НАЦIОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
МИТНИЙ КОМIТЕТ УКРАЇНИ
м.Київ
вiд 14.03.93 | N 19029/381 |
---|
Порядок перемiщення валюти через митний кордон
України
Iз змiнами i доповненнями, внесеними
телеграмою Нацiонального банку України
вiд 29 березня 1994 року N 113,
листами Нацiонального банку України
вiд 21 липня 1994 року N 169,
вiд 15 серпня 1995 року N 19029/1350,
вiд 2 жовтня 1995 року N 296,
вказiвкою Нацiонального банку України
вiд 14 лютого 1995 року N 19010/580,
постановами Правлiння Нацiонального банку
України
вiд 23 вересня 1996 року N 245,
вiд 16 квiтня 1998 року N 151,
(В доповнення до порядку
перемiщення валюти через митний кордон України
вiд 14.03.93 N 19029/381 резидентам України
дозволяється вивозити за її межi готiвку в сумi 1,5
млн.карбованцiв без права їх обмiну за кордоном.)
(згiдно з телеграмою НБУ вiд 29.03.94 р. N 113) |
(В доповнення до Порядку перемiщення валюти через митний кордон України вiд 14.03.93 N 19029/381 резидентам України дозволяється вивозити за її межi готiвку в сумi 5 млн.карбованцiв.)
(згiдно з вказiвкою НБУ вiд 14.02.95 р. N 19010/580) |
1. Основнi поняття i термiни
В цьому Порядку нижченаведенi термiни вживаються в такому значеннi:
1.1. "Валюта України" - грошовi знаки у виглядi банкнотiв, казначейських бiлетiв, монет i в iнших формах, що перебувають в обiгу та є законним платiжним засобом на територiї України, а також вилученi з обiгу або такi, що вилучаються з нього, але пiдлягають обмiну на грошовi знаки, якi перебувають в обiгу, кошти на рахунках, у внесках в банкiвських та iнших кредитно-фiнансових установах на територiї України;
платiжнi документи та iншi цiннi папери (акцiї, облiгацiї, купони до них, бони, векселi (тратти), борговi розписки, акредитиви, чеки, банкiвськi накази, депозитнi сертифiкати, ощаднi книжки, iншi фiнансовi та банкiвськi документи), вираженi у валютi України.
1.2. "Iноземна валюта" - iноземнi грошовi знаки у виглядi банкнотiв, казначейських бiлетiв, монет, що перебувають в обiгу та є законним платiжним засобом на територiї вiдповiдної iноземної держави, а також вилученi з обiгу або такi, що вилучаються з нього, але пiдлягають обмiну на грошовi знаки, якi перебувають в обiгу, кошти у грошових одиницях iноземних держав i мiжнародних розрахункових (клiрингових) одиницях, що перебувають на рахунках або вносяться до банкiвських та iнших кредитно-фiнансових установ за межами України;
платiжнi документи та iншi цiннi папери (акцiї, облiгацiї, купони до них, векселi (тратти), борговi розписки, акредитиви, чеки, банкiвськi накази, депозитнi сертифiкати, iншi фiнансовi та банкiвськi документи), вираженi в iноземнiй валютi або монетарних металах;
монетарнi метали - золото i метали iрiдiєво-платинової групи в будь-якому виглядi та станi, за винятком ювелiрних, промислових i побутових виробiв з цих металiв i брухту цих металiв.
1.3. "Резиденти" - фiзичнi особи (громадяни України, iноземнi громадяни, особи без громадянства), якi мають постiйне мiсце проживання на територiї України, у тому числi тi, що тимчасово перебувають за кордоном;
юридичнi особи, суб'єкти пiдприємницької дiяльностi, що не мають статусу юридичної особи (фiлiї, представництва тощо), з мiсцезнаходженням на територiї України, якi здiйснюють свою дiяльнiсть на пiдставi законiв України;
дипломатичнi, консульськi, торговельнi та iншi офiцiйнi представництва України за кордоном, якi користуються iмунiтетом i дипломатичними привiлеями, а також фiлiї та представництва пiдприємств i органiзацiй України за кордоном, що не здiйснюють пiдприємницької дiяльностi.
