Наказ Державного комiтету
стандартизацiї,
метрологiї та сертифiкацiї України
вiд 19 жовтня 2000 року | N 610 |
---|
Про внесення змiн до Правил обов'язкової
сертифiкацiї нафти та нафтопродуктiв,
затверджених наказом Держстандарту України вiд
16.01.97 N 19
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 2 листопада 2000 р. за N 768/4989 |
Вiдповiдно до статтi 14
Декрету Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 10.05.93 N 46-93
"Про стандартизацiю та сертифiкацiю", на
виконання Указу Президента України вiд
22.01.2000 N 89/2000 "Про запровадження єдиної
державної регуляторної полiтики у сферi
пiдприємництва" НАКАЗУЮ:
1. Унести до Правил обов'язкової сертифiкацiї нафти та нафтопродуктiв, затверджених наказом Держстандарту України вiд 16.01.97 N 19 i зареєстрованих у Мiнiстерствi юстицiї України 26.02.97 за N 52/1856, такi змiни:
1.1. Пункт 1.7 викласти в такiй редакцiї:
"1.7. Порядок обов'язкової сертифiкацiї iмпортної продукцiї в Системi встановлюється органом iз сертифiкацiї вiдповiдно до цих Правил та до вимог Порядку митного оформлення iмпортних товарiв (продукцiї), що пiдлягають обов'язковiй сертифiкацiї в Українi, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 04.11.97 N 1211, та Порядку проведення робiт iз сертифiкацiї продукцiї iноземного виробництва, що виготовляється серiйно, затвердженого наказом Держстандарту України вiд 18.08.98 N 633 та зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 14.10.98 за N 657/3097".
1.2. У пунктi 1.11:
з одинадцятого абзацу вилучити слова "та укладання договору iз заявником";
дванадцятий та чотирнадцятий абзаци викласти в такiй редакцiї:
"- видачi сертифiката вiдповiдностi, укладання угоди згiдно з додатком Д до ДСТУ 3413-96 "Система сертифiкацiї УкрСЕПРО. Порядок проведення сертифiкацiї продукцiї" та занесення сертифiкованої продукцiї до Реєстру Системи;
- технiчного нагляду за сертифiкованою продукцiєю".
1.3. Пiдпункт 2.1.1 доповнити абзацом у такiй редакцiї:
"При цьому заявник повинен дати органу iз сертифiкацiї гарантiю того, що вiн не заявляв цю продукцiю на сертифiкацiю iншим органам iз сертифiкацiї. Заявником на сертифiкацiю партiй продукцiї може бути будь-яка юридична чи фiзична особа. Заявником на сертифiкацiю продукцiї, що випускається серiйно, може бути тiльки виробник продукцiї як юридична особа, що дiє вiд свого iменi або через посередникiв. В останньому випадку посередник повинен одночасно iз заявкою подати документи про те, що вiн уповноважений дiяти вiд iменi виробника i що виробник бере на себе тi самi обов'язки, що й заявник".
1.4. Пункт 2.1 доповнити пiдпунктом 2.1.5 у такiй редакцiї:
"2.1.5. Заявки на сертифiкацiю продукцiї iноземного виробництва за схемами з обстеженням, атестацiєю виробництв або сертифiкацiєю систем якостi подаються у вiдповiдностi до Порядку проведення робiт iз сертифiкацiї продукцiї iноземного виробництва, що виготовляється серiйно, затвердженого наказом Держстандарту України вiд 18.08.98 N 633 та зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 14.10.98 за N 657/3097".
1.5. Пiдпункт 2.3.3 викласти в такiй редакцiї:
"2.3.3. Орган iз сертифiкацiї з урахуванням специфiки сертифiкацiї продукцiї може застосовувати такi схеми (моделi):
а) сертифiкат вiдповiдностi згiдно з ДСТУ 3498-96 "Система сертифiкацiї УкрСЕПРО. Бланки документiв. Форма та опис" на партiю продукцiї видається на пiдставi позитивних результатiв випробувань зразкiв продукцiї, вiдiбраних вiд партiї в порядку та кiлькостi, що визначенi цими Правилами.
Розмiр та iншi iдентифiкацiйнi характеристики партiї наводяться заявником у заявцi на сертифiкацiю;
б) сертифiкат вiдповiдностi на продукцiю, що виготовляється серiйно протягом термiну дiї сертифiката, видається органом iз сертифiкацiї (укладається угода на право його застосування i маркування продукцiї знаком вiдповiдностi) на пiдставi позитивних результатiв сертифiкацiйних випробувань в акредитованiй в Системi лабораторiї зразкiв продукцiї, вiдiбраних у порядку та в кiлькостi, установлених цими Правилами, та проведення залежно вiд обраної схеми:
- аналiзу наданої заявником документацiї та подальшого технiчного нагляду в перiод дiї сертифiката вiдповiдностi шляхом перiодичного проведення контрольних випробувань зразкiв продукцiї, що вiдбираються з виробництва або в постачальника, з торгiвлi в порядку, у термiни та в кiлькостi, установлених у програмi технiчного нагляду i проведення перевiрки виробництва (при потребi).
