Документ скасований: Наказ ДМСУ (до 2012) № 143 від 24.02.2009

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

НАКАЗ
Київ

31.07.07 N 647


Про затвердження Типового положення про вантажний митний комплекс як спецiалiзовану митну органiзацiю

     Вiдповiдно до статтi 17 Митного кодексу України, Положення про Державну митну службу України, затвердженого Указом Президента України вiд 24.08.00 N 1022/2000, та на виконання п.1 розпорядження Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 22.12.06 N 630-р наказую:

     1. Затвердити Типове положення про вантажний митний комплекс як спецiалiзовану митну органiзацiю, що додається.

     2. Департаменту ресурсного забезпечення, капiтального будiвництва та експлуатацiї об'єктiв митної iнфраструктури (Сенкевич-Давидець Н.М.) розробити та затвердити типовий проект облаштування вантажного митного комплексу.

     3. Фiнансово-економiчному управлiнню (Черевко П.А.) передбачити у кошторисi витрат на утримання митних органiв на 2008 рiк кошти на створення, облаштування й утримання вантажного митного комплексу та звернутись до Кабiнету Мiнiстрiв України з обґрунтованою пропозицiєю про збiльшення штатної чисельностi митних органiв.

     4. Департаменту органiзацiї митного контролю (Сьомка С. М.), Департаменту ресурсного забезпечення, капiтального будiвництва та експлуатацiї об'єктiв митної iнфраструктури (Сенкевич-Давидець Н.М.) розробити програму розвитку мережi вантажних митних комплексiв у структурi митної системи України.

     5. Начальникам регiональних митниць у термiн до 12.08.07 надати обґрунтованi пропозицiї щодо необхiдностi створення у зонi дiяльностi митниць вантажних митних комплексiв як спецiалiзованих митних органiзацiй.

     Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Голова Служби О.Б.Єгоров

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказом Державної митної служби України
вiд 31.07.07 N 647

ТИПОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
про вантажний митний комплекс як спецiалiзовану митну органiзацiю

1. Загальнi положення

     1.1. Це типове положення розроблено згiдно з вимогами Митного кодексу України, постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 07.04.03 N 476 "Про затвердження вимог, яким повинен вiдповiдати вантажний митний комплекс, автопорт, автотермiнал", розпорядження Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 22.12.06 N 630-р "Про здiйснення органiзацiйних заходiв щодо створення вантажних митних комплексiв".

     1.2. Вантажний митний комплекс (далi - ВМК) є спецiалiзованою митною органiзацiєю, що входить до системи органiв митної служби України та пiдпорядковується Державнiй митнiй службi України.

     1.3. ВМК у своїй дiяльностi керується Конституцiєю України, законами України, актами Президента України й Кабiнету Мiнiстрiв України, Митним кодексом України, наказами Державної митної служби України та цим Положенням.

     1.4. Структура, гранична чисельнiсть працiвникiв, штатний розпис, фонд оплати працi, кошторис витрат на утримання ВМК затверджуються Головою Державної митної служби України в установленому порядку.

     1.5. ВМК є юридичною особою, утримується за рахунок державного бюджету України, має самостiйний баланс, печатку iз зображенням Державного Герба України та найменуванням ВМК, власний бланк, рахунки в органах Державного казначейства України.

     1.6. Майно ВМК - це майновий комплекс державної форми власностi, до якого включено об'єкти, необхiднi та достатнi для здiйснення митного оформлення вантажiв, що перевозяться автомобiльним i залiзничним транспортом, для здiйснення державних видiв контролю, передбачених законодавством України.

     1.7. Створення, реорганiзацiя та лiквiдацiя ВМК здiйснюються згiдно iз законодавством України.

2. Основнi завдання ВМК

     2.1. Сприяння розвитку зовнiшньоекономiчної дiяльностi пiдприємств України, її подальше зближення з iснуючою свiтовою та європейською практикою.

     2.2. Пiдвищення ефективностi митного контролю та митного оформлення вантажiв.

     2.3. Сприяння розвитку митного оформлення товарiв за принципом "єдиного офiсу".

     2.4. Скорочення часу, необхiдного для митного оформлення вантажiв.

     2.5. Прискорення вантажообiгу та пiдвищення привабливостi України як транзитної держави.

     2.6. Забезпечення повноти справляння митних платежiв i зборiв.

     2.7. Рацiональне використання державного майна та забезпечення його збереження.

     2.8. Забезпечення дотримання працiвниками ВМК правил внутрiшнього розпорядку, дисциплiни, правил охорони працi, технiки безпеки, виробничої санiтарiї й пожежної безпеки.

3. Функцiї ВМК

     3.1. Надання комплексу транспортних сервiсних послуг юридичним i фiзичним особам, у тому числi iноземним, при митному контролi i митному оформленнi, а також при перевезеннi вантажiв залiзничним, автомобiльним, морським, рiчковим i повiтряним транспортом.

     3.2. Створення мережi вантажних термiналiв, обладнаних необхiдними перевантажувальними засобами та технiчними засобами митного контролю.

     3.3. Будiвництво об'єктiв майнового комплексу ВМК, створення власних складських площ, у тому числi для товарiв, збереження яких потребує спецiальних умов, iнших об'єктiв iнфраструктури.