1.4. "Нерезиденти" - фiзичнi особи (iноземнi громадяни, громадяни України, особи без громадянства), якi мають постiйне мiсце проживання за межами України, в тому числi тi, що тимчасово перебувають на територiї України;
юридичнi особи, суб'єкти пiдприємницької дiяльностi, що не мають статусу юридичної особи (фiлiї, представництва тощо), з мiсцем знаходження за межами України, якi створенi й дiють вiдповiдно до законодавства iноземної держави, у тому числi юридичнi особи та iншi суб'єкти пiдприємницької дiяльностi з участю юридичних осiб та iнших суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi України;
розташованi на територiї України iноземнi дипломатичнi, консульськi, торговельнi та iншi офiцiйнi представництва, мiжнароднi органiзацiї та їх фiлiї, що користуються iмунiтетом i дипломатичними привiлеями, а також представництва iнших органiзацiй i фiрм, якi не здiйснюють пiдприємницької дiяльностi на пiдставi законiв України.
1.5. Уповноважений банк - це зареєстрований на територiї України комерцiйний банк, який має генеральну лiцензiю Нацiонального банку України на здiйснення операцiй з валютними цiнностями, та його управлiння, дирекцiї, фiлiї, яким передано право на здiйснення операцiй з валютними цiнностями (згiдно з наданою банку лiцензiєю), що пiдтверджено дозволом регiональних управлiнь Нацiонального банку України.
(роздiл 1 доповнено пунктом 1.5 згiдно з постановою Правлiння НБУ вiд 23.09.96 р. N 245) |
2. Порядок перемiщення валюти України i валютних коштiв
2.1. Вивезення
2.1.1. Дозволяється вивозити з правом використання за кордоном нацiональну валюту готiвкою, зареєстровану в митнiй декларацiї, громадянам-резидентам в сумi 10 мiнiмумiв , що не оподатковуються, на одну особу незалежно вiд вiку, а громадянам-нерезидентам, якi тимчасово проживають в Українi, в сумi 5 мiнiмумiв, що не оподатковуються.
(пункт 2.1.1 змiнено згiдно з листами НБУ: вiд 21.07.94 р. N 169, вiд 15.08.95 р. N 19029/1350) |
2.1.2. Пункт 2.1.2 втратив чиннiсть.
(пункт 2.1.2 втратив чиннiсть згiдно з листом НБУ вiд 21.07.94 N 169) |
2.1.3. Громадянам-резидентам, якi виїжджають за кордон, дозволяється вивозити облiгацiї, вкладнi книжки банкiв, чеки, акцiї банкiв, пiдприємств i органiзацiй, деномiнованi в українськiй валютi i виписанi на iм'я особи, яка виїжджає за кордон, а також бiлетiв українських лотерей деномiнованих в українськiй валютi.
(пункт 2.1.3 змiнено згiдно з листом НБУ вiд 21.07.94 р. N 169) |
2.1.4. Забороняється вивезення за кордон облiгацiй державних займiв.
(пункт 2.1.4 змiнено згiдно з листом НБУ вiд 21.07.94 р. N 169) |
2.1.5. Вивезення з України ювiлейних i пам'ятних монет України, що є валютними цiнностями, фiзичними особами - резидентами та фiзичними особами - нерезидентами, якi прямують через державний кордон України, дозволяється: iз недорогоцiнних металiв, номiнал яких виражено в гривнях i українських карбованцях - без обмежень; iз золота та срiбла у кiлькостi не бiльше 50 монет кожного найменування (незалежно вiд проби та ваги) на одну особу - без подання зобов'язання про зворотне ввезення та iндивiдуальної лiцензiї Нацiонального банку України, а у бiльшiй кiлькостi - лише за наявностi iндивiдуальної лiцензiї Нацiонального банку України.
(пункт 2.1.5 змiнено згiдно з постановами Правлiння НБУ: вiд 23.09.96 р. N 245, вiд 16.04.98 р. N 151) |
2.1.6. Громадянам-резидентам, якi виїжджають за кордон на постiйне мiсце проживання, вивезення валюти України, рублiв забороняється (за винятком виїзду в країни, в яких рубль використовується в якостi законного платiжного засобу).
