КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Київ
вiд 10 серпня 1993 р. | N 622 |
---|
Про тимчасове положення з питань кооперованих
поставок продукцiї виробничо-технiчного
призначення
Кабiнет Мiнiстрiв України ПОСТАНОВЛЯЄ:
Затвердити Тимчасове положення з питань кооперованих поставок продукцiї виробничо-технiчного призначення, що додається.
Мiнiстерствам i вiдомствам забезпечити контроль за додержанням умов, зазначених у Тимчасовому положеннi, при укладаннi договорiв на кооперованi поставки продукцiї виробничо-технiчного призначення.
Прем'єр-мiнiстр України | Л.КУЧМА |
Перший заступник Мiнiстра Кабiнету Мiнiстрiв України | В.НЕСМIХ |
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 10 серпня 1993 р. N 622 |
ТИМЧАСОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
з питань кооперованих поставок продукцiї
виробничо-технiчного призначення
I. Загальнi положення
1. Тимчасове положення з питань кооперованих поставок продукцiї виробничо-технiчного призначення (надалi - Тимчасове положення) регулює вiдносини з кооперованих поставок продукцiї виробничо-технiчного призначення мiж суб'єктами господарської дiяльностi - виготiвниками i споживачами (замовниками) незалежно вiд форм власностi на внутрiшньому ринку України.
2. Мiждержавнi кооперованi поставки продукцiї виробничо-технiчного призначення здiйснюються вiдповiдно до умов, передбачених чинним законодавством України з цих питань.
3. Кооперованi поставки - це поставки деталей, заготовок, напiвфабрикатiв, комплектуючих та iнших виробiв (надалi - продукцiя) галузевого або мiжгалузевого призначення, виготовлених за технiчною документацiєю споживача (замовника), технiчними умовами та стандартами i необхiдних для виготовлення кiнцевої продукцiї.
4. Суб'єкти господарської дiяльностi виконують кооперованi поставки на договiрних засадах. Укладання договору може здiйснюватися як на основi державного замовлення, так i шляхом встановлення прямих господарських зв'язкiв.
5. Головним важелем державної пiдтримки та заiнтересованостi пiдприємств в укладаннi договорiв на виконання кооперованих поставок продукцiї на основi державного замовлення є дiючi фiнансовi й кредитнi пiльги, та iншi пiльги, передбаченi чинним законодавством.
6. Пiдприємства i органiзацiї здiйснюють первинний облiк результатiв своєї дiяльностi щодо виконання кооперованих поставок продукцiї та подають статистичну звiтнiсть за визначеними адресами.
II. Договiрнi вiдносини
7. Кооперованi поставки продукцiї здiйснюються за договорами, якi укладаються мiж виготiвниками та споживачами (замовниками) на погоджений ними термiн.
8. Термiни (перiоди) поставки продукцiї визначаються сторонами у договорi з урахуванням необхiдностi забезпечення ритмiчностi поставки та особливостей її виготовлення.
9. Дострокова поставка продукцiї може здiйснюватися за згодою споживача (замовника), якщо iнше не передбачено законодавством.
10. Договiр є основним документом, який визначає права i обов'язки сторiн, умови виконання кооперованих поставок та вiдповiдальнiсть за невиконання або неналежне виконання сторонами своїх зобов'язань.
11. До договору не можуть бути включенi сторонами умови, що суперечать чинному законодавству.
12. Розгорнуту номенклатуру (асортимент) продукцiї, яка пiдлягає поставцi, сторони можуть передбачати у специфiкацiї, яка є невiд'ємною частиною договору на кооперованi поставки. Порядок та термiни погодження i змiни специфiкацiї передбачаються в договорi.
13. Договiр може бути змiнено або розiрвано тiльки за згодою сторiн, якщо iнше не передбачено законодавством. Сторони можуть продовжити дiю договору на новий термiн шляхом обмiну листами, телеграмами, телетайпограмами, телефонограмами.
