Документ скасований: Наказ № 85 від 01.03.2005

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЧЕРНIГIВСЬКА МИТНИЦЯ

НАКАЗ

вiд 23 березня 2000 року N 126


Про введення в дiю Iнструкцiї по проведенню особистого огляду громадян

Зареєстровано
в Чернiгiвському обласному управлiннi юстицiї
6 квiтня 2000 р. за N 17/264


     У вiдповiдностi до Положення про Чернiгiвську митницю Державної митної служби України, затвердженого Головою Державної митної служби України 02.12.99 р., на виконання вимог Конституцiї України щодо прав та свобод громадян, статей 21, 22, 23 та 32 Митного кодексу України, який введено в дiю з 01.01.92 р. Постановою Верховної Ради України N 1970а-XII вiд 12.12.91 року, наказую:

     1. Ввести в дiю пiсля 10 днiв з моменту реєстрацiї в управлiннi юстицiї в Чернiгiвськiй областi Iнструкцiю по проведенню особистого огляду громадян (додається).

     2. Головному юрисконсульту Фисуну М. В. забезпечити державну реєстрацiю цього наказу в управлiннi юстицiї в Чернiгiвськiй областi.

     3. Начальнику загального вiддiлу Репетi Л. П. забезпечити доведення наказу до начальникiв оперативних пiдроздiлiв.

     4. Начальникам пунктiв пропуску забезпечити вивчення Iнструкцiї по проведенню особистого огляду громадян особовим складом та контроль виконання.

     5. Загальний контроль покласти на заступника начальника митницi Бушуєва Б. С.

Начальник митницi Є. М. Новiков

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Чернiгiвської митницi
вiд 23 березня 2000 р. N 126
Зареєстровано
в Чернiгiвському обласному управлiннi юстицiї
6 квiтня 2000 р. за N 17/264

IНСТРУКЦIЯ
по проведенню особистого огляду громадян

     Дана iнструкцiя розроблена вiдповiдно до вимог Конституцiї України щодо прав та свобод громадян, статей 21, 22, 23 та 32 Митного кодексу України, який введено в дiю з 01.01.92 р. Постановою Верховної Ради України N 1970а-XII вiд 12.12.91 року.

1. ЗАГАЛЬНI ПОНЯТТЯ ТА ПОЛОЖЕННЯ

     Митне оформлення - процедура державного регулювання перемiщення товарiв та предметiв через державний кордон України юридичними та фiзичними особами.

     Митний контроль - процедура забезпечення дотримання митних правил. Митний контроль є складовою частиною митного оформлення.

     Форми митного контролю:

     а) усне опитування;

     б) перевiрка документiв;

     в) митний огляд предметiв, багажу, вантажу, автомобiльного транспортного засобу;

     г) переогляд предметiв, багажу, вантажу, автомобiльного транспортного засобу;

     д) особистий огляд громадян;

     е) облiк предметiв.

     Зона митного контролю - частина територiї у прикордонному пунктi пропуску, яка встановлюється за погодженням з прикордонниками та в якiй дiють режимнi правила додержання порядку митного оформлення та порядку проведення митного контролю.

     Особистий огляд - виняткова форма митного контролю щодо окремих громадян.

     Громадяни - громадяни України, iноземнi громадяни та особи без громадянства обох статей.

     1.1 Згiдно зi статтею 32 Митного кодексу України особистий огляд громадян проводиться лише при наявностi достатнiх пiдстав вважати, що громадянин, який прямує через митний кордон України чи знаходиться у зонi митного контролю, приховує при собi предмети, цiнностi, валюту, якi є об'єктами порушення митних правил, або контрабанди, який прямує через митний кордон поза територiєю пункту пропуску з метою уникнення проходження митного та iнших видiв контролю.

     1.2 Порядок проведення особистого огляду визначається Державною митною службою за погодженням з Мiнiстерством юстицiї України.

