Следующая >>
Стаття 120. Поняття майна, що затонуло в морi, i сфера застосування
Майном, що затонуло, як визначає ця глава, є судна або iншi плавучi засоби, що зазнали катастроф, будь-якi споруди, здатнi здiйснювати плавання, лiтальнi апарати, їх уламки, обладнання, вантажi та iншi предмети незалежно вiд того, знаходяться вони на плаву чи пiд поверхнею води, опустилися на дно чи викинутi на мiлководдя або на берег.
Правила цiєї глави застосовуються щодо пiдняття, вiддалення або знищення майна, що затонуло у межах внутрiшнiх вод або територiального моря України.
До суден, що затонули у вiдкритому морi, а також до вантажiв та речей, що знаходяться на них, застосовується законодавство держави, пiд прапором якої плавало судно.
Правила цiєї глави не застосовуються щодо:
а) пiдняття, вiддалення або знищення вiйськового майна;
б) пiдняття майна культурного характеру, археологiчного або iсторичного значення.
Пiдняття, вiддалення або знищення майна, перелiченого у пiдпунктах "а" i "б" частини четвертої цiєї статтi, здiйснюється вiдповiдно до чинного законодавства України.
Якщо таке майно затонуло на акваторiї морського порту, органiзацiя, вiдповiдальна за пiдняття, вiддалення або знищення цього майна, вiдповiдно до чинного законодавства України повинна погодити свої дiї з керiвництвом порту.