14. Одностороння вiдмова вiд виконання договору (повнiстю або частково) допускається за умови:
поставки продукцiї з вiдхиленням вiд вимог технiчної документацiї;
оголошення банком споживача неплатоспроможним;
необгрунтованого завищення виготiвниками цiни на продукцiю проти зазначеної у договорi, а також в iнших випадках, передбачених договором та законодавством.
III. Вимоги договору на кооперованi поставки щодо якостi продукцiї
15. Якiсть продукцiї, що постачається за кооперованими поставками, визначається вимогами до її показникiв, якi встановленi державними стандартами, технiчною документацiєю споживача /кресленнями, регламентом, технологiєю, технiчним описом, рецептурою, або iншою документацiєю/ чи обумовленi в текстi /специфiкацiї/ договору.
16. При включеннi в договiр на кооперованi поставки вимог до показникiв продукцiї обов'язково посилання на стандарти, технiчнi умови або iншi документи, що надаються споживачем виготiвнику продукцiї.
17. Договiр на кооперованi поставки продукцiї повинен мiстити:
перелiк технiчної документацiї, що надається споживачем виготiвнику;
вимоги до правил приймання виготовленої продукцiї службами технiчного контролю виготiвника /суцiльний або вибiрковий контроль та його показники/;
вимоги до методiв контролю при проведеннi приймально-здавальних випробувань у виготiвника;
мiсце та правила проставлення тавра, що свiдчить про вiдповiднiсть продукцiї встановленим вимогам;
порядок виготовлення, затвердження та зберiгання зразка (еталона) продукцiї (у разi необхiдностi);
порядок вирiшення спiрних питань щодо вiдповiдностi виготовленої та поставленої продукцiї встановленим вимогам;
порядок вiдшкодування затрат на роботи, пов'язанi з переробкою продукцiї, технологiчного оснащення та iнше, що виникли з вини споживача;
вимоги щодо складу iнформацiї з результатiв контролю продукцiї, проведеного виготiвником, та форми її подання споживачевi.
18. Вимоги до показникiв продукцiї, що встановлюються у договорi або в технiчнiй документацiї споживача, повиннi наводитись з дозволеними вiдхиленнями.
19. Iншi вимоги щодо якостi продукцiї можуть бути визначенi договором i не повиннi суперечити чинному законодавству.
20. Укладений договiр на кооперованi поставки, який не мiстить вимог до показникiв продукцiї безпосередньо або в технiчнiй документацiї споживача, що додається до нього, вважається не чинним.
IV. Цiни i порядок розрахункiв
21. При укладаннi i виконаннi договору застосовуються вiльнi цiни, а у випадках, передбачених законодавством, державнi фiксованi та регульованi цiни.
V. Вiдповiдальнiсть за виконання договiрних зобов'язань
22. Суб'єкти господарської дiяльностi (пiдприємцi) повиннi вживати усiх необхiдних заходiв щодо виконання договорiв. Сторони, що уклали договiр на поставку продукцiї, несуть вiдповiдальнiсть за невиконання або неналежне виконання договiрних зобов'язань, передбачену законодавством (договором). У договорi, за згодою, сторони можуть передбачати санкцiї, якi законодавством не встановленi, а також збiльшувати розмiри санкцiй, встановлених законодавством.
23. Сторона, яка залучає третю особу до виконання своїх зобов'язань за договором, несе перед iншою стороною договору вiдповiдальнiсть за невиконання або неналежне виконання зобов'язань третьою особою, як за власнi дiї.
24. Збитки вiдшкодовуються стороною, яка порушила умови договору. У разi неможливостi визначити розмiр збитку, заподiяного кожною iз сторiн, загальна сума його розподiляється мiж ними рiвними частинами.
25. Сторони звiльняються вiд вiдповiдальностi за невиконання зобов'язань у випадках, передбачених законодавством.
26. Сплата штрафiв за порушення умов договору, а також вiдшкодування завданих збиткiв не звiльняють виготiвника вiд виконання зобов'язань щодо поставок продукцiї.