Документ скасований: Наказ ДМСУ (до 2012) № 26 від 23.01.2001

Наказ Державного митного комiтету України

вiд 29 червня 1995 р. N 283


Про затвердження правил митного контролю за перемiщенням через митний кордон україни суден закордонного плавання

Зареєстровано
в Мiнiстерствi юстицiї України
12 липня 1995 р. за N 217/753

     З метою забезпечення та впорядкування органiзацiї належного митного контролю в портах України, вiдкритих для приймання iноземних суден, та вiдповiдно до статей 3, 23, 25, 29, 31, 35, 37, 38, 52 Митного кодексу України, НАКАЗУЮ:

     1. Затвердити Правила митного контролю за перемiщенням через митний кордон України суден закордонного плавання (додаються).

     2. Начальникам митниць, в зонi дiяльностi яких розташованi морськi та рiчковi порти, вiдкритi для приймання iноземних суден (Ренiйська, Iзмаїльська, Бiлгород-Днiстровська, Iллiчiвська, Одеська, Григорiвська, Миколаївська, Херсонська, Євпаторiйська, Севастопольська, Ялтинська, Феодосiйська, Керченська, Бердянська, Марiупольська, Київська, Київська-спецiалiзована, Черкаська, Полтавська, Днiпропетровська, Запорiзька) довести Правила митного контролю за перемiщенням через митний кордон України суден закордонного плавання (надалi - Правила) до органiзацiй, яких вони стосуються.

     3. Начальнику Управлiння справами (Ящук В.I.) пiсля державної реєстрацiї в Мiнiстерствi юстицiї України забезпечити тиражування та розсилку Правил в митнi установи та до Державного комiтету у справах охорони державного кордону, Мiнiстерства транспорту, Мiнiстерства закордонних справ, Мiнiстерства оборони України.

     4. Прес-центру (Єременко О.В.) забезпечити публiкацiю Правил митного контролю за перемiщенням через митний кордон України суден закордонного плавання в засобах масової iнформацiї.

     5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Комiтету Єгорова О.Б.

Голова Комiтету Ю.Кравченко

 

Затверджено
наказом Держмиткому
вiд 29.06.95 N 283
Зареєстровано
в Мiнiстерствi юстицiї України
12 липня 1995 р. за N 217/753

Правила митного контролю за перемiщенням через митний кордон україни суден закордонного плавання

1. ЗАГАЛЬНI ПОЛОЖЕННЯ

     1.1. Правила митного контролю за перемiщенням через митний кордон України суден закордонного плавання (надалi - Правила) встановлюють єдиний порядок виконання митних процедур при перемiщеннi через митний кордон України в пунктах пропуску, що розташованi в морських (рiчкових) портах, суден закордонного плавання, товарiв та iнших предметiв.

     Цi Правила дiють на митнiй територiї України, включаючи об'єкти в морськiй економiчнiй зонi, i пiдлягають виконанню всiма державними органами та їх посадовими особами, а також всiма юридичними та фiзичними особами.

     1.2. В цих Правилах термiни використовуються в такому значеннi:

     1.2.1. "СУДНА ЗАКОРДОННОГО ПЛАВАННЯ" - будь-якi плавзасоби, що прибувають на митну територiю України або вiдбувають з цiєї територiї;

     1.2.2. "ТОВАРИ" - будь-яка перемiщувана через митний кордон України продукцiя, в тому числi i та, на яку поширюються права iнтелектуальної власностi, послуги, роботи, що є об'єктом купiвлi-продажу або обмiну;

     1.2.3. "ПРЕДМЕТИ" - будь-якi предмети, що перемiщуються через митний кордон України;

     1.2.4. "ВАЛЮТА ТА ЦIННОСТI" - перемiщуванi через митний кордон України валюта України, iноземна валюта, валютнi та iншi цiнностi, перелiк яких визначається законодавчими актами України;

     1.2.5. "ОСОБИ" - юридичнi особи, тобто пiдприємства, установи та органiзацiї, а також фiзичнi особи;

     1.2.6. "ПЕРЕВIЗНИК" - особа, яка фактично перемiщує товари та iншi предмети або (та) пасажирiв, або є вiдповiдальною за використання судна закордонного плавання;

     1.2.7. "МИТНЕ ОФОРМЛЕННЯ" - процедура помiщення визначених засобiв, товарiв та предметiв пiд вiдповiдний митний режим та завершення дiї цього режиму у вiдповiдностi з вимогами митного законодавства України;

     1.2.8. "МИТНИЙ КОНТРОЛЬ" - сукупнiсть заходiв, що здiйснюються службовими особами митних органiв України по забезпеченню дотримання митного законодавства України, а також iншого законодавства України i мiжнародних договорiв України, контроль за виконанням яких покладений на митнi органи України.