     1.3 Особистий огляд здiйснюється за письмовим рiшенням Голови ДМСУ, його заступникiв, начальника Управлiння СБК та ПМП ДМСУ, його заступника, начальника Управлiння органiзацiї митного контролю ДМСУ, начальника митницi чи особи, яка замiщує його.

     1.4 Особистий огляд в зонi митного контролю проводиться пiсля проведення паспортного контролю прикордонниками.

2. МЕЖI ПРОВЕДЕННЯ ОСОБИСТОГО ОГЛЯДУ, КIЛЬКIСТЬ УЧАСНИКIВ ПРОВЕДЕННЯ ОСОБИСТОГО ОГЛЯДУ

     2.1 Особистий огляд може бути здiйснений у вiдношеннi до громадянина, якому виповнилось 16 рокiв.

     2.2 Особистий огляд дiтей проводиться в присутностi батькiв або супроводжуючого.

     2.3 Особистий огляд в межах обстеження органiв тiла неповнолiтнiх громадян проводиться лише за згодою їх батькiв або супровiдника за обов'язковою участю лiкаря однiєї статi.

     2.4 Особистий огляд проводиться службовою особою митницi однiєї статi з громадянином, який пiдлягає огляду.

     2.5 Особистий огляд здiйснюється за умови обов'язкової присутностi двох понятих однiєї статi з громадянином, який пiдлягає огляду.

     2.6 Понятими можуть бути не зацiкавленi в висновках особистого огляду повнолiтнi громадяни: пасажири та водiї рейсових автобусiв, працiвники транспортних органiзацiй, службовi особи iнших служб та органiзацiй, якi розташованi на державному кордонi.

     2.7 Особистий огляд здiйснюється в межах, необхiдних для виявлення предметiв i цiнностей, прихованих вiд митного контролю:

     а) в межах зняття верхнього одягу та взуття;

     б) в межах дотику крiзь бiлизну;

     в) в межах поверхневого обстеження тiла;

     г) в межах внутрiшнього обстеження органiв тiла.

     2.8 Особистий огляд громадян в межах поверхневого обстеження тiла проводиться без участi лiкаря.

     2.9 Особистий огляд громадян в межах внутрiшнього обстеження органiв тiла проводиться лише за участю лiкаря вiдповiдної квалiфiкацiї (лор, гiнеколог, хiрург тощо) з обов'язковим дотриманням усiх норм та правил гiгiєни i санiтарiї.

     2.10 Кiлькiсть осiб, якi беруть участь у проведеннi особистого огляду, повинна бути мiнiмально необхiдною, але не менше трьох.

3. ЕТИКА ТА КУЛЬТУРА ПРОВЕДЕННЯ ОСОБИСТОГО ОГЛЯДУ

     3.1 Особистий огляд проводиться в коректнiй та ввiчливiй формi, яка виключає дiї щодо приниження честi та гiдностi громадянина, образу з його боку.

     3.2 Пiд час проведення особистого огляду забороняється робити образливi зауваження вiдносно мiсцезнаходження i способiв приховування предметiв, особистостi громадянина, його нацiональностi.

     3.3 Осiб, якi приймають участь в проведеннi особистого огляду громадянина, необхiдно попередити про заборону розголошення iнтимних обставин, подробиць проведення особистого огляду.

     3.4 Службовi особи митницi при проведеннi особистого огляду повиннi обережно i акуратно поводитися з особистим майном громадянина, по можливостi уникати розкриття або руйнування окремих предметiв громадян, припиняти в наполегливiй ввiчливiй формi спроби провокацiй та спекуляцiй з боку громадянина, направленi на перешкоджання або припинення проведення особистого огляду.

     3.5 Службова особа митницi має право застосовувати необхiдний iнструмент i технiчнi засоби, небезпечнi для здоров'я, для детального обстеження одягу, взуття i дрiбних предметiв (запальничок, самописок, iнше), якi є у обстежуваної особи.

     3.6 Забороняється проводити особистий огляд кiлькох осiб одночасно.

4. МIСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ ОСОБИСТОГО ОГЛЯДУ

     4.1 Особистий огляд проводиться в iзольованих примiщеннях (кiмнатах, каютах, купе), якi вiдповiдають вимогам санiтарiї i гiгiєни.

     4.2 Пiд час проведення особистого огляду забороняється доступ стороннiх осiб, якi не приймають участь в оглядi.

     4.3 Примiщення повинно вiдповiдати вимогам щодо виключення можливостi спостереження за проведенням особистого огляду стороннiми особами, виключення можливостi випадкового проникнення стороннiх осiб (наявнiсть штор на вiкнах, запорiв в дверях).

5. ПОСЛIДОВНIСТЬ I ОСОБЛИВОСТI ПРОВЕДЕННЯ ОСОБИСТОГО ОГЛЯДУ

     5.1 До початку огляду примiщення повинно бути обстежене службовими особами митницi. Вiкна, iлюмiнатори повиннi бути зачиненими, предмети, якi можуть бути використанi для нападу, вилученi.

     5.2 До початку процедури особистого огляду громадянину, про якого є вiдомостi, що вiн приховує предмети вiд митного контролю, пропонується видати добровiльно прихованi предмети та цiнностi та уникнути принизливої процедури особистого огляду.

     5.3 У разi вiдмови добровiльної видачi предметiв, перед початком огляду службова особа митницi повинна пред'явити громадянину письмове рiшення про проведення огляду, ознайомити громадянина з його правами та обов'язками в присутностi понятих.

     5.4 У разi добровiльної видачi громадянином прихованих предметiв службова особа митних органiв може обмежитись затриманням добровiльно виданих предметiв, засвiдчивши цей факт у протоколi.

     5.5 Виданi або виявленi предмети необхiдно пред'явити понятим таким чином, щоб вони знаходились поза досяжнiстю для громадянина.

     5.6 Особистий огляд проводиться у наступному порядку (послiдовностi):

     а) оглядаються всi предмети, що є у громадянина;

     б) оглядається зачiска;

     в) оглядаються знятий верхнiй одяг i взуття;

     г) перевiряється наявнiсть стороннiх предметiв на тiлi на дотик крiзь бiлизну;

     д) оглядається знята бiлизна;

     е) при обстеженнi тiла особлива увага придiляється кистям рук, ступням нiг, бинтам та пов'язкам на окремих частинах тiла.

     5.7 При оглядi одягу та взуття особливу увагу слiд звернути на слiди ремонту одягу або взуття, предмети кустарного виробництва, ортопедичне взуття, шви одягу, латки, манжети, плечики, пiдкладки, пояси, халяви, устiлки та каблуки.

6. ЗАВЕРШЕННЯ ОСОБИСТОГО ОГЛЯДУ

     6.1 Особистий огляд, незалежно вiд його наслiдкiв, оформлюється протоколом за формою, встановленою ДМСУ.

     6.2 Реєстрацiя протоколiв особистого огляду здiйснюється в спецiальному журналi.

     6.3 Протокол пiдписується службовою особою митницi, громадянином, двома понятими, а також медичним працiвником, якщо вiн був присутнiй.

     6.4 Громадянин має право зробити письмову заяву, яка в обов'язковому порядку заноситься до протоколу, або додається до нього.

     6.5 В разi вiдмови громадянина вiд пiдпису, в протоколi робиться вiдповiдний запис, який засвiдчується пiдписами учасникiв проведення особистого огляду.

     6.6 Протокол складається у трьох примiрниках:

     а) для митного органу;

     б) для ДМСУ;

     в) для громадянина.

     6.7 Дiї осiб, якi проводили особистий огляд, можуть бути оскарженi начальнику митницi, а рiшення начальника митницi щодо проведення особистого огляду - Головi Державної митної служби.

     6.8 Якщо в ходi службового розслiдування щодо правомiрностi дiй службових осiб митницi буде встановлено грубе порушення даної Iнструкцiї, збитки, заподiянi майну громадян неправомiрними дiями, повиннi бути вiдшкодованi в установленому законом порядку.

Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.