ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
м. Київ
11 вересня 2000 р. | N 507 |
---|
Щодо затвердження Тимчасового порядку
здiйснення митного контролю за ввезенням на
митну територiю України товарiв перевiзниками,
внесеними до Перелiку ТЕО, якi користуються
режимом сприяння
З метою взаємоузгодження вимог наказу Держмитслужби вiд 8 грудня 1998 року N 771 "Про затвердження Положення про порядок здiйснення контролю за доставкою вантажiв у митницi призначення", наказу Держмитслужби вiд 12 квiтня 2000 року N 206 "Про затвердження Порядку заповнення внутрiшнього транзитного документа для його використання при здiйсненнi контролю за доставкою товарiв, що перемiщуються мiж митницями в межах митної територiї України" та наказу Держмитслужби вiд 04.12.1999 року N 792 "Про затвердження Порядку митного оформлення товарiв, що перемiщуються через митнi лiцензiйнi склади транспортних та транспортно-експедицiйних органiзацiй" при перевезеннi консолiдованих вантажiв перевiзниками, внесеними до Перелiку ТЕО, якi користуються режимом сприяння, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Тимчасовий порядок здiйснення митного контролю за ввезенням на митну територiю України товарiв перевiзниками, внесеними до Перелiку ТЕО, якi користуються режимом сприяння (далi - Порядок).
2. Начальникам регiональних митниць (митниць) забезпечити виконання вимог цього Порядку.
3. Управлiнням нетарифного регулювання (Пашинний О.I.) та органiзацiї митного контролю (Дьомiн Ю.М.) до 01.12.2000 проаналiзувати ефективнiсть дiї цього Порядку та надати пропозицiї щодо доцiльностi внесення вiдповiдних змiн до нормативно-правових актiв Держмитслужби, зазначених у пунктi 1.1 Порядку.
4. Iнформацiйно-аналiтичного митному управлiнню (Копосов С.А.) забезпечити (у разi необхiдностi) доопрацювання програмного забезпечення митних органiв вiдповiдно до затвердженого Порядку.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Держмитслужби Соболя I. М.
Голова Служби | Ю.Соловков |
Тимчасовий порядок здiйснення митного контролю за ввезенням на митну територiю України товарiв перевiзниками, внесеними до Перелiку ТЕО, якi користуються режимом сприяння
1. Загальнi положення
1.1. Тимчасовий порядок здiйснення митного контролю за ввезенням на митну територiю України товарiв перевiзниками, внесеними до Перелiку ТЕО, якi користуються режимом сприяння (далi - Порядок), розроблено з метою взаємоузгодження вимог наказу Держмитслужби вiд 8 грудня 1998 року N 771 "Про затвердження Положення про порядок здiйснення контролю за доставкою вантажiв у митницi призначення", наказу Держмитслужби вiд 12 квiтня 2000 року N 206 "Про затвердження Порядку заповнення внутрiшнього транзитного документа для його використання при здiйсненнi контролю за доставкою товарiв, що перемiщуються мiж митницями в межах митної територiї України" та пунктiв 2.4, 3.1 та 3.2 наказу Держмитслужби вiд 04.12.1999 року N 792 "Про затвердження Порядку митного оформлення товарiв, що перемiщуються через митнi лiцензiйнi склади транспортних та транспортно-експедицiйних органiзацiй" при перевезеннi вантажiв з митниць вiдправлення до митниць призначення перевiзниками, внесеними до Перелiку ТЕО, якi користуються режимом сприяння.
1.2. Термiни, що вживаються у цьому Порядку:
"Консолiдований вантаж" - вантаж, що перевозиться одним автотранспортним засобом , але складається з двох i бiльше партiй товарiв, призначених рiзним одержувачам.
"Перевiзник" - пiдприємство, внесене до Перелiку ТЕО, якi користуються режимом сприяння .
"Митниця вiдправлення":
- будь-який митний орган України, розмiщений в пунктi пропуску на митному кордонi України та з якого починається перемiщення товарiв, що ввозяться перевiзником на митну територiю України;
- у вiдповiдних випадках, визначених цим Порядком, митний орган України, у зонi дiяльностi якого функцiонує митний лiцензiйний склад перевiзника, на якому здiйснюється розвантаження, перевантаження ввезених на митну територiю України товарiв, з метою подальшої їх доставки перевiзником у митницi призначення за мiсцем державної реєстрацiї або мiсцезнаходженням юридичної особи - отримувача.
"Митниця призначення":
- митний орган України за мiсцем державної реєстрацiї або мiсцезнаходженням юридичної особи, на адресу якої доставляються товари перевiзником;
- у вiдповiдних випадках, визначених цим Порядком, митний орган України, у зонi дiяльностi якого функцiонує митний лiцензiйний склад перевiзника, та на адресу якого з митницi вiдправлення (розмiщеної в пунктi пропуску на митному кордонi України) перевiзником доставляються консолiдованi вантажi для розвантаження, перевантаження з метою подальшої їх доставки у митницi за мiсцем державної реєстрацiї або мiсцезнаходженням юридичної особи - отримувача.
