Наказ Мiнiстерства фiнансiв України,
Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку,
Фонду державного майна України,
Державної податкової адмiнiстрацiї України

вiд 23 березня 1999 року N 76/69/520/146


Про затвердження Порядку розпорядження цiнними паперами, вираженими у валютi України та iноземнiй валютi, що переходять у власнiсть держави

Зареєстровано
в Мiнiстерствi юстицiї України
8 квiтня 1999 р. за N 222/3515


     На виконання постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25 серпня 1998 року N 1340 "Про Порядок облiку, зберiгання, оцiнки конфiскованого та iншого майна, що переходить у власнiсть держави, i розпорядження ним" НАКАЗУЄМО:

     Затвердити Порядок розпорядження цiнними паперами, вираженими у валютi України та iноземнiй валютi, що переходять у власнiсть держави (додається).

Мiнiстр фiнансiв України I. О. Мiтюков
Голова Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку О. М. Мозговий
Голова Фонду державного майна О. М. Бондар
Голова Державної податкової адмiнiстрацiї М. Я. Азаров
ПОГОДЖЕНО:
Заступник Голови Нацiонального агентства України з управлiння державними корпоративними правами В. М. Ємельянов

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Мiнiстерства фiнансiв України, Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку, Фонду державного майна України та Державної податкової адмiнiстрацiї України
вiд 23 березня 1999 р. N 76/69/520/146
Зареєстровано
в Мiнiстерствi юстицiї України
8 квiтня 1999 р. за N 222/3515

ПОРЯДОК
розпорядження цiнними паперами, вираженими у валютi України та iноземнiй валютi, що переходять у власнiсть держави

1. Загальнi положення

     1.1. Дiя цього Порядку поширюється на цiннi папери, вираженi у валютi України та iноземнiй валютi, що переходять у власнiсть держави (далi - цiннi папери), вiдповiдно до пункту 1 Порядку облiку, зберiгання, оцiнки конфiскованого та iншого майна, що переходить у власнiсть держави, i розпорядження ним, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25 серпня 1998 року N 1340.

     1.2. Попередня оцiнка цiнних паперiв - оцiнка цiнних паперiв за їх номiнальною вартiстю. Попередня оцiнка здiйснюється у валютi, якою виражена номiнальна вартiсть цiнних паперiв. Номiнальна вартiсть цiнних паперiв перевiряється за вказаними у цiнних паперах реквiзитами їх емiсiї.

     1.3. Оцiнка цiнних паперiв - оцiнка цiнних паперiв в нацiональнiй валютi України з урахуванням нарахованих i не виплачених доходiв за ними, але не нижча за їх номiнальну вартiсть. Оцiнка цiнних паперiв, виражених в iноземнiй валютi, здiйснюється виходячи з офiцiйного обмiнного курсу Нацiонального банку України на день оцiнки.

2. Порядок попередньої оцiнки та оцiнки цiнних паперiв

     2.1. Попередня оцiнка цiнних паперiв проводиться органами, якi здiйснюють вилучення цiнних паперiв, на момент взяття їх на облiк.

     2.2. Оцiнка цiнних паперiв проводиться комiсiєю не пiзнiше 20-денного термiну з дня взяття їх на облiк.

     Комiсiя утворюється органом, що здiйснив вилучення цiнних паперiв, у складi представникiв державних податкових iнспекцiй у районах, мiстах без районного подiлу, районах у мiстах, а також представникiв мiжрайонних та об'єднаних державних податкових iнспекцiй (далi - мiсцевi податковi iнспекцiї), Нацiонального агентства з управлiння державними корпоративними правами (його представництв), органiв (органiзацiй), що здiйснили вилучення цiнних паперiв або зберiгають їх, Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку (її територiальних вiддiлень), фiнансових органiв.

     Мiсцем роботи такої комiсiї є адмiнiстративний центр областi, на територiї якої було вилучено цiннi папери.

     2.3. Комiсiя проводить оцiнку лише тих цiнних паперiв, якi перейшли у власнiсть держави.

     2.4. У випадках появи розбiжностей в оцiнцi цiнних паперiв мiж представниками комiсiї та у випадках, передбачених законодавством України, оцiнка проводиться спецiалiстами-експертами фондової бiржi, зареєстрованої Державною комiсiєю з цiнних паперiв та фондового ринку вiдповiдно до норм дiючого законодавства, якi письмово надають свої розрахунки та засвiдчують їх пiдписами.

     2.5. За результатами роботи комiсiї складається в належнiй кiлькостi примiрникiв акт опису, оцiнки та передачi цiнних паперiв. Усi примiрники акта пiдписуються членами комiсiї i затверджуються у термiн не пiзнiше трьох днiв пiсля його складання керiвниками чи заступниками керiвникiв органiв (органiзацiй), представники яких є членами комiсiї.

     2.6. Цiннi папери, стосовно яких минув термiн їх погашення (або строк позовної давностi щодо права володiння або вiдносин позики за ними), знищуються комiсiєю вiдповiдно до чинного законодавства, про що робиться вiдмiтка в актi опису.