Ця схема сертифiкацiї також може застосовуватися на стадiї поставлення продукцiї на виробництво;
- обстеження виробництва згiдно з вимогами ДСТУ 3957-2000 "Система сертифiкацiї УкрСЕПРО. Порядок обстеження виробництва пiд час проведення сертифiкацiї продукцiї" та подальшого технiчного нагляду за виробництвом сертифiкованої продукцiї в перiод дiї сертифiката вiдповiдностi, проведення контрольних випробувань зразкiв продукцiї, що вiдбираються з виробництва або у постачальника, з торгiвлi в порядку, у термiни та в кiлькостi, установлених у програмi технiчного нагляду;
- атестацiї виробництва та подальшого технiчного нагляду за виробництвом сертифiкованої продукцiї в перiод дiї сертифiката, проведення контрольних випробувань зразкiв продукцiї, що вiдбираються з виробництва або в постачальника, з торгiвлi в порядку, у термiни та в кiлькостi, установлених у програмi технiчного нагляду;
- сертифiкацiї (оцiнки) системи якостi пiдприємства - виробника продукцiї, яка сертифiкується, подальшого технiчного нагляду за сертифiкованою системою якостi та проведення контрольних випробувань зразкiв продукцiї, що вiдбираються з виробництва або в постачальника, з торгiвлi в порядку, у термiни та в кiлькостi, установлених у програмi технiчного нагляду.
Якщо заявник отримав сертифiкат вiдповiдностi за результатами сертифiкацiї одного чи декiлькох найменувань продукцiї одного типу, то сертифiкати вiдповiдностi на iншi найменування продукцiї того самого типу можуть бути виданi органом iз сертифiкацiї без повторного проведення обстеження, атестацiї чи сертифiкацiї системи якостi.
Оцiнка системи якостi проводиться органами iз сертифiкацiї систем якостi вiдповiдно до вимог ДСТУ 3419-96 "Система сертифiкацiї УкрСЕПРО. Сертифiкацiя систем якостi. Порядок проведення" без оформлення сертифiката на систему якостi".
1.6. Пiдпункт 2.3.4 викласти в такiй редакцiї:
"2.3.4. Для сертифiкацiї продукцiї, що iмпортується в Україну, вибiр схеми (моделi) здiйснюється вiдповiдно до вимог пункту 2.3.3 цих Правил з урахуванням Порядку проведення робiт iз сертифiкацiї продукцiї iноземного виробництва, що виготовляється серiйно, затвердженого наказом Держстандарту України вiд 18.08.98 N 633 та зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 14.10.98 за N 657/3097".
1.7. Пiдпункти 2.5.1.1 - 2.5.1.3 викласти в такiй редакцiї:
"2.5.1.1. Iдентифiкацiя бензинiв автомобiльних проводиться на вiдповiднiсть вимогам ГОСТ 2084-77 "Бензины автомобильные. Технические условия" за детонацiйною стiйкiстю, фракцiйним складом та масовою часткою свинцю.
При проведеннi iдентифiкацiї бензинiв автомобiльних додатково визначається масова частка бензолу.
2.5.1.2. Iдентифiкацiя дизельних палив проводиться на вiдповiднiсть вимогам ГОСТ 305-82 "Топливо дизельное. Технические условия" за температурою спалаху, температурою застигання та масовою часткою сiрки.
2.5.1.3. Iдентифiкацiя мазутiв проводиться на вiдповiднiсть вимогам ГОСТ 10585-99 "Топливо нефтяное. Мазут. Технические условия" за в'язкiстю, температурою спалаху в закритому чи вiдкритому тиглi та масовою часткою сiрки.
При проведеннi iдентифiкацiї мазутiв додатково визначається масова частка води".
1.8. Пiдпункт 2.5.1.5 викласти в такiй редакцiї:
"2.5.1.5. Iдентифiкацiя олив проводиться за показниками в'язкостi, температури застигання, температури спалаху у вiдкритому тиглi, лужностi, iндексу в'язкостi та масової частки активних елементiв".
