ДЕРЖАВНИЙ МИТНИЙ КОМIТЕТ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ КОМIТЕТ УКРАЇНИ ПО ОХОРОНI ДЕРЖАВНИХ ТАЄМНИЦЬ У ПРЕСI ТА IНШИХ ЗАСОБАХ МАСОВОЇ IНФОРМАЦIЇ

НАКАЗ

вiд 22 серпня 1994 року N 99/252


Про затвердження Iнструкцiї про порядок перемiщення через державний кордон України текстових, аудiо- та аудiовiзуальних матерiалiв

Зареєстровано
в Мiнiстерствi юстицiї України
23 вересня 1994 р. за N 226/436


     Вiдповiдно до повноважень, визначених п. 5.2 Положення про Державний комiтет України по охоронi державних таємниць у пресi та iнших засобах масової iнформацiї, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 5 липня 1993 р. N 511, та п. 7 Тимчасового положення про Державний митний комiтет України, затвердженого Указом Президента України вiд 11 грудня 1991 р. N 1, наказуємо:

     Затвердити Iнструкцiю про порядок перемiщення через державний кордон України текстових, аудiо- та аудiовiзуальних матерiалiв, що додається.

Голова Державного комiтету України по охоронi державних таємниць у пресi та iнших засобах масової iнформацiї М. Я. Онуфрiйчук
Голова Державного митного комiтету України А. В. Колос

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Державного комiтету України по охоронi державних таємниць у пресi та iнших засобах масової iнформацiї, Державного митного комiтету України
вiд 22 серпня 1994 р. N 99/252
Зареєстровано
в Мiнiстерствi юстицiї України
23 вересня 1994 р. за N 226/436

IНСТРУКЦIЯ
ПРО ПОРЯДОК ПЕРЕМIЩЕННЯ ЧЕРЕЗ ДЕРЖАВНИЙ КОРДОН УКРАЇНИ ТЕКСТОВИХ, АУДIО- ТА АУДIОВIЗУАЛЬНИХ МАТЕРIАЛIВ

I. ЗАГАЛЬНI ПОЛОЖЕННЯ

     1.1. Дана Iнструкцiя складена на пiдставi чинного законодавства, Положень про Державний митний комiтет України (Держмитком), Мiнiстерство культури України, Державний комiтет України по охоронi державних таємниць у пресi та iнших засобах масової iнформацiї (Держкомтаємниць), Урядову комiсiю з експортного контролю, Експертно-технiчний комiтет при Кабiнетi Мiнiстрiв України, мiжнародних угод i конвенцiй, учасником яких є Україна.

     Вона є основним мiжвiдомчим документом, який визначає загальний порядок перемiщення через державний кордон України творiв друку, рукописiв, науково-технiчної продукцiї, оригiналiв i копiй особистих документiв, аудiовiзуальних матерiалiв та фотокiнофонодокументiв*) державними органами, об'єднаннями громадян, пiдприємствами, установами, органiзацiями**) всiх форм власностi, а також окремими громадянами України i iноземних держав.

____________
     *) Надалi - "матерiали", якщо iнше в текстi не обумовлюється.
     **) Надалi - "органiзацiями", якщо iнше в текстi не обумовлюється.

     1.2. Державний митний комiтет України у вiдповiдностi з ст. 8 Митного кодексу України є спецiально уповноваженим органом державного управлiння, який забезпечує додержання законодавства про митну справу та її ефективне функцiонування. 

     На пiдставi ст. 30 Закону України "Про державну таємницю", Положення про Держкомтаємниць, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 05.07.93 р. N 511, контроль за дотриманням законодавства з питань охорони державної таємницi в текстових, аудiо- та аудiовiзуальних матерiалах, що перемiщуються через кордон, в пунктах мiжнародного поштового обмiну здiйснюється силами i засобами Держкомтаємниць.

     В iнших пунктах пропуску через державний кордон України, де нема представникiв Держкомтаємниць, цi функцiї виконують органи митного контролю, консультуючись при потребi з вiдповiдними органами державної виконавчої влади.

