Перейти до основного вмісту

  • УКР
  • РУС

 logo

Вівторок, Травень 20, 2025 - 20:53
  • Головна
  • Програмне забезпечення
  • Завантаження
  • Форум
  • Курси валют
  • Єдине вікно для міжнародної торгівлі
  • Партнери
  • Про компанію
  • Контакти

Ви є тут

Головна

МIНIСТЕРСТВО ФIНАНСIВ УКРАЇНИ

НАКАЗ
м. Київ

28.07.2023 N 414


Про внесення змiн до деяких нормативно-правових актiв Мiнiстерства фiнансiв України

Зареєстровано
в Мiнiстерствi юстицiї України
14 серпня 2023 р. за N 1396/40452

Iз змiнами i доповненнями, внесеними
наказом Мiнiстерства фiнансiв України
вiд 18 серпня 2023 року N 444

     Вiдповiдно до статтi 46 глави 2, пункту 63.6 статтi 63 глави 6 роздiлу II, пункту 218.4 статтi 218, пiдпунктiв 222.1.4, 222.1.5 пункту 222.1 статтi 222, пункту 223.2 статтi 223, пункту 226.12 статтi 226, пункту 231.3 статтi 231 роздiлу VI, пунктiв 38, 381 пiдроздiлу 5 роздiлу XX "Перехiднi положення" Податкового кодексу України, Закону України вiд 12 сiчня 2023 року N 2888-IX "Про внесення змiн до Податкового кодексу України та iнших законодавчих актiв України щодо платiжних послуг", пiдпункту 5 пункту 4 Положення про Мiнiстерство фiнансiв України, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 20 серпня 2014 року N 375, наказую:

(преамбула iз змiнами, внесеними згiдно з наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 18.08.2023 р. N 444)

     1. Внести до наказу Мiнiстерства фiнансiв України вiд 23 сiчня 2015 року N 14 "Про затвердження форми декларацiї акцизного податку, Порядку заповнення та подання декларацiї акцизного податку", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 30 сiчня 2015 року за N 105/26550, такi змiни:

     1) заголовок викласти в такiй редакцiї:

"Про затвердження форми декларацiї з акцизного податку, Порядку заповнення та подання декларацiї з акцизного податку";

     2) у пунктах 1, 4 слова "декларацiї акцизного податку" замiнити словами "декларацiї з акцизного податку".

     2. Затвердити Змiни до деяких нормативно-правових актiв Мiнiстерства фiнансiв України, що додаються.

     3. Департаменту податкової полiтики Мiнiстерства фiнансiв України в установленому порядку забезпечити:

     подання цього наказу на державну реєстрацiю до Мiнiстерства юстицiї України;

     оприлюднення цього наказу.

     4. Цей наказ набирає чинностi з дня його офiцiйного опублiкування.

     5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Мiнiстра фiнансiв України Воробей С. I. та Голову Державної податкової служби України.

Мiнiстр Сергiй МАРЧЕНКО
ПОГОДЖЕНО:
В. о. Голови Державної податкової служби України Тетяна КIРIЄНКО
Перший заступник Мiнiстра цифрової трансформацiї України Олексiй ВИСКУБ
Мiнiстр енергетики України Герман ГАЛУЩЕНКО

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Мiнiстерства фiнансiв України
28 липня 2023 року N 414

Змiни
до деяких нормативно-правових актiв Мiнiстерства фiнансiв України

     1. У формi декларацiї акцизного податку, затвердженiй наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 23 сiчня 2015 року N 14, зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї України 30 сiчня 2015 року за N 105/26550 (у редакцiї наказу Мiнiстерства фiнансiв України вiд 26 вересня 2016 року N 841):

     1) у заголовку слова "ДЕКЛАРАЦIЯ АКЦИЗНОГО ПОДАТКУ" замiнити словами "Декларацiя з акцизного податку";

(пiдпункт 1 пункту 1 iз змiнами, внесеними згiдно з наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 18.08.2023 р. N 444)

     2) у текстi цiєї форми декларацiї:

     слова "декларацiя акцизного податку" у всiх вiдмiнках замiнити словами "декларацiя з акцизного податку" у вiдповiдних вiдмiнках;

     слова "iнiцiали та прiзвище" замiнити словами "власне iм'я, прiзвище";

     слова "Серiю (за наявностi) та номер паспорта зазначають фiзичнi особи, якi через свої релiгiйнi переконання вiдмовляються вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв та офiцiйно повiдомили про це вiдповiдний контролюючий орган i мають вiдмiтку у паспортi" замiнити словами "Серiю (за наявностi) та номер паспорта зазначають громадяни України, до паспортiв яких внесена вiдмiтка, що свiдчить про наявнiсть права здiйснювати будь-якi платежi за серiєю (за наявностi) та номером паспорта";

     3) у додатках до цiєї форми декларацiї:

     у графах 5, 9 роздiлу II додатка 7 слова "банкiвський рахунок" замiнити словами "рахунок у банку / небанкiвському надавачу платiжних послуг";

