Следующая >>
Стаття 206. Особливостi оподаткування операцiй при перемiщеннi товарiв через митний кордон України
206.1. При ввезеннi товарiв на митну територiю України суми податку, нарахованi митним органом, пiдлягають сплатi до державного бюджету платниками податку до/або на день подання митної декларацiї безпосередньо на єдиний казначейський рахунок за винятком операцiй, за якими надається звiльнення (умовне звiльнення) вiд оподаткування.
206.2. У разi ввезення товарiв на митну територiю України залежно вiд митного режиму, у який розмiщуються цi товари, оподаткування здiйснюється у такому порядку:
206.2.1. у митних режимах iмпорту та реiмпорту податок сплачується у повному обсязi (крiм товарiв, що звiльняються вiд оподаткування при ввезеннi на митну територiю України вiдповiдно до статтi 197 цього Кодексу);
206.2.2. у митних режимах транзиту та вiдмови на користь держави податок не сплачується;
206.2.3. у митних режимах митного складу, знищення або руйнування, магазину безмитної торгiвлi застосовується повне умовне звiльнення вiд оподаткування;
206.2.4. у митних режимах тимчасового ввезення (вивезення) застосовується умовне звiльнення вiд оподаткування, а саме:
а) повне умовне звiльнення застосовується у разi:
тимчасового ввезення на митну територiю України та подальшого вивезення товарiв вiдповiдно до Митного кодексу України та додаткiв B.1 - B.9, C, D до Конвенцiї про тимчасове ввезення;
тимчасового ввезення на митну територiю України та подальшого вивезення повiтряних суден, якi ввозяться на митну територiю України українськими авiакомпанiями за договорами оперативного лiзингу;
тимчасового вивезення товарiв з митної територiї України та їх подальшого ввезення до закiнчення строку тимчасового вивезення;
б) часткове умовне звiльнення застосовується в разi тимчасового ввезення товарiв, перелiк яких затверджується Кабiнетом Мiнiстрiв України вiдповiдно до вимог статтi 4 додатка E до Конвенцiї про тимчасове ввезення (крiм пiдакцизних та визначених пiдпунктом "а" цього пiдпункту), на митну територiю України з метою виробництва чи виконання робiт.
За кожний повний або неповний мiсяць заявленого строку перебування зазначених товарiв на митнiй територiї України сплачується 3 вiдсотки суми податку, який пiдлягав би сплатi в разi випуску товарiв у вiльний обiг вiдповiдно до митного режиму iмпорту. Сплаченi суми податку включаються до складу сум податку, що вiдносяться до податкового кредиту перiоду, в якому було сплачено податок.
У такому ж порядку сплачується податок у разi продовження строку тимчасового ввезення зазначених товарiв вiдповiдно до Митного кодексу України.
Без сплати податку здiйснюється продовження строку тимчасового ввезення зазначених товарiв пiсля закiнчення трирiчного перiоду їх перебування на митнiй територiї України та сплати податку в попереднi перiоди такого перебування.
Загальна сума податку, яка пiдлягає сплатi в разi часткового звiльнення вiд оподаткування товарiв, не повинна перевищувати суми, яка пiдлягала б сплатi, якби товари було випущено у вiльний обiг у митному режимi iмпорту станом на дату, коли на них було поширено дiю режиму тимчасового ввезення.
Сума податку, сплачена на пiдставi часткового звiльнення вiд оподаткування товарiв, якi тимчасово ввозилися на митну територiю України для використання з метою виробництва чи виконання робiт, у разi розмiщення цих товарiв в iншi митнi режими поверненню не пiдлягає.
У разi припинення дiї режиму тимчасового ввезення з частковим звiльненням вiд оподаткування товарiв та випуску їх у вiльний обiг або передачi ввезених за цим режимом товарiв у користування iншiй особi податок сплачується в обсязi, передбаченому законодавством для ввезення товарiв на митну територiю України у митному режимi iмпорту, за вiдрахуванням суми вже сплаченого на пiдставi часткового звiльнення вiд оподаткування товарiв податку. При цьому за перiод, коли застосовувалося таке звiльнення, пiдлягають сплатi проценти з сум податкових зобов'язань, що пiдлягали б сплатi, коли б щодо таких сум надавалося розстрочення податкових зобов'язань вiдповiдно до роздiлу II цього Кодексу;
206.2.5. У разi розмiщення товарiв у митному режимi переробки на митнiй територiї України податок не пiдлягає сплатi.
При цьому повне умовне звiльнення надається за умови надання на суму податкового зобов'язання простого авальованого векселя та за умови вивезення продуктiв переробки з митної територiї України у визначений строк.
У разi якщо платник податку не подає простого авальованого векселя, податкове зобов'язання сплачується на загальних пiдставах.
Випуск, обiг та погашення простих векселiв здiйснюються у порядку, визначеному законодавством, яке регулює здiйснення операцiй з давальницькою сировиною.
206.2.6. Пiд час ввезення на митну територiю України продуктiв переробки товарiв, що вивозилися у митному режимi переробки за межами митної територiї України, податок сплачується у порядку, встановленому для митного режиму iмпорту, за винятком операцiй з ввезення в Україну продуктiв переробки товарiв, що вивозилися за її межi з метою ремонту в митному режимi переробки за межами митної територiї України, якi не пiдлягають оподаткуванню.
206.3. У разi порушення умов митних режимiв, пiд час розмiщення в якi надано повне або часткове умовне звiльнення вiд оподаткування, особа, вiдповiдальна за дотримання режиму, зобов'язана сплатити суму податкового зобов'язання, на яку було надане умовне звiльнення. При цьому з дня надання умовного звiльнення вiд оподаткування на суму податкового зобов'язання нараховується пеня вiдповiдно до роздiлу II цього Кодексу.
206.4. У разi ввезення на митну територiю України фiзичними особами особистих речей, товарiв та транспортних засобiв порядок стягнення податку, що пiдлягає сплатi в разi перемiщення товарiв через митний кордон України, а також iншi умови, не передбаченi цим Кодексом, на яких товари пiдлягають звiльненню вiд оподаткування, визначаються законом.
206.5. У разi подальшого вивезення товарiв з магазинiв безмитної торгiвлi за межi митної територiї України податок не справляється (у тому числi за нульовою ставкою).
Постачання товарiв магазинами безмитної торгiвлi без нарахування податку може здiйснюватися виключно юридичним особам, якi обслуговують пасажирiв мiжнародних рейсiв пiсля проходження ними паспортного та митного контролю.
У разi вивезення з магазинiв безмитної торгiвлi або митних лiцензiйних складiв товарiв, що перебувають у митних режимах магазину безмитної торгiвлi або митного складу, для вiльного обiгу на митнiй територiї України (крiм перемiщення до iнших магазинiв безмитної торгiвлi або митних складiв), оподаткування здiйснюється у порядку, передбаченому для операцiй з ввезення товарiв на митну територiю України.
У разi виявлення митним органом нестачi товарiв у магазинi безмитної торгiвлi або на митному лiцензiйному складi, нараховується податок згiдно з пунктом 190.1 статтi 190 цього Кодексу. Вiдповiдальнiсть за перерахування податку до бюджету несе власник магазину безмитної торгiвлi або власник митного лiцензiйного складу.
206.6. У разi надання фiнансових гарантiй, встановлених митним законодавством при перемiщеннi товарiв через митний кордон України, податок обчислюється вiдповiдно до законодавства i за офiцiйним курсом нацiональної валюти, встановленим Нацiональним банком України, що дiє на день оформлення таких гарантiй, як при випуску товарiв для вiльного обiгу у митному режимi iмпорту.