МIНIСТЕРСТВО ФIНАНСIВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
м. Київ
25.04.2023 | N 213 |
---|
Про деякi питання забезпечення сплати митних
платежiв
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 13 червня 2023 р. за N 984/40040 |
Вiдповiдно до частини восьмої статтi 305, частини третьої статтi
307, частини шостої статтi 310 глави 44,
частини третьої статтi 315, частини
четвертої статтi 3155 глави 45,
частини четвертої статтi 316 глави 451,
частини другої статтi 3171 глави 46
роздiлу X Митного кодексу України, пункту 5
роздiлу II "Прикiнцевi та перехiднi положення" Закону України вiд 15 серпня 2022 року
N 2510-IX "Про внесення змiн до Митного
кодексу України та iнших законiв України щодо
деяких питань виконання глави 5 роздiлу IV Угоди
про асоцiацiю мiж Україною, з однiєї сторони, та
Європейським Союзом, Європейським
спiвтовариством з атомної енергiї i їхнiми
державами-членами, з iншої сторони", пiдпункту 5
пункту 4 Положення про Мiнiстерство фiнансiв
України, затвердженого постановою
Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 20 серпня 2014 року
N 375, наказую:
1. Затвердити такi, що додаються:
Порядок забезпечення сплати митних платежiв;
форму бланка iндивiдуальної гарантiї;
форму бланка загальної гарантiї;
форму акта спiльної звiрки щодо застосування iндивiдуальних гарантiй, резервування та вивiльнення частин базової суми загальної гарантiї або звiльнення вiд гарантiї;
форму вимоги про сплату митних платежiв;
форму заяви про реєстрацiю гаранта.
2. Визнати такими, що втратили чиннiсть:
наказ Мiнiстерства фiнансiв України вiд 07 липня 2020 року N 404 "Про затвердження форм бланкiв фiнансових гарантiй та порядку їх заповнення", зареєстрований у Мiнiстерствi юстицiї України 08 вересня 2020 року за N 860/35143;
наказ Мiнiстерства фiнансiв України вiд 09 лютого 2021 року N 69 "Про затвердження Порядку iнформацiйного обмiну щодо реєстрацiї фiнансового гаранта, її призупинення, поновлення, анулювання, iншої iнформацiї, необхiдної для здiйснення нагляду та контролю за виконанням фiнансовим гарантом умов надання статусу фiнансового гаранта", зареєстрований у Мiнiстерствi юстицiї України 05 квiтня 2021 року за N 444/36066;
наказ Мiнiстерства фiнансiв України вiд 06 квiтня 2021 року N 200 "Про деякi питання забезпечення сплати митного боргу в режимi спiльного транзиту", зареєстрований у Мiнiстерствi юстицiї України 17 травня 2021 року за N 648/36270.
3. Державнiй митнiй службi України протягом 180 днiв з дня набрання чинностi цим наказом доопрацювати вiдповiдне програмне забезпечення для реалiзацiї вимог цього наказу.
4. Департаменту митної полiтики Мiнiстерства фiнансiв України в установленому порядку забезпечити:
подання цього наказу на державну реєстрацiю до Мiнiстерства юстицiї України;
оприлюднення цього наказу.
5. Цей наказ набирає чинностi з дня його офiцiйного опублiкування, крiм абзацiв третього та четвертого пункту 1, абзацу другого пункту 2 цього наказу, роздiлiв II - V Порядку забезпечення сплати митних платежiв, затвердженого цим наказом, якi набирають чинностi через 180 днiв з дня офiцiйного опублiкування цього наказу, та пункту 4 роздiлу III форми заяви про реєстрацiю гаранта, затвердженої цим наказом, який набирає чинностi з 01 сiчня 2024 року.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Мiнiстра фiнансiв України з питань європейської iнтеграцiї Драганчука Ю. О. та Голову Державної митної служби України.
Мiнiстр | Сергiй МАРЧЕНКО |
ПОГОДЖЕНО: | |
В. о. Голови Державної митної служби України | Сергiй ЗВЯГIНЦЕВ |
Перший заступник Мiнiстра цифрової трансформацiї України | Олексiй ВИСКУБ |
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Мiнiстерства фiнансiв України 25 квiтня 2023 року N 213 |
Порядок
забезпечення сплати митних платежiв
I. Загальнi положення
1. Цей Порядок визначає механiзм забезпечення сплати митних платежiв iз застосуванням iндивiдуальної гарантiї, загальної гарантiї та звiльнення вiд гарантiї як способу забезпечення сплати митних платежiв, що надається митним органам у випадках, визначених Митним кодексом України (далi - Кодекс), для митного оформлення товарiв, крiм випадку забезпечення сплати митних платежiв на умовах Конвенцiї про процедуру спiльного транзиту, ратифiкованої Законом України вiд 30 серпня 2022 року N 2555-IX "Про приєднання України до Конвенцiї про процедуру спiльного транзиту", а також механiзм iнформацiйної взаємодiї митних органiв з гарантом та пiдприємством.
2. Термiни у цьому Порядку вживаються у значеннях, визначених Кодексом.
3. Розрахунок розмiру грошової застави, iндивiдуальної гарантiї, а також розмiру частини суми, у межах якої застосовується спрощення "загальна гарантiя" або "загальна гарантiя iз зменшенням розмiру забезпечення базової суми на 50 вiдсоткiв", або "загальна гарантiя iз зменшенням розмiру забезпечення базової суми на 70 вiдсоткiв", або "звiльнення вiд гарантiї" (далi - базова сума загальної гарантiї або звiльнення вiд гарантiї), що пiдлягає резервуванню для митного оформлення товарiв, здiйснюється вiдповiдно до роздiлу II цього Порядку.
4. Скасування реєстрацiї гарантiї або звiльнення вiд гарантiї та вiдкликання гарантiї здiйснюються в порядку, встановленому статтями 3152, 3153 глави 45 роздiлу X Кодексу, з урахуванням особливостей, визначених главами 3, 4 роздiлу IV цього Порядку.
5. Вивiльнення iндивiдуальної гарантiї, базової суми загальної гарантiї або звiльнення вiд гарантiї здiйснюється в порядку, встановленому статтею 3154 глави 45 роздiлу X Кодексу.
6. Облiк iндивiдуальних гарантiй, облiк резервування та вивiльнення частин базової суми загальної гарантiї або звiльнення вiд гарантiї здiйснюються вiдповiдно до статтi 3155 глави 45 роздiлу X Кодексу.
II. Розрахунок суми забезпечення сплати митних платежiв
1. Загальнi положення
1. Розмiр суми забезпечення сплати митних платежiв, якщо iнше не передбачено Кодексом, має бути не меншим нiж сума митних платежiв, що пiдлягають сплатi при випуску таких товарiв для вiльного обiгу на митнiй територiї України.
2. Для цiлей розрахунку будь-якi тарифнi пiльги (тарифнi преференцiї), податковi пiльги, встановленi законодавством України для операцiй з ввезення товарiв на митну територiю України, не враховуються.
3. Для цiлей застосування цього роздiлу митна вартiсть товарiв визначається вiдповiдно до роздiлу III Кодексу.
2. Розрахунок суми забезпечення сплати митних платежiв для товарiв, щодо яких наявнi точнi вiдомостi
1. У разi якщо суму митних платежiв, що пiдлягає забезпеченню, можливо точно визначити на пiдставi точних вiдомостей про характер товарiв, їх найменування, кiлькiсть, країну походження, митну вартiсть, код товарiв згiдно з УКТ ЗЕД, митний орган визначає таку суму з урахуванням повних ставок митних платежiв.
