Следующая >>
Стаття 294. Набрання постановою суддi у справi про адмiнiстративне правопорушення законної сили та перегляд постанови
Постанова суддi у справах про адмiнiстративне правопорушення набирає законної сили пiсля закiнчення строку подання апеляцiйної скарги чи протесту прокурора, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 цього Кодексу, а також постанов, прийнятих за результатами розгляду справ про адмiнiстративнi правопорушення, передбаченi статтею 1853 цього Кодексу.
Постанова суддi у справi про адмiнiстративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адмiнiстративної вiдповiдальностi, її законним представником, захисником, потерпiлим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днiв з дня винесення постанови. Апеляцiйна скарга, протест прокурора, поданi пiсля закiнчення цього строку, повертаються апеляцiйним судом особi, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленнi строку вiдмовлено.
Апеляцiйна скарга, протест прокурора подаються до вiдповiдного апеляцiйного суду через мiсцевий суд, який винiс постанову. Мiсцевий суд протягом трьох днiв надсилає апеляцiйну скаргу, протест прокурора разом iз справою у вiдповiдний апеляцiйний суд.
Апеляцiйний перегляд здiйснюється суддею апеляцiйного суду протягом двадцяти днiв з дня надходження справи до суду.
Апеляцiйний суд повiдомляє про дату, час i мiсце судового засiдання особу, яка подала скаргу, прокурора, який принiс протест, iнших осiб, якi беруть участь у провадженнi у справi про адмiнiстративне правопорушення, не пiзнiше нiж за три днi до початку судового засiдання.
Неявка в судове засiдання особи, яка подала скаргу, прокурора, який внiс протест, iнших осiб, якi беруть участь у провадженнi у справi про адмiнiстративне правопорушення, не перешкоджає розгляду справи, крiм випадкiв, коли є поважнi причини неявки або в суду вiдсутня iнформацiя про належне повiдомлення цих осiб.
Апеляцiйний суд переглядає справу в межах апеляцiйної скарги. Суд апеляцiйної iнстанцiї не обмежений доводами апеляцiйної скарги, якщо пiд час розгляду справи буде встановлено неправильне застосування норм матерiального права або порушення норм процесуального права. Апеляцiйний суд може дослiдити новi докази, якi не дослiджувалися ранiше, якщо визнає обґрунтованим ненадання їх до мiсцевого суду або необґрунтованим вiдхилення їх мiсцевим судом.
За наслiдками розгляду апеляцiйної скарги, протесту прокурора суд апеляцiйної iнстанцiї має право:
1) залишити апеляцiйну скаргу чи протест прокурора без задоволення, а постанову без змiн;
2) скасувати постанову та закрити провадження у справi;
3) скасувати постанову та прийняти нову постанову;
4) змiнити постанову.
У разi змiни постанови в частинi накладення стягнення, в межах, передбачених санкцiєю статтi цього Кодексу, воно не може бути посилено.
Постанова апеляцiйного суду набирає законної сили негайно пiсля її винесення, є остаточною й оскарженню не пiдлягає.
Пiсля закiнчення апеляцiйного провадження справа не пiзнiше нiж у п'ятиденний строк направляється до мiсцевого суду, який її розглядав.