1.9. Пiдпункт 2.5.1.7 викласти в такiй редакцiї:
"2.5.1.7. Iдентифiкацiя водних мастильно-охолоджувальних рiдин проводиться за показниками стабiльностi концентрату при зберiганнi та стабiльностi емульсiї; масляних мастильно-охолоджувальних рiдин - за показниками в'язкостi при 50° C, запаху та стабiльностi при зберiганнi.
При проведеннi iдентифiкацiї водних та масляних мастильно-охолоджувальних рiдин додатково визначається їх корозiйна дiя на метали".
1.10. Пiдпункт 2.5.3 доповнити абзацом у такiй редакцiї:
"Для продукцiї, що iмпортується, в актi зазначається код ТН ЗЕД (першi чотири знаки)".
1.11. Пiдпункт 2.7.7 викласти в такiй редакцiї:
"2.7.7. Термiн дiї сертифiката вiдповiдностi, виданого за схемою (моделлю), що передбачає обстеження виробництва, установлюється органом iз сертифiкацiї згiдно з додатком А до ДСТУ 3413-96 Система сертифiкацiї УкрСЕПРО. Порядок проведення сертифiкацiї продукцiї".
1.12. Пiдпункт 2.8.4 викласти в такiй редакцiї:
"2.8.4. Термiн дiї сертифiката вiдповiдностi, виданого за схемою (моделлю), що передбачає атестацiю виробництва, установлюється органом iз сертифiкацiї згiдно з додатком А до ДСТУ 3413-96 Система сертифiкацiї УкрСЕПРО. Порядок проведення сертифiкацiї продукцiї".
1.13. Пiдпункт 2.9.6 викласти в такiй редакцiї:
"2.9.6. Термiн дiї сертифiката вiдповiдностi, виданого за схемою (моделлю), що передбачає сертифiкацiю систем якостi, установлюється органом iз сертифiкацiї згiдно з додатком А до ДСТУ 3413-96 Система сертифiкацiї УкрСЕПРО. Порядок проведення сертифiкацiї продукцiї".
1.14. У пiдпунктах:
2.13.2 - замiсть слiв "договiр про виконання цих робiт, в якому" записати слова "угода, у якiй";
2.13.3 - замiсть слова "договором" записати слово "угодою".
1.15. Пiдпункти 2.13.4, 2.13.5 викласти в такiй редакцiї:
"2.13.4. Термiн дiї сертифiката вiдповiдностi визначає орган iз сертифiкацiї з урахуванням термiну дiї нормативних документiв на продукцiю, термiну, на який атестоване виробництво (сертифiкована система якостi), гарантiйного термiну зберiгання продукцiї, але не бiльше термiнiв, зазначених у додатку А до ДСТУ 3413-96 "Система сертифiкацiї УкрСЕПРО. Порядок проведення сертифiкацiї продукцiї" або визначених чинним законодавством України.
Дiя сертифiката вiдповiдностi для серiйної продукцiї поширюється на всю продукцiю, вироблену в перiод дiї сертифiката вiдповiдностi, з урахуванням гарантiйного термiну придатностi i/або гарантiйного термiну зберiгання за умови дотримання вимог нормативних документiв щодо умов транспортування i зберiгання продукцiї.
2.13.5. Термiн дiї сертифiката вiдповiдностi та угоди не продовжується.
Для отримання сертифiката вiдповiдностi на новий термiн заявник не пiзнiше як за три мiсяцi до закiнчення його дiї направляє до органу iз сертифiкацiї заявку вiдповiдно до пункту 2.1.1 цих Правил. Допускається видача нового сертифiката вiдповiдностi замiсть того, що втратив чиннiсть, за схемами обстеження та атестацiї виробництва або сертифiкацiї (оцiнки) систем якостi на пiдставi результатiв технiчного нагляду за перiод дiї сертифiката вiдповiдностi або лише за позитивними результатами здiйснених в Українi контрольних випробувань зразкiв продукцiї. При цьому сертифiкацiйнi випробування за новою заявкою проводяться обов'язково.
У разi закiнчення термiну дiї сертифiката вiдповiдностi на партiю продукцiї, якщо вона протягом цього термiну не реалiзована, новий сертифiкат вiдповiдностi на залишки сертифiкованої продукцiї повинен видаватися шляхом iдентифiкацiї залишкiв продукцiї на пiдставi випробувань, проведених пiд час сертифiкацiї".
1.16. Пункт 2.13 доповнити пiдпунктом 2.13.10 у такiй редакцiї:
"2.13.10. Додаток до сертифiката вiдповiдностi може оформлятися тiльки за формою, установленою ДСТУ 3498-96 Система сертифiкацiї УкрСЕПРО. Бланки документiв. Форма та опис. У разi розширення перелiку (номенклатури) продукцiї замiна додаткiв до сертифiкатiв вiдповiдностi не допускається, а повинен видаватися новий сертифiкат вiдповiдностi з новим додатком".
