ПРАВЛIННЯ НАЦIОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
вiд 5 сiчня 2024 року | N 2 |
---|
Про затвердження Змiн до деяких
нормативно-правових актiв Нацiонального банку
України
Вiдповiдно до статей 7, 15, 55, 56, 58 Закону України "Про Нацiональний банк України", статей 9, 66, 67 Закону України "Про банки i банкiвську дiяльнiсть", з метою вдосконалення нормативно-правових актiв Нацiонального банку України та подальшої iмплементацiї положень Регламенту Європейського Парламенту та Ради (ЄС) N 575/2013 вiд 26 червня 2013 року про пруденцiйнi вимоги до кредитних установ та про внесення змiн до Регламенту (ЄС) N 648/2012 (зi змiнами) щодо достатностi лiквiдностi Правлiння Нацiонального банку України постановляє:
1. Затвердити Змiни до:
1) Iнструкцiї про порядок регулювання дiяльностi банкiв в Українi, затвердженої постановою Правлiння Нацiонального банку України вiд 28 серпня 2001 року N 368, зареєстрованої в Мiнiстерствi юстицiї України 26 вересня 2001 року за N 841/6032 (зi змiнами), що додаються;
2) Положення про порядок регулювання дiяльностi банкiвських груп, затвердженого постановою Правлiння Нацiонального банку України вiд 20 червня 2012 року N 254, зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 12 липня 2012 року за N 1178/21490 (зi змiнами) (далi - Змiни до Положення N 254), що додаються.
2. Банкам, якi є вiдповiдальними особами банкiвських груп:
1) розробити внутрiшньогруповi документи щодо розрахунку коефiцiєнта покриття лiквiднiстю за всiма валютами (LCRВВк), коефiцiєнта покриття лiквiднiстю за iноземними валютами (LCRIВк) та коефiцiєнта чистого стабiльного фiнансування (NSFRк) до 01 жовтня 2024 року;
2) здiйснити розрахунок у тестовому режимi:
коефiцiєнта покриття лiквiднiстю за всiма валютами (LCRВВк) та коефiцiєнта покриття лiквiднiстю за iноземними валютами (LCRIВк) - станом на 01 жовтня, 01 листопада, 01 грудня 2024 року, 01 сiчня, 01 лютого, 01 березня 2025 року та подати iнформацiю про результати такого розрахунку до Нацiонального банку України за встановленою ним формою не пiзнiше 15 жовтня, 15 листопада, 16 грудня 2024 року, 15 сiчня, 17 лютого, 17 березня 2025 року вiдповiдно;
коефiцiєнта чистого стабiльного фiнансування (NSFRк) - станом на 01 жовтня 2024 року, 01 сiчня 2025 року та подати iнформацiю про результати такого розрахунку до Нацiонального банку України за встановленою ним формою не пiзнiше 10 грудня 2024 року, 10 березня 2025 року вiдповiдно;
3) затвердити та запровадити внутрiшньогруповi документи щодо розрахунку коефiцiєнта покриття лiквiднiстю за всiма валютами (LCRВВк), коефiцiєнта покриття лiквiднiстю за iноземними валютами (LCRIВк) та коефiцiєнта чистого стабiльного фiнансування (NSFRк) - до 01 квiтня 2025 року.
3. Банкiвським групам дотримуватися нормативного значення в розмiрi не менше нiж 100 % за коефiцiєнтом покриття лiквiднiстю за всiма валютами (LCRВВк), коефiцiєнтом покриття лiквiднiстю за iноземними валютами (LCRIВк) та коефiцiєнтом чистого стабiльного фiнансування (NSFRк) - починаючи зi звiтної дати станом на 01 квiтня 2025 року.
4. Департаменту методологiї регулювання дiяльностi банкiв (Оксана Присяженко) пiсля офiцiйного опублiкування довести до вiдома банкiв України iнформацiю про прийняття цiєї постанови.
5. Постанова набирає чинностi з 01 квiтня 2024 року, крiм абзацiв третього - дев'ятого пiдпункту 5 пункту 1 Змiн до Положення N 254, якi набирають чинностi з 01 липня 2024 року.
Голова | Андрiй ПИШНИЙ |
ЗАТВЕРДЖЕНО Постанова Правлiння Нацiонального банку України 05 сiчня 2024 року N 2 |
Змiни до Iнструкцiї про порядок регулювання дiяльностi банкiв в Українi
1. Абзац дев'ятий роздiлу I замiнити двома новими абзацами дев'ятим, десятим такого змiсту:
"коефiцiєнт покриття лiквiднiстю за всiма валютами (LCRВВ);
коефiцiєнт покриття лiквiднiстю за iноземними валютами (LCRIВ);".