2. Вимоги до застосування положень нормативно-правових актiв, зазначених у пунктi 1.1 Порядку
2.1. Акцизна вантажна митна декларацiя i попередня вантажна митна декларацiя оформлюються в порядку, установленому Положенням про порядок контролю за ввезенням на митну територiю України окремих видiв товарiв, затвердженим наказом Держмитслужби вiд 04.05.98 N 267, зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї України 21.05.98 за N 339/2779, зi змiнами i доповненнями.
2.2. У разi ввезення перевiзником консолiдованих вантажiв на митну територiю України з метою доставки у митницi призначення (без доставки їх до митного органу, у зонi дiяльностi якого функцiонує митний лiцензiйний склад перевiзника) митний контроль за доставкою вантажiв здiйснюється на загальних пiдставах у вiдповiдностi до вимог наказу Держмитслужби вiд 8 грудня 1998 року N 771 "Про затвердження Положення про порядок здiйснення контролю за доставкою вантажiв у митницi призначення" (далi - наказ N 771).
2.3. У разi ввезення перевiзником на митну територiю України консолiдованих вантажiв з доставкою їх до митного органу, у зонi дiяльностi якого функцiонує митний лiцензiйний склад перевiзника, для розвантаження, перевантаження товарiв з метою подальшої їх доставки у митницi за мiсцем державної реєстрацiї або мiсцезнаходженням юридичної особи - отримувача митний контроль за доставкою вантажiв складається з трьох етапiв.
2.3.1. I етап. Доставка вантажiв з митницi вiдправлення на митному кордонi України до митного органу, у зонi дiяльностi якого функцiонує митний лiцензiйний склад перевiзника.
На цьому етапi митний орган, у зонi дiяльностi якого функцiонує митний лiцензiйний склад перевiзника, виконує функцiї митницi призначення.
Митний контроль та митне оформлення зазначених операцiй здiйснюється у вiдповiдностi до вимог наказу Держмитслужби вiд 12 квiтня 2000 року N 206 " Про затвердження Порядку заповнення внутрiшнього транзитного документа для його використання при здiйсненнi контролю за доставкою товарiв, що перемiщуються мiж митницями в межах митної територiї України", з використанням положень пункту 1.6 Порядку заповнення внутрiшнього транзитного документа для його використання при здiйсненнi контролю за доставкою товарiв, що перемiщуються мiж митницями в межах митної територiї України" .
Контроль за перемiщенням товарiв здiйснює митниця вiдправлення вiдповiдно до пунктiв 1.9 i 1.10 Положення про порядок здiйснення контролю за доставкою вантажiв у митницi призначення, затвердженого наказом Держмитслужби N 771.
Особливостi заповнення окремих граф внутрiшнтого транзитного документа
Графи ВТД заповнюються аналогiчно Iнструкцiї про порядок заповнення вантажної митної декларацiї, затвердженої наказом Держмитслужби вiд 09.07.97 N 307 та зареєстрованої в Мiнiстерствi юстицiї 24.09.97 за N 443/2247 (далi - Iнструкцiя), з урахуванням викладених у цьому Порядку особливостей заповнення окремих граф.
Графа 4 "Вiдвантажувальнi специфiкацiї"
При використаннi специфiкацiй довiльної форми вiдповiдно до пункту 1.6 цього Порядку заповнення внутрiшнього транзитного документа для його застосування при здiйсненнi контролю за доставкою товарiв, що перемiщуються мiж митницями в межах митної територiї України, зазначається загальна кiлькiсть доданих аркушiв специфiкацiй.
Графа 31 "Вантажнi мiсця та опис товару". "Маркування та кiлькiсть - номери контейнерiв - опис товару"
Заповнюється вiдповiдно до Iнструкцiї з урахуванням зазначених у Порядку заповнення внутрiшнього транзитного документа для його застосування при здiйсненнi контролю за доставкою товарiв, що перемiщуються мiж митницями в межах митної територiї України, особливостей заповнення графи 33 "Код товару".
При використаннi вiдповiдно до пункту 1.6 Порядку заповнення внутрiшнього транзитного документа для його застосування при здiйсненнi контролю за доставкою товарiв, що перемiщуються мiж митницями в межах митної територiї України, специфiкацiй довiльної форми робиться запис "Усього ____ (зазначається кiлькiсть найменувань товарiв за специфiкацiями довiльної форми) найменувань товарiв згiдно зi специфiкацiями (зазначаються дати i номери специфiкацiй) на ___ аркушах".
Графа 33 "Код товару"
У першому пiдроздiлi проставляється чотиризначний код товару згiдно з ТН ЗЕД.
