Следующая >>
Стаття 49. Подання податкової декларацiї до органiв державної податкової служби
49.1. Податкова декларацiя подається за звiтний перiод в установленi цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на облiку платник податкiв.
49.2. Платник податкiв зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звiтний перiод подавати податковi декларацiї щодо кожного окремого податку, платником якого вiн є, вiдповiдно до цього Кодексу незалежно вiд того, чи провадив такий платник податку господарську дiяльнiсть у звiтному перiодi.
Платники податку на прибуток пiдприємств, якi оподатковуються за ставкою нуль вiдсоткiв вiдповiдно до пункту 154.6 статтi 154 цього Кодексу, подають органам державної податкової служби декларацiї (розрахунки) з податку на прибуток пiдприємств за спрощеною формою у порядку, встановленому цим Кодексом.
49.3. Податкова декларацiя подається за вибором платника податкiв, якщо iнше не передбачено цим Кодексом, в один iз таких способiв:
а) особисто платником податкiв або уповноваженою на це особою;
б) надсилається поштою з повiдомленням про вручення та з описом вкладення;
в) засобами електронного зв'язку в електроннiй формi з дотриманням умови щодо реєстрацiї електронного пiдпису пiдзвiтних осiб у порядку, визначеному законодавством.
49.4. Платники податкiв, що належать до великих та середнiх пiдприємств, подають податковi декларацiї до органу державної податкової служби в електроннiй формi з дотриманням умови щодо реєстрацiї електронного пiдпису пiдзвiтних осiб у порядку, визначеному законодавством.
49.5. У разi надсилання податкової декларацiї поштою, платник податку зобов'язаний здiйснити таке вiдправлення на адресу вiдповiдного органу державної податкової служби не пiзнiше нiж за десять днiв до закiнчення граничного строку подання податкової декларацiї, визначеного цiєю статтею, а при поданнi податкової звiтностi в електроннiй формi, - не пiзнiше закiнчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.
49.6. У разi втрати або зiпсуття поштового вiдправлення чи затримки його вручення органу державної податкової служби з вини оператора поштового зв'язку, такий оператор несе вiдповiдальнiсть вiдповiдно до закону. У такому разi платник податкiв звiльняється вiд будь-якої вiдповiдальностi за неподання або несвоєчасне подання такої податкової декларацiї.
Платник податкiв протягом п'яти робочих днiв з дня отримання повiдомлення про втрату або зiпсуття поштового вiдправлення зобов'язаний надiслати поштою або надати особисто (за його вибором) органу державної податкової служби другий примiрник податкової декларацiї разом з копiєю повiдомлення про втрату або зiпсуття поштового вiдправлення.
49.7. Незалежно вiд факту втрати або зiпсуття такого поштового вiдправлення чи затримки його вручення платник податкiв зобов'язаний сплатити суму податкового зобов'язання, самостiйно визначену ним у такiй податковiй декларацiї, протягом строкiв, установлених цим Кодексом.
49.8. Прийняття податкової декларацiї є обов'язком органу державної податкової служби. Пiд час прийняття податкової декларацiї уповноважена посадова особа органу державної податкової служби, в якому перебуває на облiку платник податкiв, зобов'язана перевiрити наявнiсть та достовiрнiсть заповнення всiх обов'язкових реквiзитiв, передбачених пунктами 48.3 та 48.4 статтi 48 цього Кодексу. Iншi показники, зазначенi в податковiй декларацiї платника податкiв, до її прийняття перевiрцi не пiдлягають.
49.9. За умови дотримання платником податкiв вимог цiєї статтi посадова особа органу державної податкової служби, в якому перебуває на облiку платник податкiв, зобов'язана зареєструвати податкову декларацiю платника датою її фактичного отримання органом державної податкової служби.
За умови дотримання вимог, встановлених статтями 48 i 49 цього Кодексу податкова декларацiя, надана платником, також вважається прийнятою:
49.9.1. за наявностi на всiх аркушах, з яких складається податкова декларацiя та, за бажанням платника податкiв, на її копiї, вiдмiтки (штампу) органу державної податкової служби, яким отримана податкова декларацiя, iз зазначенням дати її отримання, або квитанцiї про отримання податкової декларацiї у разi її подання засобами електронного зв'язку, або поштового повiдомлення з вiдмiткою про вручення органу державної податкової служби, у разi надсилання податкової декларацiї поштою;
49.9.2. у разi, якщо орган державної податкової служби iз дотриманням вимог пункту 49.11 цiєї статтi не надає платнику податкiв повiдомлення про вiдмову у прийняттi податкової декларацiї або у випадках, визначених цим пунктом, не надсилає його платнику податкiв у встановлений цiєю статтею строк.
49.10. Вiдмова посадової особи органу державної податкової служби прийняти податкову декларацiю з будь-яких причин, не визначених цiєю статтею, у тому числi висунення будь-яких не визначених цiєю статтею передумов щодо такого прийняття (включаючи змiну показникiв такої податкової декларацiї, зменшення або скасування вiд'ємного значення об'єктiв оподаткування, сум бюджетних вiдшкодувань, незаконного збiльшення податкових зобов'язань тощо) забороняється.
49.11. У разi подання платником податкiв до органу державної податкової служби податкової декларацiї, заповненої з порушенням вимог пунктiв 48.3 та 48.4 статтi 48 цього Кодексу, такий орган державної податкової служби зобов'язаний надати такому платнику податкiв письмове повiдомлення про вiдмову у прийняттi його податкової декларацiї iз зазначенням причин такої вiдмови:
49.11.1. у разi отримання такої податкової декларацiї, надiсланої поштою або засобами електронного зв'язку, - протягом п'яти робочих днiв з дня її отримання;
49.11.2. у разi отримання такої податкової декларацiї особисто вiд платника податку або його представника - протягом трьох робочих днiв з дня її отримання.