2.1.7. Пункт 2.1.7 втратив чиннiсть.
(пункт 2.1.7 втратив чиннiсть згiдно з листом НБУ вiд 21.07.94 р. N 169) |
2.1.8. Вивезення валюти України та рублiв в iнших випадках забороняється.
Ввезення
2.1.9.Громадянам-резидентам i нерезидентам дозволяється ввозити в Україну вивезену ранiше українську нацiональну валюту готiвкою в сумi до 2 млн.крб. за наявнiстю митної декларацiї.
Нацiональна валюта, сума якої перевищує вказанi норми, може бути ввезена тiльки в касах транспортних засобiв (пароплавiв,поїздiв,лiтакiв), якi належать резидентам України i здiйснюють торгiвлю в кафе, ресторанах, барах, буфетах за межами України на українськi карбованцi або за лiцензiєю Нацiонального банку України.
(пункт 2.1.9 змiнено згiдно з листом НБУ вiд 21.07.94 р. N 169, постановою Правлiння НБУ вiд 23.09.96 р. N 245) |
2.1.10. Пункт 2.1.10 втратив чиннiсть.
(пункт 2.1.10 втратив чиннiсть згiдно з листом НБУ вiд 21.07.94 р. N 169) |
2.1.11. Ввезення валюти України, рублiв в iнших випадках забороняється.
_____________
* положення пунктiв 2.1.1, 2.1.2, 2.1.8, 2.1.9 цього Порядку
стосуються також громадян-резидентiв країн, в
яких рубль використовується в якостi законного
платiжного засобу.
3. Порядок перемiщення iноземної валюти i валютних коштiв
(Фiзичним особам-резидентам i нерезидентам дозволяється вивозити з України в країни ближнього зарубiжжя iноземну валюту:
якщо ця валюта була ввезена iз-за кордону i зареєстрована в митнiй декларацiї за винятком витраченої;
якщо фiзичними особами-резидентами i нерезидентами вивозиться iноземна валюта в сумi до 1000 доларiв США (або еквiвалент цiєї суми в iншiй iноземнiй валютi, включаючи росiйськi рублi, перерахованiй по курсу Нацiонального банку України) на одну особу незалежно вiд вiку;
якщо iноземна валюта була куплена чи знята з валютного рахунку в уповноваженому банку фiзичною особою-резидентом, що виїжджає в приватних справах, в сумi до 2000 доларiв США (або еквiвалент цiєї суми в iншiй iноземнiй валютi, включаючи росiйськi рублi) за наявнiстю дозволу уповноваженого банку за формою 01 (лист Нацiонального банку України вiд 21.07.95 N169). Уповноважений банк надає фiзичнiй особi-резиденту, що купує росiйськi рублi, дозвiл за формою 01 на їх вивезення в сумi еквiвалентнiй 2000 доларам США, перерахованiй по курсу Нацiонального банку України.
якщо сума iноземної валюти перевищує встановленi уповноваженим банкам норми надання дозволiв за формою 01, вона може бути вивезена за лiцензiєю Нацiонального банку України, але сума росiйських рублiв не може перевищувати еквiвалент суми 6000 доларiв США, перерахованої по курсу Нацiонального банку України.
якщо загальна сума iноземної валюти, включаючи транспортнi витрати, яка вивозиться громадянами-резидентами i нерезидентами, виїжджаючими у вiдрядження, не перевищує 10000 доларiв США (або еквiвалент цiєї суми в iншiй вiльно конвертованiй валютi по курсу Нацiонального банку України). Громадяни, що виїжджають у вiдрядження в Росiйську Федерацiю, можуть вивозити росiйську валюту в сумi, яка не перевищує 27,5 млн.рублiв. Уповноважений банк України надає дозвiл за формою 01 (лист Нацiонального банку України вiд 21.07.95 N 169) на вивезення iноземної валюти, вiдповiдно до розрахунку пiдприємства чи органiзацiї.