2. Якщо iнше не передбачено пунктами 8 - 14 цiєї глави, розрахунок суми забезпечення сплати митних платежiв здiйснюється за формулою:
Р = М + А + ПДВ, де:
Р - розмiр суми забезпечення сплати митних платежiв;
М - забезпечення сплати мита;
А - забезпечення сплати акцизного податку;
ПДВ - забезпечення сплати податку на додану вартiсть.
3. Розрахунок забезпечення сплати мита за адвалорною ставкою здiйснюється за формулою:
М = Б х Ст1+ Б х Ст2, де:
М - забезпечення сплати мита за адвалорною ставкою;
Б - база оподаткування за адвалорною ставкою - митна вартiсть товару;
Ст1 - повна ставка ввiзного (сезонного) мита або ставка вивiзного мита;
Ст2 - ставка особливих видiв мита.
У разi документального пiдтвердження, що товари не є об'єктом оподаткування особливими видами мита, вiдповiднi види мита не пiдлягають врахуванню при розрахунку забезпечення сплати митних платежiв для мита.
4. Розрахунок для забезпечення сплати мита за специфiчною ставкою здiйснюється за формулою:
М = Б х Ст1 х K+Б х Ст2, де:
М - забезпечення сплати мита за специфiчною ставкою;
Б - база оподаткування за специфiчною ставкою - кiлькiсть товару у вiдповiдних одиницях вимiрювання та облiку;
Ст1 - повна специфiчна ставка ввiзного (сезонного) мита або ставка вивiзного мита в iноземнiй валютi за одиницю товару;
К - офiцiйний курс валюти України до iноземної валюти, визначений вiдповiдно до статтi 31 глави 1 роздiлу I Кодексу;
Ст2 - ставка особливих видiв мита.
5. Розрахунок для забезпечення сплати акцизного податку здiйснюється за формулою:
А = Б х Ст, де:
А - забезпечення сплати акцизного податку;
Б - база оподаткування: за адвалорними ставками - вартiсть товарiв (продукцiї), що ввозяться на митну територiю України, за встановленими iмпортером максимальними роздрiбними цiнами на товари (продукцiю), якi вiн iмпортує, з урахуванням податку на додану вартiсть та акцизного податку; за специфiчними ставками - величина, визначена в одиницях вимiру ваги, об'єму, кiлькостi товару (продукцiї), об'єму цилiндрiв двигуна автомобiля або в iнших натуральних показниках;
Ст - ставка акцизного податку.
Розрахунок забезпечення сплати митних платежiв для акцизного податку не здiйснюється у разi сплати акцизного податку до моменту ввезення товарiв на митну територiю України вiдповiдно до Податкового кодексу України.
6. Розрахунок забезпечення сплати податку на додану вартiсть для тютюнових виробiв, тютюну та промислових замiнникiв тютюну, рiдин, що використовуються в електронних сигаретах, для яких встановленi максимальнi роздрiбнi цiни, здiйснюється за формулою:
ПДВ = Б х Ст, де:
ПДВ - забезпечення сплати податку на додану вартiсть;
Б - база оподаткування - максимальна роздрiбна цiна тютюнових виробiв, тютюну та промислових замiнникiв тютюну, рiдин, що використовуються в електронних сигаретах, для яких встановленi максимальнi роздрiбнi цiни без урахування податку на додану вартiсть;
Ст - ставка податку на додану вартiсть.
7. Розрахунок забезпечення сплати податку на додану вартiсть для товарiв, за винятком тютюнових виробiв, тютюну та промислових замiнникiв тютюну, рiдин, що використовуються в електронних сигаретах, для яких встановленi максимальнi роздрiбнi цiни, здiйснюється за формулою:
ПДВ = (Б + М + А) х Ст, де:
ПДВ - забезпечення сплати податку на додану вартiсть;
Б - база оподаткування - договiрна (контрактна) вартiсть, але не нижче митної вартостi товарiв, визначеної вiдповiдно до роздiлу III Кодексу;
М - забезпечення сплати мита;
А - забезпечення сплати акцизного податку;
Ст - ставка податку на додану вартiсть.
8. Розрахунок суми забезпечення сплати митних платежiв щодо товарiв, якi перемiщуються через митний кордон України громадянами, здiйснюється з урахуванням особливостей, встановлених статтею 374 глави 55 роздiлу XII Кодексу та статтею 191 роздiлу V Податкового кодексу України.
9. Розрахунок суми забезпечення сплати митних платежiв у разi оформлення спрощеної митної декларацiї вiдповiдно до пiдпункту "а" пункту 3 частини п'ятої статтi 2601 глави 40 роздiлу VIII Кодексу здiйснюється з урахуванням ставок вивiзного мита, встановлених законами України.
10. Розрахунок суми забезпечення сплати митних платежiв у разi незгоди декларанта або уповноваженої ним особи з рiшенням митного органу про коригування заявленої митної вартостi товарiв здiйснюється в порядку, визначеному статтею 55 глави 8 роздiлу III Кодексу.
11. Розрахунок суми забезпечення сплати митних платежiв щодо товарiв, що вивозяться у митному режимi переробки за межами митної територiї України, продукти переробки яких обов'язковi до повернення на митну територiю України i випуску у вiльний обiг, здiйснюється з урахуванням частини п'ятої статтi 164 глави 24 роздiлу V Кодексу.
12. Розрахунок суми забезпечення сплати митних платежiв у разi застосування процедури кiнцевого використання здiйснюється вiдповiдно до статтi 75 глави 13 роздiлу V Кодексу.
13. Розрахунок суми забезпечення сплати митних платежiв у разi випуску товарiв за тимчасовою митною декларацiєю здiйснюється згiдно з Положенням про митнi декларацiї, затвердженим постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21 травня 2012 року N 450, та Порядком виконання митних формальностей при здiйсненнi митного оформлення товарiв iз застосуванням митної декларацiї на бланку єдиного адмiнiстративного документа, затвердженим наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 30 травня 2012 року N 631, зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї України 10 серпня 2012 року за N 1360/21672.
14. Розрахунок суми забезпечення сплати митних платежiв у разi надання розстрочення сплати податку на додану вартiсть вiдповiдно до пункту 65 пiдроздiлу 2 роздiлу XX "Перехiднi положення" Податкового кодексу України здiйснюється вiдповiдно до Порядку надання розстрочення сплати податку на додану вартiсть та застосування забезпечення виконання зобов'язань пiд час ввезення на митну територiю України обладнання для власного виробництва на територiї України, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 07 лютого 2018 року N 85.
3. Розрахунок суми забезпечення сплати митних платежiв для товарiв, щодо яких вiдсутнi точнi вiдомостi
1. У разi якщо суму митних платежiв, що пiдлягає забезпеченню, неможливо точно визначити через ненадання митним органам точних вiдомостей про характер товарiв, їх найменування, кiлькiсть, країну походження, митну вартiсть, код товарiв згiдно з УКТ ЗЕД, така сума визначається з урахуванням найбiльшої величини ставок податкiв, вартостi та/або кiлькостi товарiв, що можуть бути визначенi на пiдставi наявних вiдомостей.
2. Для цiлей розрахунку суми забезпечення сплати митних платежiв береться найбiльше значення з усiх можливих сум митних платежiв, визначених вiдповiдно до всiх кодiв УКТ ЗЕД, у яких можуть класифiкуватись товари, наявної iнформацiї про товари та найбiльших величин компонентiв, щодо яких вiдсутнi повнi вiдомостi з урахуванням правил розрахунку, встановлених главою 2 цього роздiлу.
3. Якщо до окремого податку застосовуються як адвалорнi, так i специфiчнi ставки, для визначення найбiльшої ставки здiйснюється перерахунок специфiчної в адвалорну ставку за формулою:
Ста = (Стс х Н х К) / В х 100 %, де:
Ста - перерахована зi специфiчної адвалорна ставка податку;
Н - кiлькiснi або фiзичнi характеристики товару, зазначенi у товаросупровiдних документах або митнiй декларацiї;
Стс - специфiчна ставка податку в iноземнiй валютi за одиницю товару;
К - офiцiйний курс валюти України до iноземної валюти, визначений вiдповiдно до статтi 31 глави 1 роздiлу I Кодексу;
В - база оподаткування вiдповiдним податком.
