
гарантiйний строк експлуатацiї безпiлотної системи, не менше | _____________________ | |
напрацювання на вiдмову, не менше | _____________________ | |
кiлькiсть апаратiв у безпiлотний системi | _____________________ | |
кiлькiсть наземних станцiй управлiння | _____________________ | |
експлуатацiйний дiапазон (пiд впливом яких зовнiшнiх обставин функцiонує безпiлотний лiтальний апарат): температура, тиск, опади (снiг, дощ, туман), швидкiсть вiтру, дiапазон допустимих значень | _____________________ | |
забезпечення засобами проти запотiвання та обмерзання цiльового навантаження | _____________________ | |
наявнiсть засобiв технiчного обслуговування та контролю | _____________________ | |
наявнiсть тренажера (симулятора) | _____________________ | |
iншi характеристики (за потреби) | _____________________ |
У разi вiдсутностi потреби у визначеннi окремих характеристик для здiйснення закупiвлi така iнформацiя не заповнюється.
У разi здiйснення закупiвлi конкретного найменування безпiлотної системи замiсть iнформацiї про тактико-технiчнi характеристики безпiлотної системи зазначається iнформацiя про назву безпiлотної системи та найменування виробника безпiлотної системи.
Заiнтересований державний замовник, для потреб якого буде здiйснюватися закупiвля, може додатково зазначити iншу iнформацiю у разi наявностi такої потреби.
Додаток 9 до Порядку |
ЗАМОВЛЕННЯ
на здiйснення закупiвлi засобу радiоелектронної
боротьби тактичного рiвня
Найменування державного замовника, який повинен здiйснити закупiвлю засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня | _____________________ |
Найменування заiнтересованого державного замовника, для потреб якого буде здiйснюватися закупiвля засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня | _____________________ |
Цiльове призначення: | |
радiоелектронний вплив на бортовi радiоелектроннi системи безпiлотного лiтального апарата | _____________________ |
радiоелектронний вплив на приймачi супутникової навiгацiї систем GPS, ГЛОНАСС, Beidou тощо | _____________________ |
Склад системи | _____________________ |
Кiлькiсть (обсяг) постачання | _____________________ |
Строк постачання | _____________________ |
Умови постачання | _____________________ |
Бойовi характеристики | _____________________ |
дiапазон робочих частот радiоподавлення, МГц | _____________________ |
вихiдна потужнiсть, Вт, не менше | _____________________ |
дальнiсть подавлення, мiнiмальна, максимальна, над собою тощо: | |
у разi використання направлених антен, не менше | _____________________ |
у разi використання ненаправлених антен | _____________________ |
системи виявлення безпiлотного лiтального апарата (за потреби), не менше: | |
робочi дiапазони виявлення; | _____________________ |
дальнiсть виявлення випромiнювання безпiлотного лiтального апарата, не менше | _____________________ |
види сигналу радiоподавлення (у разi потреби) | _____________________ |
система електроживлення - внутрiшня, зовнiшня | _____________________ |
час безперервної роботи, не менше | _____________________ |
габарити (маса), не бiльше | _____________________ |
обслуговуючий персонал (екiпаж), не бiльше | _____________________ |
ступiнь захисту системи | _____________________ |
температурний режим | _____________________ |
час розгортання/згортання, не бiльше | _____________________ |
У разi вiдсутностi потреби у визначеннi окремих характеристик для здiйснення закупiвлi така iнформацiя не заповнюється.
У разi здiйснення закупiвлi конкретного найменування засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня замiсть iнформацiї про тактико-технiчнi характеристики засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня зазначається iнформацiя про назву засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня та найменування виробника засобу радiоелектронної боротьби тактичного рiвня.
Заiнтересований державний замовник, для потреб якого буде здiйснюватися закупiвля, може додатково зазначити iншу iнформацiю у разi наявностi такої потреби.
(постанову доповнено Порядком згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 20.12.2024 р. N 1450) |
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11 листопада 2022 р. N 1275 |
ЗМIНИ,
що вносяться до постанов Кабiнету Мiнiстрiв
України вiд 23 серпня 2016 р. N 544 i вiд 3 березня 2021 р.
N 363
1. Абзац другий пункту 1 Порядку використання коштiв, передбачених у державному бюджетi для виконання державних цiльових програм реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу, розроблення, освоєння i впровадження нових технологiй, нарощування наявних виробничих потужностей для виготовлення продукцiї оборонного призначення, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 23 серпня 2016 р. N 544, викласти в такiй редакцiї:
"В умовах воєнного стану реалiзацiя заходiв за цiєю бюджетною програмою здiйснюється вiдповiдно до особливостей здiйснення оборонних закупiвель на перiод дiї правового режиму воєнного стану, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11 листопада 2022 р. N 1275.".
2. В абзацi четвертому пункту 2 постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 3 березня 2021 р. N 363 слова "Мiнiстерство розвитку економiки, торгiвлi та сiльського господарства" замiнити словами "Мiнiстерство економiки".
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11 листопада 2022 р. N 1275 |
ПЕРЕЛIК
постанов Кабiнету Мiнiстрiв України, що втратили
чиннiсть
1. Постанова Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 28 лютого 2022 р. N 169 "Деякi питання здiйснення оборонних закупiвель товарiв, робiт i послуг в умовах воєнного стану" (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 25, ст. 1254).
2. Постанова Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 2 березня 2022 р. N 176 "Про внесення змiн до постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 28 лютого 2022 р. N 169" (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 25, ст. 1263).
3. Постанова Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 4 березня 2022 р. N 195 "Про внесення змiн до пункту 1 постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 28 лютого 2022 р. N 169" (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 25, ст. 1280).
4. Постанова Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 5 березня 2022 р. N 201 "Про внесення змiн до пункту 1 постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 28 лютого 2022 р. N 169" (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 25, ст. 1285).
5. Постанова Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 16 березня 2022 р. N 290 "Про внесення змiн до пункту 1 постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 28 лютого 2022 р. N 169" (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 25, ст. 1358).
6. Пункт 2 постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 20 березня 2022 р. N 335 "Деякi питання здiйснення оплати товарiв, робiт i послуг для забезпечення потреб сектору безпеки i оборони в умовах воєнного стану" (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 26, ст. 1419).
7. Постанова Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12 квiтня 2022 р. N 437 "Про внесення змiн до пункту 1 постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 28 лютого 2022 р. N 169" (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 33, ст. 1792).
8. Пункт 2 змiн, що вносяться до постанов Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 14 вересня 2020 р. N 822 i вiд 28 лютого 2022 р. N 169, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24 червня 2022 р. N 723 (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 53, ст. 3087).
9. Постанова Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 7 липня 2022 р. N 777 "Про внесення змiни до пункту 1 постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 28 лютого 2022 р. N 169" (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 56, ст. 3326).
10. Постанова Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 2 серпня 2022 р. N 874 "Про внесення змiн до пункту 1 постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 28 лютого 2022 р. N 169" (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 64, ст. 3853).
11. Пункт 2 змiн, що вносяться до актiв Кабiнету Мiнiстрiв України, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12 жовтня 2022 р. N 1178 "Про затвердження особливостей здiйснення публiчних закупiвель товарiв, робiт i послуг для замовникiв, передбачених Законом України "Про публiчнi закупiвлi", на перiод дiї правового режиму воєнного стану в Українi та протягом 90 днiв з дня його припинення або скасування".