МIНIСТЕРСТВО ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА ТА ЯДЕРНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ

I Н С Т Р У К Ц I Я
м.Київ

вiд 10.10.97 N 164

 

Зареєстровано
в Мiнiстерствi юстицiї України
27 жовтня 1997 р. за N 505/2309

Затверджено
наказом Мiнекобезпеки України вiд
10.10.1997 р. N 164


Iнструкцiя щодо заповнення повiдомлення

     Iнструкцiя розроблена вiдповiдно до Положення про контроль за транскордонним перевезенням вiдходiв i їх утилiзацiєю/видаленням, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12 вересня 1997 року N 1016, i визначає порядок заповнення повiдомлення про транскордонне перевезення вiдходiв, формуляр якого наведено у додатку 2 до зазначеного Положення.

     Блоки 1-23 заповнюються експортером/повiдомником (1). _______________

     (1) Згiдно з п.5 зазначеного Положення повiдомником може бути: виробник вiдходiв, експортер, компетентний орган країни експорту (особа, призначена компетентним органом).

     Блок 24 заповнюється компетентними органами країн iмпорту i транзиту.

     Блоки 25-26 заповнюються компетентним органом країни iмпорту i можуть бути використанi компетентними органами будь-яких заiнтересованих країн.

     Блок 1: Експортер/повiдомник вказує повну назву i адресу компанiї, що експортує вiдходи, її реєстрацiйний номер (якщо це можливо), а також прiзвище, номери телефону i телефаксу особи, з якою можна встановити контакт у будь-який час у зв'язку з будь-якою аварiєю пiд час перевезення вантажу. В цьому блоцi також необхiдно навести обгрунтування для експорту вiдходiв.

     Блок 2: Експортер/повiдомник вказує повну назву компанiї, що iмпортує вiдходи/вантажоодержувача, її реєстрацiйний номер (по можливостi), а також прiзвище, номери телефону i телефаксу особи, з якою можна встановити контакт у будь-який час i у зв'язку з будь-якою аварiєю пiд час перевезення вантажу. Якщо iмпортер/вантажоодержувач i об'єкт для видалення/утилiзацiї є однiєю i тiєю самою особою, то в цьому випадку впишiть слова "Те саме, що i в блоцi 8". У випадку, коли це не так, наприклад, коли мають мiсце операцiї R12 (акумуляцiя матерiалу, призначеного для будь-якої з операцiй R1-R12), необхiдно заповнити обидва блоки 2 i 8.

     Блок 3: Пiд час видачi повiдомлення компетентним органом присвоюється номер повiдомленню у вiдповiдностi до прийнятої ним системи. Даний номер друкується у формуляр. Потрiбно вказати операцiю видалення/утилiзацiї, а також те, чи охоплює повiдомлення одне вiдвантаження (разове повiдомлення) або декiлька вiдвантажень (загальне повiдомлення). Iнша iнформацiя вимагається обов'язково у випадку, коли є операцiї видалення (iii).

     Блоки 4, 5, 6: Вказує загальну заплановану кiлькiсть поставок, а також перiод часу, протягом якого вiдходи повиннi бути експортованi. У разi загального повiдомлення, що охоплює декiлька поставок, необхiдна iнформацiя про передбачуванi дати кожної поставки або, якщо це невiдомо, про передбачувану перiодичнiсть поставок, а також про оцiнювану загальну кiлькiсть та оцiнювану кiлькiсть у кожнiй окремiй поставцi, бажано в кiлограмах чи тоннах або, якщо неможливо iнакше, в лiтрах.

     Блоки 7, 11, 12: Вказує назву i адресу перевiзника та його реєстрацiйний номер (якщо це можливо), а також прiзвище, адресу, номер телефону i телефаксу особи, до якої слiд звертатися. Якщо задiяно бiльше одного перевiзника, вкажiть "Див. перелiк, що додається" i додайте перелiк, що мiстить iнформацiю, яка вимагається, по кожному перевiзнику. Вкажiть вид(и) перевезення i вид(и) тари (див. коди на зворотi формуляра).

     Блоки 8 i 9: Надає у повному обсязi iнформацiю, яка вимагається, про об'єкт для видалення/утилiзацiї (назва, адреса, по можливостi реєстрацiйний номер, прiзвище, номер телефону чи телефаксу особи, до якої слiд звертатися). Вкажiть мiсце i методи (див. коди на зворотi формуляра) видалення/утилiзацiї, а також опишiть обгрунтування методу(iв), що використовується(ються) з точки зору впливу на навколишнє середовище (довкiлля). Якщо необхiдно, надайте додаткову iнформацiю.

     Блок 10: Наводить необхiдну iнформацiю про виробника вiдходiв i про процес та мiсце розташування виробництва. Якщо сам експортер/повiдомник є також i виробником вiдходiв, впишiть у блок слова "Те саме, що i в блоцi 1". Якщо вiдходи виробляються бiльш, нiж одним виробником, впишiть слова "Див. перелiк, що додається" i додайте перелiк з необхiдною iнформацiєю про кожного виробника. Деякi країни можуть побажати, щоб iнформацiя про виробника надавалась в окремому додатку, доступному тiльки для компетентних органiв.

