Следующая >>
Пiдроздiл 4. Особливостi справляння податку на прибуток пiдприємств
1. Роздiл III цього Кодексу застосовується пiд час розрахункiв з бюджетом починаючи з доходiв i витрат, що отриманi i проведенi з 1 квiтня 2011 року, якщо iнше не встановлено цим пiдроздiлом.
Методика бухгалтерського облiку тимчасових та постiйних податкових рiзниць затверджується у порядку, передбаченому Законом України "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi", публiкується до 1 квiтня 2011 року та набуває чинностi з 1 сiчня 2013 року. Суб'єкти господарювання - платники податку на прибуток подають фiнансову звiтнiсть з урахуванням податкових рiзниць починаючи зi звiтних перiодiв 2013 року.
У разi повернення авансiв (iнших платежiв), отриманих до набрання чинностi роздiлом III цього Кодексу та врахованих у складi валових доходiв, на суму такого повернення вiдбувається коригування доходу звiтного податкового перiоду, в якому такi аванси (iншi платежi) були повернутi у порядку, передбаченому цим Кодексом.
Для авансiв, отриманих в iноземнiй валютi, таке коригування вiдбувається за офiцiйним валютним курсом гривнi до iноземної валюти, що дiяв на дату здiйснення такого повернення.
У разi повернення авансiв (iнших платежiв), виданих до набрання чинностi роздiлом III цього Кодексу та врахованих у складi валових витрат, на суму такого повернення вiдбувається коригування витрат звiтного податкового перiоду, в якому такi аванси (iншi платежi) були повернутi у порядку, передбаченому цим Кодексом.
У разi вiдвантаження товарiв (виконання робiт, надання послуг) пiсля набрання чинностi роздiлом III цього Кодексу в рахунок авансiв, отриманих до такої дати, витрати, що формують собiвартiсть реалiзованих товарiв, виконаних робiт, наданих послуг, та здiйсненi пiсля дати набрання чинностi цим Кодексом, за умови, що вони не були включенi до складу валових витрат, визнаються витратами на дату вiдвантаження таких товарiв (виконання робiт, надання послуг).
2. З дати набрання чинностi роздiлом III цього Кодексу платники податку на прибуток пiдприємств складають наростаючим пiдсумком та подають декларацiю з податку на прибуток за такi звiтнi податковi перiоди: другий квартал, другий i третiй квартали та другий - четвертий квартали 2011 року.
3. Пункт 150.1 статтi 150 Кодексу застосовується у 2011 роцi з урахуванням такого:
якщо результатом розрахунку об'єкта оподаткування платника податку з числа резидентiв за пiдсумками першого кварталу 2011 року є вiд'ємне значення, то сума такого вiд'ємного значення пiдлягає включенню до витрат другого календарного кварталу 2011 року.
Розрахунок об'єкта оподаткування за наслiдками другого, другого i третього кварталiв, другого - четвертого кварталiв 2011 року здiйснюється з урахуванням вiд'ємного значення, отриманого платником податку за перший квартал 2011 року, у складi витрат таких податкових перiодiв наростаючим пiдсумком до повного погашення такого вiд'ємного значення.
4. Операцiї з цiнними паперами та деривативами, що придбанi до набрання чинностi роздiлом III цього Кодексу, вiдображаються в облiку при визначеннi податку на прибуток пiдприємств за правилами, що дiяли на момент придбання таких цiнних паперiв.
5. Норми пункту 159.1 статтi 159 цього Кодексу не поширюються на заборгованiсть, що виникла у зв'язку iз затримкою в оплатi товарiв, виконаних робiт, наданих послуг, якщо заходи щодо стягнення таких боргiв здiйснювалися до набрання чинностi роздiлом III цього Кодексу. З метою оподаткування вiдображення в облiку продавця та покупця такої заборгованостi здiйснюється до повного погашення чи визнання такої заборгованостi безнадiйною у такому порядку:
порядок урегулювання сумнiвної заборгованостi, щодо якої заходи iз стягнення розпочато до набрання чинностi роздiлом III цього Кодексу.
