Следующая >>
Стаття 51. Особливостi здiйснення окремих видаткiв бюджету
1. Керiвники бюджетних установ утримують чисельнiсть працiвникiв, вiйськовослужбовцiв, осiб рядового i начальницького складу та здiйснюють фактичнi видатки на заробiтну плату (грошове забезпечення), включаючи видатки на премiї та iншi види заохочень чи винагород, матерiальну допомогу, лише в межах фонду заробiтної плати (грошового забезпечення), затвердженого для бюджетних установ у кошторисах.
2. Витрати на безоплатне або пiльгове матерiальне i побутове забезпечення, на яке згiдно iз законодавством України мають право окремi категорiї працiвникiв бюджетних установ, вiйськовослужбовцi, особи рядового i начальницького складу (крiм категорiй, пiльги яким передбачаються пунктом "ї" частини першої статтi 77 Основ законодавства України про охорону здоров'я, частиною четвертою статтi 29 Основ законодавства України про культуру, абзацом першим частини четвертої статтi 57 Закону України "Про освiту"), а також у частинi медичної допомоги i санаторно-курортного лiкування та вiдпочинку для оздоровлення - члени сiмей вiйськовослужбовцiв, осiб рядового i начальницького складу, пенсiонери з числа вiйськовослужбовцiв, осiб рядового i начальницького складу та члени їхнiх сiмей, здiйснюються за рахунок бюджетних асигнувань на функцiонування цих бюджетних установ.
До таких витрат належать: забезпечення форменим одягом, речовим майном, службовим обмундируванням; забезпечення безоплатною медичною допомогою; надання санаторно-курортного лiкування та вiдпочинку для оздоровлення; надання жилого примiщення або виплата грошової компенсацiї за пiднайом (найом) жилого примiщення; зниження плати за користування житлом (квартирної плати), паливом, телефоном та плати за комунальнi послуги (водопостачання, газ, електрична та теплова енергiя); безоплатний проїзд i перевезення багажу; безоплатне встановлення квартирної охоронної сигналiзацiї i користування нею; безоплатне вiдправлення та одержання листiв вiйськовослужбовцями строкової служби.
3. Розпорядники бюджетних коштiв забезпечують у повному обсязi проведення розрахункiв за електричну та теплову енергiю, водопостачання, водовiдведення, природний газ та послуги зв'язку, якi споживаються бюджетними установами, та укладають договори за кожним видом енергоносiїв у межах встановлених вiдповiдним головним розпорядником бюджетних коштiв обґрунтованих лiмiтiв споживання.
4. За наявностi простроченої кредиторської заборгованостi iз заробiтної плати (грошового забезпечення), стипендiй, а також за спожитi комунальнi послуги та енергоносiї розпорядники бюджетних коштiв у межах бюджетних асигнувань за загальним фондом не беруть бюджетнi зобов'язання та не здiйснюють платежi за iншими заходами, пов'язаними з функцiонуванням бюджетних установ (крiм захищених видаткiв бюджету, визначених статтею 55 цього Кодексу), до погашення такої заборгованостi.
5. При наданнi пiльг та здiйсненнi видаткiв з бюджету щодо їх виплати до членiв сiм'ї пiльговика належать: дружина (чоловiк), їхнi неповнолiтнi дiти (до 18 рокiв); неодруженi повнолiтнi дiти, визнанi iнвалiдами з дитинства I та II групи або iнвалiдами I групи; особа, яка проживає разом з iнвалiдом вiйни I групи та доглядає за ним, за умови що iнвалiд вiйни не перебуває у шлюбi; непрацездатнi батьки; особа, яка знаходиться пiд опiкою або пiклуванням громадянина, який має право на пiльги, та проживає разом з ним.
6. Вступ до мiжнародних органiзацiй i приєднання до мiжнародних договорiв, умови членства в яких передбачають сплату внескiв або здiйснення будь-яких iнших виплат за рахунок коштiв державного бюджету, здiйснюються виходячи з вiдповiдних обсягiв, визначених на цю мету у законi про Державний бюджет України, та у порядку, визначеному Законом України "Про мiжнароднi договори України".
7. Видатки, пов'язанi з функцiонуванням закордонних дипломатичних установ України, включаючи видатки на утримання їх працiвникiв (крiм вiйськових аташе), здiйснюються виключно через Мiнiстерство закордонних справ України.
8. Якщо фактичний обсяг власних надходжень за спецiальним фондом кошторису бюджетної установи менший вiд планових показникiв, врахованих у спецiальному фондi її кошторису, розпорядник бюджетних коштiв зобов'язаний до закiнчення бюджетного перiоду внести змiни до спецiального фонду кошторису щодо зменшення власних надходжень i видаткiв з урахуванням очiкуваного виконання спецiального фонду кошторису у вiдповiдному бюджетному перiодi. Розпорядники бюджетних коштiв упорядковують бюджетнi зобов'язання з урахуванням внесених змiн до спецiального фонду кошторису.
9. Якщо обсяги власних надходжень бюджетних установ перевищують вiдповiднi витрати, затвердженi законом про Державний бюджет України (рiшенням про мiсцевий бюджет), розпорядник бюджетних коштiв передбачає спрямування таких надпланових обсягiв у першу чергу на погашення заборгованостi з оплати працi, нарахувань на заробiтну плату, стипендiй, комунальних послуг та енергоносiїв.
Якщо такої заборгованостi немає, розпорядник бюджетних коштiв спрямовує 50 вiдсоткiв коштiв на заходи, що здiйснюються за рахунок вiдповiдних надходжень, i 50 вiдсоткiв коштiв - на заходи, необхiднi для виконання основних функцiй, але не забезпеченi коштами загального фонду бюджету за вiдповiдною бюджетною програмою.
У такому разi розпорядник бюджетних коштiв здiйснює перерозподiл обсягiв узятих бюджетних зобов'язань за загальним фондом бюджету для проведення видаткiв за цими зобов'язаннями iз спецiального фонду бюджету.