     Догляд здiйснюється з метою запобiгання перемiщення через державний кордон:

     - iнформацiї, яка охороняється Законами України "Про iнформацiю", "Про державну таємницю", iншої iнформацiї, вiднесеної до державної таємницi на пiдставi рiшень Державних експертiв з питань таємниць;

     - призначених до патентування в iноземних державах винаходiв (корисних моделей), на якi не одержано згоду або є заборона Державного комiтету України з питань iнтелектуальної власностi (Держпатенту України);

     - творiв друку, предметiв, що становлять iсторичну, наукову, художню або iншу цiннiсть;

     - ввезення в Україну матерiалiв, що мiстять заклики або пiдбурювання до вчинення кримiнально караних дiй;

     - продукцiї порнографiчного та вульгарного змiсту.

     1.3. Держкомтаємниць вiдповiдно до покладених на нього завдань:

     - розглядає текстовi, аудiо- та аудiовiзуальнi матерiали, призначенi до вивезення за кордон (у тому числi в мiжнародних поштових вiдправленнях) або для передачi iноземним органiзацiям та особам з метою виявлення в них вiдомостей, що є секретами української держави i розголошення яких може заподiяти шкоду вiйськовим, оборонним, економiчним iнтересам України.

     1.4. Урядова комiсiя з експортного контролю, Експертно-технiчний комiтет при Кабiнетi Мiнiстрiв України, Державний митний комiтет України, Державний комiтет України по охоронi державних таємниць у пресi та iнших засобах масової iнформацiї, Мiнiстерство культури України, Головне архiвне управлiння при Кабiнетi Мiнiстрiв України в межах своєї компетенцiї на пiдставi повноважень, визначених положеннями про цi органи, можуть приймати вiдомчi нормативнi акти з питань вивезення певних матерiалiв за кордон, що є обов'язковими для виконання всiма мiнiстерствами, вiдомствами, органiзацiями.

     1.5. Експорт-iмпорт та транзит через територiю України матерiалiв, зазначених у п. 2.3 цiєї Iнструкцiї, здiйснюється за дозволом Урядової комiсiї з експортного контролю у порядку, встановленому чинним законодавством України.

     1.6. Порядок вивезення текстових, аудiовiзуальних документiв, вiднесених до складу Нацiонального архiвного фонду України або копiї з них, а також ввезення в Україну та транзит через її територiю iноземних документiв, визначається Головним архiвним управлiнням при Кабiнетi Мiнiстрiв України. 

     Порядок вивезення текстових матерiалiв i кiнофотофонодокументiв, вiднесених до духовних пам'яток iсторiї та культури, визначається Мiнiстерством культури України. 

     1.7. Контроль матерiалiв, перерахованих в пп. 2.1 - 2.3, якi перемiщуються через державний кордон України, здiйснюється в пунктах пропуску через державний кордон України чи в iнших пунктах, де є митнi установи.

     У випадках неможливостi прийняття спiвробiтниками митних установ рiшення про пропуск таких матерiалiв вони можуть бути затриманi на час консультацiй з органами Держкомтаємниць, iншими зацiкавленими мiнiстерствами, вiдомствами.

     1.8. Контроль за дотриманням вимог Iнструкцiї в органiзацiях i установах здiйснюють їх керiвники, на яких вiдповiдно до чинного законодавства покладено вiдповiдальнiсть за охорону заборонених до опублiкування вiдомостей та додержання встановленого порядку вивезення певних матерiалiв за кордон.

     Органи Держкомтаємниць надають методичну допомогу органiзацiям i громадянам з питань охорони вiдомостей, що пiдлягають захисту вiд розголошення, в тому числi в матерiалах, якi направляються за кордон (довiдковi данi про органи Держкомтаємниць див. у додатку N 1).

II. ПРОПУСК ТЕКСТОВИХ ТА АУДIОВIЗУАЛЬНИХ МАТЕРIАЛIВ ЗА КОРДОН

     Призначенi до вивезення за кордон текстовi та аудiовiзуальнi матерiали незалежно вiд способу перемiщення (поштовими каналами, через пункти пропуску на державному кордонi, в багажi чи вантажах, передача iноземцям) повиннi супроводжуватись документами встановленого зразка.