Платник податку - продавець зобов'язаний збiльшити дохiд вiдповiдного податкового перiоду на суму заборгованостi (її частини), попередньо вiднесеної ним до складу витрат або вiдшкодованої за рахунок страхового резерву i у разi, якщо протягом такого податкового перiоду вiдбувається будь-яка з таких подiй:
а) суд не задовольняє позову (заяви) продавця або задовольняє його частково чи не приймає позову (заяви) до провадження (розгляду) або задовольняє позов (заяву) покупця про визнання недiйсними вимог щодо погашення цiєї заборгованостi або її частини;
б) сторони договору досягають згоди щодо продовження строкiв погашення заборгованостi чи списання всiєї суми заборгованостi або її частини (крiм випадкiв укладення мирової угоди в межах процедур вiдновлення платоспроможностi боржника або визнання його банкрутом, визначених законом);
в) продавець, який не отримав вiдповiдi на претензiю протягом строкiв, визначених законом, або отримав вiд покупця вiдповiдь про визнання наданої претензiї, але не отримує оплати (iнших видiв компенсацiй у рахунок погашення заборгованостi) протягом визначених у такiй претензiї строкiв та при цьому протягом наступних 90 днiв не звертається до суду (господарського суду) iз заявою про стягнення заборгованостi або про порушення справи про його банкрутство чи стягнення заставленого ним майна.
На суму додаткового податкового зобов'язання, розрахованого внаслiдок такого збiльшення, нараховується пеня у розмiрах, визначених законом для несвоєчасного погашення податкового зобов'язання. Зазначена пеня розраховується за строк з першого дня податкового перiоду, наступного за перiодом, протягом якого вiдбулося збiльшення витрат, до останнього дня податкового перiоду, на який припадає збiльшення доходу, та сплачується незалежно вiд значення податкового зобов'язання платника податку за вiдповiдний звiтний перiод. Пеня не нараховується на заборгованiсть (її частину), списану або розстрочену внаслiдок укладення мирової угоди вiдповiдно до законодавства з питань банкрутства починаючи з дати укладення такої мирової угоди.
Якщо в майбутньому (з урахуванням строку позовної давностi) такий продавець звертається до суду, то вiн має право збiльшити витрати на суму оскаржуваної заборгованостi;
у разi якщо платник податку оскаржує рiшення суду в порядку, встановленому законом, збiльшення доходу, передбачене цим пунктом, не вiдбувається до моменту прийняття остаточного рiшення вiдповiдним судом;
платник податку - покупець зобов'язаний збiльшити доходи на суму непогашеної заборгованостi (її частини), визнаної у порядку досудового врегулювання спорiв або судом чи за виконавчим написом нотарiуса, у податковому перiодi, на який припадає перша з подiй:
а) або 90-й календарний день з дня граничного строку погашення такої заборгованостi (її частини), передбаченого договором, або визнаної претензiєю;
б) або 30-й календарний день вiд дня ухвалення рiшення судом про визнання (стягнення) такої заборгованостi (її частини) або вчинення нотарiусом виконавчого напису.
Строки, визначенi абзацом "а" цього пункту, поширюються також на випадки, коли покупець не надав вiдповiдi на претензiю, надiслану продавцем, у строки, визначенi законом.
Строки, визначенi абзацом "б" цього пункту, застосовуються незалежно вiд того, розпочав державний виконавець або особа, прирiвняна до нього згiдно iз законом, заходи з примусового стягнення боргу чи нi.
Зазначене в цьому пiдпунктi збiльшення доходу покупця не здiйснюється стосовно заборгованостi (її частини), яка погашається таким покупцем до настання строкiв, визначених абзацами "а" чи "б" цього пiдпункту.
Якщо у наступних податкових перiодах покупець погашає суму визнаної заборгованостi або її частину (самостiйно чи за процедурою примусового стягнення), такий покупець збiльшує витрати на суму такої заборгованостi (її частини) за наслiдками податкового перiоду, на який припадає таке погашення.
Заборгованiсть, попередньо вiднесена до складу витрат або вiдшкодована за рахунок страхового резерву, яка визнається безнадiйною внаслiдок недостатностi активiв покупця, визнаного банкрутом у встановленому порядку або внаслiдок її списання згiдно з умовами мирової угоди, укладеної вiдповiдно до законодавства з питань банкрутства, не змiнює податкових зобов'язань як покупця, так i продавця у зв'язку з таким визнанням.