1.17. Пiдпункт 2.15.2 викласти в такiй редакцiї:
"2.15.2. Залежно вiд схеми (моделi) сертифiкацiї застосовують такi види технiчного нагляду:
- проведення контрольних випробувань зразкiв (проб) продукцiї, що вiдбираються з виробництва або в постачальника, з торгiвлi в порядку, у термiни та в кiлькостi, установлених у програмi технiчного нагляду;
- проведення контрольних випробувань зразкiв (проб) продукцiї, що вiдбираються з виробництва або в постачальника, з торгiвлi в порядку, у термiни та в кiлькостi, установлених у програмi технiчного нагляду, i проведення перевiрки виробництва (за потреби);
- проведення контрольних випробувань зразкiв (проб) продукцiї, що вiдбираються з виробництва або в постачальника, з торгiвлi в порядку, у термiни та в кiлькостi, установлених у програмi технiчного нагляду, а також технiчний нагляд за системою якостi пiдприємства - виробника продукцiї".
1.18. Пiдпункт 2.15.3 доповнити абзацом у такiй редакцiї:
"Орган iз сертифiкацiї має право доручати проведення випробувань сертифiкованої продукцiї з метою технiчного нагляду лише у випробувальнiй лабораторiї, що акредитована в Системi".
1.19. Пiдпункти 2.15.6 - 2.15.8 викласти в такiй редакцiї:
"2.15.6. За результатами технiчного нагляду орган iз сертифiкацiї вживає заходiв вiдповiдно до пунктiв 6.9.3 - 6.9.7 ДСТУ 3413-96 Система сертифiкацiї УкрСЕПРО. Порядок проведення сертифiкацiї продукцiї.
2.15.7. Порушенням вимог, що ставляться до продукцiї пiд час сертифiкацiї, вважається виявлення в результатi технiчного нагляду:
- невiдповiдностi продукцiї вимогам нормативних документiв, щодо яких проводилась сертифiкацiя;
- вiдсутностi умов для забезпечення випуску продукцiї з показниками (характеристиками), що пiдтвердженi пiд час сертифiкацiї;
- порушення правил застосування сертифiката та знака вiдповiдностi.
2.15.8. Рiшення про зупинку дiї угоди i/або сертифiката вiдповiдностi може бути прийняте в разi:
- наявностi рекламацiй та претензiй до сертифiкованої продукцiї;
- невиконання заявником пропозицiй органу iз сертифiкацiї за результатами технiчного нагляду;
- вiдсутностi виробництва сертифiкованої продукцiї протягом бiльш як 6 мiсяцiв;
- невиконання заявником умов угоди;
- вiдмови заявника вiд оплати робiт iз технiчного нагляду".
1.20. Пункт 2.15 доповнити пiдпунктом 2.15.11 у такiй редакцiї:
"2.15.11. Дiя сертифiката вiдповiдностi припиняється з моменту вилучення його з Реєстру Системи згiдно з ДСТУ 3415-96 Система сертифiкацiї УкрСЕПРО. Реєстр системи.
Дiю сертифiката вiдповiдностi може бути вiдновлено за умови виконання заявником коригувальних заходiв щодо усунення виявлених порушень та позитивних результатiв контролю їх виконання органом iз сертифiкацiї".
1.21. Додатки N 1 i N 2 доповнити словом "(рекомендований)".
2. Управлiнню державного нагляду та пiдтвердження вiдповiдностi (О. Баб'як) у п'ятиденний термiн забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацiю до Мiнiстерства юстицiї України.
3. Українському науково-дослiдному iнституту стандартизацiї, сертифiкацiї та iнформатики (Б. Угаров) пiсля державної реєстрацiї в Мiнiстерствi юстицiї України цього наказу забезпечити його публiкацiю в "Iнформацiйному покажчику стандартiв".
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Держстандарту України Г. Сидоренка.
Голова Держстандарту України | П. Кабан |
ПОГОДЖЕНО: | |
Мiнiстр економiки України | В. Роговий |
Голова Держстандарту України | П. С. Кабан |
Перший заступник Голови Державного комiтету України з питань регуляторної полiтики та пiдприємництва | В. П. Загороднiй |
Перший заступник Голови Держстандарту України | Г. Миронюк |
Директор Державного департаменту нафтової, газової та нафтопереробної промисловостi Мiнiстерства палива та енергетики України | О. Свердлов |
Заступник Мiнiстра палива та енергетики України | О. Круть |