     Матерiали, зазначенi в пп. 2.1 - 2.3, що вивозяться вiд iменi установ, органiзацiй поштовими каналами, пiдприємствами зв'язку приймаються лише при наявностi Списка форми 103А (додаток N 2).

     Матерiали самодiяльних авторiв, виконанi поза органiзацiями, що мiстять данi, перерахованi в пп. 2.2 - 2.3 Iнструкцiї, вивозяться на пiдставi висновкiв органiв Держкомтаємниць (див. додаток N 3), якi при потребi можуть залучати до їх експертизи фахiвцiв зацiкавлених мiнiстерств, вiдомств, органiзацiй.

     В необхiдних випадках самодiяльнi автори одержують дозволи, передбаченi цiєю Iнструкцiєю.

     2.1. Матерiали, що вивозяться за кордон без дозволу:

     випущенi для публiчного розповсюдження в Українi або за кордоном перiодичнi та неперiодичнi видання, друкована образотворча продукцiя, картографiчнi матерiали, ноти та аудiовiзуальнi матерiали (за винятком тих, що становлять iсторичну, наукову, художню або iншу цiннiсть, матерiалiв з курсiв вiйськової пiдготовки, цивiльної оборони i закритих спецiальностей);

     технiчнi описи, iнструкцiї i правила експлуатацiї, користування на призначену до експорту серiйну продукцiю, транспортнi засоби (як iнвентарне майно), товарно-супровiднi документи на вантажi, що вивозяться, судновi бiблiотеки (на морських та рiчкових суднах);

     оригiнали i засвiдченi нотарiально копiї документiв, що належать громадянам, про:

     а) реєстрацiю актiв громадянського стану;

     б) освiту;

     в) присудження наукових ступенiв, присвоєння вчених звань i пiдвищення квалiфiкацiї;

     г) реєстрацiю транспортних i iнших технiчних засобiв та право управлiння ними;

     д) трудовий стаж (для трудових книжок лише довiдки); 

     є) проходження вiйськової служби;

     е) участь у Великiй Вiтчизнянiй та iнших вiйнах i вiйськових конфлiктах;

     ж) поранення та лiкування;

     з) нагороди;

     и) пенсiї;

     i) спадщину;

     ї) iншi документи, що стосуються забезпечення прав i законних iнтересiв громадян i осiб без громадянства, крiм перелiчених в п. 2.5д) цiєї Iнструкцiї.

     Примiтка. Призначенi до вивезення або пересилання за кордон у вiдкритих поштових вiдправленнях  оригiнали або засвiдченi  нотарiально  копiї  особистих  документiв легалiзуються (для тих  країн, де така легалiзацiя потрiбна) в Мiнiстерствi закордонних справ України.

     Товарнi партiї друкованих та аудiовiзуальних матерiалiв  пропускаються через державний кордон України у вiдповiдностi з дiючими правилами пропуску вантажiв з оформленням необхiдних для цього документiв.

     2.2. Пропускаються через державний кордон України з дозволу мiнiстерств, вiдомств, органiзацiй i установ (за приналежнiстю, див. додаток N 4) ранiше не опублiкованi матерiали виконаних (виконуваних) в органiзацiях робiт, якщо вони можуть мiстити данi про:

     - роботи, що виконуються по закритому плану (закритiй тематицi), - за винятком матерiалiв, зазначених в п. 2.3; 

     - Збройнi Сили України, оборонну промисловiсть, транспорт, зв'язок, мiнерально-сировинну базу та iншi питання, опублiкування яких обмежується документами в галузi охорони таємниць.

     Примiтки:

      1. У випадках, коли за кордон вивозяться рукописи (верстки, матрицi i таке iнше) неопублiкованих книг, брошур, статей, аудiовiзуальнi матерiали з комерцiйною метою i автори (спадкоємцi) мають намiр захистити  свої майновi та немайновi права, iнтелектуальнi прiоритети, вони можуть зареєструвати їх в  Державному агентствi України з авторських i сумiжних прав.  

