ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змiн до Закону України "Про податок на додану вартiсть"
Верховна Рада України ПОСТАНОВЛЯЄ:
I. Внести до Закону України "Про податок на додану вартiсть" (168/97-ВР) (Вiдомостi Верховної Ради України, 1997 р., N 21, ст. 156; 1998 р., N 25, ст. 147, N 52, ст. 328) такi змiни:
1. Статтю 8 викласти у такiй редакцiї:
"Стаття 8. Особливостi оподаткування операцiй з вивезення (пересилання) товарiв (робiт, послуг) за межi митної територiї України
8.1. Платник податку, який здiйснює операцiї з вивезення (пересилання) товарiв (робiт, послуг) за межi митної територiї України (експорт) i подає розрахунок експортного вiдшкодування за наслiдками податкового мiсяця, має право на отримання такого вiдшкодування протягом 30 календарних днiв з дня подання такого розрахунку.
Зазначений розрахунок подається разом iз такими документами:
а) митною декларацiєю, яка пiдтверджує факт вивезення (експортування) товарiв за межi митної територiї України, вiдповiдно до митного законодавства, або актом (iншим документом), який засвiдчує передання права власностi на роботи (послуги), призначенi для їх споживання за межами митної територiї України;
б) копiями платiжних доручень, завiрених банком, про перерахування платником податку коштiв на користь iншого платника податкiв, в оплату придбаних товарiв (робiт, послуг), з урахуванням податкiв, нарахованих на цiну такого придбання, а при вивезеннi (експортуваннi) товарiв, попередньо ввезених (iмпортованих) таким платником податку, - ввiзною митною декларацiєю, що пiдтверджує факт митного оформлення товарiв для їх вiльного використання на митнiй територiї України.
8.2. Для визначення суми експортного вiдшкодування згiдно з пунктом 8.4 цiєї статтi до складу податкового кредиту включаються суми податку, фактично сплаченi платником податку - експортером коштами у складi цiни придбаних товарiв (робiт, послуг), у iнших платникiв податку - постачальникiв таких товарiв (робiт, послуг), вартiсть яких вiдноситься до валових витрат виробництва (обiгу) або пiдлягає амортизацiї, починаючи з першого числа звiтного мiсяця та закiнчуючи днем подання розрахунку експортного вiдшкодування, включаючи такий день, а при ввезеннi (iмпортуваннi) таких товарiв (робiт, послуг) - суми податку, сплаченi у такий самий перiод до бюджету у зв'язку iз таким ввезенням (iмпортуванням) або визначенi у податковому векселi, виданому протягом такого мiсяця згiдно з пунктом 11.5 статтi 11 цього Закону, але не погашеному до дня подання такого розрахунку.
8.3. У разi коли платник податку здiйснює вивезення (експортування) товарiв (робiт, послуг), отриманих вiд iншого платника податку на умовах комiсiї, консигнацiї, доручення або iнших видiв договорiв, якi не передбачають переходу права власностi на такi товари (роботи, послуги) вiд такого iншого платника податку до експортера, право на отримання експортного вiдшкодування має такий iнший платник податку. При цьому комiсiйна винагорода, отримана платником податку - експортером вiд такого iншого платника податку, включається до бази оподаткування цим податком за ставкою, визначеною пунктом 6.1 статтi 6 цього Закону.
8.4. Експортному вiдшкодуванню пiдлягає вiдсоток податкового кредиту податкового перiоду, розрахованого з урахуванням пункту 8.2 цiєї статтi, що має дорiвнювати частцi обсягiв продажу товарiв (робiт, послуг) на експорт у загальному обсязi оподатковуваних операцiй з продажу товарiв (робiт, послуг) такого податкового перiоду (включаючи їх оподаткування при iмпортi).
8.5. До обсягiв продажу товарiв (робiт, послуг) на експорт не включаються майновi добровiльнi пожертвування на користь нерезидентiв, майновi внески для ведення спiльної дiяльностi з нерезидентом за межами України, майновi внески, що повертаються iноземному iнвестору, а також iншi операцiї з майном, вартiсть якого не вiдноситься до складу валових витрат, або не пiдлягає амортизацiї у особи, яка оподатковується податком на прибуток пiдприємств.
8.6. Експортне вiдшкодування надається протягом 30 календарних днiв, наступних за днем подання розрахунку експортного вiдшкодування.
У разi коли платник податку не подає розрахунок експортного вiдшкодування у встановленi строки, експортне вiдшкодування не надається, а суми такого вiдшкодування враховуються у розрахунку зобов'язань такого платника податку з податку майбутнiх податкових перiодiв. Розрахунок експортного бюджетного вiдшкодування подається разом з декларацiєю за вiдповiдний звiтний перiод.
Вiдповiдальнiсть платникiв податку за недостовiрнiсть розрахунку експортного бюджетного вiдшкодування встановлюється вiдповiдно до пункту 10.2 статтi 10 цього Закону.
8.7. У разi коли платник податку має непогашену заборгованiсть з податку на додану вартiсть минулих податкових перiодiв або непогашений податковий вексель, виданий вiдповiдно до пункту 11.5 статтi 11 цього Закону, сума експортного вiдшкодування або її частина направляються на погашення такої заборгованостi або зараховуються у рахунок погашення такого векселя. За добровiльним рiшенням платника податку сума експортного вiдшкодування може бути повнiстю або частково зарахована в рахунок платежiв з цього податку або iнших податкiв, зборiв (обов'язкових платежiв), якi зараховуються до Державного бюджету України. Про таке рiшення платник податку зазначає у декларацiї".
2. У абзацi 6 пункту 11.5 статтi 11 пiсля слiв "шляхом перерахування коштiв до бюджету" доповнити словами "або шляхом залiку суми експортного вiдшкодування вiдповiдно до пункту 8.7 статтi 8 цього Закону".
II. Цей Закон набирає чинностi з дня його опублiкування та застосовується до операцiй з вивезення (експортування) товарiв, митне оформлення яких здiйснюється починаючи з дня, наступного за днем набрання чинностi цим Законом.
Президент України | Л.КУЧМА |
м. Київ |
Copyright © 2025 НТФ «Интес» Все права сохранены. |