     3.4. Надання транспортно-експедицiйних послуг при перевезеннi експортно-iмпортних вантажiв залiзничним, автомобiльним, морським, рiчковим та повiтряним транспортом.

     3.5. Органiзацiя супроводження, охорони та страхування вантажiв.

     3.6. Органiзацiя належного складування вантажiв i забезпечення їх збереження, надання складу для тимчасового зберiгання вантажiв, митного лiцензiйного складу.

     3.7. Посередницька дiяльнiсть митного брокера та митного перевiзника.

     3.8. Органiзацiя спiвробiтництва з транспортно-експедицiйними пiдприємствами, у тому числi з iноземними, при наданнi послуг з перевезення експортних, iмпортних i транзитних вантажiв.

     3.9. Надання консультативних послуг учасникам зовнiшньоекономiчних операцiй.

     3.10. Ведення згiдно iз законодавством бухгалтерського облiку та фiнансово-господарської дiяльностi.

     3.11. Забезпечення рацiонального використання матерiальних i фiнансових ресурсiв вiдповiдно до нормативiв та кошторисiв, збереження державної власностi. Забезпечення подання до Державної митної служби України та iнших уповноважених органiв фiнансових i статистичних звiтiв у строки, установленi законодавством.

4. Права ВМК

     4.1. Одержувати в установленому порядку вiд митних органiв, спецiалiзованих митних установ та органiзацiй, органiв державної влади, суб'єктiв господарювання необхiдну iнформацiю для виконання завдань, покладених на ВМК.

     4.2. Вносити на розгляд керiвництву Державної митної служби України пропозицiї щодо пiдвищення ефективностi митного контролю та митного оформлення вантажiв та його прискорення.

     4.3. Отримувати вiд митних органiв iнформацiю стосовно питань, вiднесених до компетенцiї ВМК.

     4.4. Брати участь у розробцi проектiв нормативно-правових актiв з питань митного контролю i митного оформлення.

     ВМК може мати й iншi права, необхiднi йому для здiйснення покладених на нього завдань, якщо такi права будуть наданi в установленому порядку Державною митною службою України.

5. Керiвництво ВМК

     5.1. ВМК очолює начальник, який призначається на посаду та звiльняється з посади наказом Голови Державної митної служби України.

     5.2. Начальник ВМК має заступникiв за напрямами дiяльностi. Кiлькiсть заступникiв та їх повноваження визначаються Державною митною службою України за поданням начальника ВМК.

     5.3. Начальник ВМК є розпорядником фiнансових i матерiальних ресурсiв ВМК.

     5.4. Начальник ВМК при виконаннi покладених на ВМК завдань представляє iнтереси ВМК в органах виконавчої влади, органах мiсцевого самоврядування, в установах i органiзацiях, укладає господарськi та iншi угоди з питань, що належать до його компетенцiї.

     5.5. Начальник ВМК вiдповiдно до покладених на нього обов'язкiв:

     здiйснює керiвництво ВМК, розподiляє обов'язки мiж заступниками та керiвниками структурних пiдроздiлiв ВМК, визначає ступiнь вiдповiдальностi окремих посадових осiб;

     вносить пропозицiї керiвництву Державної митної служби України щодо призначення та звiльнення посадових осiб ВМК, посади яких вiднесено до номенклатури посад Голови Служби, а також щодо заохочення цих посадових осiб i накладання на них стягнень;

     контролює дотримання працiвниками ВМК вимог законодавства України;

     органiзує взаємодiю ВМК з органами виконавчої влади та органами мiсцевого самоврядування;

     здiйснює експертизу проектiв наказiв, що подаються йому на пiдпис; видає розпорядження; контролює виконання працiвниками ВМК своїх наказiв i розпоряджень, якiсть та своєчаснiсть виконання ними доручень керiвництва Державної митної служби України; пiдписує фiнансовi й iншi службовi документи;

     органiзовує та веде виховну й профiлактично-попереджувальну роботу серед особового складу ВМК;

     органiзовує проведення атестацiї посадових осiб згiдно з номенклатурою посад;

     забезпечує належнi умови працi працiвникiв ВМК;

     здiйснює заходи щодо виявлення, попередження та припинення корупцiї, iнших протиправних дiй з боку працiвникiв ВМК.

     5.6. Начальник ВМК вiдповiдає за:

     якiсне, повне та своєчасне виконання завдань, покладених на ВМК;

     дотримання працiвниками ВМК вимог законодавства України;

     розбудову iнфраструктури ВМК;

     дотримання фiнансової та штатно-кошторисної дисциплiни; органiзацiю бухгалтерського облiку у ВМК; забезпечення вiдображення всiх господарських операцiй у первинних документах; збереження оброблених документiв, реєстрiв i звiтiв протягом строкiв, установлених законодавством України;

     добiр i розстановку кадрiв; виховну роботу з кадрами; професiйну пiдготовку особового складу ВМК;

     органiзацiю у ВМК роботи з охорони працi; створення безпечних умов працi; дотримання вимог законодавчих та iнших нормативних актiв з охорони працi.

Директор Департаменту органiзацiї митного контролю С.М.Сьомка
Copyright © 2025 НТФ «Интес»
Все права сохранены.