ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змiн до Регламенту Верховної Ради України щодо вдосконалення електронної форми документообiгу у Верховнiй Радi України
Верховна Рада України постановляє:
I. Внести до Регламенту Верховної Ради України, затвердженого Законом України "Про Регламент Верховної Ради України" (Вiдомостi Верховної Ради України, 2010 р., NN 14 - 17, ст. 133 iз наступними змiнами), такi змiни:
1. Статтю 7 доповнити частиною п'ятою такого змiсту:
"5. Апарат Верховної Ради забезпечує ведення бази даних нормативно-правової iнформацiї "Законодавство України", що мiстить, у тому числi, еталоннi електроннi тексти оригiналiв прийнятих Верховною Радою актiв. Еталонним електронним текстом вважається текст акта, прийнятого Верховною Радою, що зберiгається у формi комп'ютерного файла, цiлiснiсть якого забезпечується за допомогою спецiальних засобiв захисту iнформацiї. Доступ до такої бази даних на офiцiйному веб-сайтi Верховної Ради є вiльним та безоплатним".
2. Доповнити статтею 71 такого змiсту:
"Стаття 71. Документообiг у Верховнiй Радi
1. Документообiг у Верховнiй Радi здiйснюється в електроннiй та паперовiй формах. Електронна форма документообiгу є основною.
2. Документом у розумiннi цього Регламенту є документ, створений в електроннiй формi з додержанням вимог законiв України "Про електроннi документи та електронний документообiг" та "Про електроннi довiрчi послуги", а у випадках, передбачених цим Регламентом, - створений у паперовiй формi.
3. Усi документи, передбаченi цим Регламентом, створюються в електроннiй формi, крiм випадкiв, установлених цим Регламентом, а також у разi неможливостi використання єдиної автоматизованої системи роботи з документами у Верховнiй Радi України (далi - єдина автоматизована система) з технiчних причин.
Подання документiв, що вносяться до Верховної Ради, про призначення (обрання) на посади, звiльнення з посад, припинення повноважень, надання згоди на призначення чи звiльнення з посад, висловлення недовiри у випадках, передбачених Конституцiєю України, здiйснюється в електроннiй або у паперовiй формi. Документи, якi мiстять конфiденцiйну iнформацiю про особу, подаються у паперовiй формi.
4. Документи, що подаються до Верховної Ради в електроннiй формi, а також електроннi копiї оригiналiв паперових документiв вносяться (створюються) до (в) єдиної автоматизованої системи вiдповiдно до Положення про єдину автоматизовану систему роботи з документами у Верховнiй Радi України, затвердженого Головою Верховної Ради України".
3. У пунктах 1 i 2 частини другої статтi 13 слова "Письмова пропозицiя" замiнити словами "Пропозицiя у паперовiй формi".
4. У частинi четвертiй статтi 191 слово "письмовий" виключити.
5. У пунктi 5 частини першої статтi 28 слово "письмовi" виключити.
6. У частинi другiй статтi 29 слова "письмовою пропозицiєю, внесеною" замiнити словами "пропозицiєю, внесеною в паперовiй формi".
7. У частинi п'ятiй статтi 33 слова "у письмовiй формi" замiнити словами та цифрами "вiдповiдно до статтi 89 цього Регламенту".
8. У частинi четвертiй статтi 34 слово "письмову" виключити.
9. У частинi другiй статтi 42 слова "у письмовiй формi" виключити.
10. У частинi п'ятiй статтi 48 слова "може у дводенний строк звернутися до Голови Верховної Ради України з вiдповiдною письмовою заявою" замiнити словами "протягом двох робочих днiв подає Головi Верховної Ради України вiдповiдну заяву".
11. У статтi 51:
у першому реченнi частини третьої слова "в письмовiй формi звернутися до головуючого" замiнити словами "подати заяву в паперовiй формi головуючому";
у першому реченнi частини п'ятої слова "письмово звертаються" замiнити словами "подають заяву";
у частинi сьомiй слова "письмове звернення" замiнити словами "звернення у паперовiй формi".