     Рукописи  лекцiй, доповiдей та повiдомлень на конференцiях,  симпозiумах,  конгресах, з'їздах, нарадах,  матерiали  виставок  (крiм виставок, що будуються на матерiалах Державного музейного фонду України) та рекламнi матерiали вiд реєстрацiї в агентствi звiльненi.

         2. Ранiше не опублiкованi матерiали по вiйськовiй тематицi,  якi  пiдготовленi  до  вiдправки за кордон у вiйськових частинах, установах та органiзацiях Збройних Сил України, розглядаються органами по охоронi таємниць у пресi та iнших засобах масової iнформацiї Генерального штабу Збройних Сил України.

     2.3. Пропускаються через державний кордон України за дозволом Урядової комiсiї з експортного контролю (див. додаток N 5):

     - вiдомостi або результати (промiжнi матерiали) науково-дослiдних, дослiдно-конструкторських робiт та дисертацiй, якi виконуються або були виконанi на замовлення чи в iнтересах оборони та безпеки України;

     - друкованi матерiали, рукописи, клiше, фото-, кiноматерiали, вiдеозаписи, платiвки та iншi звукозаписи, малюнки, iншi друкованi й образотворчi матерiали, що мiстять вiдомостi про зброю, вiйськову чи спецiальну технiку або технологiї їх виготовлення;

     - технiчнi засоби обробки та зберiгання iнформацiї, якi мають енергонезалежнi елементи пам'ятi, машиннi носiї ( магнiтнi диски та стрiчки усiх видiв, перфокарти та перфострiчки, мiкрофотоносiї i т. п.), що мiстять iнформацiю про зброю, вiйськову чи спецiальну технiку або технологiї її виготовлення;

     - матерiали, що мiстять описи (або вiдомостi про них) способiв виготовлення або застосування зброї усiх видiв та боєприпасiв до неї, вiйськової i спецiальної технiки та запасних частин до неї, вiйськового майна та вибухових речовин, а також сировини та матерiалiв, комплектуючих та напiвфабрикатiв, що використовуються для їх виробництва.

     2.4. Твори друку, що становлять iсторичну, наукову, художню або iншу цiннiсть можуть вивозитись за кордон при наявностi дозволу, який видається Держкультконтролем Мiнiстерства культури України (Список творiв друку, що не пiдлягають вивезенню (пересиланню) з України наводиться у додатку N 6).

     2.5. Не пiдлягають пропуску через державний кордон на пiдставi чинного законодавства України:

     а) матерiали, що мiстять заклики до насильницького повалення чи змiни державного i суспiльного ладу, порушення територiальної цiлiсностi, державного суверенiтету i безпеки України, пропаганду вiйни, насильства та жорстокостi, расової, нацiональної, релiгiйної винятковостi або нетерпимостi, пiдбурювання до вчинення кримiнально караних дiй;

     б) матерiали, що мiстять описи способiв виготовлення i застосування наркотикiв i сильнодiючих отруйних речовин;

     в) матерiали порнографiчного та вульгарного змiсту;

     г) трудовi книжки, вiйськовi квитки, дозвiл на право носiння зброї, посвiдчення особи;

     д) твори друку, що становлять iсторичну, наукову, художню або iншу цiннiсть.

     Примiтки:

     1. Замiсть трудової  книжки i документiв, зазначених в  п. 2.5,  пропускаються  архiвнi  довiдки про трудовий стаж, проходження вiйськової служби, якi  видаються архiвними установами.  

      2. Документи i матерiали, що мають грифи таємностi, вивозяться в порядку, який  визначається Державним комiтетом України з питань державних секретiв.

     2.6. Лише у випадках тимчасового експонування або реставрацiї їх за кордоном можуть вивозитись:

     - документи Нацiонального архiвного фонду України - з дозволу Головархiву України; 

     - документи i матерiали, вiднесенi до духовних пам'яток iсторiї та культури, - з дозволу Мiнiстерства культури України.  