6. Для визначення перелiку об'єктiв основних засобiв, iнших необоротних та нематерiальних активiв за групами вiдповiдно до пункту 145.1 статтi 145 цього Кодексу з метою нарахування амортизацiї з дати набрання чинностi роздiлом III цього Кодексу застосовуються данi iнвентаризацiї, проведеної за станом на 1 квiтня 2011 року.
Вартiсть, яка амортизується, по кожному об'єкту основних засобiв, iнших необоротних та нематерiальних активiв визначається як первiсна (переоцiнена) з урахуванням капiталiзованих витрат на модернiзацiю, модифiкацiю, добудову, дообладнання, реконструкцiї тощо, а також суми накопиченої амортизацiї за даними бухгалтерського облiку на дату набрання чинностi роздiлом III цього Кодексу.
Норми цього пiдпункту поширюються також на платникiв податку у разi їх переходу iз спрощеної системи оподаткування на загальну.
До переоцiненої вартостi основних засобiв не включається сума дооцiнки основних засобiв, що проведена пiсля 1 сiчня 2010 року.
Якщо загальна вартiсть усiх груп основних засобiв за даними бухгалтерського облiку менша, нiж загальна вартiсть усiх груп основних фондiв за даними податкового облiку на дату набрання чинностi роздiлом III цього Кодексу, то тимчасова податкова рiзниця, яка виникає в результатi такого порiвняння, амортизується як окремий об'єкт iз застосуванням прямолiнiйного методу протягом трьох рокiв.
Строк корисного використання об'єктiв основних засобiв, iнших необоротних та нематерiальних активiв для нарахування амортизацiї з дати набрання чинностi роздiлом III цього Кодексу визначається платником податку самостiйно з урахуванням дати введення їх в експлуатацiю, але не менше мiнiмально допустимих строкiв корисного використання, визначених пунктом 145.1 статтi 145 цього Кодексу.
Первiсна вартiсть основних засобiв не збiльшується на вартiсть придбання або полiпшення пiсля дати набрання чинностi роздiлом III цього Кодексу в частинi витрат, вiднесених на збiльшення балансової вартостi об'єктiв до такої дати.
7. Дохiд не визначається щодо товарiв (результатiв робiт, послуг), вiдвантажених (наданих) пiсля дати набрання чинностi роздiлом III цього Кодексу в частинi вартостi таких товарiв (результатiв робiт, послуг), оплаченої у виглядi авансiв (передоплати) до такої дати, у тому числi в перiод перебування на спрощенiй системi оподаткування.
Витрати не визначаються щодо товарiв (результатiв робiт, послуг), отриманих (наданих) пiсля дати набрання чинностi роздiлом III цього Кодексу, у частинi вартостi таких товарiв (робiт, послуг), оплаченої у виглядi авансiв (передоплати) до такої дати, у разi якщо такi аванси були врахованi платником податку у складi валових витрат на дату їх оплати, а також у перiод перебування на спрощенiй системi оподаткування.
Для платникiв податку на прибуток, що перейшли iз спрощеної системи оподаткування на загальну, одночасно з визнанням доходiв вiд продажу товарiв (виконання робiт, надання послуг) на загальнiй системi оподаткування до складу витрат включається собiвартiсть таких товарiв, робiт, послуг, що склалася в перiод перебування такого платника на спрощенiй системi оподаткування, пропорцiйно сумi визнаних доходiв.
Комiсiйнi доходи (витрати) та iншi платежi, пов'язанi iз створенням або придбанням кредитiв, вкладiв (депозитiв), якi були включенi до об'єкта оподаткування у звiтних податкових перiодах до набрання чинностi роздiлом III цього Кодексу, не враховуються при визначеннi доходiв i витрат вiдповiдно до цього Кодексу.
8. За результатами дiяльностi протягом одного року з дня набрання чинностi роздiлом III цього Кодексу страховики, якi отримують доходи вiд провадження страхової дiяльностi, крiм дiяльностi з виконання договорiв довгострокового страхування життя та пенсiйного страхування у межах недержавного пенсiйного забезпечення вiдповiдно до Закону України "Про недержавне пенсiйне забезпечення", а також вiд дiяльностi, що не пов'язана iз страхуванням, обчислюють та сплачують податок на прибуток таким чином:
протягом звiтного податкового року страховики щокварталу сплачують податок за ставкою 3 вiдсотки суми страхових платежiв, страхових внескiв, страхових премiй, отриманих (нарахованих) страховиками - резидентами протягом звiтного перiоду за договорами страхування, спiвстрахування та перестрахування ризикiв на територiї України або за її межами;
за результатами звiтного року страховики розраховують розмiр податку на прибуток, що обчислюється вiд оподатковуваного прибутку у порядку, встановленому статтею 156 та пiдпунктом 134.1.1 пункту 134.1 статтi 134 цього Кодексу, але не сплачують його.