     2.7. Мiсцевi податковi iнспекцiї на пiдставi актiв опису, оцiнки та передачi цiнних паперiв здiйснюють загальний контроль за повнотою i своєчаснiстю перерахування до державного бюджету виручки вiд реалiзацiї цiнних паперiв.

     2.8. Документи, що засвiдчують перехiд у власнiсть держави цiнних паперiв, i акт опису, оцiнки та передачi цiнних паперiв є пiдставою для реалiзацiї цiнних паперiв через торговцiв цiнними паперами.

3. Розпорядження цiнними паперами

     3.1. Облiгацiї державних позик блокуються в уповноважених банках у порядку, встановленому нормативними актами Нацiонального банку України. Кошти, призначенi для сплати доходу та погашення цих облiгацiй, зараховуються до державного бюджету.

     3.2. На початку кожного року мiсцевi податковi iнспекцiї iз залученням органiв, що вилучають та облiковують цiннi папери, i представникiв Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку (її територiальних вiддiлень), фiнансових органiв визначають на конкурснiй основi торговцiв цiнними паперами, яким доручається реалiзацiя цiнних паперiв, з обов'язковим занесенням їх до єдиного реєстру торговцiв цiнними паперами, що можуть реалiзовувати цiннi папери, що перейшли у власнiсть держави. Зазначений реєстр ведеться мiсцевими податковими iнспекцiями. Протягом року в разi потреби цей реєстр може змiнюватися в такому самому порядку, в якому здiйснюється його формування. До участi у конкурсi допускаються торговцi цiнними паперами, якi мають дозвiл на зберiгання цiнних паперiв. Угоду з торговцем цiнними паперами укладає керiвник або особа, що його замiщає, вiдповiдного органу державної податкової служби - в межах повноважень, установлених законодавством.

     3.3. Вилученi цiннi папери, що пройшли процедуру оцiнки, передаються для зберiгання та облiку прав власностi тим торговцям цiнними паперами, якi мають дозвiл на зберiгання цiнних паперiв. При цьому з такими торговцями укладаються угоди на реалiзацiю цiнних паперiв iз зарахуванням виручки вiд цiєї реалiзацiї до державного бюджету.

     3.4. Реалiзацiя цiнних паперiв здiйснюється торговцем цiнними паперами на фондових бiржах i через торговельно-iнформацiйнi системи.

     3.5. Цiна продажу цiнних паперiв визначається торговцем цiнними паперами самостiйно, з урахуванням таких особливостей:

     3.5.1. Цiна продажу цiнних паперiв, що мають визначений термiн обiгу, до закiнчення цього термiну визначається торговцем цiнними паперами самостiйно, але вона повинна бути не нижчою за оцiнку цiнних паперiв, визначену комiсiєю (п. 2.2).

     Якщо вказанi цiннi папери не були реалiзованi протягом наступних 60 днiв, то торговець цiнними паперами передає їх органам Державної податкової служби разом з вiдповiдним актом опису, оцiнки та передачi цiнних паперiв.

     Органи Державної податкової служби вживають заходiв задля пред'явлення до погашення цiнних паперiв з усiма наслiдками, що випливають iз зобов'язань за ними, i перераховують отриманi кошти до державного бюджету.

     3.5.2. Цiна продажу цiнних паперiв, що не мають установленого термiну обiгу, протягом 9 мiсяцiв з дня укладення угоди з торговцем цiнними паперами не може бути нижчою за визначену комiсiєю цiну цiнних паперiв (п. 1.3).

     У подальшому вказанi цiннi папери разом з документами, що засвiдчують перехiд у власнiсть держави цiнних паперiв, i актом опису, оцiнки та передачi цiнних паперiв передаються до Нацiонального агентства України з управлiння державними корпоративними правами. На пiдставi вказаних документiв Агентство здiйснює управлiння правами, що випливають iз зобов'язань щодо переданих цiнних паперiв.

     3.6. Витрати, пов'язанi з реєстрацiєю переходу прав власностi на цiннi папери, покладаються на того торговця цiнними паперами, з яким укладено угоду з їх реалiзацiї.

     3.7. Перерахування коштiв вiд реалiзацiї цiнних паперiв на вiдповiдний роздiл бюджетної класифiкацiї проводиться в термiн не пiзнiше 7 банкiвських днiв вiд дня продажу. У разi несвоєчасного перерахування до бюджету належних сум торговець цiнними паперами, з яким укладено угоду, сплачує пеню у розмiрi 120 вiдсоткiв облiкової ставки Нацiонального банку України за кожний день прострочки з належної до сплати суми або вiдповiдна сума стягується згiдно з чинним законодавством.

     3.8. Винагорода торговця цiнними паперами за реалiзацiю та зберiгання цiнних паперiв не може перевищувати одного вiдсотка цiни реалiзацiї цiнних паперiв.

Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.