     1.2.9. "ВIЙСЬКОВИЙ КОРАБЕЛЬ" - судно, що належить до збройних сил будь-якої держави, має зовнiшнi ознаки, що вiдрiзняють такi судна його нацiональностi, перебуває пiд командою офiцера, який знаходиться на службi уряду даної держави i прiзвище якого занесене у вiдповiдний список вiйськовослужбовцiв або еквiвалентний йому документ, i має екiпаж, пiдлеглий регулярнiй вiйськовiй дисциплiнi.

     Судна забезпечення вiйськово-морських сил України - (судна, що укомплектованi вiйськовим екiпажем та/або цивiльною командою, якi входять до корабельного складу Вiйськово-Морських Сил України) вважаються вiйськовими суднами незалежно вiд того, командир (офiцер) чи капiтан керує судном.

     1.2.10. "СУДНОВИЙ АГЕНТ" - особа (юридична чи фiзична), яка виконує певнi дiї для сприяння адмiнiстрацiї судна у виконаннi нею своїх обов'язкiв порту i захист iнтересiв судновласника за його дорученням i вiд його iменi.

     1.3. Українськi та iноземнi судна, товари та iншi предмети, що перетинають державний (митний) кордон України, вiдповiдно до законодавства України пiдлягають митному контролю.

     1.4. Митний контроль морських (рiчкових) суден закордонного плавання, товарiв та iнших предметiв, що перебувають на них, здiйснюється в пунктах пропуску через державний кордон України.

     В пунктах пропуску через державний кордон України здiйснюється також санiтарний, ветеринарний i фiтосанiтарний, радiологiчний та екологiчний контроль, контроль за вивезенням з територiї України культурних цiнностей та iнший контроль.

     1.5. В пунктах пропуску через державний кордон України в морських (рiчкових) портах митницi встановлюють зони митного контролю за погодженням з прикордонними вiйськами України.

     Режим в зонах митного контролю встановлюється митницею в iнтересах створення необхiдних умов для повноцiнного виконання митних процедур. Вiн регламентує порядок перебування i пересування в цих зонах осiб, транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв, забороняє доступ стороннiх осiб до пiдконтрольних об'єктiв.

     1.6. Митний контроль суден, якi прибувають з-за кордону (вибувають за кордон), здiйснюється комiсiєю, яка складається з представникiв контрольно-пропускного пункту (надалi - КПП) прикордонних вiйськ України, митницi, санiтарних, карантинних та iнших установ, що здiйснюють контроль у пунктах пропуску через державний кордон України вiдповiдно до законодавства України, а також адмiнiстрацiї порту (судновий агент). При здiйсненнi оформлення наливних суден до складу комiсiї можуть включатися представники пожежної охорони.

     При оформленнi пасажирських суден в разi необхiдностi на судно можуть бути запрошенi разом з комiсiєю представники туристичних фiрм, що органiзують круїз.

     Комiсiя скликається адмiнiстрацiєю порту або (та) судновим агентом, якi забезпечують доставку членiв комiсiї на судна з метою виконання покладених на них функцiй та повернення їх у свої установи.

     1.7. Митний контроль суден, якi прибувають з-за кордону (вибувають за кордон), проводиться бiля причалiв портiв або, по узгодженню з митницею та КПП прикордонних вiйськ, на рейдi.

     У кожному пунктi пропуску через державний кордон України адмiнiстрацiєю порту i державними органами, якi вiдповiдно до законодавства України беруть участь у контролi, розробляється порядок такого контролю з метою узгодження спiльних дiй.

     Митний контроль суден, що прибули з-за кордону, здiйснюється пiсля прикордонного контролю, а суден, що вiдходять за кордон, до початку прикордонного контролю.