III. Iнформацiйна взаємодiя митних органiв з гарантом та пiдприємством
1. Iнформацiйна взаємодiя мiж митними органами, пiдприємствами та гарантами здiйснюється за допомогою засобiв електронного зв'язку шляхом надсилання повiдомлень в електроннiй формi, на якi накладено електронний пiдпис гаранта, уповноваженої особи пiдприємства та/або посадової особи митного органу, або з використанням засобiв iнтегрованої системи електронної iдентифiкацiї та з дотриманням вимог законодавства з питань захисту iнформацiї, надання електронних довiрчих послуг та електронної iдентифiкацiї.
2. Формати, структура гарантiй, що надаються в електроннiй формi, та повiдомлень, протоколи обмiну даними та iншi технiчнi специфiкацiї пiд час здiйснення iнформацiйної взаємодiї визначаються наказом Держмитслужби, який оприлюднюється на офiцiйному вебсайтi Держмитслужби.
3. Пiд час здiйснення iнформацiйної взаємодiї пiдприємствам надається iнформацiя про:
реєстрацiю або про вiдмову в реєстрацiї гарантiї або звiльнення вiд гарантiї iз зазначенням причини вiдмови;
реквiзити гарантiї або звiльнення вiд гарантiї (реєстрацiйний номер гарантiї або звiльнення вiд гарантiї (далi - GRN), дата реєстрацiї);
незарезервовану частину базової суми - для загальної гарантiї та звiльнення вiд гарантiї;
статус гарантiї (гарантiю застосовано (iз зазначенням реквiзитiв митної декларацiї або iншого документа, що вiдповiдно до законодавства може використовуватися замiсть митної декларацiї або її замiнює, а також суми забезпечення сплати митних платежiв), гарантiю (зарезервовану частину базової суми) вивiльнено, скасовано реєстрацiю гарантiї, гарантiю вiдкликано, строк дiї гарантiї завершився (iз зазначенням дати застосування, вивiльнення, скасування реєстрацiї, вiдкликання, завершення строку дiї));
статус звiльнення вiд гарантiї (звiльнення вiд гарантiї застосовано (iз зазначенням реквiзитiв митної декларацiї або iншого документа, що вiдповiдно до законодавства може використовуватися замiсть митної декларацiї або її замiнює, а також суми забезпечення сплати митних платежiв), зарезервовану частину базової суми вивiльнено, скасовано реєстрацiю звiльнення вiд гарантiї, внесено змiни вiдомостей про звiльнення вiд гарантiї (iз зазначенням дати застосування, вивiльнення, скасування реєстрацiї, внесення змiн));
номер та дату складення вимоги про сплату митних платежiв.
4. Пiд час здiйснення iнформацiйної взаємодiї гарантам надається iнформацiя про:
реєстрацiю або про вiдмову в реєстрацiї гарантiї iз зазначенням причини вiдмови;
реквiзити гарантiї (GRN), дату реєстрацiї;
статус гарантiї (гарантiю застосовано, вивiльнено, скасовано реєстрацiю гарантiї, гарантiю вiдкликано, строк дiї гарантiї завершився (iз зазначенням дати застосування, вивiльнення, скасування реєстрацiї, вiдкликання, завершення строку дiї));
номер та дату складення вимоги про сплату митних платежiв, дату виникнення та погашення податкового боргу.
IV. Реєстрацiя, застосування, вiдкликання, скасування гарантiї та звiльнення вiд гарантiї, змiна вiдомостей про звiльнення вiд гарантiї
1. Реєстрацiя гарантiї та звiльнення вiд гарантiї
1. Гарантiя надається митним органам в електроннiй формi шляхом надсилання гарантом електронного повiдомлення, що мiстить данi про гарантiю, видану для забезпечення сплати митних платежiв.
2. Реєстрацiя гарантiї здiйснюється пiсля проведення перевiрки:
1) електронного пiдпису, накладеного на гарантiю;
2) вiдповiдностi формату, структури гарантiї вимогам, встановленим Держмитслужбою;
3) вiдомостей про гаранта щодо наявностi пiдстав для вiдмови у прийняттi вiд нього гарантiй, встановлених частиною другою статтi 316 глави 451 роздiлу X Кодексу;
4) вiдповiдностi вiдомостей про загальну гарантiю вiдомостям, що мiстяться в авторизацiї на застосування спрощення "загальна гарантiя" або "загальна гарантiя iз зменшенням розмiру забезпечення базової суми на 50 вiдсоткiв", або "загальна гарантiя iз зменшенням розмiру забезпечення базової суми на 70 вiдсоткiв", або "звiльнення вiд гарантiї" (далi - авторизацiя на застосування спрощення), а саме:
наявностi у пiдприємства, якому надано загальну гарантiю, дiючої авторизацiї на застосування спрощення;
розмiру загальної гарантiї, виданої гарантом, що не є меншим за частину базової суми загальної гарантiї, яка пiдлягає забезпеченню такою гарантiєю. Такий розмiр зазначається у вiдповiднiй авторизацiї на застосування спрощення;
вiдсутностi в електроннiй системi управлiння гарантiями вже зареєстрованої загальної гарантiї, що застосовується з вiдповiдною авторизацiєю;
5) строку дiї гарантiї.
3. Перевiрка пiдпунктiв 1 - 3 та 5 пункту 2 цiєї глави здiйснюється електронною системою управлiння гарантiями в автоматичному режимi, перевiрка пiдпункту 4 пункту 2 цiєї глави - структурним пiдроздiлом Держмитслужби, на який покладено здiйснення функцiї органiзацiї процедури реєстрацiї гарантiї або звiльнення вiд гарантiї.
4. За результатами перевiрки гарантiї:
здiйснюється реєстрацiя гарантiї шляхом присвоєння електронною системою управлiння гарантiями такiй гарантiї реєстрацiйного номера вiдповiдно до пункту 7 цiєї глави; або
електронною системою управлiння гарантiями надсилається гаранту повiдомлення про вiдмову в реєстрацiї гарантiї iз зазначенням пiдстави для такої вiдмови.
5. Пiдставами для вiдмови в реєстрацiї гарантiї є:
невiдповiднiсть електронного пiдпису, накладеного на гарантiю, вiдомостям про гаранта;
невiдповiднiсть формату, структури гарантiї вимогам, встановленим Держмитслужбою;
зупинення, скасування або анулювання реєстрацiї гаранта;
наявнiсть у гаранта податкового боргу вiдповiдно до частини четвертої статтi 3172 глави 46 роздiлу X Кодексу;
зупинення, скасування або анулювання авторизацiї на застосування спрощення;
наявнiсть випадку, коли розмiр загальної гарантiї, виданої гарантом, є меншим за частину базової суми загальної гарантiї, що пiдлягає забезпеченню;
наявнiсть в електроннiй системi управлiння гарантiями вiдомостей про зареєстровану загальну гарантiю, що застосовується з вiдповiдною авторизацiєю;
завершення строку дiї гарантiї.
6. Внесення вiдомостей до електронної системи управлiння гарантiями для реєстрацiї звiльнення вiд гарантiї здiйснює структурний пiдроздiл Держмитслужби, на який покладено здiйснення функцiї органiзацiї процедури реєстрацiї гарантiї або звiльнення вiд гарантiї. Такi вiдомостi мають вiдповiдати вiдомостям, що мiстяться в авторизацiї на застосування спрощення "звiльнення вiд гарантiї".