Вiйськовослужбовцям росiйських вiйськ, якi дислокуються на територiї країн близького зарубiжжя i прибувають на територiю Росiйської Федерацiї, а також звiльненим у запас з лав росiйських вiйськ дозволяється вивозити через кордон України росiйську валюту в сумах, що вказанi в довiдках польових установ банкiв Росiї або вiйськових частин).
(пункт 3 змiнено згiдно з листом НБУ вiд 02.10.95 р. N 296, постановою Правлiння НБУ вiд 23.09.96 р. N 245) |
3.1. Вивезення
3.1.1. Громадянам-резидентам i нерезидентам дозволяється вивезення за кордон iноземної валюти готiвкою i чеками, платiжних документiв та iнших цiнних паперiв в тому разi:
якщо ця валюта була ввезена iз-за кордону i зареєстрована в митнiй декларацiї за винятком витраченої;
якщо iноземна валюта була отримана в Нацiональному банку України та його пiдроздiлах або в уповноважених банках. Пiдставою для пропуску за кордон iноземної валюти є дозвiл за формами NN 01, 02 на вивезення iноземної валюти, що додаються.
(абзац 3 пункту 3.1.1 змiнено згiдно з постановою Правлiння НБУ вiд 23.09.96 р. N 245) |
Вивезення валюти в зазначених вище випадках допускається тiльки тiєю особою, прiзвище якої вказано в документах за винятком п.3.1.9.
якщо iноземна валюта вивозиться громадянами-резидентами i нерезидентами, особами без громадянства в сумi до 1000 доларiв США (або еквiвалент цiєї суми в iншiй iноземнiй валютi перерахованiй по курсу, встановленому Нацiональним банком України) i 500 тис.росiйських рублiв на одну особу незалежно вiд вiку.
(абзац 5 пункту 3.1.1 змiнено згiдно з листом НБУ вiд 15.08.95 N 19029/1350) |
Громадяни-нерезиденти, якi виїжджають за кордон i вивозять вкладнi книжки, облiгацiї, акцiї банкiв, пiдприємств i органiзацiй зарубiжних країн, повиннi мати митну декларацiю на їх ввезення, чи нотарiально завiрене доручення вiд iншого нерезидента, який ввiз їх в Україну з додержанням митних правил на вивезення.
У разi перетинання митного кордону України громадяни-резиденти i нерезиденти (включаючи прямуючих транзитом) зобов'язанi задекларувати в митнiй декларацiї iноземну валюту, незалежно вiд суми, чеки, вкладнi книжки, платiжнi документи та iншi цiннi папери.
(пункт 3.1.1 змiнено згiдно з листом НБУ вiд 21.07.94 N 169) |
3.1.2 Громадяни-резиденти, якi виїжджають за кордон з метою туризму або у приватних справах, можуть вивозити iноземну валюту готiвкою, зняту з валютного рахунку, на пiдставi дозволу на вивезення iноземної валюти за формою N 01 в сумi, що не перевищує 4000 доларiв США, а також дорожнi чеки й iншi платiжнi документи в сумi, що не перевищує 5000 доларiв США, у тому числi дорожнi чеки в сумi, що не перевищує 1000 доларiв США без дозволу за формою N 01 на вивезення iноземної валюти (або еквiваленти цих сум в iншiй iноземнiй валютi).
(абзац 1 пункту 3.1.2 змiнено згiдно з листом НБУ вiд 15.08.95 р. N 19029/1350) |
Громадяни-нерезиденти, якi виїжджають з України, можуть вивозити iноземну валюту готiвкою, зняту з валютного рахунку, на пiдставi дозволу за формою N 01 на вивезення iноземної валюти в сумi, що не перевищує 1000 доларiв США, а також дорожнi чеки й iншi платiжнi документи в сумi, що не перевищує 5000 доларiв США (або еквiваленти цих сум в iншiй iноземнiй валютi).