     у текстi цих додаткiв:

     слова "декларацiя акцизного податку" у всiх вiдмiнках замiнити словами "декларацiя з акцизного податку" у вiдповiдних вiдмiнках;

     слова "iнiцiали та прiзвище", "iнiцiали, прiзвище" замiнити словами "власне iм'я, прiзвище" вiдповiдно;

(абзац п'ятий пiдпункту 3 iз змiнами, внесеними згiдно з наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 18.08.2023 р. N 444)

     слова "Серiю (за наявностi) та номер паспорта зазначають фiзичнi особи, якi через свої релiгiйнi переконання вiдмовляються вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв та офiцiйно повiдомили про це вiдповiдний контролюючий орган i мають вiдмiтку у паспортi" замiнити словами "Серiю (за наявностi) та номер паспорта зазначають громадяни України, до паспортiв яких внесена вiдмiтка, що свiдчить про наявнiсть права здiйснювати будь-якi платежi за серiєю (за наявностi) та номером паспорта".

     2. У Порядку заповнення та подання декларацiї акцизного податку, затвердженому наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 23 сiчня 2015 року N 14, зареєстрованому у Мiнiстерствi юстицiї України 30 сiчня 2015 року за N 105/26550 (у редакцiї наказу Мiнiстерства фiнансiв України вiд 26 вересня 2016 року N 841):

     1) у заголовку та пунктi 1 роздiлу I слова "декларацiї акцизного податку", "Декларацiю акцизного податку" замiнити словами "декларацiї з акцизного податку", "Декларацiю з акцизного податку" вiдповiдно;

     2) у роздiлi II:

     у пунктi 4:

     слова "прiзвище, iм'я, по батьковi" замiнити словами "прiзвище, iм'я, по батьковi (за наявностi)";

     друге речення викласти в такiй редакцiї: "Серiю (за наявностi) та номер паспорта зазначають громадяни України, до паспортiв яких внесена вiдмiтка, що свiдчить про наявнiсть права здiйснювати будь-якi платежi за серiєю (за наявностi) та номером паспорта.";

(абзаци четвертий, п'ятий пiдпункту 2 пункту 2 об'єднано згiдно з наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 18.08.2023 р. N 444, у зв'язку з цим абзац шостий вважати абзацом п'ятим)

     у пунктi 5 слова "серiю (за наявностi) та номер паспорта (для фiзичних осiб, якi через свої релiгiйнi переконання вiдмовляються вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв та офiцiйно повiдомили про це вiдповiдний контролюючий орган i мають вiдмiтку у паспортi)" замiнити словами "серiю (за наявностi) та номер паспорта (для громадян України, якi через свої релiгiйнi переконання вiдмовляються вiд прийняття реєстрацiйного номера облiкової картки платника податкiв та офiцiйно повiдомили про це вiдповiдний контролюючий орган i мають вiдмiтку у паспортi)";

     3) у пунктi 17 роздiлу III слова "Про затвердження Порядку iнформацiйної взаємодiї Державної фiскальної служби України, її територiальних органiв, Державної казначейської служби України, її територiальних органiв, мiсцевих фiнансових органiв у процесi повернення платникам податкiв помилково та/або надмiру сплачених сум грошових зобов'язань та пенi" замiнити словами "Про затвердження Порядку iнформацiйної взаємодiї Державної податкової служби України, її територiальних органiв, Державної казначейської служби України, її територiальних органiв, мiсцевих фiнансових органiв у процесi повернення (перерахування) платникам податкiв помилково та/або надмiру сплачених сум грошових зобов'язань та пенi";

     4) у роздiлi V:

     у пiдпунктах 11, 13, 15 пункту 12 слова "банкiвський рахунок" замiнити словами "рахунок у банку / небанкiвському надавачу платiжних послуг";

     в абзацi першому пункту 15, абзацi третьому пункту 17, пунктi 18 слова "декларацiя акцизного податку" у всiх вiдмiнках замiнити словами "декларацiя з акцизного податку" у вiдповiдних вiдмiнках.

     3. У формi Довiдки про цiльове використання легких та важких дистилятiв, а також скрапленого газу та бутану, iзобутану як сировини у виробництвi етилену, затвердженiй наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 21 серпня 2017 року N 709, зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї України 15 вересня 2017 року за N 1134/31002:

     слова "iнiцiали, прiзвище" замiнити словами "Власне iм'я ПРIЗВИЩЕ";

     примiтку 6 викласти у такiй редакцiї:

     "6 Для громадян України, до паспортiв яких внесена вiдмiтка, що свiдчить про наявнiсть права здiйснювати будь-якi платежi за серiєю (за наявностi) та номером паспорта.".

