Следующая >>
Стаття 159. Перешкоди щодо заходу в порт
Якщо внаслiдок заборони властей, стихiйних явищ або iнших причин, не залежних вiд перевiзника, судно не може зайти в порт призначення, перевiзник зобов'язаний негайно повiдомити про це вiдправника.
Якщо протягом розумного термiну з моменту вiдправки повiдомлення не надiйде розпорядження вiдправника про те, як обiйтися з вантажем, капiтан вправi вивантажити вантаж в одному з найближчих портiв за власним розсудом або повернути цей багаж у порт вiдправлення, зважаючи на те, що, на думку капiтана, є бiльш вигiдним для вiдправника.
Якщо для перевезення вантажу було надано не все судно, капiтан повинен вивантажити вантаж, що не може бути доставлений у порт призначення, в iншому порту згiдно з розпорядженням вiдправника. У разi неодержання такого розпорядження протягом трьох дiб з моменту вiдправлення повiдомлення капiтан вправi вивантажити вантаж в одному з найближчих портiв за власним розсудом, повiдомивши про це вiдправника. Капiтан вправi зробити те саме i в тому випадку, коли розпорядження вiдправника неможливо виконати без збитку для власникiв iнших вантажiв, що знаходяться на суднi.
Вiдправник зобов'язаний вiдшкодувати перевiзнику всi витрати, пов'язанi з очiкуванням розпорядження вiдправника протягом розумного термiну, а також всi витрати щодо вантажу i сплатити фрахт пропорцiйно фактичнiй дальностi перевезення вантажу.