ПОСТАНОВА
м.Київ
вiд 5 жовтня 1998р. | N 1598 |
---|
Iз змiнами i доповненнями, внесеними
постановою Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 12 жовтня 2000 року N 1537
Прем'єр-мiнiстр України | В. ПУСТОВОЙТЕНКО |
Затверджено постановою Кабiнету мiнiстрiв України вiд 5 жовтня 1998р. |
Митна вартiсть товарiв заявляється митному органу декларантом пiд час перемiщення товарiв через митний кордон України.
(пункт 1 доповнено абзацом другим згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12.10.2000 р. N 1537) |
Пiд час визначення митної вартостi до неї включаються цiна товару, зазначена в рахунку-фактурi (рахунку-проформi), i фактичнi витрати, якщо їх не включено до рахунку-фактури (рахунку- проформи) - залежно вiд умов поставки цих товарiв згiдно з Правилами IНКОТЕРМС (у редакцiї 1990 року):
Форма подання вiдомостей та iнших матерiалiв щодо пiдтвердження заявленої митної вартостi товарiв визначається Держмитслужбою.
Митна вартiсть товарiв, що ввозяться на митну територiю України громадянами, якi не є суб'єктами пiдприємницької дiяльностi, визначається на пiдставi документiв (товарнi чеки, ярлики, договори дарування тощо), якi пiдтверджують цiну придбання цих товарiв та якi можна iдентифiкувати з наявним товаром, якщо зазначенi в цих документах вiдомостi не викликають сумнiву щодо їх достовiрностi.
(пункт 2 доповнено абзацами згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12.10.2000 р. N 1537) |
3. У разi неможливостi визначення митної вартостi товарiв на пiдставi поданих документiв та/або у разi явної невiдповiдностi заявленої митної вартостi товарiв митнiй вартостi товарiв, що мiститься в базi даних цiнової iнформацiї Держмитслужби, митна вартiсть визначається на пiдставi цiн на iдентичнi товари, що дiють у провiдних країнах - експортерах цих товарiв, з урахуванням таких вимог:
(абзац перший пункту 3 в редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12.10.2000 р. N 1537) |
призначення та характеристики;
якiсть; наявнiсть одного й того ж товарного знака та репутацiя на ринку;
4. У разi неможливостi визначення митної вартостi товарiв на пiдставi поданих документiв та у разi вiдсутностi iнформацiї щодо цiн на iдентичнi товари митна вартiсть визначається на пiдставi цiн на подiбнi товари, що дiють у провiдних країнах - експортерах цих товарiв, з урахуванням таких вимог:
(абзац перший пункту 4 в редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12.10.2000 р. N 1537) |
Для визначення подiбностi товарiв враховуються:
призначення та характеристики;
якiсть, наявнiсть товарного знака та репутацiя на ринку;
5. Iнформацiя про цiни на iдентичнi й подiбнi товари у провiдних країнах-експортерах, яка формується на основi даних митних документiв, вiдомостей з прайс-листiв, каталогiв торговельних фiрм та iнших довiдникiв, мiститься в базi даних цiнової iнформацiї Держмитслужби.
(пункт 5 в редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12.10.2000 р. N 1537) |
копiя експортної вантажної митної декларацiї країни вiдправлення;
контракти з третiми особами, якi мають вiдношення до договору (угоди) на поставку;
калькуляцiя фiрми - виробника товару (у разi згоди фiрми надати її українському покупцю);
Усi додатковi витрати, що виникли в декларанта у зв'язку з поданням таких документiв та iнших матерiалiв, вiдносяться на рахунок декларанта.
Для пiдтвердження заявленої митної вартостi можуть використовуватися як допомiжний матерiал висновки органiзацiй, уповноважених Держмитслужбою на проведення цiнової експертизи.
(пункт 6 доповнено абзацами згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12.10.2000 р. N 1537) |
7. Визначення митної вартостi повинно бути здiйснене митним органом у термiн, що не перевищує 15 робочих днiв. У виняткових випадках цей термiн може бути збiльшений за рiшенням керiвника митного органу.
Збiльшення термiну визначення митної вартостi не є для iмпортера фактичною вiдстрочкою всiх необхiдних платежiв за митне оформлення товарiв та iнших предметiв.
На письмовий запит декларанта митний орган зобов'язаний у тижневий термiн надати роз'яснення причин, з яких заявлена декларантом митна вартiсть не може бути прийнята для митного оформлення.
Вiдповiдальнiсть за прийняття рiшення щодо митної вартостi товарiв несе посадова особа митного органу, до компетенцiї якої належить визначення цiєї вартостi.
(пункт 7 в редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12.10.2000 р. N 1537) |
У разi встановлення iндикативних цiн на товари, якi експортуються та зовнiшньоекономiчнi угоди щодо яких пiдлягають реєстрацiї чи передбачають отримання лiцензiї, а цiни на цi товари зазначаються у вiдповiдних реєстрацiйних документах, додаткове обґрунтування цiн експортером не проводиться.
(абзац другий пункту 8 в редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12.10.2000 р. N 1537) |
У разi встановлення iндикативних цiн на товари, зовнiшньоекономiчнi угоди щодо яких не пiдлягають реєстрацiї чи не передбачають отримання лiцензiї, цiни на такi товари повиннi вiдповiдати iндикативним цiнам, установленим на момент здiйснення зовнiшньоторговельної операцiї. Якщо цiна, обумовлена в угодi, вiдрiзняється вiд iндикативної, для митного оформлення такого товару подається лист - погодження державного органу, на який згiдно iз законодавством покладено обов'язки з установлення iндикативних цiн.
(абзац третiй пункту 8 в редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12.10.2000 р. N 1537) |
Copyright © 2024 НТФ «Интес» Все права сохранены. |