У зв'язку з цим абзаци десятий - двадцять третiй уважати вiдповiдно абзацами одинадцятим - двадцять четвертим.
2. У роздiлi V:
1) у пунктi 1.2 глави 1 слова та лiтери "коефiцiєнта покриття лiквiднiстю (LCR) за всiма валютами (LCRВВ) та в iноземнiй валютi (LCRIВ), коефiцiєнта" замiнити словами та лiтерами "коефiцiєнт покриття лiквiднiстю за всiма валютами (LCRВВ), коефiцiєнт покриття лiквiднiстю за iноземними валютами (LCRIВ), коефiцiєнт";
2) главу 2 викласти в такiй редакцiї:
"2. Коефiцiєнт покриття лiквiднiстю за всiма валютами (LCRВВ) та коефiцiєнт покриття лiквiднiстю за iноземними валютами (LCRIВ)
1. Коефiцiєнт покриття лiквiднiстю за всiма валютами (LCRВВ) - норматив лiквiдностi, який установлює мiнiмально необхiдний рiвень лiквiдностi за всiма валютами для покриття чистого очiкуваного вiдпливу грошових коштiв за всiма валютами протягом 30 календарних днiв з урахуванням стрес-сценарiю (далi - чистий очiкуваний вiдплив грошових коштiв за всiма валютами).
Банк розраховує коефiцiєнт покриття лiквiднiстю за всiма валютами (LCRВВ) щодня як вiдношення високоякiсних лiквiдних активiв за всiма валютами до чистого очiкуваного вiдпливу грошових коштiв за всiма валютами.
Банк вiдносить до високоякiсних лiквiдних активiв за всiма валютами активи, що вiдповiдають характеристикам та вимогам, установленим Нацiональним банком.
Банк розраховує чистий очiкуваний вiдплив грошових коштiв за всiма валютами як рiзницю сукупних очiкуваних вiдпливiв i сукупних очiкуваних надходжень грошових коштiв за всiма валютами.
Банк визначає сукупнi очiкуванi вiдпливи та сукупнi очiкуванi надходження грошових коштiв за всiма валютами на пiдставi очiкуваних вiдпливiв та очiкуваних надходжень грошових коштiв за всiма валютами iз застосуванням коефiцiєнтiв очiкуваних вiдпливiв та очiкуваних надходжень, установлених Нацiональним банком на основi стрес-сценарiю.
Банк пiд час розрахунку чистого очiкуваного вiдпливу грошових коштiв за всiма валютами не враховує суму сукупних очiкуваних надходжень за всiма валютами, яка перевищує 75 % вiд сукупних очiкуваних вiдпливiв за всiма валютами.
2. Коефiцiєнт покриття лiквiднiстю за iноземними валютами (LCRIВ) - норматив лiквiдностi, який установлює мiнiмально необхiдний рiвень лiквiдностi за всiма iноземними валютами для покриття чистого очiкуваного вiдпливу грошових коштiв за всiма iноземними валютами протягом 30 календарних днiв з урахуванням стрес-сценарiю (далi - чистий очiкуваний вiдплив грошових коштiв за iноземними валютами).
Банк розраховує коефiцiєнт покриття лiквiднiстю за iноземними валютами (LCRIВ) щодня як вiдношення високоякiсних лiквiдних активiв за iноземними валютами до чистого очiкуваного вiдпливу грошових коштiв за iноземними валютами.
Банк вiдносить до високоякiсних лiквiдних активiв за iноземними валютами активи, що вiдповiдають характеристикам та вимогам, установленим Нацiональним банком.
Банк розраховує чистий очiкуваний вiдплив грошових коштiв за iноземними валютами як рiзницю сукупних очiкуваних вiдпливiв i сукупних очiкуваних надходжень грошових коштiв за iноземними валютами.
Банк визначає сукупнi очiкуванi вiдпливи та сукупнi очiкуванi надходження грошових коштiв за iноземними валютами на пiдставi очiкуваних вiдпливiв та надходжень грошових коштiв за iноземними валютами iз застосуванням коефiцiєнтiв очiкуваних вiдпливiв та очiкуваних надходжень грошових коштiв, установлених Нацiональним банком на основi стрес-сценарiю.
Банк пiд час розрахунку чистого очiкуваного вiдпливу грошових коштiв за iноземними валютами не враховує суму сукупних очiкуваних надходжень за iноземними валютами, яка перевищує 75 % вiд сукупних очiкуваних вiдпливiв за iноземними валютами.