12. У частинi першiй статтi 56 слово "письмовими" виключити.
13. У статтi 60:
у другому реченнi частини першої слова "письмового повiдомлення" замiнити словами "повiдомлення в електроннiй або паперовiй формi", а у третьому реченнi слова "письмовому повiдомленнi" - словами "такому повiдомленнi";
у частинi третiй:
у першому реченнi слово "письмово" замiнити словами "в електроннiй або паперовiй формi";
у другому реченнi слова "Письмове повiдомлення" замiнити словами "Повiдомлення в електроннiй або паперовiй формi".
14. У третьому реченнi частини першої статтi 601 слова "письмовим повiдомленням" замiнити словом "поданням".
15. У статтi 76:
у частинах другiй i третiй слово "письмовою" виключити;
у частинi п'ятiй слово "письмовий" виключити.
16. У частинi третiй статтi 85 слова "письмовiй формi" та "письмового" виключити.
17. У другому реченнi частини першої статтi 86 слово "письмовий" виключити.
18. В абзацi першому частини першої статтi 88 слово "письмовому" виключити.
19. У статтi 89:
у частинi першiй слова "i Нацiональному банку України" виключити;
у частинi сьомiй слово "письмово" виключити;
у частинi дев'ятiй слово "письмово" замiнити словами "в електроннiй формi".
20. Частину другу статтi 91 викласти в такiй редакцiї:
"2. Зазначенi у цiй статтi документи подаються в електроннiй формi, крiм випадкiв, передбачених цим Регламентом. До документiв, якi вiдповiдно до цього Регламенту подаються у паперовiй формi, додаються їх електроннi файли".
21. У статтi 92:
частину першу доповнити словами "а у випадку внесення у неробочий час - не пiзнiше наступного робочого дня";
частину третю викласти в такiй редакцiї:
"3. Пропозицiї, поправки, висновки до законопроектiв подаються до Апарату Верховної Ради або безпосередньо до комiтету чи до тимчасової спецiальної комiсiї, якi визначенi головними з вiдповiдних законопроектiв, в електроннiй формi";
у частинi четвертiй слова "вводяться Апаратом Верховної Ради до бази даних законопроектiв електронної комп'ютерної мережi веб-сайту Верховної Ради" замiнити словами "вносяться до єдиної автоматизованої системи та розмiщуються на веб-сайтi Верховної Ради".
22. У частинi третiй статтi 96 слово "письмового" виключити.
23. Перше речення частини першої та частину третю статтi 97 викласти в такiй редакцiї:
"1. Щодо кожного законопроекту, включеного до порядку денного сесiї Верховної Ради, Апарат Верховної Ради та головний комiтет ведуть справу законопроекту в електроннiй та паперовiй формах";
"3. До справи законопроекту, яка ведеться в електроннiй формi, включаються оригiнали електронних документiв та iдентичнi за документарною iнформацiєю та реквiзитами електроннi копiї оригiналiв паперових документiв.
До справи законопроекту, яка ведеться в паперовiй формi, включаються оригiнали документiв у паперовiй формi та копiї електронних документiв у паперовiй формi".
24. Статтю 98 викласти в такiй редакцiї:
"Стаття 98. Надання законопроектiв народним депутатам
1. Усi зареєстрованi законопроекти та супровiднi документи до них вiдповiдно до статтi 99 цього Регламенту, законопроекти, пiдготовленi до другого та наступних читань, висновки щодо законопроектiв, пiдготовленi головним комiтетом до першого та наступних читань, висновки iнших комiтетiв, пропозицiї Президента України разом з висновком головного комiтету, порiвняльною таблицею та iншими супровiдними документами вiдповiдно до статтi 133 цього Регламенту, пропозицiї щодо усунення неузгодженостей чи редакцiйних неточностей у прийнятому законi надаються народному депутату в електронному виглядi засобами єдиної автоматизованої системи шляхом розсилки iнформацiйних листiв.