     2.7. При вивезеннi за кордон України перерахованi в пп. 2.2 - 2.4 Iнструкцiї матерiали завчасно подаються для перевiрки (контролю) митним установам. У випадку вiдсутностi лiцензiй або дозволiв (висновкiв) i неможливостi прийняття спiвробiтниками митних установ рiшення про можливiсть вивезення за кордон таких матерiалiв (з точки зору дотримання економiчних, науково-технiчних, оборонних i iнших iнтересiв країни), вони можуть бути затриманi на час консультацiй з органами Держкомтаємниць або iншими зацiкавленими органiзацiями за профiлем, але на строк не бiльше двох мiсяцiв. 

III. ЗАТРИМАННЯ, ВИЛУЧЕННЯ МАТЕРIАЛIВ, ЩО НЕ ПIДЛЯГАЮТЬ ПРОПУСКУ ЧЕРЕЗ ДЕРЖАВНИЙ КОРДОН, ТА ПОРЯДКУВАННЯ НИМИ

     3.1. В залежностi вiд виду, характеру матерiалiв та порушення чинного порядку пропуску їх через державний кордон митнi установи на пiдставi висновкiв Держкомтаємниць, iнших органiв державної виконавчої влади приймають остаточно рiшення про затримання, направлення на експертизу або одержання необхiдних дозволiв, вилучення, а при необхiдностi - й про знищення таких матерiалiв.

     3.2. Зазначенi в п. 2.5 а), б), в) текстовi, фотокiнофономатерiали знищуються на пiдставi акта, магнiтнi носiї iнформацiї попередньо розмагнiчуються i повертаються власнику.

     3.3. Зазначенi в пп. 2.2 - 2.4 матерiали затримуються i повертаються вiдправникам для одержання необхiдних дозволiв, лiцензiй тощо.

     3.4. Твори друку, перерахованi в додатку N 6, повертаються вiдправникам. В окремих випадках, коли є пiдстави вважати, що вони придбанi незаконним шляхом (книги з штампами дiючих бiблiотек, музейнi цiнностi, документи Нацiонального архiвного фонду України i т. iн.), вони передаються по акту представникам Держкультконтролю України або Головархiву України, якi i приймають остаточне рiшення про їх використання.

ПОГОДЖЕНО:
Перший заступник Начальника Генерального штабу ЗС України Мiнiстерства оборони України Г. Гурiн
Заступник Мiнiстра внутрiшнiх справ України О. Терещук
Перший заступник Мiнiстра культури України М. Яковина
Начальник Головного архiвного управлiння при Кабiнетi Мiнiстрiв України Б. Iваненко
Перший заступник Голови Експертно-технiчного комiтету при Кабiнетi Мiнiстрiв України О. Петрик

 

Додаток N 1
до Iнструкцiї про порядок перемiщення через державний кордон України текстових, аудiо- та аудiовiзуальних матерiалiв