Громадянам-резидентам, якi виїжджають за кордон на запрошення, лiкування чи навчання за наявнiстю вiзи, уповноважений банк надає дозвiл за формою N 01 на вивезення купленої в цьому банку iноземної валюти в сумi не бiльше 1000 доларiв США (або еквiвалент цiєї суми в iншiй iноземнiй валютi).
(пункт 3.1.2 змiнено згiдно з листом НБУ вiд 21.07.94 р. N 169, постановою Правлiння НБУ вiд 23.09.96 р. N 245) |
3.1.3. Громадяни-резиденти i нерезиденти, якi виїжджають тимчасово за кордон у службових справах строком до 30 днiв, можуть вивозити iноземну валюту в сумi до 300 доларiв США (або еквiвалент цiєї суми в iншiй iноземнiй валютi по курсу, встановленому Нацiональним банком України) на добу, але загальна сума не може перевищувати еквiвалент 9000 доларiв США. Також дозволяється вивозити iноземну валюту на транспортнi витрати в сумi до 1000 доларiв США, крiм установлених норм на проживання i добових. Уповноважений банк надає дозвiл на вивезення iноземної валюти, вiд'їжджаючим у вiдрядження, в сумi вiдповiдно до розрахунку пiдприємства чи органiзацiї за формою 01 (додаток 1).
Транспортним службовцям, якi прямують за кордон, дозволяється вивозити iноземну валюту тiльки в сумi, що вказана в валютнiй книжцi.
(пункт 3.1.3 змiнено згiдно з листом НБУ вiд 21.07.94 р. N 169) |
3.1.4. При виїздi делегацiї за кордон дозволяється вивезення iноземної валюти по одному дозволу уповноваженого банку при наявностi копiї наказу про склад делегацiї та посвiдчення на вiдрядження. Така валюта випускається за кордон тiльки особам, якi фактично перетинають митний кордон i їх прiзвища вказанi в копiї наказу.
3.1.5 Громадяни-резиденти України, якi виїжджають з України за кордон на постiйне мiсце проживання, можуть вивозити iноземну валюту готiвкою або чеками на пiдставi дозволу за формою N 01 на вивезення iноземної валюти в розмiрi до 4000 доларiв США (або еквiвалент цiєї суми в iншiй iноземнiй валютi).
(пункт 3.1.5 змiнено згiдно з постановою Правлiння НБУ вiд 23.09.96 р. N 245) |
3.1.6. Положення пп.3.1.2.-3.1.5. цього Порядку поширюються також на громадян-резидентiв країн колишнього СРСР, якi перетинають митний кордон України, i валюта яких не була оформлена митними органами зазначених країн або митними органами України при ввезеннi її в Україну.
3.1.7. Юридичним особам-резидентам (пароплавствам, авiакомпанiям, зональним управлiнням авiалiнiй, туристичним органiзацiям та iншим), що мають власнi лiтаки, пароплави чи їх орендують для виконання рейсiв за кордон України, дозволяється надавати право вивозити командиру лiтака чи касиру (в судових касах) iноземну валюту в сумi до 5000 доларiв США (або еквiвалент цiєї суми в iншiй iноземнiй валютi по курсу, встановленому Нацiональним банком України) для оплати експлуатацiйних потреб за кордоном.
На вивезення валюти на пiдзвiтну особу видається доручення органiзацiї. Уповноважений банк надає дозвiл на вивезення валюти з України за формою 02 (додаток 2). Валюта пiдлягає обов'язковому декларуванню.
При виконаннi рейсiв до країн рублевої зони дозволяється вивозити росiйську валюту в сумi еквiвалентнiй 5000 доларiв США (по курсу, встановленому Нацiональним банком України) за наявнiстю дозволу уповноваженого банку на вивезення валюти з обов'язковим декларуванням.
Юридичним особам резидентам, якi мають автотранспортнi засоби чи їх орендують i займаються перевезенням вантажiв та пасажирiв за межi України, дозволяється вивозити до 1000 доларiв США (або еквiвалент цiєї суми в iншiй валютi по курсу, встановленому Нацiональним банком України) для оплати експлуатацiйних потреб за кордоном. Уповноважений банк надає дозвiл на вивезення валюти з України. Валюта пiдлягає обов'язковому декларуванню.