     Мiсця стоянки пiд час проведення митного оформлення, вивантаження та завантаження суден, а також посадки та висадки пасажирiв визначаються адмiнiстрацiєю порту по узгодженню з митницями та КПП прикордонних вiйськ. Змiна мiсця стоянки проводиться з вiдома КПП прикордонних вiйськ та митницi, за винятком випадкiв аварiї та стихiйного лиха.

     Пiд час здiйснення митного контролю суден забороняється пiдхiд до них буксирiв, кранiв, катерiв та iнших плавучих засобiв.

     1.8. Митне оформлення суден закордонного плавання здiйснюється в порядку їх прибуття цiлодобово. Пасажирськi судна оформляються вiдповiдно до графiка руху цих суден, узгодженого з митницею та КПП прикордонних вiйськ.

     Про час приходу суден в порт та виходу iз порту адмiнiстрацiя порту (судовий агент) повiдомляє не пiзнiше нiж за двi години до прибуття суден закордонного плавання в порт (вибуття з порту).

     1.9. Вiдвiдування судна особами, якi не включенi до складу комiсiї, дозволяється тiльки пiсля закiнчення роботи комiсiї. Вiдвiдування судна пiд час роботи комiсiї забороняється, за виключенням посадових осiб по службовiй необхiдностi з дозволу старших прикордонного та митного нарядiв.

     Всi особи, яким дозволено вiдвiдування судна пiд час роботи комiсiї, повиннi пройти митний контроль шляхом заяви вiдомостей (усно або письмово) вiдповiдно до митної декларацiї.

2. МИТНЕ ОФОРМЛЕННЯ СУДЕН ЗАКОРДОННОГО ПЛАВАННЯ

     Митницi здiйснюють контроль за суднами закордонного плавання, товарами та iншими предметами, що на них перевозяться, з метою забезпечення виконання державними органами, пiдприємствами, особами та iншими юридичними особами встановленого порядку перемiщення через митний кордон України товарiв та iнших предметiв, оплати належних платежiв.

     Митне оформлення при прибуттi з-за кордону

     2.1. Митне оформлення суден, що прибули з-за кордону, проводиться пiсля санiтарного контролю.

     2.2. Перед початком митного оформлення судна закордонного плавання капiтан зобов'язаний подати митницi на бланках форми Мiжурядової морської консультативної органiзацiї (Intergoverniental Martitime Consultative Organization - IМСО), або на бланках, передбачених Братiславською угодою для водного мiжнародного сполучення на р. Дунай такi документи (зразки бланкiв документiв додаються):

     - генеральну декларацiю (додаток N 1 *);

     - вантажну декларацiю (додаток N 2);

     - суднову роль (додаток N 3);

     - список пасажирiв (додаток N 4);

     - вантажнi документи (коносаменти, їх перелiки - манiфести)(додаток N 5);

     - митну декларацiю членiв екiпажу (додаток N 6, 6а);

     - список суднових запасiв (додаток N 7).

______________
* Додатки не наводяться.

     2.2.1. ГЕНЕРАЛЬНА ДЕКЛАРАЦIЯ форми IМСО - документ, що мiстить загальнi вiдомостi про судно. В графi 16 повиннi бути заявленi вiдомостi про наявнiсть на борту вогнепальної зброї та наркотикiв, що знаходяться в судновий аптецi, а також вiдомостi про суднову касу. На рiчкових суднах на кожну одиницю плавзасобу, що знаходиться в караванi, подається письмове свiдчення капiтана.

     2.2.2. ВАНТАЖНА ДЕКЛАРАЦIЯ форми IМСО повинна мiстити вiдомостi про вантаж, що знаходиться на суднi. Вантажна декларацiя складається окремо на прихiд i вiдхiд.

     2.2.3. СУДНОВА РОЛЬ форми IМСО - список членiв екiпажу судна.

     2.2.4. СПИСОК ПАСАЖИРIВ форми IМСО - список пасажирiв, що знаходяться на суднi.

     2.2.5. ЗАГАЛЬНА МИТНА ДЕКЛАРАЦIЯ форми IМСО - документ, в якому вказується наявнiсть у членiв екiпажу нормованих i заборонених до ввозу предметiв, а також валюти i цiнностей (можуть бути заявленi окремим списком).

     Члени екiпажiв українських суден закордонного плавання замiсть однiєї загальної заповнюють iндивiдуально митнi декларацiї. Громадяни України, що прямують в складi суднових команд iноземних суден, також заповнюють iндивiдуально митнi декларацiї.