За зверненням народного депутата до Апарату Верховної Ради йому надаються паперовi копiї зазначених документiв протягом трьох робочих днiв з дня такого звернення.
2. Iнформацiйний лист про реєстрацiю законопроектiв надсилається народному депутату на початку робочого дня, наступного за днем направлення вiдповiдного законопроекту до головного комiтету (або тимчасової спецiальної комiсiї у разi її створення), але не ранiше дня його розмiщення в єдинiй автоматизованiй системi. Iнформацiйний лист має мiстити посилання на вiдповiднi сторiнки єдиної автоматизованої системи.
Iнформацiйний лист про законопроекти, пiдготовленi до другого та наступних читань, висновки щодо законопроектiв, пiдготовленi головним комiтетом до першого, повторного першого, другого, повторного другого, третього читання, висновки iнших комiтетiв, висновки експертиз, пропозицiї Президента України разом з висновком головного комiтету, порiвняльною таблицею та iншими супровiдними документами вiдповiдно до статтi 133 цього Регламенту, пропозицiї щодо усунення неузгодженостей чи редакцiйних неточностей у прийнятому законi надається народному депутату засобами єдиної автоматизованої системи на початку робочого дня, наступного за днем їх реєстрацiї в єдинiй автоматизованiй системi.
3. Висновки комiтетiв до зареєстрованих законопроектiв, законопроекти, пiдготовленi до другого та наступних читань, i супровiднi документи до них вносяться до єдиної автоматизованої системи".
25. У статтi 99:
у частинi першiй:
в абзацi першому слова "титульному та наступних аркушах" замiнити словами "титульнiй та наступних сторiнках";
у пунктi 4 слово "аркушiв" замiнити словом "сторiнок";
у пунктi 2 частини другої слова "в письмовiй формi" виключити.
26. У статтi 104:
у частинi третiй слово "письмової" виключити;
у частинi четвертiй слова "базi даних законопроектiв електронної комп'ютерної мережi веб-сайту Верховної Ради" замiнити словами "єдинiй автоматизованiй системi".
27. У частинi третiй статтi 105 слова "базi даних законопроектiв електронної комп'ютерної мережi веб-сайту Верховної Ради" замiнити словами "єдинiй автоматизованiй системi".
28. У частинi другiй статтi 107 слова "базi даних законопроектiв електронної комп'ютерної мережi веб-сайту Верховної Ради" замiнити словами "єдинiй автоматизованiй системi".
29. Частину другу статтi 117 викласти в такiй редакцiї:
"2. Законопроект, пiдготовлений до другого чи повторного другого читання, має бути завiзований керiвником секретарiату головного комiтету та пiдписаний головою цього комiтету.
Текст такого законопроекту опрацьовується в юридичному i редакцiйному пiдроздiлах Апарату Верховної Ради. Висновки юридичної експертизи та редакцiйного опрацювання пiдписуються керiвниками вiдповiдних пiдроздiлiв та додаються до супровiдних документiв, якi надаються народним депутатам разом iз законопроектом. Такi висновки можуть бути врахованi головним комiтетом пiд час пiдготовки законопроекту до другого чи повторного другого читання".
30. Статтю 118 доповнити частиною шостою такого змiсту:
"6. У разi якщо висновки юридичної експертизи та редакцiйного опрацювання мiстять зауваження до законопроекту, пiдготовленого до другого читання чи повторного другого читання, головний комiтет може розглянути на своєму засiданнi пропозицiї (поправки) членiв комiтету, пiдготовленi з урахуванням таких висновкiв".
31. У статтi 130:
частину першу викласти в такiй редакцiї:
"1. Оригiнал прийнятого Верховною Радою закону в електроннiй формi не пiзнiш як у десятиденний строк з дня його прийняття вiзується керiвником секретарiату головного комiтету та пiдписується головою цього комiтету.
Текст прийнятого Верховною Радою закону в електроннiй формi опрацьовується в юридичному пiдроздiлi, висновок остаточної юридичної експертизи якого вноситься в єдину автоматизовану систему.