3. Банк здiйснює розрахунок коефiцiєнта покриття лiквiднiстю за всiма валютами (LCRВВ) та коефiцiєнта покриття лiквiднiстю за iноземними валютами (LCRIВ) вiдповiдно до Методики розрахунку коефiцiєнта покриття лiквiднiстю (LCR), установленої Нацiональним банком.
4. Нормативнi значення коефiцiєнта покриття лiквiднiстю за всiма валютами (LCRВВ) та коефiцiєнта покриття лiквiднiстю за iноземними валютами (LCRIВ) мають бути не менше нiж 100 %.
Банк має дотримуватися нормативного значення коефiцiєнта покриття лiквiднiстю за iноземними валютами (LCRIВ), якщо середньоарифметичне значення вiдношення зобов'язань за iноземними валютами до всiх зобов'язань банку, розраховане за останнiх 30 календарних днiв, становить 5 % i бiльше.";
3) у главi 3:
у пунктi 1 слова ", достатнiй для забезпечення фiнансування" виключити;
пункт 5 викласти в такiй редакцiї:
"5. Нормативне значення коефiцiєнта чистого стабiльного фiнансування (NSFR) має бути не менше нiж 100 %.".
3. У роздiлi IX:
1) у пiдпунктi "г" пункту 1.2 глави 1 лiтери та слова "(LCR) за всiма валютами (LCRВВ) та в iноземнiй валютi (LCRIВ)" замiнити словами та лiтерами "за всiма валютами (LCRВВ) та коефiцiєнта покриття лiквiднiстю за iноземними валютами (LCRIВ)";
2) пункт 3.4 глави 3 викласти в такiй редакцiї:
"3.4. Банк здiйснює розрахунок середньоарифметичної величини коефiцiєнта покриття лiквiднiстю за всiма валютами (LCRВВ) та коефiцiєнта покриття лiквiднiстю за iноземними валютами (LCRIВ) за такою формулою:
n | |||
Xs = | S | (Xi / n) | , |
i=1 |
де Xi - значення коефiцiєнта покриття лiквiднiстю за всiма валютами (LCRВВ) або коефiцiєнта покриття лiквiднiстю за iноземними валютами (LCRIВ), розраховане згiдно з главою 2 роздiлу V цiєї Iнструкцiї у i-й день, за який вiдповiдно до нормативно-правового акта Нацiонального банку, який регламентує правила органiзацiї статистичної звiтностi, що подається банками до Нацiонального банку, має подаватися файл 01Х;
n - кiлькiсть днiв, за якi вiдповiдно до нормативно-правового акта Нацiонального банку, який регламентує правила органiзацiї статистичної звiтностi, що подається банками до Нацiонального банку, має подаватися файл 01Х, за останнiх 30 календарних днiв.".
ЗАТВЕРДЖЕНО Постанова Правлiння Нацiонального банку України 05 сiчня 2024 року N 2 |
Змiни до Положення про порядок регулювання дiяльностi банкiвських груп
1. У роздiлi I:
1) пiдпункт "а" пункту 3 доповнити трьома новими абзацами такого змiсту:
"коефiцiєнт покриття лiквiднiстю за всiма валютами (LCRВВк);
коефiцiєнт покриття лiквiднiстю за iноземними валютами (LCRIВк);
коефiцiєнт чистого стабiльного фiнансування (NSFRк);";
2) пункти 4, 5 замiнити п'ятьма новими пунктами 4 - 8 такого змiсту:
"4. Банкiвська група зобов'язана дотримуватися:
1) вимог щодо достатностi регулятивного капiталу;
2) нормативiв лiквiдностi:
за кредитно-iнвестицiйною пiдгрупою банкiвської групи;
за пiдгрупою банкiвської групи, визначеною за географiчним критерiєм [за учасниками пiдгрупи в цiлому (крiм страхових компанiй)];
3) нормативiв кредитного ризику;
4) нормативiв участi (iнвестування).
5. Кредитно-iнвестицiйна пiдгрупа зобов'язана дотримуватися:
1) вимог щодо достатностi регулятивного капiталу;
2) нормативiв лiквiдностi;
3) нормативiв кредитного ризику;
4) нормативiв участi (iнвестування).
6. Страхова пiдгрупа зобов'язана дотримуватися вимог щодо достатностi регулятивного капiталу.
7. Пiдгрупа банкiвської групи, визначена за географiчним критерiєм, зобов'язана дотримуватися:
1) вимог щодо достатностi регулятивного капiталу;
2) нормативiв лiквiдностi [за учасниками пiдгрупи в цiлому (крiм страхових компанiй)];
3) нормативiв кредитного ризику;
4) нормативiв участi (iнвестування).