Мiсцевi органи Держкомтаємниць України

Назва управлiння Адреса, код мiста, телефон
1 2
Вiнницьке 287100, Вiнниця, вул. Гоголя, 19
8-043-21 32-57-97, 2-35-89
Волинське 263027, Луцьк, Київська площа, 3
8-033-22 4-70-01 4-71-37
Днiпропетровське 320070, Днiпропетровськ, Д-70, вул. К. Маркса, 60,
8-056-2 45-20-83, 45-13-92
Донецьке 340002, Донецьк, вул. Б. Хмельницького, 102
8-062-2 93-08-66, 93-13-64
Житомирське 262000, Житомир, вул. Мала Бердичiвська, 25
8-041-2 37-29-56 37-34-45
Закарпатське 294000, Ужгород, вул. Руська, 13
8-031-22 3-24-78
Запорiзьке 330107, Запорiжжя, вул. Ленiна, 164
8-061-2 34-73-22 34-74-42
Iвано-Франкiвське 284000, Iвано-Франкiвськ, вул. Сiчових стрiльцiв, 15
8-034-22 2-33-30, 2-27-34
Київське 252025, Київ-25, вул. Десятинна, 4/6
8-044 228-11-21 228-76-00
Кiровоградське 316050, Кiровоград, вул. Луначарського, 29
8-052-2 22-77-44
Республiка Крим 333630, Сiмферополь, вул. Горького, 5
8-065-2 27-55-67 27-77-93
Луганське 348022, Луганськ, вул. Лермонтова, 1б
 8-064-2 53-85-24 53-13-29
Львiвське 290008, Львiв, вул. Пiдвальна, 3
8-032-2 72-78-53 72-19-72
Миколаївське 327021, Миколаїв, вул. Паризької комуни, 3
8-051-2 34-40-35
Одеське 270026, Одеса, вул. Дерибасiвська, 7
8-048-2 24-23-22, 24-21-22
Полтавське 314000, Полтава, вул. Жовтнева, 45
8-058-22 7-38-31 2-56-04
Рiвненське 256000, Рiвне, вул. Кавказька, 5
8-036-21 22-12-46
Сумське 244000, Суми, Майдан Незалежностi, 2
8-042-2 22-71-14, 22-22-71
Тернопiльське 282008, Тернопiль, вул. Живова, 11
8-035-22 2-15-71, 2-90-41
Харкiвське 310022, Харкiв, вул. Госпром, 6 пiд'їзд
8-057-2 43-33-72 43-32-96
Херсонське 325024, Херсон, вул. Белiнського, 3
8-055-22 2-30-70 2-33-47
Хмельницьке 280015, Хмельницький, пр. Миру, 59
8-038-22 3-61-57 3-15-97
Черкаське 257001, Черкаси, вул. Шевченка, 185
8-047-2 47-29-65 47-28-95
Чернiгiвське 250000, Чернiгiв, пр. Жовтневої революцiї, 62;
8-046-22 4-02-91 4-11-07
Чернiвецьке 274000, Чернiвцi, вул. Українська, 22
8-037-22 2-50-53

 

Додаток N 2
до Iнструкцiї про порядок перемiщення через державний кордон України текстових, аудiо- та аудiовiзуальних матерiалiв
ф. 103
Мiжнародна

СПИСОК

Вiдправлених за кордон   через
 
Вiдправник  
(повна назва мiнiстерства, вiдомства, установи, пiдприємства, органiзацiї)
NN
пп
Куди
(країна, мiсто)
Кому Сума оцiнки Вага Плата за пересилку N вiдправлення по зошиту
ф. 1 або 3
Примiтка
крб. зол. фр.
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 
Недозволених до пересилання друкованих вкладень нема
Пiдписи  
(керiвника органiзацiї, яка здає вiдправлення)
 
(працiвника)
Прийняв оператор  
(пiдпис працiвника зв'язку)
Мiсце печатки (Календарний штемпель
мiсця прийому)

 

Додаток N 3
до Iнструкцiї про порядок перемiщення через державний кордон України текстових, аудiо- та аудiовiзуальних матерiалiв
________________________________ управлiння по охоронi державних таємниць у пресi та iнших засобах масової iнформацiї

ВИСНОВОК
про можливiсть вивезення матерiалiв за кордон

(вкладається у поштове вiдправлення або подається в пунктах митного догляду)

Виданий  
(прiзвище, iм'я та по батьковi)
на матерiали  
(найменування або опис матерiалiв: кiлькiсть сторiнок,
 
одиниць, iншi ознаки, якi дозволяють встановити, що висновок
 
виданий саме на цi матерiали)
 
 
 
 
що направляються  
(країна призначення, назва мiжнародного заходу)
 
 
 "___" ____________ 199_ р. ___________________________
(пiдпис працiвника органiв
Держкомтаємниць України)

 

Додаток N 4
до Iнструкцiї про порядок перемiщення через державний кордон України текстових, аудiо- та аудiовiзуальних матерiалiв

ДОЗВIЛ N _______
на вивезення матерiалiв за кордон

(вкладається у поштове вiдправлення або пред'являється митним установам)

Виданий  
(прiзвище, iнiцiали, займана посада,
 
назва мiнiстерства, вiдомства, органiзацiї)
Матерiали  
(найменування або опис матерiалiв: кiлькiсть сторiнок,
 
одиниць, iншi ознаки, якi дозволяють встановити, що дозвiл видано
 
саме на цi матерiали)
 
 
Направляються  
(країна призначення або назва мiжнародного заходу
 
на територiї України)
Чи пiдлягають лiцензуванню  

-----------------------------------------------Лiнiя вiдрiзу-----------------------------------------------