Керiвник пiдроздiлу, на який покладено функцiю з оформлення на пiдпис Головi Верховної Ради України прийнятих Верховною Радою актiв, виготовляє оригiнал прийнятого Верховною Радою закону в паперовiй формi та подає його на пiдпис Головi Верховної Ради України разом з копiєю висновку остаточної юридичної експертизи у паперовiй формi";
у першому реченнi частини третьої слова "письмово звернутися" замiнити словами "звернутися iз заявою".
32. У частинi третiй статтi 131 слово "письмовi" виключити.
33. Частину першу статтi 132 доповнити другим реченням такого змiсту: "Пропозицiї Президента України до поверненого ним закону подаються у паперовiй формi, а їх електронна копiя вноситься до єдиної автоматизованої системи".
34. Частини першу i третю статтi 139 викласти в такiй редакцiї:
"1. Пiдписанi Президентом України закони публiкуються в газетi "Голос України" та у Вiдомостях Верховної Ради України, а також розмiщуються на офiцiйному веб-сайтi Верховної Ради. Публiкацiя законiв та iнших актiв Верховної Ради у цих друкованих засобах масової iнформацiї є офiцiйною";
"3. У разi виявлення невiдповiдностi опублiкованого закону, постанови чи iншого акта Верховної Ради оригiналу такого акта у строк не пiзнiш як через 10 днiв з дня виявлення такої невiдповiдностi уточнений текст закону, постанови чи iншого акта Верховної Ради публiкується в газетi "Голос України", у черговому номерi Вiдомостей Верховної Ради України, та, за необхiдностi, здiйснюються вiдповiднi виправлення в еталонному електронному текстi оригiналу вiдповiдного акта в базi даних нормативно-правової iнформацiї "Законодавство України".
35. У частинi першiй статтi 140:
абзац перший пiсля слiв "справу закону" доповнити словами "в електроннiй та паперовiй формах";
пункт 1 викласти в такiй редакцiї:
"1) прийнятий текст закону в паперовiй формi та його копiю в електроннiй формi".
36. У частинi четвертiй статтi 142 слово "письмовiй" замiнити словом "паперовiй".
37. У статтi 143:
частину першу пiсля слiв "поправок до них здiйснюється" доповнити словами "у паперовiй формi";
у частинi другiй слова "iз письмовим поданням" замiнити словами "iз поданням у паперовiй формi";
у частинi дев'ятiй слова "письмового подання" замiнити словами "подання в паперовiй формi".
38. У статтi 144:
у частинах першiй i четвертiй слова "письмовим зверненням" замiнити словами "зверненням у паперовiй формi";
у частинi п'ятiй слова "письмовим зверненням" замiнити словами "зверненням у паперовiй формi", а слова "письмовою вмотивованою пропозицiєю" - словами "вмотивованою пропозицiєю у паперовiй формi".
39. У частинi п'ятiй статтi 157 слова "письмовими заявами" замiнити словами "заявами у паперовiй формi".
40. У статтi 170:
у частинах четвертiй i п'ятiй слова "письмового подання" замiнити словами "подання в паперовiй формi";
у частинi шостiй слово "письмово" замiнити словами "у паперовiй формi".
41. Статтю 194 доповнити частиною третьою такого змiсту:
"3. Документи, зазначенi в частинах першiй та другiй цiєї статтi, подаються в паперовiй формi з додержанням вимог, визначених Законом України "Про мiжнароднi договори України".
42. У статтi 205:
у частинi першiй слово "письмово" виключити;
у частинi другiй слово "письмовим" виключити.
43. У частинi шостiй статтi 208 слово "письмовим" виключити.
44. У частинi тринадцятiй статтi 2081 слово "письмовим" виключити.
45. У частинi п'ятiй статтi 209 слово "письмовим" виключити.
46. У частинi другiй статтi 211 слово "письмовим" виключити.
47. У частинi другiй статтi 212 слово "письмове" виключити.