     Блок 13: Наводить загальноприйняту назву вiдходiв та їх склад (вид i концентрацiя найбiльш токсичних компонентiв), а також iншу небезпеку, яку являють данi вiдходи при поводженнi з ними, зокрема при видаленнi/утилiзацiї їх передбаченим методом. Надається також iнформацiя стосовно спецiальних вимог до поводження з вiдходами, включно з термiновими заходами у разi аварiї. Вкажiть будь-якi спецiальнi запобiжнi заходи стосовно вантажу (включно з дiями у разi розливу), транспортнi картки аварiйної ситуацiї i т.iн. Якщо необхiдно, слiд використовувати додатки.

     Блок 14: Вказує фiзичнi властивостi вiдходiв при нормальнiй температурi i тиску (див. коди на зворотi формуляра).

     Блок 15: Вказує iдентифiкацiйний код вiдходiв, яким даний матерiал позначається в країнi експорту i, якщо вiн вiдомий, в країнi iмпорту. Вкажiть назву вiдходiв згiдно з Мiжнародним кодом iдентифiкацiї вiдходiв (МКIВ) або з будь-яким iншим кодом (вказати), наприклад, кодом Європейського каталогу вiдходiв (ЄКВ), кодом гармонiзованої системи (ГС) тощо. Методи класифiкацiї - МКIВ наведенi в Iнструкцiї з отримання мiжнародного коду iдентифiкацiї вiдходiв.

     Блок 16: Стосується вiдходiв, призначених для утилiзацiї. Робиться посилання на класифiкацiйний перелiк ОЕСР.

     Блоки 17, 18, 19: Вказує номер Y, номер H (див. на зворотi формуляра), а також iдентифiкацiйний номер ООН, включно з точним вантажним найменуванням i класом ООН. Класи ООН, iдентифiкацiйнi номери ООН (тобто чотиризначнi номери) i точнi вантажнi найменування ООН наведенi в Рекомендацiях ООН по перевезенню небезпечних вантажiв (восьме переглянуте видання, ST/SG/AS.101/1/Rev.8, ООН, Нью-Йорк, 1993 р.). Рекомендацiї ООН мiстять умови, за яких вiдходи можуть стати об'єктом мiжнародних перевезень.

     Блок 20: Вказує код країни (див. на зворотi формуляра) для кожної з країн, через територiю яких буде перевозитися вантаж, а також пункти ввезення та вивезення для кожної країни зокрема. Вкажiть назву, адресу, номер телефону i телефаксу вiдповiдного компетентного органу в країнi експорту, iмпорту i для кожної з країн транзиту.

     Блок 21: Заповнення вимагається для вантажiв, що ввозяться, провозяться транзитом або вивозяться з територiї країн - членiв ЄС.

     Блок 22: Вказує кiлькiсть i конкретнi номери додаткiв.

     Блок 23: Перед тим, як формуляр повiдомлення направлено до компетентного органу країни експорту, виробник i (або) експортер вiдходiв пiдписують i датують кожний екземпляр повiдомлення. Прiзвище уповноваженого представника виробника i (або) експортера пишеться великими лiтерами поруч з пiдписом.

     Слiд зазначити, що пiдписанням декларацiї експортер/виробник засвiдчує, що iнформацiя є повною i точною, що iснує дiючий письмовий контракт мiж експортером i особою, вiдповiдальною за видалення/утилiзацiю, i що вступили чи мають вступити в силу необхiднi фiнансовi гарантiї, якi охоплюють транскордонне перевезення. Повiдомлення має супроводжуватися пiдтвердженням гарантiї та iнформацiї стосовно контракту мiж експортером i особою, вiдповiдальною за видалення/утилiзацiю, i, якщо це вимагається компетентними органами, пiдтвердженням iнших фiнансових гарантiй.

     Блок 24: Заповнюють компетентнi органи країн iмпорту i транзиту для пiдтвердження одержання повiдомлення.

     Блок 25: Для використання компетентним органом будь-якої заiнтересованої країни при наданнi письмової згоди на транскордонне перевезення вiдходiв. Вкажiть назву країни (див. коди), дату, коли була надана згода, i дату, коли вона закiнчується. Якщо перевезення пiдлягає спецiальним умовам, проставте (Х) у вiдповiдному квадратi i заповнiть блок 26 на зворотi форми.

     При наявностi заперечень щодо перевезення компетентнi органи заповнюють у блоцi 25 "Заперечення". Тодi для пояснення заперечень може бути використаний блок 26 чи окремий лист.

     Блок 26 (на зворотi форми): Цей блок може бути використаний компетентними органами замiсть окремого листа у разi висунення спецiальних умов для своєї письмової згоди на перевезення чи при поясненнi свого заперечення щодо перевезення.

"Офiцiйний вiсник України" 1997, число 44, стор.210
Код нормативного акта: 4177/1997

Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.