8. Вiдповiдальна особа банкiвської групи здiйснює розрахунок достатностi регулятивного капiталу, пруденцiйних нормативiв банкiвської групи/пiдгрупи банкiвської групи вiдповiдно до порядку, визначеного цим Положенням.".
У зв'язку з цим пункти 6 - 14 уважати вiдповiдно пунктами 9 - 17;
3) пункт 9 викласти в такiй редакцiї:
"9. Вiдповiдальна особа банкiвської групи включає до розрахунку достатностi регулятивного капiталу, пруденцiйних нормативiв банкiвської групи/пiдгрупи банкiвської групи активи, зобов'язання та позабалансовi iнструменти вiдповiдно до порядку, визначеного Iнструкцiєю про порядок регулювання дiяльностi банкiв в Українi, затвердженою постановою Правлiння Нацiонального банку України вiд 28 серпня 2001 року N 368, зареєстрованою в Мiнiстерствi юстицiї України 26 вересня 2001 року за N 841/6032 (зi змiнами) (далi - Iнструкцiя N 368), з урахуванням методики розрахунку пруденцiйних нормативiв регулювання дiяльностi банкiв в Українi, методики розрахунку коефiцiєнта покриття лiквiднiстю (LCR), методики розрахунку коефiцiєнта чистого стабiльного фiнансування (NSFR), установлених Нацiональним банком.";
4) пункт 12 викласти в такiй редакцiї:
"12. Розрахунок достатностi регулятивного капiталу, пруденцiйних нормативiв пiдгрупи банкiвської групи, визначеної за географiчним критерiєм, здiйснюється вiдповiдно до вимог цього Положення, виходячи зi складу учасникiв такої пiдгрупи:
1) якщо до складу пiдгрупи не входить страхова компанiя, то розрахунок здiйснюється згiдно з вимогами цього Положення для кредитно-iнвестицiйної пiдгрупи;
2) якщо до складу пiдгрупи входить страхова компанiя, то розрахунок здiйснюється згiдно з вимогами цього Положення для банкiвської групи.";
5) у пунктi 13:
абзац перший пiсля слова "розрахунку" доповнити словами "достатностi регулятивного капiталу, пруденцiйних";
пiдпункт 1 викласти в такiй редакцiї:
"1) активи одного учасника банкiвської групи станом на дату складання консолiдованої/субконсолiдованої звiтностi не перевищують 1 % активiв банкiвської групи та сукупнi активи таких учасникiв банкiвської групи є меншими за найменшу з величин:
3 % активiв банкiвської групи;
еквiвалента 10 млн євро на дату складання консолiдованої звiтностi банкiвської групи / субконсолiдованої звiтностi пiдгрупи банкiвської групи;";
у пiдпунктi 2:
в абзацi першому слово "умовам" замiнити словом "вимогам";
абзац третiй пiсля слова "не" доповнити словами "здiйснювали протягом останнiх чотирьох кварталiв та не";
6) роздiл пiсля пункту 13 доповнити новим пунктом 14 такого змiсту:
"14. Вiдповiдальна особа банкiвської групи пiд час подання консолiдованої звiтностi банкiвської групи зобов'язана:
1) повiдомити Нацiональний банк про прийняте нею рiшення не враховувати звiтнiсть учасникiв банкiвської групи (крiм банкiв) пiд час складання консолiдованої звiтностi банкiвської групи / субконсолiдованої звiтностi пiдгрупи банкiвської групи, розрахунку достатностi регулятивного капiталу, пруденцiйних нормативiв банкiвської групи/пiдгрупи банкiвської групи вiдповiдно до пункту 13 роздiлу I цього Положення;
2) надати iнформацiю про:
учасникiв банкiвської групи, щодо яких прийняте рiшення, зазначене в пiдпунктi 1 пункту 14 роздiлу I цього Положення;
дотримання умов, визначених пунктом 13 роздiлу I цього Положення.".
У зв'язку з цим пункти 14 - 17 уважати вiдповiдно пунктами 15 - 18;
7) у пунктi 15:
пункт пiсля слова "розрахунку" доповнити словами "достатностi регулятивного капiталу, пруденцiйних";
слово та цифри "пунктi 10" замiнити словами та цифрами "пiдпунктi 1 або пiдпунктi 2 пункту 13".
2. У роздiлi III:
1) главу 1 викласти в такiй редакцiї:
"1. Вимоги до лiквiдностi кредитно-iнвестицiйної пiдгрупи
1. Вiдповiдальна особа банкiвської групи зобов'язана постiйно управляти лiквiднiстю кредитно-iнвестицiйної пiдгрупи, пiдтримувати її на рiвнi, достатньому для своєчасного та повного виконання зобов'язань, забезпечувати оптимальне спiввiдношення мiж строками i сумами погашення розмiщених активiв та строками i сумами виконання зобов'язань.
