Следующая >>
Стаття 67. Пiдстави та порядок зняття з облiку в органах державної податкової служби юридичних осiб, їх вiдокремлених пiдроздiлiв та самозайнятих осiб
67.1. Пiдставами для зняття з облiку в органах державної податкової служби юридичної особи, її вiдокремлених пiдроздiлiв та самозайнятих осiб є:
67.1.1. повiдомлення чи документальне пiдтвердження державного реєстратора чи iншого органу державної реєстрацiї про проведення державної реєстрацiї припинення юридичної особи, закриття вiдокремленого пiдроздiлу юридичної особи.
У разi коли внаслiдок припинення платника податкiв - юридичної особи шляхом реорганiзацiї частина його податкових зобов'язань чи податкового боргу залишається непогашеною, такi податковi зобов'язання чи борг переходять (розподiляються) до юридичних осiб - правонаступникiв реорганiзованої юридичної особи у порядку, визначеному цим Кодексом.
У разi коли внаслiдок припинення платника податкiв - юридичної особи шляхом лiквiдацiї частина його податкових зобов'язань чи податкового боргу залишається непогашеною, такi податковi зобов'язання чи борг погашаються за рахунок активiв засновникiв або учасникiв такого пiдприємства, якщо вони несуть повну або додаткову вiдповiдальнiсть за зобов'язаннями платника податкiв вiдповiдно до закону, у межах повної або додаткової вiдповiдальностi, а в разi лiквiдацiї фiлiї, вiддiлення чи iншого вiдокремленого пiдроздiлу юридичної особи - за рахунок юридичної особи незалежно вiд того, чи є вона платником податку та збору, стосовно якого виникло податкове зобов'язання або податковий борг таких фiлiї, вiддiлення, iншого вiдокремленого пiдроздiлу;
67.1.2. наявнiсть хоча б однiєї з пiдстав, визначених пунктом 65.10 статтi 65 цього Кодексу для самозайнятої особи.
У випадках, що стосуються самозайнятих осiб, зняття з облiку таких осiб здiйснюється за вiдсутностi податкового боргу або в разi його погашення за рахунок майна зазначеної фiзичної особи, що переходить за правом спадщини у власнiсть iнших осiб, або визнання такого податкового боргу безнадiйним i списання його в установленому порядку, коли таке майно вiдсутнє або не з'являються iншi особи, якi вступають у права спадщини незалежно вiд часу набуття таких прав.
В iнших випадках грошовi зобов'язання або податковий борг, що залишаються непогашеними пiсля лiквiдацiї платника податкiв, визначеного у цiй статтi, вважаються безнадiйним боргом i пiдлягають списанню у порядку, визначеному Кабiнетом Мiнiстрiв України.
67.2. Органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рiшення щодо:
припинення юридичних осiб або пiдприємницької дiяльностi фiзичних осiб - пiдприємцiв;
вiдмiни державної реєстрацiї припинення юридичних осiб або пiдприємницької дiяльностi фiзичних осiб - пiдприємцiв;
скасування державної реєстрацiї змiн до установчих документiв.
67.3. У разi припинення юридичної особи її вiдокремленi пiдроздiли пiдлягають зняттю з облiку в контролюючих органах.
Порядок зняття з облiку в органах державної податкової служби юридичних осiб, їх вiдокремлених пiдроздiлiв та самозайнятих осiб встановлюється центральним органом державної податкової служби.
67.4. Договори про спiльну дiяльнiсть знiмаються з облiку в органах державної податкової служби пiсля їх припинення, розiрвання, закiнчення строку дiї такого договору чи пiсля досягнення мети, для якої вони були укладенi, визнання їх недiйсними у судовому порядку.