Пiсля внесення вiдомостей до електронної системи управлiння гарантiями такою системою здiйснюється реєстрацiя звiльнення вiд гарантiї шляхом присвоєння реєстрацiйного номера вiдповiдно до пункту 7 цiєї глави.
Реєстрацiя звiльнення вiд гарантiї здiйснюється не пiзнiше наступного робочого дня пiсля набрання чинностi авторизацiєю на застосування спрощення "звiльнення вiд гарантiї".
7. GRN складається iз 17 символiв, XXYYNNNNNNNNNNNNK, де:
XX - останнi двi цифри року, в якому було зареєстровано гарантiю або звiльнення вiд гарантiї;
YY - лiтерний код альфа-2 згiдно з Перелiком кодiв країн свiту для статистичних цiлей, затвердженим наказом Державної служби статистики України вiд 08 сiчня 2020 року N 32, країни, у якiй зареєстровано гарантiю або звiльнення вiд гарантiї;
NNNNNNNNNNNN - унiкальний номер гарантiї або звiльнення вiд гарантiї, присвоєний митним органом, яким зареєстровано гарантiю або звiльнення вiд гарантiї, що складається з цифр та лiтер латинського алфавiту, з яких першi шiсть використовуються для iдентифiкацiї митного органу, яким зареєстровано гарантiю або звiльнення вiд гарантiї, iншi шiсть використовуються безпосередньо для iдентифiкацiї гарантiї або звiльнення вiд гарантiї;
K - контрольна цифра, яка формується для перевiрки правильностi внесення попереднiх 16 цифр та лiтер. У разi реєстрацiї iндивiдуальної гарантiї у паперовiй формi вiдповiдно до пункту 3 роздiлу V цього Порядку зазначається цифра 0.
8. Пiсля завершення реєстрацiї гарантiї або звiльнення вiд гарантiї електронною системою управлiння гарантiями формується та надсилається гаранту та/або пiдприємству повiдомлення про реєстрацiю гарантiї або звiльнення вiд гарантiї, яке мiстить вiдомостi, визначенi абзацом третiм пункту 3 або абзацом третiм пункту 4 роздiлу III цього Порядку.
9. Пiсля реєстрацiї гарантiї або звiльнення вiд гарантiї в електроннiй системi управлiння гарантiями така гарантiя або звiльнення вiд гарантiї застосовується для митного оформлення товарiв.
2. Застосування гарантiй або звiльнення вiд гарантiї
1. Застосування гарантiй або звiльнення вiд гарантiї здiйснюється шляхом зазначення декларантом вiдповiдних вiдомостей у митнiй декларацiї або в iншому документi, що вiдповiдно до законодавства може використовуватися замiсть митної декларацiї або її замiнює.
2. Митний орган за допомогою електронної системи управлiння гарантiями пiд час митного оформлення товарiв перевiряє:
вiдповiднiсть вiдомостей про гарантiю або звiльнення вiд гарантiї, зазначених у митнiй декларацiї або в iншому документi, що вiдповiдно до законодавства може використовуватись замiсть митної декларацiї або її замiнює, вiдомостям, наявним в електроннiй системi управлiння гарантiями;
вiдсутнiсть вiдомостей про зупинення, скасування або анулювання авторизацiї на застосування спрощення у разi застосування загальної гарантiї або звiльнення вiд гарантiї;
вiдсутнiсть вiдомостей про скасування реєстрацiї гарантiї, звiльнення вiд гарантiї або вiдкликання гарантiї;
вiдсутнiсть факту застосування iндивiдуальної гарантiї;
достатнiсть суми iндивiдуальної гарантiї та/або достатнiсть частини базової суми загальної гарантiї або звiльнення вiд гарантiї, доступної для резервування, для митного оформлення товарiв;
вiдповiднiсть вiдомостей про пiдприємство, якому видано гарантiю, або про пiдприємство, якому надано авторизацiю на застосування спрощення "звiльнення вiд гарантiї", вiдомостям, зазначеним у митнiй декларацiї або в iншому документi, що вiдповiдно до законодавства може використовуватись замiсть митної декларацiї або її замiнює;
строк дiї гарантiї.
3. За результатами перевiрки, передбаченої пунктом 2 цiєї глави, митний орган застосовує гарантiю або звiльнення вiд гарантiї або вiдмовляє в митному оформленнi товарiв iз застосуванням гарантiї або звiльнення вiд гарантiї, про що повiдомляє пiдприємству iз зазначенням причин вiдмови.
4. Митний орган вiдмовляє у застосуваннi iндивiдуальної гарантiї у разi, якщо:
вiдомостi про iндивiдуальну гарантiю, зазначенi в митнiй декларацiї або в iншому документi, що вiдповiдно до законодавства може використовуватись замiсть митної декларацiї або її замiнює, не вiдповiдають вiдомостям, наявним в електроннiй системi управлiння гарантiями;
реєстрацiю iндивiдуальної гарантiї скасовано, iндивiдуальну гарантiю вiдкликано;
iндивiдуальну гарантiю вже було застосовано для митного оформлення товарiв;
суми iндивiдуальної гарантiї недостатньо для її застосування пiд час митного оформлення товарiв;
вiдомостi про пiдприємство, якому видано iндивiдуальну гарантiю, не вiдповiдають вiдомостям, зазначеним у митнiй декларацiї або в iншому документi, що вiдповiдно до законодавства може використовуватись замiсть митної декларацiї або її замiнює;
реєстрацiю гаранта зупинено, скасовано, анульовано або у гаранта наявний податковий борг вiдповiдно до частини четвертої статтi 3172 глави 46 роздiлу X Кодексу;
строк дiї iндивiдуальної гарантiї завершився.
5. Митний орган вiдмовляє у застосуваннi загальної гарантiї у разi, якщо:
вiдомостi про загальну гарантiю, зазначенi у митнiй декларацiї або в iншому документi, що вiдповiдно до законодавства може використовуватись замiсть митної декларацiї або її замiнює, не вiдповiдають вiдомостям, наявним в електроннiй системi управлiння гарантiями;
реєстрацiю загальної гарантiї скасовано, загальну гарантiю вiдкликано;
авторизацiю на застосування спрощення зупинено, скасовано або анульовано;
частини базової суми загальної гарантiї, доступної для резервування, недостатньо для здiйснення митного оформлення товарiв (крiм випадку, передбаченого пунктом 7 цiєї глави);
вiдомостi про пiдприємство, наведенi в загальнiй гарантiї, не вiдповiдають вiдомостям, зазначеним у митнiй декларацiї або в iншому документi, що вiдповiдно до законодавства може використовуватись замiсть митної декларацiї або її замiнює;
реєстрацiю гаранта зупинено, скасовано, анульовано або у гаранта наявний податковий борг вiдповiдно до частини четвертої статтi 3172 глави 46 роздiлу X Кодексу;
строк дiї загальної гарантiї завершився.
6. Митний орган вiдмовляє у застосуваннi звiльнення вiд гарантiї у разi, якщо:
вiдомостi про звiльнення вiд гарантiї, зазначенi у митнiй декларацiї або в iншому документi, що вiдповiдно до законодавства може використовуватись замiсть митної декларацiї або її замiнює, не вiдповiдають вiдомостям, наявним в електроннiй системi управлiння гарантiями;
реєстрацiю звiльнення вiд гарантiї скасовано;
авторизацiю на застосування спрощення зупинено, скасовано або анульовано;
частини базової суми звiльнення вiд гарантiї, доступної для резервування, недостатньо для здiйснення митного оформлення товарiв (крiм випадку, передбаченого пунктом 7 цiєї глави);
вiдомостi про пiдприємство, якому надано авторизацiю на застосування спрощення "звiльнення вiд гарантiї", не вiдповiдають вiдомостям, зазначеним у митнiй декларацiї або в iншому документi, що вiдповiдно до законодавства може використовуватись замiсть митної декларацiї або її замiнює.