     2.2.6. СПИСОК СУДНОВИХ ЗАПАСIВ форми IМСО - перелiк тютюнових i вино-горiлчаних виробiв, деяких продовольчих i промислових товарiв, а також суднового постачання, палива i мастил, що знаходяться на суднi на момент прибуття в порт.

     2.3. Митне оформлення суден закордонного плавання, в залежностi вiд водомiсткостi i призначення, проводиться в такi строки:

  вантажопiдйомнiсть
а) оформлення приходу/вiдходу вантажних суден закордонного плавання, а також суден рибної промисловостi та iн. до 5 тис.т - 1,5 год. до 20 тис.т - 2,5 год. понад 20 тис.т - 3,0 год.
  пасажиромiсткiсть
б) оформлення приходу/вiдходу пасажирських суден закордонного плавання до 300 чол. - 3,0 год. до 500 чол. - 3,5 год. понад 500 чол. - 4,0 год.

     Тривалiсть митного оформлення рiчкових суден з караваном складає до трьох годин.

     Вказана тривалiсть не може скорочуватись на шкоду проведенню митного оформлення i контролю.

     При виявленнi контрабанди або (та) порушення митних правил митниця має право продовжити час оформлення до з'ясування обставин справи.

     Часом початку роботи митного наряду вважається момент представлення капiтаном всiх документiв згiдно з п. 2.2 цих Правил.

     2.4. Пiд час митного огляду житлових i нежитлових примiщень судна, товарiв, що на них перевозяться, майна та особистих речей членiв суднової команди присутнiсть представника судна обов'язкова. Капiтан судна, через доручених членiв екiпажу, повинен пред'явити на вимогу митницi всi примiщення та ємностi судна.

     2.5. В процесi огляду митний наряд перевiряє вiдповiднiсть даних, заявлених в документах (п. 2.2 цих Правил), фактичнiй наявностi. Пломбуються або опечатуються судновi примiщення з товарами та iншими предметами, що не пiдлягають пропуску через митний кордон України. По факту накладення митних забезпечень складаються акти про прийняття адмiнiстрацiєю судна на вiдповiдальне їх зберiгання за пiдписами уповноважених представникiв обох сторiн.

     2.6. Випуск предметiв технiчного постачання, що закуповуються українськими суднами за кордоном, проводиться по представленню судновласником вантажної митної декларацiї i оплати належних митних платежiв на пiдставi закупiвельних рахункiв.

     Предмети технiчного постачання, придбанi за кордоном за пiдтвердженням судновласника за рахунок експлуатацiйних витрат судна, митом не обкладаються у тому випадку, коли вони використовуються на суднi без права їх вiдчуження на митнiй територiї України.

     При приходi українських суден, побудованих за кордоном, судновласник повинен пред'явити митницi вантажну митну декларацiю на даний транспортний засiб, оплатити належнi збори на пiдставi приймально-здавальних актiв.

     2.7. Українськi судна, що прибули в порт i не заходили в iноземнi порти, а також не пiдходили до iноземних суден, оформляються в митному вiдношеннi документально. В цьому випадку адмiнiстрацiя судна представляє митницi довiдку про те, що судно пiд час рейсу не заходило в iноземнi порти i не пiдходило до суден закордонного плавання.

     Митне оформлення при вiдходi за кордон

     2.8. Перед початком оформлення вiдходу судна за кордон капiтан судна представляє митницi:

     - вантажну декларацiю (додаток N 2);

     - суднову роль (додаток N 3);

     - список пасажирiв (додаток N 4);

     - вантажнi документи (коносаменти, їх перелiки - манiфести) (додаток N 5);

     - митну декларацiю членiв екiпажу (додаток 6, 6а).

     При оформленнi вiдходу судна закордонного плавання використовуються унiфiкованi бланки суднових документiв форми IМСО, зазначенi в п. 2.2 цих Правил.

     2.9. В процесi митного оформлення при вiдходi судна закордонного плавання посадовими особами митницi звiряються данi, заявленi в документах (п. 2.2 та п. 2.8 Правил), а по деяких позицiях - їх вiдповiднiсть фактичнiй наявностi на борту судна.

     2.10. Валюта та валютнi цiнностi, що знаходяться в суднових касах, вивозяться вiдповiдно до дiючих в Українi правил валютного регулювання.