При виконаннi рейсiв до країн рублевої зони дозволяється вивозити росiйську валюту в сумi еквiвалентнiй 1000 доларiв США (по курсу встановленому Нацiональним банком України) за наявнiстю дозволу уповноваженого банку на вивiз валюти з обов'язковим декларуванням.
Пiсля повернення в Україну пiдзвiтна особа в п'ятиденний строк подає звiт керiвнику пiдприємства чи органiзацiї про витрати за кордоном з доданням документiв, що пiдтверджують це.
(пункт 3.1.7 змiнено згiдно з листом НБУ вiд 21.07.94 р. N 169) |
3.1.8. При наявностi мiжбанкiвських угод з країнами колишнього СРСР, громадяни цих країн, якi прямують через Україну транзитом, можуть вивозити як iноземну валюту, так i свою нацiональну валюту в розмiрах, що встановлюються їх нацiональним законодавством.
3.1.9. Передача iноземної валюти при вивезенi громадянами-резидентами дозволяється тiльки подружжю (при наявностi нотарiально засвiдченого доручення) i тiльки на пiдставi документiв на цю валюту, виданих митними органами при ввезеннi.
3.1.10. Громадянам-резидентам i нерезидентам, якi виїжджають за кордон, вивезення iноземної валюти(чекiв) в сумi, яка перевищує встановленi норми, дозволяється при наявностi митної декларацiї на її ввезення, а також дозволу уповноваженого банку чи лiцензiї Нацiонального банку України. Строк дiї дозволу за формами NN 01, 02 на вивезення iноземної валюти готiвкою та чеками для фiзичних осiб (форма N 01) - 1 рiк, для юридичних осiб (форма N 02) - 1 мiсяць.
(абзац 1 пункту 3.1.10 змiнено згiдно з постановою Правлiння НБУ вiд 23.09.96 р. N 245) |
Форми дозволу на вивезення iноземної валюти i довiдки про обмiн iноземної валюти на українськi карбованцi, якi надаються уповноваженими банками i обласними управлiннями Нацiонального банку України i Республiканським банком Криму, реєструються в книзi облiку i пiдлягає суворiй звiтностi.
Iноземна валюта в сумi, яка перевищує встановленi уповноваженим банкам норми (п.3.1.2., п.3.1.3., п.3.1.7.), може бути вивезена тiльки за лiцензiєю Нацiонального банку України (додаток 3).
Нацiональний банк України дозволяє керiвникам регiональних управлiнь Нацiонального банку України надавати лiцензiю на вивезення iноземної валюти готiвкою в сумi до 25000 доларiв США (або еквiвалент в iншiй iноземнiй валютi по курсу, встановленому Нацiональним банком України).
Видача дозволу на вивезення iноземної валюти за формою 01, доведеною листом Нацiонального банку України N19029/421 вiд 17.03.93, пiсля 31 вересня 1994 року уповноваженими банками припиняється. Фiзичним i юридичним особам, якi одержали довiдки на вивезення iноземної валюти до 1 жовтня 1994 року, дозволяється вивезення валюти за довiдками старого зразка.
(Порядок доповнено пунктом 3.1.10 згiдно з листом НБУ вiд 21.07.94 р. N 169) |
3.1.11. Видача довiдок про обмiн iноземної валюти на українськi карбованцi (форма N377) з вiдмiткою у митнiй декларацiї резидентам i нерезидентам, якi дають право на вивезення товару з України без сплати мита фiзичними особами, здiйснюється тiльки банками i їх фiлiями.
(Порядок доповнено пунктом 3.1.11 згiдно з листом НБУ вiд 21.07.94 р. N 169) |
3.1.12. Забороняється вкладання в почтовi вiдправлення iноземної валюти готiвкою, акцiй та iнших платiжних документiв в iноземнiй валютi , крiм уповноважених банкiв i фiнансово-кредитних установ, якi мають лiцензiю Нацiонального банку України на здiйснення операцiй з валютними цiнностям."