49.12. У разi отримання вiдмови органу державної податкової служби у прийняттi податкової декларацiї платник податкiв має право:
49.12.1. подати податкову декларацiю та сплатити штраф у разi порушення строку її подання;
49.12.2. оскаржити рiшення органу державної податкової служби у порядку, передбаченому статтею 56 цього Кодексу.
49.13. У разi якщо в установленому законодавством порядку буде встановлено факт неправомiрної вiдмови органом державної податкової служби (посадовою особою) у прийняттi податкової декларацiї, остання вважається прийнятою у день її фактичного отримання органом державної податкової служби.
49.14. За кожною заявою платника податкiв щодо порушення посадовою особою органу державної податкової служби цiєї статтi в обов'язковому порядку проводиться службове розслiдування вiдповiдно до закону.
За результатами такого розслiдування винна посадова особа органу державної податкової служби притягується до вiдповiдальностi вiдповiдно до закону.
49.15. Податкова декларацiя, надiслана платником податкiв або його представником поштою або засобами електронного зв'язку, вважається неподаною за умови її заповнення з порушенням норм пунктiв 48.3 i 48.4 статтi 48 цього Кодексу та надсилання податковим органом платнику податкiв письмової вiдмови у прийняттi його податкової декларацiї.
49.16. Незалежно вiд наявностi вiдмови у прийняттi податкової декларацiї платник податкiв зобов'язаний погасити податкове зобов'язання, самостiйно визначене ним у такiй податковiй декларацiї, протягом строкiв, установлених цим Кодексом.
49.17. Центральний орган виконавчої влади, вiдповiдальний за процеси iнформатизацiї в Українi, впроваджує та утримує автоматизовану систему "Єдине вiкно подання електронної звiтностi" для надання послуг з подання за допомогою мережi Iнтернет в електронному виглядi звiтностi, обов'язковiсть подання якої встановлено законодавством, до мiнiстерств, iнших органiв державної влади та фондiв загальнообов'язкового державного страхування.
Автоматизована система "Єдине вiкно подання електронної звiтностi" повинна забезпечувати пiдтримку роботи засобiв електронного цифрового пiдпису всiх акредитованих центрiв сертифiкацiї ключiв, що працюють на ринку України вiдповiдно до чинного законодавства.
Опис форматiв (стандартiв), структура електронних документiв, що забезпечує подання електронної звiтностi до автоматизованої системи "Єдине вiкно подання електронної звiтностi", повиннi розмiщуватися та пiдтримуватися в актуальному станi на безоплатнiй для користувачiв основi на загальнодоступних iнформацiйних ресурсах Мiнiстерства фiнансiв України та тих органiв державної влади, до яких обов'язковiсть подання звiтностi встановлена законодавством.
Автоматизована система "Єдине вiкно подання електронної звiтностi" та всi її компоненти є державною власнiстю.
За допомогою автоматизованої системи "Єдине вiкно подання електронної звiтностi" або її компонентiв можуть надаватися iншi послуги.
49.18. Податковi декларацiї, крiм випадкiв, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звiтний (податковий) перiод, що дорiвнює:
49.18.1. календарному мiсяцю (у тому числi в разi сплати мiсячних авансових внескiв) - протягом 20 календарних днiв, що настають за останнiм календарним днем звiтного (податкового) мiсяця;
49.18.2. календарному кварталу або календарному пiврiччю (у тому числi в разi сплати квартальних або пiврiчних авансових внескiв) - протягом 40 календарних днiв, що настають за останнiм календарним днем звiтного (податкового) кварталу (пiврiччя);
49.18.3. календарному року, крiм випадкiв, передбачених пiдпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днiв, що настають за останнiм календарним днем звiтного (податкового) року;
49.18.4. календарному року для платникiв податку на доходи фiзичних осiб - до 1 травня року, що настає за звiтним;
49.18.5. календарному року для платникiв податку на доходи фiзичних осiб - пiдприємцiв - протягом 40 календарних днiв, що настають за останнiм календарним днем звiтного (податкового) року.
49.19. Якщо податкова декларацiя за квартал, пiврiччя, три квартали або рiк розраховується наростаючим пiдсумком на пiдставi показникiв базових податкових перiодiв, з яких складаються такi квартал, пiврiччя, три квартали або рiк (без урахування авансових внескiв), згiдно з вiдповiдним роздiлом цього Кодексу, зазначена податкова декларацiя подається у строки, визначенi пунктом 49.18 цiєї статтi для такого базового звiтного (податкового) перiоду.
Для цiлей цього Кодексу пiд термiном "базовий звiтний (податковий) перiод" слiд розумiти перший звiтний (податковий) перiод року, визначений вiдповiдним роздiлом цього Кодексу.
49.20. Якщо останнiй день строку подання податкової декларацiї припадає на вихiдний або святковий день, то останнiм днем строку вважається операцiйний (банкiвський) день, що настає за вихiдним або святковим днем.
Граничнi строки подання податкової декларацiї можуть бути збiльшенi за правилами та на пiдставах, якi передбаченi цим Кодексом.
49.21. Якщо згiдно з вiдповiдним роздiлом цього Кодексу з питань окремого податку, збору звiтний (податковий) перiод не встановлено, податкова декларацiя подається та податкове зобов'язання сплачується у строки, передбаченi цим пунктом для мiсячного базового звiтного (податкового) перiоду, крiм випадкiв, коли подання податкової декларацiї не передбачено таким роздiлом цього Кодексу.