Следующая >>
Стаття 156. Правомочностi щодо використання винаходу, корисної моделi та промислового зразка
1. Право iнтелектуальної власностi на винахiд, корисну модель, промисловий зразок вiдповiдно до законодавства України засвiдчується патентом.
2. Вiдносини суб'єкта господарювання, що є роботодавцем для винахiдника (винахiдникiв) або автора (авторiв) об'єктiв, зазначених у частинi першiй цiєї статтi, щодо прав на одержання патенту i права використання зазначених об'єктiв iнтелектуальної власностi регулюються Цивiльним кодексом України та iншими законами.
3. Використанням винаходу, корисної моделi чи промислового зразка у сферi господарювання є:
виготовлення, пропонування для продажу, запровадження в господарський (комерцiйний) обiг, застосування, ввезення чи зберiгання з зазначеною метою продукту, що охороняється вiдповiдно до закону;
застосування способу, що охороняється вiдповiдно до закону, або пропонування його для застосування в Українi за умов, передбачених Цивiльним кодексом України;
пропонування для продажу, запровадження в господарський (комерцiйний) обiг, застосування, ввезення чи зберiгання з зазначеною метою продукту, виготовленого безпосередньо способом, що охороняється вiдповiдно до закону.
4. Суб'єктам господарювання належить право попереднього використання винаходу, корисної моделi чи промислового зразка за умов, передбачених Цивiльним кодексом України.
5. Володiлець патенту може передавати свої права щодо використання винаходу, корисної моделi чи промислового зразка як вклад у статутний фонд пiдприємства.
6. Правила цiєї статтi застосовуються також до регулювання вiдносин, що виникають у зв'язку з реалiзацiєю у сферi господарювання прав на сорти рослин та породи тварин.