(Порядок доповнено пунктом 3.1.12 згiдно з листом НБУ вiд 21.07.94 р. N 169) |
3.1.13. Ввезена iноземна валюта в сумi 400 дол. США i бiльше або еквiвалент цiєї суми в iншiй iноземнiй валютi, перерахованої по курсу, встановленому Нацiональним банком України, має бути заявлена в митнiй декларацiї або валютнiй книжцi.
Митна декларацiя, в якiй заявлена iноземна валюта (незалежно вiд суми), засвiдчується особистою печаткою iнспектора митницi i видається на руки власнику (громадянам-резидентам України видається копiя митної декларацiї).
Ця декларацiя служить пiдставою для вивезення зареєстрованої iноземної валюти за кордон протягом одного року.
(нумерацiю пункту 3.1.10 змiнено на 3.1.13 згiдно з листом НБУ вiд 21.07.94 р. N 169) |
3.1.14. Iноземна валюта, що ввозиться в Україну громадянами-резидентами з-за кордону, пропускається в сумi до 10000 дол. США, або еквiвалент цiєї суми в iншiй iноземнiй валютi, перерахованої по курсу, встановленому Нацiональним банком України без документiв, що засвiдчують джерела походження валюти.
(нумерацiю пункту 3.1.11 змiнено на 3.1.14 згiдно з листом НБУ вiд 21.07.94 р. N 169) |
3.1.15. При ввезенi валюти в сумi, що перевищує 10000 дол. США або еквiвалент цiєї суми в iншiй iноземнiй валютi, перерахованої по курсу, встановленому Нацiональним банком України, враховуючи платiжнi документи в iноземнiй валютi i подорожнi чеки, громадяни-резиденти мають подати митницi документ про джерела походження валюти (лишається в митницi) i заяву на ввезення валюти готiвкою з поясненням причин i джерел її походження. В заявi вказується прiзвище, паспортнi данi i адреса громадянина, а також назва пiдприємства i його адреса, якщо валюта ввозиться для юридичної особи - резидента за його дорученням. На дорученнi iнспектором митницi робиться вiдмiтка про ввезення валюти i засвiдчується особистою печаткою (доручення залишається в митницi). Копiя заяви та доручення надсилається обласнiй податковiй iнспекцiї за мiсцем проживання для контролю за додержанням чинного законодавства. У разi, якщо валютнi кошти ввозяться для юридичних осiб-резидентiв за їх дорученням, митнi органи також iнформують обласне управлiння Нацiонального банку України.
(нумерацiю пункту 3.1.12 змiнено на 3.1.15 згiдно з листом НБУ вiд 21.07.94 р. N 169) |
3.1.16. При ввезеннi валюти готiвкою на суму до 50000 дол. США чи еквiвалент в iншiй валютi громадянам України митницею видається квитанцiя суворої звiтностi на ввезену валюту. Якщо валюта ввозиться для юридичних осiб-резидентiв, квитанцiя суворої звiтностi не надається.
(нумерацiю пункту 3.1.13 змiнено на 3.1.16 згiдно з листом НБУ вiд 21.07.94 р. N 169) |
3.1.17. Надходження валютних коштiв в сумi, яка перевищує 50000 дол. США, чи еквiвалент у iншiй валютi, має здiйснюватись в безготiвковому порядку або за допомогою платiжних документiв в iноземнiй валютi. На ввезення валюти готiвкою у сумi, яка перевищує 50000 дол. США, потрiбно спецiальний дозвiл Нацiонального банку України.
(нумерацiю пункту 3.1.14 змiнено на 3.1.17 згiдно з листом НБУ вiд 21.07.94 р. N 169) |
3.1.18. При ввезеннi громадянами-нерезидентами, якi прямують в Україну, валюти в сумi, що перевищує 10000 дол. США, чи еквiвалент у iншiй валютi, митницi подається заява на ввезення готiвкою з поясненням мети, для якої призначенi валютнi кошти.