Структурно код записується без пропускiв та iнших розподiлювальних знакiв.
При перевезеннях консолiдованих вантажiв, що ввозяться на митну територiю України перевiзниками з метою доставки їх у митницю призначення, тобто в митний орган України, у зонi дiяльностi якого функцiонує митний лiцензiйний склад перевiзника, для розвантаження, перевантаження товарiв, у першому пiдроздiлi проставляється умовно визначений чотиризначний код товару згiдно з ТН ЗЕД - 9904. При цьому в графi 31 робиться запис "Консолiдований вантаж згiдно зi специфiкацiями".
Графа 50 "Довiритель"
До графи 50 усiх основних аркушiв ВТД, якi вiдповiдають формi МД-2, декларантом уносяться вiдомостi про особу, що приймає заявленi товари до перевезення та бере зобов'язання щодо доставки цих товарiв у митницю призначення:
повнi вiдомостi про пiдприємство-перевiзника;
персональнi данi безпосереднього виконавця перевезення товарiв.
На зворотному боцi кожного основного аркуша ВТД учиняється друкований напис такого змiсту:
"Я (прiзвище, iм'я та по батьковi, номер i серiя паспорта), ознайомлений зi змiстом статей 109, 110, 111, 112 Митного кодексу України i зобов'язуюсь доставити заявленi товари до митницi призначення в установлений строк".
Особа, що приймає заявленi товари до перевезення та бере зобов'язання щодо доставки цих товарiв у митницю призначення, ознайомлюється зi змiстом зазначених статей Митного кодексу України та пiдписує всi примiрники основних аркушiв ВТД.
Зобов'язання i пiдпис засвiдчуються вiдбитком особистої номерної печатки iнспектора митницi вiдправлення.
Графа 53 "Митниця в країнi призначення"
Зазначаються назва та код митного органу, у зонi дiяльностi якого функцiонує митний лiцензiйний склад.
2.3.2. II етап. Розвантаження, перевантаження перевiзником косолiдованих вантажiв на митному лiцензiйному складi.
Митний контроль та митне оформлення зазначених операцiй здiйснюється у вiдповiдностi до вимог роздiлу 2 Порядку митного оформлення товарiв, що перемiщуються через митнi лiцензiйнi склади транспортних та транспортно-експедицiйних органiзацiй", затвердженого наказом Держмитслужби вiд 04.12.1999 року N 792.
2.3.3. III етап. Доставка перевiзником консолiдованих вантажiв з митного лiцензiйного складу до митниць призначення за мiсцезнаходженням отримувачiв.
Митний контроль та митне оформлення зазначених операцiй здiйснюється у вiдповiдностi до вимог наказу Держмитслужби N 771. При цьому митний орган, у зонi дiяльностi якого функцiонує митний лiцензiйний склад перевiзника, виконує функцiї митницi вiдправлення.
Для здiйснення контролю за доставкою товарiв з митницi вiдправлення до митниць призначення (напрямок перемiщення - IМ) використовується попереднє повiдомлення (далi - ПП) та його електронна копiя.
Заповнене згiдно з установленим порядком ПП та його електронна копiя подаються митницi призначення. Iнспектор митницi призначення за вiдсутностi зауважень присвоює ПП реєстрацiйний номер, проставляє в паперовiй копiї ПП вiдбитки потрiбних штампiв та передає iнформацiю за оформленим ПП у БД IАМУ засобами електронного зв'язку вiдповiдно до установленого порядку.
Особа, на адресу якої ввозяться в Україну товари, оформленi з використанням ПП, iнформує перевiзника про дату та номер оформленого ПП.
Iнспектор митницi вiдправлення робить оперативний запит у БД IАМУ за номером ПП та перевiряє наявнiсть у БД IАМУ електронної копiї цього ПП. За отримання пiдтвердження з БД IАМУ про наявнiсть такого ПП та за вiдсутностi зауважень iнспектор митницi вiдправлення заповнює контрольну мiтку ПП шляхом унесення до електронної копiї ПП необхiдних вiдомостей та здiйснює iншi дiї вiдповiдно до установленого порядку.
Контроль за перемiщенням товарiв здiйснює митниця вiдправлення вiдповiдно до пунктiв 1.9 i 1.10 Положення про порядок здiйснення контролю за доставкою вантажiв у митницi призначення, затвердженого наказом Держмитслужби N 771.
2.4. Дозволяється одночасне застосування схем митного контролю та митного оформлення консолiдованих вантажiв, визначених у пунктi 2.2 та 2.3 Порядку при умовi, що до митного органу, у зонi дiяльностi якого функцiонує митний лiцензiйний склад, у вiдповiдностi до пункту 2.3 Порядку доставляється не менше двох партiй зi складу консолiдованих вантажiв, що перевозяться одним автотранспортним засобом.
Начальник Управлiння нетарифного регулювання | О.Пашинний |