7. У разi недостатностi базової суми загальної гарантiї або звiльнення вiд гарантiї для митного оформлення товарiв пiдприємство, якому надано авторизацiю на застосування спрощення, має право додатково надати iндивiдуальну гарантiю або грошову заставу.
У разi зазначення в митнiй декларацiї iндивiдуальної гарантiї, як одного зi способiв забезпечення сплати митних платежiв, митний орган спочатку застосовує iндивiдуальну гарантiю на всю суму, зазначену в такiй iндивiдуальнiй гарантiї, пiсля чого резервує вiдповiдну суму з частини базової суми загальної гарантiї або звiльнення вiд гарантiї.
У разi зазначення в митнiй декларацiї грошової застави, як одного зi способiв забезпечення сплати митних платежiв, митний орган спочатку резервує вiдповiдну суму з частини базової суми загальної гарантiї або звiльнення вiд гарантiї, доступної для резервування, пiсля чого застосовує грошову заставу.
8. Iндивiдуальна гарантiя вважається застосованою пiсля завершення митного оформлення товарiв.
9. Загальна гарантiя або звiльнення вiд гарантiї вважається застосованою(им) пiсля резервування частини базової суми загальної гарантiї або звiльнення вiд гарантiї та завершення митного оформлення товарiв.
3. Скасування реєстрацiї гарантiй або звiльнення вiд гарантiї
1. Реєстрацiя гарантiї скасовується у разi, якщо реєстрацiю гаранта скасовано або анульовано.
Реєстрацiя загальної гарантiї, крiм випадку, визначеного абзацом першим цього пункту, також скасовується у разi, якщо авторизацiю на застосування вiдповiдного спрощення скасовано або анульовано.
Реєстрацiя звiльнення вiд гарантiї скасовується у разi, якщо авторизацiю на застосування вiдповiдного спрощення скасовано або анульовано.
2. Електронною системою управлiння гарантiями невiдкладно пiсля внесення до систем, що забезпечують функцiонування електронних iнформацiйних ресурсiв митних органiв, вiдомостей про скасування або анулювання реєстрацiї гаранта та/або авторизацiї на застосування вiдповiдного спрощення:
блокується можливiсть застосування гарантiй або звiльнення вiд гарантiї пiд час митного оформлення товарiв;
надсилається гаранту та/або пiдприємству повiдомлення про скасування реєстрацiї гарантiї або звiльнення вiд гарантiї.
4. Вiдкликання гарантiй
1. У разi надсилання гарантом повiдомлення про вiдкликання гарантiї в електроннiй формi електронною системою управлiння гарантiями:
здiйснюється перевiрка формату та структури повiдомлення на вiдповiднiсть вимогам, встановленим Держмитслужбою;
блокується можливiсть застосування гарантiї пiд час митного оформлення товарiв;
надсилається гаранту повiдомлення про прийняття повiдомлення про вiдкликання гарантiї.
2. У разi надсилання гарантом повiдомлення про вiдкликання гарантiї в паперовiй формi структурний пiдроздiл Держмитслужби, на який покладено здiйснення функцiї органiзацiї процедури реєстрацiї гарантiї або звiльнення вiд гарантiї, невiдкладно пiсля отримання такого повiдомлення вносить вiдповiднi вiдомостi до електронної системи управлiння гарантiями.
Пiсля внесення структурним пiдроздiлом Держмитслужби, на який покладено здiйснення функцiї органiзацiї процедури реєстрацiї гарантiї або звiльнення вiд гарантiї, вiдомостей про вiдкликання гарантiї електронною системою управлiння гарантiями здiйснюються дiї, визначенi абзацами третiм, четвертим пункту 1 цiєї глави.
5. Змiна вiдомостей про звiльнення вiд гарантiї
1. Пiдставою для внесення змiн щодо вiдомостей про звiльнення вiд гарантiї є внесення змiн до авторизацiї на застосування спрощення "звiльнення вiд гарантiї" щодо розмiру базової суми.
2. Внесення змiн щодо вiдомостей про звiльнення вiд гарантiї здiйснює структурний пiдроздiл Держмитслужби, на який покладено здiйснення функцiї органiзацiї процедури реєстрацiї гарантiї або звiльнення вiд гарантiї, шляхом внесення iнформацiї про новий розмiр базової суми до електронної системи управлiння гарантiями.
3. Внесення змiн щодо вiдомостей про звiльнення вiд гарантiї здiйснюється не пiзнiше наступного робочого дня пiсля внесення змiн до авторизацiї на застосування спрощення "звiльнення вiд гарантiї".
4. Пiсля внесення змiн щодо вiдомостей про звiльнення вiд гарантiї електронною системою управлiння гарантiями надсилається пiдприємству вiдповiдне повiдомлення.
V. Взаємодiя з митними органами у разi тимчасової вiдмови у роботi електронної системи управлiння гарантiями
1. У разi тимчасової вiдмови у роботi електронної системи управлiння гарантiями пiдприємство має право надавати митному органу, який здiйснюватиме випуск товарiв, iндивiдуальну гарантiю у паперовiй формi.
2. Iндивiдуальна гарантiя в паперовiй формi надається митному органу, який здiйснює випуск товарiв, у трьох примiрниках, що пiдтверджується офiцiйним листом гаранта.
3. Митний орган, якому надано iндивiдуальну гарантiю у паперовiй формi, здiйснює реєстрацiю iндивiдуальної гарантiї шляхом присвоєння їй номера вiдповiдно до пункту 7 глави 1 роздiлу IV цього Порядку. Вiдомостi про реєстрацiю iндивiдуальної гарантiї вносяться до графи 4 такої гарантiї у всiх трьох примiрниках. Зареєстрована iндивiдуальна гарантiя повертається пiдприємству.
4. Пiсля застосування iндивiдуальної гарантiї посадова особа митного органу, яка здiйснила випуск товарiв, вносить до графи 5 iндивiдуальної гарантiї вiдомостi про її застосування. Такi вiдомостi вносяться до трьох примiрникiв iндивiдуальної гарантiї.
Один примiрник iндивiдуальної гарантiї зберiгається у справах митного органу, два iнших повертаються пiдприємству.
5. Вивiльнення iндивiдуальної гарантiї здiйснює посадова особа митного органу, яка отримала пiдтвердження фактичних зобов'язань, забезпечених гарантiєю, або пiдтвердження факту припинення обов'язку зi сплати митних платежiв вiдповiдно до статтi 290 глави 43 роздiлу IX Кодексу.
Посадова особа митного органу вносить вiдомостi про вивiльнення iндивiдуальної гарантiї до графи 6 iндивiдуальної гарантiї. Такi вiдомостi вносяться до двох примiрникiв iндивiдуальної гарантiї, наданої пiдприємством.
Один примiрник iндивiдуальної гарантiї з внесеними вiдомостями про її вивiльнення зберiгається у справах митного органу, iнший повертається пiдприємству.
6. Митний орган, яким здiйснено вивiльнення гарантiї, протягом трьох робочих днiв надсилає скановану копiю iндивiдуальної гарантiї з внесеними вiдомостями про її вивiльнення до митного органу, який здiйснив випуск товарiв iз застосуванням такої iндивiдуальної гарантiї.
VI. Здiйснення запиту iнформацiї та пред'явлення вимог про сплату митних платежiв
1. У разi встановлення обставин або виникнення подiй, що можуть свiдчити про невиконання умов митного режиму або митних формальностей, необхiдних для завершення митного режиму, митний орган, вiдповiдальний за здiйснення контролю сплати митних платежiв, у строк, що не перевищує трьох робочих днiв, надсилає запит iнформацiї до:
митного органу, у зонi дiяльностi якого встановлено такi обставини та/або подiї;
декларанта;
iнших митних органiв.