2. Кредитно-iнвестицiйна пiдгрупа має дотримуватися таких нормативiв лiквiдностi:
1) поточної лiквiдностi (Н5к);
2) короткострокової лiквiдностi (Н6к);
3) коефiцiєнта покриття лiквiднiстю за всiма валютами (LCRВВк);
4) коефiцiєнта покриття лiквiднiстю за iноземними валютами (LCRIВк);
5) коефiцiєнта чистого стабiльного фiнансування (NSFRк).
3. Вiдповiдальна особа банкiвської групи, якщо до складу кредитно-iнвестицiйної пiдгрупи входить учасник, зареєстрований в iноземнiй державi (далi - Iноземний учасник):
1) забезпечує документування та пiдтримання в актуальному станi iнформацiї про:
наявнi юридичнi, контрактнi/договiрнi, регуляторнi, податковi або iншi перешкоди/обмеження на передавання активiв, якi включаються до високоякiсних лiквiдних активiв (далi - обмеження на передавання активiв), вiд Iноземного учасника до iнших учасникiв кредитно-iнвестицiйної пiдгрупи, зареєстрованих в Українi;
вимоги, встановленi вiдповiдним державним органом iноземної держави, що здiйснює регулювання ринкiв фiнансових послуг, до розрахунку Iноземним учасником коефiцiєнтiв лiквiдностi на iндивiдуальнiй основi;
результати розрахункiв Iноземним учасником коефiцiєнтiв лiквiдностi на iндивiдуальнiй основi, поданi до вiдповiдного державного органу iноземної держави, що здiйснює нагляд за Iноземним учасником;
2) подає до структурного пiдроздiлу Нацiонального банку, що здiйснює банкiвський нагляд, не пiзнiше наступного робочого дня за днем подання до Нацiонального банку файлiв з показниками статистичної звiтностi щодо розрахунку коефiцiєнта покриття лiквiднiстю за всiма валютами (LCRВВк), коефiцiєнта покриття лiквiднiстю за iноземними валютами (LCRIВк) та коефiцiєнта чистого стабiльного фiнансування (NSFRк) iнформацiю про:
обмеження на передавання активiв вiд Iноземного учасника до iнших учасникiв кредитно-iнвестицiйної пiдгрупи, зареєстрованих в Українi, або пiдтвердження вiдсутностi таких обмежень;
вимоги, встановленi вiдповiдним державним органом iноземної держави, що здiйснює регулювання ринкiв фiнансових послуг, до розрахунку Iноземним учасником коефiцiєнтiв лiквiдностi на iндивiдуальнiй основi, включаючи iнформацiю щодо вимог, якi є бiльш консервативними порiвняно з вимогами, встановленими Нацiональним банком. Вiдповiдальна особа банкiвської групи має право не подавати до Нацiонального банку iнформацiю, зазначену в пiдпунктi 2 пункту 3 глави 1 роздiлу III цього Положення, за умови, що ранiше подана до Нацiонального банку iнформацiя є актуальною. У такому разi вiдповiдальна особа банкiвської групи письмово повiдомляє структурний пiдроздiл Нацiонального банку, що здiйснює банкiвський нагляд, про те, що ранiше подана до Нацiонального банку iнформацiя є актуальною;
3) подає до структурного пiдроздiлу Нацiонального банку, що здiйснює банкiвський нагляд, не пiзнiше 10 робочого дня за днем подання Iноземним учасником звiтностi щодо розрахунку коефiцiєнтiв лiквiдностi на iндивiдуальнiй основi до вiдповiдного державного органу iноземної держави, що здiйснює нагляд за цим Iноземним учасником.";
2) у главi 2:
пункт 2.3 викласти в такiй редакцiї:
"2.3. Вiдповiдальна особа банкiвської групи здiйснює розрахунок нормативу Н5к за даними субконсолiдованого балансу кредитно-iнвестицiйної пiдгрупи та iнформацiї, необхiдної для такого розрахунку, з урахуванням розподiлу активiв i зобов'язань за строками до погашення.