9. Вiдображення в облiку з податку на прибуток пiдприємств операцiй лiзингу за договорами оренди житла з викупом, що укладенi пiсля набрання чинностi роздiлом III цього Кодексу, але не пiзнiше 31 грудня 2020 року, здiйснюється в такому порядку:
пiдприємство-орендодавець збiльшує суму доходiв на суму нарахованого фiзичнiй особi орендного платежу (з урахуванням частини орендного платежу, що надається в рахунок компенсацiї частини вартостi об'єкта оренди);
пiдприємство-орендодавець збiльшує суму витрат звiтного перiоду на частину собiвартостi об'єкта оренди, яка так вiдноситься до загальної собiвартостi цього об'єкта, як сума нарахованого у цьому перiодi фiзичнiй особi орендного платежу (у частинi орендного платежу, що надається в рахунок компенсацiї частини вартостi об'єкта оренди) до загальної суми орендних платежiв (у частинi орендних платежiв, що надаються в рахунок компенсацiї частини вартостi об'єкта оренди), що будуть нарахованi за весь перiод оренди;
передача житла фiзичнiй особi в оренду з викупом не змiнює податкових зобов'язань пiдприємства-орендодавця;
передача житла у власнiсть фiзичнiй особi пiсля закiнчення строку дiї договору оренди житла з викупом або достроково за умови повної сплати орендних платежiв (з урахуванням частини орендного платежу, що надається в рахунок компенсацiї частини вартостi об'єкта оренди) не змiнює податкових зобов'язань пiдприємства-орендодавця.
10. Встановити ставку податку на прибуток пiдприємств:
з 1 квiтня 2011 року по 31 грудня 2011 року включно - 23 вiдсотки;
з 1 сiчня 2012 року по 31 грудня 2012 року включно - 21 вiдсоток;
з 1 сiчня 2013 року по 31 грудня 2013 року включно - 19 вiдсоткiв;
з 1 сiчня 2014 року - 16 вiдсоткiв.
11. До прийняття змiн до законодавства про пенсiйну реформу (впровадження накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсiйного страхування) платник податку має право включити до витрат кожного звiтного податкового перiоду (наростаючим пiдсумком) суму внескiв на обов'язкове страхування життя або здоров'я працiвникiв у випадках, передбачених законодавством, а також внескiв, визначених абзацом другим пункту 142.2 статтi 142 цього Кодексу, загальний обсяг яких не перевищує 15 вiдсоткiв заробiтної плати, нарахованої такiй найманiй особi протягом податкового року, на який припадають такi податковi перiоди.
12. Абзац третiй пункту 137.9 статтi 137 цього Кодексу застосовується до 1 сiчня 2014 року.
13. Тимчасово до 1 сiчня 2014 року датою збiльшення доходiв пiдприємств житлово-комунального господарства вiд надання житлово-комунальних послуг є дата надходження коштiв вiд споживача на банкiвський рахунок або в касу платника податку, крiм випадкiв, якщо таке надходження вiдбувається у рахунок погашення заборгованостi за житлово-комунальнi послуги, наданi до дати набрання чинностi роздiлом III цього Кодексу.
При цьому пiдприємства житлово-комунального господарства у складi собiвартостi реалiзацiї житлово-комунальних послуг визнають витрати на придбання товарiв, робiт, послуг у сумi фактично сплачених за них коштiв, крiм випадкiв якщо така сплата вiдбувається в рахунок погашення заборгованостi за такi роботи, послуги, придбанi до дати набрання чинностi роздiлом III цього Кодексу.
Балансова вартiсть товарiв (крiм тих, що пiдлягають амортизацiї, та цiнних паперiв), сировини, матерiалiв, комплектуючих виробiв, напiвфабрикатiв, малоцiнних предметiв (далi - запасiв), придбаних до дати набрання чинностi роздiлом III цього Кодексу, а сплачених пiсля цiєї дати, визнаються в складi витрат у сумi фактичної сплачених за них коштiв.