 
Затверджую
   
(назва мiнiстерства, вiдомства, (назва посади, особистий
   
органiзацiї) пiдпис посадової особи, дата)

Контрольний талон до дозволу N _______
на вивезення матерiалiв за кордон
(зберiгається в мiнiстерствi, вiдомствi, органiзацiї)

Виданий  
(прiзвище, iнiцiали, займана посада)
Матерiали  
(найменування або опис матерiалiв)
 
Направленi  
(країна призначення або назва мiжнародного заходу
 
на територiї України)

Зворотнiй бiк
дозволу на вивезення матерiалiв за кордон

Одержано дозвiл  
(назва
 
мiнiстерства, вiдомства,
 
органiзацiї, дата)
Розглянуто органами Держкомтаємниць України
 
(назва мiста, дата)
 
 

-----------------------------------------------Лiнiя вiдрiзу-----------------------------------------------

 
Мiсце дозволяючих штампiв мiнiстерств, вiдомств, органiзацiй Мiсце штампу органiв Держкомтаємниць України

 

Додаток N 5
до Iнструкцiї про порядок перемiщення через державний кордон України текстових, аудiо- та аудiовiзуальних матерiалiв
1. Органiзацiя-заявник, її адреса

 

2. Реєстр N                        вiд

8. ДОЗВIЛ N

                    вiд
7. ЗАЯВА N
3.        Виробник                   Споживач  товару

 

9.       Покупець           Продавець, його адреса

10. Країна покупця/продавця

4. Країна призначення

5. Країна походження

11. Строк
дiї
дозволу
за заявою за дозволом
   
6. Митниця

Вид контролю

12. Характер угоди

13. Валюта платежу

14. Найменування i повна характеристика товару 15. Код товару за ТН ЗЕД 16. Одиниця вимiрювання 17. Кiлькiсть 18. 19. Вартiсть (у валютi)
 

 

20. Пiдстава для запиту дозволу 22. Погоджено

               Протокол комiсiї N

Дата

21. Прiзвище, iм'я та по батьковi керiвника органiзацiї-заявника

 

       Посада
       Пiдпис

       м. п.                           Дата

23. Мiнiстерство (вiдомство), яке видало дозвiл

Урядова комiсiя з експортного контролю

       Прiзвище, iм'я та по батьковi
       Посада
       Пiдпис

       м. п.                          Дата

24. Особливi умови дозволу

 

Додаток N 6
до Iнструкцiї про порядок перемiщення через державний кордон України текстових, аудiо- та аудiовiзуальних матерiалiв

СПИСОК
творiв друку, що не пiдлягають вивезенню (пересиланню) з України

     1. Книги, образотворчi видання, картографiчнi i нотнi видання, що вийшли до 1925 року включно.

     Для творiв друку рiшенням штатних груп мистецтвознавцiв-контролерiв може встановлюватись iнший обмежувальний для вивезення (пересилання) строк випуску видання у свiт, але не ранiше 1925 року.

     2. Iноземнi книги, образотворчi, картографiчнi i нотнi видання, книги кирилiвського i глаголiчного друку, що вийшли до 1880 року включно.

     3. Перiодичнi i тi, що продовжуються (Працi, Записки, Вiдомостi, Вiсники, Збiрники наукових праць тощо) видання, якi вийшли до 1945 року включно.

     4. Твори друку, якi є рiдкiсними зразками художнього оформлення:

     розмноженi незвичайним способом (гравiрованi, з витканим текстом);

     вiддрукованi на незвичайних видах матерiалiв (шовку, пергаментi, пробцi, iнших матерiалах);

     в художнiх палiтурках iндивiдуальної роботи, в тому числi з застосуванням дорогоцiнного камiння, металiв, перламутру, цiнних порiд дерева, сортiв хутра, шкiри.

     5. Твори друку з автографами, рукописними помiтками, екслiбрисами бiблiотек та книжкових колекцiй видатних громадських i державних дiячiв, письменникiв, вчених, дiячiв культури i мистецтва.

     6. Видання з печатками дiючих бiблiотек i установ.

Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.