     Валюта та валютнi цiнностi, що вивозяться в суднових касах, пiдлягають обов'язковiй письмовiй заявi:

     - в довiдцi за пiдписом капiтана (для українських суден);

     - в загальнiй митнiй декларацiї (валютному списку) екiпажу (для iноземних суден).

     Валюта та валютнi цiнностi вивозяться в суднових касах у порядку, встановленому чинним законодавством.

     2.11. Випуск продуктiв, необхiдних для харчування екiпажiв, якими агентуючi (шiпчандлерськi) органiзацiї забезпечують в українських портах iноземнi судна, а також продуктiв харчування, що вивозяться на українських пасажирських суднах закордонного плавання для обслуговування пасажирiв, здiйснюється в безлiцензiйному порядку на загальних пiдставах - при умовi оформлення вантажної митної декларацiї i оплати належних митних зборiв.

     2.12. При вiдходi судна закордонного плавання в порти України на вантажнiй декларацiї робляться вiдмiтки для митницi в порту призначення про вантажнi операцiї, що були виконанi в порту вiдправлення, наявностi вантажiв на борту, накладених митних забезпечень, iнших вiдомостей, необхiдних для митного контролю. Завiрена митницею вантажна декларацiя вручається капiтану для передачi митницi в порту призначення.

     Iнформацiя щодо згоди митницi на вiдхiд судна в iнший український порт вноситься у суднову роль: "На вiдхiд судна з боку митницi заперечень немає." Запис завiряється особистою номерною печаткою iнспектора митницi.

     2.13. На тимчасовий вiдхiд суден iз порту через стихiйнi обставини, а також з метою врятування суден i людей згода митницi не обов'язкова.

3. ВIЙСЬКОВI КОРАБЛI

     3.1. Iноземнi вiйськовi кораблi пiд вiйськово-морським прапором, а також вiйськовi кораблi пiд прапором Вiйськово-Морських Сил України i прапором морських частин Прикордонних вiйськ України митному огляду не пiдлягають.

     Командири зазначених вiйськових кораблiв i суден ВМС України несуть вiдповiдальнiсть за дотриманням членами екiпажiв митного законодавства України.

     3.2. Iноземнi вiйськовi кораблi пiд час плавання i перебування в територiальному морi та внутрiшнiх водах України зобов'язанi додержуватись митних правил.

     3.3. Особи, якi перебувають на борту iноземних вiйськових кораблiв i не є членами їх екiпажiв, при сходi на берег у портах України повиннi пройти митний контроль.

     Старший морський начальник вiйськового гарнiзону в портовому мiстi України попереджує командира iноземного вiйськового корабля, на борту якого перебувають особи, якi не є членами екiпажу, про правила митного контролю в порту України та iнформує про це найближчу митницю.

     3.4. Вантажi та iншi предмети, що вивантажуються з борту iноземних вiйськових кораблiв на митну територiю України, пiдлягають митному контролю.

4. МИТНИЙ КОНТРОЛЬ ЗА РЕЧАМИ ФIЗИЧНИХ ОСIБ ПРИ ВОДНИХ ПЕРЕВЕЗЕННЯХ

     4.1. Митний контроль за особистими речами пасажирiв, якi слiдують на суднах закордонного плавання, проводиться, як правило, в оглядових залах, а багаж - в складах транспортних органiзацiй в присутностi власникiв багажу або їх довiрених осiб. В окремих випадках, за рiшенням митницi, такий контроль проводиться безпосередньо на борту плавзасобiв.

     4.2. До початку митного огляду кожний пасажир, що досяг 16-лiтнього вiку, зобов'язаний заповнити митну декларацiю. Вiд заповнення декларацiї звiльняються тiльки круїзнi туристи, якi пiд час перебування в українських портах проживають на суднах i сходять на берег для короткочасних екскурсiй. Для них передбачений загальний список наявностi валюти та цiнностей форми IМСО.

     4.3. Висадка пасажирiв з суден, що прибули iз-за кордону, проводиться з дозволу старших прикордонного i митного контролю пiсля представлення капiтаном судна необхiдних документiв для митного оформлення.

     Посадка пасажирiв на судна, що вiдходять за кордон, проводиться пiсля митного оформлення особистих речей пасажирiв. Оглянутий багаж завантажується на судно пiд наглядом митницi.