2. Запит iнформацiї не надсилається:
до митного органу, у зонi дiяльностi якого встановлено обставини та/або подiї, що можуть свiдчити про невиконання умов митного режиму або митних формальностей, необхiдних для завершення митного режиму, - у разi, якщо такий митний орган є одночасно митним органом, вiдповiдальним за здiйснення контролю сплати митних платежiв;
до декларанта - у разi встановлення митними органами факту невиконання умов митного режиму або митних формальностей, який не потребує отримання додаткової iнформацiї вiд декларанта.
3. У разi встановлення факту виникнення обов'язку зi сплати митних платежiв митний орган, вiдповiдальний за здiйснення контролю сплати митних платежiв, у строк, що не перевищує трьох робочих днiв:
вживає заходiв для iдентифiкацiї осiб, на яких покладається обов'язок зi сплати митних платежiв;
визначає дату виникнення обов'язку зi сплати митних платежiв вiдповiдно до статтi 289 глави 43 роздiлу IX Кодексу;
здiйснює розрахунок суми митних платежiв.
4. Протягом трьох робочих днiв пiсля розрахунку митних платежiв митний орган, вiдповiдальний за здiйснення контролю сплати митних платежiв, складає та надсилає вимогу про сплату митних платежiв кожнiй особi, на яку покладається обов'язок зi сплати митних платежiв, вiдповiдно до частин першої та третьої статтi 293 глави 43 роздiлу IX Кодексу.
5. У разi невиконання особами, яким надiслано вимогу про сплату митних платежiв вiдповiдно до пункту 4 цього роздiлу, обов'язку зi сплати митних платежiв протягом 10 робочих днiв з дня отримання такої вимоги митний орган, вiдповiдальний за здiйснення контролю сплати митних платежiв, надсилає вимогу про сплату митних платежiв гаранту.
Така вимога надсилається разом з iншими документами щодо вiдповiдної операцiї з товарами.
6. У разi несплати або неповної сплати гарантом до державного бюджету належної суми митних платежiв протягом 30 днiв, наступних за днем отримання вимоги про сплату митних платежiв, несплачена сума митних платежiв вважається податковим боргом такого гаранта.
7. Митний орган, вiдповiдальний за здiйснення контролю сплати митних платежiв, невiдкладно вносить вiдомостi про податковий борг гаранта до електронної системи управлiння гарантiями.
З часу внесення вiдомостей про податковий борг гаранта до електронної системи управлiння гарантiями, реєстрацiя нових гарантiй, виданих гарантом, не здiйснюється, а вже зареєстрованi гарантiї, виданi гарантом, не застосовуються.
8. У разi якщо особа, на яку покладається обов'язок зi сплати митних платежiв вiдповiдно до частин першої та третьої статтi 293 глави 43 роздiлу IX Кодексу, є нерезидентом, запит iнформацiї або вимога про сплату митних платежiв надсилається такiй особi на електронну адресу, зазначену в заявi про взяття на облiк особи-нерезидента, яка пiд час провадження своєї дiяльностi є учасником вiдносин, що регулюються законодавством України з питань митної справи. У такому разi датою отримання такою особою запиту iнформацiї або вимоги про сплату митних платежiв вважається перший день, наступний за днем направлення митним органом такого запиту iнформацiї або вимоги про сплату митних платежiв.
У разi якщо особа, зазначена в абзацi першому цього пункту, не перебуває на облiку в митних органах як особа, яка пiд час провадження своєї дiяльностi є учасником вiдносин, що регулюються законодавством України з питань митної справи, повiдомлення та вимога про сплату митних платежiв надсилаються такiй особi рекомендованим листом з повiдомленням про вручення.
9. У разi якщо особа, на яку покладається обов'язок зi сплати митних платежiв вiдповiдно до частин першої, третьої та п'ятої статтi 293 глави 43 роздiлу IX Кодексу, є резидентом, запит iнформацiї або вимога про сплату митних платежiв надсилається:
до їх особистого кабiнету на єдиному державному iнформацiйному вебпорталi "Єдине вiкно для мiжнародної торгiвлi"; або
у разi вiдсутностi технiчної можливостi направлення повiдомлень та вимог про сплату митних платежiв до особистого кабiнету на єдиному державному iнформацiйному вебпорталi "Єдине вiкно для мiжнародної торгiвлi" - за їх мiсцезнаходженням рекомендованим листом з повiдомленням про вручення.
Директор Департаменту митної полiтики | Олександр МОСКАЛЕНКО |
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Мiнiстерства фiнансiв України 25 квiтня 2023 року N 213 |
Iндивiдуальна гарантiя | ||||||||||||||||||||||||||
1 |
UA01 - помiщення товарiв та/або транспортних засобiв комерцiйного призначення у митний режим транзиту (стаття 92 глави 17 роздiлу V Митного кодексу України) або вивезення за межi митної територiї України товарiв, помiщених у митнi режими експорту, реекспорту, тимчасового вивезення, переробки за межами митної територiї, при перемiщеннi яких застосовуються положення глави 17 роздiлу V Митного кодексу України (стаття 96 глави 17 роздiлу V Митного кодексу України); UA02 - оформлення митним органом тимчасової митної декларацiї (стаття 260 глави 40 роздiлу VIII Митного кодексу України); UA03 - оформлення митним органом перiодичної митної декларацiї (стаття 260 глави 40 роздiлу VIII Митного кодексу України); UA04 - незгода декларанта або уповноваженої ним особи з рiшенням митного органу про коригування заявленої митної вартостi товарiв (стаття 55 глави 8 роздiлу III Митного кодексу України); UA05 - помiщення товарiв у митний режим переробки на митнiй територiї України (стаття 148 глави 23 роздiлу V Митного кодексу України); UA06 - помiщення товарiв, транспортних засобiв у митний режим тимчасового ввезення (стаття 110 глави 18 роздiлу V Митного кодексу України); UA07 - тимчасовий випуск товарiв з митного складу (стаття 127 глави 20 роздiлу V Митного кодексу України); UA08 - помiщення товарiв у митний режим переробки за межами митної територiї України (стаття 164 глави 24 роздiлу V Митного кодексу України); UA09 - тимчасове ввезення на митну територiю України запасних частин та обладнання, призначених для використання у процесi ремонту та технiчного обслуговування транспортних засобiв комерцiйного призначення, тимчасово ввезених на митну територiю України (стаття 189 глави 27 роздiлу VI Митного кодексу України); UA10 - тимчасове ввезення громадянами на митну територiю України транспортних засобiв особистого користування (стаття 380 глави 55 роздiлу XII Митного кодексу України); UA11 - iншi митнi процедури, щодо яких законодавством України з питань митної справи передбачено надання гарантiї; UA12 - помiщення товарiв на склад тимчасового зберiгання або у митний режим митного складу (стаття 2491 глави 39 роздiлу VIII Митного кодексу України); UA13 - оформлення митним органом спрощеної митної декларацiї (стаття 2601 глави 40 роздiлу VIII Митного кодексу України); UA14 - кiнцеве використання товарiв (стаття 75 глави 13 роздiлу V Митного кодексу України). |
|||||||||||||||||||||||||
2 | Гарант протягом 30 днiв, наступних за днем
отримання вимоги про сплату митних платежiв,
зобов'язується перерахувати належну суму митних
платежiв до державного бюджету. Зобов'язання гаранта за цiєю гарантiєю щодо товарiв, помiщених у митний режим, або товарiв, якi перебувають пiд митним контролем на момент закiнчення строку дiї цiєї гарантiї чи на момент набрання чинностi рiшенням про вiдкликання або скасування реєстрацiї гарантiї, продовжують бути чинними та пiдлягають виконанню. |