Розрахунок нормативу Н5к здiйснюється за такою формулою:
Н5к = А(кiп) / Зп(кiп) · 100%,
де А(кiп) - сукупнi активи кредитно-iнвестицiйної пiдгрупи з кiнцевим строком погашення до 31 дня (включно);
Зп(кiп) - сукупнi зобов'язання кредитно-iнвестицiйної пiдгрупи з кiнцевим строком погашення до 31 дня (включно).";
в абзацi першому пунктiв 2.4 та 2.5 слова "/учасникiв банкiвської групи (крiм страхових компанiй), якщо кредитно-iнвестицiйної пiдгрупи немає," виключити;
в абзацi першому пункту 2.6 слова "борговi цiннi папери, емiтованi Нацiональним банком" замiнити словами "депозитнi сертифiкати Нацiонального банку";
3) у главi 3:
пункт 3.3 викласти в такiй редакцiї:
"3.3. Вiдповiдальна особа банкiвської групи здiйснює розрахунок нормативу Н6к за даними субконсолiдованого балансу кредитно-iнвестицiйної пiдгрупи та iнформацiї, необхiдної для такого розрахунку, з урахуванням розподiлу активiв та зобов'язань за строками до погашення.
Розрахунок нормативу Н6к здiйснюється за такою формулою:
Н6к = А1(кiп) / З1(кiп) · 100%,
де А1(кiп) - сукупнi активи кредитно-iнвестицiйної пiдгрупи з кiнцевим строком погашення до одного року;
З1(кiп) - сукупнi зобов'язання кредитно-iнвестицiйної пiдгрупи з кiнцевим строком погашення до одного року.";
у пунктi 3.4 слова "/учасникiв банкiвської групи (крiм страхових компанiй), якщо кредитно-iнвестицiйної пiдгрупи немає" виключити;
4) роздiл доповнити двома новими главами 4 та 5 такого змiсту:
"4. Коефiцiєнт покриття лiквiднiстю за всiма валютами (LCRВВк) та коефiцiєнт покриття лiквiднiстю за iноземними валютами (LCRIВк)
1. Коефiцiєнт покриття лiквiднiстю за всiма валютами (LCRВВк) - норматив лiквiдностi, який установлює мiнiмально необхiдний рiвень лiквiдностi кредитно-iнвестицiйної пiдгрупи за всiма валютами для покриття чистого очiкуваного вiдпливу грошових коштiв за всiма валютами протягом 30 календарних днiв з урахуванням стрес-сценарiю (далi - чистий очiкуваний вiдплив грошових коштiв за всiма валютами).
Вiдповiдальна особа банкiвської групи здiйснює розрахунок коефiцiєнта покриття лiквiднiстю за всiма валютами (LCRВВк) не рiдше одного разу на мiсяць таким чином:
1) вiдносить до високоякiсних лiквiдних активiв (далi - ВЛА) кредитно-iнвестицiйної пiдгрупи за всiма валютами активи, що вiдповiдають характеристикам та вимогам, установленим Нацiональним банком;
2) визначає очiкуванi вiдпливи та очiкуванi надходження грошових коштiв кредитно-iнвестицiйної пiдгрупи за всiма валютами iз застосуванням коефiцiєнтiв очiкуваних вiдпливiв та очiкуваних надходжень, установлених Нацiональним банком на основi стрес-сценарiю;
3) розраховує чистий очiкуваний вiдплив грошових коштiв кредитно-iнвестицiйної пiдгрупи за всiма валютами як рiзницю сукупних очiкуваних вiдпливiв i сукупних очiкуваних надходжень грошових коштiв за всiма валютами цiєї пiдгрупи. Якщо сукупнi очiкуванi надходження за всiма валютами перевищують 75 % вiд сукупних очiкуваних вiдпливiв за всiма валютами, то сума такого перевищення не враховується пiд час розрахунку чистого очiкуваного вiдпливу грошових коштiв за всiма валютами;
4) розраховує коефiцiєнт покриття лiквiднiстю за всiма валютами (LCRВВк) як вiдношення ВЛА кредитно-iнвестицiйної пiдгрупи за всiма валютами до чистого очiкуваного вiдпливу грошових коштiв за всiма валютами цiєї пiдгрупи.
2. Коефiцiєнт покриття лiквiднiстю за iноземними валютами (LCRIВк) - норматив лiквiдностi, який установлює мiнiмально необхiдний рiвень лiквiдностi кредитно-iнвестицiйної пiдгрупи, за всiма iноземними валютами для покриття чистого очiкуваного вiдпливу грошових коштiв за всiма iноземними валютами протягом 30 календарних днiв з урахуванням стрес-сценарiю (далi - чистий очiкуваний вiдплив грошових коштiв за iноземними валютами).