     4. У формi Довiдки про сплату суми акцизного податку, яка розрахована за ставками на готову продукцiю (для алкогольних напоїв, для виробництва яких використовується спирт етиловий неденатурований), затвердженiй наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 21 серпня 2017 року N 709, зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї України 15 вересня 2017 року за N 1134/31002:

     слова "прiзвище, iм'я, по батьковi" замiнити словами "прiзвище, iм'я, по батьковi (за наявностi)";

     слова "платiжних документiв" замiнити словами "платiжних iнструкцiй";

     слова "iнiцiали, прiзвище" замiнити словами "Власне iм'я ПРIЗВИЩЕ";

     примiтку 2 викласти у такiй редакцiї:

     "2 Для громадян України, до паспортiв яких внесена вiдмiтка, що свiдчить про наявнiсть права здiйснювати будь-якi платежi за серiєю (за наявностi) та номером паспорта.".

     5. У пунктi 7 форми заяви про реєстрацiю платника акцизного податку з реалiзацiї пального або спирту етилового та/або акцизних складiв, затвердженої наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 27 листопада 2020 року N 729, зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї України 14 грудня 2020 року за N 1241/35524, слова "прiзвище, iм'я, по батьковi" замiнити словами "Власне iм'я, ПРIЗВИЩЕ".

     6. У акцизнiй накладнiй форми "П", акцизнiй накладнiй форми "С", розрахунку коригування акцизної накладної форми "П", розрахунку коригування акцизної накладної форми "С", формi заявки на поповнення (коригування) залишку пального, формi заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, затверджених наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 27 листопада 2020 року N 729, зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї України 14 грудня 2020 року за N 1241/35524:

(абзац перший пункту 6 iз змiнами, внесеними згiдно з наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 18.08.2023 р. N 444)

     слова "прiзвище, iм'я, по батьковi" замiнити словами "прiзвище, iм'я, по батьковi (за наявностi)";

     слова "iнiцiали та прiзвище" замiнити словами "власне iм'я, прiзвище";

     слова "серiя (за наявностi) та номер паспорта (для фiзичної особи, яка має вiдмiтку в паспортi про право здiйснювати будь-якi платежi за серiєю (за наявностi) та номером паспорта)" замiнити словами "серiя (за наявностi) та номер паспорта (для громадян України, до паспортiв яких внесена вiдмiтка, що свiдчить про наявнiсть права здiйснювати будь-якi платежi за серiєю (за наявностi) та номером паспорта)".

     7. У формах заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, затверджених наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 27 листопада 2020 року N 729, зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї України 14 грудня 2020 року за N 1241/35524, слово та цифру "(РНОКПП)1" замiнити словами та цифрою "(Реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв)1".

(пункт 7 iз змiнами, внесеними згiдно з наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 18.08.2023 р. N 444)

     8. У Порядку заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового, затвердженому наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 27 листопада 2020 року N 729, зареєстрованому в Мiнiстерствi юстицiї України 14 грудня 2020 року за N 1241/35524:

     в абзацi сьомому пункту 3 роздiлу II слова "банкiвську установу" замiнити словами "банк / небанкiвського надавача платiжних послуг";

     у текстi цього Порядку :

     слова "прiзвище, iм'я, по батьковi" замiнити словами "прiзвище, iм'я, по батьковi (за наявностi)";

     слова "серiєю (за наявностi) та номером паспорта (для фiзичної особи, яка має вiдмiтку в паспортi про право здiйснювати будь-якi платежi за серiєю (за наявностi) та номером паспорта)" замiнити словами "серiєю (за наявностi) та номером паспорта (для громадян України, до паспортiв яких внесена вiдмiтка, що свiдчить про наявнiсть права здiйснювати будь-якi платежi за серiєю (за наявностi) та номером паспорта)".

Директор Департаменту податкової полiтики Вiктор ОВЧАРЕНКО

Головне меню

  • Головна
  • Програмне забезпечення
  • Завантаження
  • Форум
  • Курси валют

Навігатор ЗЕД

  • База документів
  • Каталог документів
  • Добірка документів
  • Українська класифікація товарів ЗЕД
  • Єдиний список товарів подвійного використання
  • Класифікаційні рішення ДМСУ
  • Середня розрахункова вартість товарів згідно УКТЗЕД
  • Довідка по товару УКТЗЕД
  • Митний калькулятор
  • Митний калькулятор для громадян (М16)
  • Розрахунок імпорта автомобіля

Інформаційна підтримка

  • Електронне декларування
  • NCTS Фаза 5
  • Єдине вікно для міжнародної торгівлі
  • Час очікування в пунктах пропуску
  • Перевірити ВМД
  • Митний кодекс України
  • Кодекси України
  • Довідкові матеріали
  • Архів новин
  • Обговорення законопроектів
  • Віддалений контроль ВМД
  • Перелік тестових завдань
  • Поширені питання
  • Реклама на сайті

Дошка оголошень

Пропонуємо послуги:
  • Митний брокер мп Ковель 0679537199 - супровід та всі види оформлення
Copyright © 2025 НТФ «Інтес» Всі права збережено.
Підтримка: support@qdpro.com.ua