(нумерацiю пункту 3.1.15 змiнено на 3.1.18 згiдно з листом НБУ вiд 21.07.94 р. N 169) |
3.1.19. При порушеннi встановлених норм ввезення iноземної валюти громадянами-резидентами i вiдсутностi документiв про джерела походження валюти, пропускається валюта в сумi, еквiвалентнiй 10000 дол. США, а рiзниця приймається митницею на зберiгання. У разi, якщо протягом трьох рокiв громадянин-резидент не подасть митницi документiв про джерела походження iноземної валюти, вказана валюта надходить в прибуток держави.
(нумерацiю пункту 3.1.16 змiнено на 3.1.19 згiдно з листом НБУ вiд 21.07.94 р. N 169) |
_______________
* Термiн дiї в'їзної митної
декларацiї може бути продовжений тiльки у
виняткових випадках за особливим дозволом ДМК
України.
(Новий порядок перемiщення iноземної валюти через митний кордон i форми дозволiв на вивезення iноземної валюти 01,02,03 набирає чинностi з 1 серпня 1994 року).
(згiдно з листом НБУ вiд 21.07.94 р. N 169) |
------------------- ------------------- / назва банку / -------------------- -------------------- юридична адреса N телефону, N факсу N лiцензiї, виданої НБУ |
Додаток 1 форма 01 дiйсний протягом року без права передачi |
ДОЗВIЛ N
Виданий громадянину /цi/_____________________________________ /прiзвище, iм'я, по батьковi / на вивезення за кордон iноземної валюти: готiвкою______________________________________________________ /повна назва iноземної валюти, сума цифрами i прописом/ в чеках_______________________________________________________ /повна назва iноземної валюти, сума цифрами i прописом/ Валюта,знята з валютного рахунку фiзичної особи ______________ /тип рахунку А,Б / Валюта,куплена в банку фiзичною особою за наявнiстю гостьової вiзи, виклику на навчання, лiкування___________________________ Валюта, знята з валютного рахунку юридичної особи на вiдряд- ження _______________________________________________________ /назва органiзацiї, пiдприємства/ непотрiбне викреслити Цей дозвiл пiдлягає здачi прикордоннiй митницi Дата " " ___________199_ р МП Пiдпис керiвника банку
(додаток N 1 змiнено згiдно з листом НБУ вiд 21.07.94 р. N 169) |
------------------- ------------------- / назва банку / -------------------- -------------------- юридична адреса N телефону, N факсу N лiцензiї, виданої НБУ |
Додаток 2 форма 02 дiйсний протягом мiсяця без права передачi |
ДОЗВIЛ N
Виданий громадянину /цi/_____________________________________ /прiзвище, iм'я, по батьковi / на вивезення за кордон iноземної валюти: готiвкою______________________________________________________ /повна назва iноземної валюти, сума цифрами i прописом/ iнше _______________________________________________________ /повна назва iноземної валюти, сума цифрами i прописом/ Валюта, знята з валютного рахунку юридичної особи на сплату експлуатацiйних потреб ____________________________________________________________ /назва органiзацiї, пiдприємства/ непотрiбне викреслити Цей дозвiл пiдлягає здачi прикордоннiй митницi Дата " " ___________199_ р МП Пiдпис керiвника банку
(Порядок доповнено додатком N 2 згiдно з листом НБУ вiд 21.07.94 р. N 169) |
Додаток 3 форма 03 |
|
Дата видачi дозволу |
ЛIЦЕНЗIЯ N
на вивезення iноземної валюти
__________________ обласне управлiння Нацiонального банку України, Республiканський банк Криму дозволяє___________ _____________________________________________________________ (прiзвище, iм'я, по батьковi) паспорт N _______________ ,виданий __________________________ вивезти готiвкою (чеками)____________________________________ ( повна назва iноземної валюти ) _____________________________________________________________ ( сума цифрами i прописом ) Дозвiл дiйсний на перiод до ____________________________ Цей дозвiл пiдлягає здачi прикордоннiй митницi Пiдпис керiвника банку МП
Дозвiл надається на фiрменному бланку.
(Порядок доповнено додатком N 3 згiдно з листом НБУ вiд 21.07.94 р. N 169) | |
(додаток N 3 змiнено згiдно з постановою Правлiння НБУ вiд 23.09.96 р. N 245) |