Вiдповiдальна особа банкiвської групи здiйснює розрахунок коефiцiєнта покриття лiквiднiстю за iноземними валютами (LCRIВк) не рiдше одного разу на мiсяць таким чином:
1) вiдносить до ВЛА кредитно-iнвестицiйної пiдгрупи за iноземними валютами активи, що вiдповiдають характеристикам та вимогам, установленим Нацiональним банком;
2) визначає очiкуванi вiдпливи та очiкуванi надходження грошових коштiв кредитно-iнвестицiйної пiдгрупи за iноземними валютами iз застосуванням коефiцiєнтiв очiкуваних вiдпливiв та очiкуваних надходжень, установлених Нацiональним банком на основi стрес-сценарiю;
3) розраховує чистий очiкуваний вiдплив грошових коштiв кредитно-iнвестицiйної пiдгрупи за iноземними валютами як рiзницю сукупних очiкуваних вiдпливiв i сукупних очiкуваних надходжень грошових коштiв за iноземними валютами цiєї пiдгрупи. Якщо сукупнi очiкуванi надходження за iноземними валютами перевищують 75 % вiд сукупних очiкуваних вiдпливiв за iноземними валютами, то сума такого перевищення не враховується пiд час розрахунку чистого очiкуваного вiдпливу грошових коштiв за iноземними валютами;
4) розраховує коефiцiєнт покриття лiквiднiстю за iноземними валютами (LCRIВк) як вiдношення ВЛА кредитно-iнвестицiйної пiдгрупи за iноземними валютами до чистого очiкуваного вiдпливу грошових коштiв за iноземними валютами цiєї пiдгрупи.
3. Вiдповiдальна особа банкiвської групи здiйснює розрахунок коефiцiєнта покриття лiквiднiстю за всiма валютами (LCRВВк) та коефiцiєнта покриття лiквiднiстю за iноземними валютами (LCRIВк) згiдно з вимогами, установленими Нацiональним банком у методицi розрахунку коефiцiєнта покриття лiквiднiстю (LCR).
4. Вiдповiдальна особа банкiвської групи, якщо до складу кредитно-iнвестицiйної пiдгрупи входить Iноземний учасник, включає до розрахунку коефiцiєнта покриття лiквiднiстю за всiма валютами (LCRВВк) та коефiцiєнта покриття лiквiднiстю за iноземними валютами (LCRIВк):
1) складовi згiдно з вимогами, встановленими:
методикою розрахунку коефiцiєнта покриття лiквiднiстю (LCR), крiм складових, до яких застосовуються бiльш консервативнi вимоги, встановленi вiдповiдним державним органом iноземної держави, що здiйснює регулювання ринкiв фiнансових послуг;
вiдповiдним державним органом iноземної держави, що здiйснює регулювання ринкiв фiнансових послуг, - щодо складових, до яких таким державним органом встановленi бiльш консервативнi вимоги;
2) ВЛА Iноземного учасника у сумi, яка не перевищує сукупний розмiр чистих очiкуваних вiдпливiв грошових коштiв цього Iноземного учасника, - якщо є обмеження на передавання активiв вiд Iноземного учасника до iнших учасникiв кредитно-iнвестицiйної пiдгрупи, зареєстрованих в Українi.
5. Розрахунок коефiцiєнта покриття лiквiднiстю за всiма валютами (LCRВВк) та коефiцiєнта покриття лiквiднiстю за iноземними валютами (LCRIВк) здiйснюється за даними субконсолiдованого балансу кредитно-iнвестицiйної пiдгрупи та iнформацiї про вiдпливи та надходження грошових коштiв, якi очiкуються протягом 30 календарних днiв згiдно з умовами укладених учасниками кредитно-iнвестицiйної пiдгрупи договорiв/контрактiв.
До очiкуваних вiдпливiв та надходжень грошових коштiв не включаються внутрiшньогруповi операцiї мiж учасниками кредитно-iнвестицiйної пiдгрупи банкiвської групи.
6. Нормативнi значення коефiцiєнта покриття лiквiднiстю за всiма валютами (LCRВВк) та коефiцiєнта покриття лiквiднiстю за iноземними валютами (LCRIВк) мають бути не менше нiж 100 %.
Банкiвська група має дотримуватися нормативного значення коефiцiєнта покриття лiквiднiстю за iноземними валютами (LCRIВк), якщо середньоарифметичне значення вiдношення зобов'язань за iноземними валютами до всiх зобов'язань кредитно-iнвестицiйної пiдгрупи, розраховане за останнiх 30 календарних днiв, становить 5 % i бiльше.
5. Коефiцiєнт чистого стабiльного фiнансування (NSFRк)
7. Коефiцiєнт чистого стабiльного фiнансування (NSFRк) - норматив лiквiдностi, який установлює мiнiмально необхiдний рiвень стабiльного фiнансування кредитно-iнвестицiйної пiдгрупи на горизонтi один рiк.