5. МИТНЕ ОФОРМЛЕННЯ ТОВАРIВ ТА IНШИХ ПРЕДМЕТIВ, ЩО ПЕРЕВОЗЯТЬСЯ НА СУДНАХ ЗАКОРДОННОГО ПЛАВАННЯ

     При ввезеннi з-за кордону

     5.1. Вивантаження товарiв та iнших предметiв iз суден, що прибули з-за кордону, проводиться з дозволу митної установи i пiд її наглядом згiдно з товаросупровiдними документами (коносаментами та манiфестами).

     5.2. Вивантаження iмпортних i транзитних товарiв та iнших предметiв може здiйснюватися тiльки на склади портiв та транспортнi засоби, що знаходяться в зонах митного контролю.

     5.3. При виявленнi в процесi митного оформлення або вивантаження судна пошкоджених, пiдмочених або iз слiдами розпаковування вантажних мiсць, а також товарiв та iнших предметiв, що були доставленi без документiв або незаявлених перевiзником, або виявились невiдповiдними з вантажними документами (неясна маркiровка, невiдповiднiсть знакiв i номерiв, недостатня вага i т.п.), такi вантажi пiдлягають термiновому огляду митним органом в присутностi представникiв зацiкавлених органiзацiй - перевiзника, порту, i в необхiдних випадках (наприклад, для визначення митної вартостi) - Торгово-промислової палати. Розпаковування i переупакування вантажних мiсць проводиться за рахунок вантажоперевiзника.

     По виявлених дефектах складаються спiльнi вiдповiднi акти, якi в подальшому можуть бути пiдставою для митницi при вирiшеннi питання про звiльнення вiд сплати мита або для зниження рiвня обкладання митом.

     5.4. Випуск iмпортних товарiв та iнших предметiв у вiльний обiг на територiї України або для наступного транзиту в iншi країни проводиться на основi оформлених вантажних митних декларацiй.

     5.5. Вивезення товарiв та iнших предметiв з територiї портiв проводиться з письмового дозволу митницi на вантажосупровiдних документах iз записом такого змiсту: "Вивiз з територiї порту дозволено". Запис завiряється особистою номерною печаткою iнспектора митницi.

     При вивезеннi за кордон

     5.6. До початку навантаження на судно закордонного плавання товарiв та iнших предметiв їх експедитор представляє в митну установу доручення по кожнiй вантажнiй партiї. Як пiдстава для навантаження разом з дорученням пред'являється експортна (транзитна) вантажна митна декларацiя, а також товаросупровiднi документи. Пiсля перевiрки вiдповiдностi даних в дорученнях з вантажними митними декларацiями i товаротранспортними накладними, спiвробiтник митницi робить запис: "Перевiрено", який завiряє особистою номерною печаткою iнспектора митницi i повертає доручення експедитору.

     5.7. Всi доручення, що плануються на конкретне судно i ранiше завiзованi в митницi, у мiру накопичення суднової партiї, об'єднуються у список вантажiв i знову представляються в митницю. Список вантажiв, що є заявкою на завантаження, повинен мати такi данi:

  • найменування судна;

  • порт вiдправлення i порт призначення;

  • найменування i кiлькiсть вантажу;

  • маркування вантажних мiсць;

  • номер доручення.

     Пiсля перевiрки iнспектором митницi на списках вантажiв робиться запис: "Завантаження дозволено". Запис завiряється особистою номерною печаткою iнспектора митницi. Один екземпляр списку вантажiв залишається в митницi i служить контрольним документом в процесi завантаження судна.

     5.8. З метою запобiгання вивозу вантажiв, не заявлених митницi, митниця здiйснює контроль за навантаженням на судна закордонного плавання в порядку, що передбачений Митним кодексом України.

      5.9. Пiсля закiнчення завантаження експедитор представляє коносаменти i манiфести для випуску товарiв та iнших предметiв за кордон. Пiсля їх спiвставлення iз списками вантажiв i вантажними митними декларацiями, оформленими ранiше, iнспектор митницi проставляє на манiфестах штамп "Пiд митним контролем. Експорт" i особисту номерну печатку, що означає випуск товарiв та iнших предметiв за кордон.

     5.10. Адмiнiстрацiя порту надає дозвiл на вiдхiд судна закордонного плавання з порту пiсля завершення на цьому суднi усiх видiв контролю.

Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.