|||||||||||||||||||||||||
3 |
|
|||||||||||||||||||||||||
4 |
|
|||||||||||||||||||||||||
5 |
|
|||||||||||||||||||||||||
6 | Гарантiя вивiльнена:
|
|||||||||||||||||||||||||
* | Пояснення до форми бланка iндивiдуальної гарантiї 1. Роздiли 1, 3 заповнює гарант. 2. Роздiли 4 - 6 гарантiї заповнює митний орган. 3. Для юридичної особи: найменування, код за ЄДРПОУ, облiковий номер, присвоєний митним органом; для фiзичної особи - пiдприємця: власне iм'я, прiзвище, реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв / серiя (за наявностi) та номер паспорта (для фiзичних осiб, якi через свої релiгiйнi переконання вiдмовляються вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв вiдповiдно до закону), облiковий номер, присвоєний митним органом. 4. Вiдомостi вносяться українською мовою, за винятком випадкiв, якщо оригiнальне написання власного iменi, прiзвища осiб, власних назв i адрес пiдприємств тощо виконується iноземною мовою, яка використовує латинський алфавiт. Такi вiдомостi зазначаються латинськими лiтерами. 5. Коди митних процедур вносяться через кому. Використання тире, дефiсiв та iнших роздiлових знакiв забороняється. 6. Дати вносяться у форматi: ДД.ММ.РРРР, де: ДД - день; ММ - мiсяць; РРРР - рiк. |
Директор Департаменту митної полiтики |
Олександр МОСКАЛЕНКО |
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Мiнiстерства фiнансiв України 25 квiтня 2023 року N 213 |
Загальна гарантiя | |||||||||||||||||||||||||||
1 |
UA01 - помiщення товарiв та/або транспортних засобiв комерцiйного призначення у митний режим транзиту (стаття 92 глави 17 роздiлу V Митного кодексу України) або вивезення за межi митної територiї України товарiв, помiщених у митнi режими експорту, реекспорту, тимчасового вивезення, переробки за межами митної територiї, при перемiщеннi яких застосовуються положення глави 17 роздiлу V Митного кодексу України (стаття 96 глави 17 роздiлу V Митного кодексу України); UA02 - оформлення митним органом тимчасової митної декларацiї (стаття 260 глави 40 роздiлу VIII Митного кодексу України); UA03 - оформлення митним органом перiодичної митної декларацiї (стаття 260 глави 40 роздiлу VIII Митного кодексу України); UA04 - незгода декларанта або уповноваженої ним особи з рiшенням митного органу про коригування заявленої митної вартостi товарiв (стаття 55 глави 8 роздiлу III Митного кодексу України); UA05 - помiщення товарiв у митний режим переробки на митнiй територiї України (стаття 148 глави 23 роздiлу V Митного кодексу України); UA06 - помiщення товарiв, транспортних засобiв у митний режим тимчасового ввезення (стаття 110 глави 18 роздiлу V Митного кодексу України); UA07 - тимчасовий випуск товарiв з митного складу (стаття 127 глави 20 роздiлу V Митного кодексу України); UA08 - помiщення товарiв у митний режим переробки за межами митної територiї України (стаття 164 глави 24 роздiлу V Митного кодексу України); UA09 - тимчасове ввезення на митну територiю України запасних частин та обладнання, призначених для використання у процесi ремонту та технiчного обслуговування транспортних засобiв комерцiйного призначення, тимчасово ввезених на митну територiю України (стаття 189 глави 27 роздiлу VI Митного кодексу України); UA11 - iншi митнi процедури, щодо яких законодавством України з питань митної справи передбачено надання гарантiї; UA12 - помiщення товарiв на склад тимчасового зберiгання або у митний режим митного складу (стаття 2491 глави 39 роздiлу VIII Митного кодексу України); UA13 - оформлення митним органом спрощеної митної декларацiї (стаття 2601 глави 40 роздiлу VIII Митного кодексу України); UA14 - кiнцеве використання товарiв (стаття 75 глави 13 роздiлу V Митного кодексу України). |
||||||||||||||||||||||||||
2 | Гарант протягом 30 днiв, наступних за днем
отримання вимоги про сплату митних платежiв,
зобов'язується перерахувати належну суму митних
платежiв до державного бюджету. Зобов'язання гаранта за цiєю гарантiєю щодо товарiв, помiщених у митний режим, або товарiв, якi перебувають пiд митним контролем на момент закiнчення строку дiї цiєї гарантiї чи на момент набрання чинностi рiшенням про вiдкликання або скасування реєстрацiї цiєї гарантiї, продовжують бути чинними та пiдлягають виконанню. |
||||||||||||||||||||||||||
3 |
|
||||||||||||||||||||||||||
4 |
|
||||||||||||||||||||||||||
* | Пояснення до форми бланка загальної
гарантiї 1. Роздiли 1 та 3 заповнює гарант. 2. Роздiл 4 заповнює митний орган. 3. Для юридичної особи: найменування, код за ЄДРПОУ, облiковий номер, присвоєний митним органом; для фiзичної особи - пiдприємця: власне iм'я, прiзвище, реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв / серiя (за наявностi) та номер паспорта (для фiзичних осiб, якi через свої релiгiйнi переконання вiдмовляються вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв вiдповiдно до закону), облiковий номер, присвоєний митним органом. 4. Вiдомостi вносяться українською мовою, за винятком випадкiв, якщо оригiнальне написання власного iменi, прiзвища осiб, власних назв i адрес пiдприємств тощо виконується iноземною мовою, яка використовує латинський алфавiт. Такi вiдомостi зазначаються латинськими лiтерами. 5. Коди митних процедур вносяться через кому. Використання тире, дефiсiв та iнших роздiлових знакiв забороняється. 6. Дати вносяться у форматi: ДД.ММ.РРРР, де: ДД - день; ММ - мiсяць; РРРР - рiк. |
Директор Департаменту митної полiтики |
Олександр МОСКАЛЕНКО |
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Мiнiстерства фiнансiв України 25 квiтня 2023 року N 213 |
Акт за перiод з ____________ по ____________ станом на ____________
|
Директор Департаменту митної полiтики |
Олександр МОСКАЛЕНКО |
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Мiнiстерства фiнансiв України 25 квiтня 2023 року N 213 |
Бланк митного органу
Вимога про сплату митних платежiв
вiд "___" ____________ 20__ року N _______________________1
I |
у тому числi:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
II | Протягом 10 робочих днiв з дня отримання
вимоги про сплату митних платежiв особа, на яку
покладається обов'язок зi сплати митних платежiв,
зобов'язана перерахувати належну суму митних
платежiв на бюджетний рахунок отримувача:
У разi наявностi на депозитному рахунку митного органу належної суми, зарезервованої у виглядi грошової застави, така сума перераховується до державного бюджету в рахунок сплати митних платежiв пiсля письмового розпорядження особою, на яку покладається обов'язок зi сплати митних платежiв, або пiсля завершення строку сплати митних платежiв вiдповiдно до частини третьої статтi 3171 Митного кодексу України. У разi несплати або неповної сплати митних платежiв у встановлений строк такi платежi стягуються в порядку та строки, визначенi Податковим кодексом України. Особа, на яку покладається обов'язок зi сплати митних платежiв, має право оскаржити рiшення, дiї або бездiяльнiсть митних органiв вiдповiдно до глави 4 роздiлу I Митного кодексу України. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