8. Вiдповiдальна особа банкiвської групи здiйснює розрахунок коефiцiєнта чистого стабiльного фiнансування (NSFRк) не рiдше одного разу на квартал таким чином:
1) розраховує обсяг наявного стабiльного фiнансування (ASF) кредитно-iнвестицiйної пiдгрупи як суму складових ASF (регулятивний капiтал та зобов'язання цiєї пiдгрупи), зважених на установленi Нацiональним банком коефiцiєнти ASF, якi вiдображають рiвень їх стабiльностi на горизонтi один рiк;
2) розраховує обсяг необхiдного стабiльного фiнансування (RSF) кредитно-iнвестицiйної пiдгрупи як суму складових RSF (активи та позабалансовi зобов'язання цiєї пiдгрупи), зважених на установленi Нацiональним банком коефiцiєнти RSF, якi характеризують їх лiквiднiсть на горизонтi один рiк;
3) розраховує коефiцiєнт чистого стабiльного фiнансування (NSFRк) як вiдношення обсягу наявного стабiльного фiнансування (ASF) кредитно-iнвестицiйної пiдгрупи до обсягу необхiдного стабiльного фiнансування (RSF) цiєї пiдгрупи.
9. Вiдповiдальна особа банкiвської групи здiйснює розрахунок коефiцiєнта чистого стабiльного фiнансування (NSFRк) згiдно з вимогами, установленими Нацiональним банком у методицi розрахунку коефiцiєнта чистого стабiльного фiнансування (NSFR).
10. Вiдповiдальна особа банкiвської групи, якщо до складу кредитно-iнвестицiйної пiдгрупи входить Iноземний учасник, включає до розрахунку коефiцiєнта чистого стабiльного фiнансування (NSFRк) складовi згiдно з вимогами, встановленими:
1) методикою розрахунку коефiцiєнта чистого стабiльного фiнансування (NSFR), крiм складових, до яких застосовуються бiльш консервативнi вимоги, встановленi вiдповiдним державним органом iноземної держави, що здiйснює регулювання ринкiв фiнансових послуг;
2) вiдповiдним державним органом iноземної держави, що здiйснює регулювання ринкiв фiнансових послуг, - щодо складових, до яких таким державним органом встановленi бiльш консервативнi вимоги.
11. Розрахунок коефiцiєнта чистого стабiльного фiнансування (NSFRк) здiйснюється за даними субконсолiдованого балансу кредитно-iнвестицiйної пiдгрупи та iнформацiї про розподiл активiв i зобов'язань за строками до погашення згiдно з умовами укладених учасниками кредитно-iнвестицiйної пiдгрупи договорiв/контрактiв.
12. Нормативне значення коефiцiєнта чистого стабiльного фiнансування (NSFRк) має бути не менше нiж 100 %.
13. Вiдповiдальна особа банкiвської групи з метою забезпечення належного аналiзу та оцiнки ризику лiквiдностi здiйснює розрахунок коефiцiєнта чистого стабiльного фiнансування (NSFRк) окремо в нацiональнiй та в iноземних валютах.".
3. У роздiлi VI:
1) пункт 1.2 глави 1 викласти в такiй редакцiї:
"1.2. Розрахунок достатностi регулятивного капiталу, пруденцiйних нормативiв банкiвської групи/пiдгрупи банкiвської групи здiйснюється вiдповiдальною особою банкiвської групи на пiдставi промiжної консолiдованої фiнансової звiтностi банкiвської групи, промiжної субконсолiдованої фiнансової звiтностi пiдгруп банкiвської групи, рiчної консолiдованої фiнансової звiтностi банкiвської групи, рiчної субконсолiдованої фiнансової звiтностi пiдгруп банкiвської групи, iншої звiтностi та iнформацiї, що необхiднi для здiйснення таких розрахункiв.
Звiтними є данi про дотримання вимог щодо:
1) достатностi регулятивного капiталу, пруденцiйних нормативiв банкiвської групи/пiдгрупи банкiвської групи [крiм коефiцiєнта покриття лiквiднiстю за всiма валютами (LCRВВк), коефiцiєнта покриття лiквiднiстю за iноземними валютами (LCRIВк)], що розрахованi станом на 01 число мiсяця, наступного за звiтним кварталом;
2) коефiцiєнта покриття лiквiднiстю за всiма валютами (LCRВВк), коефiцiєнта покриття лiквiднiстю за iноземними валютами (LCRIВк), що розрахованi станом на 01 число кожного мiсяця.";
2) у главi 2:
в абзацi шостому пункту 2.2 слово "порядок" замiнити словами "формати, порядок";
в абзацi другому пункту 2.12 цифру та слова "1 число мiсяця, наступного за звiтним кварталом, роком" замiнити цифрами та словами "01 число кожного мiсяця".