Следующая >>
Стаття 268. Права особи, яка притягається до адмiнiстративної вiдповiдальностi
Особа, яка притягається до адмiнiстративної вiдповiдальностi, має право: знайомитися з матерiалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розглядi справи користуватися юридичною допомогою адвоката, iншого фахiвця у галузi права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рiдною мовою i користуватися послугами перекладача, якщо не володiє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справi. Справа про адмiнiстративне правопорушення розглядається в присутностi особи, яка притягається до адмiнiстративної вiдповiдальностi. Пiд час вiдсутностi цiєї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є данi про своєчасне її сповiщення про мiсце i час розгляду справи i якщо вiд неї не надiйшло клопотання про вiдкладення розгляду справи.
При розглядi справ про адмiнiстративнi правопорушення, передбаченi частиною першою статтi 44, статтями 51, 146, 160, 1602, 173, частиною третьою статтi 178, статтями 185, 1851, 1857, 187, 21221 - 21233 цього Кодексу, присутнiсть особи, яка притягається до адмiнiстративної вiдповiдальностi, є обов'язковою. У разi ухилення її вiд явки на виклик органу внутрiшнiх справ або суддi районного, районного у мiстi, мiського чи мiськрайонного суду цю особу може бути органом внутрiшнiх справ (мiлiцiєю) пiддано приводу.
Законами України може бути передбачено й iншi випадки, коли явка особи, яка притягається до адмiнiстративної вiдповiдальностi, в орган (до посадової особи), який вирiшує справу, є обов'язковою.