Цей пункт не поширюється на платникiв податку - лiцензiатiв з постачання електричної та/або теплової енергiї.
14. У 2011 роцi норматив для основних засобiв, визначений у пiдпунктi 14.1.138 пункту 14.1 статтi 14 цього Кодексу, встановлюється в розмiрi 1000 гривень.
15. Тимчасово, до 1 сiчня 2020 року, звiльняються вiд оподаткування:
прибуток виробникiв бiопалива, отриманий вiд продажу бiопалива;
прибуток пiдприємств, отриманий ними вiд дiяльностi з одночасного виробництва електричної i теплової енергiї та/або виробництва теплової енергiї з використанням бiологiчних видiв палива;
прибуток виробникiв технiки, обладнання, устаткування, визначених статтею 7 Закону України "Про альтернативнi види палива" для виготовлення та реконструкцiї технiчних i транспортних засобiв, у тому числi самохiдних сiльськогосподарських машин та енергетичних установок, якi споживають бiологiчнi види палива, одержаний вiд продажу зазначеної технiки, обладнання та устаткування, що були виробленi на територiї України.
16. Тимчасово, до 1 сiчня 2020 року, звiльняється вiд оподаткування прибуток пiдприємств, отриманий ними вiд господарської дiяльностi з видобування та використання газу (метану) вугiльних родовищ, що здiйснюється вiдповiдно до Закону України "Про газ (метан) вугiльних родовищ".
17. Тимчасово, строком на 10 рокiв, починаючи з 1 сiчня 2011 року звiльняються вiд оподаткування:
а) прибуток суб'єкта господарської дiяльностi, отриманий вiд надання готельних послуг (група 55 КВЕД ДК 009:2005) у готелях категорiй "п'ять зiрок", "чотири зiрки" i "три зiрки", у тому числi новозбудованих чи реконструйованих або в яких проведено капiтальний ремонт чи реставрацiя iснуючих будiвель i споруд (за умови, що дохiд вiд реалiзацiї послуг з розмiщення шляхом надання номера для тимчасового проживання складає не менше 75 вiдсоткiв сукупного доходу такого суб'єкта господарської дiяльностi за вiдповiдний податковий (звiтний) перiод, у якому застосовується пiльга);
б) прибуток, отриманий вiд основної дiяльностi пiдприємств легкої промисловостi (група 17 - група 19 КВЕД ДК 009:2005), крiм пiдприємств, якi виробляють продукцiю на давальницькiй сировинi.
При цьому на перехiдний перiод до 1 сiчня 2012 року для пiдприємств легкої промисловостi, якi на час набрання чинностi положеннями цього Кодексу мають укладенi договори на виробництво продукцiї на давальницькiй сировинi, термiн виконання яких закiнчується протягом встановленого перiоду, дозволяється застосовувати положення зазначеного пункту;
в) прибуток пiдприємств галузi електроенергетики (клас 40.11 група 40 КВЕД ДК 009:2005) вiд продажу електричної енергiї, виробленої з вiдновлювальних джерел енергiї;
г) прибуток, отриманий вiд основної дiяльностi пiдприємств суднобудiвної (клас 35.11 група 35 КВЕД ДК 009:2005) промисловостi;
ґ) прибуток пiдприємств лiтакобудiвної промисловостi, отриманий вiд основної дiяльностi (пiдклас 35.30.0 клас 35.30 група 35.3 роздiл 35 КВЕД ДК 009:2005), а також вiд проведення такими пiдприємствами науково-дослiдних та дослiдно-конструкторських робiт (пiдклас 73.10.2 клас 73.10 група 73.1 роздiл 73 КВЕД ДК 009:2005), якi виконуються для потреб лiтакобудiвної промисловостi;
д) прибуток пiдприємств машинобудування для агропромислового комплексу (клас 29.31 i 29.32 групи 29.3 роздiлу 29 КВЕД ДК 009:2005).
18. Тимчасово, до 1 сiчня 2015 року, звiльняється вiд оподаткування прибуток видавництв, видавничих органiзацiй, пiдприємств полiграфiї, отриманий ними вiд дiяльностi з виготовлення на територiї України книжкової продукцiї, крiм продукцiї еротичного характеру.
