ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змiн до Цивiльного процесуального кодексу України щодо касацiйного провадження
Верховна Рада України постановляє:
I. Внести до Цивiльного процесуального кодексу України (Вiдомостi Верховної Ради України, 2004 р., NN 40-42, ст. 492) такi змiни:
1. Частину дев'яту статтi 6 доповнити реченням такого змiсту: "Особи, якi не брали участi у справi, якщо суд вирiшив питання про їх права, свободи чи обов'язки, мають право знайомитися з матерiалами справи, робити з них витяги, знiмати копiї з документiв, долучених до справи, одержувати копiї рiшень i ухвал".
2. У частинi третiй статтi 73 слова "може бути вчинено ту дiю або подано" замiнити словами "належить вчинити ту дiю або подати".
3. У частинi першiй статтi 296 друге речення виключити.
4. Частину четверту статтi 297 пiсля слiв "технiчними засобами" доповнити словами "або з нерозглянутими письмовими зауваженнями щодо повноти чи неправильностi протоколу судового засiдання".
5. Частину першу статтi 324 викласти у такiй редакцiї:
"1. Сторони та iншi особи, якi беруть участь у справi, а також особи, якi не брали участi у справi, якщо суд вирiшив питання про їх права, свободи чи обов'язки, мають право оскаржити у касацiйному порядку:
1) рiшення суду першої iнстанцiї пiсля їх перегляду в апеляцiйному порядку, рiшення i ухвали апеляцiйного суду, ухваленi за результатами апеляцiйного розгляду;
2) ухвали суду першої iнстанцiї, вказанi у пунктах 1, 3, 4, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 20, 24, 25, 26, 27, 28, 29 частини першої статтi 293 цього Кодексу, пiсля їх перегляду в апеляцiйному порядку i ухвали апеляцiйного суду, якщо вони перешкоджають подальшому провадженню у справi".
6. У статтi 325:
у частинi другiй слова "судом" та "але не бiльш як у межах одного року з дня виникнення права на касацiйне оскарження" виключити, а слово "суд" замiнити словом "суддя";
у частинi третiй слова "судом касацiйної iнстанцiї" виключити;
у частинi четвертiй слова "вирiшується ухвалою суду касацiйної iнстанцiї" замiнити словами "вирiшується суддею-доповiдачем, про що постановляється вiдповiдна ухвала".
7. У статтi 326:
у частинi четвертiй слова "якщо в справi немає пiдтвердження такого повноваження" виключити;
частину п'яту доповнити словами "а також копiї оскаржуваних рiшень (ухвал) судiв першої та апеляцiйної iнстанцiй".
8. Частину першу статтi 327 викласти у такiй редакцiї:
"1. Касацiйна скарга подається безпосередньо до суду касацiйної iнстанцiї, де вона реєструється i передається в порядку черговостi суддi-доповiдачу, який перевiряє її вiдповiднiсть вимогам, встановленим статтею 326 цього Кодексу".
9. Статтю 328 викласти у такiй редакцiї:
"Стаття 328. Вiдкриття касацiйного провадження у справi
1. Одержавши касацiйну скаргу, оформлену вiдповiдно до вимог статтi 326 цього Кодексу, суддя-доповiдач протягом десятиденного строку вирiшує питання про вiдкриття касацiйного провадження, про що постановляє вiдповiдну ухвалу, витребовує справу, надсилає копiї касацiйної скарги та доданих до неї матерiалiв особам, якi беруть участь у справi, i встановлює строк, протягом якого можуть бути поданi заперечення на касацiйну скаргу. За наявностi клопотання особи, яка подала касацiйну скаргу, суддя-доповiдач у разi необхiдностi вирiшує питання про зупинення виконання рiшення (ухвали) суду.
2. Суддя-доповiдач повертає касацiйну скаргу, подану пiсля закiнчення строку на касацiйне оскарження, особi, яка її подала, якщо вона не порушує питання про поновлення цього строку.
3. Суддя-доповiдач вiдмовляє у вiдкриттi касацiйного провадження у справi, якщо:
1) справа не пiдлягає касацiйному розгляду у порядку цивiльного судочинства;
2) справа не переглядалася в апеляцiйному порядку;
3) є ухвала про закриття касацiйного провадження у зв'язку з вiдмовою цiєї особи вiд касацiйної скарги на це саме рiшення чи ухвалу;
4) є ухвала про вiдхилення касацiйної скарги цiєї особи або про вiдмову у вiдкриттi касацiйного провадження за касацiйною скаргою цiєї особи на це саме рiшення чи ухвалу;
5) касацiйна скарга є необґрунтованою i викладенi в нiй доводи не викликають необхiдностi перевiрки матерiалiв справи.
4. Неправильне застосування норм матерiального права чи порушення норм процесуального права є пiдставою для вiдкриття касацiйного провадження незалежно вiд обґрунтованостi касацiйної скарги.
5. Копiя ухвали про повернення касацiйної скарги або про вiдмову у вiдкриттi касацiйного провадження разом з доданими до скарги матерiалами направляються особi, яка подавала касацiйну скаргу, а касацiйна скарга залишається в судi касацiйної iнстанцiї".
10. Частину четверту статтi 329 виключити.
11. Частину третю статтi 330 доповнити реченням такого змiсту: "Про прийняття вiдмови вiд скарги та закриття касацiйного провадження суд постановляє ухвалу".
12. Частину першу статтi 345 викласти у такiй редакцiї:
"1. В ухвалi суду касацiйної iнстанцiї зазначаються:
1) час i мiсце її постановлення;
2) найменування суду, прiзвища та iнiцiали головуючого та суддiв;
3) найменування справи та iмен (найменувань) осiб, якi беруть участь у справi;
4) короткий змiст заявлених вимог;
5) посилання на рiшення суду першої та апеляцiйної iнстанцiй;
6) узагальненi доводи касацiйної скарги;
7) мотиви суду з посиланням на закон, яким вiн керувався;
8) наслiдки розгляду касацiйної скарги, якi формулюються у резолютивнiй частинi iз зазначенням висновку суду касацiйної iнстанцiї, розподiлу судових витрат, строку i порядку набрання ухвалою законної сили та її оскарження".
13. Частину першу статтi 346 викласти у такiй редакцiї:
"1. У рiшеннi суду касацiйної iнстанцiї зазначаються:
1) час i мiсце його ухвалення;
2) найменування суду, прiзвища та iнiцiали головуючого та суддiв;
3) найменування справи та iмен (найменувань) осiб, якi беруть участь у справi;
4) короткий змiст заявлених вимог;
5) посилання на рiшення суду першої та апеляцiйної iнстанцiй, встановленi факти i визначенi вiдповiдно до них правовiдносини;
6) узагальненi доводи особи, яка подала касацiйну скаргу;
7) мотиви, на пiдставi яких суд касацiйної iнстанцiї змiнив або скасував судове рiшення i ухвалив нове;
8) чи були i ким порушенi, не визнанi або оспоренi права, свободи чи iнтереси, за захистом яких мало мiсце звернення до суду;
9) назва, стаття, її частина, абзац, пункт, пiдпункт закону, на пiдставi якого вирiшено справу, а також процесуального закону, якими суд керувався;
10) висновок суду про скасування або змiну рiшення, задоволення позову або вiдмову в позовi повнiстю чи частково, вказiвку щодо розподiлу судових витрат, строку i порядку набрання рiшенням законної сили та його оскарження".
14. Статтю 347 викласти у такiй редакцiї:
"Стаття 347. Оголошення судом касацiйної iнстанцiї про прийняте рiшення (ухвалу)
1. Про прийняте рiшення (ухвалу) суд касацiйної iнстанцiї у судовому засiданнi оголошує особам, якi беруть участь у справi".
15. У частинi другiй статтi 348 слова "вiдповiдно до статтi 345" замiнити словами "вiдповiдно до статей 345 i 346".
16. У статтi 349 слово "проголошення" замiнити словом "оголошення".
17. У частинi першiй статтi 352 слово "семи" замiнити словом "десяти".
II. Цей Закон набирає чинностi з дня його опублiкування.
Президент України | В.ЮЩЕНКО |
м. Київ
16 березня 2006 року
N 3570-IV
Copyright © 2024 НТФ «Интес» Все права сохранены. |