48. У статтi 229:
у частинi п'ятiй слово "письмово" замiнити словами "в електроннiй формi";
у першому реченнi частини шостої слово "письмово" виключити;
у другому реченнi частини шостої та частинi сьомiй слова "письмовi запитання" в усiх вiдмiнках замiнити словом "запитання" у вiдповiдному вiдмiнку.
49. У статтi 230:
у частинi другiй слова "усних чи письмових запитань" замiнити словами "запитань в уснiй чи електроннiй формi";
у частинi третiй слова "одне усне або одне письмове запитання" замiнити словами "подання одного запитання (в уснiй чи електроннiй формi)";
у частинi четвертiй слова "уснi або письмовi" виключити;
у частинi шостiй слова "усних запитань або оголосити письмовi запитання" замiнити словами "запитань в уснiй чи електроннiй формi";
у частинi сьомiй слово "письмового" замiнити словами "поданого в електроннiй формi".
50. У частинi другiй статтi 236 слова "уснi чи письмовi запитання" замiнити словами "запитання (в уснiй чи паперовiй формi)".
51. У частинах першiй та четвертiй статтi 240 слово "письмовi" виключити.
II. Прикiнцевi та перехiднi положення
1. Цей Закон набирає чинностi з дня, наступного за днем його опублiкування, та вводиться в дiю з першого дня третьої сесiї Верховної Ради України дев'ятого скликання.
2. З дня набрання чинностi цим Законом визнати таким, що втратив чиннiсть, Закон України "Про внесення змiн до Регламенту Верховної Ради України щодо запровадження електронного документообiгу, пов'язаного iз законодавчим процесом" (Вiдомостi Верховної Ради України, 2019 р., N 49, ст. 334).
3. З дня набрання чинностi цим Законом i до першого дня четвертої сесiї Верховної Ради України дев'ятого скликання документи, передбаченi Регламентом Верховної Ради України, створюються у паперовiй або електроннiй формi.
4. Дiя пункту 1 роздiлу I цього Закону в частинi розмiщення еталонних електронних текстiв оригiналiв прийнятих Верховною Радою України актiв у базi даних нормативно-правової iнформацiї "Законодавство України" поширюється на акти Верховної Ради України, що були внесенi до цiєї бази даних до набрання чинностi цим Законом.
5. Рекомендувати Головi Верховної Ради України видати акти, що випливають з необхiдностi реалiзацiї положень цього Закону, у тому числi внести змiни до плану впровадження електронного документообiгу Верховної Ради України, забезпечити вжиття невiдкладних заходiв iз запровадження електронного документообiгу у Верховнiй Радi України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
6. Кабiнету Мiнiстрiв України у межах компетенцiї забезпечити вжиття заходiв iз захисту iнформацiї, оперування якою пов'язано iз впровадженням цього Закону.
7. У разi неможливостi використання єдиної автоматизованої системи з технiчних причин у перiод з моменту встановлення такого факту i до вiдновлення функцiонування єдиної автоматизованої системи в штатному режимi документообiг у Верховнiй Радi України здiйснюється у паперовiй формi. Факти неможливостi використання єдиної автоматизованої системи з технiчних причин та вiдновлення її роботи у штатному режимi встановлюються актом вiдповiдного структурного пiдроздiлу Апарату Верховної Ради України.
Перехiд до документообiгу в паперовiй формi та повернення до документообiгу в електроннiй формi здiйснюються за розпорядженням Голови Верховної Ради України, прийнятим на пiдставi вiдповiдного подання керiвника Апарату Верховної Ради України.
Електроннi копiї документiв, створених у паперовiй формi у перiод, передбачений абзацом першим цього пункту, вносяться до єдиної автоматизованої системи протягом п'яти робочих днiв з дня повернення до документообiгу в електроннiй формi.
Президент України | В. ЗЕЛЕНСЬКИЙ |
м. Київ
16 сiчня 2020 року
N 469-IX
Copyright © 2025 НТФ «Интес» Все права сохранены. |