III | Гарант протягом 30 днiв, наступних за днем отримання вимоги про сплату митних платежiв, зобов'язаний перерахувати належну суму митних платежiв на бюджетний рахунок отримувача:
У разi несплати або неповної сплати гарантом суми митних платежiв у визначенi строки несплачена сума митних платежiв вважається податковим боргом гаранта та стягується в порядку та строки, визначенi Податковим кодексом України. Гарант має право оскаржити рiшення, дiї або бездiяльнiсть митних органiв вiдповiдно до глави 4 роздiлу I Митного кодексу України. Таке оскарження не звiльняє гаранта вiд обов'язку зi сплати митних платежiв, забезпеченого гарантiєю, у визначенi строки.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пояснення до форми бланка вимоги про сплату митних платежiв 1. Роздiл I заповнюється з урахуванням того, кому надсилається вимога про сплату митних платежiв. 2. Роздiл II заповнюється у разi надсилання вiдповiдно до статтi 3171 глави 46 роздiлу X Митного кодексу України вимоги про сплату митних платежiв особi, на яку покладається обов'язок зi сплати митних платежiв. 3. Роздiл III заповнюється у разi надсилання вiдповiдно до статтi 3172 глави 46 роздiлу X Митного кодексу України вимоги про сплату митних платежiв гаранту. ____________ |
Директор Департаменту митної полiтики |
Олександр МОСКАЛЕНКО |
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Мiнiстерства фiнансiв України 25 квiтня 2023 року N 213 |
|
Головi Державної митної служби України |
|
(власне iм'я, прiзвище) |
Заява
про реєстрацiю гаранта
I. Загальнi вiдомостi | |||||||||
1. Найменування пiдприємства | |||||||||
2. Мiсцезнаходження пiдприємства | 3. Адреса електронної пошти | ||||||||
4. Код згiдно з ЄДРПОУ | 5. Iндивiдуальний податковий номер платника податку на додану вартiсть | ||||||||
6. Облiковий номер | |||||||||
7. Вiдомостi про особу, на яку покладено обов'язок iз взаємодiї з митними органами | |||||||||
II. Рiшення, щодо якого подається заява | |||||||||
Прошу зареєструвати фiнансову установу гарантом та включити до реєстру гарантiв | |||||||||
III. Фiнансова установа, якою подається заява для прийняття рiшення про реєстрацiю гаранта, вiдповiдає таким умовам: | |||||||||
1. Загальнi умови: | |||||||||
[_] є резидентом України; [_] провадить дiяльнiсть з надання фiнансових послуг протягом кожного кварталу упродовж останнiх 36 мiсяцiв; [_] не має податкового боргу; [_] не має простроченої заборгованостi перед митними органами за виданими гарантiями, у тому числi заборгованостi, що оскаржується у судовому або адмiнiстративному порядку. |
|||||||||
2. Для банку: | |||||||||
[_] має чинну банкiвську лiцензiю; | |||||||||
[_] не має випадкiв застосування протягом останнiх 12 мiсяцiв Нацiональним банком України заходiв впливу у виглядi обмеження, зупинення чи припинення здiйснення окремих видiв здiйснюваних банком операцiй, у тому числi операцiй iз пов'язаними з банком особами, вiднесення банку до категорiї проблемних або неплатоспроможних, вiдкликання банкiвської лiцензiї та лiквiдацiї банку; | |||||||||
[_] не має випадкiв застосування протягом останнiх 12 мiсяцiв до банку або до власникiв iстотної участi в банку, або до пов'язаних iз банком осiб санкцiй Україною, iноземними державами (крiм держави, визнаної державою-агресором вiдповiдно до законодавства), мiждержавними об'єднаннями, мiжнародними органiзацiями; | |||||||||
[_] дотримується економiчних нормативiв, встановлених Нацiональним банком України, протягом останнiх 6 мiсяцiв. | |||||||||
3. Для страховика: | |||||||||
[_] має чинну лiцензiю на здiйснення страхової дiяльностi за видом страхування вiдповiдальностi перед третiми особами (крiм цивiльної вiдповiдальностi власникiв наземного транспорту, вiдповiдальностi власникiв повiтряного транспорту, вiдповiдальностi власникiв водного транспорту (включаючи вiдповiдальнiсть перевiзника)); | |||||||||
[_] дотримується обов'язкових критерiїв i нормативiв достатностi капiталу та платоспроможностi, лiквiдностi, прибутковостi, якостi активiв та ризиковостi операцiй страховика протягом останнiх 36 мiсяцiв; | |||||||||
[_] має сформованi страховi резерви у порядку та обсягах, визначених законодавством, протягом останнiх 36 мiсяцiв; | |||||||||
[_] не перебуває у процедурi санацiї боржника до порушення провадження у справi про банкрутство протягом останнiх 36 мiсяцiв; | |||||||||
[_] не має випадкiв порушення провадження у справi про банкрутство протягом останнiх 36 мiсяцiв; | |||||||||
[_] не має випадкiв застосування протягом останнiх 36 мiсяцiв Нацiональним банком України заходiв впливу за недотримання нормативiв достатностi капiталу та платоспроможностi, лiквiдностi, прибутковостi, якостi активiв та ризиковостi операцiй страховика. | |||||||||
4. Для фiнансової компанiї: | |||||||||
[_] має чинну лiцензiю фiнансової компанiї (з правом на провадження дiяльностi з надання гарантiй); | |||||||||
[_] дотримується критерiїв та вимог до дiяльностi фiнансової компанiї, встановлених Нацiональним банком України, протягом останнiх 36 мiсяцiв; | |||||||||
[_] дотримується обов'язкових нормативiв та/або пруденцiйних вимог до фiнансових компанiй, якi надають гарантiї, встановлених Нацiональним банком України, протягом останнiх 36 мiсяцiв; | |||||||||
[_] не має випадкiв порушення провадження у справi про банкрутство протягом останнiх 36 мiсяцiв; | |||||||||
[_] не перебуває у процедурi санацiї боржника до порушення провадження у справi про банкрутство протягом останнiх 36 мiсяцiв. | |||||||||
IV. Документи, що додаються до
заяви:
____________ 20__ р. |
Директор Департаменту митної полiтики |
Олександр МОСКАЛЕНКО |
Додаток до форми заяви про реєстрацiю гаранта |
Пояснення
до заповнення форми заяви про реєстрацiю гаранта
I. Загальнi вiдомостi
1. Найменування пiдприємства
У графi зазначається повне найменування пiдприємства вiдповiдно до Єдиного державного реєстру юридичних осiб, фiзичних осiб - пiдприємцiв та громадських формувань.
2. Мiсцезнаходження пiдприємства
У графi зазначається мiсцезнаходження пiдприємства вiдповiдно до Єдиного державного реєстру юридичних осiб, фiзичних осiб - пiдприємцiв та громадських формувань.
3. Адреса електронної пошти
У графi зазначається адреса електронної пошти пiдприємства, яка складається з iдентифiкатора, позначки "@" та доменного iменi, що використовується пiдприємством для листування з державними, у тому числi контролюючими, органами.
4. Код згiдно з ЄДРПОУ
У графi зазначається код згiдно з ЄДРПОУ.
5. Iндивiдуальний податковий номер платника податку на додану вартiсть
У графi зазначається iндивiдуальний податковий номер платника податку на додану вартiсть (за наявностi).
6. Облiковий номер
У графi зазначається облiковий номер особи, наданий згiдно зi статтею 455 глави 65 роздiлу XVI Митного кодексу України.
7. Вiдомостi про особу, на яку покладено обов'язок iз взаємодiї з митним органом
У графi зазначаються прiзвище, власне iм'я, номер телефону/факсу, адреса електронної пошти особи, визначеної пiдприємством, яка взаємодiятиме з митними органами з питань надання та застосування гарантiй.
III. Фiнансова установа, якою подається заява для прийняття рiшення про реєстрацiю гаранта, вiдповiдає таким умовам
Графи 2 - 4 заповнюються залежно вiд виду фiнансової установи, яка претендує на отримання статусу гаранта.