УГОДА
про проведення узгодженої полiтики у визначеннi транспортних тарифiв
Держави-учасницi цiєї Угоди в особi урядiв, далi - Сторони,
керуючись положеннями Угоди про створення Економiчного союзу вiд 24 вересня 1993 року,
усвiдомлюючи об'єктивну необхiднiсть ефективного транспортного забезпечення загального економiчного простору держав-учасниць Спiвдружностi, основаного на вiльному перемiщеннi товарiв, послуг, робочої сили i капiталiв,
прагнучи стимулювати тарифами, що застосовуються, зростання економiк держав-учасниць Спiвдружностi,
усвiдомлюючи важливiсть i необхiднiсть проведення взаємоприйнятних дiй в забезпеченнi ефективностi перевезень вантажiв i пасажирiв,
погодились про таке:
Стаття 1
Для цiлей цiєї Угоди наведенi термiни мають таке значення:
"мiжнародне сполучення з державами-учасницями СНД" - перевезення вантажiв i пасажирiв мiж державами-учасницями цiєї Угоди;
"мiжнародне сполучення з третiми країнами" - перевезення вантажiв i пасажирiв з держав-учасниць цiєї Угоди в третi країни i в зворотному напрямку.
Стаття 2
Пiд тарифним простором держав-учасниць цiєї Угоди розумiється простiр, на якому дiють узгодженi принципи формування i застосування тарифної полiтики для мiжнародних перевезень.
Стаття 3
З метою вироблення узгодженої полiтики у визначеннi транспортних тарифiв у мiжнародному сполученнi з державами-учасницями СНД Сторони доручать вiдповiдним органам:
розроблення комплексу заходiв щодо регулювання тарифної полiтики, орiєнтованої на забезпечення вiльного перемiщення товарiв i пасажирiв;
формування тарифiв з урахуванням кон'юнктури транспортного ринку та економiчних iнтересiв транспортно-дорожнього комплексу, потреби у комплексному регулюванню взаємозалiкiв виходячи з нацiональних iнтересiв Сторiн;
видiлення тарифних коридорiв для транспортування окремих вантажiв з урахуванням законодавства Сторiн.
У галузi залiзничного транспорту дiє Рiшення Ради глав урядiв Спiвдружностi Незалежних Держав вiд 18 жовтня 1996 року щодо Концепцiї встановлення узгодженої тарифної полiтики на залiзничному транспортi держав-учасниць Спiвдружностi Незалежних Держав.
Стаття 4
Як першочерговi заходи, спрямованi на реалiзацiю системи управлiння тарифами у мiжнародному сполученнi з державами-учасницями СНД, Сторони:
розробляють адекватну нормативно-правову базу, що регулює принципи цiноутворення на послуги транспорту в мiжнародному сполученнi мiж державами-учасницями СНД;
проводять митну полiтику, спрямовану на полегшення умов транспортування вантажiв.
Стаття 5
З метою встановлення узгодженої тарифної полiтики Сторони вживають заходiв до:
оплати перевезень на компенсацiйнiй основi, в тому числi за рахунок участi вантажовласникiв в iнвестицiях у розвиток транспорту;
зниження експлуатацiйних транспортних витрат на вантажнi перевезення i окупностi пасажирських перевезень, якi досягаються за рахунок рiзних джерел фiнансування;
розроблення i узгодження механiзму зворотних платежiв.
Стаття 6
Формування узгодженої тарифної полiтики на основi загальних пiдходiв до визначення ставок оплати, принципiв їх диференцiацiї, удосконалення процедур узгодження розмiрiв, унiфiкацiї правил застосування здiйснюється поетапно.
Стаття 7
Координацiйними органами узгодження полiтики у визначеннi транспортних тарифiв є Рада глав урядiв Спiвдружностi Незалежних Держав, Мiждержавний економiчний Комiтет Економiчного союзу, мiждержавнi (мiжурядовi) органи спiвробiтництва в галузi транспорту, в частинi залiзничних вантажних перевезень - Тарифна конференцiя залiзничних перевiзникiв держав-учасниць Спiвдружностi.
Стаття 8
Сторони вживають заходiв до гармонiзацiї нацiональних законодавчих актiв у сферi цiноутворення.
Стаття 9
Сторони зберiгають за собою право самостiйного i незалежного визначення форм та умов тарифної полiтики з державами, якi не беруть участi в цiй Угодi.
Стаття 10
За домовленiстю Сторiн до цiєї Угоди можуть бути внесенi змiни i доповнення.
Стаття 11
Ця Угода набирає чинностi з дати здачi на зберiгання депозитарiю третього повiдомлення про виконання Сторонами, якi її пiдписали, внутрiшньодержавних процедур, необхiдних для набрання нею чинностi. Для Сторiн, якi виконали внутрiшньодержавнi процедури пiзнiше, ця Угода набирає чинностi з дня здачi депозитарiю повiдомлення про це.
Стаття 12
Ця Угода вiдкрита для приєднання до неї за згодою всiх Сторiн будь-якої держави, яка подiляє цiлi та принципи цiєї Угоди, шляхом передачi депозитарiю документiв про таке приєднання. Приєднання вважається таким, що набрало чинностi, з дня отримання депозитарiєм останнього повiдомлення про згоду на таке приєднання.
Стаття 13
Спiрнi питання, пов'язанi iз застосуванням або тлумаченням цiєї Угоди, вирiшуються шляхом консультацiй та переговорiв заiнтересованих Сторiн.
Стаття 14
Кожна Сторона може вийти з цiєї Угоди, надiславши письмове повiдомлення про це депозитарiю не пiзнiше нiж за шiсть мiсяцiв до виходу.
Стаття 15
Ця Угода дiє протягом п'яти рокiв з дня набрання нею чинностi. Пiсля закiнчення зазначеного термiну ця Угода автоматично продовжується на наступний п'ятирiчний перiод, якщо Сторони не приймуть iншого рiшення.
Здiйснено в мiстi Москвi 17 сiчня 1997 року в одному оригiнальному примiрнику росiйською мовою. Оригiнал цiєї Угоди зберiгається у Виконавчому Секретарiатi Спiвдружностi Незалежних Держав, який надiшле кожнiй державi, що пiдписала цю Угоду, її завiрену копiю.
За Уряд Азербайджанської Республiки
За Уряд Республiки Молдова
За Уряд Республiки Вiрменiя
За Уряд Росiйської Федерацiї
За Уряд Республiки Бiлорусь
За Уряд Республiки Таджикистан
За Уряд Грузiї
За Уряд Туркменистану
За Уряд Республiки Казахстан
За Уряд Республiки Узбекистан
За Уряд Киргизької Республiки
За Уряд України (iз застереженням: "За винятком статтi сьомої")