19. Тимчасово, до 1 сiчня 2016 року, не включаються до доходiв суми коштiв або вартiсть майна, отриманi суб'єктами кiнематографiї (виробниками фiльмiв) та/або суб'єктами мультиплiкацiї (виробники мультиплiкацiйних фiльмiв) i спрямованi на виробництво нацiональних фiльмiв.
20. Протягом строку дiї мiжнародних договорiв України, згоду на обов'язковiсть яких надано Верховною Радою України, з питань космiчної дiяльностi щодо створення космiчної технiки (включаючи агрегати, системи та їх комплектуючi для космiчних комплексiв, космiчних ракет-носiїв, космiчних апаратiв та наземних сегментiв космiчних систем), але не пiзнiше 1 сiчня 2015 року, податковий перiод, за який визначаються податковi зобов'язання з податку на прибуток, дорiвнює одному звiтному календарному року для резидентiв - суб'єктiв космiчної дiяльностi, якi отримали лiцензiю на право її здiйснення та беруть участь у виконаннi таких договорiв (угод).
Якщо зазначенi договори визнаються сторонами повнiстю виконаними до настання 1 сiчня 2015 року, то останнiй податковий перiод (у тому числi для визначення норм амортизацiйних вiдрахувань) розраховується з початку календарного року до закiнчення звiтного кварталу такого року, на який припадає таке повне виконання договорiв.
Платники податку, якi пiдпадають пiд дiю цього пункту i при цьому здiйснюють види дiяльностi iншi, нiж космiчна, ведуть окремий податковий облiк за такими та iншими видами дiяльностi за загальними правилами та у порядку, визначеному пунктом 152.11 статтi 152 цього Кодексу.
21. Пiдпункти 15 - 19 цього пiдроздiлу застосовуються з урахуванням такого:
суми коштiв, що вивiльненi вiд оподаткування, спрямовуються пiдприємствами - платниками податку на збiльшення обсягiв виробництва (надання послуг), переоснащення матерiально-технiчної бази, запровадження новiтнiх технологiй, пов'язаних з основною дiяльнiстю такого платника податку, та/або повернення кредитiв, використаних на зазначенi цiлi, i сплату процентiв за ними;
з метою оподаткування суми вивiльнених вiд оподаткування коштiв визнаються доходами одночасно з визнанням витрат, понесених за рахунок цих коштiв, у розмiрi таких витрат;
порядок цiльового використання вивiльнених вiд оподаткування коштiв встановлюється Кабiнетом Мiнiстрiв України;
у разi порушення вимог щодо цiльового використання вивiльнених вiд оподаткування коштiв платник податку зобов'язаний збiльшити податковi зобов'язання з цього податку за результатами податкового перiоду, на який припадає таке порушення, а також сплатити пеню, нараховану вiдповiдно до цього Кодексу.
22. Установити, що у перiод проведення фiнальної частини чемпiонату Європи 2012 року з футболу в Українi не пiдлягає оподаткуванню дохiд (прибуток), отриманий УЄФА за результатами дiяльностi в Українi, у тому числi винагорода вiд продажу комерцiйних прав.
При визначеннi прибутку для оподаткування не включаються до складу доходiв суми коштiв, отриманих у перiод пiдготовки до проведення фiнальної частини чемпiонату Європи 2012 року з футболу, визначений Законом України "Про органiзацiю та проведення фiнальної частини чемпiонату Європи 2012 року з футболу в Українi", вiд державного пiдприємства "Фiнансування iнфраструктурних проектiв" на безповоротнiй або поворотнiй основi юридичними особами, вiдповiдальними за виконання завдань i заходiв, визначених Державною цiльовою програмою пiдготовки та проведення в Українi фiнальної частини чемпiонату Європи 2012 року з футболу, вiдповiдно до Порядку використання запозичених коштiв для виконання цiєї програми, який затверджується Кабiнетом Мiнiстрiв України, та суми процентiв, умовно нарахованих на суму отриманих коштiв, визначених у цьому пунктi.
Окремий облiк доходу (прибутку), який звiльняється вiд оподаткування, здiйснюється вiдповiдно до пункту 152.11 статтi 152 цього Кодексу.
