Документ скасований: Постанова КМУ № 344 від 29.03.2024

КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
Київ

вiд 7 серпня 1996 р. N 937


Про затвердження Порядку видачi, облiку i погашення векселiв, виданих пiд час ввезення в Україну майна як внеску iноземного iнвестора до статутного фонду пiдприємства з iноземними iнвестицiями, а також за договорами (контрактами) про спiльну iнвестицiйну дiяльнiсть, та сплати ввiзного мита у разi вiдчуження цього майна

Iз змiнами i доповненнями, внесенимиа
постановою Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 25 серпня 1998 року N 1336


     Вiдповiдно до статей 18 i 24 Закону України "Про режим iноземного iнвестування" Кабiнет Мiнiстрiв України ПОСТАНОВЛЯЄ:

     Затвердити Порядок видачi, облiку i погашення векселiв, виданих пiд час ввезення в Україну майна як внеску iноземного iнвестора до статутного фонду пiдприємства з iноземними iнвестицiями, а також за договорами (контрактами) про спiльну iнвестицiйну дiяльнiсть, та сплати ввiзного мита у разi вiдчуження цього майна, що додається.

Прем'єр-мiнiстр України П. ЛАЗАРЕНКО
Iнд. 62

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 7 серпня 1996 р. N 937

ПОРЯДОК
видачi, облiку i погашення векселiв, виданих пiд час ввезення в Україну майна як внеску iноземного iнвестора до статутного фонду пiдприємства з iноземними iнвестицiями, а також за договорами (контрактами) про спiльну iнвестицiйну дiяльнiсть, та сплати ввiзного мита у разi вiдчуження цього майна

     Цей Порядок визначає єдинi правила видачi, облiку i погашення векселiв, що видаються для оформлення безмитного ввезення на територiю України майна як внеску iноземного iнвестора до статутного фонду пiдприємства з iноземними iнвестицiями, а також за договорами (контрактами) про спiльну iнвестицiйну дiяльнiсть, та порядок сплати ввiзного мита у разi вiдчуження цього майна.

Загальнi положення

     1. Термiни, що використовуються в цьому Порядку, мають таке значення:

     векселедавець - пiдприємство з iноземними iнвестицiями, до статутного фонду якого зараховується майно як внесок iноземного iнвестора, або пiдприємство (органiзацiя) будь-якої органiзацiйно-правової форми, що провадить на пiдставi укладеного договору (контракту) з iноземним iнвестором спiльну iнвестицiйну дiяльнiсть;

     векселедержатель - митний орган, який здiйснює митне оформлення майна, що ввозиться в Україну як iноземна iнвестицiя.

Порядок видачi, облiку i погашення векселiв

     2. Оформлення простого векселя (далi - вексель) здiйснюється векселедавцем виключно на вексельному бланку, в якому повиннi мiститись усi обов'язковi реквiзити, передбаченi законодавством.

     Вексель виписується векселедавцем в iноземнiй валютi, визнанiй Нацiональним банком конвертованою, на суму ввiзного мита з вiдстроченням платежу не бiльш як на 30 календарних днiв з дня оформлення ввiзної вантажної митної декларацiї.

     У ввiзнiй вантажнiй митнiй декларацiї зазначається, що майно ввозиться з метою внесення до статутного фонду пiдприємства з iноземними iнвестицiями або для провадження спiльної iнвестицiйної дiяльностi на пiдставi договору (контракту) з iноземним iнвестором.

     Сума платежу за векселем обов'язково заповнюється цифрами та словами, а сам вексель скрiплюється пiдписом i печаткою векселедавця.

     3. Мiсцем складання векселя, як правило, є мiсцезнаходження уповноваженого банку України, в якому вiдкрито розрахунковий рахунок векселедавця.

     4. Вексель не пiдлягає передачi шляхом iндосаменту.

     5. З оформленого векселя векселедержатель виготовляє двi копiї, одну - для державної податкової адмiнiстрацiї (iнспекцiї), iншу - для власного облiку.

(абзац перший пункту 5 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.08.98 р. N 1336)

     У день митного оформлення майна векселедавець подає вексель та його копiї векселедержателю для облiку. Облiк векселiв провадиться в окремому журналi. Журнал повинен бути пронумерованим, прошнурованим та скрiпленим печаткою векселедержателя.

     6. На зворотi векселя та його копiй векселедержатель ставить напис "Взято на облiк" iз зазначенням дати взяття на облiк i облiкового номера, якi скрiплюються його пiдписом i печаткою.

     До облiкового номера через дефiс додається лiтера "Ф" (у разi видачi векселя пiд час ввезення в Україну майна до статутного фонду пiдприємства з iноземною iнвестицiєю) або лiтера "К" (у разi видачi векселя пiд час ввезення в Україну майна на пiдставi договору (контракту) з iноземним iнвестором про спiльну iнвестицiйну дiяльнiсть).

     7. З метою погашення векселя векселедавець звертається у письмовiй формi до державної податкової адмiнiстрацiї (iнспекцiї) з проханням зробити вiдповiдну вiдмiтку на його копiї векселя.

(абзац перший пункту 7 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.08.98 р. N 1336)

     До заяви додаються:

(абзац п'ятий пункту 7 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.08.98 р. N 1336)

     8. У разi встановлення факту зарахування майка на баланс державна податкова адмiнiстрацiя (iнспекцiя) на зворотi копiї векселя, що належить векселедавцю, робить напис "Зараховано на баланс" iз зазначенням дати виконання, якi скрiплюються пiдписом начальника (заступника начальника) та печаткою державної податкової адмiнiстрацiї (iнспекцiї).

(пункт 8 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.08.98 р. N 1336)

     9. Зазначену копiю векселя векселедавець подає векселедержателю.

     10. Погашення векселя здiйснюється векселедержателем шляхом проставлення на лицьовому боцi векселя напису "Погашено" i дати, якi скрiплюються пiдписом начальника (заступника начальника) та печаткою митного органу.

     11. Якщо вексель не погашено протягом 30 календарних днiв з дня оформлення ввiзної митної декларацiї вiдповiдно до пунктiв 7-9 цього Порядку, векселедавець зобов'язаний внести плату за векселем протягом п'яти календарних днiв.

     У текстi платiжного доручення додатково до встановленого зазначається таке: "За векселем вiд "__" ____________________ 199__ року N ____ в оплату ввiзного мита".

     Копiя векселя, що належить векселедавцю, та копiя платiжного доручення з вiдмiткою банку про оплату векселя подається векселедержателю для погашення.

     12. Плата за векселем провадиться у валютi України за її офiцiйним курсом, визначеним Нацiональним банком, що дiє на день внесення плати за векселем.

     13. Якщо протягом п'яти календарних днiв пiсля настання термiну внесення плати за векселем векселедавець не звернувся до векселедержателя iз заявою про його погашення, останнiй подає до вiдповiдного банку вексель та розпорядження про безспiрне стягнення з векселедавця непогашених вексельних сум.

     Пiсля списання вiдповiдної суми банк повертає вексель векселедержателю для погашення.

     14. У разi несвоєчасного внесення плати за векселем митний орган стягує за весь час заборгованостi пеню у розмiрах, передбачених законодавством, включаючи день сплати.

     Порядок сплати ввiзного мита у разi вiдчуження майна, що було ввезене в Україну як внесок iноземного iнвестора до статутного фонду пiдприємства з iноземними iнвестицiями, а також за договорами (контрактами) про спiльну iнвестицiйну дiяльнiсть

     15. Якщо протягом трьох рокiв з часу зарахування iноземної iнвестицiї на баланс пiдприємства з iноземними iнвестицiями майно, що було ввезене в Україну як внесок iноземного iнвестора до статутного фонду зазначеного пiдприємства, або на окремий баланс сторiн, що провадять спiльну iнвестицiйну дiяльнiсть за договорами (контрактами), вiдчужується, в тому числi у зв'язку з припиненням дiяльностi векселедавця, останнiй сплачує ввiзне мито не пiзнiше дня вiдчуження.

     Ввiзне мито не сплачується за умови вивезення iноземної iнвестицiї за кордон, що засвiдчується вивiзною вантажною митною декларацiєю з вiдповiдною вiдмiткою.

     16. Ввiзне мито обчислюється виходячи з митної вартостi майна, перерахованої у валюту України за її офiцiйним курсом, визначеним Нацiональним банком, на день вiдчуження майна.

     17. У разi встановлення факту вiдчуження майна ранiше трирiчного термiну при несплаченому ввiзному митi державна податкова адмiнiстрацiя (iнспекцiя) зобов'язана повiдомити про це вiдповiдний митний орган.

(пункт 17 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.08.98 р. N 1336)

     18. Митний орган, отримавши таке повiдомлення, зобов'язаний у безспiрному порядку стягнути ввiзне мито.

     На суму несплаченого ввiзного мита нараховується пеня за весь час заборгованостi починаючи з дня вiдчуження майна у розмiрах, передбачених законодавством, включаючи день сплати.

Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.