МIЖВIДОМЧА КОМIСIЯ З МIЖНАРОДНОЇ ТОРГIВЛI
РIШЕННЯ
Київ
вiд 28 травня 2009 року | N АД-204/2009/4402-35 |
---|
Про застосування остаточних антидемпiнгових
заходiв щодо iмпорту в Україну полотен
трикотажних ворсових (включаючи довговорсовi
полотна) та полотен махрових походженням з
Китайської Народної Республiки та Республiки
Корея
Вiдповiдно до Закону України "Про захист нацiонального товаровиробника вiд демпiнгового iмпорту" (далi - Закон) Мiжвiдомча комiсiя з мiжнародної торгiвлi (далi - Комiсiя) розглянула поданi Мiнiстерством економiки України (далi - Мiнiстерство) звiт, матерiали, висновки про результати антидемпiнгового розслiдування щодо iмпорту в Україну полотна ворсового (включаючи довговорсове полотно) та полотна махрового походженням з Китайської Народної Республiки та Республiки Корея (далi - Товар), а також зобов'язання корейських компанiй " Taekwang Industrial Co. Ltd.", "Well - Tex Co. Ltd.", "Hoshin Global. Inc.", "Insung Hitech Co., Ltd." щодо припинення демпiнгового Iмпорту та за результатами розгляду:
зробила позитивний висновок стосовно наявностi факту демпiнгового iмпорту в Україну полотна ворсового (включаючи довговорсове полотно) та полотна махрового походженням з Китайської Народної Республiки та Республiки Корея та методу, на пiдставi якого було визначено демпiнгову маржу;
зробила позитивний висновок щодо наявностi факту iстотної шкоди нацiональному товаровиробниковi;
визначила, що iснує причинно-наслiдковий зв'язок мiж фактом демпiнгового iмпорту в Україну полотна ворсового (включаючи довговорсове полотно) та полотна махрового походженням з Китайської Народної Республiки та Республiки Корея та iстотною шкодою, заподiяною нацiональному товаровиробниковi;
визначила, що нацiональнi iнтереси України потребують застосування остаточних антидемпiнгових заходiв;
визначила, що запропонованi корейськими компанiями "Taekwang Industrial Co. Ltd.", "Well - Tex Co. Ltd.", "Hoshin Global. Inc.", "Insung Hitech Co., Ltd." зобов'язання щодо припинення демпiнгового iмпорту є неприйнятними, оскiльки умови для прийняття зобов'язань, якi пропонуються даними компанiями, не дають можливостi зробити висновок стосовно того, чи є запропонований компанiями рiвень пiдвищення цiни вищим, нiж це необхiдно для усунення демпiнгового iмпорту, та достатнiм для усунення шкоди, що заподiюється нацiональному товаровиробниковi цим iмпортом.
Беручи до уваги зазначене та керуючись положеннями статтi 16 Закону, Комiсiя вирiшила:
1. Застосувати остаточнi антидемпiнговi заходи щодо iмпорту в Україну товару, що має такий опис: полотна трикотажнi ворсовi (включаючи довговорсовi полотна) та полотна махровi походженням з Китайської Народної Республiки та Республiки Корея, якi класифiкуються згiдно з УКТЗЕД за кодом 6001.
2. Вiдхилити зобов'язання щодо припинення демпiнгового iмпорту, запропонованi корейськими компанiями "Taekwang Industrial Co. Ltd.", "Well - Tex Co. Ltd.", "Hoshin Global. Inc.", "Insung Hitech Co., Ltd.".
3. Установити, що:
3.1. Остаточнi антидемпiнговi заходи застосовуються з моменту набрання чинностi цим рiшенням.
3.2. Остаточнi антидемпiнговi заходи застосовуються строком на п'ять рокiв.
3.3. Остаточнi антидемпiнговi заходи застосовуються шляхом запровадження справляння остаточного антидемпiнгового мита щодо iмпорту в Україну товару, зазначеного в пунктi 1 цього рiшення.
3.4. Розмiр ставки остаточного антидемпiнгового мита на iмпорт в Україну товару, зазначеного в пунктi 1 цього рiшення, становить:
для Китайської Народної Республiки - 140 вiдсоткiв,
для Республiки Корея - 27,99 вiдсотка.
3.5. Остаточне антидемпiнгове мито справляється у вiдсотках до митної вартостi товару, зазначеного в пунктi 1 цього рiшення.
3.6. Сплата остаточного антидемпiнгового мита здiйснюється в готiвковiй або безготiвковiй формi, або шляхом внесення суми мита на депозит, або оформлення вiдповiдного боргового зобов'язання, якщо iнше не передбачено законодавством України.
3.7. Остаточне антидемпiнгове мито справляється митними органами України незалежно вiд сплати iнших податкiв i зборiв (обов'язкових платежiв), у тому числi мита, митних зборiв тощо, якi, як правило, справляються пiд час iмпорту в Україну товарiв.
3.8. Застосування остаточних антидемпiнгових заходiв не повинно створювати перешкод для здiйснення митного оформлення товару, зазначеного в пунктi 1 цього рiшення.
3.9. Iмпорт на митну територiю України товару, зазначеного у пунктi 1 цього рiшення, без сертифiката про походження здiйснюється зi сплатою остаточного антидемпiнгового мита у максимальному розмiрi - 140 вiдсоткiв.
4. Доручити:
4.1. Мiнiстерству:
завершити антидемпiнгове розслiдування щодо iмпорту в Україну полотен трикотажних ворсових (включаючи довговорсовi полотна) та полотен махрових походженням з Китайської Народної Республiки та Республiки Корея, порушене рiшенням Комiсiї вiд 21 травня 2008 року N АД-173/2008/143-42;
забезпечити опублiкування повiдомлення про це рiшення в газетi "Урядовий кур'єр".
4.2. Мiнiстерству закордонних справ України нотифiкувати Посольство Китайської Народної Республiки в Українi та Посольство Республiки Корея в Українi про це рiшення.
4.3. Державнiй митнiй службi України:
видати вiдповiднi акти на виконання цього рiшення;
протягом перiоду застосування остаточних антидемпiнгових заходiв щоквартально надавати до Мiнiстерства митну статистику щодо обсягiв i вартостi iмпорту в Україну полотен трикотажних ворсових (включаючи довговорсовi полотна) та полотен махрових, що класифiкуються згiдно з УКТЗЕД за кодом 6001;
забезпечити справляння антидемпiнгового мита вiдповiдно до опису товару, зазначеного в пунктi 1 цього рiшення Комiсiї,
5. Мiнiстерству i Державнiй митнiй службi України вживати всiх необхiдних заходiв для запобiгання недобросовiсному виконанню iноземними виробниками/експортерами, а також iмпортерами вимог цього рiшення.
6. Це рiшення набирає чинностi через 30 днiв з дня опублiкування повiдомлення про нього в газетi "Урядовий кур'єр".
Copyright © 2025 НТФ «Интес» Все права сохранены. |