Тимчасово, на перiод дiї державних гарантiй за зобов'язаннями державного пiдприємства "Фiнансування iнфраструктурних проектiв", не включається при визначеннi об'єкта оподаткування позитивне (вiд'ємне) значення курсових рiзниць вiд перерахунку коштiв, запозичених цим пiдприємством пiд державнi гарантiї для виконання Державної цiльової програми пiдготовки та проведення в Українi фiнальної частини чемпiонату Європи 2012 року з футболу, вiдповiдно до Порядку використання запозичених коштiв для виконання цiєї програми, який затверджується Кабiнетом Мiнiстрiв України.
23. Норми статей 135, 159, 192 та пункту 5 пiдроздiлу 4 роздiлу XX Податкового кодексу України не поширюються на заборгованiсть, до якої застосовується механiзм списання на умовах, визначених Законом України "Про деякi питання заборгованостi за спожитий природний газ та електричну енергiю".
24. До складу витрат платника податку включаються суми коштiв, внесенi платниками податку на рахунки учасникiв фондiв банкiвського управлiння або за договорами пенсiйних вкладiв, вiдкритих вiдповiдно до закону, що регулює питання створення та функцiонування фондiв банкiвського управлiння, у розмiрi, що не перевищує 10 вiдсоткiв доходу такого платника податку за звiтний перiод.
25. Витрати на сплату процентiв, якi вiдповiдали вимогам пiдпункту 5.5.1 пункту 5.5 Закону України "Про оподаткування прибутку пiдприємств", але не вiднесенi до складу витрат виробництва (обiгу) згiдно з положеннями пiдпункту 5.5.2 цього пункту до дати набрання чинностi роздiлом III цього Кодексу, пiдлягають перенесенню на результати майбутнiх податкових перiодiв iз урахуванням обмежень, передбачених статтею 141 цього Кодексу.
Сума перевищення авансового внеску з податку на прибуток пiдприємств, попередньо сплаченого платником до дати набрання чинностi роздiлом III цього Кодексу у зв'язку iз нарахуванням дивiдендiв згiдно з пiдпунктом 7.8.2 пункту 7.8 Закону України "Про оподаткування прибутку пiдприємств", над сумою податкових зобов'язань з цього податку такого платника, що утворилася станом на дату набрання чинностi роздiлом III цього Кодексу, враховується в майбутнiх податкових перiодах вiдповiдно до пункту 153.3 статтi 153 цього Кодексу.
26. Балансова вартiсть товарiв (крiм тих, що пiдлягають амортизацiї, та цiнних паперiв), сировини, матерiалiв, комплектуючих виробiв, напiвфабрикатiв, малоцiнних предметiв (далi - запасiв) на складах, у незавершеному виробництвi та залишках готової продукцiї станом на кiнець звiтного податкового перiоду, що передував датi набрання чинностi роздiлом III цього Кодексу, визнається витратами в порядку, передбаченому роздiлом III цього Кодексу.
Пiдроздiл 5. Особливостi застосування ставок акцизного податку та екологiчного податку
1. На спиртовi дистиляти та спиртнi напої, одержанi шляхом перегонки виноградного вина або вичавок винограду (коди згiдно з УКТ ЗЕД 2208 20 12 00, 2208 20 62 00), застосовуються такi ставки акцизного податку:
20 гривень за 1 лiтр 100-вiдсоткового спирту - з дня набрання чинностi цим Кодексом до 31 грудня 2011 року;
27 гривень за 1 лiтр 100-вiдсоткового спирту - з 1 сiчня 2012 року до 1 сiчня 2013 року;
з 1 сiчня 2013 року застосовується ставка акцизного податку, визначена пiдпунктом 215.3.1 статтi 215 цього Кодексу.
2. За податковими зобов'язаннями з екологiчного податку, що виникли:
з 1 сiчня 2011 року до 31 грудня 2012 року включно ставки податку становлять 50 вiдсоткiв вiд ставок, передбачених статтями 243, 244, 245 i 246 цього Кодексу;
з 1 сiчня 2013 року до 31 грудня 2013 року включно ставки податку становлять 75 вiдсоткiв вiд ставок, передбачених статтями 243, 244, 245, 246 цього Кодексу;
з 1 сiчня 2014 року ставки податку становлять 100 вiдсоткiв вiд ставок, передбачених статтями 243, 244, 245 i 246 цього Кодексу.
3. Тимчасово, до 31 серпня 2011 року, встановити ставки акцизного податку на такi товари: